h Hoek is favoriet tegen Altena irt zaalvoetbal yon Sas van Gent Zeeuwse ruiters naar NK SPORT •ijp voor le aanpak' ESTUURDER JORIS KOLUN OVERLEEFT 'AANSLAG' Eindstand Zeelandbeker-klassementen in tweede klasse a knvb-zaterdagvoetbal ening met bekerwedstrijden Twaalfde volleybal toernooi Ardito WIELERKLASSEMENT IgfljjM SPORT 2 VRIJDAG 9 SEPTEMBER 1988 T14 Onevenwichtig ftiastiekje NEUZEN - Het dreigen met het opstappen het bestuur en het uitstellen van de jaarver- jring door Terneuzen-voorzitter Max aub, heeft de gemoederen bij de rood-zwarte iinberoering gebracht. jaagtekens Gal Test nieuwe atletiekbaan Terneuzen Fiets/loopwedstrijd in Terneuzen Vierde wedstrijd pupillencompetitie Bevrijdingsloop in Philippine Sluitingskoers trimmers in Eede Surfwedstrijd De Verklikker WK witvissen portmedewerker De competitiestart bracht vorige wisselend succes voor de regionale jpnwoordigers in het KNVB-zater- 'tbai Hoek won, AZW en Terneu- Boys verloren, terwijl Zaamslag tot nuntendeling kwam. In het komende «inde zit er mogelijk iets meer in. l SDeelt thuis tegen Altena, AZW ■t in en tegen Arnemuiden uit, Zaam- i te gast bij Nieuwdorp en Terneu- |Boys ontvangt Bevelanders, tweede klasse A werden vijf van de zes door bezoekende teams gewonnen. Alleen slaagde er in een puntje in eigen huis te In door met 2-2 gelijk te spelen tegen De ver Hoek, dat te gast was bij Wilhelmi- wondaar met 0-1. „Een goede start," stelde - FQTOAlf A{ SCHAATSTOP; i onderneemt uit rancune Ik niet om de confrontatie •boer. Mijn drijfveer is het menten moeten presterenen pieken om op de grote inter nationale toernooien aan- wezig te kunnen zijn. Tot aan de nationale kampioen schappen verzorgen Arie Koops en ik in ieder geval de begeleiding. Zitten onze teamleden eenmaal in de de finitieve kernploegen dan zien we wel verder. In die periode zal met de bond naar een oplossing voor de coaching (Ab Krook bondscoach bij de heren, Jan Wiebe Last bij de dames, red.) moeten worden ge zocht. Ik heb daar wel ver trouwen in. Op de belang rijke momenten, de grote toernooien, moet een per soonlijke trainer toch bij zijn pupil aanwezig kunnen zijn?" ■uunuesuL Hoek-trainer Gerrit Emans, die zaterdag op nieuw de volle buit hoopt te pakken. „We moe ten het publiek iets attractiefs voorschotelen. De verwachtingen zijn hoog gespannen, dus goed spelen pas daar uitstekend in," aldus de West- dorpenaar. Hoek moet de geblesseerde verdedi ger Guido van Boom, inmiddels de looptraining hervat, nog missen. Peter Hamelink, tussentijds van Philippine overgekomen, is wel van de par tij. Hij speelt wisselend met Adriaan van Nieu- wenhuizen als vrije verdediger. In diezelfde klasse komt AZW in en tegen Arnemuiden uit. Deze gastheer won vorige week met 2-0 van SSC'55, terwijl AZW met de zelfde cijfers in de boot ging tegen Serooskerke. De Axelaars bakten er toen weinig van, maar aangezien er in Arnemuiden altijd goed ge speeld wordt door de rood-witte Axelaars, hoopt men op een beter resultaat. AZW-aanvoerder Nico Bouwman maakt volgens verwachting in Arnemuiden zijn rentree. Hetzelfde doet moge lijk Rinus Scheele, die toekijken vanaf de zijlijn maar niets vindt. In de derde klasse verspeelde Terneuzense Boys vorige week kostbare punten in de laatste minuut van het duel tegen Tholense Boys. De formatie van coach Jan Doorns ontvangt Beve landers uit Kamperland, een club in opkomst. Als debutant in deze klasse opende het met een doelpuntloos gelijk spel tegen Oostkapelle. „Het wordt dus oppassen geblazen," aldus Doorns, die