Nederlanders blinken uit SCHEIDSRECHTER 'NEKT' AMSTERDAMMERS BEL INE LOVE UNE Nederlands voetbal niet te schande Roda JC is door misrekening Vitoria kansrijk Rinus Michels berust in uitschakeling Leverkusen PUTTEN m reageren rtenties met nummers >erenmert EUROPA CUP I EUROPA CUP II EUROPA CUP III bij v.d. Veen c.v. 3. Tel. 076-653770. De Vriendenkrint AC MILAN WERKT IN SOFIA VERP Boschstraat Winkelpandje stalling Stoelen en JSSABON - Ajax staat over vier weken in het jlympisch stadion voor een krachtproef. Kamers in Breda perfect aan door twee eer ten onrechte een straf- v.a. 300,- incl. water, ga ^0p aan Portugezen te 13 Myriam Rottweiler-kennel Nederlanders »p schot 'ij Mechelen S ÏWtein Frankr£k AANVAARDBARE PRESTATIE VAN FC GRONINGEN DONDERDAG 8 SEPTEMBER 1988 Europese titel Van Raamsdonk jaar. Alle Hyp. vormen mogelijk zekeringen. Werfstraat 1Breda uw officiële Honda-dealer voor Breda-Oosterhout e.o. de stem SOFIA (ANP/IPA) - De ze ereeks van AC Milan in brief aan De Stem, Postbus 32» ^ïropa blij ft v ooi" uren. aan een van onze rayonkantore --nat PSV (2-0) en Real Ma liet op de enveloppe linksboven l 5 UI) in vriendschappelij ke ten. fjde kracht van de Ita- aans/Nederlandse formatie al Wist U dat één telefooni iadden ondervonden, moest kan leiden tot een rela mk Vitosja Sofia de macht van Wij bemiddelen lCMilan erkennen. in de eerste ronde van de M d om de Europese beker Ir landskampioenen, hadden Bulgaren in Sofia weinig in brengen. De 0-2 was een hamele afspiegeling van de achtsverschillen op het veld. ie Milanezen speelden een su- ieure, en daardoor ook een dje wedstrijd. Zelfs het dat de ploeg het in eerste diende te stellen zon- bemiddelen v, alleenstaanden. naml van 20-70 jr., heren? 2|-70jr. zijn allen welkoi! Marijke 078-175527 Henk 078-130070 d om te koome noar de Boerenm >er bij de Boerenschuur te Riel. iantie c der de nog steeds niet geheel fitte Gullit, de geblesseerde Ancellotti en de geschorste aanvoerder Baresi, maakte weinig uit. De taken van het drietal werden naar behoren overge nomen door de 'tweede keus'. Van de 'vervangers' maakte Frank Rijkaard als libero de meeste indruk. De nieuwste aankoop van Berlusconi nam in het hart van de defensie de taken van Baresi naar behoren waar. Hij was, zeker toen Ruud Gullit nog plaats had op de re servebank, de motor van het Italiaanse team. Zijn passes waren aan de spitsen Virdis en Van Basten ook besteed. Al na achttien minuten was het de grijze aanvaller van AC die de score opende. Ook daarna waren de beste mogelijkheden voor de Italia nen. De Bulgaren kwamen voor 40.000 toeschouwers nau welijks tot gevaarlijke aanval len. De kleine foutjes, die Rijk aard zich permitteerde, hadden geen gevolgen. Aan de andere kant van het veld speelde Van Basten een sterke wedstrijd. De spits toonde de laatste weken al aan uitstekend in vorm te zijn. In Sofia miste hij echter op verschillende momenten het beetje geluk dat elke aanvaller nodig heeft. De acties van de Nederlander, hoewel niet al te talrijk, bleven echter gevaar lijk. Na de pauze bracht Sacchi Gullit in het veld. De Europees voetballer van het jaar wordt door de Italiaanse coach nog niet fit genoeg geacht voor het spelen van een hele wedstrijd. De 45 minuten tegen de onthut ste Bulgaren, die via Iskenov laat in de tweede helft de enige