ITDEK DE M de stfiyr Castro probeert boycot te voorkomen techniek wint het van werkvoetbal in hulst SCHILLEN ponclscoach Thijs Libregts laat Van 't Schip vallen Steffi Graf verovert Grand Slam Wielrenner Hegg op doping betrapt Hoofdklasser Vlissingen slaat na rust toe: 9-3 teS V'"idag af' Hij iS ge" Linskens niet in Jong Oranje Graf stijgt op lijst van grootverdieners 0 leasen je Hef is-- fl]F noordwijk - Jo in van 't /os Koniuszek Gulden Vllee III 20 u. The last emperor Memllng 20 u. Coming to America Rembrandt 20 u. Dream lover. GENT Decatcoop 15,17.30, 20 en 22.30 u n heat, a.l. 15,17.30, 20 en 22.30 u. Nico 15,17.30 en 22.30 u. The ta tango in Paris. 22.30 u. Surrender, a.l. 15,17.30, 20 en 22,30 u Can't buy me love, a.l. 15,17.30, 20 en 22.30 u I heaven, a.l. 15 en 17.30 u. Honneponnetje1 15,17.30, 20 en 22.30 u Dea pursuit, a.l. 15,17.30 en 22.30 u. Colors 20 u. Cry Freedom. 15,17.30, 20 en 22.30 u Con trainte par corps. I5'1 ^:3° en 20 u- The Milagro Beanfield war, a.l. 20 u. The last emperor a I 15,17.30 en 20 u. She's havinJ baby, a.l. 'SI 15 u. The aristocats (za. zo en woe.:Ned. versie), a.l 22.30 u. 9V2 Weeks. 15,17.30, 20 en 22.30 u. Coml™ to America, a.l. 20 en 22.30 u. The Stepfather a.l. HULST W. Blommaert - 14.30U schieting. NIEUW-NAMEN Du Commerce - 14.30 u kaarting. Café Plcavet - 14.30u. schieting. Café Thilleman - 20u.kaa ting. VOGELWAARDE Café Ona Vermaak - 14 schieting. VLISSINGEN Veerboot Juliana - Lithogra fieën van Theo Jordans (tot 1 nov.). ANTWERPEN Scheepvaartmuseum - An- tarticatentoonstelling. Geop. dag. 10-17 u. (tot 13 nov.). Oplossing cryptogram van zaterdag -b- -klemvast -1-u-a-c- betrokken -t-s-a-n-s- schyngestalte m-a-te-a-e eenpitter-gent -i-d-e-o-e-e-d- legeraanvoerder -r—1 -d-n—tr- ordeloos -e-n-r-e -soldeer -s-a-n-o geest -n-t- Ginnekenweg Autoleasing Autoverhuur 21, Breda. Telefoon. 076-222100 SEOUL (Rtr) - De Cubaanse regeringsleider Fidel Castro ja dan heel snel zijn ge lest met het afkondigen n een boycot van de Olympische Spelen, achter de schermen heeft de Cu baan pogingen gedaan on der die maatregel uit te ko- raen' Dat maakte zaterdag de Mexicaan Mario Vazquez Hana, lid van het Interna tionale Olympisch Comité en voorzitter van de vereni- eine van nationale comités, bekend. Hij bezocht in juni op verzoek van Castro de Noordkoreaanse president Kim II Sung. Rana werd verzocht de mogelijkhe den te onderzoeken Cuba toch aan de start te krijgen in Seoul. „Ik ben een oude vriend van Castro", verklaarde Rana. „Hij verzocht mij naar Noord-Ko- rea te gaan om eens met II Sung te praten. Ik was daartoe gaarne bereid". Volgens de Mexicaan is het nog steeds niet uitgesloten dat Cuba zaterdag acte de presence geeft bij de openingsceremonie van de Zomerspelen. Achter de schermen wordt volgens Rana nog steeds gesproken over deelneming van Cubaanse sporters aan de Spelen. „Er zijn waarschijnlijk geen atleten in de wereld die meer gespitst zijn op deelneming dan de Cubaan se", aldus Rana. Bij de Spelen van Los Ange les in 1984 hadden de sporters uit het Caribische land ook geen gelegenheid zich te meten met de rest van de wereld door een boycot van bijna alle com munistische landen. De Mexicaan sprak in Pyon gyang met de Noordkoreaanse minister van sportzaken en met de president. Rana hield aan de bijeenkomsten de over tuiging over dat Noord-Korea graag in Seoul aanwezig had willen zijn, maar dat de (afge wezen) eis van mede-organise ren de prioriteit had. Conclusie van de gesprekken was dat Noord-Korea de Spelen zou boycotten. j^na gaj van de redenen waarom Castro alsnog wil proberen zijn land deel te laten nemen aan de Spe len. In 1991 wil Cuba de Pan- Amerikaanse Spelen organise ren. Maar door de boycot van Seoul is de oppositie daartegen bij de Amerikaanse landen groot. Vooral de Verenigde Staten voelt niets voor het hou den van Spelen in 1991 in Cuba. „Als Cuba weg blijft uit