Invitatie wedstrijd bij Scheldesport 'HW'24 een nieuwe uitdaging' 'Weten hoe ver je kunt gaan' VDIGE TECHNISCHE SPITS FRED VAN CAUTEREN VAN HULSTERSE CLUB: :lassics iSISTENT 'SLEIDER WIELERKLASSEMENT ZILVEREN SCHOEN Kalender ruitersport Zeeland pffftTEM SPORT 4 ZATERDAG 17 SEPTEMBER 1988 T14 iBURG/BREDA lTIG SS NEDERLAND B.V. OFFICIËLE OPENING KUNSTSTOFACCOMMODATIE TERNEUZEN Plezier Blessure SPORTVERZORGER ANTOINE BAART UIT AXEL: STEM-KLASSEMENT Zwintocht van De Verklikker Kampioenschap driebanden in Wemeldinge "tt-er Ben iver& open ^vaardigheid i te treden I van automatisering. ■programma s loud. I van planmatig onderhoud en Iderhoud en automatisering strekt ■aarden, een plezierige werkkring t met de heer J. Vonk. Iriculum vitae naar: Jnaam van de nieuwe winkelketer i.T.M. B.V. Een winkel voor de bete J, waar de exclusieve merken zulle worden gevoerd. icifieke winkel te Breda zoeken w Jaste, dynamische en vakbekwam ■geschikte kandidaat beschikt ovei Jkkennis en merkbekendheid; ;en 22-35 jaar; ïercieel inzicht en ervaring in de i kleding; t hij/zij te beschikken over leidin kwaliteiten en het vermogen om eamleden te motiveren. lie van mening zijn aan de dooro te voldoen, kunnen hun schri sollicitatie richten aan: VLM. B.V. Afd. Personeelszak 128, 3769 2J SOESTERBER6. direkt: ,eur: ichnisch gericht jbewijs tonachtig regio Breda. t.a.v. hr. M. Leemans, Slingert fkZ Breda. Tel. 076-222240. gUZEN - Geheel vol- „3 planning wordt van- f,. je nieuwe kunststof - I terdag werd de zaak door l atletiekvereniging AV Lldesport getest en in bevonden, zodat er lis meer fout kan gaan IS hü zaterdag om 11.30 1J,. officieel in gebruik [tordt genomen. ,taard is men bij Schelde- rt jn de zevende hemel met fluweeltje' op atletiekge- ik Het Zuidersportpark is 'diegenen die het sinds be- '„ditjaar niet meer zagen on kenbaar geworden, maar Wel in positieve zin. De ■«suing zal uiteraard niet on bemerkt voorbij gaan, want -m is er in geslaagd een aan- d knappe atleten en atletes naar Terneuzen te halen. Iets wat bepaald niet uit de lucht kwam vallen. Bas de Vos, secretaris van Scheldesport: „Het is aan het einde van het baanseizoen en vele atleten denken al aan een rustperiode. Daarnaast zitten we op de begindag van de Olympische Spelen, waar mis schien ook wel atleten en atle tes in actie komen die we naar Terneuzen hadden kunnen ha- lea Ik denk daarbij onder meer aan Marjan Olijslager, die hier toch haar eerste schreden op atletiekgebied heeft gezet" In actie komen de heren, da mes en NIS-atleten, waarbij ook wel een aantal A-junioren. De heren werken een sprint tweekamp over 100 en 200 me ter af, met naast thuisatleet Al- fons Frankevijle onder meer Cor Troost en de Belg Alain Provoost in de favorietenrol- len. Ook Kees Hovingh verde digt op deze tweekamp de kleu ren van Scheldesport. De 1500 meter brengt naast Angelo Obrie en Ab Overbeeke van Scheldesport nog de Zeeuwse kampioen Gert van de Weele en een aantal Belgen aan het vertrek. Bij het verspringen komt Zeeuws recordhouder Bart van Haeringen in actie, naast Roel van Laere van Scheldesport, Cor Troost en weer een aantal zuiderburen. Bij het kogelstoten kan Ivan Beck in eigen regio eindelijk eens laten zien tot wat hij in staat is, want men heeft met Bert de Jonge, Cor Troost en Peter Blommerde voor knappe tegenstand