RUIM 230 HANDTEKENINGEN OUDEREN NAAR GEMEENTE ,en sti Culturele avond in Hoekzak Oostburg "De Vogelbuurt was wel gezelliger' Loods krijgt boete na afsnijden bocht op de Westerscheldi "Ons kent ons': Welzijnssector doet nogal eens dubbel werk [OTELEIGENAi SCHIETINGEN Cursus over oriëntatie samenleving V rouwenleerjaar Expo inbraak en vandalisme PLAATSELIJK NIEUWS Openbare avond van Vrouwenbond DE STEM VAN ZEELAND 3 WOENSDAG 7 SEPTEMBER 1988 TERNEUZEN - Ruim 230 ouderen in het Vestecomplex aan het Oostelijk Bolwerk in Terneuzen vinden dat er een warme-maaltijdvoorziening moet komen in het bij de flats geves tigde dienstencentrum. INSTELLINGEN PRESENTEREN ZICH Rapport Afscheid Tevreden Heimwee Naar haar zin Niet weg Sluiskil EgTTj)M VAN ZEELAND Terneuzen Onverzekerd Uitleg over cur op Muziekschool] tijdens open ennnermgen T16 Maaltijdendienst Veste nodig Van onze verslaggever Dit blijkt uit de behoeftepeiling die het bewonerscontact 'De Veste' vorige week heeft gehouden. Volgens secretaris A. Verlinde van de ouderen- belangenorganisatie is het nu de beurt aan het gemeentebestuur om over de warme-maaltijd- voorziening te beslissen. „Dat er duidelijk behoefte bestaat aan een da gelijkse warme maaltijdvoorziening, blijkt uit het resultaat van ons onderzoekje. Praktisch alle bewoners hebben zich uitgesproken voor een dergelijke voorziening. Het is gewoon zonde dat de keuken van het dienstencentrum ongebruikt blijft. Temeer, omdat we voor die keuken een be langrijke taak zien weggelegd," benadrukt de secretaris. Verlinde constateert dat door de bouw van de nieuwe Java-wijk de concentratie ouderen bij het Veste-complex nog groter wordt dan zij nu al is. „Wat is er dan makkelijker om in dit ge bouw een warme-maaltijdvoorziening te creë ren. De ruimte is er, de keukenapparatuur ook. Die is tot nu toe alleen voor het zetten van thee en koffie gebruikt," aldus Verlinde. De secretaris benadrukt dat het niet zo is dat alle 230 ondertekenaars van de behoeftepeiling direct gebruik zullen maken van de maaltijd voorziening. Momenteel maken slechts 22 oude ren uit 'de Veste' gebruik van 'Tafeltje Dek je' van de stichting Welzijn voor Ouderen (SWO) in Terneuzen. „De ouderen, niet alleen in de flats, maar ook anderen, hebben zich alleen uitgespro ken voor een nieuwe voorziening. Deze keuken zou een alternatief kunnen vormen voor mensen die nu naar Bachten Dieke moeten voor een warme maaltijd, wat niet in ieder geval even ge makkelijk gaat, omdat er nogal wat mensen slecht ter been zijn. Een keuken in het diensten centrum van De Veste zou goed uitkomen," aldus Verlinde. Eerder klopte het bewonerscontact ook al aan bij de gemeente. De stichting SWO is deze keer gepasseerd, omdat de stichting per 1 januari wordt opgeslokt door de gemeente. De bevoegd heden komen dan ook bij het gemeentebestuur terecht. „Om die reden hebben we deze week de handtekeningen ook aangeboden aan het ge meentebestuur. We moeten nu maar even af wachten wat er gebeuren gaat. Vaststaat dat de mensen in de Veste en een heleboel erbuiten ach ter ons initiatief staan," aldus de secretaris. Van onze verslaggever OOSTBURG - Inwoners van West-Zeeuwsch-Vlaanderen kunnen vanavond vanaf 19.00 uur terecht in Den Hoekzak in Oostburg voor een culturele informatiemarkt. Een groot aantal culturele