BELASTING VAN WEDSTRIJDEN HANGT IN DE LUCHT Holland-Belgie inzet van uurrecord vissen istallatie pastoraal erker Sas van Gent Veel belangstelling voor ziekendag Hulst Dorpsfeest Zaamslag met veel bezoekers Zeer slecht verloop wedvlucht vanuit Chateauroux INISTERIE VAN EN WATERSTAAT POLITIERAPPORT LEASING CENTRUM GEMEENTE HONTENISSE >TENVERKLARING TE LAMSWAARDE T15 ;e verkeersmaatreg IRKWERVE/AXEL - Een ,'ehele afgelasting van 'e paardesportwedstrij den Zeeland hangt in de lucht vandaag de paarden- Ikte Droes, waarmee sinds irjge week zo'n honderd arden zijn besmet, verder 'WIJ DRINKEN GEEN ALCOHOL, ALLEEN ZWARTE KOFFIE EN FRIS' HET BOUWEN VAN EEN GARAGE OF ZOUTESTRAAT 91 te HULST V.R1 Ê.F. MEEUWSE. WONENDE ZOUTE' TRAAT 91-93 te HULST. {Generale Verveling (IHOCHIE BLIJFT ZELFSTANDIG MAANDAG 12 SEPTEMBER 1988 'ZO WORDT HET NOOIT MEER' Wasgoed weg Krassen Vernieling Inbraak PUBLIEKSTREKKERS EN GOED WEER In wethouders van Hontenisse rmu t gedeelte van de Dreef te Lams»! oefkensdijk tot de Pastoor Wife f doorgaande verkeer in beide ria afgesloten. hl duren van 14 september r 1988 of zoveel korter als moopiüiH Hls noodzakelijk zal blijken te zim tloosterzande, 9 september Burgemeester en wethouders |an Hontenisse, I.A. de Schepper hr. A.A.L.G.M. Kessen Parade Partner in Autoleasing Leasing Centrum B.V. Mechelaarstraat 11 4903 RE Oosterhout Tel. 01620-32953 DE STEM VAN ZEELAND 'aardesport wordt bedreigd en wethouders van Terneuzen bri bare kennis, dat het gedeelte van Èian van de Leeuwenlaan, gelegen ia estraat en het Wilhelminaplantsoen herbestratingswerkzaamheden gesi iel geldt met ingang van 14 at 6 oktober 1988 of zoveel korter iveel langer als noodzakelijk zal zijn pe uit te voeren werkzaamheden september 1988. r en wethouders van Terneuzen. C. Ockeloen, burgemeester A.J. van Pagee, secretaris tef onze verslaggevers verspreid. tiesmetting tot staan ge- !cht dan mogen wedstrijden slechts onder zeer strenge voor schriften worden verreden. Dat is de uitkomst van het overleg dat A. Hanse, voorzitter van de provin ciale bond van landelijke rij vereni gingen en ponyclubs, dit weekend had met prof. Breukink van de dierenfa- culteit in Utrecht. In Axel staat komend weekend een concours hippique op het programma en ook op Walcheren zijn er wedstrij den. Hanse neemt vandaag de schade op en zal de maatregelen die hij voor ogen heeft met de dierenartsen in de regio doorspreken. In Zeeuwsch- Vlaanderen overigens, heeft de be smettelijke ziekte tot nu toe niet toe geslagen. De ziekte manifesteert zich pas na een week. Besmette paarden worden lusteloos, krijgen koorts, ge zwollen klieren, pijnlijke hoest en een etterachtige afscheiding uit de neus. In een later stadium kan het paard ontstekingen in de gewrichten krij gen. De ziekte kan evenwel worden behandeld. De provinciale bond wil dat alle paarden twee dagen voor een con cours getemperatuurd worden. De normale temperatuur van gezonde paarden is tussen de 37 en 38 graden. Stijgt de thermometer dan moeten de paarden thuisblijven. Er moet voor komen worden dat de paarden op welke manier dan ook met elkaar in contact komen. Ze moeten afzonderlijk naar de wedstrijden worden vervoerd. Als ze daar zijn mogen ze hun wagen niet uit voordat een dierenarts ze aan een nauwkeurig onderzoek heeft onder worpen. De paarden mogen niet bij elkaar staan maar moeten worden vastgemaakt aan hun eigen trailer. De kleding van de verzorgers en rui ters moet schoon zijn. De paarden moeten uit hun eigen emmer drinken, met water uit verschillende tappun ten. „Het wordt een heel steriel en in dividueel gebeuren, maar ik zie mo menteel geen andere mogelijkheden. Het kan ook nog zijn dat de dieren- uSf Van onze verslaggever OOSTBURG - Op sportief gebied is het al moeilijk te slikken als Duitsland met de hoogste eer gaat strij ken, maar als Belgie 'wint is dat zeker