gezorgd. Luc van Laere, al een poos vertrokken uit de regio, neemt het hoog springen weer ter hand. Of hij in staat is René van Loon, Ste ven van Broekhoven en de Belg Gerolf de Bakker te verslaan valt af te wachten. Bij de dames eveneens een leuk veld. Iets wat Bas de Vos overigens menig uurtje werk heeft gekost. „Er zijn geloof ik geen dames meer ie de atle- tieksport beoefenen," merkt De Vos op. Op de sprinttweekamp neemt thuisatlete Mirjam de Vos het op tegen onder meer Marianne Stedehouder en Imke Koster. Met de kogel komen er bij de valide sporters geen Zeeuwse dames in actie. Wel de NIS-atletes Dinie Westrate en Willemien Slager. Mirjam de Vos is weer present bij het ver springen. Zij krijgt af te reke nen met Liesbeth van Acker van RKHAV, Marianne Stede houder en een aantal Gentse atletes. Alvorens deze invitatiewed strijden beginnen hebben teams van de Terneuzense bur gerlijke overheid en de aanne mers er al een meerkamp op zitten, terwijl ook de leden van Scheldesport al in actie zijn ge weest om een driekamp af te werken. PROGRAMMA 11.00 uur: ontvangst genodigden in 'De Vijverhof. 11.30 uur: officiële opening en be zichtiging van de accommodatie. 12.00-13.00 uur: wedstrijden tussen teams van de gemeente Terneuzen en de aannemers. 13.15 uur: officiële receptie geno digden met lopende koffietafel, terwijl leden van Scheldesport een driekamp op de baan afwerken (sprint, verspringen en kogelsto ten). 14.30-16.30 uur: invitatiewedstrij- den met voor de heren 100 en 200 meter, 1500 meter, verspringen, ko gelstoten en hoogspringen. Voor de dames 100 en 200 meter, kogelsto ten en verspringen en voor de NIS- atleten verspringen, kogelstoten en de 400 meter voor rolstoelers. ■HULST - Aan het einde van het vorige seizoen Iffoeg een negental spelers overschrijving aan naar KNVB-zondagvierdeklasser HW'24 uit Hulst. Daarmee had de club zich het meest van alle verenigingen in de regio op de transfermarkt geroerd. Verschillende spelers hadden uit eigen [beweging overschrijving aangevraagd, anderen waren gepolst om te komen. lover het algemeen werd het vertrek van de spelers niet Jin dank afgenomen. De vertrekkende spelers werden als verraders gezien en HW'24 werd beschuldigd van ron- Iselpraktijken. ier gaat echter het spreek- ird op: 'Zoals de waard is, •ouwt hij zijn gasten', want x vereniging zal bij een likbare speler, die te kennen gegeven naar een andere lub te willen, aankloppen met vraag of hij interesse heeft ir die club. Het past geheel in het ambi- ieuze beleid van HW'24 om ikbare spelers aan te trek- De geel-blauwen willen rop. Over technische spe- beschikt men voldoende, araan karakter ontbrak het afgelopen jaren. Met de |tat van de nieuwelingen is selectie breder geworden, :t iedereen meer dan ooit ierken voor zijn plaats en be lt de formatie van trainer linus Zegers over enkele ka- elers die een elftal ner een dood moment heen ien helpen. Afgelopen zondag in de wed- el tegen Hontenisse was litblinker Marlon van der hier een goed voorbeeld in. De ploeg beschikt dit sei- in daardoor over meer veer- icht en belooft een attractie kunnen zijn voor voetbal lend Hulst. Een andere speler die karak- iren agressie in de ploeg moet en tevens garant moet an voor doelpunten, is Fred an Cauteren, afkomstig van erdeklasser Clinge. Er is veel ver