TOURS ZLM wil niets met Agrarisch Totaal te maken hebben 4 Onbillij kheden' uit Hulster subsidiesysteem Middenstand moet helft bijlappen ELEGENHEID EN (D.) B EN W WILLEN BIJSPRINGEN NA TEKORT UIT IN HULST: Hontenisse zwom 3.600 gulden bijeen HOLLAND PvdA stelt feest uit POLITIERAPPORT .IG WINKELEN IN el. 01155-1651 Bijeenkomst voor familie gehandicapten gen voor een Is opzichter idsgroep. PSTEM PLAATSELIJK NIEUWS Feestweekends in Oostburg DESTEM VAN ZEELAND 2 ZATERDAG 10 SEPTEMBER 1988 T22 p dinsdag september ïrtrek vanaf: IRG-TERNEUZEN kEL HULST jon, incl. koffie met ;n avondmaaltijd. )pgave aan: kANONTWIKKEUNG goes HULST - Het Hulster gemeentebestuur moet meer geld beschikbaar stellen voor de organisatie van professionele podiumkunst. Hoech?t I Weekenddienst Stemredactie WACHTEN OP KOMST WIM KOK WETHOUDER WEEMAES: ENIGE MANIER SNELLE AANPAK BINNENSTAD Nachtelijke bridge- marathon Diefstal auto Inbraken Inbraak Licht gewond Axel Clinge Heikant Lamswaarde St.-Jansteen Koewacht Kampioenschap ploegen West- Z.-VLaandereii Kaartleesrit 'Slag om Axel6 Ai; bk liek om te zoenen particulieren bedankje, jubileum, receptie orte, verloving, overwinning In, Abraham, openbare dank t door, mag best eens in de de pagina familieberichten piet en duur hoeft het niet te egels kosten een tientje), per kolom 2,00. Eén grote Ij 2,55. Voor het plaatsen van elding met een formaat van 35 kenen wij j 14,05 toeslag. Iven op aanvraag. Bij niet ing wordt 4,00 adm.kosten Is worden niet geretourneerd. 712 of geef uw tekst 2 dagen bf bij één van onze kantoren, pgaven stuurt u eveneens 2 jaatsing naar Postbus 3229, I Schriftelijke opgaven worden pccepteerd indien naam en ld zijn, ook indien uw betaling ■Wij behouden ons het recht Ttnder opgaaf van redenen te J weigeren. Jer klachten bereiken over de t behoudt de uitgever zich het e naam van de opdrachtgever bkend te geven. eniglngsnieuws >p 2 kolom op donderdag. Indaal T»u 2 GETROUWD Miriam van Sikkelen en Mark de Kort 2 si 1988 Kloosterzande. GETROUWD Christina de Haas en Kurt van Overmeeren 2 sept. '88, Sluiskil. 9.- lltatie, onderzoek en vorming, hg door bedrijf waarin men werkt. /oor Psychologie iraeckel, Verkenstraat 6 9 Antwerpen-Zelzate) ,93.84 verslaggever De Zuidelijk Landbouw Maatschappij (ZLM) wil geen enkele manier bij de in december in de Zeeland hallen in Goes te houden vakbeurs Agrarisch Totaal be trokken worden. distantieert zich van de tekst van een promotiebrochure r! de organisatie van de beurs heeft verspreid, waarin staat dat ie ZLM zkh met haar 8300 leden positief opstelt tegenover de beurs Volgens J. Oggel, secretaris van de ZLM, is het besluit van organisatie het gevolg van de vreemde manier waarop de or ganisatie sinds de opening van de Zeelandhallen met de ZLM heeft gecommuniceerd. „Er zit een heel verhaal aan vast, maar nu hebben we gezegd dat we er niets meer mee te maken willen heb ben. We vinden niet dat we hier op een oneigenlijke manier bij betrokken moeten worden", zegt hij. Het verhaal van Oggel gaat als volgt. Toen de Zeelandhailen in februari werden geopend, hoorde de ZLM van de oorspronkelijk plannen voor Agrarisch Totaal, dat eigenlijk in mei zou plaats vinden. De ZLM raadde de manifestatie toen af, omdat ze zelf in juni met een landbouwmanifestatie kwam; de maatschappij vond dat men beter niet in