L BhW'24 HONTENISSE, DERBY IN VIERDE KLASSE H 'De Letter kan een hele grote worden9 z SPORT lotorspringen in Ossenisse SPORTAGENDA KEEPERSTRAINER THIJS VAN BOVEN UIT TERNEUZEN: Zeeuwse top triathlon in Serooskerke TNDERUIMTl. Scheldeprijs Nieuw-Namen kent redelijke bezetting lESTEM SPORT 3 ZATERDAG 10 SEPTEMBER 1988 *XEL- Meevallers, tegenvallers en ijslagen volgens verwachting wa- en er vorige week in het KNVB- mateurvoetbal op zondag in ruime iate te noteren. Sluiskil kan en wil ch na een tegenvaller revanche ren. Talent Harder DO 1 Toernooi Royal in Sas van Gent Linex-zwemtoernooi in Hulst Voortbestaan Sluvoc bedreigd Surfwedstrijden De Verklikker Taartenloop in Westdorpe Kermisloop in Nieuw-Namen Sovjetunie met Sabonis naar OS Forse premie Zuidkoreaanse voetballers T14 luiskil aast op revanche de groei- ■en aanbod dat beveer zaamheden en i wordt de voorkeur jaar. snog vastgesteld op leeftijd en ervaring. i.C.H.M. van Helderen, in (013) 66 22 47. functiebeschrijving Tingen van de Dienst lat de volgende duur van 1 jaar). e maaltijden, lunches i buffetten; Instelling en nieuwe dagelijkse uitgifte van len werken, gt min. f 2.041,- en I functiebeschrijving ^zaken. Voor overige C. de Vries, hoofd |n (013 - 66 21 99). ding van het des- invelop, aan het hoofd tbus 90153, i evenwichtiger uitdrukkelijk Lonzesportmedewerker loeiraeer moet daar het slachtoffer van ,0rden. Hetzelfde geldt voor HW'24, dat et verrassend goed openende Hontenisse oorgeschoteld krijgt. In deze vierde Jasse H is het duel Vogelwaarde-Wal- wren eveneens interessant te noemen. „„Jeklasser Sluiskil draaide een prima eïëriprogramma af. Won probleemloos de be- jrduels en leek dus gereed voor de competitie. OAB trok zich daar echter niets van aan en Jopte Sluiskil in het openingsduel met 2-1. [uiskil wist dus meteen waar het aan toe was. tompetitievoetbal is nu eenmaal iets anders at oefenvoetbal," aldus Sluiskil-spits Gerard [aas, die zich op eigen terrein tegen Boeimeer jl revancheren. Eveneens tegenvallend was het debuut van reskens in de derde klasse D. Op eigen veld trioren de Bressiaanders van Roosendaal. Als ast van DIVO ziet het er voor Breskens op- ieuw niet zonnig uit. DIVO toonde vorige week jen RCS aan in vorm te zijn. Clinge lijkt dit veneens. De roodhemden verrasten vriend en jand door VES'35 te kloppen. In eigen huis is Tinge daarom veruit favoriet in het treffen te- in het Roosendaalse BSC. Axel verkast naar [oerse Boys. De oranjehemden zijn in dit duel ter niet kansloos. Een gelijk spel moet Axel ondermeer kunnen behalen. Goes krijgt debu ut RCS op bezoek. Een streekduel dus en aarin is van alles mogelijk, n de vierde klasse H klopte Walcheren titel- tandidaat nummer één HW'24. Walcheren is te Oft iau. B en- n i! in and M- van je met teer "tog, kan 2. zaken, gster. r de luchtmacht 'taats: gast in Vogelwaarde. Deze gastheer kent geen problemen en heeft in tegenstelling tot vorige week - het moest toen twee vaste krachten mis sen - de zaak compleet „Walcheren lijkt een goede ploeg te zijn. Dus bij de les blijven is een eerste vereiste," aldus Vogelwaarde-trainer George de Bakker. HW'24, gastheer van Hontenisse, moet dat eveneens. Na de nederlaag van vorige week kan HW'24 zich geen nieuw 'drama' veroorloven. Hontenisse zal zich echter