voor Zeeuwsch-Vlamingen on verteerbaar. Die eeuwig durende rivaliteit zit ach ter de poging van Alex Reijns (28) en zijn vis- maatje Carlo de Wandel, (39) uit Oostburg om een gooi te doen naar het Ne derlands Belgische uur record zoetwatervissen. iter van de gemeente Hulst brengt, o( kei 19a van de Wet op de Ruimtelijke openbare kennis, dat het college van' en wethouders voornemens is i n artikel 19 van de Wet op de Ruimte en artikel 50, lid 8, van de Woningi verlenen voor het bouwen van f e Zoutestraat 91-93 te Hulst, kadi luist, sectie T, nr. 365,356 ged. eldt het bestemmingsplan „Landelijke jncentraties". van het perceel waarop de woningi iwd heeft de bestemming „erf", e maximaal toelaatbare bebouwd ireden, is het bouwplan in strijd met* Idende bestemming. an 13 september 1988 ligt het bou de veertien dagen op de afdeling alg van de gemeentesecretarie, kamer' r ter inzage. bezwaren heeft tegen het bouwplan' lurende voornoemde termijn schriftelijk urgemeester en wethouders. tember 1988 De burgemeester, Mr. F.A.W. Jacobs. an Verkeer en Waterstaat maakt, g< van de Wet algemene bepalingen nekend, dat hij voornemens is om ran het Havenschap Terneuzen omvef-j svolge de Wet verontreiniging oppen] i voor het jaarlijks storten van 1,5 r gerspecie in de Westerschelde, afkc iraakmanhaven positief te beschikke lien van de nodige voorschriften. beschikking, alsmede de aanvraag ake zijnde stukken zullen van 12 se tot en met 25 september 1988 op iatsen en tijden ter inzage worden ge1, rstaat, directie Zeeland, Koestraat 30»j g op werkdagen van 09.00 uyrj en van 13.00 uur tot 16.00 uur ïsecretarie van Terneuzen (afdeling A laken) op werkdagen van 9.00 uur !fl. en van 13.30 uur tot 16.00 uur, «jj donderdagavond van 19.00 uur die de stukken wensen in te zien igavond worden verzocht daarve sdedeling te doen (tel. 01150-75204) eze bekendmaking genoemde stukken op bovengenoemde pi zien, elke werkdag tijdens kantooru'® van de termijn waarbinnen beroep isteld tegen de beschikking op de aa er, alsmede degenen die bezwaren t>® cht naar aanleiding van de aanvraagt e aantoont dat hij daartoe redelijkerWj is geweest, kunnen tot en met 25 sevj 3 schriftelijk gemotiveerde bezwaren^ ar aanleiding van de ontwerp-l"""" een bezwaarschrift indient kan ver#*) haar persoonlijke gegevens niet Oek iet verzoek daartoe dient - met vet'n persoonlijke gegevens-tegelijk me' j irift te worden ingediend. arschrift dient te worden gericht aan Verkeer en Waterstaat, doch te wo aan de hoofdingenieur-directeur van aat in de directie Zeeland, P°s ii KA Middelburg. 12 september 1988. van Verkeer en Waterstaat, Namens deze, de hoofdingenieur-directeur, ir. H Engel De piratenzender Radio Pol derland bracht enkele maan den geleden het bericht. Een zou op donderdag 10 sep tember in een kreek bij Sint- Margriet een aanval doen op het record, dat op 157 uur „Dat konden we natuu- rijk niet op ons laten zitten. Wij Nederlanders hebben dit jaar al zo veel succes gehad. Het kan natuurlijk niet zijn dat een Belg dit jaar met een nieuw record gaat lopen", zegt Carlo die het woord na mens het tweetal voert. Alex houdt de dobbers in de gaten. I Het eerste etmaal zit er dan I op. Ze hebben nog zes dagen I voor de boeg. Ze willen name- I lijk het record zo scherp mo gelijk zetten en stoppen als 1 het even kan pas bij 168 uur, (eenweekje vissen. De generale, een paar we ken geleden, hebben ze met I goed gevolg afgelegd. Ze vis ten dan onafgebroken vier j dagen en nachten. „Het viel niet moeilijk daarom zijn we er ook van overtuigd dat we slagen". I Een recordpoging doen, om daarmee in het Guinness Book of Record opgenomen te worden, vergt meer dan een hengeltje uitgooien. Het tweetal was genoodzaakt ge tuigen te zoeken die erop moeten toezien dat beide vis- de spelregels naleven. ten volhouden. We zullen hoe dan ook van hem winnen". De vis