hem gepraat en geschre ven. Herstellend van een bles- me, een ontsteking tussen bot tn spieren in het bovenbeen, geeft hij nu zelf zijn visie: een terugblik en een kijk naar de toekomst. Fred van Cauteren: „Clinge is voor mij geen zwarte bladzijde in mijn voetbalcarrière. Inte gendeel. Ik heb er altijd met veel plezier gespeeld en houd er daardoor alleen maar goede herinneringen aan over. De kritiek na mijn vertrek begrijp ik dan ook niet goed. Zelf heb ik hiertoe geen enkele reden. De oorzaak dat ik naar HW'24 ben gegaan is gelegen in het feit dat ik een huis aan het bouwen ben. Daardoor moest ik vorig jaar bij Clinge een stapje terug doen. De tweede helft van de competitie heb ik in het tweede gevoetbald, om dat ik maar één keer in de week kon trainen. HW'24 toonde inderaad belangstelling. Trainer Rinus Zegers vond het niet bezwaarlijk als ik maar een keer per week kon trainen, mits het niet ten koste zou gaan van mijn prestaties. Daarnaast kan ik bij de bouw van mijn huis rekenen op de steun van mijn mede-spe lers wanneer dat nodig zou zijn. Ze helpen me met zaken zoals het aanleggen van elek triciteit en gas. Een andere be langrijke reden voor mijn overstap is dat ik zelf ook aan verandering toe was. HW'24 is een club die hogerop wil. Dat trekt me. Bij deze vereniging moet ik me opnieuw bewijzen. Het is een extra motivatie. De kans om weer eens een kam- pienschap mee te maken geeft een extra dimensie aan het ge heel. HW'24 had gebrek aan mensen met karakter, mentaal sterke spelers. Ik hoop aan deze verwachting te kunnen vol doen." Dat Van Cauteren een ver sterking voor HW'24 betekent, behoeft geen twijfel. Hij be zorgt verdedigers handenvol werk en bossen grijze haren. Fred van Cauteren is beweeg lijk, wendbaar, technisch be gaafd en sterk in de lucht. In het benutten van kansen is hij moordend. Elk jaar prijkt hij hoog in het Stern-klassement voor de topscorers. Afgelopen zondag bleek zijn afwezigheid een gemis voor de ploeg uit Hulst. Van Hontenisse werd weliswaar met 3-0 gewonnen, maar legio kansen werden on benut gelaten. Fred van Cauteren was afwe zig wegens een blessure aan het bovenbeen. „Ik heb al ruim vijf weken last van die blessure. Het gaat om een ontsteking tussen de spieren en het bot in mijn bovenbeen. De gevolgde fysiotherapie deed er niet veel goed aan. Samen met een be stuurslid ben ik naar dokter Mariens gereden. Deze heeft mij een spuit gegeven en mij verzekerd dat ik aanstaande zondag weer aan de bak kan. In deze korte tijd heb ik geleerd dat de begeleiding en verzor ging bij HW'24 op en top gere geld zijn. Zoiets geeft een we derzijds vertrouwen," aldus Van Cauteren. De vraag of HW'24 met grof geld smijt bij het aantrekken van spelers, verwijst hij naar het rijk der fabelen. „Ik heb geen cent gezien. Voor mij is er dezelfde vergoeding als voor andere spelers. Alles gaat in één pot. Aan het einde van het seizoen gaan we dan met zijn allen op vakantie. Het typeert de sfeer bij HW'24." De eerste ervaringen bij de nieuwe club zijn dus uitste kend. Ook zijn nieuwe trainer Rinus Zegers is voor Fred van Cauteren een andere gewaar wording. Van Cauteren: „Laat ik voorop stellen dat ik George de Block van Clinge ook een goede trainer vond, maar Ri nus Zegers is anders. Hij houdt tijdens de trainingen alle ver anderingen op papier