eikaars vaarwater kon gaan zitten. De ZLM hoorde toen even niets, totdat de initiatiefnemers var Agrarisch Totaal op het laatste moment hun beurs aflastten. „We hebben toen gezegd, jullie moeten doen wat jullie zelf willen. Wij hebben niets tegen de manifestatie op zich". Ten onrechte heeft Agrarisch Totaal die uitspraak gebruikt om te stellen dat de ZLM de manifestatie steunt, concludeert Oggel. „Via via kregen we nu de brochure in handen en lazen tot onze verbazing dat we de zaak ondersteunen en onze leden zouden uit nodigen. Daar is geen sprake van. We kregen zelfs telefoontjes van mensen die bij ons informeren omdat ze denken dat we bij de organisatie zitten. Oggel vindt deze gang van zaken 'onbehoor lijk'. Meer geld voor theater Hulst Cultuurwethouder P. Weemaes stelt dat, nu de werk groep Uit in Hulst vorig seizoen tegen een tekort is aan gelopen van zowat 7.000 gulden. Ondanks een goede bezetting moet doen heb je geen enkele van de verschillende voorstel- speling als er iets mis loopt", lingen (zo'n 5.000 bezoekers) is De Gucht doet verwoede po- de" jaarlijkse gemeentelijke subsidie van 43.000 gulden niet toereikend gebleken. De werk groep heeft inmiddels bij de ge meente aangeklopt om het te kort bij te spijkeren. Volgens Weemaes zijn B en W bereid Directeur H. de Gucht van het gemeenschapscentrum Den Dullaert, waaronder de werk- groep valt, wijt het tekort aan (enkele tegenvallende voorstel en de minimale belang stelling voor de koffieconcer- Reden waarom de werk groep deze laatste voor dit sei zoen van het programma ge schrapt heeft. „Een begroting opstellen voor een theaterseizoen blijft altijd een gok", stelt De Gucht. „Je kunt bijvoorbeeld bij een (voorstelling rekenen op 200 be izoekers. Als het er dan 100 zijn, ga je al voor 2.000 gulden het schip in. We proberen zo goed (mogelijk te begroten, maar je iziter wel eens naast". Volgens De Gucht is de sub sidie van 43.000 gulden niet echt toereikend om een goed thea terprogramma op touw te zet ten. „Van dat geld moet alles |betaald worden, zaalhuur, pro- |motie, noem maar op. Een grote voorstelling kost al snel 10.000 gulden. We zien in Hulst toch (nog kans om negentien voor- jstellingen te organiseren. Maar je het met zo weinig geld BERGEN OP ZOOM - De Vereniging van Ouders van Geestelijk Gehandicapten (V0GG) houdt zaterdag 8 oktober een bijeenkomst voor broers en zussen van geestelijk gehandicapten. Je bijeenkomst wordt gehou- |w in het recreatiecentrum 1 van de VOGG, De Uithof, Ber- nadettestraat 4a. Men kan zich I aanmelden voor deze dag, die lm 10.00 uur begint, bij Paul Korzilius, Halsterseweg 292, fagen op Zoom. chemische procesinstallaties. opzichter gaat u leidinggeven een groep medewerkers die elast met onderhoud, reparatie ïitbreiding van installaties :én van onze produktiebedrij Het realiseren van 'n goed iresultaat m.b.t. kosten, kwali en kwantiteit is een belang" aspect van deze boeiende baanj i psychotechnisch onderzoe i deel uitmaken van de pro ure. Nadere informatie kunt u c rijgen bij de heer C.C. Peeter5' ;f Technische Dienst Uitvoe- y, telefoon 01196-89421 of <*e r L. Rienstra, Personeelszaken. foon 01196-89612. schriftelijke sollicitatie ver ken we u te richten aan het ofd van de afdeling Personee ;en, Hoechst Holland N.V., thus 65, 4380 AB Vlissinge"- Jlemaal kunt doen. Voor