niet vrijwillig opoffe ren, daarvoor is het te ambitieus en scoort het te gemakkelijk. Dat de thuisclub in deze derby veruit favoriet is, is een feit. Deze rol waarma ken is iets anders. Philippine, dat met een nederlaag startte, krijgt Patrijzen op bezoek. Patrijzen speelde vo rig seizoen prima mee in de Brabantse vierde klasse, die hoger aangeslagen wordt dan de 're gionale' vierde klasse H, en is daarom een ge vreesd tegenstander. Philippine kan zich, om de gewenste rol van titelkandidaat waar te kunnen blijven maken, geen tweede verlies veroorloven. Een ingrediënt voor een stevige partij voetbal. Eveneens 'niet verliezen' staat centraal in het duel tussen Koewacht en IJzendijke. Beide for maties lieten vorige week een slappe indruk achter. Een puntendeling ligt hier voor de hand. Eenzelfde verdeling van de punten is te ver wachten in het duel Hoofdplaat-STEEN. STEEN kreeg vorige week in het duel met Le- wedorpse Boys naar eigen mening te weinig. Het titelaspiraties koesterende Hoofdplaat kan daarom een geladen STEEN in de 'Oesterputten' verwachten. PROGRAMMA Tweede klasse B: Sluiskil-Boeimeer, DOSKO- NOAD, Avanti'31-MOC'17, Sarto-Schijndel, RKDVC- Middelburg, Zierikzee-VOAB. Derde klasse D: Steenbergen-VES'35, Clinge-BSC, M oerse Boys-Axel, Goes-RCS, DIVO-Breskens, Roosendaal-Virtus. Vierde klasse H: Philippine-Patrijzen, Koewacht-IJ- zendijke, Hoofdplaat-STEEN, Lewedorpse Boys- Domburg, Vogelwaarde-Walcheren, HW24-Honte- nisse. Vogelwaarde-trainer George de Bakker: „Walcheren mag op zware tegenstand rekenen zondagmiddag." - fotodestem/corj.deboer Door Sjaak Begijn TERNEUZEN - Toen Ro nald Gort aan het einde van het vorige seizoen overschrijving aanvroeg naar buurman Temeu- zense Boys, leek er bij de rood-zwarten een kee persprobleem te zullen ontstaan. Gort was jaren lang een betouwbare sluit post en pakte voor zijn ploeg veel punten. Omdat Terneuzen afdelingsvoet bal moest gaan spelen, vertrok hij. Uit het niets kwam er bij Temeuzen een nieuwe doel- verdediger naar voren: André de Letter, 1.79 meter lang en zestien jaren jong. Zijn spel in de voorbereiding wekte be wondering en al snel werd duidelijk dat het hier om een talent ging. De voetbalvereni ging Temeuzen onderkende dit en De letter geniet nu de begeleiding en zorg van kee perstrainer Thijs van Boven, zelf oud-eerste elftalkeeper. In stilte, maar met volle over gave werkend op de achter grond, bereidt Van Boven zijn pupil voor op een basisplaats ui een elftal dat kwalitatief gezien dit seizoen aan zijn op mars begint naar een plaats waar het thuishoort. Thijs van Boven: „André en di werken nu voor het derde I seizoen samen. Ja, we hebben juer te maken met een talent, talenten zijn er veel. De Let- jer heeft op anderen voor dat 'I luistert en wil leren. On- de grote prestaties die bit op dit moment heeft OP DE ACHTERGROND neergezet, loopt hij niet met het hoofd in de wolken. Hij maakt nog fouten, maar is bereid om van deze fouten te leren. Daar waar mogelijk begeleid ik hem tijdens de wedstrijden. Achteraf analy seren we wat er goed en fout ging. Tijdens de trainingen richten we ons voornamelijk op de tekortkomingen. Het is een ijverige leerling, die snel de zaakjes opneemt. De wil om te leren is bij André aan wezig. Vandaar dat ik zeg dat