Olympisch paard bijt ruiter in oor alten goed JUUT Dick Jaspers favoriet voor 'Masters' Cruijff mag bij Barcelona op de bank zitten Karpov blijft Timman de baas HUUR Slechts Sabatini obstakel voor Graf UITSLAGEN AGENCHAUFFEUR en Ib. Tieleman (M/V) 'WATERDRAGERS VAN ORANJE' VERZAMELEN ZICH ROND THUS LIBREGTS TEE. J. EVERAERT JIELEMAN VAN DER STRAATEN SPORT 2 ZATERDAG 10 SEPTEMBER 1988 i WOONHUIS 1ERVLIET i.O.A. VERHAEGEN FOONHUIS hting keuringsdienst ren-delta-nederland e n.a.k. goes ving: Springpaarden gewoon naar Seoul NOORD WIJK - Zonder zijn buitenlandse vedet ten, maar mèt zijn waterdragers heeft bonds coach Thijs Libregts sinds gisterochtend in het zonovergoten Noordwijk aan Zee zijn eerste trai ningskamp met Oranje betrokken. SPEERWERPEN jPetra Felke [doorbreekt meter-grens OPEN AMERIKAANSE TENNISKAMPIOENSCHAPPEN VAN BRACHT, VAN DER SMISSEN EN VAN KUIJK SNEUVELEN rden: EN STANDEN Dammen Voetbal Beenhakker in Madrid overvallen SCHAAKTOERNOOI TILBURG NEDERLAND - WALES VAN GERWEN REIZEN tE VERKOOP SN SCHIP Terneuzen en lij nsheerenland DESTEM T26 SEOUL (RTR) - Een ner- ius Nieuwzeelands paard toeft op het vliegveld van f!ul een amazone in een gebeten, toen zij het pinken wilde geven, pe Austra lische Vicky Boycroft «erd tijde lijk in net ziekenhuis dinsdag 13 september om 14.00 uur in café tv, •arkt 2 te Terneuzen over are verkoop conform ar het Burgerlijk Wetboek IOTORSLEEPBOOT ort" gemerkt 2404 B Don n het jaar 1914, hebbende lit, stuurhut, mast, voor r, voor en achter water jimer, een vier-cilind» striescheepsdieselmotor notorvermogen 485 pv nummer 4112, aanga! ilaatje op het cilinderblok de en derde cilinder, heb. Overplaatsing van 14. (bij het kadaster 1 kubieke meter); een en fet scheepstoebehoren. enningen binnen dertig binnen 8 dagen na toe- Igt bij Delta Ship Service 3/4 te Terneuzen. rleg met het notariskan ten kantore van voor- te Terneuzen, Heren- 1150-17977, toestel 17. 4DIJKE (september 1988 des n.m. De Landbouw te Biervliet in het openbaar in één zit ';raat 18 te Biervliet, kad. I ctie BC nr. 219, groot 3 are. baarden na betaling koopsoi anaf 1 januari 1989. Betalii, land, betaling kosten binnenï linsdag- en donderdagmorgf er De Meijer (tel. 01152-1390).] en kantore van genoemden pedoktoren gebruikten twintig hechtingen en gaven haar antibiotica mee tegen in fecties. Het oor was in tweeën eubileerde flat- iord, eengezinswoning jezinswoning gezinswoning eengezinswoningen igezinswoning garage (met elec. meter) Il/I ande t voor spoedige indiensttreding- lij alle voorkomende werkzaak" t laboratorium bij het onderzo* d en pootgoed. Het betreft vn- onderzoek. Gewerkt wordt i d met vnl. vrouwelijke kollega®' Het voorval deed zich voor k rt na de landing van de Nieuwzeelandse en Australi sche hippische ploegen. De die ren waren nogal over hun toe ren van de lange reis. Als Zuidkoreanen straks Olympische eremetaal winnen weten zij waar ze ze kracht vandaan hebben gehaald: gin seng wortels, geweien van jonge herten enslangesoep. De speelsters van het Zuid- koreaanse hockeyteam hebben vanaf juli dagelijks een kop slangesoep te eten gekregen. „We waren zeer verrast toen de bondsofficials ons dit voor schreven", vertelde coach Lim Kye-Sook, „maar iedereen voelt zich