kans op een doelpunt kregen, waren voor de Nederlander ge noeg de aandacht weer op te eisen. In de 75ste minuut zorgde hij met een kopbal er voor dat AC de thuiswedstrijd tegen de Bulgaren als een ver plicht nummer kan beschou wen. De score had nog hoger kunnen uitvallen als Virdis, die een keer de paal raakte, en Van Basten, die een goede mogelijk heid liet liggen, de kansen beter hadden benut. Veel maakten het niet uit. De tifosi zullen van AC in de het San Siro-stadion toch wel een prachtige demon stratie verwachten van hun fa vorieten. Zeker als Gullit, Ba resi en ook Ancellotti weer vol ledig inzetbaar zullen zijn. VITOSJA SOFIA (BUL)-AC MI LAN 0-2 (0-1) - 18. Virdis 0-1, 75. Gullit 0-2. Scheidsrechter: Guer- manakos (Grie). Toeschouwers: 40.000. schade 288. Na 52. STUDENTE zkt. dringen vervoer van Breda nar Utrecht v.v., voor ±3xil week. Tel. 076-216047. 1-pers. app. met keuken douche, toilet, dit al nieuw staat, uitsluit* voor 1-pers. Inl. li 658800 's ochtends. looi Haa lief winkelpandje mei verblijf/keuken op dijk, hoek Pelmolenstr huur 650,- p.mnd. 658800 's ochtends. GARAGE Tuinzigtli huur 70,- p.m., 07 655645 tussen 17-19 uur. Oldtimer's- alle voorz., 076-656827. electra met gemeenst) gebr. keuken, douche toilet. Inl. tel. 076-714193. Ajax wacht krachtproef ir Ted van Leeuwen let uitgedunde en door elkaar gegooide elftal balanceert twee Europa Cup-finales in successie op de rand van uitschakeling in het UEFA-Cup-toernooi. Gisteren leken de Portugese subtopper Sporting Lissabon en cheidsrechter Ray Bridges uit Wales te veel voor de imsterdammers: 4-2. die zich als een ware lomê-referee ontpopte, wees in e broeierige sfeer van de bak- ven van het José Alvalade- nlnAtro mot nomflonw r te huur gevraajS unnen. Twee treffers van Ste rn Pettersson voor Ajax hiel en de Amsterdamse hoop le- 'end. De door de schorsingen van Malipaard, tel. 076-6130Mjoljters en Blind en de bles- 1 ae van Willems toch al uitge- unde Amsterdamse selectie id daags voor het duel met irting een nieuwe aanslag het moreel en de bezetting te duren gekregen door het legvallen van Blind-vervan- irMarciano Vink, die zijn en- ilbanden scheurde tijdens de lining. Voor hem had trainer Linder wassend Frank Verlaat in n basiself opgesteld. De stop- ir, die bijna meer Europa ip-finales dan competitie- 'edstrijden speelde, was bij volledig van het toneel Iwenen. Verlaat stond vo- week zelfs reserve in het eede elftal. Onder druk van it bestuur nam Linder Ver at op het allerlaatste moment och mee naar Lissabon. Pas PERZ. katten t.k. m ondagavond werd Verlaat oud. P 'oor hulptrainer Hulshoff ge- APPARTEMENT of el in centrum O'hout, uitsk tend voor langere perii Tel. 01620-60177. STUDENTE zkt. kamer Breda 370,- m. gi v. eigen bad toilet. 07 210363. ETAGE met 2 3 sl.k. Breda of omg. gevr. direkt. Huur p.m. 010-4770745 na 19 LANDELIJKE woning met werkruimte, 300 of boerderij. Tel. tijd* kantooruren 076-214000 01650-57922. TIJGERVINKJE kW 20,-, tel. 01653-6340. ren,30,-, O162O-22073. Hondentrimsalon voor een vakkundig liefdevolle behandeW van Riebeecklaan 25 da, 076-146583/2250» geregistr. bij Raad Beheer biedt te koop jonge rottweiler-pups zeer goede comb. oude" Inl. 013-424003. beid. Een opsteker voor de ge ragde Linder was dat hij wel ion beschikken over de gebles- NEST j.hondjes, 