in stellingen uit de streek is aan wezig met stands, terwijl er gratis optredens zijn van de Amsterdamse jazz- en tap- dansgroep Opus One en de Zeeuws-Vlaamse toneelgroep Marrein. De culturele open avond is een eerste resultaat van de nauwere samenwerking tussen de Stichting Uit West en Den Hoekzak in Oostburg en het Zuidlandtheater in Terneuzen. Zo organiseert Uit West dit theaterseizoen een groot aantal busreizen naar voorstellingen in het Zuidlandtheater. Men bezoekt onder meer voorstel lingen van Marco Bakker, de Hoofdstad Operette, Jasperina de Jong en Paul van Vliet. Bo vendien is Den Hoekzak voor OOSTBURG - De stichting Basiseducatie West- Zeeuwsch-Vlaanderen be gint maandag 12 september met de cursus oriëntatie op de Nederlandse samenle ving. De leergang is bedoeld voor vrouwen van Nederlandse en buitenlandse afkomst die erva ringen willen uitwisselen op gebied van wonen, werken en leven. Tijdens de cursus, die op maandagmiddagen gehouden wordt in het gebouw van de stichting aan de Oostburgse Schouwburgstraat, wordt aan dacht besteed aan opvoeding van kinderen, voeding en poli tieke zaken. De cursusmiddagen duren van 13.30 tot 16.00 uur. het Zuidlandtheater een be langrijk kaartverkooppunt voor het West-Zeeuws- Vlaamse publiek. Tijdens de open avond is Uit West aanwezig met een infor matie- en verkoopstand, zowel voor de voorstellingen in Oost burg, Terneuzen, België als el ders. Het Zeeuws Instituut voor Kunstzinnige Vorming en de Muziekschool zijn de hele avond open voor het publiek. Datzelfde is het geval met de bibliotheek. Het Zuidlanstheater is met verschillende stands in Den Hoekzak aanwezig met infor matie over het nieuwe theater- en muziekprogramma. Ook is het mogelijk een abonnement op het theater te nemen. Maan dag werd bekend dat er een ware stormloop op deze abon nementen aan de gang is. Wel licht tilt de open avond het aantal verkochte abonnemen ten naar een nog grotere hoog te. De groep Opus One brengt een voorproefje uit de jazzmu- sical Over the Top, die 2 de cember in het Zuidlandtheater te zien en te horen is. Opus One treedt op om 20.00 en 22.00 uur. Om 21.00 uur speelt Marrein de eenakter Kwelling van Her man Heijermans. Marrein boekte veel succes met dit stuk tijdens het Zeeuwse Eenakter festival het afgelopen voorjaar. Zowel de informatiemarkt als de optredens zijn gratis. TERNEUZEN - De stichting basiseducatie Kanaalzone begint morgen, donderdag, met een vrouwenleerjaar. De cursussen worden elke don derdag gegeven in het pand van de Centrale Stichting aan de Nieuwstraat, van 8.45 tot 11.15 uur. De stichting zorgt voor kinderopvang. Van onze verslaggever TERNEUZEN - Vanaf 12 september tot en met 18 oktober is er in het VW-kantoor in Terneuzen de expositie 'In braakpreventie en Vandalisme' te zien. De tentoonstelling geeft een beeld van de verschillende vor men van vandalisme en de mo gelijkheden die er zijn om het verschijnsel te bestrijden. Om de expo te verlevendi gen, worden op de bovenver dieping een aantal attributen tentoongesteld die door vanda len bewerkt zijn. Aan de hand van voorbeelden kunnen be zoekers zien welke mogelijkhe den van inbraakpreventie er zijn. Op woensdag- en vrijdag middagen worden video-verto ningen verzorgd en is iemand van het bureau 'Voorkoming Misdrijven' aanwezig om