J DE STEM lcht MAC® 'slJNA BANKROET SPORTING BLUFT MET GELD SMUTEN linde affaire Houtman in zicht indesil iRflun lijff lost laanse ïhuldaf SPORT Cup-duel voor Groningen financieel succes UITSLAGEN ZANUSSI Twee Belgen uit Olympische ploeg wegens doping KEUKEN MACHINE Mc1 U's mannenmode* butaan gaskookplaat dubbeldeurs koele nu WAS AUTOMAAT epilady nu bacied Vink valt bblesseerd uit LISSABON - Het einde van de affaire Peter Houtman is in zicht. Als Feyenoord accoord gaat met het spelen van een vriendschappelijke wed strijd in het stadion van Sporting Lissabon, neemt Sporting met de recette genoegen als transfersom voor de in Portugal mislukte spits- speler van wie de eigendomsrechten nog altijd bij Sporting liggen. <rant. Het verschil tussen Roda en Guimaraes heet ervaring WOENSDAG 7 SEPTEMBER 1988 Donatie Ajax brandslachtoffers PSV speurt verder naar spits Verlies dammers van Sovjetunie Gonzales verrast in Catalonië Oude Connors snel in New York A mannenmode 'o I presents: '88-'89 najaars-/winterkollektie McGregor VAN GILS NIK BOLL - GARDEUR - LE DUB - PATRAVA ■aiiwstraat 12 - Oosterhoul - 01620-54242 2 Afzuigstanden verlichting NU KONINGEN (ANP) - De rste ronde van het tocr- 'i om de UEFA-cup kan „j. pc Groningen finan- niet meer mislukken, 'oor de thuiswedstrijd te- in Atletico Madrid, woens- .eavond in het Ooster- 'jrk-stadion, zijn reeds (000 kaarten verkocht, oorzitter Renze de Vries ■kent er overigens niet op |t alle beschikbare toe- ^bewijzen (21.000) voor de ontmoeting met de Spaanse topclub aan de man zullen worden ge bracht. FC Groningen mist in zijn zesde Europa Cup-wedstrijd op eigen veld één basisspeler. Re- né Eij keikamp zit een schor sing uit. Bij de return, over vier weken in Madrid, is hij weer inzetbaar. De aanvaller wordt vervangen door Eric Groele- ken, die eind vorig seizoen werd overgenomen van FC Twente. Groningen speelt te gen Atletico met zes spelers, die vorig jaar nog geen deel uit maakten van de selectie. Naast Groeleken zijn dat Koever mans (Fortuna), Koorman (Heerenveen), Ten Caat (Veen- dam), Regtop (Ajax) en Meijer (Ajax). Manager Martin Koeman ziet de wedstrijd met enig opti misme tegemoet. Hij zag Atle tico vorige week zaterdag in de eerste ronde van de Spaanse competitie zwak spelen tegen Logrono. De nummer drie van het vorige seizoen verloor met 1-0. Sterspeler Futre was niet in vorm. Voorzitter Jesus Gil van Atletico heeft bij aankomst in Groningen echter al verze kerd dat zijn ploeg op interna tionaal niveau aanmerkelijk beter zal gaan presteren. „Dit is toch heel wat anders dan een gewone competitie-wedstrijd". Atletico mist in Groningen twee belangrijke verdedigers. Arteche, voormalig internatio nal, is evenals Eij keikamp voor een duel geschorst. Goichoecea, die eveneens vele keren het na tionale shirt van Spanje droeg, is na een achillespees-operatie voorlopig niet beschikbaar. De opstelling van de Spaanse ploeg wordt, wegens een zestal lichte blessures binnen de se lectie, pas kort voor de wed strijd bekendgemaakt. Opstelling FC Groningen: Storm; Van Dijk, Koevermans en De Wolf; Koorman, Regtop, Olde Rie- kerink, Ten Caat en Roossien; Groeleken