bij via statistieken. Het is mij opge vallen dat hij volledig auto noom is in zijn werk. Alleen hij bepaalt wie er speelt. Zegers is openlijk, hij neemt geen blad voor de mond. In het begin had ik wel moeite met zijn harde aanpak. Door de keiharde trai ning in het begin waren er veel spelers blessuregevoelig, maar de verzorging bij de club wist dit goed op te vangen." De aanpak bij HW'24 lijkt bijna professioneel. Deze in druk krijgt men van alle gele dingen in de vereniging. Er is een bestuur dat weet waarover het praat. Het jeugdkader is gedegen en in kundige handen. Dt»rSjaak Begijn - Het is in de voet- ballerij een bekend gege- dat spelers voor het tegin van de wedstrijd een aantal rituele handelingen Roeten verrichten om tij dens de westrijd goed te «unnen presteren. De een wil altijd vaseline op de wenkbrauwen hebben, de ander moet gemasseerd worden. Weer een ander snieert alleen de bovenbe- nen in, terwijl de vierde yan lies tot tenen een ®kke laag vet aanbrengt. P'1 .abes gebeurt onder het beziende oog van de verzor- 6M die meestal ook vertrou wensman is van de spelers, antoine Baart is zo'n verzor ger Werkzaam bij zondag- erdeklasser Axel heeft hij er wekelijks mee te maken, aart behaalde het diploma sportmasseur aan het oplei- «ngsinstituut van de Neder- ■andse Sport Federatie (NSF). daarnaast specialiseerde 21 zich in het tapen Bij fy- «herapem d'Aubio in Hulst 'gde hij een tape-cursus. *"°we Baart: „Sommige peiers krijg ik regelmatig op Massagetafel, anderen zie ik eigenlijk nooit. Neem bij voorbeeld een speler als Henk Michels. Die jongen zijn be nen heb ik nog nooit moeten aanraken. Fonny Verstraeten daarentegen heb ik elke week onder behandeling. Deze laat ste speler is een voorbeeld van iemand die de blessures eigenlijk zelf opzoekt. Hij houdt in de wedstrijd de bal lang aan de voeten. Het ge volg laat zich raden. De te genstander maait dan binnen de kortste keren de benen van onder het lichaam vandaan. Het is dan ook niet toevallig dat vooral technische spelers het meest geblesseerd raken." Baart is nu bezig aan zijn zevende seizoen bij Axel. De eerste vier jaren was hij ver zorger onder Jaap Lensen. Is het toeval dat trainers en ver zorgers zo lang bij dezelfde vereniging blijven? Baart weet te vertellen: „Het is mis schien een cliché, maar bij Axel is werkelijk alles prima geregeld. In de afgelopen zes jaar ben ik eigenlijk nooit na righeid tegengekomen. Ieder een kent zijn taken. Niemand bemoeit zich met mijn afde ling: de sportmassage en ver zorging. Ze weten dat ik mijn verantwoordelijkheden ken. Ik weet hoe ver ik kan gaan. Als ik het nodig acht stuur ik spelers door naar een dokter. Nooit zal ik de taken van een dokter of fysiotherapeut overnemen. Ik wil spelers die ik ooit onder mijn hoede heb gehad later recht in de ogen kunnen kijken." Toeschouwers kunnen wekelijks van het ta fereel genieten wanneer een speler schreeuwend van de pijn ter aarde gaat om daarna binnen de kortste keren, ge holpen door een natte spons, weer als jonge veulens over het veld te huppelen. Kome die? Antoine Baart vindt van niet: „Een natte en vooral koude spons helpt wel dege lijk. Het werkt als een soort verdoving voor de pij a Het publiek begrijpt dit niet al tijd. Sommige mensen vragen zich af wat er in het water zit. Nou, dat is alleen