tekst en uitleg bij de films te ver schaffen. De organisatie van de expo sitie is in handen van het bu reau voorlichting van de ge meente, de Terneuzense VW, de gemeentepolitie en de pro jectgroep 'bestrijding vandalis me'. Het VW-kantoor is op maandagen geopend van 13.00 tot 17.00 uur. Op dinsdagen tot en met vrijdagen van 9.30 tot 12.00 en van 13.00 tot 17.00 uur. Op zaterdagen van 9.30 tot 12.00 uur. Van onze verslaggever SLUISKIL - Vanaf de weg ziet Sluiskil-Oost er nog levendig uit. De hui zen aan de Oostkade zijn nog bijna allemaal be woond. Maar eenmaal in de Vinkenstraat houdt het leven zo goed als op. Leegstaande, gammele hui zen, autoloze straten, onkruid dat welig tiert en een be klemmende stilte. Er is geen vogel te horen, ook al heet de ten dode opgeschreven wijk de Vogelbuurt. Op het Lijsterplein is de stilte het sterkst. Op het speelplaatsje, waar nog geen half jaar geleden kinderen aan het ravotten waren, lig gen de speeltoestellen er ver laten bij. De twee, drie wo- ningbouwwoningen waarin nog mensen vertoeven, zullen binnen drie weken ook leeg staan en dan houdt de wijk voorgoed op met ademen. Vorig jaar kwam een rapport uit van een werkgroep van gemeente en Rijk over Sluis kil-Oost. Het eindoordeel was vernietigend. De grond was vervuild, de lucht zwaar verpest, het geluid te luid en het kanaal te dicht in de buurt, een onleefbare situa tie. De zieke wijk moest zo snel mogelijk tegen de grond. De meeste bewoners van de 114 woningen waar het over gaat zijn inmiddels in derdaad verhuisd. Een groot deel woont nu in Sluiskil- West, een ander deel ging naar Terneuzen en een klei nere groep verhuisde naar Axel of een andere plaais. Volgens A. Trapman van de Terneuzense woning bouwvereniging zitten er momenteel nog acht gezin nen in de woningbouwwo- ningen. „Vier gezinnen heb ben inmiddels zelf andere woonruimte gevonden. Van de overige vier kunnen we twee gezinnen zonder pro bleem plaatsen. Voor de an dere twee moeten we nog een oplossing vinden", aldus Trapman. Arie van 't Hof nam vorige week afscheid van de Vogel wijk. Hij liet zijn sloopwo ning aan de Lijsterstraat voor wat het was en ging naar zijn 'nieuwe' behuizing in de Geraniumstraat in de Terneuzense bloemenbuurt. Van 't Hof is niet tevreden over zijn nieuwe optrek. Van 't Hof: „De nieuwe woning valt me zwaar tegen. Ik ben van het ene krot naar het andere verhuisd. Het aannemersbedrijf heeft half werk verricht. De muren en plafonds zijn ongelijk en slecht afgewerkt. Als je op sommige stukken muur drukt, voel je dat het zo naar beneden kan vallen. De vloer was schots en scheef. Ik heb er speciale hardboard-platen voor moeten halen, omdat de vloerbedekking anders niet gelegd kon worden". Mevrouw Tolsma heeft nog wel eens heimwee, maar wil zeker niet meer terug. Ze is tevreden in Terneuzen - FOTO DE STEM/COR. J.DE BOER over. Alleen die verhuisver- goeding was wat aan de ma gere kant. Vierduizend gul den is zo op aan verf en vloerbedekking. We hebben bij moeten leggen. Toch wa ren we ook zonder die vier duizend gulden weggegaan, Sluiskil-Oost had voor ons al lang afgedaan". A. Trapman van de woning bouwvereniging heeft over het algemeen positieve reac ties gehad van oud-Vogel- buurt-bewoners over hun nieuwe behuizingen. „Het is natuurlijk even wennen in een nieuw