1988 De rebellie van Herbert Dijkstra Mereibeke flOCKEYCOACH JORRITSMA HAKT DE KNOOP DOOR feilcoach beschuldigt Amerikanen van list en bedrog SEOUL Computer voorspelt verlies Ben Johnson SVRAGEN ïmen L-offs nflflTEM SPORT 3 DONDERDAG 15 SEPTEMBER 1988 I Boskamp als nationaal viertal Lde 100 kilometer-ploegen- eloot Karp ov ybalweek tveiligi en Noorwegen st in EG ronde NIEUWSOVERZICHT Keba M'Baye vice-president van IOC Bijna zestig procent kaarten verkocht Zwemmarathon voor Winterspelen Wereldkampioen Abdi Bile zegt af Eerste succesje Amerikaanse ploeg Dibman zal in Surinam! jigen. De grootmeester^J |lstrijd in Paramaribo ver J wordt ingenomen door H oenschap wordt gehoud. It de tweede plaats belan J e krijgt namelijk het rJj .Jagen voor een tweekaJ ran 13 grootmeesters en nders en Russen. Voor N [ten, Clerc, Van der Zee rg, Baljakin, Valneris, rÓ nsdag voor de play-offs n ïap in Bussum met 3-1 a n het duel tussen HHC lem, ontmoet Terrasvoei Ise titel. Een best-of-t opleveren. onze speciale verslaggever 3UL - Het heeft er alle iin van dat Herbert .„„ötra naast een vrij op merkelijke prestatie zal Jijpen. Dijkstra was in Bry deelnemer op de 5 P 10 kilometer schaatsen is de Olympische Win- ^len. Hij had gehoopt a als Olympisch wielren ner te mogen uitkomen, Lar hij lijkt zijn eigen gla- L te hebben ingegooid. [Vermoedelijk zal coach André tijdrit, die zondag ten noorden van Seoul wordt verreden, Tom Cordes, Gerrit de Vries, Michel Zanoli en de piepjonge Maar ten den Bakker op de weg brengen. Het was allang duidelijk dat de strijd om de vierde plaats zou gaan tussen Den Bakker en diens kamergenoot Dijkstra. De eerste genoot een lichte voorkeur van de bondscoach. Dijkstra wist dat en het gevoel knaagde aan hem. Daarom koos hij voor rebellie. Op het moment dat Boskamp com mandeerde, dat de selectie moest gaan trainen en dat de twee reserves (behalve Dijk stra ook de uit vorm zijnde Harmeling) achter de ploeglei derswagen hun kilometers moesten maken, predikte Dijk stra voor zichzelf de revolutie.' Hij kwam eerst naast de wagen van Boskamp en vroeg: „We zouden de vorm toch testen? Waarom doe ik dan niet mee? Ik laat geen spelletje met me spelen." Dijkstra vertikte het vervol gens in de schaduw van de wa gen te rijden en hield zich tot ergernis van de geselecteerde vier op korte afstand van hen op. „Achter de wagen meerij den, is niets gedaan. Dan kan ik beter op mezelf gaan trainen", aldus de heftig transpirerende Dijkstra. Met concurrent Maarten den Bakker is echter ook nog niet alles koek en ei. De stevig ge bouwde aanstaande veehouder werd maandag tijdens de trai ning aangereden door een Ko- reaan, die met zijn brommer het afgesloten parkoers pro beerde over te steken. De op kop van het Nederlandse kwartet rijdende Cordes kon nog een botsing voorkomen, maar Den Bakker niet. Deze hield er zware schaafwonden aan de linkerzijde van zijn li chaam aan over. Hij kreeg een speciale zalfbehandeling om korstvorming op de wonden te voorkomen. „Die Koreaan is trouwens ook gestraft", zei Den Bakker, want hij kreeg van de drie anderen een paar flinke tikken. Maar ik moet zeggen dat ik er onder het fietsen wei nig last van heb." Na het incident rond Dijk stra taxeerde Boskamp de kan sen van Den Bakker op vier- plus en die van Dijkstra op vier-min. Maar de definitieve beslissing wordt pas genomen in overleg met chef d'equipe Joop Atsma, die woensdag pas arriveerde. jjsen heeft woensdag in h, riterium over 165 kilomefe van een gesloten peloton e Belg Bruno Geuens wen jens (Bel), 4. Cornelissen 5 °oel, 18. Harings, 21. AdrieVat Frank Leistra eerste keus lederlandse tafeltennispli het toernooi om de Nanc le niet in actie te komen. D I0UL - Met het aanwijzen van