J THOUDER OOSTBURG HEEFT YELE STEKEN LATEN VALLEN' 6NVV, mijn politieke kweekvijver' Spectaculaire redding door helikopter Onderzoek naar de keuken van Veste Jaar geëist tegen dealer harddrugs POLITIERAPPORT weg 1 Hulst BURENGERUCHT Het groene kaartenplan gaat in de ijskast PLAATSELIJK NIEUWS pflflTEM VAN ZEELAND 3 DONDERDAG 15 SEPTEMBER 1988 C^-SSSS DIRECTEUREN VAN HOTEL- EN TOERISTISCHE SCHOLEN iJ 20 041 fATER 64 Breskens >30 R K "ERALL 3STBURG - De leden van de fractie Dorpsbe langen en Toerisme in de Oostburgse raad heb- ien zich de afgelopen weken mateloos geërgerd jin het optreden van WD-wethouder J. Tho maes (financiën). De Vriendenkring minklijke mderscheiding voor J. Burm PYDA-STATENLID H. KLEIN HESSELINK EHBO-oefening in Philippine BRANDWEER WESTDORPE VIERT VIJFTIGJARIG JUBILEUM Smasj Diefstal Sas van Gent Sluiskil Zandstraat Kappers VERZOEK BEWONERS FLATS GETUIGEN BLIJVEN ANONIEM gen auto de best gey8 b je of veel lef of de juij n nodig. Die laatste het' Heen maar de onderscl, lere Sierra al standaard ee- [ter, van binnenuit vei rvergrendeling en een beelde, fraai gelijnde Sei Hatchback (f30.900,.) e- Met altijd een ruime kei -liter en 2.0-liter injeci een 2.3-liter dieselmotor, len voor Italiaanse zomei gekleed: op carrosserie e' loorroesten van binnenu? OK f 620,- i.p.v. f 1.610,., irroesten van binnenuit. Over slange garantie op reparaties e> :n. Alle genoemde prijzen zijn ij isten. Wijzigingen voorbehoudt' Wï Uit de hele wereld, r7 1 1 Noordwij k aan Ze Congresgangers doen Zeeland aan Ueken, maken 28 septem- O O ZD uitstapje naar Zee- A poor een gezamenlijke manning van de hotelaf- Zi van het Deltacollege Middelburg, een selectie Zeeuwse horecabedrij ven de provincie is men I, geslaagd de congres iers naar Zeeland te ha- Ti 6 Is directeuren komen naar •land om het congres van Euhof a International bij te wo nen. Euhofa is een vereniging van directeuren, die tot doel heeft de onderlinge samenwer king te bevorderen en het ho telwezen en het toerisme in het algemeen te professionaliseren. In Noordwijk aan Zee en Zeeland maken de deelnemers onder het motto 'Meet the Dutch' kennis met de Neder landse gastronomie, het land schap, de cultuur, en ook met het onderwijssysteem en de ho reca. Tevens zullen zij zich bui gen over de trends die de toe komst van hun vak zullen be palen. In de ochtend van 28 septem ber brengen de congresgangers per bus een bezoek aan Zierik- zee, waarna een vaartocht aan boord van historische schepen over de Oosterschelde volgt. Tijdens de vaartocht worden de deelnemers vergast op een 'vissermanslunch'. 's Middags bezoekt men Yer- seke, om kennis te maken met de oester-, mossel- en kreeften cultuur. Tijdens een rondrit door Zuid-Beveland bezoeken de directeuren ondermeer het dorp Nisse en een schaapskooi. Tegen de avond gaat de reis naar Veere, van waaruit een trip naar Neelije Jans wordt gemaakt. Terug in Veere staat er een uitgebreid banket klaar. Tijdens de eetpartij is er een cultureel programma met volksdansen en klederdrach ten, en optredens van het Zeeuwse Loodsenkoor, de fan fare Veere's Genoegen en het Vocaal Ensemble St. Laurens. Gedeputeerde R. Barbé ging tijdens de presentatie van de excursie gisteren in op de steun die de provincie aan het onder wijs geeft. Steun die het onder meer mogelijk maakte dat het Deltacollege in Middelburg sinds augustus manager-on dernemers voor de horeca op leidt. Zeeland investeert al