drie treffers tegen ietwat teveel vindt. Op eigen terrein mag Terneuzense Boys proberen deze zaak recht te zetten. Voor Zaamslag liggen de zaken mogelijk wat complexer. De groen-witten komen moeilijk tot scoren en hangen dus van de 'nul' achterin af. Gastheer Nieuwdorp, dat met een 2-0-nederlaag in en tegen Dinteloord opende, zal dus weinig presentjes weggeven. Toch mag en kan Zaam slag op minimaal één puntje rekenen. PROGRAMMA Tweede klasse A: Hoek-Altena, De Zwerver-Kloetin- ge, PTT Breda-Nieuw-Lekkerland, Veen-SSC'55, Ar nemuiden-AZW, Serooskerke-W ilhelmina'26. Derde klasse A: Nieuwdorp-Zaamslag, Yerseke-Vee- re, Kapelle-Tholense Boys, Terneuzense Boys-Beve landers, Oostkapelle-WHS, Bruse Boys-Dinteloord. Tijdbom' onder Terneuzen nzesportmedewerker lief in dit geheel is dat Terneuzen bestuurlijk uit de lane impasse is gekomen. Negatief is het gegeven dat «gelijk een tijdbom in huis heeft gehaald, we eerder meldden, had dingen) uit de bus. Joris Kolijn De samenstelling van het groepje 'alternatieven' lijkt op het eerste gezicht one venwichtig. Yvonne van Gennip en Leo Visser zijn internationaal gelouterd, terwijl Jolanda Grimbergen en Jac Orie de schaatswe reld nog moeten ontdekken. Kloosterboer: „Grimbergen en Orie zijn trainingspart ners van Van Gennip en Visser. Op die basis zijn ze in deze groep opgenomen, Van Gennip en Visser zijn in de training altijd zeer zelf standig bezig, ze kennen hun verantwoordelijkheden. Dat wil nog niet zeggen dat Grimbergen en Orie er maar wat bij hangen. Ook zij krij gen ruimschoots aandacht Publicitair gezien zullen Van Gennip en Visser uiter aard meer op de voorgrond treden. Logisch. Toen Van Gennip nog in de kernploeg zat, werden ook negen van de tien interviews met haar gemaakt". „Waar het allemaal om gaat is dat Yvonne en Leo zich in deze structuur beter thuis voelen. Na de Olympi sche Spelen in Calgary is er veel gebeurd, zij hebben het niet gemakkelijk gehad Pas toen we anderhalve maand geleden voor een trainings stage van twee weken naar Calgary zijn geweest, kwam dat speciale gevoel bij Yvonne en Leo weer terug. En nu is de motivatie weer helemaal aanwezig. Het af gelopen seizoen heb ik in de cember en januari in het ge niep met Van Gennip moe ten werken. Vreselijk toen. Maar het is gelukkig alle maal goed afgelopen". „Weet je, het klinkt achteraf misschien wat overdreven, maar ik had van te voren voorspeld dat Yvonne drie gouden medailles zou win nen. Dat is echt niet zo man netbalvereniging Terneu- net een crisis te maken, broodnodig bestuur- g, omdat diverse 'be llieden' vertrokken en er nieuwe kandidaten voor waren. Terneuzen leek zonder penningmeester en laris te geraken. Voorzit- haub zou, zo liet men we- dat geval ook opstappen, raad leek op korte ter iet voorradig, dus gooide Terneuzen-preases de il in het hoenderhok, voetbalclub Terneuzen larmee op de rand van irtbestaan te balanceren. kon knappen of lok overleven en terugve- De extra ingelaste tijd dat leren. Het veerde te- Niet minder dan vijf 'o gezichten werden in het lur gekozen, terwijl pen- ieester Eggermont zich it en aanbleef. Al met al :ve zaken, die de 85 opge- leden voorgeschoteld al het nieuwe bestuur, an sterk, zich nog moeten I bewijzen. Want juist bij mderlinge samenwerking en vraagtekens gezet i. De aanleiding hiertoe [brief, die drie Terneuzen- l Rini Dey, Maarten van i Leen de Oude, indien- stelde dit trio be- ndidaten vraagtekens (het aanblijven van be sder Joris Kolijn. Deze is 'ijk de vader van hoofd- Jan Kolijn. „Ondanks set