Frank Leistra zijn eerste doelman, heeft hockeycoach Hans ---—Jorritsma het laatste vraagteken weggevaagd X^Haïïwo^#ndzijrilö^pische veldtocht, die zondag be- J jnt met de wedstrij d tegen Argentinië, rdam in de eerste ronde d en de heren van Avanti te netst negen maanden leefde treft Shot Wageningen DS( Leistra in onzekerheid omtrent komt in de eerste schiftin tin rol tijdens het toernooi in Iburg speelt in Griekenlan Seoul. Een Olympisch debuut de resevebank of in het doel, lat was de brandende vraag na lijn noodlottige botsing op 2 ja nuari, waar tegelijk met diens ook Leistra's dens het toernooi om de S» ïba en Bulgarije zijn de top meedoen aan de vijfde Haar. Olympische droom 'rafelde', mersveld wordt gecomple in dokterstermen te spre- mada en Griekenland, als Bulgarije actief tijden schreven tijdens het Haa 7^' orie door de eerste overwin to?met s(*eutlg met het pnJs" i. Cuba ontbreekt op de Spe fve" va" de overwegingen om sariie verloor de Dloee tetra 1)076,1 diens collega-n- garije verloor ae ploeg va Jansen te verkie_ kil „Mijn motieven doen er nu g meer toe. Frank Leistra is weer helemaal de oude en roor mij de beste. Hij is onze partij uit de zesde ronde ra «Jorritsma kort en bondig, rmee in de stand op gelijk m „an in kwestie eelt de eerste plaats met vie ;ïraard in de woiken met het wtrouwen van Jorritsma. „Ik en Short (Eng).4 punten, 3. Hüb blij met die zekerheid. (Hon) 3, 6. Hj artarson (Us) e '««1 ik volop zelfvertrou wen had, was het ook voor mij echteen open vraag op wie de zou vallen Ik vind het meu voor Ronald Jansen, maar moet van de gemeente En a-bad écht gebaald wan- beveiligen Over de preciea w ik 20nd de reser. reebvisieclub stelt, moet nof, bank had ge2eten komen dat zich weer relli geleden rond de wedstrijd ge aanhangers van de Ara heining van het speelveld rwij deren, ite Enschede en de politie me van dit soort incidenten t verleg is nog niet vastgesteld id) 2. ïale ijshockey ploeg zal in d lioenschap in de C-groep nie oorse bond heeft de voor n» zegd. In plaats daarvan zalii in Nederland worden gehou ien hun deelneming reeds toe ooi, en in maart voor het ver- Trekking B: 19-22-27-36-39-44 Toegevoegd: 37 door Ton van Esch Het mag dan een cliché zijn, maar voor elke sporter zijn de Olympische Spelen toch het absolute einde. Daar werk je niet keihard naartoe om aan de kant te staan", reageert Leistra opgetogen. Leistra's grote reputatie en het vertrouwen van zijn mede spelers zullen bij Jorritsma's afweging zwaar hebben geteld. Leistra was vorig jaar tijdens het Europees kampioenschap in Moskou de steun en toever laat van het met succes aan de wederopbouw werkende Oran je-team. Hij loodste door het stoppen van een strafbal Ne derland langs Spanje en ver baasde na de onbesliste finale (1-1) tegen Engeland door bijna in zijn eenlje de strafballense- rie te winnen. Na drie pogingen stond Engeland nog altijd met lege handen en was Leistra het middelpunt van een Neder- Prank Leistra als middelpunt van feestvreugde na het behalen van de Europese titel, vorig jaar in Moskou. - foto anp lands kampioensfeest Jor ritsma was Leistra dus nog wat verschuldigd, al stelt Leistra zelf „dat je slechts krediet hebt zolang je presteert." Frank Leistra oogstte overi gens niet alleen bewondering door zijn prestaties, maar ook vanwege de taaie vasthou dendheid, die hij tijdens zijn slepende revalidatie aan de dag legde. Het herstel van de 'on schuldige' botsing met Bove- lander tijdens een zaalhockey wedstrijd kreeg het karakter van een lijdensweg, omdat de gekwetste knie maar niet 'in het gareel' wilde blijven. Op advies van Jorritsma riep Lei stra tenslotte de hulp in van de Amsterdamse fysiotherapeut Richard Smith, geneesheer van vele