en Meijer. KOFFIE FILTER „SABON - In de laatste jnuut van het laatste trai- Srigspartijtje voor de tlFA Cup-ontmoeting van prgen tegen Sporting Lis ion, verloor Ajax gisteren •dediger Marciano Vink |t een enkelblessure. Vink likelde over zijn op de ind liggende collega Ver- t 1 is hoogst twijfelachtig of |17-jarige vervanger van de jchorste Danny Blind van- 'pnd kan spelen. „De kans is 'in," aldus clubarts Stibbe. Met de geblesseerde Van 't hip en Winter ging het beter i de medische staf verwacht I. Van 't Schip speelt vrijwel tor mee, Winter mag, als zijn (ie vanmorgen geen reactie lont, zelf bepalen of hij aan [aftrap verschijnt. Vanwege onzekere factoren wacht ter tot het middaguur eer I de spelers de opstelling [Van de 70.000 plaatsen die ladio Jose Alvalade telt, was 'teren ruim twee-derde ver- [ht. Bij Sporting wordt er re- ng mee gehouden dat er |id de 60.000 toeschouwers men. De temperatuur zal op I moment van de aftrap nog per 30 graden zijn. sdelijke opstellingen 5 Winter, Larsson, Werdek- t, Verkuijl; Van 't Schip, Schol- Mühren; Bergkamp (Jonk), tersson en Rob Witschge. Btrting: iriguez; Fernando Mendes, Mo to, Miguel, Joao Luis; Carlos ttuel, Silas, Oceano, Carlos Xa- k(of Forbs); Eskilsson (of Forbs) :avel. ichter: Bridges (Wales). Door Ted van Leeuwen „Aan het eind van deze week komt meneer Kranendonk (directeur Stichting Arbeidszaken en in deze bemidde laar voor Feyenoord, red) naar Lissabon en kan de trans fer afgerond worden," vertelde gistermiddag Miguel Ca- tela, vice-voorzitter van Sporting en hoofd van de afde ling voetbal. nog altijd een employe van Sporting, eentje die niet op zijn werk verschenen is". De UEFA Cup-tegenstander van Ajax springt overigens slordig met zijn spelers om. De Zweed Hans Eskilsson, half augustus pas gehaald, mag nu weer weg. Eintracht Frankfurt is geïnteresseerd. Koopt Ein tracht de aanvaller dan zal Sporting onmiddellijk Ham burger SV-reserve Walter Laubinger overnemen. Ook hij past in het rijtje McDonald, Sealy, Houtman, allen sneller vertrokken dan gekomen. Sporting Clube de Portugal, zoals Sporting Lissabon offi cieel heet was ooit één van de rijkste clubs van Portugal, maar stond aan het eind van het vorig seizoen aan de rand van het bankroet. De presi- dents-verkiezingen, die Jorge Goncalves dankzij een flirt met Frank Rijkaard in juni aan de macht brachten, redde de omni-vereniging van het fail lissement omdat mét de puis sant rijke vishandelaar een aantal zakenlieden in de club stapten. Het met kwistige hand om zich heen smijten van geld bleef echter gewoon doorgaan. De club contracteerde niet al leen Hans Eskilsson, maar ook Carlos Manuel, de Uruguese international-keeper Rodolfo Rodriguez en de Brazilianen Silas, Ricardo en Douglas. De laatste twee zijn libero, en als nog duidelijker bewijs van ver kwisting: zij zullen beiden niet spelen tegen Ajax. Ricardo Ut Peter Houtman liep al enige tijd met een brief rond waarin stond dat hij geen enkele ver plichting meer had aan Spor ting. Toen Feyenoord de aan valler wilde contracteren, stuitte dat plotseling op proble men bij de Portugese club, die 'opeens' afzag van een