die het tweetal vangt telt niet mee voor de recordpoging. „We zaten nog maar een half uur en ik haalde er al een paling uit", zegt Alex. Hij is de jongste van de twee. Van hem ver wachten de omstanders dat hij het eerst zal opgeven. De recordpoging wordt op de voet gevolgd door talrijke belangstellenden. Zaterdag avond stond het aardig vol rond hun stekkie aan 't Vest je. Zondagmiddag leunen toch nog altijd zo'n man of tien over de hekkens. „Vertel die reporter ook van de do ping die je slikt", klinkt het lachend vanachter de tent waarin Carlo en Alex even kunnen schuilen als het re gent. Carlo gaat er niet op in maar verzekert dat hij geen versterkende middelen ge bruikt. Dat is ook moeilijk onder de ogen van Marijke Blaauw. „De getuigen zijn heel streng". Alex Reijns en Carlo de Wandel hebben nog dagen vissen voor de boeg Elke uur moet er onder su pervisie van de getuigen Ma rijke Blaauw, Linda Martens en Ralph Daansen een hand tekening op het wedstrijdfor mulier worden gezet. Om de twee dagen komt er een dok ter om hun gezondheid in de gaten te houden. Elke dag een massage en aan het eind van de rit neemt de politie proces verbaal op van de recordpo ging. Dan pas wil de redactie van het record boek de poging serieus beoordelen. Carlo en Alex vissen echter niet constant aan een stuk door. In het reglement is op genomen dat er elk uur vijf minuten gerust mag worden, maar die rust mag ook opge spaard worden. Zondagmid dag heeft Carlo recht op 115 minuten pauze. „Ik heb nog geen behoefte gehad om even te rusten. Die minuten heb ik straks nog hard genoeg nodig. Ik ben van plan om straks een douche te nemen en even thuis op de bank te zitten. Dan ben je gauw een uurtje kwijt". Het tweetal wordt regel matig op de hoogte gebracht van de vorderingen die de Belgische visser doet. „We hebben spionnnen". Ze gelo ven namelijk niet dat hij het spel helemaal correct speelt. Donderdagavond waren ze erbij toen hij aan zijn record- poging begon. „Dat gaat op zijn Belgisch hej Een tent vol met bier. Een notaris erbij. Maar verder geen getuigen. - FOTO WIM KOOYMAN En die man heeft ook geen licht zoals wij. Hoe kun je 's nachts dan controleren of hij niet zit te slapen. Hij begon zijn recordpoging met een Ju- piler. Dat kan natuurlijk niet lang goed gaan. Wij drinken geen alcohol. Alleen zwarte koffie en fris". In ieder geval is de concur rentie een goede stimulans om de recorpoging met succes af te sluiten. „Hij stopt so wieso voor ons. Dan weten we precies hoe lang we het moe- Voor de getuigen, die een drie-ploegendienst draaien, valt er niet zo veel te beleven. De eerste uren is het allemaal nieuw maar dan slaat de ver veling al gauw toe. „Het is ook voor ons best een inspan ning", maakt Marijke duide lijk. Buitenom het logboek bijhouden en koffie zetten hebben ze het niet zo druk. „Maar we hebben alle drie toegezegd. Dus maken we de rit ook af". Het optimisme van het tweetal is zondagavond nog onveranderd. Koffie, af en toe een visje uit het water halen, vormen de afwisseling van de dag. „Toen we erover begon nen dachten velen niet dat we een kans zouden maken. Maar nu ze ons hier zo bezig zijn zijn er al heel wat die er anders over gaan denken zijn". Gelet op de voorberei ding wordt het geloof in eigen kunnen vermoedelijk pas na de vierde dag op de proef ge steld. Alhoewel, omstanders hebben Alex al zien gapen. 