maar kalk: het is gewoon kraanwater. Ik geloof heilig in die spons. Je zult mij dan ook nooit het veld zien oprennen met een fles coldspray. Ik hou meer van de natuurlijke wijze." Het is geen toeval dat An toine Baart sportverzorger is geworden. Zijn vader, die als profwielrenner samen met wijlen Kees Pellemans op de baan reed, was dit vroeger ook, zij het in de wielrennerij. Een hobby dus die overging van vader op zoon. Zoals eerder gesteld is de verzorger meestal ook de ver trouwensman van de spelers. Antoine Baart: „Dikwijls weet je als verzorger meer dan de trainer. Tijdens een behandeling komen spelers los, vertrouwen ze je dingen toe. Soms moet je dan wel eens de afweging maken of bepaalde informatie niet doorgespeeld zou moeten worden naar de trainer of clubleiding. Ik geef spelers dan de raad dit te doen. Zelf doe ik het niet, omdat het in vertrouwen tegen mij gezegd is. De spelers weten dat." OP DE ACHTERGROND Vier jaar Steel en twee jaar Lensen. Een wereld van ver schil. Antoine Baart tenslotte: „Met Rudie Steel voetbalden we elk jaar in de top van de vierde klasse mee. Op de bank was er gelegenheid voor een grap en een grol. De sfeer was los. Steel zag in dat pres taties en plezier goed samen konden gaan. Jaap Lensen is anders. In zijn eerste jaar Antoine Baart, de enthousiaste verzorger van de eerste selectie van de voetbalvereniging Axel. - foto wim kooyman werden we kampioen. Het tweede jaar vochten we voor behoud. Lensen is prestatie gericht. Op de bank gaat het er nu een stuk serieuzer aan toe. Ik denk dat het niveau waarop we nu voetballen hieraan inherent is." Amateurs: 1 N. v.d. Klundert (Hoogerheide) met 659 punten, 2 T. Akkermans (Prinsenbeek) 533, 3 J. de Crom (Hoogerheide) 506,4 R. v. Vlimmeren (St Willebrord) 483,5 R. Bijvank (Westdorpe) 461, 6 K. Jonkers (Oud-Gastel) 425, 7 P. Barten (Zevenbergen) 343,8 H. Rovers (Roosendaal) 315,9 P. Mol ('s-Gravenpolder) 287,10 P. Hee- ren (Sprundel) 265,11 F. Fransen (Kwadendamme) 263, 12 T. Fase (Oud-Vossemeer) 250, 13 C. Schouwenaar (Goes) 240, 14 F. v. Leur (Roosendaal) 234, 15 K. v. Goethem (Sluiskil) 227 punten. Junioren: 1 R Sestig (Ooster hout) 564 punten, 2 F. Konlngs (Roosendaal) 310, 3 P. Kroonen (Raamsdonksveer) 279, 4 J. Blij- levens (Oosterhout) 260,5 M. Cas telij ns (Steenbergen) 194, 6 H. Loonen (Breda) 192, 7 E. v. Meer (Oud-Gastel) 186, 8 A de Jong (St. Willebrord) 177, 9 M. v. Hees (Zundert) 172, 10 A. Pijnenburg (Oosterhout) 166, 1 L. Keijzers (Baarle-Nassau) 160, 12 R. v. Rappel (Made) 148, 13 R. Kroon (Oud-Gastel) 145, 14 L. Vreeke (Oudenbosch) 128, 15 G. Buckens (Oud-Gastel) met 127 punten. Nieuwelingen: 1 R. Leeuw (Steenbergen) 312 punten, 2 W. Maas (St. Willebrord) 296, 3 M. v. Oord (Hank) 283,4 M. Verwijme- ren (Breda) 281,5 J. v.d Klundert (Hoogerheide) 274, 6 M. Akker mans (Nieuw-Vossemeer) 202, 7 E. v.d. Boom (Dongen) 200, 8 T. Schalk (Galder) 181,9 R Bogaard ('s-Gravenpolder) 180, 10 J. v. Cadzand (Westdorpe) 178, 11 R. Oomen (Etten-Leur) 168, 12 D. Fransen (Westdorpe) 139, 13 P. Jongenelen (Oudenbosch) 134, 14 C. Keyl (Halsteren) 126,15 R. Lij- baert (Sluiskil) met 122 punten. 1. t/m 5. J. Livramento (Bres- kens), R. Hoekman (Goes), A. Smulders (Patrijzen), M. de Kunder (Sluiskil), J. Wijnands (SSV) met 3 doelp. 