gratis transfer. Uiteraard tot verbijs tering van zowel Houtman als Feyenoord. Het bezoek van Houtman anderhalve week ge leden aan Lissabon verschafte net zo weinig opheldering als de reis die Feyenoord-directeur Hans Kraay naar de Portugese hoofdstad maakte. Vice-voorzitter Miguel Ca- tela ontkent het bestaan van de brief niet, maar legt uit dat Sporting Houtman het leven bewust zuur gemaakt heeft. Catela: „De brief is opgesteld om Peter Houtman de moge lijkheid te geven met andere clubs te onderhandelen. Maar in de brief staat ook dat Hout man zijn lopende verplichtin gen aan Sporting moet nako men. Half augustus hebben wij hem opgeroepen en een ticket gestuurd. Vitoria Setubal wilde Houtman graag hebben en wij wilden daar met Peter over praten. Houtman liet niets van zich horen. Verbazingwekkend, want wij hebben Peter Hout man leren kennen als een gent leman in optima forma. Hij liet pas weer wat van zich horen toen Feyenoord hem een con tract had aangeboden. Welnu, toen vonden we dat wij op onze beurt dan maar even lastig moesten zijn. Uiteindelijk is hij werd daarvoor te laat gecon tracteerd en Douglas omdat de nieuwe trainer Pedro Rocha hem te traag vindt. Rocha zette Douglas in het competitietref- fen tegen Beira Mar reserve, hetgeen Douglas weigerde. Hij staat nu naast de selectie en mag, net als Eskilsson, na een maand in dienst te zijn geweest alweer vertrekken. De andere nieuwelingen zijn voor 15 augustus op de spelers lijst van de Portugese voetbal bond FPF gezet en dus speelge rechtigd. „Maar dat kostte ons een vermogen," zegt Miguel Catela met gepaste trots. Spor ting heeft de UEFA-reglemen- ten omzeild door iedere kandi daat-speler voor de zekerheid bij de FPF aan te melden. Zo stond bij de Portugese bond ook de Braziliaanse internatio nal Müller als Sporting-speler geregistreerd, maar de rechts buiten is nooit in Portugal ge weest en komt thans uit voor het Italiaanse Torino. ^URG (ANP) - Het sle- we conflict over een oude astingschuld van Johan "ijff aan de Spaanse bank ica Catalana is uit de we- 1 Dat is het gevolg van be ng aan de bank door Cruijff fC Barcelona van 26 miljoen «a's, ruim 450.000 gulden. In to verhouding de huidige tor van Barcelona en de 0 hebben betaald is niet be nd. he acceptatie van vier en halve ton neemt de bank anderhalve ton rente en minder genoegen dan eigenlijk recht op had. 'heeft de Tilburgse advo- van de Spaanse bank, mr. Rooij, dinsdag meege- ;'d De schuld dateert uit de haf Cruijff bij Barcelona sPeler in dienst was. 'rad 1979 betaalde de bank roofde van een borgstelling Cruijff bijna 16,5 miljoen «as (circa 280.000 gulden) "Spaanse fiscus. Cruijff ie daarop de bank dat terug te betalen. Volgens ®u he club daarvoor moe- 1 waaien. De afwikkeling zaalc is het gevolg van toensttreding van Cruijff vainer van Barcelona. Tij- onderhandelingen over fainerschap had Cruijff al „jeten dat de oude belas- gswestie geregeld moest Dat werd hem toege- BRUSSEL (Rtr) - België heeft twee leden uit zijn Olympische ploeg voor Seoul gezet, nadat ze posi tief hadden gereageerd op de dopingcontrole. Dat heeft woordvoerder Piet Moons van het Belgisch Olympische