redactionele zaken, niet voor be zorgklachten, adverten ties of abonnementen, u dit weekend con tact opnemen met Frank 01155-4969, ogg.01153-1534. Zondag middag 01150-18924. )0fl ZUIDWEST NEDERLAND Kantoren I^neuzen, Hulst en Goes, fessen en telefoon- emmers op pagina 2. °Penlngstijden: 3°-12.30/13.30-17.00 uur. HoU6,UZen: Rein van der I a n(editl6-chef), Romain Damme, Frank Deij, R„„7„van Gremberghe, Waten, Cor de BtWr oio), Ton Koomen ^an Jansen. lopr.T Verstraeten, eP trommelen. ^Wentie-exploitatle Acteur Zeeland: [4nu,privétel' 0115°" gingen om sponsors te vinden voor de voorstellingen van het komende theaterseizoen. Dat zou er toe kunnen leiden dat er wellicht geld over blijft om het tekort van vorig seizoen mee te dekken. „Maar ik weet niet of dat allemaal zal lukken. We zouden natuurlijk uit de pro blemen zijn als de gemeente bereid is het tekort bij te spij keren". Wethouder P. Weemaes meent dat in Hulst de profes sionele podiumkunst zwaar is onderbedeeld ten opzichte van de amateuristische theateracti viteiten. „We komen er steeds meer achter dat door het jaren lang hanteren van de nullijn er zelfs geen minimum pakket meer mogelijk is. We moeten er wel voor waken dat Hulst ook op dit gebied cultuurstad blijft en geen plattelandsdorp wordt". Wat de wethouder betreft is het nieuwe theaterprogramma absoluut het minimum dat Hulst moet hebben. „Dat mag gewoon niet minder meer wor den". Weemaes wil vooral meer geld zien om een goede abonne mentenregeling tot stand te brengen. Hij wijst erop dat Den Dullaert noodgedwongen de prijzen heeft moeten verhogen en de reductieregelingen heeft moeten verminderen. „Dat kan natuurlijk zo niet doorgaan. Professionele theatervoorstel lingen moeten voor iedereen toegankelijk blijven. Het zou zo moeten zijn, vier voorstellingen bezoeken, drie betalen". Weemaes zegt grote bewon dering de hebben voor de ma nier waarop directeur De Gucht er in slaagt toch een aantrekkelijk programma te brengen dat veel bezoekers lokt. „Maar we hebben in Hulst één nadeel. De zaal kan hooguit 350 tot 400 mensen herbergen. En dan kun je geen enkele grote voorstelling kostendek kend maken, ook al is die tot de nok uitverkocht". Wat de wethouder betreft wordt de subsidie van 43.000 gulden structureel aangevuld tot 50 mille. „Dat is dan louter als risicodekking. Voor het ge val er iets mis loopt. Dan heb ben we het uiteraard nog niet over de financiën die nodig zijn voor stimulerende maatregelen als een abonnementenrege ling". Weemaes zegt zich ook daarvoor tijdens de college-on derhandelingen over de begro ting sterk te willen maken. Inmiddels loopt de kaartver koop voor het nieuwe seizoen als een trein. „De eerste dagen stond de telefoon roodgloeiend. En nog krijgen we dagelijks veel telefoontjes", aldus De Gucht. De toppers waarvan de kaartjes bijzonder snel de deur uitvliegen zijn BZN, Joep van 't Hek, Floortje Bloem, Martine Bijl en Lisbeth List. Burgemeester Kessen maakt het bedrag bekend en over handigt het symbolisch aan dames van Unicef FOTOWIMKOOYMAN Van onze verslaggever KLOOSTERZANDE - De deelnemers aan de zwem- vierdaagse in de gemeente Hontenisse hebben afgelo pen week 3.642,80 gulden bijeen gezwommen voor Unicef, het kinderfonds van de Verenigde Naties. Dat is een bijzonder goed resul taat in vergelijking met de be dragen die in omliggende