huis. Maar de meeste mensen zijn tevreden, althans ik heb geen nega tieve reacties ontvangen. Dat sommige mensen niet genoeg hadden aan die vierduizend gulden vergoeding voor het verhuizen, is natuurlijk iets persoonlijks. Sommige men sen kopen duurdere spullen en dan is het geld snel op. Ik heb ook reacties gehad van mensen die niet wisten hoe ze het geld moesten opmaken", zegt Trapman. Over de problemen die Arie van 't Hof met zijn huis aan de Geraniumstraat heeft, vertelt Trapman: „Arie van 't Hof woont in een renovatiewoning, er moet nogal wat aan opgeknapt worden. Dat het opknappen wat langer duurt, ligt aan de gebrekkige communicatie tussen het aannemersbedrijf en de woningbouwvereni ging. Maar die problemen hebben we inmiddels zo goed als opgelost". „Bijna alle deuren zijn be schadigd. Er zitten gaten en bobbels in de muren. Ik heb de woningbouwvereniging daarover al een paar keer aan de lijn gehad, maar die zegt dat ik het zelf maar moet oplossen. Nu ben ik niet te beroerd om iets te doen, maar het is allemaal zoveel en alles kost geld en dat heb ik niet". Over de woonomgeving zijn Arie van 't Hof en zijn vrouw beter te spreken. „Kijk, dit is een leuke buurt", zegt hij. „We wonen ruimer dan voorheen en we hebben goed contact met de buren. We hebben geen auto, dus dat was in Sluiskil-Oost een probleem. Hier heb je de winkel op de hoek. En de lucht is hier beter. Onze dochter lijdt aan bronchitis en sinds ze hier woont, heeft ze minder last. Het is jammer dat het zo tegenzit met het huis. Ik ben echt niet iemand die om elk wissewasje moei lijk doet, maar dit is echt te gek. De woningbouwvere- ning zal mijn klachten in de eerstvolgende vergadering behandelen. Ik hoop dat ze er wat aan doen. Tot die tijd zit ten we in een half afgewerkt huis". Mevrouw S. Tolsma woont nu al enige tijd in de Huy- gensstraat in Terneuzen. Soms denkt ze met heimwee terug aan de tijd in Sluiskil- Oost. „Wat de buurt betreft was de Vogelbuurt veel ge zelliger. Je hebt hier in Ter neuzen veel minder contact. Dat was in Sluiskil-Oost wel anders. Je kon met iedereen wel een praatje maken", zegt ze. „Maar toch ben ik in mijn nieuwe woning in de Huy- gensstraat tevreden. Het oude huis was koud en voch tig. Onze nieuwe woning heeft die mankementen niet en is twee keer zo groot. Die premie van vierduizend gul den hebben we misgelopen. We gingen vlak voordat die regeling werd ingesteld weg. De huur ligt hier een stuk hoger. We betalen nu 450 gul den huur met aftrek van huursubsidie. Dat is twee keer het bedrag dat we in de Vogelbuurt moesten neertel len. Toch ben ik hier in Ter neuzen zeer tevreden. Ik hoef niet meer weg". Een andere oud-bewoonster van de Vogelbuurt die onbe kend wil blijven, heeft het ook naar haar zin in haar nieuwe woning. Zij en haar man hebben al enige tijd een huis in Sluiskil-West. „Ik ben heel erg tevreden in mijn nieuwe huis", zegt ze. „Ik was al lang uitgekeken op de Vo gelbuurt. Je woont hier veel prettiger. De huiskamer is weliswaar iets kleiner, maar dat heb ik er gewoon voor Voor een paar mensen heeft Sluiskil-Oost nog niet afge daan. Enkele mensen met een eigen huis kunnen voorlopig niet weg, omdat de gemeente de woningen nog niet heeft opgekocht. Mevrouw Lisman die aan de Zwaluwstraat woont, is het wachten min of meer beu. „Vorig jaar is ons huis al getaxeerd. Het bedrag is er, alleen heeft de ge meente nog niets betaald. We willen graag weg hier. 