het een hele grote kan wor den." André de Letter zelf laat de lofuitingen van zijn trainer gelaten over zich komen. Pas overgekomen van de B-junio- ren voelt hij zich uitstekend thuis in de eerste selectie van trainer Jan Kolijn, die hij evenals Van Boven, op han den draagt. André de Letter: „De spelersgroep is mij niet helemaal vreemd. Vorig sei zoen stond ik ook al reserve, terwijl ik in de oefenwed strijden dikwijls mijn op wachting mocht maken. De aanpak is natuurlijk har der dan bij de B-junioren. De opvang is uitstekend verlo pen. De jongens peppen mij voor zover dat nodig is op. Op fouten die ik maak word ik niet aangekekea Wat dat be treft heb ik het nodige kre diet. De druk op mijn schou ders komt niet van de trainer of spelers. De supporters daarentegen zijn wel kritisch. Thijs heeft me al gezegd dat ik me daartegen moet wape nen. Overigens is het hele- Keeperstrainer Thijs van Boven (rechts) van Terneuzen bezig met de talentvolle jonge doelman André de Letter op het Zuidersportpark. fotodestem/corj.deboer maal nog niet zeker dat ik de vaste keuze wordt voor het eerste elftal. In Jacky Michel- sen heb ik een geduchte con current" Thijs van Boven laat er geen onduidelijkheid over be staan dat jeugdspelers meer bij het eerste elftal betrokken moeten worden. Van Boven legt uit: „André is zo'n vor- beeld van dit systeem. Hoofd trainer Jan Kolijn is het hier volledig mee eens. Talenten moet je laten ruiken aan het eerste. Na verloop van tijd moeten ze hunkeren naar een basisplaats. Daar moet na tuurlijk wel een goede bege leiding naast staan. Wat dat betreft is het bij Terneuzen prima geregeld. Ondanks de negatieve pu bliciteit, die dikwijls wel te recht was, zijn er natuurlijk ook goede zaken te noteren. De jeugdbegeleiding is hier een goed voorbeeld van. Als keeperstrainer kan ik be schikken over allerlei facili teiten waar menige vereni ging jaloers op kan zijn. Als ik vandaag om nieuw mate riaal vraag, dan heb ik het volgende week. Nieuw bij Terneuzen is verder de trai ning op techniek, die ver zorgd wordt door Rinie Dey. Zo zijn er meer voorbeelden aan te dragen." Het is duidelijk dat het tus sen Van Boven en de keepers klikt. André de Letter: „Thijs heeft veel geduld. Hij weet wat wij tijdens trainingen en wedstrijden meemaken en voelen. Als oud-keeper spreekt hij onze taal." Trainer Van Boven is per toeval in het trainersvak ge rold. Hij besluit: „Ik kon het niet aanzien dat keepers geen aparte training kregen. Met lede ogen heb ik dit enige tijd aangezien. Al snel kwam ik met het bestuur tot een over eenkomst. Nu zit er na drie jaar enige lijn in. Het past in het beleid voor de toekomst. Een toekomst die ons hopelijk weer op een hoger niveau zal brengen." i ?rde envelop opsturen naaf: Personeelsvoorziening, ts 00 VB Den Haag, 311 onze motorsportmedewerker Mot Binnen enkele jaren heeft de p torclub Hontenisse zich een niet onbe- Snjke datum op de motorsportkalender ^gend. Wat ooit begon als een de- (lerd 6 voor ei§en publiek, is in het fan l?ar "^gegroeid naar een evenement Ltrf -e" Zeeuwse kampioenschap »orRtSpringen' ^at vandaag in Ossenisse heid ?eltou<*en> heeft inmiddels bekend- fisoh^" Tot ver over de grens en zal 8 wijfeld weer een massa publiek trek- fjfdm'nPn behoort echter niet meer tot