is er toch een kans op hadelijke werking. Wij lliever de verhouding be s-trainer als die van werk- t-werknemer", legden zij sgadering voor. In zijn na aandringen gegeven toe kwam Dey echter s met 'de mogelijke par- teid, die Joris Kolijn ten van de trainer zou en hebben.' Dis-functio- m het verleden was wel niet geconstateerd, pratter Schaub, vergaand democratische inspraak, puiteindelijk niets anders tb stemming in te gelas- 1 deze schriftelijke toet- "am het, dan nog oude, Standpunt als winnaar 'stemmen en vier onthou- mocht dus aanblijven. Een ge geven dat bij enkele aanwezi gen de opluchting 'het gezonde verstand heeft gezegevierd' op leverde. Anderen betitelden het als een eerste aanval op de po sitie van hoofdtrainer Jan Ko lijn. Kortom, een politiek ge voelig spel, dat Dey later, na zijn verkiezing als bestuurder, afzwakte door te zeggen zich achter de trainer op te zullen stellen. Naast voornoemd trio werden Floran Fermont en Theo de Kok eveneens in het Terneuzen-bestuur gekozen. Ging het de voetbalvereni ging Terneuzen vorig jaar in sportief opzicht verre van voor de wind, financieel draaide het uitstekend De schuld die het tot voor enkele jaren had, is volledig weggewerkt. Naast het positieve kassaldo is er dertig mille weggezet op een speciale rekening. Een pot die onder an dere nodig is als Terneuzen over twee jaar zeventig jaar bestaat. Een jubileumviering die het binnen de KNVB zal houden. Een noodzaak omdat het niet anders kan. „Bestond er naast de KNVB nog een andere voetbalorgani satie dan werden we daar lid van," hield Schaub zijn leden voor. De Terneuzen-voorzitter spuwde op die wijze zijn gal uit over een opmerking, die KNVB afdeling Zeeland-voorzitter Cees Blomaard plaatste tijdens de jubileumreceptie van de voetbalclub SDO. Tijdens deze feestelijke bijeenkomst roemde Blomaard het reilen en zeilen bij SDO en deelde hij een tik uit aan Terneuzen. Een geste die de Terneuzenaren, toen ook aanwezig, niet in dank afna men. Dat, wil de voetbalclub Ter neuzen in sportief opzicht groeien, er geld van buitenaf nodig zal zijn, werd eveneens duidelijk. Pegulanten om spe lers aan te trekken, maar ook om ze te behouden. Dat dit geld inzamelen geen eenvoudige zaak is, werd de aanwezigen aan de hand van voorbeelden duidelijk gemaakt. Toch gaat men verder met het zoeken naar geldgevers, omdat, zoals men in zijn algemeenheid stel de: „Het niet anders kan omdat andere verenigingen het ook zo doen." uit de lucht gegrepen. We wisten waar we mee bezig waren. Alles stond op Pa' pier. Nu is het zaak dat het bestaansrecht van groep gaan bewijzea N0"" het een voortrekkersrol „We willen niet concurre ren met de KNSB, we wil' samen met de bond naar ee betere situatie voor de spo ter toe. We hopen dat er ee uitbouw van onze plann,. komt. Dus meer trainers, met kleine groepjes kul®, werken. Uiteraard hans een en ander wel van de teresse van sponsors af.jV ik hoor dat er in de zom door bezuinigingen van bond geen enkele naedis begeleiding voor de Neo landse schaatstop is, tJa> is toch een schande. We n ben fantastische sporter^ zijn successen en er is belangstelling voor schaatsen. Daar moet je toch iets mee doen?" I AN GENT - Dinsdag 13 september gaat de zaalvoet- Petitie 1988/1989 van het rayon Sas van Gent van 1et wedstrij dgebeuren wordt ditmaal geopend met ■wedstrijden. 