's Avonds gaat de straatver lichting in het bijna onbe woonde gedeelte van de wijk niet meer aan. Je durft haast niet meer over straat". „Ik ben ook doodsbang dat mijn kinderen iets over komt", vervolgt mevrouw Lisman. „Straks gaan ze zo'n leeg pand binnen en je weet bij god niet wat er allemaal in ligt. Een tijdje terug lag er buiten allemaal troep van mensen die verhuisd zijn. Er moet maar iets tussen liggen dat schadelijk voor de kinde ren is en je hebt de poppen aan het dansen. Voor ons is de lol er af. Onze vrienden en kennissen zijn verhuisd. En voor de kinderen is het net zo erg, want hun vriendjes zijn eveneens weg. Straks zijn de laatste bewoners verhuisd en dan zit je hier in deze verla ten wijk. Ik denk er hard over bij het asiel een grote hond te kopen. Ik voel me niet veilig in de Vogelbuurt". Vervolg van Zeeland 1 Overlapping, 'dubbel werk', is ook een manco van de welzijnssector. Het dreigt vooral te ontstaan tussen de in stellingen en de afdeling welzijn van de provincie, die steeds belangrijker wordt, zoals GS dat ook willen. De in stellingen die dat als 'machtsongelijk heid' ervaren worden er soms zo wan trouwend door dat samenwerking nauwelijks nog mogelijk is. Er ont staat concurrentie, een 'strijd over be voegdheden', en een opeenstapeling van adviezen, die niet bepaald bevor derlijk is voor doelmatig werk. Verder vormen de doelgroepen van het Zeeuwse welzij nsveld een organi satorisch probleem op zich. Behartig je de belangen van een sector (bij voorbeeld cultuur) of van een catego rie uit de bevolking (bv de jeugd)? Moet de culturele raad of de jeugd raad muzikale activiteiten voor jon geren op touw zetten? Het bureau vindt meer samenhang daarin nodig, maar stelt ook vast dat overlappingen in deze situatie vrijwel onvermijde lijk zijn. Opvallend is dat de instellingen zelf weinig knelpunten op het bordje van de onderzoekers hebben gelegd. Het gebrek aan professionele kwali teit en opnieuw een gebrek aan ver trouwen in het provinciebestuur zijn de belangrijkste. Over hun eigen functioneren hebben ze, ondanks ver sluiering, verstrengeling en over lapping, geen klagen. Dat, gevoegd bij de vrees om te veel (geld, of identiteit) te moeten inleveren, verklaart ook waarom ze nauwelijks bereid zijn tot grote veranderingen. Toch stelt Van der Torn Buningh die voor. Weliswaar hoort 'niets doen' ook tot de vier varianten die de on derzoekers op tafel leggen, maar dat lijkt 'volledigheidshalve' te zijn ge beurd: 'zo zou het ook nog kunnen'. Een ander uiterste is het radicaal op heffen van alle instellingen en het werk overdragen aan de afdeling welzijn op de griffie. Daartussen bewegen zich de mo dellen, die naar verwachting een se rieuze rol gaan spelen in de politieke discussie over het onderzoek. In het eerste geven provincie-bestuurders en -ambtenaren hun bestuursfuncties in het welzij nsveld op, komt een 'mo del ter besturing' van de sector zwart op wit, en wordt de toegevoegde waarde van de instellingen voor het welzijnsbeleid op papier gezet. Daar bij zijn ook instrumenten nodig om de doelmatigheid van de organisaties te meten. Nog verder gaat het model waarin het bureau grote 'organisatorische