er zeer wel bij De worstelaar Han Myong- Wee gaat zelfs nog verder. Hij eet dagelijks een portie gekookt slangevlees. De boksers en de voetballers hebben een voor keur voor een mengsel van gin- seng-wortel en geweien, maar ook bij hen staat slang hoog aangeschreven. De spits Chei Soon-Ho vertelde dat hij vorige zomer wel vijfhonderd slangen had verorberd. Tot en met donderdag waren 153 landen ook daadwerkelijk met een of meer atleten gearri veerd in Seoul. Van acht landen is de oorspronkelijke aanmel ding nog niet geëffectueerd. Daarbij is ook de Nederlandse Antillen. Leden van de Israëlische Olympische ploeg herdachten donderdag de aanslag van ter roristen tijdens de Spelen van 1972 in München, waarbij elf sportmensen van Israël om het leven kwamen. Er werden in het Olympische dorp kaarsen aangestoken en een gebeds dienst gehouden. Cuba mag dan geen ploeg naar Seoul afvaardigen, het Cubaanse IOC-lid heeft zich de reis niet laten ontnemen. Ma nuel Gonzalez Guerra arri veerde donderdag op Kimpo- Airport. Hij zal de komende week ook het IOC-congres bij wonen. Dov Grobermann is een 23- jarige worstelaar uit Israël. Tot zover is dat niets bijzonders. Hij is echter met zijn 'lengte' van exact anderhalve meter de kleinste deelnemer van de Spe len van de 24ste Olympiade, en dat maakt hem toch uniek in Seoul. De Nederlandse atletiekploeg is gisteren lang onderweg ge weest om het trainingskamp in Nagano te bereiken. Na een comfortabele vliegreis naar To kyo landde de afvaardiging, die zich in Nagano verder voorbe reidt op het Olympische atle- tiektoernooi, op tijd in de Ja panse hoofdstad. Hoewel de Japanse organisator van het trainingskamp beloofd had, dat de busreis naar Na gano niet meer dan vier uur zou vergen, werd het bijna acht-en- een-half uur. De leiding van de ploeg heeft daarop besloten dat de terugreis naar Tokyo per trein, die er volgens de dienst regeling vier uur voor nodig heeft, wordt gemaakt. Boris Becker zal niet deelne men aan het Olympische ten nistoernooi. De blessure aan de rechtervoet, waarvan de West duitser al geruime tijd last heeft, is tijdens het toernooi om de Open Amerikaanse titels in New York zodaniog verslech terd dat Becker onmogelijk kan spelen. Dat heeft zijn manager Ion Tiriac in New York bekend gemaakt. Artsen hebben Bec ker zes weken absolute rust voorgeschreven. Becker zal overigens wel naar de Zuidkoreaanse hoofdstad reizen om het Olympische ten nistoernooi te volgen. Hij is door Willi Daume, de voorzitter van het Westduitse Olympische comité uitgenodigd als lid van de delegatie mee te gaan naar Seoul. VlP-behandeling Milan-trio DEN HAAG (ANP) - Olympic Treffer en Do- reen la Silla, de spring paarden van respectieve lijk Wout-Jan van der Schans en Jan Tops, ver trekken dinsdag gewoon naar Seoul om met de rui ters deel te nemen aan Olympische Spelen. De veterinaire commissie van de Nederlandsche Hippische Sportbond achtte de conditie van de twee paarden gisteren na een uitgebreid onderzoek voldoende om afvaardi ging naar Zuid-Korea te rechtvaardigen. Slechts als de uitslag van het bloedonderzoek niet goed is, wordt de beslissing herzien. Eerder deze week was er onzekerheid ontstaan over de fitheid van beide paarden. Een lichte vorm van kreupelheid