4 ome verslaggever VAN GENT - De parochies van Sas van Gent, Philip- een Westdorpe hebben dit weekend kennis kunnen ma- met de nieuwe pastoraal werker B. Thönissen. Hij gaat ,i met pastor E. Erpelinck de zielezorg in de drie paro les verzorgen. j5 toeetal werd dit weekend EWe belangstelling ge il, door deken J. Aarts f Middelburg. De deken zaterdagavond de mis fpï'i 'dorpe, gisterochtend imuippine en Sas van Gent. fedekotnst van B. Thönis- inni! in de drie parochies H nieuwe weg ingeslagen. Tot (in „j® dad elke parochies |in paiviwuca Wi Pr'ester maar toen '(£lPastoorThielliervan en Pastoor van tepr, 1 Philippine afscheid dekortnd er 6611 pries- |k heel snel duide- hrden m°eilijk zou Sar 7„°m wn nieuwe priester Vlaanderen te tölsteungroep Ka- (uurriJL d, waarin be- r aers van alle drie paro chies vertegenwoordigd zijn, besloot vervolgens alle krach ten te bundelen voor een pasto raal werker. De komende weken gaat be keken worden op welke manier er een goede taakvereling tot stand kan komen. De pastoraal werker heeft nog nooit in dit gebied gewerkt. Pastoor Erpe linck is in feite enkel goed op de hoogte van het werk in zijn eigen parochie. Wat er zeker niet veranderd is de zelfstandigheid van de drie parochies. „Elke parochie behoudt haar eigen kerk, haar eigen financiën haar eigen li turgische bijeenkomsten en haar eigen groep ziekenbezoe ker". Dat daaraan niet getornd zou worden was een van de voornaamste voorwaarden om tot een samenwerking te ko men. Pastoraal werker B. Thönissen neemt een bijbel in ontvangst. Rechts pastoor E. Erpelinck FOTO WIM KOOYMAN artsen vandaag zeggen dat ze niets voor deze maatregelen voelen. Dan moet er opnieuw gepraat worden", al dus Hanse. In heel Zeeland zijn er nu ongeveer 100 paarden besmet met de ziekte die door de bacterie Streptococcus Egui veroorzaakt wordt. Zeeuwse paarden liepen de besmetting vermoedelijk op na een concours in Vlaanderen. Hanse zei vorige week erg teleurgesteld te zijn in de houding van sommige orga nisatoren. De besmetting had volgens hem niet die omvang genomen als men maar naar zijn adviezen en die van dierenartsen had geluisterd. Vanavond is er overleg met alle bij de bond aangesloten clubs. Van onze correspondente HULST - De viering van de Nationale Ziekendag werd in Hulst een groot succes. Zeker 350 mensen kwamen naar de Willi- brordus basiliek om sa men de eucharistie te vieren. Deze stond geheel in het teken van het thema 'Zoals het was wordt het nooit meer'. De Zonnebloem zorgde met assistentie van enkele paro chieraadleden voor het ver voer van een zestigtal zieken en aan huis gebonden men sen. De eucharistieviering van 10.30 uur werd geleid door pastor Verver en het Jongerenkoor verzorgde de muziek. In zijn preek ging Cees van 't Geloof in op het the ma. Hij benadrukte dat het ziek zijn op zich al een pro bleem is, maar dat de zieke door deze handicap merkt dat hij bovendien minder in kontakt komt met zijn me demensen en dat zijn afhan kelijkheid steeds groter wordt. Hierdoor ontstaat een isolement dat niet altijd gemakkelijk te dragen is. Een dag als de Nationale Ziekendag is daarom een uitgelezen middel om die kontakten weer eens te ver stevigen. Velen maakten van de ge legenheid gebruik om na af loop van de viering nog wat met elkaar te praten. Een speciale werkgroep zorgde voor een kop koffie en de aanwezigen spraken na af loop van een gezellige en vooral geslaagde dag. Ieder een kreeg ter gelegenheid van de Nationale Ziekendag een kleurenfoto van het his torisch waardevolle Maria beeld dat in de voorkerk van de basiliek staat. Om 12.30 uur werden de zieken weer door vrijwilligers naar huis gebracht. KLOOSTERZANDE - In de nacht van zaterdag op zon dag hebben vermoedelijk uitgelaten barbezoekers vanaf het erf van de familie T. te Groenendijk wasgoed van de lijn gehaald en ver volgens verbrand. Een scha depost daarmee toebren gend aan de gedupeerde be woners van ongeveer 200 gulden. TERNEUZEN - Onbeken den hebben in de nacht van vrijdag op zaterdag twee aan de Donze Visserstraat in Terneuzen geparkeerd staande personenauto's met een scherp voorwerp be krast, schade circa 1000 gul den. De voertuigen zijn eigendom van E. van I. en diens zoon E. van I. TERNEUZEN - Mejuffrouw SV. deed bij de gemeente politie in haar woonplaats aangifte van vernieling aan haar geparkeerd staande