7 wM seerd aangereisde Winter en kruising Labrador, ont" Van 't Schip. Het duo had zich "'Sooö^ op de morgen van de wed- HANGOOR dwergb strijddag fit gemeld en stond nijntje, jong, lief v. kind' lus in de basis. Dat ging ten koste van Jonk en Rob Witsch- |e. De laatste, Oranje-kandi- »at nota bene, diende te wij len voor Van 't Schip op de lin kerflank. Met Bergkamp op (ANP) - Bul- schrift, garantie i.v.m- ww-nae opvallend sterke ren de (na 12 jaar) van Roda m het Europese beker- 'tonnarstoernooi, leverden 'Merlanders een opval- «e prestatie in België. ®«ian, Bosman (2) en Den J maakten vier van de vijf ^Punten voor bekerhouder Mechelen tegen Avenir Sgöjuit Luxemburg. Ook de «treffer was van 'buiten- makelij: de Israëliër Mechelen kende tegen de 3e Luxemburgse club een erJT Start' De Belgische be- J??na.ar Anderlecht deed tói?Stekend. De uitwed- tariJ 1 gewonnen De 'isen waren amper aan (je n I"10, begonnen of ze kre- iw ?mper te verwerken. trof het eigen doel. In mu terende speeltijd was ïw0i'c op dreef voor de Kakelaars met twee doelpun- rechts had Linder voor een ge durfde tactiek gekozen. De Westduitser had dagenlang met het dilemma rondgelopen op welke helft te verdedigen, want Ajax was voor maar één ding naar Lissabon gekomen, namelijk de schade beperkt houden. Werdekker was in die strategie van voorstopper naar de rechtsback-positie ver plaatst. Winter, die ritme en conditie ontbeerde, was mid denvelder. De bedoeling was via counters toe te slaan. Linders speelwijze kende geen laatste man en dat brak Ajax al na zes minuten op. Carlos Manuel en de ijzer- sterke Oceano braken tussen Werdekker en Larsson door, rugdekking ontbrak en Oceano trof via de paal het doel: 1-0. Een minuut later was Pet tersson met een kopbal dichtbij de gelijkmaker, maar het ge vaar heerste voor het doel van Menzo. Zo vaak het kon, pro beerde Ajax het en in Lissabon ontspon zich een levendig duel. Ajax' gelijkmaker was een ge volg van de brede veldbezet- ting. Bergkamp slingerde zich op rechts langs twee man en legde de bal vanaf de achterlijn op het hoofd van Pettersson: 1- 1. Daarna volgden de gebeurte nissen zich in ijltempo op. Drie minuten na de gelijkmaker gleed Verlaat de bal voor de voeten van Forbs (die Eskilsson verdrongen had) weg en merkte tot zijn ontzetting dat arbiter Bridges uit Wales het zinderende stadion José Alva- lede een strafschop aanbood. De belachelijke sanctie, waar Cascavel geen boodschap aan had, leverde Sporting een niet meer verwachte voorsprong op. Weer drie minuten later vol trok zich het drama-Verlaat in extenso. De ongelukkige stop per toucheerde met zijn onder been een voorzet van Joao Luis over de doellijn: 3-1. Na rust met de voor Winter en Mühren in het veld gekomen Jonk en Witschge zocht Ajax het avontuur. Maar opnieuw ontpopte Bridges zich als een thuisfluiter van het zuiverste water door naar de stip te wij zen toen Silas zich in kansloze positie door de knieën liet zak ken. Carlos Manuel pakte het geschenk vanaf de stip aan: 4- 1. Het getergde Ajax, waar Van 't Schip, Menzo en Verlaat geel zagen, was zo woedend dat het zich via een uiterste krachtsin spanning nog enige hoop ver schafte op de volgende ronde. De perfecte aanvaller Petters son werkte een pass van Ver- kuijl achter Rodriguez: 4-2. SPORTING LISSABON (POR)- AJAX (NED) 4-2 (3-1) - 6. Oceano 1-0, 18. Pettersson 1-1, 21. Cascavel 2-1 (strafschop), 25. Joao Luis 3-1, 76. Litos (strafschop) 4-1, 80. Pet tersson 4-2. Scheidsrechter: Brid ges (Wal), toeschouwers: 75.000. Gele kaarten: Mendes (Sporting); Van 't Schip, Menzo, Verlaat (allen Ajax). Sporting Lissabon: Rodriguez; Joao Luis, Morato, Venancio en Fernandez Mendes; Oceano, Carlos Manuel, Silas en Litos; Cascavel (Marcide) en Forbs (Carlos Xa- vier). Ajax: Menzo; Werdekker, Larsson, Verlaat en Verkuyl; Winter (Jonk), Scholten en Mühren (Rob Witsch ge); Bergkamp, Pettersson en Van 't Schip. De Zweed Stefan Petterson scoort 1-1 voor Ajax in Lissabon. Van onze sportredactie GRONINGEN - Het vaderlandse voetbal heeft een zorg minder. Het zal zich waarschijnlijk niet echt hoeven te schamen voor het optre den van FC Groningen op interna tionaal niveau. De nummer elf van de vorige competi tie, tot onsteltenis van de UEFA via de na-competitie doorgedrongen tot het toernooi om de Europa Cup III, leverde tegen Atletico Madrid voor een doorsnee middenmoter een aanvaardbare presta tie. De magere en geflatteerde winst (1-0) biedt weliswaar weinig soulaas voor de return over vier weken in Madrid, FC Groningen was in elk geval meer dan een kleurloze sparringpartner. En dat was al heel wat. Pas in de slotfase zetten Atletico aan voor een offensief. Met kunst en vlieg werk bleef de thuisclub overeind. De ploeg dankte zijn zege uiteindelijk aan een uitschieter van Eric Groeleken. De vervanger van Eij keikamp knalde kort voor rust uit een vrije trap van afstand raak. Even leek Groningen op weg te zijn naar een ruimere marge. De schijn bedroog. Atletico schrok nergens van en hield de tegenstander verder probleem loos in de klem. Jesus Gil, de voorzitter van Atletico, had woord gehouden. Zijn ploeg was te gen Groningen inderdaad een andere, dan die afgelopen zaterdag in de Spaanse competitie verloor van het on beduidende Logrono (1-0). Al was het alleen omdat trainer Maguregui, deels door de nood gedwongen, het team op vijf plaatsen had gewijzigd. Van een on georganiseerde defensie, zoals manager Koeman op zijn spionnage reis in Zuid- Europa had geconstateerd, was geen sprake. Behoudens enkele slordigheden gaf de defensie onder leiding van Luis Garcia weinig kansen weg. Meijer had het moeilijk tegen Sergio en Regtop speelde vaak nog een tempo te laag. De bij Ajax verwelkte en bij Telstar opge bloeide dribbelaar werd halverwege de tweede helft met kramp vervangen. Het was mede daarom ook geen verrassing dat het gevaar van de thuisclub vaak uit de tweede lijn moest komen. Het FC Groningen van dit moment staat nog in de steigers. Met name ach terin is het nog wat onwennig. Het was voornamelijk aan doelman Storm te danken dat de nul gehandhaafd bleef. De keeper redde bekwaam bij fouten van de door Koevermans geleide defen sie. De mandekkers De Wolf en Van Dijk konden zich troosten met de ge dachte, dat aanvallers van het formaat Futre en Baltazar door vrijwel niemand 90 minuten lang aan banden zijn te leg gen. Verontrustend was wel dat bij elke kleine tempo-versnelling van de door gaans trage Spaanse ploeg de poort naar doelman Storm wel erg gemakkelijk werd open gezet. Een paar jaar geleden had Atletico bij een optreden in het zelfde stadion meer moeite met de te genstander. Trainer