zou niet voldoende of slechts met het toepassen van midde len, die op de zwarte lijst van het IOC staan, te ge nezen zijn. Door Chris van Nijnatten De Europese kampioenen, van wie Aron Winter zich ge blesseerd afmeldde, blijven twee dagen bij elkaar. Zon dag keren ze huiswaarts en maandag koirlen ze minus vier afvallers terug om niet meer uiteen te gaan voordat de eerste WK-kwalificatiewedstrijd woensdagavond in Amsterdam tegen Wales gespeeld is. De absentie van de 'buitenlan ders' Van Tiggelen, Erwin Koe man, Bosman en Silooy is be grijpelijk. Dat kwartet moet dit weekeinde gewoon spelen. Van POTSDAM (SID) - Petra pelke is de eerste atlete die de speer tachtig meter heeft [geworpen. e Oostduitse doorbrak giste- N tijdens testwedstrijden in Potsdam een 'droomgrens'. feike verbeterde het wereldre- Iwd tot tachtig meter precies. [Het oude record stond met 78,90 [nieter op haar naam. De atlete TOJena bereikte die afstand op P juli 1987 in Leipzig. Het is de derde recordverbe- taing van de 29-jarige Oost- K?e' In 1985 kwam zij met '0,40 meter in het bezit van het [Wereldrecord. Dat werd haar |jj® jaar later ontfutseld, toen i Britse Fatima Whitbread Jdens de kwalificatie van de |turopese titelstrijd in Stutt- tot een afstand van 77,44 Boeter kwam. „Dit was mijn grote doel. Nu nog goud f lk W3S reac^e van de drie Milan-spelers ligt de afwezigheid minder voor de hand. Hun club zou morgen een wedstrijd spelen tegen de Ita liaanse bekerhouder Sampdo- ria. Dat duel is echter afgebla zen omdat van beide ploegen vandaag nogal wat spelers naar Seoul vertrekken voor deelname aan het Olympisch voetbaltoernooi. De Neder landse Milanezen voegen zich echter niet bij de nationale ploeg van hun land. „Dat hoeft ook niet want ik heb ze niet uitgenodigd", legde Libregts gisteren uit. „Ik hoorde te laat dat die wedstrijd niet door zou gaan". Op de vraag waarom het trio te elfder ure niet is opgeroepen teneinde met een zo compleet mogelijke selectie te kunnen trainen, pro duceerde Libregts nóg een ar gument voor de VIP-behande ling voor Van Basten, Rijkaard en Gullit. „Ik geloof dat ze alle drie licht geblesseerd zijn. Daaraan willen ze zich elders laten behandelen. Ik hoop dat ze zich maandag melden". De bondscoach, die na zijn conflict met Ruud Gullit over de vermeende luiheid van het zwarte ras graag in het gevlei komt bij zijn Italiaanse vedet ten, hoeft niet te vrezen; Van Basten was gisteren al in Ne derland en Gullit en Rijkaard arriveren vandaag. Het AC Mi- lan-trio laat wat lichte pijntjes wegwrijven in de kliniek van de Amsterdamse fysiothera peut Richard Smith. De tegenstander van woensdag landt maandag in Amsterdam. Voor Libregts vormen de Wel shmen een open boek. Hij zag de Britten in het voorjaar ver liezen van Joegoslavië en Zwe den en winnen van Italië. „Het is een gevaarlijke ploeg met bekende namen (Ian Rush, Mark Hughes, Neville Southall, Pat van den Hauwe). Qua mo gelijkheden te vergelijken met Ierland. Het is typisch een ploeg, die drijft op nationalisti sche gevoelens; de spelers ko men vanuit het buitenland sa men, trekken het nationale shirt aan en knokken zich leeg voor hun land". Uitvoeriger dan bij zijn aan staande tegenstander stond Li bregts stil bij de positie