ge meenten zijn opgehaald via sponsors. Daar werd amper de helft van dat bedrag bereikt. De in totaal 157 deelnemers aan het zwemfestijn werden gisteravond in het zonnetje ge zet door onder anderen burge meester A. Kessen, die de ver schillende prijzen uitreikte. Voor degenen die het dagelijks verplichte aantal baantjes met goed gevolg hadden afgelegd waren er medailles, oorkonden en frisbees. Enig cijferwerk leert dat de zwemvierdaagse gemiddeld per deelnemer 23 gulden heeft opgebracht voor Unicef. Chris tian Maas haald met 165,75 gul den het hoogste bedrag binnen. Zij kreeg daarvoor behalve een badhandoek ook een certificaat van Unicef met daarop de handtekeningen van Herman van Veen en zwemkampioene Jolanda de Roover. Ook de jongste deelnemer werd gisteravond gehuldigd. Dat was de zesjarige Remco de Waal. Hij kreeg een badhand doek en bloemen mee naar huis. De jeugdige zwemmers tot tien jaar moesten vier da gen lang telkens 250 meter af leggen. Voor de ouderen was de afstand het dubbele. Van onze verslaggever HULST - De gemeente Hulst gaat een aantal 'onbillijkhe den' wegnemen die in de loop der jaren zijn ontstaan in de subsidiëring van instellingen die geld uit de welzij nspot krijgen. HULST - De feestviering rond het 15-jarig bestaan van de PvdA Hulst-Hontenisse wordt waarschijnlijk een maandje of vijf uitgesteld. De afdeling is er namelijk in geslaagd landelijk PvdA-top- man Wim Kok te strikken voor een spreekbeurt in Hulst. Die kan echter niet op de jubileum dag 15 november, maar wel op 10 april 1989. De feestcommissie die de viering op touw moet zetten heeft nu de ledenvergadering voorgesteld alle jubileumacti viteiten te concentreren op 10 april. Meteen wil men het jubi leum aangrijpen om het leden bestand aan te vullen. Daarom zal er een speciale editie van het ledenbald 'Links-Af' ver schijnen, die huis aan huis in de gemeenten Hulst en Honte nisse zal worden verspreid. Hoewel er voor de extra edi tie een sponsor is gevonden, prijkt er toch een tekort van meer dan 1.300 gulden op de be groting. Daar kan nog wel wat worden afgeknabbeld als de le den zelf op pad gaan om de bla den huis aan huis in de bus te duwen, maar dan nog blijft er een flink gat. Gehoopt wordt dat het tekort kan worden ge dekt door donaties van leden. Daarnaast wil men komen tot een vereenvoudiging van het subsidiesysteem. De scheefgroei van de subsi dies is het gevolg van de nul lijn, die sinds 1980 in Hulst wordt gehanteerd. Daardoor kon het gebeuren dat vereni gingen die per lid geld krijgen inmiddels fors zijn gegroeid, maar nog steeds op hetzelfde totale subsidiebedrag zitten. Andere organisaties die juist zijn teruggezakt, krijgen an dersom nog de subsidie die ge baseerd is op het peil van 1980. De afgelopen jaren is het ook zo dat heel wat instellingen naar een begroting hebben toegere kend die overeen kwam met die van het jaar daarvoor. Im mers, kwam men op een lager bedrag uit, dan had vanwege de nullijn gevolgen voor de subsidie van het jaar daarop. Ook de subsidieverordenin gen zijn, zo meent de gemeente, veelal te ingewikkeld. Door nu in een aantal gevallen te wer ken met een systeem dat uit gaat van vaste bedragen per jaar hoeven verenigingen ook geen begrotingen meer in te le veren, maar enkel de jaarreke ning. Nadat een dergelijke ver eenvoudiging al is