paraplu's' ziet ontstaan, mogelijk ge volgd door fusies en het verkleinen van besturen. Beide varianten kun- FANCY FAIR - Op het schoolplein van de Oranje Nassauschool wordt zaterdag een fancy fair gehouden. Bij slecht weer gaat deze door in de oude kleuterschool Vrij en Blij. Op de fancy fair zijn di verse schoolmaterialen te koop zoals leerlingenmeubi- lair, lees- en leerboeken en oud lesmateriaal. Tevens staan diverse spelen opge steld, waarmee prijzen te winnen zijn. In een zithoek is koffie met cake verkrijgbaar, terwijl de oliebollen niet ont breken. De fancy fair 4 van 10.00 tot 12.30 uur. VNKV-DeVNKVbegintl(j nieuwe seizoen met een 1 cursie naar de Mona-fak, ken in Woerden. De reisis^l pland 27 september. Men zich opgeven bij C. de Nieuwe Kerkstraat 30. BINGO - De binnenstad^ niging Terneuzen maandag 12 september i bingo-avond in het gel» van de Centrale StichSa Aanvang 20.00 uur. wemeldinge - St.-Andries, 50 schutters: Wip 1: eerste hoge vo gel: C. van 't Westeinde, Soranus; tweede hoge vogel: J. de Rijke, Edele Handboog; eerste zij vogel: J. Platschorre, Zorgvlied; tweede zij vogel: A. de Jonge, Soranus; derde zij vogel: C. Smallegange, Zorgvlied; vierde zij vogel: M. Verbeem, Spes Nostra. Wip 2: eerste hoge vogel: M. Verdonk, Jacoba van Beieren; tweede hgoe vogel: L. Verdonk, Concordia; eerste zij vogel: J. van de Guchte, Zorgvlied; tweede zij vogel: C. van 't Westeinde, Soranus; derde zij vogel: J. Rentmeester, Willem Teil; vierde zij vogel: J. de Bruin, St.-Andries. STUKJE Terneuzen dwijnt. Jarenlang het ■ld bepalend voor een I van de binnenstad, het dden van de Nieuw- aat. Het bruin café Neu- ial op de hoek van de euwstraat en Arsenaal- laat; hobbyhuis Vermast, it de eerste doe-het-zelf- jk in heel Zeeuwsch- „anderen. Het voormalig 1: J. Rentmeester, Willem TCps' znnuriflk Wip 2: M. Verdonk, Jacoba» tel Pays DaS ZO OUO ais Beieren. j banaal van Gent naar zierikzee - Zeeuwse tw ,meuzen. Dat moet een doelschieten, 28 schutters: Ht« oouieectziin 1. W. Smit, 755 punten, 2. M. Krj itlg gebOUW geweest Zl] n. pronkstuk. Oud-eige- ar F. de Milliano stapte geen keer rond in het kaard 746, 3. L. de Koeyer ïj punten. Dames: 1. R. Hart 585 I. Lindenberg 505,3. C. Koster punten. R. Hart verbeterde 5 Zeeuwse record tot 245 punte j Dat stond sinds 1984 op naamvj ote gebOUW GRt rUHTl Ze- veteranenarp. wetveid® tijaar leeg stond. Een Verhage 677,3. C. Vaarzon-i:, inhOOP nu. Als de deur 577 punten. ^ter hem dicht gaat, irdt het even teveel. Het idige hotel De Milliano, de andere kant van het «egje, sluit volgende ■ek vrijdag. Nog een paar ken, dan komt de sloper voor Albert Heijn, C&A Blokker letterlijk de g vrijmaakt. Romain van Damme den ook stonden in een zaak de belangen van partijen dicht bij elkaar en lagen die zo gevoelig. Van onze correspondent TERNEUZEN - Zelden diende er voor het Terneuzeis kantongerecht een zaak die zoveel tijd in beslag narn.Zs jRNEUZEN - De tranen ikken in zijn ogen. Hij 1 zich groot houden, lar de emoties laten zich ze keer niet verdringen, n jaar lang, van '41-'51, nde F. de Milliano het hotel 'Pays Bas', lama bouwde hij een meter verderop een nen leiden tot een betere afstemming van werkzaamheden tussen de ver schillende instellingen onderling en het provincie-apparaat. Van der Torn en Buningh spreekt