die Oranje inneemt nu het zich de status van Europees kampioen heeft aangemeten. „Van under dog zijn we favoriet geworden. Voor iedere tegenstander zijn we een mikpunt, elk middel is geoorloofd. Dat maakt her er allemaal niet gemakkelijker op. Maar we zullen ons tot de tanden wapenen om tegen deze factoren te vechten. Net als op het EK zullen we het geluk af moeten dwingen met goed spel. Dat is geen onmogelijke opga ve, want deze selectie zit boor devol talent". Gespierde taal van de KNVB- keuzeheer. maar hij dekte zich ook al wel een beetje in tegen onverhoopte slechte resultaten. „Op het EK wil ik niet meer te rugkijken, dat is al genoeg ge daan. Maar het WK is natuur lijk wel een andere kwestie, dat is een wereldkwestie. Kwalifi catie voor het WK is een stuk moeilijker dan voor het EK, iaat staan het behalen van de wereldtitel". Libregts, die de eerste korte trainingsstage als 'voorbakfase voor het echte werk' aanduidt, tracht zijn selectie er dezer da gen van te overtuigen dat de 0- 4 winst van Westduitsland in Finland niet van belang is. „Ik wil alleen maar op puntenaan- tal gelijk beginnen op 19 okto ber in München tegen de Duit sers. Het doelsaldo spreekt pas aan het eind van de rit mee. We moeten niet denken dat we even flink moeten gaan scoren tegen Wales, daar is dat geen ploeg voor. Wales is duidelijk andere koek dan Finland". Hoewel Oranje alleen nog maar met het WK'90 bezig mag zijn, laten de gevolgen van het EK zich op meer dan één ma nier voelen. Zo gleed onlangs de eindafrekening van Euro '88 binnen bij het bondsbureau in Zeist. „Het EK levert ons 3,5 miljoen gulden op", meldde se cretaris Jan Huybregts. „Daar gaan nog wat kosten af, zoals een miljoen gulden aan pre mies voor de spelers, maar we houden een aardig bedrag over". NEW YORK (ANP) - Eén partij rest Steffi Graf nog van het Groot Slem. De Westduitse kwam gister- middagmiddag weer dichter bij de winst in het vierde Grand Slam-toer- nooi van dit jaar. Tegenstandster Chris Evert meldde zich een paar uur voor het duel in de halve fi nales van de strijd om de open Amerikaanse titel af met maagklachten. Het waren echte klachten, niet veroorzaakt door zenu wen, die zoveel opponentes van de Westduitse parten spelen. De toernooiarts achtte de Amerikaanse, met hoge koorts en overal spier pijn, niet in staat te spelen. Het deerde beiden: Graf om dat ze het jammer vond zon der te spelen de eindstrijd te bereiken. Dat zij ook met Evert aan de andere kant van het net tot de finale was doorgedrongen, was voor haar een zekerheid. In de eindstrijd wacht Graf de enige speelster, die haar dit jaar heeft verslagen, twee keer zelfs. Gabriela Sa batini bereikte voor de eerste keer in haar loopbaan de fi nale van een Grand Slam- toernooi door in twee sets de Amerikaanse Zina Garrison te verslaan. Echt makkelijk ging het de Zuidamerikaanse niet af, maar dat was voor Sabatini niet belangrijk. Zij had de partij tussen Garrison en Navratilova gade geslagen en beslist hoe zij de donkere Amerikaanse het best kon verslaan. Dat plan slaagde redelijk, een hoogstaande partij werd het niet. Daarvoor spreekt het tennis van beiden te weinig tot de verbeelding. In de eindstrijd kunnen de Amerikaanse toeschouwers meer verwachten. De