de uraoot van het programma, want dit keer 'red eï.oolc ^hte motorcrosswedstrijden toWu t z°nder reden overigens, want 1 r houdt de MC Hontenisse de tweede ,Voor de Zeeuwse motorcross-trofee s dus ad c'rcuh- De motorcross van vandaag Niett ®enerato repetitie te beschouwea tij den I^ln sPanning aan bet starthek te torent?' wan* bi de kleinste categorie in de P°rt, de 80cc-klasse, die overigens niet aan bod komt in de springwedstrijden, wordt gestreden om het Zeeuws-Vlaamse motorcross kampioenschap. In de overige klassen, de 125cc, 250cc en 500cc, komen behalve de bekende ama teurs uit de RES-competitie ook tal van licen tiehouders uit de BLB aan de start. Natuurlijk staan de streekpiloten hoog geno teerd. Van Frank van Kruyssen, Steven Mang- nus, Peter de Booy en Patrick Sponselee mag verwacht worden dat zij op twee onderdelen hoog gaan scoren. Jan Maayen en Carl Hertogh behoren ongetwijfeld tot de betere middenmo ters. En uiteraard gaan in de 80cc-klasse twee clubpiloten als favoriet van start, de regerende kampioen Joost Serrarens en het opkomende talent Davy van Hoepen. Het motorcrossprógramma gaat om 13.00 uur van start. De springwedstrijden worden vanaf 12.00 uur gehouden. Nadat de piloten eerst een aantal oefensprongen gemaakt hebben in de trainingen, kunnen zij twee officieële sprongen maken, waarvan de verste sprong beslissend is. De huidige recordhouder is Frank van Kruys sen, die vorig jaar een afstand van 28 meter en zestig centimeter overbrugde. De jacht op een nieuw record zal ongetwijfeld weer voor heel wat spektakel zorgen in Ossenisse. Van onze sportmedewerker SEROOSKERKE - Het Zeeuws kampioenschap triathlon wordt vandaag in Serooskerke afgeslo ten met een kwart- en achtste triathlon. De bezetting bij de heren is prima. Alleen Jan Louisse, die elders een wedstrijd heeft, ontbreekt. Wel pre sent zijn Adri Flipse, Sjaak de Kok, Floris-Jan Koole, Ronny Babijn, Marco van der Meulen, Rini Brugge- man, Peter van Lit en Jan van der Eijk. Bij de dames, waarbij de kwart niet meetelt voor het Zeeuws kampioenschap, komt Linda Thoen in actie om Hanny de Jager, die tot nu toe op de kwart regeer de, te bekampen. Hans Jasperse is bij de veteranen al zeker van de titel. Wel kan het in deze categorie nog spannend worden tussen Jan de Jonge en Simon van de Linde in hun strijd om de tweede plaats. Op de achtste strijden de dames en junioren om de titel. Linda Thoen is bij de dames al zeker van die titel, zodat het in feite alleen maar gaat om de ereplaat sen, met Jeanne van Hal, Nicole Spruyt en Ineke de Rijk als favorieten voor de dagzege. Bij de junioren is de titelstrijd nog niet be slist. Bas Jasperse kan nog op gelijke hoogte komen met Jaap de Rijke. De Axe laar moet dan wel winnen. Verdere knapen die hier strijden om de dagzege zijn Erwin Gerards, Ronny de Martelaere, Alexander van de Linde en Niels Koole. De kwart gaat van start met de eerste serie om 12.30 uur in het zwembad, terwijl de 'kanonnen' om 14.00 uur aan hun 975 meter zwem men beginnen. Vervolgens moet er 45,5 kilomter wor den gefietst en 10,5 kilome ter gelopen. De achtste start met de eerste serie om 11.30 uur. Na afloop volgt de prijs uitreiking van het open Zeeuws kampioenschap in verenigingsgebouw De Zandput in Serooskerke. NIEUWSOVERZICHT