20 september worden iJWwistrjjden van die «Kerronde gespeeld en dinsdag 27 sep- <>Jn de eerste wedstrij - de Schepentrekkers- l»rirtZk^erste ron<te van m7 kkercompetitie als wïm e Sctiepentrek- ee wordt betwist tus- érIaJ°?ploeSen- 111 de fpl komen ookdere- 1actie. Eind de- feil de bekerkampioe- De prijswinnaars bijeen. Bovenste rij vlnr. Marjon Boidin, Ingeborg Hamelink, Katinka Brouwer, Els van Haelst, An ton Thoen en Arno van de Berghe. Onder vlnr. Frans Vermeulen, Eline Velgersdijk, Wouter van de Sar en Thijs Salomé. - FOTOJ WOLTERBEEK Van onze zwemmedewerker TERNEUZEN - Na afloop van de drie kilometer lange Kanaalrace in- Vlissingen konden de eindstanden in de Zeelandbeker-klassementen worden opgemaakt. Maar liefst acht leden van de zwemclub Koewacht zwommen zich in de top-drie van een klassement. Om voor de klassering in aanmerking te komen, moesten alle Zeeuwse lange- baanwedstrijden, de drie kilometer van Sluis, de 1800 meter van Breskens, de twee kilometer van Wilhelminadorp, de twee kilometer van De Braakman en de drie kilometer van Vlissingen, worden gezwommen. Els van Haelst van De Bruinvis prolongeerde haar langebaan- titel op de vrije slag, terwijl bij de heren Arno van de Berghe uit Koewacht Ron nie Babijn opvolgde. Op het onderdeel schoolslag was An ton Thoen zonder meer de sterkste bij de heren. Katinka Brouwer van De Beve landers haalde het op de schoolslag bij de dames. In het jongerenklassement werden Eline Velgersdijk uit Koewacht en Vlissinger Frans Vermeulen de nieuwe kampioenen. Voor dit klasse ment moesten vier van de vijf 800 meter wedstrijden worden gezwommen. EINDKLASSEMENTEN Vrije slag dames: 1. Els van Haelst (Bruinvis) totaaltijd 2.36.14,2. Ilse Passemiers (Bruinvis) 2.43.44,3. Inge Logghe (Stormvogel) 2.45.10. Vrije slage heren: 1. Arno van de Berghe (ZC Koewacht) 2.29.10, 2. Mario Willaert (Bruin vis) 2.45.49, 3. Tonnie Vinke (Scheldestroom) 2.48.12. Schoolslag dames: 1. Katinka Brouwer (Be velanders) 3.41.32, 2. Linda Lievense (Storm vogel) 3.44.34, 3. Kirscha de Kerf (ZC Koe wacht) 3.46.51. Schoolslag heren: 1. Anton Thoen (ZC Koe wacht) 3.06.14, 2. Coen de Ridder (ZC Koe wacht) 3.16.08,3. Auk de Maat (ZC Koewacht) 3.21.07. Meisjes: 1. Eline Velgersdijk (ZC Koewacht) 46.12, 2. Ingeborg Hamelink (ZC Koewacht) 48.51,3. Maijon Boidin (Scheldestroom) 49.40. Jongens: 1. Frans Vermeulen (Stormvogel) 48.51,2. Thijs Salomé (Scheldestroom) 50.33,3. Wouter van de Sar (ZC Koewacht) 52.18. tie in Sas van ooi Oktober van start- >suw één klas in dit Li,bestaat dit- Ra5 Plagen. Dat er 22 wedstrijden afgewerkt moeten worden. Nieuwkomer in de Sasse com petitie is Corn Boys/Adeg 4, een team dat louter bestaat uit A-junioren van Corn Boys. De overige teams zijn: De Rijn- vaert 1 en 2, Philippine 2 en 3, CB/Benny Sport, CB/Adeg 3, De Crab, De Tukker, Cerestar, IZV 2 en Suiker Unie. Het zaalvoetbalrayon Sas van Gent bestaat dit seizoen 10 jaar. Ter gelegenheid daarvan houdt het rayon-bestuur - dat overigens nog naarstig op zoek is naar een medebestuurder, omdat het niet compleet is - op 22 april een feestavond waarop de kampioenen gehuldigd zul len worden. Van onze paardesportmedewerker TERNEUZEN - Voor de 25ste keer worden dit week einde de nationale kam pioenschappen gehouden van de Koninklijke Neder landse Federatie van Lan delijke Rijverenigingen, De Levade, in het prachtige park Berg en Bos in Apel doorn. Een hippisch hoogte punt dat elk jaar goed is voor zo'n 10.000 bezoekers. Alle provinciale kampioenen, zowel in verenigingsverband als individueel, worden door de provinciale bonden naar deze kampioenschappen uitgezon den. Voor Zeeland zijn dat zo'n veertig paarden en ponyrui- ters. De Zwinruiters uit