doorgevoerd bij het open jongerencentrum zijn nu de ouderenbonden en de EHBO-verenigingen aan de beurt. Bij de ouderenbonden wordt gedacht aan een vast be drag per lid en af te rekenen aan de hand van de ledenlijst. Bij de subsidie aan de EHBO-verenigingen willen B en W het accent verleggen op het stimuleren van scholing en het subsidiëren in de kosten van verbandmiddelen en der gelijke. Van onze verslaggever HULST - Alleen als de middenstand de helft van de kosten meebetaalt, kan er snel begonnen worden aan de herinrichting van de Hulster binnen stad. Wethouder P. Weemaes stelt dat in het laatste ledenblad van de Hulster PvdA-af- deling. „Dit is de enige wijze waarop Hulst zijn groei in het eendagstoerisme kan handha ven", aldus Weemaes, die er nog aan toe voegt dat de seksshops en casino's in Hulst zo snel mogelijk moeten worden opge doekt. „Ze zijn een doorn in het oog van de inwoners van de binnenstad". De wethouder meent dat er hard ge werkt moet worden aan mogelijkheden voor particuliere woningbouw in de bin nenstad. „Het is een hiaat in het huidige aanbod, terwijl er zoveel plaatsen voor in aanmerking komen". Hij denkt daarbij aan het Baudeloo-complex en sanering van het metaalbedrijf Bakker. Volgens Weemaes moeten voor deze locaties één of meerdere grote projectontwikkelaars worden aangetrokken om er iets moois van de maken. Al of niet met subsidie uit de pot stads- en dorpsvernieuwing. Ook pleit hij voor meer speelvoorzieningen voor de kinderen binnen en onder aan de wallen. Hij noemt dit momenteel een 'groot gemis'. In zijn bijdrage in het PvdA-blad stelt Weemaes dat de aangelegde wegen rondom Hulst hun ontlastende doelstelling voor de binnenstad gemist hebben. „Met als gevolg dat de binnenstad alleen voor auto's echt veilig is". Veilige fiets- en voet gangersvoorzieningen komen daarom vol gens hem ook het eerst voor verandering in aanmerking. Alleen door het pas ingevoerde betaald parkeren en het onaantrekkelijk maken van de binnenstad voor automobilisten kan volgens de wethouder een eind wor den gemaakt aan het rondjes rijden door de binnenstad. Tenslotte pleit hij ook voor een duidelijke koppeling tussen de net buiten de wallen gelegen Statiebuurt en de binnenstad. Deze twee gebieden moeten, zo meent hij, door een 'ludiek aangelegde looproute' verbonden worden. De wethouder heeft zijn mening in het ledenblad onder woorden gebracht als aanzet voor een discussie binnen de PvdA- afdeling. Daar komt de binnenstadspro- blematiek aan de orde tijdens de ledenver gadering op donderdag 22 september in de Prince of Wales. Van onze verslaggever AXEL - Het zijn niet alleen de café-kaarters die soms tot in de nach telijke uren hun favo riete spel beoefenen. Volgende maand zullen in het Axelse gemeen schapscentrum De Halle de bridge-spelers 's nachts van geen op houden willen weten. In de nacht van 14 op 15 oktober wordt daar de eerste Zeeuws-Vlaamse bridgemarathon gehou den, waaraan paren uit Zeeland, Brabant, Zuid- Holland en België zullen deelnemen. De organisa tie is in handen van de Bridgeclub Axel, waar belangstellende paren zich ook kunnen opgeven. Er mogen maximaal tach tig paren meedoen. Op de besten liggen stevige geldbedragen en prijzen in natura te wachten. Zo gaan de winnaars met 500 gulden naar huis, terwijl de tweede plaats altijd nog 300 gulden