SAS VAN GENT - De zaalvoetbalvereniging Royal uit Sas van Gent houdt vandaag haar derde toernooi. Vanaf 9.00 uur ko men in sporthal De Vlaanderen verschillende provinciale teams en ploegen van buiten Zeeland in actie. De wedstrijdduur is bepaald op twintig minuten en er wordt gespeeld in twee poules. Na afloop van de poule-wedstrijden spelen de eerste twee ploegen uit elke poule kruisfinales. De winnaars daarvan komen uit in de finale, die omstreeks 16.30 uur gehouden wordt. Deelnemende ploegen: poule A: Royal 1 en 2, Van Alten (Axel) en W 't Polderken (Westdorpe); poule B: Amiceko (Bodegraven), Hudders (Brugge), De Leeuwkes (Zelzate) en Dow (Terneuzen). HULST - In het zwembad in Hulst wordt morgen het Linex- zwemtoernooi gehouden. Het gaat hier om een wedstrijd voor niet-startvergunninghouders. Heel wat Zeeuwse clubs zijn voor dit evenement uitgenodigd. De wedstrijd, de eerste van het zwemseizoen 1988-1989, begint om 14.15 uur. SLUISKIL - Het voortbestaan van volleybalvereniging Sluvoc uit Sluiskil hangt aan een zijden draadje. Afgelopen week kwam de damesselectie van de club bijeen om het gebrek aan speelsters te bespreken. Plannen om de vereniging helemaal op te doeken, werden voorlopig in de ijskast gezet. „Ik zou daar pijn van aan mijn hart krijgen", aldus Renate de Waal van Sluvoc. „Jarenlang is het goed gegaan en om dan zomaar te besluiten met alles te stoppen, zou ik erg vinden. We hebben besloten dat er mini maal één of twee vaste speelsters bij moeten komen om te kun nen starten in de NeVoBo-competitie." Sluvoc traint iedere dinsdag vanaf 19.30 uur onder leiding van trainer Benny Ivens. „We gaan een ledenwerfactie opzetten via advertenties en stencils. Hopelijk komen er binnen nu en twee weken voldoende aanmeldingen binnen om Sluvoc te laten voortbestaan", aldus De Waal. Belangstellenden kunnen zich op dinsdagavond bij haar of aan de zaal melden. GROEDE - De veteranenwedstrijd die de windsurf- en funclub De Verklikker hield, is gewonnen door Gerrit Boeye uit het Belgische Assenede. Cees Goossens uit Axel werd tweede en de derde plaats was voor Rob Knol uit Terneuzen. Morgen wordt de laatste promotie-wedstrijd gevaren en daar voor kan men inschrijven van 11.30 tot 12.00 uur. Zondag 17 september staat deZwintocht op het programma. Daarvoor kan men inschrijven van 10.30 tot 11.00 uur. Het maximale aan tal deelnemers is bepaald op veertig. WESTDORPE - Woensdag 14 september wordt in Westdorpe de 'Taartenloop' gehouden, een trimloop op initiatief van Hans de Caluwé. Iedere deelnemer ontvangt een taart. Voor de jeugd, waarvoor het startschot valt om 18.45 uur, zijn de afstanden 1000 en 2500 meter. Om 19.00 uur gaan de senioren op pad voor de afstanden 5000,7500 en 12500 meter. De start is aan de Graafjansdijk en men kan inschrijven vanaf 18.00 uur in de kantine van voetbalvereniging RIA aan de Ka pittelstraat. NIEUW-NAMEN - Maandag, 12 september, wordt in Nieuw- Namen de traditionele Kermisloop gehouden. De afstanden van deze trimloop zijn 3, 5 en 10 kilometer. Tot de deelnemers behoort ook plaatselijk favoriet Mare Willaert. De wedstrijd begint om 19.00 uur. MOSKOU (SID) - De Olympische basketbalploeg van de Sovjetunie is vlak voor de start van de Zomerspelen alsnog versterkt met Arvidas Sabonis. De 