6. t/m 11. R. v. Keeken (Hoek), S. Soulimans (Hoofdplaat), H. Rentmees ter (Patrijzen), H. v.d. Brink (Patrijzen), M. v.d. Bossche (Tern. Boys), W. Paardeko- per (SSV) met 2 doelp. clubscore: 1. Patrijzen met 9 doelp. 2. SSV met 7 doelp. 3. Sluiskil met 6 doelp. Van onze sportmedewerker NIEUWVLIET - De wind surf- en funclub De Ver klikker houdt zondag de derde toertocht van dit sei zoen. Na de Cadzandtocht en de Scheldetocht wordt nu de Zwintocht gevaren. Voor deelname aan deze tocht kan men zich van 10.30 tot 11.00 uur aanmelden bij het pavil joen Matournelle te Nieuw- vliet. Het inschrijfgeld be draagt vijftien gulden en is in clusief een lunch op het keer punt. De organisatie rekent op een veertigtal surfers. Van onze paardesportmedewerker KAPELLE - De provinciale bond voor Zeeland van Lande lijke Rijverenigingen, aangesloten bij de Koninklijke Ne derlandse Federatie, hield voor bestuursleden en andere belangstellenden een praatavond in De Caisson in Kapelle. De praatavond, die een vlot verloop kende, stond onder lei ding van voorzitter Anton Hanse uit Kerkwerve. Fred van Cauteren, van Clinge overgekomen, heeft het uitstekend naar zijn zin bij de Hul- sterse kampioenskandidaat HW'24. - foto wim kooyman. Technische staf en verzorging vormen een eenheid. De gepla veide weg kan alleen nog maar naar een kampioenschap lei den. Fred van Cauteren hier over: „Gezien het spelersmate riaal moet dit normaal gespro ken lukken. De tegenstand zal echter groot zijn. We zijn de ge doodverfde kampioenskandi daat en iedereen wil nu van ons winnen. Wij als spelers moeten nu maar eens bewijzen er klaar voor te zijn." Centraal op de agenda stona het invullen van de indoor- wedstrijdkalender, waarop zo'n vijftig wedstrijden een plaats moesten vinden, wat met een dosis sportiviteit dan ook lukte. Secretaris Bram de Hullu uit Nieuwvliet verze kerde dat hij de kalender zal produceren en iedereen zal toe zenden. De kwestie van de droes on der de paarden en pony's kwam verder nog aan de orde, maar bleek in praktische zin meer een storm in het bekende glas water te zijn. Wel werden de concoursen van De Schelde- stad in Vlissingen en van de Ruitersportvereniging Axel verplaatst, om alle risico's te vermijden. Ook kwam men overeen dat de wedstrijden vroeger moeten worden aange meld voor de wedstrijdkalen der, zowel voor het groene sei zoen als het indoor-seizoen. WEDSTRIJDKALENDER 8 oktober: springen paarden en pony's klasse B, L, M en Z, In- door Vlaanderen, Graeve Jan, Magrette. 29 oktober: dressuur paarden en Van onze biljartmedewerker WEMELDINGE - Dit week einde wordt het kampioen schap derde klasse drieban den van het district Wal cheren en De Bevelanden verspeeld. Garant voor de organisatie staan de biljartverenigingen BVW en Scheldezicht uit We meldinge. De biljartvereniging BVW heeft de organisatie van goep A in handen en die wordt gehouden in café De Scheep vaart. Groep B komt in actie bij bij de biljartvereniging Schel dezicht in snackbar Micha. Finalisten groep A: 1. Jan Moer land (Delta Colijnsplaat) moyenne 0.410, 2. Faust Vieira ('t Raedthuys Middelburg) 0.404, 3. Paul Hoek (DOS Ovezande) 0.391, 4. Jan van Vugt (Scheldezicht Wemeldinge) 0.387, 5. Rinus Baarends (ALM Goes) 0.377,6. Gillis Schaal) e (BVM Middelburg) 0.374, 7. Rinus Ars (DOS Ovezande) 0.347, 8. Freddy Nieuwersteeg (VEG/ABV Oost- Souburg) 