voetbalsterren, zoals Van Basten, Robson, Lerby en Ar chibald. Hij verhuisde zelfs naar de flat van ploegmakker Diepeveen, omdat de langduri ge, dagelijkse behandelingen zijn doorlopende aanwezigheid in de hoofdstad noodzakelijk maakte. Tweemaal drie uur bracht Leistra dagelijks door in de behandelkamer van Smith. „Het was veel zwaarder dan ik dacht", zou Leistra later zeggen, „zes uren per dag bezig zijn met jezelf, gaat niet in je kouwe kleren zitten. Maar echte twijfels heb ik nooit ge had, omdat ik vooruitgang zag." Twijfel heerste slechts bij de buitenwacht. Want terwijl Lei stra keihard moest werken om zijn balgevoel en wedstrijd ritme weer op het oude, hoge niveau te krijgen, ontpopte Ro nald Jansen zich gaandeweg als een doelman van hetzelfde grote formaat. Tijdens de trip in juni naar Zuidkorea en Australië was Jansen nog de beste en ook tijdens de vier kamp in augustus in Amstel veen leek Leistra nog niet hele maal de oude. Nu, vier weken later, heeft hij Jorritsma volle dig overtuigd. Woensdag trainde de Neder landse selectie de voorlaatste keer in het Songnam-stadion, dat is gelegen in de gelijknami ge, levendige volksbuurt en plaats biedt aan meer dan 20.000 toeschouwers. Vandaag wordt nog een keer geproefd van het Koreaanse kunstgras, waarna de ploeg morgen en za terdag in aüe rust toeleeft naar zijn openingswedstrijd. Waar schijnlijk laten de hockeyers er de openingsceremonie letterlijk voor lopen. Van onze speciale verslaggever PUSAN - De Amerikaanse record-oogst van drie gou den en vier zilveren Olym pische zeilmedailles op de eigen Pacific voor Long Be- iehis in 1984 voor een groot deel door de heimelijke be voordeling van de thuis- en het achterhouden van belangrijke informatie loopt de ijshockey bond op d overwind, weer en water n totstandgekomen. jarig sponsorcontract af. Die ernstige beschuldiging is sponsorbedrag bekend te n» oer jaar na de Spelen van Los ook de ijshockey club Tilbur beies, aan de vooravond van le hoede. Je Olympische zeilregatta van eldtitelstrijd (15-27 maartu geuit door de ^nds- Vieren ajn selectie twee K« van dfi Nederlandse oepen. In december voora Ploeg, Henri van der Aat. 6-8-6-1-2-7-2. De Westduitse amateur zevende etappe van de chap gewonnen, van Koblenz naar Mann- behield de leidende positie an Adrichem, die met een 48 seconden twintigste is. s Van Adrichem beste Ne- in Koblenz met de Sovjet" Tsjechoslowaak Jiri Skoda iden op het peloton, dat oin i straten van Koblenz had van de hoofdmacht, ger (WDl) 204 km in 5.14.36,2. alabert (Fra) op dertig secon- hem (Ned). i) 26.14.30, 2. Lurvik (Noo) OP (Fra) 1.39,5. Flicher (Fra), De 31-jarige trainer, al zes in dienst van het water- Pjrtyerbond, is door 'lekken- informanten stukje bij e aan de grond voor zijn iuldigingen gekomen. Van der Aat staat vast 'de Amerikaanse toppresta- s yan Ling Beach weinig het toeval te maken heb- gehad. Alleen daarom al de Nederlander in Pusan de disfactor zoveel mogelijk Juten en de omstandighe- kaart brengen. Volgens der Aat beschikte de Ame- rans® Ploeg in Long Beach andere informatie dan de itie. maanden voor het be- »an de Spelen hebben ze op deel hoge plek aan de kust, wn geschiktere plaats dan it Olympische station levestigd, een eigen cen- ingericht. Dat eigen sta- *as volgestouwd met com- 1(j waarin de gegevens van w®®? en stroom werden jon g ens de wedstrijden a de Amerikaanse pupil- P"~-date informatie van- eigen centrum. Wij het met veel eenvoudi- oorzieningen doen. Bo- n,was de wedstrij dorga- ,J m Long Beach geïnfil- rioT1 ^leigrijke mensen ai „yh^ikaanse bond. Die dn rubberboten boven wedstrij dbanen en kon- ^anwij zingen geven. Coa- J^hoden bij de Olym- wedstrijden. Ik moest op Bondscoach Henri van der Aat (voorgrond) en een gedeelte van de Nederlandse zeilploeg tijdens een trainingsstage in juli. - fotoahp een official-boot plaats nemen en kwam niet in de buurt van mijn zeilers." Van der Aat, die zijn infor matie voor een groot deel uit het Canadese kamp heeft, kan niet hard maken dat er tot het laatste moment voor de start en mogelijk zelfs tijdens de wed strijd nog aanwijzingen uit het Amerikaanse rekencentrum naar het water zijn doorgege ven. „Maar het ligt wel voor de hand. Vast staat dat de Ameri kanen andere gegevens tot hun beschikking hadden en dat thuisvoordeel hebben uitge buit Wij hadden onze taktiek moeten afstemmen op de ploeg van de Verenigde Staten, kun je achteraf stellen. Dan waren we er beter uitgekomen dan met die ene gouden medaille van Stephan van den Berg. Maar je taktiek puur afstem men op een andere ploeg, is iets dat nog niet is voorgekomen in de zeilerij. Wij zullen het hier in Pusan wel doen." Het zijn weer de Amerika nen, die in aanmerking komen in de gaten te worden gehou den. Van der Aat, die er van uit gaat dat zijn ploeg met die van de Verenigde Staten in Zuidko rea tot de beter voorbereide be hoort, vermoedt dat de Ameri kanen toch nog een streepje voorsprong kunnen hebben in het voorwerk. Van der Aat schrijft die marge toe aan spio- nage-activiteit in de Koreaanse keuken. „De coach van de Zuidkoreaanse ploeg is een Amerikaan. Die weet meer van de talen dan van zeilen. De Ko- reanen hebben nog geprobeerd hem eruit te gooien, maar hij is hier wel mooi als coach geac crediteerd. Dat is slim gespeeld van de Amerikanen. Omdat hij het Koreaans beheerst, heeft die trainer de beschikking over alle gegevens van het moeilijke water van Pusan. Ik neem aan dat de Koreanen daar toch het meest van weten. Zelf hebben ze er niet veel aan, want van zeilen hebben ze hier weinig kaas gegeten." Henri van der Aat is van me ning dat hij, in tegenstelling tot Long Beach, waar hij vooral was om Van den Berg niet te laten verliezen, zijn zeilzaken in Pusan uitstekend voor elk aar heeft. Ploegleider Dupon is al sinds 1985 in de miljoenen stad bekend. De begeleidende arts Peter Vergouwen ging in 1986 al eens kijken. Van der Aat coachte vanaf dat jaar flinke nationale ploegen in testraces en voor-Olympische wedstrijden. In die jaren on dervonden de Nederlanders de moeilijkheden van de veran derlijke wind en stroom in de Straat van Korea. Dat was aanleiding twee Nederlandse wetenschappelijke instanties, het meteo-consult en het wa terloopkundig laboratorium (WL), in de arm te nemen. Tij dens de Spelen worden kosten noch moeite gespaard de zeilers dagelijks per telefax uit Neder land van de juiste voorspellin gen van stroom en weer te voorzien. „We willen het toeval zoveel mogelijk beperken. We blijven stroom meten tot de eerste dag. Een paar weken geleden zijn hier twee ingenieurs van WL geweest om te meten. Nu doen wij dat. Dinsdag hebben we voor het eerst de uitdraai van de in Nederland verzamelde gegevens aan de zeilers kunnen geven. De eerste ervaring is goed geweest. Andere ploegen zijn er ook mee bezig. Vast is komen te staan dat er een sys tematiek in de stroming zit. Wij hebben in Nederland, en dat is heus uniek, een wiskun dig model ontwikkeld, waarbij we de invloed van wind op stroom kunnen invoeren. De theoretische kennis die mee gaat aan boord, is echter een hulpmiddel. Het geeft meer zelfvertrouwen." Er zijn meer facetten die de twaalf koppen tellende Neder landse ploeg dinsdag blakend van fiducie bij het startschip moeten krijgen. Van der Aat, overlopend van goed vertrou wen en optimisme: „De zeilers zijn precies op tijd gekomen. Wij hebben mensen vooruit ge stuurd, die alles hebben uitge pakt en geïnstalleerd. De ploeg kwam