rijwiel. Zondagmorgen vroeg kwam ze tot de ont dekking dat een auto daar over heen was gereden. MIDDELBURG - Vrijdag middag werd ingebroken in een vitrine bij juwelier G. van H. aan de Lange Delft te Middelburg. Er worden sie raden vermist tot een waarde 11.000 gulden. Men had zich toegang tot de vi trine verschaft door het ver breken van het slot. Van onze correspondent ZAAMSLAG - Het dorpsfeest in Zaamslag, met onder meer een maximarkt, Vlaamse kermis, rommelmarkt en diverse optredens, trok zaterdag een record aantal bezoe kers. De middenstands vereniging ZAVO en de oranjevere niging Zaamslag kunnen terugzien op een geslaagd dorps feest. „Mede door het stralende weer en de publiekstrekkers, zoals het optreden van Albert West en Bonnie en José, trok het dorpsfeest behalve de plaatse lijke bevolking ook velen van buiten de kern. Zaamslag heeft zich de afgelopen tien dagen duidelijk gemanifesteerd als een kern met een eigen ge zicht," zei Leen Willemse, een van de organisatoren. Met een toertocht van trim- club Magdalena werd de tweede dag van het dorpsfeest gestart. Traditiegetrouw was de rommel- annex kunstmarkt in de Koepoortstraat weer een van de grote publiektrekkers. Voetje voor voetje konden de kooplustigen een kijkje nemen bij de koopwaar. Onder bege leiding van harmonie De Vol harding werden er om 11.00 uur nabij de brandweerkazerne door de Zaamslagse jeugd bal lonnen opgelaten. De band De Primeurtjes hield een streetpa- rade op het feestterrein. Voor het publiek was er de mogelijk heid om het handboogschieten uit te proberen of de mechani sche stier te bedwingen. De vereniging In den Triem'n had 's middags een doorkomst, waarbij het publiek de dertien aanspanningen kon bezichtigen. Voor het voorma lige gemeentehuis bracht de Sky Channel Road-show een muziekspekaktel, waarmee leuke prijsjes te winnen waren. Op de weide van plein oost stond een aantal oldtimters van de Vereniging Classic Vehicles Zeeuwsch Vlaanderen. Het dorpsfeest 1988 werd afgesloten met een daverend optreden van Bonnie en José, begeleid door Les Cigales. Van onze duivensportmedewerker TERNEUZEN - Dat het gisteren vanuit Chateauroux ge houden ZNB-concours pluimen gaat kosten staat onver biddelijk vast. Na een nauwkeurige schatting was zondag avond eenderde van de prijzen verdiend. Dat betekent dat slechts amper tien procent van de jonge duiven het thuis- hok had bereikt. Ook in Zeeland, deelname 4057 duiven, verliep het provinciaal concours bedroevend traag. Vandaag dus doorklokken is het advies. De vroegste meldingen uit de verschillende inkorfcentra kwamen van: J. van Spaandonck St.-Jansteen 16.59 uur, 1165mpm: Gebroeders Van Houten Heikant 16.58 uur, 1164mpm: R. van Hijfte Koewacht 16.58 uur, 1160mpm: J. en J. Nolet Axel 17.06 uur, 1141mpm: W. de Ruijsscher Hoofdplaat 17.15 uur, 1131mpm: J. Koolmees Clinge 17.15 uur, 1130mpm: R. Mahu Klooster- zande 17.22 uur, 1134mpm: R. Galle Zaamslag 17.16 uur, 1127mpm: Bol en Co. Lamswaarde 17.22 uur, 1126mpm: C. van Leeuwen Ter neuzen 17.19 uur, 1120mpm: O. Haers Philippine 17.15 uur, 1115mpm: H. van de Veeke West dorpe 17.24 uur, 1090mpm: G. Tange Sluis 17.27 uur, 1078mpm: H. Paauwe en zoon Kruiningen 17.58 uur, 1067mpm: Th. Kox Sas van Gent 17.32 uur, 1065mpm: L. van de Wege NS Groede 17.45 uur, 1063mpm:J. Steenhard Goes 18.05 uur, 1060mpm: R. de Koster Kwa- dendamme 18 uur, 1056mpm: B. Neve Breskens 17.53 uur, 1048mpm: R. Pekaar Yerseke 18.15 uur, 1043mpm: C. de Putter en zoon IJ- zendijke 17.50 uur, 1040mpm: A. Roelofs Middelburg 18.10 uur, 1035mpm: J. van Maldegem Hein- kenszand 18.12 uur, 1034mpm: A. Mabelis Cadzand 17.58 uur, 1025mpm: H. Wieteck Vlissingen 18.15 uur, 1015mpm: M. Buysse Oostburg 18.03 uur, lOllmpm: J. Blom Hansweert 18.35 uur, 994mpm: H. Biemans Souburg 18.30 uur, 992mpm: J. Temmerman Schoondijke 18.25 uur, 976mpm:

de Stem | 1988 | | pagina 7