Seoul en ook de problemen bij de or ganisatie van 1991 niet snel op lost, zie ik niet in hoe het de Pan-Amerikaanse Spelen zou kunnen houden", stelde Rana. De beslissing over welk land in 1991 de organisatie krijgt, valt in november. HVV overklast Hontenisse Door Sjaak Begijn HULST - In een aantrekkelijk duel heeft HVV'24 met 3-0 afgerekend met Hontenisse. De bezoekers vochten voor wat ze waard waren, maar kwamen uiteindelijk op alle fronten tekort. HVV'24 was over de gehele wedstrijd gezien de betere ploeg. Was er na het verlies van vo rige week zondag tegen Wal cheren (1-2) nog enige twijfel, gistermiddag lieten de mannen van trainer Rinus Zegers zien wat ze allemaal in hun mars hadden. Voetbaltechnisch steekt de ploeg uit Hulst ver boven alle andere vierdeklas sers uit. Als HW'24 met dit elf tal geen kampioen kan worden, dan lukt het nooit. De factor die nog roet in het eten kan gooien is het gebrek aan agressie, maar wat dat betreft heeft de ploeg dit seizoen met de nieuw komers een belangrijke stap in de goede richting gezet. Aan trainer Zegers is het nu de taak om de spirit in het elf tal te houden. Het lijkt mis schien voorbarig om dergelijke uitspraken te doen, maar de ploeg heeft het in zich, daarbij gesteund door een ambitieus bestuur. Een gedegen jeugdka- der kan wat de toekomst be treft voor een getalenteerde aanvulling zorgen. Zoals eerder gesteld was Hontenisse gistermiddag het eerste slachtoffer in de race van HW'24 naar de titel. Hon tenisse was niet een gewillig slachtoffer, want de de mannen van trainer Paul Kouijzer vochten voor wat ze waard wa ren. Het verschil in klasse viel door deze vechtlust echter niet te verbloemen, hoewel de be zoekers in vergelijking met vo rig seizoen volwassener zijn gaan spelen. Het is zeker geen ploeg meer die voor degradatie in aanmerking moet komen. Naast de thuisploeg was het publiek de grote winnaar. De ouderen onder hen moeten weer teruggedacht hebben aan de tijden van weleer. Hulst kan voetbalstad worden. Elke voet balliefhebber zou de moeite eens moeten nemen de plaats- Van onze sportmedewerker VLISSINGEN - Wie nog twijfelde aan de bedoelin- van Vlissingen - kam pioen worden - kan na het duel van de Vlissingers te gen Wilhelmina'08 zeker zijn. De formatie van coach Jo Jansen won namelijk met maar- liefst 9-3 en dat is inde hoofdklasse een 'onge hoorde' uitslag. Wilhelmina'08 volgde Vlissin- gen in de eerste helft prima. Een periode waarin Paul Schipper (2x) en Marcel Schenk voor de thuisclub scoorden. Wilhelmina'08 kwam aan twee treffers via Berns. Na de hervatting gooide Vlissingen alle remmen los. Spits Van Vossen draaide goed, jeugdspeler Alex Laurens draaide als een trein, terwijl to van Dam uitgroeide tot de beste man van de wedstrijd. Vlissingen kwam op 4-2 door bet verzilveren van een straf schop door Geert Bouwman. Paul Schipper, Ron van Dam ffl Peter van Vossen voerden fe score op tot 7-2, voordat Roy Hendriks het karwei afmaakte en 8-2 en 9-2 op het scorebord bracht. In de slotfase kwam Wilhelmina'08 nog iets dichter bij, maar dat was slechts van belangvoor de statistiek. genoten aan het werk te zien. Bij HW'24 ontbrak Fred van Cauteren wegens een ontste king in het bovenbeen. In de beginfase waren beide ploegen aan elkaar gewaagd. Hontenisse was in de zevende minuut zelfs dicht bij een doel punt. Harry Kint lepelde de bal voor open doel hoog over. HW'24 was gewaarschuwd en trok het initiatief naar zich toe. Na slecht uitverdedigen van Hontenisse kwam de bal tot bij Angelo Verbraeken, die op zijn beurt Harm Rietjens in stelling bracht. Met een verwoestend schot passeerde hij doelman George van Damme: 1-0. Hontenisse legde een behoor- lijke dosis agressie aan de dag en was vooral uit stilstaande situaties gevaarlijk. Minpunt bij de thuisploeg was het soms paniekerig reageren van de verdediging in ogenschijnlijk niet al te moeilijke situaties. Tien