Nieuw- vliet, verenigingskampioen dit jaar in de klasse L, reist van daag af naar de 'nationale' on der leiding van commandante Tanneke Kayser met de vol gende combinaties: Hans de Zeeuw met Bebop, Theo Per- daen met Leval, Donny Morel met Athlete, Suzan Malcorps met Bonvivant, Ingrid de Mil- liano met Cindy, Jeanot Bak ker met Blizard, Anouschka Be vin met Spencer, Janny Ha melink met Hither, Nicole Tas met Zodulie, Natscha Hertogh met Tuarq, Denise van der Linde met Zito, Miranda de Jonge met Ammador en Her- mien Merck met Ammando. Zij kunnen het in de L-klasse een heel eind schoppen. Oranjezon uit Vrouwenpol der reist naar Apeldoorn met niet minder dan 23 combina ties. Deze vereniging behaalde het provinciaal verenigings kampioenschap in de Z-klasse paarden en pony's. Bram Wat- tel, commandant uit Vrouwen polder: „We hebben met de paarden de laatste weken da nig getraind en in het achttal nog wat veranderingen, dus versterkingen, aangebracht door Jan Meijers, Mani Gelok en Carina Duynkerke in te zet ten." Het achttal pony's van Oranjezon staat onder leiding van commandante Nicoline Vos. Vier jaar geleden is het paardenachttal van Oranjezon ook naar de nationale titel strijd geweest en behaalde toen en vierde plaats in de L-klasse. De pony's gaan nu voor het eerst. De kampioen menner, de 23-jarige timmerman uit Dom burg Aijan Provoost met Vic tor, is ook lid van Oranjezon en zal proberen zich boven de na tionale middenmoot uit te wer ken. Als individueel Z-dressuur ponykampioene maakt Nicole Slabbekoorn met Siri van De Paardebloem voor Zeeland haar opwachting op de Levade. Zij zou daaar wel eens hoge ogen kunnen gooien op natio naal vlak. Rian Dane met Boy van De Oranjeruiters uit Wil lemstad (aangesloten bij de Zeeuwse Bond) is springkam- pioen bij de pony's en heeft een sterke pony die het immense parkoers in Berg en Bos wel aan kan. De nationale kam pioenschappen, de Levade, zijn voor de springkampioene bij de paarden, Sandy den Exter met Tristan E van Noord-Beveland, geen nieuws. Zij was daar al vele keren. Haar paard Tristan E heef inmiddels al heel wat ervaring in het zware werk en het zal haar wel lukken zich bij de hoofdmacht te rijden. Daar reservekampioene Inge Quist met Wagner van De Zwinruiters haar ticket be schikbaar heeft gesteld, omdat de combinatie onvoldoende er varing op nationaal niveau heeft, gaat Piet Huige met Waldon van De Weelruiters in haar plaats, een combinatie die altijd sterk rijdt. Eppo Roovers met Adron van De Paarde bloem gaat Zeeland vertegen woordigen in de Z-klasse dres suur en debuteert op de natio nale. Reservekampioen dit jaar was Kees Steendijk met Boy van Zuid-Beveland. Hij was al verschillende keren op de Le vade, maar tot nu toe kon hij daar nooit imponeren. Mis schien deze keer wel. Van onze volleybalmedewerker VLISSINGEN - De volleybalvereniging Ardito houdt zaterdag 10 september voor de twaalde keer een vol leybaltoernooi in sporthal Baskensburg te Vlissingen. De wed strijden beginnen om 10.00 uur. INDELING DAMES Tweede en derde klasse: Ardito 2, BOK, Wiska, Astrow, Scheldesport. Promotieklasse en eerste klasse: BOK, Ardito 1, AVC, Phoenix, SC Morres. HEREN Promotieklasse en eerste klasse: Ardito 2, SV De Polder, Ardito, W TBR, Savok. Tweede en derde klasse: YVC, Ardito 3, Phoenix, AVC, Scheldesport. NIEUWSOVERZICHT TERNEUZEN - De nieuwe kunststofaccommodatie van de at letiekvereniging Scheldesport te Terneuzen wordt zaterdag 10 september aan een eerste test onderworpen. Dit met wedstrijden voor A-, B-, C- en