in een gespreid bedje. Wij hebben de beste sparring partners van alle landen mee. Als enige ploeg hebben we geen enkel probleem bij de meting gehad. Wij hebben in eigen land vlak voor het transport van Schiphol acht dagen geme ten, alle afwijkende dingetjes hersteld. In Los Angeles werd de 470 van John Stavenuiter afgekeurd. Dat was een les." Het zit de Nederlandse ploeg, die woensdag de laatste twee zeilers, de Flying Dutchman- specialisten Koning en Schel ling, zag arriveren, vrijwel op alle fronten mee. Roy Heiner blijkt bij de loting voor de Finn een goede boot toegewezen te hebben gekregen. Binnen zeven dagen heeft Heiner bovendien uit de tien meegenomen masten en vier zeilen de juiste combi natie van elk twee weten te kiezen. De knieblessure van de voormalige Zuidafrikaan, de kopman van de Nederlandse zeilploeg in Pusan, is ook volle dig hersteld. Slechts over de plank die surfer Bart Ver schoor gaat krijgen, zal pas op de openingsdag een waarde oordeel gegeven kunnen wor den. SEOUL - De Senegalees Keba M'Baye is woensdag tijdens de 94ste vergadering van het IOC gekozen tot nieuwe vice-presi dent. De rechter bij het Internationale Gerechtshof in Den Haag is de opvolger van de Westduitser Berthold Geitz, die op 26 september 75 jaar wordt en daardoor te oud voor een functie binnen het IOC. M'Baye is de derde vice-president. De Belg Prins Alexandre de Merode is eerste, de Canadees Richard Pound tweede vice-pre sident. Vandaag worden in Seoul twee nieuwe leden voor het dagelijks bestuur van het IOC gekozen. Onder de kandidaten is de Venezolaanse Flor Isava-Fonseca. Zij zou de eerste vrouw in het bestuur van het comité zijn. SEOUL - Twee dagen voor de opening van de Olympi sche Spelen is ongeveer zestig procent van de entreebe wijzen voor alle takken van spQrt verkocht De grootste belangstelling bestaat voor judo, kunstzwemmen en turnen. Ook schoonspringen (97 procent verkocht), zwemmen (96 procent) en wielrennen (95 procent) mo gen zich in een warme belangstelling verheugen. Het honkbalstadion zal, zoals het zich nu laat aanzien, de meeste lege plekken vertonen. Slechts 63.399 kaartjes van de in totaal beschikbare 227.752, oftewel 28 procent, zijn verkocht. Ook hockey ligt slecht in de markt. Net als voor het kano is niet meer dan een derde van het aantal beschikbare tickets over de toonbank gegaan. Voor het roeien is nog 62 procent van de kaartjes op de tribune bij de finish op de Han-rivier te vergeven. SEOUL - Ostersund is er heel wat aan gelegen de Olympische Winterspelen van 1994 binnen te halen. De laatste actie van de inwoners van de Zweedse stad was het organiseren van een zwemmarathon. De bedoeling was 22.500 kilometer af te leggen in het plaatse lijke zwembad om-zo nogmaals de aandacht van het Interna tionaal Olympisch Comité te trekken. Maar de animo van de sponsors voor het idee was zo groot, dat er genoeg aanmeldin gen binnen kwamen om 71.000 kilometer af te leggen. Slechts het laatste gedeelte van de marathon werd niet in Ostersund afgelegd. Daarvoor was uitgeweken naar het zwembad van de Zweedse ambassadeur in Seoul. Onder het toeziend oog van onder meer koning Carl Gustav, in de Zuidkoreaanse hoofd stad om Ostersund bij het IOC aan te prijzen, legde de 13-jarige Anna-Karin Jejlid de laatste baantjes af. Vandaag wordt in Seoul, tijdens de 94ste vergadering van het IOC, bekend ge maakt welke stad de Winterspelen in 1994 mag organiseren: Sofia, Lillehammer, Anchorage of Ostersund. SEOUL - De wereldkampioen op de 1500 meter, de So maliër Abdi Bile, heeft zich teruggetrokken voor de Spelen in Seoul. Volgens een woordvoerder van de Olympische ploeg van het Afrikaanse land ondervindt de 25-jaar oude Bile teveel hinder van een