comité giste ren gezegd. Het gaat om Peter Naes- sens en Do- minique Dejose van de baan- wielerploeg. Zij werden bij twee op eenvol gende COn- seoul 1966 troles posi tief bevonden. Het Internationaal Olym pisch Comité overweegt Olympische kampioenen voortaan een automatisch startrecht te geven voor de volgende Spelen. Het voorstel zal tijdens een bijeenkomst van het IOC in Seoul nader worden besproken. Voorzit ter Samaranch noemde de kwestie uiterst complex. Aanleiding tot de discussie is de affaire rond Sebastian Coe. De tweevoudig Olym pisch kampioen op de 1500 meter kwalificeerde zich niet voor Seoul. Samaranch over woog vervolgens de atleet een vrijkaart voor deelne ming te verlenen. Het voor stel stuitte, met name binnen de Engelse atletiekwereld, op veel weerstand. Coe zal wel in Seoul verschijnen, maar slechts al lid van de atleten- commissie van het IOC. De achttien paarden die tijdens de Olympische Spelen van Seoul voor Australië uit komen, drinken alleen Australisch water. Omdat de 'Aussies' twijfelen aan de zuiverheid van het water in Zuidkorea, hebben ze in een vliegtuig 30.000 liter eigen water meegenomen. Het transport ging niet zonder problemen. In een speciaal vliegtuig was slechts plaats voor honderd mensen die, om de balans te bewaren, alleen in het voorste en achterste gedeelte mochten zitten. De Roemeense discus werpster Daniela Costian heeft zichzelf het uitzicht op een Olympische medaille ontnomen door politiek asiel te vragen in Australië. Ze deed dat samen met haar trainer Ivan Zanfirache. Het tweetal bleef enige tijd gele den in Turkije achter en wendde zich tot de Australi sche ambassade in Ankara. De 23-jarige Costian heeft in haar specialiteit met 73,78 meter de tweede wereldsei- zoenprestatie op haar naam staan. Alleen Gabriela Reinsch deed het beter met een worp van 76,80 meter. De Oostduitse verbeterde daar mee het wereldrecord. Markus Ryffel, zilveren medaille-winnaar op de 5000 meter bij de Spelen van Los Angeles 1984, heeft zich te ruggetrokken uit het Zwit serse team voor de spelen van Seoul. De 33-jarige at leet, die het hele seizoen al te kampen had gehad met bles sures, kreeg bij zijn come back vorige maand in Zurich de spikes van een medeloper in zijn achilles-pee s. Olympisch kampioene Ga briela Dorio ontbreekt in Seoul. De winnares van goud op de 1500 meter kan wegens een hamstring-blessure niet deelnemen. Door de geboorte van haar kind had de 31-ja- rige Italiaanse vorig jaar niet aan wedstrijden meegedaan. Het Italiaans Olympisch co mité bood haar nog een laat ste kans zich voor de Spelen te kwalificeren. Volgens me dici moet de atlete drie we ken rust houden om haar blessure te laten genezen. Carl Lewis is boos omdat de samenstelling van de Amerikaanse estafetteploeg (4 x 100 meter) nog niet offi cieel bekend is. De viervou- Bokser Arnold Vander- lijde en schoonspringster Daphne Jongejans (rechts) behoren tot de groep Ne derlandse atleten, die gis teren naar Seoul vertrok. - foto anp dige winnaar van Olympisch goud in Los Angel es voelt zich daardoor naar eigen zeggen onzeker. „Op dit mo ment zou niemand meer moeten vragen of hij deel