tien jaar in het onderwijs, zei Bar bé. „Samenwerking tussen de horeca, een opleidingsinstituut en de provincie komt niet vaak voor. De provincie is altijd al een buitenbeentje geweest wat het onderwijsbeleid betreft. De komst van het congres naar Zeeland is een logisch uitvloei sel van dat buitenbeentje zijn". Wij verzoeken adve ders, die adverteren m. brieven onder nummer toezeggen: „foto's retourneren en/ol aitlj zullen antwoorden" hv toezeggingen ook dl. werkelijk na te komen. EN! n in guldens. lang de voorraad strekt. iet maandag geopend, nsdag gesloten. &T ergert zich aan Thomaes flin onze verslaggever neen brief aan het college van B en W van Oostburg den de gedragingen van de wethouder in scherpe be- lordingen aan de kaak gesteld. i fractie wil dat Thomaes jaag, tijdens de raadsver kering, publiekelijk verant- cording aflegt voor zijn da- p. Hij moet beloven om zich i de toekomst constructiever te stellen en er een meer col lie houding op nahoudt. Thomaes heeft volgens H. Weegen (D&T) sinds i terug is gekomen van va- :etie nogal wat steken laten lilen. Ergernis is bij de D&T- ontstaan toen de wethouder augustus tijdens een verga- ing van de financiële com- isie stelde dat de gemeente ride gevraagde bijdrage aan helicopterhulpdienst moest „Bij navraag in de svergadering van augus- ontkent de wethouder dit Wist U dat één telefoon» kan leiden tot een relatia Wij bemiddelen voo alleenstaanden. Dam van 20-70 jr., heren vi 25-70 jr. zijn allen welkom) Bel Marijke 078-175527 Henk 078^130070 JBurm. - foto wim kooyman onze correspondent EU ZEN - J. Burm uit :en heeft gisteren Koninklijke onderschei- de ere-medaille in zil verbonden aan de töhje Nassau, ontvangen. !rt!fmetaa' wer<* bem opge- ddoor burgemeester C. Oc- ,1?n: Dat gebeurde tijdens bijeenkomst in de burger van het Terneuzense stad- ®urm kreeg de onderschei- omdat hij deze maand Jaar in dienst is als T (voorman werkplaats) 1 w'agebedrijf Voet in Ter men. niet, maar wordt door collega J. de Vries uit de nood geholpen. Deze zei dat Thomaes, pas te rug van vakantie was en der halve niet op de hoogte was van het collegestandpunt in de ze. De vraag blijft waarom de betreffende wethouder wel zijn mening prijs geeft aan de com missieleden en de pers," stelt Van der Weegen. De D&T-voorman is verder verbaasd over uitlatingen van Thomaes over het Ledelthea- ter. „In de regionale dagbladen konden we lezen dat Thomaes van mening is dat het Ledel- theater verkocht moet worden en dat van de opbrengst geen nieuwe theateraccomodatie ge bouwd moet worden, maar een sporthal in Breskens," vervolgt de boze briefschrijver. Op een verzoek van de stich ting Sportbelangen Breskens, om te weten te komen wat de onmogelijkheden en mogelijk heden zijn om een dergelijke sportaccomodatie in Breskens van de grond te krijgen, rea geert Thomaes met een brief, ondertekend als waarnemend- burgemeester waarin hij mee deelt dat 'de gemeente finan cieel noch planologisch mede werking verlenen zal aan een sporthal in Breskens.' „Vraag is hoe het nu gesteld is met de bestuurlijke geloofwaardig heid?," vraagt de D&T fractie zich af. De druppel die de emmer deed overlopen was de besloten vergadering afgelopen vrijdag over de toekomst van het Le- deltheater in Oostburg. Voor die bijeenkomst was een mede werker van het Middelburgse architectenbureau Jobse uitge nodigd om een toelichting te geven over mogelijke aanpas singen van cultureel