2,20 meter lange center van Zalgiris Kaunas is hersteld van een slepende achillespees-blessure aan de rechtervoet, die hem achttien maanden uit de roulatie hield. De 23-jarige vedette, die wordt beschouwd als de beste Russische basket baller, verbleef voor behandeling vier maanden in een kli niek in de Amerikaanse stad Portland. SEOUL (DPA) - Voor de Zuidkoreaanse voetballers gaat het motto 'deelnemen is belangrijker dan winnen' bij de Olympische Spelen nauwelijks op. Voor de Aziaten is het Olympische toernooi een prestige strijd. Er valt voor de spelers dan ook meer te verdienen dan alleen een medaille. Een plaats bij de laatste acht levert de leden van de selectie een nieuwe wagen uit de middenklasse op. Wordt de halve eindstrijd bereikt, dan is er zelfs nog wat geld over voor benzine. De Zuidkoreaanse voetbalbond keert in dat geval ruim 15.000 gulden per speler uit. De ploeg is ingedeeld in een groep met favoriet de Sovjetunie en met Argentinië en de Verenigde Staten. In Smetlede behaalde COR VERVAET uit Walsoorden een achtste plaats. ROBIN VAN HECKE uit Sas van Gent werd derde in St.-Ma- ria Oudenhove. Er was een vijftiende plaats voor COR VERPLANKE uit Bier vliet in Bassevelde. VAN HET WEEKEND VOETBAD Zondagvoetbal KNVB afdeling Zeeland eerste klasse: Hans- weertse Boys-Robur, Biervliet- Terneuzen, RLA-Schoondijke, Jong Ambon-Noormannen, Oostburg-Zeeland Sport, Kwa- dendamme-Luctor'88. KORFBAL Landelijk: Rozenburg-Ij oba (tweede klasse F), aanvang 16.00 uur. Olympia-TOGO (derde klasse M), aanvang 16.00 uur. Sa- gitta-Luctor (derde klasse N), aanvang 16.00 uur. Afdeling: Zaamslag-Luctor 2 (tweede klasse), aanvang 16.00 uur. Animo 4-BKC (derde klas se), aanvang 16.00 uur. HOCKEY Rapide-Olympia (derde klasse dames), terrein Grote Kreekweg Hulst, aanvang 12.45 uur. Goes- Zevenbergen (vierde klasse he ren), sportpark Het Schenge Goes, aanvang 14.30 uur. Van onze sportmedewerker NIEUW-NAMEN - De amateur-wielrenners kun nen dinsdag voor de voor laatste keer aan de slag in Zeeuwsch-Vlaanderen. Dan staat de Ronde van Nieuw- Namen, ofwel de Schelde prijs, op het programma. Het is de 32ste uitgave en het wielercomité Nieuw-Namen is tevreden over het huidige aan tal inschrijvingen (33). „Maar er zullen ongetwijfeld nog ren ners bijkomen", aldus Frederik van Roeyen, die op de steun kan rekenen van nog elf andere comité-leden. De amateurkoers in Nieuw- Namen begint om 14.30 uur. De start en finish zijn gelegen in de Hulsterloostraat. Er wordt gestreden op een parkoers van circa 1800 meter. Opmerkelijk weinig Zeeuws-Vlamingen tot nu toe bij de inschrijvers. Zo ontbre ken Van Goethem, Vereecken - hij maakt deel uit van de 'Pool se' afvaardiging - Gommers en Van Acker op de deelnemers lijst, maar zij kunnen best nog aan de start staan in Nieuw- Namen. Vorig jaar immers stapte Vereecken rechtstreeks uit de bus uit Polen op de fiets in Nieuw-Namen. Wel van de partij zijn onder anderen Tonnie Akkermans, Rob Bijvank, Francois Franse, Marcel Gunst, Ceriel Hoefna gels, Cor Vervaet, Nico van de Klundert, Ralf Moorman, Heddy Nieuwdorp, Ad Polak en Rini Tak. Nieuw-Namen vormt bijna het sluitstuk van het wielersei- zoen, maar zoals bekend wordt de sluitingskoers in Hulst ver reden op dinsdag 4 oktober.

de Stem | 1988 | | pagina 13