uitmaakt van het estafette kwartet", stelde Lewis. De afgelopen weken heeft Lewis de Amerikaanse sprintcoach Russ Rogers al om duidelijk heid gevraagd. Ook Tom Tel- lez, Lewis'clubtrainer, heeft zich kritisch uitgelaten. Le wis zal in ieder geval uitko men op het verspringen, de 100 en de 200 meter. Ajax heeft momenteel niet alleen last van slechte resultaten en blessureperikelen, maar ook van de hitte. Het is momenteel 35 graden Celcius in Lissabon. Op de voorgrond (vlnr) zoeken de Ajacieden Menzo, Petterson, Jonk en Scholten de schaduw van een paar palmbo men. Het leven van een profvoetballer gaat niet over rozen- fotoanp KERKRADE - Guimaraes- voorzitter Pinente Machado is een rijke goudhandelaar. Hij koopt af en toe een nieuw elftal. Nol Hendriks, suikeroom van Roda JC en textielhandelaar, is ook vermogend. Hij koopt, als dat nodig mocht zijn, een nieuwe speler. Het zijn de gradaties in rijk dom tussen de voetbalbeleving in het zuiden van Europa en die in het zuiden van Nederland. Vanavond treft rijk en rijker elkaar in Kerkrade, op Kaal heide. Roda JC-Vitoria Guima raes, in de eerste ronde van het Europese toernooi voor beker winnaars. Het grootste verschil op het veld tussen Guimaraes en Roda ligt in de Europese ervaring. Roda teert al twaalf jaar op de dubbele confrontatie met An- derlecht uit 1976. Guimaraes daarentegen werkte vooral de afgelopen twee jaren aanlijn internatio nale reputatie. Twee seizoenen geleden haalden de Portugezen de kwartfinales van het toer nooi om de UEFA-beker. Ze schakelden Spartak Praag, At letico Madrid en FC Groningen uit, om door Borussia Mön- chengladbach bij de laatste vier weg gehouden te worden. Vorig seizoen duurde het toer nooi voor Guimaraes een ronde korter. Voor Tatabanya en Be- veren (na strafschoppen) was de ploeg te sterk, in Tsjechoslo- wakije volgde uitschakeling te gen Vitkovice. De opstelling van Roda; Nederburgh; Hanssen, Fraser, Boerebaeh en Trost; Blattler, Suvrijn en Diliberto; Van de Luer, Van Loen en Nöllgen. LISSABON - Het bestuur van Ajax heeft gisteren het ge meentebestuur van Lissabon een cheque overhandigd. Het is een financiële bijdrage aan de slachtoffers van de brand die op 26 augustus het oude stadscentrum Chiado in de as legde en aan twee mensen het leven kostte. „Het bedrag is natuurlijk symbolisch omdat elk bedrag te gering is," aldus algemeen directeur Arie van Eijden. „Nor maal is het zo dat aan de vooravond van een Europa Cup wedstrijd de clubs cadeaus uitwisselen. Het leek ons een goed gebaar om een bijdrage aan de wederopbouw en de hulp aan de slachtoffers te leveren". EN STANDEN VOETBAL Uitslagen tweede elftalen RBC-RKC 0-4, doelpuntenma kers: Van Hinten, Van der Heyden, Van Geneugten, Spie- rings. NAC-PSV 1-1, doelpuntenma kers: John Akkermans 1-0, Frank Berghuis 1-1. EUROPACUP 1 Dynamo Berlin (OD1) - Werder Bremen (WDI) 3-0 (1-0) - 16. Doll 1-0, 62. Thom 2-0, 77. Pas tor 3-0 Scheidsrechter: Van Langenhove, toeschouwers: 24.000 Gele kaarten: Sauer (Werder). Valur Reykjavik (IJsl) - Mo naco (Fra) 1-0 (0-0) 55. Edvalds- son 1-0 Toeschouwers: 4000. EUROPACUP 2 Grasshoppers Zttrich (Zwi) - Eintracht Frankfurt (WDI) 0-0 Scheidsrechter: Smith (Sch); toeschouwers: 13.600 Gele kaa- ren: Sforza, Andermatt (Gras- shoppers), Schlindwein, Baka- lorz, Sievers, Körbel (Ein tracht). Rode kaart: Sievers. Omonia Nicosia (Cyp) - Pana- thinaikos (Gri) 0-1 (0-1) 30. Ma- vrides 0-1 Scheidsrechter: Di- mitrov (Bul), toeschouwers: 25.000. Rode kaart: Sarakos (Panathinaikos). Floriana (Mal) - Dundee Uni ted (Sch) 0-0 EUROPACUP 3 FC Antwerp - FC Köln 2-4 (2-1) 3. Keim 0-1, 33. Van Rooy 1-1, 43. Goossens 2-1, 46. Allofs 2-2, 56. Povlsen 2-3, 88. Janssen 2-4 Scheidsrechter: Halle (Noo), toeschouwers: 23.000. Gele kaarten: Hönerbach, Gielchen, Keim (Köln), Van Rooy (Ant werp). Union Luxemburg - FC Luik (Bel) 1-7 (1-2) 3. Jeitz 1-0, 7. Varga 1-1,33. Varga 1-2,54. Er- nes 1-3, 59. Ernes 1-4, 79. De Sart 1-5, 80. Houben 1-6, 83. Boffin 1-7 Scheidsrechtr: Gachter (Zwi), toeschouwers: 4.000. Vienna (Oos) - Ikast FS (Den) 1-0 (1-0) 5. Steinkogler 1-0. Scheidsrechter: Plaksek (Hon), toeschouwers: 3500. HONKBAL WK in Italië Japan - Cuba 3-7. (Cuba in fi nale) NIEUWSOVERZICHT EINDHOVEN - PSV zoekt verder naar een aanvaller. De eventuele overgang van Liverpool-speler John Aldridge naar PSV is namelijk enige weken opgeschoven. Liverpool kampt met enkele geblesseerden en manager kenny Dalglish wil eens aanzien of de van Juventus teruggekeerde Ian Rush kan samenspelen met Aldridge. Het bestuur van 'the Reds' besloot zijn manager voorlopig de tijd te gunnen. „De zaak is door Liverpool in de ijskast gezet", aldus PSV- manager Kees Ploegsma. „Dat betekent dat wij onze han den vrij hebben. Concrete contacten zijn er nog niet, maar we hebben wat andere kandidaten op het oog. We hebben geen haast, want er heerst geen paniek bij ons". ZWOLLE (ANP) - Het Nederlandse damteam heeft de eer ste wedstrijd in een serie van vier tegen de Sovjetunie met 8-12 verloren. Van der Zee verloor in Zwolle van Schwarz- man, Krajenbrink van Tsjitsjov. De overige acht partijen eindigden in remise. SUPER ESPOT (ANP) - Een volstrekte outsider heeft dins dag de zwaarste rit van de Ronde van Catalonië kleur gege ven. De Spanjaard Arsenio Gonzales ging er direct na de start in Baga vandoor en bleef 187 km voorop rijden; hoewel er vier flinke cols onder zijn wielen door gleden en de zon hem vervaarlijk opwarmde. In de Panasonic-ploeg is de komst van Jean-Paul van Pop- pel nog steeds niet officieel bevestigd. Maar dat hij komt, is vrij duidelijk. Eric Vanderaerden heeft uit een lang gesprek met ploegleider Peter Post begrepen, dat hij niet voor zijn positie behoeft te vrezen. In de nieuwe opzet wordt Van Poppel de kopman in de grote ronden, terwijl Vanderaerden de te lanceren man blijft in de klassiekers. Uitslag vijfde etappe: 1. Gonzales (Spa) 5.11.47, 2. Cubino (Spa) op 7.27, 3. Lejarreta (Spa) op 7.46, 4. Pino (Spa) z.t, 5. Indurain (Spa) z.t., 6. Cabestany (Spa) op 7.53, 7. Leblanc (Fra) op 8.00, 8. Miliar (Eng) z.t., 9. Corredor (Col) z.t., 10. Palacios (Col) z.t, 16. Van Lanc- ker (Bel) op 8.33, 18. Winnen (Ned) op 9.16, 45. Manders (Ned) op 21.32, 65. Van Orsouw (Ned) z.t., 67. Kelly (Ier) z.t., 84. Hanegraaf (Ned) z.t., 85. Lammerts (Ned) z.t.86. Beukers (Ned) z.t, 87. Arntz (Ned) z.t., 88. De Koning (Ned) z.t., 93. Draayer (Ned) z.t, 95. Veld- scholten (Ned) z.t., 107. Harings (Ned) z.t, 108. Hermans (Ned) z.t„ 111. Vanderaerden (Ned) z.t. Algemeen klassement: 1. Cubino (Spa) 21.22.24,2. Indurain (Spa) op 17 seconden, 3. Pino (Spa) op 19 sec, 4. Cabestany (Spa) op 32 sec, 5. Lejarreta (Spa) op 34 sec, 6. Rota (Ita) op 35 sec, 7. Palacios (Col) op 42 sec, 8. Aj a (Spa) op 54 sec, 9. Van Lancker (Bel) op 1.04,10. Millar (Eng) op 1.06,15. Ballerini (Ita) op 3.17,20. Winnen (Ned) op 4.48,39. Kelly (Ier) op 15.24, 65. Van Orsouw (Ned) op 24.50, 69. Hermans (Ned) op 26.06, 75. De Koning (Ned) op 28.51,78. Lammerts (Ned) op 30.13, 90. Manders (Ned) op 38.36, 97. Hanegraaf (Ned) op 43.15,100. Beukers (Ned) op 47.04,106. Veldscholten (Ned) op 52.39,108. Arntz (Ned) op 56.53, 109. Draayer (Ned) op 57.40, 110. Harings (Ned) op 1.00.09,112. Vanderaerden (Bel) op 1.03.08. NEW YORK (AFP) - De oudste als vlugste. Jimmy Con nors, 36 jaar inmiddels, maar nog altijd gezegend met de branie van een schooljongen, presteerde het dinsdag in New York de vlotste overwinning op zijn naam te bren gen. In nog geen anderhalf uur tijd won hij met 6-1,6-2,6-0 van Jorge Lozano. De Mexicaan had in de vorige ronde de als twaalfde ge plaatste Argentijn Guillemo Perez-Roldan uitgeschakeld, maar Connors liet de serve en volleyer nooit in zijn spel komen. Dat had hij ook al gedaan bij de eerste en enige partij, die ze tegen elkaar speelden; twee maanden geleden in Washington, waar Connors voor het eerst sinds vier jaar weer eens de eindzege behaalde en zijn toernooi-overwinningen opvoerde tot 106. Connors plaatste zich dinsdag voor de vijftiende maal in zijn illustere earriere voor de kwartfinales van de Open Amerikaanse kampioenschappen. Hij won er niet minder dan vijfmaal op drie verschillende speel- oppervlakten: in 1974,1976,1978,1982 en 1983. De avond tevoren had de uitschakeling van de als derde ge plaatste Stefan Edberg door Aaron Krickstein niet minder dan zestig games (7-5,6-7,6-7,6-4,5-7) in beslag genomen; de langste partij bij de US-Open sinds 1982. Onderin het schema zijn de kwartfinalisten al sinds maandag bekend: Mats Wilander, het enig overgebleven reekshoofd (twee de) ontmoet de Spanjaard Emilio Sanchez en de Amerikaan Aaron Krickstein neemt het op tegen de Australiër Darren Cahill. Ook Ivan lend] plaatste zich bij de laatste acht. De titelhouder had echter aanzienlijk meer moeite dan Connors. Het duurde drie uur en vijf minuten eer hij de Zwitser Jakob Hlasek met 6-4,5-7,6- 2,6-4 had bedwongen. UITSLAGEN n^fSh.ïf^ YierdLr1nd.et: Eyert (VSt)-Wiesner (Oos) 6-2,6-4. ,achtste "hales: Navratilova/Shriver (Vst) - Field/ wS/TsiW fi,7 s'iA^r1/ïUrnbuj1 <Vst/Aus> - Kohde-Kilsch/Sukova thi„ m Glg' Fernandez/White (Pro/Vst) - Cammy/Cyn- sorf/Anne^mith fVst) 6-4,(m'7"3' Sabatini'Gra' (Arg/Wdl, - HeS- 4I7r5DA,^nrSP?u ronde: Chang <VSt)-Wilkison (VSt) 4-6,3-6,6-3,6- Emilin «Ifn 1 nberg (Aus) 6-2,2-6,6-4,4-6,6-3; vierde ronde: ??XS5ftFrawIey <Aus) 6-2,6-3,6-4, Krickstein (VSt)-Edberg 2 6 0 7"5, Connors <Vst> Lozano (Mex) 6-1,6-

de Stem | 1988 | | pagina 9