centrum Den Hoekzak. De man arri veerde echter te laat in Oost burg. Aangezien twee verschil lende commissie zich over de kwestie wilden laten informe ren had de medewerker van Jobse zijn betoog nog niet vol tooid toen wethouder Thomaes de vergadering van de commis sie openbare werken onder brak en de leden die ook zitting in de commissie financiën had den sommeerde om mee te ko men. De wethouder stelde nog 'geen behoefte te hebben aan uitleg van een deskundige en wel prijs te stellen op tijd en orde'. De D&T-fractie meent dat het optreden van wethouder Thomeas niet bevorderlijk is voor de gang van zaken binnen het gemeentelijk gebeuren. Thomaes was gisteren niet be reikbaar voor commentaar. Het nieuwe statenlid H. Klein-Hesselink. 'De WOV moet er komen' - fotowim kooyman Van onze verslaggever TERNEUZEN - Op 28 ok tober wordt H. Klein-Hes- selink-van Viegen (50) of ficieel geïnstalleerd als nieuw statenlid voor de PvdA. De Terneuzense neemt dan de plaats in van J. Pruimboom-Meijer, die om privé-redenen haar plaats in de Zeeuwse sta ten opgaf. Het nieuwe statenlid had in eerste instantie niet meer ge rekend op een plaatsje in het hoogste bestuurlijk echelon van de provincie. Amper een week voor het terugtreden van haar partijgenote maakte Klein-Hesselink in Vlissingen nog grapjes over het mogelijk vrijkomen van een plaatsje in de staten. „Op die bijeenkomst repte ik over gebroken benen en meer van zulks en dan word je enkele dagen later met de neus op de feiten gedrukt, een beetje beschamend, maar ja, ze is het nu eenmal gelopen," vertelt ze. Hennie Klein-Hesselink is jarenlang in Zeeuwsch- Vlaanderen en daarbuiten actief geweest binnen de vrouwen- en vakbeweging. „De NW en later de Vrou- wenbond-FNV was mijn po litieke kweekvijver en dat zie ik nog altijd zo," stelt ze. Binnen de PvdA-fractie krijgt ze straks het sociaal- economisch beleid toebedeeld. Een grote wens gaat dan in vervulling. „Ik heb daar al tijd een beetje op gehoopt, omdat het economisch beleid enorm veel raakvlakken heeft. Bij de economie zijn immers altijd mensen betrok ken, net zoals bij het milieu, alsmede het welzijn van de mensen," legt ze uit. Wanneer ze in haar sta ten- jaren een bijdrage leveren kan aan de economisch groei van de provincie zal ze daar heel tevreden mee zijn. „Maar, geen economische groei tegen elke prijs. Ik ben namelijk van mening we eer lijk moeten zijn en ons ook buigen over de consequenties van economische ontwikke lingen," meent ze. Het nieuwe PvdA-statenlid vindt verder dat de Wester- schelde-Oeververbinding (WOV) er komen moet. „Dat dat dan een verbinding van internationale betekenis moet worden, dat zie ik zou niet zitten," verduidelijkt ze. Hoe wel het sociaal-economisch beleid de komende jaren haar aandacht voor het grootste deel zal opeisen blijft de Ter neuzense 'rooie vrouw', een deel van haar tijd wijden aan de vrouwenbeweging en ba siseducatie. Mevrouw Klein Hesselink begint 17 september met haar werk als statenlid. Volgende maand volgt dan de officiële installatie. Van onze verslaggever PHILIPPINE - In de Schor- rekruislaan te Philippine vond gisteravond een 'ge compliceerd ongeval' plaats. Een auto reed tegen een boom en kwam op z'n kant terecht, de bestuurder en een passagier waren kennelijk zwaar ge wond, de laatste was door de voorruit gegaan. Beiden had den gedronken. Twee auto's die voorbij ko men botsen ook nog eens tegen elkaar. Bestuurders en