minuten voor rust werd Angelo Verbraeken op de rand van het strafschopgebied neer gelegd. Dennis Rietjens plaat ste zich achter de bal. Met een schitterend schot liet hij de bal in de kruising verdwijnen. Doelman Van Damme was vol ledig kansloos: 2-0. De thuisploeg was nu niet meer te stuiten. Een belegering van de Hontenisse-veste was het gevolg. De bezoekers moes ten nu het spel gaan maken en dat is nu juist iets wat de ploeg niet ligt. De tweede helft was nog maar net bezig toen Sjef Pauwels doelman De Keyzer op zijn capaciteiten testte. De goa lie redde bekwaam. Tot deze conclusie kwam ook Harry Kint. Eerst wist hij een schot gekeerd door De Keyzer, •japuosjpni '01 'S3(UI[ >(au 'L ppiui auioui -g 'uruii uba lUCT} r japuosiqooi g 'sifui[ Xau 9J Jioqoj; -g 'sijun Mnoui 'Z to onze sportredactie «hip maakt geen deel meer W van de selectie van het Nederlands elftal, dat Woensdag in Amsterdam tegen Wales speelt, todscoach Thijs Libregts jtokte zondagavond bekend Wde Ajacied tot de vijf afval- 1® binnen de selectie van 21 «boort. De andere vier zijn Kob Witschge, Sjaak Troost, «ans Gillhaus en Wim Koever- tois. Aron Winter meldde Vergeleken bij het toernooi jn het Europees kampioen lap, in juni door Nederland li w°hnen, zit er één nieuwe- JJ8 bij de selectie. Sonny Si- ,.j, "jaakt zijn rentree. De «Wlediger van Racing Club de 's lange tijd wegens „l gebroken jukbeen uitge- niof Arnold Mühren is meer van de partij. De utinier beëindigde na het "h® van de Europese titel- ih zi)n interlandloopbaan. Jte wedstrijd tegen Wales is van kwalificatie-duel om L.nie voor het toernooi dat wereldkampioenschap, ,;°ver twee jaar in Italië WerS .geh°uden. In de eerste t M in deze poule won öt-Duitsiand anderhalve plnl Beleden in Helsinki van "Wand, 4-0. Een beeld van de zaterdagtraining van de Oranje-selectie in Noordwijk, v.l.n.r. Berry van Aerle, Wim Kieft, Wilberd Su- vrijn, Wim Koevermans, Sjaak Troost en Hans van Breukelen. - fotoanp 'jad'I De selectie: Van Breukelen, Hiele, Silooy, Ronald Koe man, Erwin Koeman, Van Aerle, Van Tiggelen, Van Basten, Rijkaard, Gullit, Bosman, Kieft, Wouters, Krüzen, Suvrijn en Vanen burg. Bondscoach Libregts maakt pas kort voor de wedstrijd tegen Wales de basis-opstelling bekend. Van onze sportredactie WIJK AAN ZEE - Ed ward Linskens wordt niet opgesteld in het elftal van Jong Oranje, dat morgen op IJsland aantreedt voor een kwalif icatiewedstr ij d van het Europees kam pioenschap. Tijdens een oefenwed strijd viel de PSV'er za terdag tegen Telstar gè- blesseerd uit. Jong Oranje won die oefenwedstrijd met 3-0. De doelpunten werden gemaakt door Plomp, Roy en Vurens. De selectie: De Goey (Sparta), De Jong (Feyen- oord), Elzinga (FC Twen te), Plomp (FC Utrecht), Laamers (Vitesse), Goos- sens (BVV Den Bosch), Arts (NEC), Alflen (FC Utrecht), Viscaal (Beve- ren), Richard Witschge (Ajax), Boere (VW), De Boer (Ajax), Van Halst (FC Utrecht), Vurens (Sparta), Roy (Ajax) en Scharmin (FC Twente). MAANDAG 12 SEPTEMBER 1988 Spelmoment uit de derby HW24-Hontenisse. HW'24-spits Harm Rietjens kapt een Kloosterzandse verdediger uit. FOTO WIM KOOYMAN daarna ging tot twee keer toe een schuiver van hem rake lings naast. Het was typerend dat HW'24 net als in de eerste helft eerst wakker geschud moest worden. Nelis de Visser gaf in de 55e minuut het teken tot herstel. Zich knap vrijspe lend bracht hij de 3-0-stand op het scorebord. HW'24 bleef zich kansen scheppen, maar Carlo Blommaert miste drie keer op rij. Uitblinker Marlon van der Goes kreeg tien minu ten voor tijd nog een publieks- wissel. Steffi Graf valt haar vader in de armen na de over winning op Gabriela Sabatini, hetgeen haar het Grand Slam opleverde. - fotoap NEW YORK (ANP) - Iets minder koel en zelfverze kerd dan verwacht heeft Steffi Graf zich nog voor haar twintigste verjaardag verzekerd van een plaats temidden van de groten uit de tennisgeschiedenis. Nadat