Hans Westerhof was dik te vreden met de verrichtingen van FC Groningen. „Gezien onze mogelijkheden van dit moment hebben we maximaal gepresteerd", verklaarde de op het Europese podium debuterende coach. „Vergeleken met een gelouterde ploeg als Atletico Madrid zijn wij maar een zeer bescheiden formatie. Het zelfver trouwen was de laatste weken welis waar gegroeid, maar voor dit duel wa ren we nog lang geen favoriet". Over de kansen voor de return wenste Westerhof zich nog niet uit te laten. „Ik ben nog bezig met deze wedstrijd. Dan kan ik nog niet praten over de volgende. Wat ik wel weet is dat we tot nu toe nog elke week hebben gescoord. Ik reken er op dat we dat in Madrid ook doen". GRONINGEN-ATLETICO MADRID 1-0 (1- 0) - 41. Groeleken 1-0. Scheidsrechter: Ne- meth, toeschouwers 19.000. Gele kaart: To- mas (Atletico Madrid). Groningen: Storm; Van Dijk, Koevermans en De Wolf; Koorman, Regtop (Beltman), Olde Riekerink, Ten Caat (Sinkgraven) en Roossien; Groeleken en Meijer. Atletico Madrid: Abel; Tomas, Armando, Luis Garcia en Sergio; Marina, Aguilera (Manoio), Parra en Carlos; Futre en Balta zar. LEVERKUSEN (SID) - Het opval lendste resultaat in de eerste ronde van het UEF A-bekertoernooi was de nederlaag op eigen veld van beker houder Bayer Leverkusen tegen de bescheiden Portugese club Belenen- ses. Het werd 0-1 door een treffer in de zesde minuut van de Bulgaar Mladenov. Lever kusen vocht 84 minuten vergeefs tegen de achterstand en de dreigende nederlaag. De Westduitse club ontwikkelde een stormloop op het Portugese doel, kwam echter nimmer dicht bij een doelpunt. Trainer Rinus Michels berustte: „Mijn ploeg had nog twee dagen achter elkaar zo kunnen doorgaan zonder een doelpunt te maken. Het was een typische vecht- wedstrijd, een waar Europa Cup-duel. De Portugezen bouwden veertig meter voor hun doel een cordon en lieten er niemand door". Volgens 'de Generaal' heeft Leverku sen nu nauwelijks nog kans de tweede ronde te bereiken. „Iedereen kent de wet ten van de Europese toernooien. Wie thuis verliest kan weinig hoop koesteren. Des ondanks zie ik nog mogelijkheden voor ons". Michels liet Leverkusen tegen Belenen- ses vol op de aanval spelen. Kennelijk was de ex-bondscoach niet erg geïmpo neerd van Belenenses' staat van dienst dit seizoen. In de Portugese competitie be haalde deze ploeg toch zes punten uit drie wedstrijden met zeven doelpunten voor en niet één tegen. Libero Hörster kreeg de opdracht op het middenveld de aanval te ondersteunen. Het gevolg was dat er veel te veel door het midden werd gespeeld, gemakkelijk op te vangen door een mas- Sparta Praag (Tsj)-Steaua Bukarest (Roe)1-5 Real Madrid (Spa)-Moss (Noo)3-0 Pezoporikos Larnica (CyppIFK Goteborg (Zwe)1-2 Club Brugge (Bel)-Bróndby IF (Den)1-0 FC Porto (Por)-HJK Helsinki (Fin)3-0 Dynamo Berlin (ODI)-Werder Bremen (WDI)3-0 Rapid Wien (Oos)-Galatasaray (Tur)2-1 Spartak Moskou (Sov>Glentoran (N-ler)2-0 Vitosja Sofia (Bul)-AC Milan (Ita)0-2 Hamrun Spartans (Mal)-Nendori Tirana (Alb)2-1 Gornik Zabzre (Pol)-Jeunesse d'Esch (Lux)3-0 Larissa (Gri)-Neuchatel Xamax (Zwi)2-1 Honved Budapest (Hon)-Celtic (Sch)2-0 Dundalk (ler)-Rode Ster Belgrado (Joe)0-5 Valur Reykjavik (IJsl)-Monaco (Fra)1-0 PSV Is vrijgeloot Roda JC (Ned)-Vitoria Guimaraes (Por)2-0 Fram Reykjavik (IJslj-Barcelona (Spa)0-2 Omonia