passa giers raken gewond. Het ongeval was zo in scène gezet dat het in eerste instantie niet direct te zien was of het een echt ongeval of een oefe ning betrof. Na korte tijd bleek dat het een oefening was. Het afvoeren van de gewon den gebeurde op brancards maar ook op een keukentrapje. De bedoeling van deze oefening was om een telefonisch alar meringssysteem uit te testen. Na een alarm belt ieder ge alarmeerd EHBO-lid volgens een bepaald schema medele den. Gisteren bleek dat het sys teem naar wens gewerkt heeft. Van onze verslaggever TERNEUZEN - Het ge meentebestuur van Terneu- zen gaat over twee jaar nog eens bekijken of het groene kaartenplan, dat door D66 raadslid R. Arends werd aangedragen, in de Schelde- stad in te voeren valt. Die toezegging deed wethouder J. van Rooijen tijdens de maandelijkse vergadering van de milieucommissie. De wethouder zag het groene kaartenplan, dat in grote lijnen inhoudt dat mensen zelf de trottoir onkruidvrij houden en dat kenbaar maken met een groen kaartje voor het raam ter attentie van de gemeente werkers, niet als alternatief voor een verminderd gebruik van chemische bestrijdings middelen. Het commissielid A. van Himme (Links Perspectief Ter- neuzen) pleitte voor een proef met het plan in een bepaalde Terneuzense wijk. PvdA-frac- tievoorzitster A. Stahl-Hemel- soet vond dat in eerste instan tie de resultaten van de proef in de gemeente Woerden afge wacht moesten worden. „Wacht een jaar, bekijk de re sultaten uit die gemeente en laat ons dan nog eens bekijken of een dergelijk initiatief ook hier te realiseren is," stelde zij. Van Rooijen vond een jaar 'een te korte periode'. Niette min beloofde hij de commissie dat het college het D'66-initia- tief over twee jaar nog eens aan de orde zou stellen. 1,11 'xa* ^respondent -7DORPE - De vrijwil- «randweer van West- ■P®viert zaterdag 24 sep- "w het vijftigjarig be- pan. waar was er voor 1938 ook brandweerkorps in de «uaiige gemeente Westdor- ta r was 6611 püchts- "weer. Door het lot werd ^aangewezen deel uit de ji,t",v,an <üt korps. Weige- r»kende dat men in aan- 8 Kwam met de kanton- Ver. r de viering van het vijf- tig jarig bestaan is er uit het korps een comité samengesteld. Dit heeft een uiteenlopend pro gramma samengesteld, waar mee het de bevolking wil laten zien wat de brandweer anno 1988 te bieden heeft naast het blussen van branden. Om 10.30 uur worden de spuitgasten ontvangen op het stadhuis van Sas van Gent door burgemeeser J. van Rest en de wethouders. Daarna volgt een lunch voor genodigden in vere nigingsgebouw Concordia. Na de middag wordt het pro gramma voortgezet met de ont vangst van de diverse brand weerkorpsen die die dag in Westdorpe aanwezig zijn en waarvan de meesten met di verse voertuigen komen. De la- gerdruk-autospuit van de be drijfsbrandweer van Zuid- Chemie, die net één jaar ouder is dan het jubilerende korps is ook te bezichigen. In totaal zijn dat vijftien brandbestrijdings- en hulpverleningsvoertuigen. Niet alleen aan de brandbe strijding wordt gedacht. Zo wordt een doorlopende demon stratie gegeven door de duik- ploeg uit Terneuzen. Ook een demonstratie van een redding van slachtoffers uit een auto die te water is geraakt in de Molenkreek. Als klap op de vuurpijl wordt een demonstra tie gegeven van het redden van slachtoffers die bekneld zitten in een auto, waarna deze door de helikopter van Brugge naar een medisch centrum afge voerd worden. Voorafgaande