zelf nog geen voorkeur uit, maar het wordt niet als toeval gezien dat het bureau de twee modellen uitwerkt, waarbij de provincie ingrijpt zonder de hele sector de nek om te draaien. Van de instellingen zelf is tot nu toe weinig vernomen over het eerste rap port. Binnenskamers werkt men hard aan een reactie op 'ons kent ons'. Waarbij verdere bezuinigingen als gevolg van de decentralisatie van het welzij sbeleid donkere schaduwen vooruit werpen. Het Loodswezen contra de Rijkspolitie te Water. Beiden werkzaam op de Westerschel- de. Beiden ook in dat gebied ge rechtigd tot opsporingsbe voegdheid. In sommige geval len zelfs eikaars mede-verbali sant in een proces-verbaal te gen een overtreder. Voor het hekje stond gisteren de Vlissingse loods B.E., op zondag 9 augustus van het vo rig jaar aan boord van het zee schip Trithon met bestemming Antwerpen. E. zou volgens het proces-verbaal, opgemaakt door de Rijkspolitie te Water, bij een oplopende manoeuvre (passeren) in de overloop van Valkenisse, ten noorden van Walsoorden te veel van de juiste koers zijn afgeweken en was daardoor aan de verkeerde kant van de vaargeul gekomen. Voor dit zogenaamde 'bocht afsnijden' kreeg hij het proces verbaal. E. gaf dit toe, maar be riep zich op het recht van goed zeemanschap. Het was volgens hem de veiligste en ook de snel ste manier om er zeker van te zijn dat het te passeren vaar tuig, de RP17, dat een vlot op sleeptouw had, geen gevaar zou lopen door de eventuele zuiging en hoge golfslag. De verbalisant, wachtmees ter P.S. uit Hansweert, be streed dit. Er was ook als Tri thon de geldende reglementen in acht had genomen, hiervoor geen aanleiding. E.'s raadsman, mr. A. Mast, zei in zijn pleidooi allereerst, dat de ten laste leg ging niet juist was, omdat de 'overtreding' op een andere plaats gebeurde, namelijk in het Zuidergat. Deze wijziging werd in het proces-verbaal op genomen. Het afsnijden van de bocht daar in dat gebied ge beurt vaak. Vrijwel nooit wordt daarvoor iemand be keurd. Ook vond hij het juri disch niet juist, dat de kapitein van de Trithon niet was gedag vaard maar enkel de loods. Verder vroeg hij zich af, of ook de politieboot zijn juiste koers wel had gevaren, zoals was op gegeven. Officier van justitie, mr. Van onze verslaggever TERNEUZEN - De Terneu zense afdeling van de FNV Vrouwenbond houdt op woensdag 14 september een openbare avond in de bo venzaal van café Ter Nose op de markt. Het thema van de avond is de economische zelfstandigheid voor vrouwen. Het programma begint om 20.00 uur met de vi deo 'Het loont de moeite'. In deze video komen vrouwen van verschillende generaties aan het woord. Ze vertellen over de problemen die ze ondervinden met de klassieke rolverdeling. Na de pauze, die tot ongeveer 21.00 uur duurt, kunnen de aanwezigen napraten over de video. De gespreksleiding is in handen van Charlotte Visser. Niet-leden betalen voor deze avond twee gulden. Lind, was van mening, recht van goed zeemanscfa; waarop de loods zich beriep, deze situatie niet ter zakefe de. Hij kwam tot een eis^jgg 110 boete of drie dagen tenis. Waarnemend kante rechter, mr. H. de Rechter, i ar jaar geverbaliseerd omdat het grote witte gebouw, n het statige is niets meer :r. Zeven jaar leegstand ift 'Hotel des Pays Bas' geen De Terneuzenaar P. de T. w