D-junioren en NIS-at- leten. De jongens A en B doen een meerkamp, bestaande uit kogelstoten, discuswerpen en speerwerpen. De meisjes A en B hebben in hun meerkamp de 100 en 200 meter en verspringen zitten. De junioren C en D krijgen afzonderlijke nummers voorgeschoteld. Het programma van de NIS-atleten omvat 100 en 800 meter, kogelstoten, discuswerpen en speerwerpen. De wedstrijden in Terneuzen beginnen om 12.30 uur. TERNEUZEN - De MTS/MEAO in Terneuzen houdt zaterdag 17 september een fiets/loopwedstrijd waaraan zowel individu eel als per koppel kan worden deelgenomen. Er staan twee wedstrijden op het programma, te weten 2,2 ki lometer lopen, 19 kilometer en 5 kilometer lopen en een tweede die naast de beginloop over 2,2 kilometer over 38 kilometer fiet sen en 10 kilometer lopen gaat. In feite dus een triathlon, alleen het zwemmen is vervangen door een looprondje. Gestart wordt er om 10.30 uur in het Schelpenhoekje. De rug nummers kunnen worden afgehaald tussen 09.00 en 10.45 uur in de aula van de MTS/MEAO in Terneuzen. Er kan vooraf alleen worden ingeschreven bij Camiel de Rooy. ZIERIKZEE - De Zeeuwse atletiekcompetitie voor pupillen wordt na het zomerreces weer hervat op zaterdag 10 septem ber. Dit met de vierde en voorlaatste wedstrijd, met als plaats van handeling het kunststof van sportpark Bannink te Zierik- zee. De organisatie is in handen van de atletiekvereniging Delta Sport. In actie komen de A-, B- en C-pupillen, die de traditio nele driekamp afwerken. Als bij nummer voor de A- en B-pu- pillen staan er deze keer estafettes op het programma. De wed strijden beginnen om 12.30 uur. PHILIPPINE - Het trimmerspeloton kan zaterdag 10 septem ber aan de bak in Philippine, waar de Bevrijdingsloop op het programma staat. De afstanden zijn 3,6,9 en 14 kilometer. Alle afstanden worden om 15.00 uur weggeschoten. EEDE - Het West-Zeeuws-Vlaamse trimkoersseizoen wordt zondag 11 september afgesloten in Eede op de befaamde 'acht'. De wielermiddag wordt geopend door de recreanten om 14.00 uur. Hun af te leggen afstand bedraagt 40 kilometer. Om 15.30 uur komen de A- en B-categorie aan het vertrek met als op dracht 60 kilometer. Alle faciliteiten worden verricht in café Cambrinus aan het Dorpsplein. NIEUWVLIET - De surf- en funclub De Verklikker houdt zon dag 11 september de derde editie van de promotiepool. Aanmelden voor deze surfwedstrijd tussen 12.00 en 12.30 uur bij strandpaviljoen 'Matour' bij Nieuwvliet-Bad. De eerste start is om 13.00 uur. Door Rien van Nunen Dit weekeinde wordt het WK witvissen gehouden in het Belgische Damme. Niet ver van de Zeeuws-Vlaamse grens zal de Damse Vaart het strijdtoneel vormen van 's werelds beste individuele witvissers. Zoals gewoonlijk zullen weer vele tienduizenden dit spektakel bijwonen. Er valt heel wat te leren van de cracks en daar willen onze zuiderburen, wedstrijdvissers in hart en nieren, wel bij zijn. Zowel morgen als zondag maakt men om 10.30 uur zijn hengels klaar. Om 12.00 uur start de zaak. Wie dus kijken wil, heeft volop gelegenheid. Wie de WK dit jaar zal winnen, is nog lang niet ze ker. Wel staat vast dat de Hollanders, samen met de Belgen, alles zullen doen om de titel in de wacht te slepen. De vaste stokvissers zullen zeker in het voordeel zijn, vooral gezien het feit dat het om (meest) voornvisserij gaat. De Belgen hebben trou wens geen moeite teveel ge vonden de Damse Vaart te verbeteren en weer voor de sportvisserij aantrekkelijk te maken. Ook lang na het WK zal die inzet moeten doorklin ken in het verbeteren