spierblessure in zijn linkerbeen. „Abdi komt wel naar Seoul, maar alleen om te kijken De behandelende artsen in de Verenigde Staten hebben hem verteld, dat het onverantwoord is als hij zou mee doen. Het is erg jammer, voor hem en voor ons, maar er is niets aan te doen", verklaarde Mohammed Charles. Bile zou in Seoul zowel op de 800 als de 1500 meter in ac tie komen. SEOUL - De Amerikaanse ploeg heeft twee dagen voor de start van de Zomerspelen al een eerste succesje geboekt. Het dreige ment van chef d'equipe Denise Evans de openingsplechtigheid te boycotten, omdat daaraan slechts een beperkt aantal atleten mocht deelnemen, sorteerde onmiddellijk effect Alle 17.000 aangemelde atleten en officials mogen zaterdag de arena bin nenstappen. Als ze daar tenminste zin in hebben. Uit oogpunt van veiligheid en in een poging de zit voor de 70.000 toeschouwers niet tot in het oneindige te rekken, wilden de organisatoren het aantal deelnemers aan de pantoffelpa rade in eerste instantie beperken tot 8.400 atleten. Dat schoot de Amerikanen, die maar 360 van hun 870 atleten achter het vaan del op mochten laten marcheren, in het verkeerde keelgat. Van onze speciale verslaggever SEOUL - Ben Johnson kan net zo goed in het Olym pisch dorp blijven als op 24 september de finale van de 100 meter wordt gelopen. De gouden medaille komt toch om de nek van zijn rivaal Carl Lewis te hangen. Johnson mag zich dan wel uitstekend voelen en volgens zijn trainer Charlie Francis in staat zijn in Seoul een tijd van onder de 9.90 seconden te lopen, maar zijn lichaam luistert niet naar die signa len. Dat zegt althans de com puter in het perscentrum van Seoul, die de bio-ritmes van verschillende Olympi sche vedetten heeft bepaald. Geleerden geloven dat de toestand van het menselijk lichaam in golvende bewe gingen volgens een bepaald ritme bepaald wordt. Dat bio-ritme is bepalend voor de lichamelijke en geeste lijke gesteldheid van de mens. Als iemand zich bij voorbeeld fysiek honderd procent in orde voelt, maar zijn bio-ritme bevindt zich in een neergaande golf, kan dat beslissend zijn voor het missen van een gouden me daille in Seoul. En juist op de dag van de 100 meter-finale zit het li chaam van Johnson in zo'n neergaande golf. Een we reldrecord zal Lewis niet lo pen, omdat hij op dat mo ment ook net over de top van een opgaande golf heen is en omlaag begint te tuimelea Dat laatste gegeven duidt er op, dat de Amerikaan niet voor de tweede keer vier gouden medailles zal kun nen veroveren. Volgens de Koreaanse computer staan de sterren alleen gunstig voor Edwin Moses en Said Aouita. Moses wint de 400 meter horden voor de derde keer en Aouita mag hopen op twee plakken. Op het moment dat hij de 800 meter wint, be vindt zijn ritme zich nog steeds in opgaande lijn, waardoor hij ook de 1500 meter kan winnen. Florence Griffith mag in de finale niet starten in de door haarzelf ontworpen one-legger en bovendien zakt haar ritme naar een dieptepunt Dat geldt ook voor haar schoonzus, zeven- kampster Jacky Joyner. Voor haar verlopen de Spe len dramatisch. Op beide dagen van de zevenkamp zit zij in de problemen. Tijdens de finale verspringen op 29 september vertoont haar bio-ritme weliswaar al een opgaande lijn, maar dat zal niet genoeg zijn om te win nen. De computer voorspelt tenslotte ook nog de gouden marathon-medaille voor de Japanner Takeyuki Ma- kayama. Pas op, vooral niet lachen met de uitkomst van dit on derzoek, waarschuwen de mensen, die het computer programma gemaakt heb ben. „Onze computer heeft ook voorspeld dat Steffi Graf afgelopen weekeinde de US Open zou winnen en dat is ook uitgekomen." Om dat te voorspellen, had je overigens geen com puter nodig. .1

de Stem | 1988 | | pagina 11