Argen tijnse achtte zich voor het toernooi al niet kansloos te gen haar bijna leef tij dsgeno- te. De twee overwinningen die zij eerder dit jaar behaal- Andre Agassi pept zich op tijdens zijn partij tegen Jimmy Connors. fotoanp de, in de finales van de toer nooien in Boca Raton en Amelia Island, hebben haar het vaste idee gegeven dat zij, met Martina Navratilova, als enige in staat is de West duitse te verslaan. De zestig overwinningen die Graf in de loop van het jaar heeft ge boekt, zeggen wat dat betreft genoeg. De Argentijnse had zich op Flushing Meadow uitstekend voorbereid. Zoals het vaak is met spelers die ergens succes hebben, beschouwt zij de open Amerikaanse nu opeens als het belangrijkste toernooi in de wereld. Zij was na af loop ook uitermate trots dat zij als eerste Argentijnse zover was gekomen. Het sterkte haar alleen nog maar in haar zelfvertrouwen. De jonge Amerikaan An dre Agassi is als laatste door gedrongen tot de halve finale van de open Amerikaanse tenniskampioenschappen in New York. Op het centre court van Flushing Meadow versloeg hij zijn landgenoot Jimmy Connors: 6-2,7-6,6-1. De botsing van twee gene raties leverde, zoals ver wacht, een overwinning van de aanstormende jeugd op. Het talrijke publiek was ove rigens op de hand van Con nors. De 36 jaar oude vecht jas weerde zich op zijn be kende manier, werd noch tans keihard weggemept door Agassi, die het in de halve eindstrijd tegen titel verdediger Ivan Lendl moet opnemen. De andere halve fi nale gaat tussen de Zweed Mats Willander en de Australiër Darren Cahill. Voor de 18-jarige Agassi betekende de zege op Con nors de 23ste achtereenvol gende overwinning. Hij is de jongste tennisser aller tijden in de halve finales van de open Amerikaanse tennis kampioenschappen. Uitslagen: damesenkel, halve fi nales: Sabatini (Arg)-Garrison (VSt) 6-4,7-5. poor Leon Krijnen [AMSTERDAM - Op de weede dag van het Mas- rstoernooi driebanden in wsterdam sneuvelden de I „neten voor de eind- verwinning bij bosjes. Irlf van ^er Smissen ver- r _zowel gistermiddag "aymond Burgman al pteravond van Dick Jas- |'vj\en dat betekende de mmatie van de nationale kampioen sP°°r van Van der Smis- Brarl? jWenen °°k Rinie van jont, de enige WBA-prof in in. rtveld, en Frans van een MAVO-opleidW j^vond pensioen worden afgestemd <X> lij de Rijksoverheid terzake, taties te richten aan het sek^'® ingsdienst Rivieren-Delta-Neo 4460 AC Goes vóór 20 septet Kl "L» 'BrSo aanvoerder van het rix-klassement, gis- Br;r;,u ^t het toernooi. Van I iswa?!Won gistermiddag wel- I zodat Van Ij0uis Havermans, 1 duel „m P°u'e H in het laatste all*, J"1 gisteravond nog van I* mogelijk was. m- die partij verloor de ;e ex-wereldkam- pioen in drie sets van een sterk spelende Eddy van de Looy. Dat had niet alleen de uitscha keling van Van Bracht zelf tot gevolg, want door die uitslag werd Louis Havermans, die al uitgespeeld was, toch nog kwartfinalist. Dankzij het lot komt hij daarin vandaag zijn clubge noot Dick Jaspers tegen, die Christ van der Smissen op een wel zeer pijnlijke nederlaag trakteerde. Pijnlijk, want Jas pers, die tot dan geen set had verloren, was al geplaatst voor de kwartfinales, en Van der Smissen moest winnen om zich te plaatsen. Wie er vanuit