van de viswateren in België. Een geslaagd WK zal voor de Belgische sportvisserij een enorme opsteker betekenen. Samen met de sportvisserij in Nederland, die ook weer in de lift zit, kan men zich sterk maken voor verbetering van de waterlopen en tegengaan van vervuiling. Van oudsher zetten de Belgen veel vis uit in hun wateren, Nederlandse vis vaak. Het valt daarom te hopen dat de Belgen genoeg energie uit dit WK kunnen putten om zichzelf te kunnen bedruipen. Intussen blijven onze zuiderburen uiteraard welkom in onze wateren, waar zij, ook al langer dan mensenheugenis, tot de betere hengelaars behoren. Overigens moet men de im pact van een wereldkam pioenschap witvissen niet on derschatten. Niet voor niets bemoeien grote hengelsport firma's zich met het WK, als ook onze vaderlandse elektro- nica-gigant. Er zijn nogal wat mensen gekant tegen de wed- strijdvisserij, waar, zeker op het punt van het behandelen van vis, nog steeds werk aan de winkel is. Ook het depone ren van tonnen visvoer is daar niet vreemd aan. Toch houdt ook de sportvisserij wat dat betreft de vinger aan de pols. Vele wedstrijdorga nisatoren verbieden het ge bruik van gekleurd voer, rode maden enz. Soms teveel re geltjes om op te noemen. Om echter de wedstrijdvisserij daarmee af te doen als waar deloos, is niet terecht. Het zijn immers de wedstrijdvissers die vaak de impulsen geven tot het verbeteren van hen- gelmateriaal, het verbeteren van de visstand en het vast stellen van wedstrijdregels. Waar wel enigszins verbete ring in kan worden aange bracht, is het wedstrijd vissen voor de jeugd Doet men dat, in verenigingsverband, dan zal deskundige begeleiding niet mogen ontbreken. Men sen wedstrijden laten vervis sen, terwijl zij niet vissen kunnen, is vragen om moei lijkheden. Het aanstaande WK zal dat, eens te meer, bewijzen. Want wie genieten wil van de verfijning in zijn tak van hengelen, mag het WK niet missen geen dag. Amateurs: 1. N. van de Klundert (Hoogerheide) 634 punten, 2. T. Ak kermans (Prinsenbeek) 513, 3. J. de Crom (Hoogerheide) 488, 4. R. van Vlimmeren (St.-Willebrord) 467, 5. R. Bijvank (Westdorpe) 443, 6. K Jonkers (Oud-Gastel) 413,7. P. Bar- ten (Zevenbergen) 324, 8. P. Mol Os- Gravenpolder) 287, 9. H. Rovers (Roosendaal) 284, 10. P. Heeren (Sprundel) 250, 11. Th. Fase (Oud- Vossemeer) 248, 12. F. Fransen (Kwadendamme) 245, 13. F. van Leur (Roosendaal) 234, 14. K. van Goethem (Sluiskil) 227,15. C. Schau- wenaar (Goes) 212. Junioren: 1. R. Sestig (Oosterhout) 556 punten, 2. P. Konings (Roosen daal) 310, 3. P. Kroonen (Raams- donksveer) 269,4. J. Blij levens (Oos terhout) 249,5. M. Castelij ns (Steen bergen) 194, 6. H. Loon en (Breda) 184, 7. A. de Jong (St-Willebrord) 177, 8. M. van Hees (Zundert) 172, 9. E. van Meer (Oud-Gastel) 171,10. A. Pijnenburg (Oosterhout) 166, 11. L. Keyzer (Baarle-Nassau) 160, 12. R. van Kappel (Made) 148,13. R. Kroon (Oud-Gastel) 145, 14. L. Vreeke (Oudenbosch) 128, 15. G. Buckens (Oud-Gastel) 127. Nieuwelingen: 1. R. Leeuw (Steen bergen) 293 punten, 2. W. Maas (St- Willebrord) 278, 3. J. van de Klun dert (Hoogerheide) 272, 4. M. van Oord (Hank) 268,5. M. Verwij meren (Breda) 261, 6. E. van den Boom (Dongen) 200, 7. M. Akkermans (Nieuw-Vossemer) 188, 8. T. Schalk (Galder) 181,9. R. Boogaard ('s-Gra- venpolder) 174, 10. J. van Cadzand (Westdorpe) 169, 11. R. Oomen (Et- ten-Leur) 168, 12. P. Jongenelen (Oudenbosch) 134, 13. D. Fransen (Westdorpe) 133,14 C. Keyl (Halste ren) 123, 15. R. Lijbaert (Sluiskil) 122.

de Stem | 1988 | | pagina 9