aan de de monstraties, die worden ge houden bij de brandweerka zerne aan de Molenstraat, geeft een aantal voertuigen een défi lé door de straten van Westdor pe. Rond 16.15 uur houden de Franse, Belgische en Neder landse brandweermensen een controle-ronde langs de West- dorpse horecabedrijven, waar bij men vooral let op de veilig heid. Daarna nuttigen de genodig den een broodmaaltijd, waarna een receptie wordt gehouden in zaal Concordia. De feestdag wordt besloten met een avond vol muziek en dans. Voor de kinderen van de basisschool is al een kleurwedstrijd gestart. Donderdagavond 15 september, vanavond, bieden de vrijwil lige brandweerlieden het pro grammaboekje aan de West- dorpse bevolking aan. TERNEUZEN - In de nacht van dinsdag op woensdag zijn de muren van een school in de wijk Oude Vaart met verf be spoten. Met een spuitbus werd enige keren het woord smasj aangebracht. Eenzelfde werkwijze gebeurde volgens de politie ook enige tijd gele den bij de Sint Willebrordes- school in de binnenstad. SLUISKIL - JB. uit Sluiskil deed bij de gemeentepolitie te Terneuzen aangifte van dief stal van een schuurmachine en een set dopsleutes. Deze werden ontvreemd personen auto. KNKV - De Vereniging Ne derlandse Katholieke Vrou wen Afdeling Sas van Gent gaat dinsdag 11 oktober een dagje op stap naar Antwer pen. De dames staat in een Antwerpen een rondleiding door het centrum te wachten met een ervaren gids. De rest van de dag kunnen de dames naar eigen inzicht doorbren gen. WINNETOU - Karabijnclub Winnetou hield een schieting waaraan 32 personen deelna men. Uitslag: topvogel: Roger Steens, Lochristie; linker zij vogel Eric van Damme, Moerbeke; rechter zij vogel: Walther den Tender, Gent; grootste aantal (3): Johan van Parijs, Moerbeke; Arthur Hacquaert, Sluiskil en Henrik ie Roy, Gent. De volgende schieting is 29 oktober, aan vang 19.30 uur in café Dallin- ga- DE STRAETE - Wijkvereni- ging De Straete hield ter gele genheid van de openingsker- mis van het nieuwe seizoen een gaaibolling. Aan deze wedstrijd namen 57 personen deel. Uitslag heren: 1. R. de Caluwé, 2. Th. Zegers, 3. J. de Wit. Dames: 1. J. Verstraete, 2. L. Audenaerd, 3. A. Obrie. KAARTING - Wijkvereni- ging De Straete houdt zondag 18 september de eerste pun- tenkaarting van het seizoen in het wijkgebouw, aanvang 14.00 uur. De spelsoort is bie den zonder roem en er zijn 35 prijzen te winnen. De kaar ting maakt deel uit van een serie van acht en de inzet is de beker van De Straete. TEMSE - De kappers uit Temse en omstreken keken tijdens de viering van hun vijftigjarig bestaan vreemd op. Een van de feestelijke hoogtepunten was de uitrei king van medailles aan ver dienstelijke haarsnijders. Toen de gelukkigen het ere metaal echter eens goed be keken kreeg de vreugde een flinke domper. Het bleken eretekens voor 'verdienste lijke landbouwers'. Of men zich bij de aankoop had ver gist, of dat de leverancier per abuis de verkeerde spullen had geleverd werd niet met een duidelijk. In ieder geval was hier een oud Vlaams spreekwoord duidelijk van toepassing: 'er werd hun (de kappers) een aardige pater geschoren. TERNEUZEN - Het gemeentebestuur van Terneuzen is be reid om een onderzoek in te stellen naar de ingebruikname van de keuken in het verzorgingscomplex 'De Veste'. Dit heeft wethouder J. van Rooijen (welzijn) een delegatie van het bewonerscontact 'De Veste' laten weten. De bewoners hadden om een dergelijk