id gedaan. Overal liggen op 29 september van het v« sscherven, radiatoren zijn i de muren gerukt, deuren van waarde is uit het eens trotse gebouw verdwenen. onverzekerde personenauto! >gen uit de sponningen. Al- parkeerd stond aan de Thob straat in zijn woonplaats. T. had het voertuig enï ler was "e eetzaal, daarach- dagen uitgeleend aan een fat de keuken", zegt hij mis- lielid. Deze had een itf om zioh heen kijkend. it gebouw is zo oud als het ïaal. Het was een directiege- naamde rijbewijsverzekeii en mocht dus, volgens de n ning van T., wel in het voert lw voor de mensen die het rijden. Dat klopt ook wel,ne laa' aanlegden. Later heb- niettemin dient ook het m n twee broers er een hotel tuig dan nog te zijn verzeta 1 gemaakt" zeker als het geparkeerd aan de openbare weg. Mr. Lind die dit vasts! kwam tot een eis van j boete of zes dagen hecht De kantonrechter had voor de verwarring die was ontstaan en wellicht eni( zins was misleid door de nogi wat vaag gestelde polis vani verzekeringsmaatschappij halveerde de straf. Zichtbaar teleurgesteld liet de student C. van S, Bilthoven de rechtzaal. Hij er overigens alle reden toe. hij vorig jaar zijn bij een autoverhuurl kwijtgeraakt na een aanriji te Sas van Gent, nu was kans dat hij bij een ander drijf zou worden aangeni vrijwel nihil. „Als ik hi< wordt veroordeeld, kan ik aan de slag", had hij tijdens behandeling van zijn kantonrechter laten weten S. was op 26 november op rijkwegs 252 onder S Gent met een huurauto, naar Terneuzen moest gen, in botsing gekomen een hem tegemoetkoi personenauto. „Ik dacht dat vrachtauto voor mij nog zaam reed. toen ik bei dat die werkelijk stilst ging ik afremmen, raakt! een slip waardoor ik op het dere weggedeelte kwam"' gens S. moest die slippartij' wijten zijn geweest aan op weg aanwezige slijk. Mr. Lind eiste een boete 200 of vier dagen. De kant rechter kwam tot een spraak van 100 of twee gen. TERNEUZEN - De Terr zense Muziekschool zaterdag tijdens de dag een informatiebij^ komst over de nieuwec' sus cultuur-geschiedenis I lijk zich uitvoerig door beide pi iuw hotel en verhuurde tijen liet informeren, kwa tenslotte tot dezelfde uitsprai trap naar de eerste verdie- ig nemend, komen de herin- 'ingen boven. „Jammer dat verdwijnt. Maar het moet, loudt het niet tegen. Hier- ist zat ik 27 jaar. Ik heb al 47 ir een vergunning, voor ik in leuzen begon, zat ik in iskens". Af en toe duwt hij scheef hangende deur open. imer acht, dat was mijn ka- bor Sjeef Koch zal het ineens wennen zijn. Bijna ig jaar stond hij in hobby- s Vermast, een deur verder, 'bruari volgend jaar was het ug laar geweest. Zelf werk a' 34 jaar bij Vermast". Voor op de toonbank ligt een J geel vel. Daarop heeft it geschreven dat het de tste week is, 'Opheffingsuit- 'Koop'. Tot zaterdag 17.00 is de zaak open. Van de ene kant doet het je f wat. Aan de andere kant ik, het is goed dat er hier nieuws komt. De buurt is eel verpauperd, het is toch gezicht, die lege panden, de buurt zal het zeker zijn. Nieuwe zaken, daar jnen anderen van profite- m GIRO 8 De bezoekers krijgen van tot 16.00 uur in de Wiekslag*! leg over het hoe en wat. De f. J sus gaat onder meer over®, ratuur, muziek en beeldjjj kunst. De open dag van de1 neuzense Muziekschool d» van 10.00 tot 16.00 uur.

de Stem | 1988 | | pagina 16