oplevert Als het evenement een succes wordt wil de Brid geclub Axel er een jaar lijkse traditie van maken. AXEL - Donderdagavond kort na elf uur is de aan de Bastionstraat te Axel gepar keerde auto, merk Daihatsu met het kenteken BV 24 JV, van J. K gestolen. In het voertuig bevinden zich medi cijnen die bij onoordeelkun dig gebruik gevaar kunnen opleveren. De auto is grijs en heeft een open dak. Eventuele getuigen wordt gevraagd contact op te nemen met de plaatselij ke politie. TERNEUZEN - In de nacht van donderdag op vrijdag werd ingebroken bij radio- en t.v.-handel D. aan de Nieuw- straat. Er werd voor ongeveer 800 gulden aan elektrische apparatuur meegenomen. De schade aan de vernielde eta lageruit is aanmerkelijk gro- ter Eveneens die nacht werd ingebroken bij slagerij U. aan de Noordstraat. Meegenomen werden een grote partij aan ingevroren kippen en wat vleeswaren. BRESKENS - In de nacht van donderdag op vrijdag is inge broken in een bouwkeet van L.A.B. aannemingsbedrijf uit Sluis. Dit bedrijf is ten oosten van Breskens bezig een nieuwe zuiveringsinstallatie te bouwen in opdracht van het Waterschap Het Vrije van Sluis. Via een tweetal klap- ramen in de bouwkeet is men binnengekomen en heeft men een hoeveelheid kantoorattri buten meegenomen, zoals te lefoon, telmachine, radio en drank. Van de daders ont breekt elk spoor. BRESKENS - Een vrachtau to, bestuurd door M.P. uit Ar- nemuiden, kwam in aanra king met een bromfiets, be stuurd door H.S. uit Westdor- pe. De bromfietser werd licht gewond doordat hij over een vluchtheuvel reed en in de sloot terecht kwam. De oor zaak was dat de vrachtauto rechtsaf wilde slaan en de doorgang voor de bromfietser niet vrijliet. HENGELEN - Veteranenle- den van de hengelsportvere niging GOA (Geduld Over wint Alles) vissen vandaag de tweede wedstrijd in dit sei zoen meetellend voor het clubkampioenschap. Gevist wordt van 14 tot 16.30 uur op de kleine kreek. Inschrijving en prijsuitreiking is in caf Sonnehoeck aan de Oranje straat te Axel. VISITATIE - Maandag 12 september brengt deken J. Aarts uit Middelburg een be zoek aan de Henricusparochie voor de gebruikelijke visita tie. 's-Avonds om half acht zullen de leden van het kerk bestuur, de Charitas en de Parochieraad een onderhoud hebben met de deken in de pastorie. ZONNEBLOEM - In verband met de nationale ziekendag zal de plaatselijke afdeling van de Zonnebloem vandaag de leden die zelf niet naar de kerk kunnen komen, ophalen en naar de kerk vervoeren. Om 19.00 uur is er een eucha ristieviering met medewer king van het dameskoor dat liturgische gezangen zal ver zorgen. KAARTEN EN BINGO - De Katholieke Bond voor Oude ren houdt donderdag 15 sep tember en kaart- en bingo middag in het gemeenschaps centrum De Warande. De middag begint om 13.30 uur. BEJAARDENSCHIETING - In het gemeenschapscentrum 't Heike namen 37 personen aan de schieting deel. Hoge vogel: P. Baert, Koewacht; eerste zij vogel: M. Deyaert, St.