onderzoek gevraagd, omdat gebleken was uit een en- quete, die door de bewoners groepering gehouden werd, dat er daadwerkelijk behoefte be stond aan een warme maaltijd voorziening voor ouderen uit De Veste. Ruim 230 bejaarden spraken zich uit voor het ingebruikne- men van de keukenvoorzie ning, die oorspronkelijk als service-voorziening voor de flatbewoners bestemd was, maar niet kon worden ge bruikt, omdat de exploitatie lasten van De Veste in de be ginjaren veel te hoog opliepen. De keuken erbij zou de ouderen nog hogere lasten opleveren. Van Rooijen schotelde de de legatieleden voor dat een warme maaltijdvoorziening in De Veste evenwel zou kunnen leiden tot hogere servicekosten voor de bewoners en dat men zich daar van bewust moest zijn. „Niettemin zullen we deze kwestie serieus onderzoeken," beloofde hij de leden van het bewonerscontact. Voorzitter J. Dierx-Harms was naar aanlei ding van de reactie van het ge meentebestuur gematigd opti mistisch. „Het is nu een kwestie van afwachten wat het resul taat van het onderzoek zal zijn," stelde zij. Van onze correspondente MIDDELBURG - 'Handel op grote schaal', zo verweet offi cier van justitie mr. Groen de 25-jarige Vlissinger GF. Hij stond gisteren in Middelburg terecht op beschuldiging van harddrugshandel in de periode januari tot en met juni van dit jaar. F., die in die periode inwoonde bij een andere dealer, zou met zo'n dertig tot veertig klanten een omzet hebben gehaald van ƒ2000 per dag. De gebruikers zouden voornamelijk cocaïne van F. hebben afgenomen maar wensten niet met naam en toe naam als getuigen te worden genoemd uit angst voor repre sailles. Ook zou F. politie-agen- ten hebben bedreigd wanneer ze zich teveel met zijn zaak zouden bemoeien. Maar F. ontkende in alle toonaarden'. Met de handel zou hij niet te maken hebben gehad en de beschuldigingen zouden afkomstig zijn van dealers en gebruikers die hun eigen straatje schoon wilden vegen. Ook F.'s raadsman mr. Smit benadrukte dat zijn cliënt mis bruikt zou zijn door anderen. Maar mr. Groen hield het op de getuigenverklaringen die in grote lijnen met elkaar over eenstemden en eiste tenslotte een gevangenisstraf van twaalf maanden. De 33-jarige mevrouw JB. uit Oost-Souburg was de tweede ontkennende verdachte die vol hield niets te maken te hebben met de handel in hard drugs die haar werd verweten. Haar werd ten laste gelegd dat zij in de periode januari tot en met september van het vorig jaar vanuit een woning in de Terneuzense Dijkstraat leve rancier was geweest van cocaï ne, heroïne en amfetamine aan een groep verslaafden die met elkaar een omzet hadden opge leverd van zo'n 2500 per dag. Getuigen hadden bovendien verklaard dat B. haar tien-ja- rige zoontje bij de handel had betrokken en dat het kind al twee jaar lang niet naar school ging. Bij haar laatste aanhouding brak de vrouw met het Terneu zense milieu en vestigde zij zich in Oost-Souburg, waar drugs en drank werden afge zworen. Het kind gaat weer naar school, maar zo ver meldde het reclasseringsrap- port 'door omstandigheden' hadden de drugs toch weer greep op de vrouw gekregen. Dit laatste vooral was voor de officier van justitie reden om zich te verzetten tegen het dienstverleningsvoorstel. Te gen B. eiste hij dan ook een ge vangenisstraf van tien maan den waarvan vijf voorwaarde lijk met een proeftijd van twee jaar. Uitspraak in beide zaken op 23 september. i

de Stem | 1988 | | pagina 19