ging dat de twee Sint Willebrorders het wel eens op een akkoordje zou den kunnen gooien, kwam be drogen uit. Jaspers vervulde zijn sportieve plicht met een magistraal moyenne van 1.433 meer dan naar behoren en gaf Van der Smissen in de eerste twee sets niet eens een kansje om aan te sluiten. Pas toen Van der Smissen na 2-0 al uitgeschakeld was, de andere drie tafels uitgespeeld waren en het veel te rumoerig in de zaal was, verloor Jaspers zijn eerste set in twee dagen. Zodat Van der Smissen ten minste nog de eer kon redden in de vorm van een derde setje voor spek en bonen. Een verrassing mag toch ook de eliminatie van Frans van Kuijk wel genoemd worden. De Oudenbosschenaar won vorig jaar twee van de drie Grand Prix-toernooien, hetgeen hem de leiderspositie in het betref fende klassement opleverde. Na een eerdere verliespartij tegen Aart Gieskens moest hij gisteren winnen van de Hage naar Ruud Nieuwenburg. Van Kuijk won de eerste set weer eens op het nippertje, via 13-14 naar 15-14, maar daarna kwam hij er niet meer aan te pas en werd hij via 9-15 en 5-15, en een zwakke 0.828 een illusie armer. Het zette overigens niet veel zoden aan de dijk voor Nieu wenburg, die met zijn overwin ning op Van Kuijk alleen voor kwam dat hij, met Ron Schu mann, op nul matchpunten zou blijven steken. Die twijfelach tige eer bleef behouden aan Schumann, want ook Jan Dog gen pikte in zijn laatste partij tegen Ben Velthuis nog gauw even twee matchpunten mee. Tweede ronde Poule A De Vries-Nieuwenburg 2-1 (15-4, 15-6, 13-15), 1.162 om 0.676, hoogste serie 7 om 4 Gieskens-Van Kuijk 2-1 (15-13, 3-15, 15- 14), 1.000 om 1.272, hoogste serie 5 om 7 Derde ronde De Vries-Gieskens 2-1 (12-15, 15-14, 15- 12), 1.076 om 1.051, hoogste serie 4 om 6 Nieuwenburg-Van Kuijk 2-1 (14-15,15-9, 15-5), 1.222 om 0.828, hoogste serie 4 om 3 Poule B Tweede ronde Van Bracht-Havermans 2-1 (15-4, 9-15, 15-9), 1.258 om 0.903, hoogste serie 7 om 5 Van de Looy-Van Cromvoirt 2-1 (15-3, 15-9,14-15), 1.073 om 0.675, hoogste serie 8 om 3 Derde ronde Havermans-Van Cromvoirt 2-1 (15-10, 15-6,10-15), 0.930 om 0.738, hoogste serie 3 om 5 Van de Looy-Van Bracht 2-1 (5-15, 15-7, 15-8), 1.206.1.034. hoogste serie 4 om 5 Poule C Tweede ronde De Wilde-Doggen 2-1 (15-6, 15-10,10-15), 0.800 om 0.632, hoogste serie beiden 3 Weijenburg-Velthuis 2-1 (3-15,15-12,15- 13), 1.052 om 0.846, hoogste serie 6 om 7 Derde ronde Doggen-Velthuis 2-1 (6-15, 15-11, 15-12), 0.923 om 1.000, hoogste serie 7 om 5 Weijenburg-De Wilde 2-1 (9-15,15-14,15- 5), 1.218 om 1.096, hoogste serie 9 om 5 Poule D Tweede ronde Jaspers-Schumann 3-0 (15-9,15-13,15-6), 1.071 om 0.682, hoogste serie 5 om 4 Burgman-Van der Smissen 2-1 (15-12, 5- 15, 15-13), 0.897 om 1.052, hoogste serie 4 om 5 Derde ronde Burgman-Schumann 2-1 (15-12, 6-15,15- 2), 1.090 om 0.906, hoogste serie 6 om 4 Jaspers-Van der Smissen 2-1 (15-7, 15-6, 13-15), 1.433 om 0.965, hoogste serie 5 om 4 Eindstand (achtereenvolgens matchpun ten, setpunten, algemeen moyenne en hoogste serie) Poule A 1. Gieskens 4 5-3 0.96611 2. De Vries 4 5-4 0.953 6 3. Van Kuijk 2 4-5 0.942 5 4. Nieu wenburg 2 4-5 0.857 4 Poule B 1. Van de Looy 4 5-4 1.013 5 2. Havermans 4 5-4 1.018 10 3. Van Bracht 2 4-5 1.084 7 4. Van Cromvoirt 2 4-51.000 