-GiUis Waas; tweede zijvo- gel: A. Leenknegt, Heikant; grootste aantal (6): W. Kuy- pers, Hulst. BRIDGE - In café De Vier Jaargetijden speelden de le den van de bridgeclub de derde wedstrijd van de na jaarscompetitie. Het was een draaiende Mitchell met twaalf paren, uitslag: 1. me vrouw Van Cauteren- de heer De Booy, 2. mevrouw Van Waterschoot-de heer De Schrijver, 3. mevrouw Bag- gen-de heer Biesbroeck. PARKIETENSHOW - De Parkieten-speciaalclub Zeeuwsch-Vlaanderen houdt het weekend van 16, 17 en 18 september een grote vogel show in het geemenschaps- centrum De Warande. Door 37 vogelliefhebbers worden er maar liefst 627 vogels in ge zonden. Onder leiding van Nico Noorlander zal donder dag 15 september de keuring worden verricht. De vogels, waaronder grasparkieten, agapyonden, halsbandpar kieten, ficheries, catharina- parkieten en grote parkieten, zullen te bezichtigen zijn op zaterdagavond van 19.30 tot 22.00 uur, nadat voorzitter J. Danckaert de show heeft ge opend. Zaterdag kunnen be langstellenden terecht van 13.00 tot 22.00 uur en zondag van 10.00 tot 17.00 uur. De kin deren van de basisschol Ing- helosenberghe zijn uitgeno digd om tekeningen over de natuur te maken. Deze teke ningen zullen worden opge hangen tijdens de vogelshow. Zaterdagmiddag zullen de mooiste tekeningen beloond worden met een prijs. OPEN DAG - De Jeugdsoos Koewacht start zondag 11 september het nieuwe seizoen met een open dag. Van 14.00 tot 16.00 uur en van 19.00 tot 22.00 zijn belangstellenden welkom. Van onze correspondent OOSTBURG - De Oostburgse winkeliersvereniging, onder leiding van Jan Ver duin, pakt de komende weken weer uit met een tweetal evenementen. In het weekend van 24 en 25 september staat het geheel in het teken van het kind. Op de markt komt er dan een gratis kermis met onder meer een reuze springkussen. De zater dag is er een kinder-rommel- markt. De kermis wordt die dag geopend van 11.00 tot 17.00 uur en zondag van 14.00 tot 18.00 uur. Het daaropvolgende Van onze verslaggever SLUIS - De Regionale Agrarische Kommissie (RAK) houdt vandaag, za terdag, de jaarlijkse ploeg- kampioenschappen voor West-Zeeuwsch-Vlaande ren. De wedstrijden beginnen om 13.00 uur op een perceel bij het landbouwbedrijf van A. v.d. Slikke aan de Terhofstededijk in Sluis. Er is een wedstrijd voor gewone tractoren en een voor de kleinere tuinbouwtrek- kers. De tractorbestuurders die als hoogste eindigen, mogen volgend jaar meedoen aan de Zeeuwse kampioenschappen. Naast de wedstrijden zijn er ook nog demonstraties van een landbouwmechanisatiebedrij f De deelnemers kunnen vanaf 10.00 uur hun tractors komen afstellen. weekend van 1 en 2 oktober staat in het teken van de die ren. Er zullen dan allerlei de monstraties met dieren worden gehouden. De zondag is er dan een groots opgezette zondag- markt. Van onze correspondent AXEL - De Zeeuwsch Vlaamse Automobielsport Club (ZEVAC) houdt mor gen (zondag) in de omge ving van Axel een kaart leesrit. Aan deze 'Slag om Axel' kan ook door niet-le- den worden deelgenomen. De start is om 13.31 uur. In schrijven voor deelname is mo gelijk aan de inschrijftafel die staat in café Sonnehoeck aan de Oranjestraat en geopend van 13 tot 13.30 uur. De rit wordt verreden in drie klassen. De A-klasse krijgt een rit van circa 50 kilometer voor geschoteld te rijden volgens het systeem enkele pijlen met een gemiddelde snelheid van 25 km per uur. De B-klasse rijdt vol gens datzelfde systeem, doch de route is tien kilometer korter en de gemiddelde snelheid 20 km per uur. De toerklassers rijden een route van circa 30 kilometer, volgens het systeem ingetekende lijnen met barri cade, gemiddelde snelheid 20 km per uur. V

de Stem | 1988 | | pagina 21