Nicosia (Cyp)-Panathinaikos (Gri)0-1 Floriana (Mal)-Dundee United (Sch)0-0 KV Mechelen (Bel)-Avenir Beggen (Lux)5-0 Dinamo Bukarest (RoepLahti (Fin)3-0 Metz (Fra)-Anderlecht (Bel)1-3 Glenavon (N-ler)-Aarhus (Den)1-4 Flamurtari Vlora (Alb)-Lech Poznan (Pol)2-3 Norrkoping (Zwe)-Sampdoria Genua (Ita)2-1 Grasshoppers (Zwi)-Eintracht Frankfurt (WDI)0-0 Carl Zeiss Jena (Odl)-FC Krems (Oos)5-0 Derry City (ler)-Cardiff City (Wal)0-0 Borac Banjaluka (JoepCharkov (Sov)2-0 Inter Slovnaft (Tsj)-CSKA Sredetz (Bul)2-3 Sakaryaspor (Tur)-Elore Spartacus (Hon)2-0 Sporting Lissabon (Por)-AJax (Ned)4-2 FC Groningen (Ned)-Atietico Madrid (Spa)1-0 Aarau (Zwi)-Lokomotiv Leipzig (ODI)0-3 St. Patrick's Athletic (ler)-Haerts (Schot)0-2 Real Sociedad (Spa)-Dukla Praag (Tsj)2-1 US Luxembourg (Lux)-Club Luik (Bel)1-7 VfB Stuttgart (WDI)-Tabanya (Hon)2-0 Internazionale (lta)-IK Brage (Zwe)2-1 Antwerp (Bel)-FC Köln (WDI)2-4 Akranes (IJslpUjpest Dosza (Hon)vandaag Glasgow Rangers (Sch)-Katowice (Pol)1-0 Aberdeen (Sch)-Dynamo Dresden (ODI)0-0 Dnjepr Dnjepopetrovsk (Sov)-Bordeaux (Fra)1-1 Oesters Vaxjö (Zwe)-Dunajska Streda (Tsj)2-0 Turun Palloseura (Fin)-Linfield (N-ler)0-0 Molde (Noo)-Waregem (Bel)0-0 Bayern München (WDI)-Legia Warschau (Pol)3-1 Malmö FF (Zwe)-Torpedo Moskou (Sov)2-0 Vienna (Oosplkast FS (Den)1-0 Bayer Leverkusen (WDI)-Belenenses (Por)0-1 Otelul Galati (Roe)-Juventus (Ita)1-0 Velez Mostar (Joe)-Apoel Nicosia (Cyp)1-0 AEK Athene (GripAthletic de Bilbao (Spa)1-0 Montpellier (Fra)-Benfica (Por)0-3 Sliema Wanderers (MalpVictoria Bukarest (Roe)0-2 Napoli (ItapPaok Saloniki (Gri)1-0 Partizan Belgrado (JoepSlavia Sofia (Bul)5-0 AS Roma (lta)-FC Nürnberg (WDI)1-2 Servette Genève (ZwipSturm Graz (Oos)1-0 Trakia Plovdiv (BulpDinamo Minsk (Sov)1-2 Besiktas Istanbul (TurpDinamo Zagreb (Joe)1-0 Jalgiris Vilnioes (SovpAustria Wien (Oos)2-0 KERKRADE - Roda JC heeft, dankzij een overwinning van 2-0 in Kerkrade tegen Vitoria Guimaraes, een rede lijke uitgangspositie verworven voor een voortzetting van het Europese avontuur. sale defensie. Belenenses dook al in de zesde minuut in het gat in de Westduitse verdediging. Mladenov scoorde met een machtige kopbal. Deze bliksemstart betekende een opste ker voor Belenenses. Leverkusen moest zich troosten met veertien hoekschoppen, alle gevolg van onnauwkeurige en wilde doelpogingen van Tscha, Tauber, Schreier, Waas en Hinterberger. Doelman Jorge Martins had een heerlijk avondje. Hij kreeg veel te doen, werd nochtans niet al te zwaar op de proef gesteld. Zes minu ten voor tijd tikte hij met een schitte rende reflex een inzet van Waas langs de paal. LEVERKUSEN (WDl)-BELENENSES (POR) 0-1 (0-1) - 6. Mladenov 0-1. Scheidsrechter: Werner (Pol). Toeschouwers: 10600. Gele kaar ten: Tauber (Leverkusen), Adao, Johanico en Ribeiro (allen Belenenses). Waar Groningen twee jaar ge leden in eigen huis met 1-0 won van de Portugerzen, pakte Roda gisteravond een doel- puntje extra. Maar de Limburgers, op Europees gebied zo groen als het gras van Kaalheide, weten dat het allészins voorbarig is om een plaats in de tweede ronde van het bekerwinnaars- toernooi te claimen. Groningen verloor destijds in het heksen ketel die het stadion Manucipal kan zijn, immers met 0-3. In de vierde officiële wedstrijd van het seizoen scoorde Vitoria voor het eerst. Het