de oudere generatie in de persoon van Chris Evert in de halve finales verstek had laten gaan, won zij zaterdag de finale van de open Amerikaanse titel strijd met 6-3 3-6 6-1 van Gabriela Sabatini, de meest getalenteerde van de jongste generatie. Graf maakte voor haar doen ongewoon veel fouten, maar ze weigerde de zenu wen daarvan de schuld te geven. „Ik was eigenlijk he lemaal niet nerveus, alleen vermoeid", kon ze nog net uitbrengen, voordat ze werd bedolven onder giften en loftuitingen. Linda Evans van de tv-serie Dallas over handigde de cheques, 275.000 dollar voor de winnares, 137.500 voor Sabatini, Grand Slam-winnaar Donald Budge (73 inmiddels) reikte de bokaal uit en Gordon Joergensen, voorzitter van de Amerikaanse tennisbond, schonk een armband met vier diamanten, die de vier Grand Slam-toernooien moesten voorstellen. Om dat laatste ging het natuurlijk in New York. Na de 6-1 7-6 tegen Chris Evert in Melbourne, de 6-0 6-0 te gen Natalja Zvereva in Pa rijs en de 5-7 6-2 6-1 tegen Martina Navratilova op Wimbledon ontbrak alleen de eindzege van Flushing Meadow nog aan het kla vertje vier van het Grand Slam, dat ooit het bezit was van Maureen Conolly-Brin- ker (1953) en Margaret Court (1970). Gabriela Sabatini gaf de Westduitse behoorlijk par tij. Ze is de enige die Graf dit jaar twee partijen af handig heeft kunnen maken en dat liet ze in de tweede set merken ook. De West duitse verloor haar service voor 1-3, pakte met een om streden punt de 'rebreak' voor 3-4 en werd opnieuw van haar opslag afgeholpen, waarna Sabatini de set uit- serveerde. Vader Peter Graf schoot onrustig in de ereloge heen en weer. Hij had het niet meer, toen Steffi in de derde set gemakkelijk op 3-0 kwam. Precies zo'n voor sprong had zijn dochter te gen dezelfde Sabatini in de halve finales van Amelia Is land uit handen gegeven. Maar de geschiedenis her haalde zich niet. Het Grand Slam was te begerenswaar dig om het kalmer aan te doen. Integendeel. Graf ver hoogde het tempo en stond even later op matchpoint. De eerste service ging uit, de tweede was een let en het gewoonlijk nogal luidruch tige Newyorkse publiek zweeg. De derde poging bracht de laatste slagenwis seling op gang. Sabatini zocht het net en werd feil loos gepasseerd. Het eerste Grand Slam sinds achttien jaar was een feit. NEW YORK (SID) - Steffi Graf is door haar winst op Flushing Meadow op de eeuwige lijst van grootverdieners in de tennissport, voor zover het de dames betreft, geklommen naar de vierde plaats. De 275.000 dollar brachten haar totaal in nauwelijks vijf jaar beroepstennis op 3.206.189 dollar. De jonge Westduitse passeerde de Australische Hana Mandli- kova en heeft nu alleen nog het Amerikaanse trio Martina Navratilova, Chris Evert en Pam Shriver bo ven zich. Shriver heeft slechts een voorsprong van 500.000 dol lar, zo'n twee Grand Slam-overwinningen. Evert heeft op de baan ruim acht miljoen dollar gewonnen, Navra tilova voert de lijst aan met een totaal aan prijzengeld van 13.349.450 dollar. LOS ANGELES (AFP) - Voor de tweede keer binnen korte tijd is een lid van de Amerikaanse ploeg voor de Spelen in Seoul betrapt op het gebruik van verboden sti mulerende middelen. De baanwielrenner Steve Hegg bleek bij dubbele controle van zijn urine-staal een te grote hoeveelheid cafeïne in zijn li chaam te hebben. De test werd al een maand geleden afgeno men, maar het resultaat werd pas zaterdag bekend gemaakt. Eerder was de zwemster Angel Myers betrapt op dope en uit de ploeg gezet. Hegg was bij de Spelen in Los Angeles in (984 succesvol. Hij won goud op de individuele achtervolging en zilver in de ploegenachtervolging. Voor Seoul had de 24-jarige zich al leen geplaatst voor de ploeg. Daarin wordt hij nu vervangen door de twee jaar oudere Carl Lundqvist. (ADVERTENTIE) Specialist in: loopschoenen en -kleding HAAGDIJK 250-BREDA TEL. 076-221561

de Stem | 1988 | | pagina 11