0.332. Finalisten groep B: 1. Toon Klaas- sen (Delta Colijnsplaat) 0.406,2. Pe ter Crucq (HBC Heinkenszand) 0.396, 3. Henk Verhoef (Avontuur Goes) 0.393,4. Hans van Belle (TOG Kortgene) 0.380,5. Simon Nanuruw (Onder Ons Goes) 0.336, 7. Jan Rentmeester (OBK 's-Heerenhoek) 0.334, 8. Kees Geijs (LBV Lewe- dorp) 0.306. Reserves zijn: 1. Marien Priem (OBK 's-Heerenhoek) 0.345, 2. Frans Decoster (De Smidse 's-Gra venpolder) 0.271, 3. Theo Catsman (Dampoort Middelburg) 0.326. pony's, Graeve Jan-trofee, Graeve Jan, Magrette. 5 november: dressuur paarden en pony's, Zuid-Beveland Ka pelle. 12 november: dressuur paarden en pony's, Vroonruiters West- kapelle. 19 november: dressuur paarden en pony's, Scheldestad Vlissin gen; springen paarden en po ny's, Indoor Vlaanderen, Graeve Jan Magrette. 26 novenber: springen paarden en pony's, Vroonruiters Weska- pelle; dressuur paarden en po ny's, Bru Bruinisse. 3 december: dressuur paarden, Hulst Heikant. 10 december: springen paarden en pony's, Scheldestad Vlissin gen. 17 december: dressuur paarden en pony's, Pas de Deux, Gouwe Reyers Serooskerke; dressuur paarden en pony's, Graeve Jan trofee, Graeve Jan Magrette. 24 december: dressuur pony's, Hulst Heikant. 26 december: dressuur paarden, Zwinruiters Nieuwvliet. 28 december: dressuur en sprin gen paarden, Schouwse Ruiters. 29 december: dressuur en sprin gen pony's, Schouwse Ruiters; dressuur pony's Weelruiters Zeelandhallen. 29 december: dressuur paarden, Weelruiters Zeelandhallen. 30 december: dressuur paarden, kür op muziek, Weelruiters Zeelandhallen. 5 januari: springen pony's, Weelruiters Zeelandhallen. 6 januari: springen paarden, Weelruiters Zeelandhallen. 7 januari: springen paarden, hengstencompetitie, Weelrui ters Zeelandhallen. 14 januari: dressuur paarden en pony's, Vroonruiters Westka- pelle; springen paarden en po ny's, Indoor Vlaanderen, Graeve Jan Magrette. 21 januari: dressuur paarden en pony's, Scheldestad Vlissingen. 28 januari: springen paarden em pony's, oefenparkoers Wal cheren. 4 februari: dressuur paarden en pony's, Luctor et Emergo Ma grette; springen paarden en po ny's, Vroonruiters Westkapelle. 11 februari: dressuur paarden en pony's, Haringruiters Bier vliet. 18 februari: dressuar paarden en pony's, Graeve Jan-trofee, Graeve Jan Magrette; springen paarden en pony's, kampioen schap voor klasse B en L, Schel destad Vlissingen. 25 februari: springen paarden en pony's, Vroonruiters West kapelle; dressuur pony's, Hulst Heikant; dressur paarden en pony's, provinciale kampioen schappen, Schouwse Ruiters Korenzolder. 4 maart: dressuur paarden, Gouwe Reyers Serooskerke; springen paarden en pony's, provinciale kampioenschappen voor de klassen M en Z, Graeve Jan Magrette. 11 maart: dressuur paarden, Vroonruiters Westkapelle; dressuur en springen pony's, nationale kampioenschappen Ermelo. 18 maart: dressuur paarden, Gouwe Reyers, Serooskerke. 25 maart: dressuur paarden en pony's, Scheldestad Vlissingen. 26 maart: dressuur kring Zeeuwsch Vlaanderen voor paarden en pony's, Graeve Jan Magrette. 1 april: dressuur paarden en po ny's, Bru Bruinisse. 8 april: springen paarden en po ny's, Scheldestad Vlissingen; dressuur paarden, Vossereyers Heikant. 15 april: dressuur paarden en pony's, Graeve Jan-trofee, Graeve Jan Magrette.

de Stem | 1988 | | pagina 17