moet voor de Portugezen frustrerend zijn dat verdediger Nando twintig minuten na rust de eigen doel man passeerde. Voor Roda was dat een teken de druk te verho gen, hetgeen vijf minuten voor tijd het tweede doelpunt, met het hoofd gescoord door Van Loen, opleverde. De Brazilianse trainer van Guimaraes, Geninho, had vooraf ferm gezegd niet niet bang te zijn voor Roda. Alleen de lengte van Van Loen boe zemde hem ontzag in. Iemand van bijna twee meter, die had hij niet. Tijdens de training van had Geninho dan ook vrij wel alleen laten oefenen op het wegkoppen van flankballen. Germano, met 1,88 meter zijn grootste pupil, zou Van Loen bewaken. Geninho had zich de moeite kunnen besparen en zijn spelers moeten leren oplet ten. Het eigen doelpunt van Nando was niet nodig en bij de tweede treffer ging zijn verde diging helemaal in de fout. Nene, de trage libero, gaf het teken voor de buitenspelval bij een vrije trap van Groenendijk. Zijn verdediging reageerde veel te laat, Van Loen kon on gehinderd inkoppen. Zonder Portugese hulp zou Roda waarschijnlijk niet aan een doelpunt gekomen zijn. Roda speelde weliswaar op papier met drie spitsen, maar bruik bare ballen kreeg de oud- Utrechter nauwelijks. Nöllgen en Van de Luer spelen zonder krijt aan de schoenen, ze ko men veel te graag naar binnen. Van Loen won weliswaar duels in de lucht, maar hij zal als geen ander weten dat aanval lend koppen vrijwel onmoge lijk is bij 'voorzetten' van de middenlijn. Zelfs uit dode momenten haalde Roda te weinig. Blattler gleed uit bij een hoekschop, vrije trappen werden te laag ingezet. Guimaraes heeft geen lengte voorin nodig. De mix ture van Portugezen, Brazilia nen en een Zaïrees speelt op techniek, souplesse en snelheid. Roldao en Chiquinho komen uit Brazilië. Chiquinho, die in twee seizoenen bij Benfica 25 keer scoorde, viel niet op. Hij moet wat zenuwachtig worden. Geen doelpunt in de competitie, tegen Roda werd hij zelfs ge wisseld. Zijn maatje Roldao deed het beter. Vlak voor het halve uur mocht Roldao op de rand van buitenspel doorgaan. Zoals het een zuiderling be taamt, wilde hij mooi scoren. Doelman Nederburgh kreeg echter het lichaam tegen het stiftballetje. Roda was voor rust eigenlijk alleen gevaarlijk via Boerebach, die uit tweede lijn de Braziliaanse showkee per Neno probeerde te ver schalken. Een keer werd Boe rebach neergelegd, toen hij so leerde. Op de rand van het strafschopgebied werd hij neergelegd, maar scheidsrech ter Spillane wilde niet weten van een strafschop. RODA JC-VITORIA GUIMA RAES 2-0 (0-0) - 65. Nando 1-0 (eigen doel), 87. Van Loen 2-0. Scheidsrechter Spillane (Ier). Toe schouwers: 16.000. Gele kaart: Na- scimento (Guimaraes). Roda JC: Nederburgh; Hanssen, Fraser, Boerebach en Trost; Su- vrijn, Blattler (87. Broeders) en Di- liberto (46. Groenendijk); Van de Luer, Van Loen en Nöllgen. Vitoria Guimaraes: Neno; Nando, Germano, Nene en Vitor Santos (89. Silvinho); N'Dinga, Nascimen- to, Basilio en Soeiro; Rodao en Chi quinho (75. Ebongue). READING (ANP) - Pedro van Raamsdonk is gister avond in Reading (Enge land) Europees bokskam pioen in het halfzwaarge- wicht geworden. De Amsterdammer won in de zevende ronde van de Britse ti telhouder Tom Collins. De ar biter brak het gevecht na 22 se conden van de zevende ronde af.

de Stem | 1988 | | pagina 7