5 Poule C 1. Weijenburg 6 6-3 0.983 6 2. Velthuis 2 4- 5 1.061 7 3. De Wilde 2 4-5 0.881 6 4. Dog gen 2 4-5 0.761 7 Poule D 1. Jaspers 6 8-1 1.099 8 2. Burgman 4 4-5 0.844.6 3. V.d. Smissen 2 4-5 1.018 6 4. Schumann 0 2-7 0.723 5 Eindstand nummers 9 tot en met 16: 9. Van Bracht, 10. Van der Smisen, 11. Van Kuijk, 12. De Wilde, 13. Van Cromvoirt, 14. Nieuwenburg, 15. Doggen, 16. Schu mann. Loting kwartfinales: 1. Gieskens-Burgmans 2. Van de Looy-Velthuis 3. Weijenburg-De Vries 4. Jaspers Havermans 'i- Van onze sportredactie BARCELONA - Johan Cruijff mag zondag in competi tiewedstrijd tegen Elche de coaching van Barcelona offi cieel op zich nemen. De Nederlander kreeg gisteren van de Spaanse voetbalbond toestemming. De bond had eerder de trainerslicentie van de Vinkevener in twijfel getrokken en hem verboden zich van de bank met de coaching te bemoeien. Bij de openingswedstrijd tegen Espanol zat de Nederlander vorige week op de tribune. Voormalig in ternational Carlos Rexach had toen de leiding. Onder druk van de associatie van Spaanse oefenmeesters had de bond een week geleden geweigerd de licentie van Cruijff te erkennen. De ex-trainer van Ajax voldeed niet aan de eis drie jaar het trainersschap te hebben uitgeoefend. Een nadere toe lichting van de KNVB was voldoende Cruijff op de bank te krijgen. Angel Vilar, de nieuwe voorzitter van de Spaanse voetbalbond, maakte gisteren de beslissing bekend. De Joegoslaaf Radamir Antic, als trainer bij Zaragoza werkzaam, had met dezelfde problemen te maken. Ook hij mag zondag de coaching voor zijn rekening nemen. Zwolle - Daminterland Neder land-Sovjet Unie: uitslagen: Wiersma-Baljakin 1-1, Krajen- brink-Tsjitsov 1-1 Hans Jansen- Valneris 1-1, Van der Wal-Gant- warg 1-1, Stokkel-Korenevski 1- 1, Clerc-Virny 1-1, Gerard Jan- sen-Mitsjanski 1-1, Van der Zee- Schwarzman 0-2, Scholma-Ver- tsjovits 1-1. Stand 9-11. Eind stand 33-47. Bundesliga: St. Pauli-FC Kai- serslautern 1-1; Franse competi tie: Cannes-Saint Etienne 1-0; landelijke jeugdcompetitie: NAC-FC Utrecht 1-2. MADRID (ANP) - Met een mes op de keel van zijn vrouw werd Leo Beenhakker donderdagavond aan de rand van Madrid ge dwongen zijn horloge, auto- en huissleutels plus een halsketting af te geven aan twee Spaanse gangsters. Het Nederlandse echt paar kwam er verder besmeurd, maar zonder kleurscheuren van af. Leo Beenhakker, al twee jaar de trainer van Real Madrid, was op weg naar huis toen de overval plaats had. De jeugdige crimine len gebruikten een oude truc. Ze gingen met hun (gestolen) auto voor hun doelwit rijden om vervolgens sterk af te remmen en een inhaalmanoeuvre te verhinderen. Toen beide wagens op de krui sing tussen Alcobendad en Barajas stil stonden, sprongen twee mannen op het Nederlandse paar af. Omdat de temperatuur 42 graden bedroeg stonden de ramen van de auto wijd open. Een van hen sleurde mevrouw Beenhakker uit de wagen, dwong haar op de grond te gaan liggen en zette haar een groot mes op de keel. Vervolgens onderging Beenhakker het zelfde. De straatrovers namen met weinig genoegen. Beenhakkers horloge was niet veel waard, het collier van zijn vrouw had senti mentele waarde, zijn auto bleef staan en er was - voor hij andere sloten liet aanbrengen - niets uit zijn huis gestolen. De dieven herkenden de trainer van Real Madrid tijdens de hold up en noemden zijn naam voor ze er vandoor gingen. Op het politiebu reau verklaarde Beenhakker erg te zijn geschrokken. „Ik had in mijn leven nog nooit zulke grote messen gezien". TILBURG (ANP) - Anatoli Karpov is er blijkbaar veel aan gelegen het Interpolistoernooi in Tilburg op zijn naam te schrijven. De oud-wereldkampioen be haalde in de derde ronde al zijn tweede overwinning. Na de winst donderdag op John van der Wiel, moest gisteren ook Nederlands beste schaker Jan Timman zijn meerdere in hem erkennen. Na 45 zetten gaf de met wit spelende Amsterdammer het verzet op. Van der Wiel her stelde zich van de nederlaag te gen Karpov. Met wit kwam hij tegen de Westduitser Hübner al na 22 zetten remise overeen. Hoewel het geringe aantal zet ten weinig strijd doen vermoe den, was dat volgens de Leidse grootmeester niet helemaal waar. Het nieuwtje dat de Westduitser op de tiende zet in troduceerde (Ld7 in plaats van het door de Nederlander vaak gebruikte Dxd4) is volgens de Leidenaar een nadere analyse waard. „Zwart krijgt zo de dia gonaal hl-a8 in handen en dat levert duidelijk voordeel op". Timman en Karpov volgden in hun partij heel lang het zet- tenverloop van de ontmoeting tussen wereldkampioen Kas parov en Ehlvest. De Nederlan der verslikte zich echter in twee dingen: hij heeft, zeker op het moment, niet de kwalitei ten van Kasparov en Karpov speelde beter dan zijn jonge landgenoot in de door Kaspa rov gewonnen partij. Al na elf zetten week de oud-wereld- kampioen af van het ver wachte patroon. Zijn Lc6 le verde hem direct duidelijk voordeel op. Rond de twintigste zet was de stelling van Karpov zo sterk, dat de commentariërende ken ners al weinig kans meer gaven voor Timman. Volgens Böhm was er voor zijn landgenoot 'geen houden aan meer'. De Amsterdammer hielp op de 21e zet, als dat nog nodig was, de Sovjet een beetje. Zijn f3 was volgens de kenners in de com mentaarzaal een verkeerde keuze. Grootmeester Hort zag in Lf3 de enige mogelijkheid de stelling nog te handhaven. Timman haalde het nog tot de tijdscontrole. Zijn aanhangers zagen op een gegeven moment zelfs nog even licht in de duis ternis, maar het kaarsje bleek door Karpov zelf aangestoken te zijn. Het was bijna een spel letje dat de Sovjet speelde. Toen Timman in de slotfase in een matnet liep, was de de tweede overwinning van Kar pov een feit. Uitslagen derde ronde: Timman (Ned)-Karpov (Sov) 0-1, Portisch (Hon)-Hjartarson (IJs) 1-0, Nikolic (Joe)-Short (GBr) 1/2-1/2, Van der Wiel (Ned)-Hübner (WD1) 1/2-1/2. Stand: 1. Karpov 2 1/2, 2. Short 2, 3. Hübner, Nikolic en Portisch I 1/2, 6. Hjartarson, Van der Wiel en Timman 1. (ADVERTENTIE) WK voetbal in Amsterdam op 14-9-'88 Bus inkl. staanplvanaf 75.- p.p. Bus inkl. zitplaatsvanaf 95.- p.p. upstapplaats: Breda Wij garanderen dat iedereen, die deze reis boekt, bij ons ook kan boeken voor een busreis inkl. toegangskaart voor de wedstrijd in München tegen West-Duitsland op 19 okt. a.s. Reserveringen zolang de voorraad strekt uitsluitend bij: Prov. weg 27,5503 HA Veldhoven. Tel. 040-535055 Zaterdag zijn wij geopend tot 18.00 uur en maandag van 9.00-22.00 uur.

de Stem | 1988 | | pagina 11