BeYoBo beleeft jubileumjaar RAAIE RESULTATEN IN BUITENLANDSE TOERNOOIEN JL sman apart Uitstekende start Olympia-dames Finale Kanaalrace boeiende topper GEN EgTEM SPORT 3 DINSDAG 6 SEPTEMBER 1988 TRIMKOERS CADZAND Spurtzege sterke Heiboer Sparta 2 0-3, BVC'54, to 2 1-2. *2' t in Jabbeke BEDRUFSVOLLEYBALCOMPETTTIE IN IE KNEUZEN YAN START ATIES ZEEUWS -MEERKAMP Promotie Techniek VERDIENDE ZEGE RAPIDE OP PRINSENBEEK VAN HAELST EN THOEN IN GROOTSE VORM STANDEN rve tweede klasse- v 2 1-2, Zwaluwe 2 J O 1 O Ttri .7 o Sparta 2 1-2, Seolto2i rakel 2 1-0, Olympia 21 1- SV 2 1-0, GDC 2 drichem 2 1-0, BVC'54^ irtmedewerker ïtffiUZEN - De captains van de 42 Ter- »nse BeVoBo-volleybalteams hebben oflipetitieteider Frans de Blaeij het a Bovs 2 1-2 kw" '-«Lmidschema voor het seizoen 1988-1989 Arnemuiden 2 iTsl^l tg®- Dinsdag 6 september en dins- WHS 21-1, Almkerk 9-13 september worden de zogenaamde icht 2 1-0, Serooskerke j fining up-wedstrijden gehouden. Heukelum 2 l-o, Zaam. m 20 september houdt Luciën Speleman 21-0. ïjifjciingsavond voor de scheidsrechters re derde klasse Am-i-ntember gaat officiee de competitie van euzense Boys 2 j.j y^r de Terneuzense BeVoBo is het een kapelle 2 1-2, Hoek 2 l Lmiaar. Men staat aan de vooravond van Dinteloord 2 i-2) Lntigste seizoen. Wat begonnen is met een uwen 2 1-2, Klundert,Tiendschappelijke wedstrijden tussen een lemuiden 3 j ;eams uit de ambtelijke sector, zoals 2 1-0, Bruse Boys 21, »e douane, marechaussee en gemeenteper- eere 2 1-0, Tholense Boys ói'is uitgegroeid tot een competitiegebeuren WHS 31-0. p^gen van allerlei pluimage. derde klasse fi-BLen uit het bedrijfsleven, Ier enteams, helmina 2 1-2, Zwaluw, £ams, verenigingsteams, teams uit de 2, NEO 2 1-2, JPS 2 l-o verzorgende sector met ziekenbroeders en ver pleegsters, belastingambtenaren enzovoorts, ontmoeten elkaar gedurende negen maanden per jaar om recreatief te volleyballen. De Be VoBo heeft haar eigen regels opgesteld in de vorm van huishoudelijke en wedstrijdregle menten. Er wordt gewerkt met spelerskaarten en er zijn vaste promotie- en degradatieregels. Kortom, het is een goed geoliede machine. De sfeer is uitstekend en elke recreatieve volleybal ler kan er zich goed thuisvoelen. Er bestaat nog steeds een wachtlijst van teams die aan de competitie willen deelnemen, maar het verloop is gering. Een teken voor het uit zes mannen en één vrouw bestaande bestuur dat de achterban tevreden is. Voor het komende seizoen heeft zich afgemeld het politieteam PSV 1 en het belastingteam Beldo 1. Daarvoor komen in de plaats Bravenboer/Scheers - terug van weggeweest - en een team van de Terneuzense volleybalvereniging Scheldesport. Voor de rest blijft het bij het oude. Ook nu wordt de competi tie in drie klassen verspeeld en wordt er een be kercompetitie gedraaid. In november zullen de festiviteiten worden gehouden in het kader van de viering van het 20-jarig bestaan van de Be VoBo. Op de algemene ledenvergadering van 31 mei kreeg het bestuur met algemene stemmen het fiat om in het kader van de gehandicapte mede- sporter een evenement te houden. Twee zitvol- leyalteams uit Branbant en Limburg, met in de gelederen diverse spelers uit de nationale ploeg die in oktober nog deelnemen aan de Paralym pics in Seoel, spelen in sporthal 't Zwaantje een demonstratiewedstrijd. Na afloop is er een sa menzijn van alle BeVoBo-spelers en genodigden in de kantine van de sporthal. Tijdens dit sa menzijn wil het BeVoBo-bestuur een of meer rolstoelen aanbieden aan gehandicapte sport mensen uit Zeeuwsch Vlaanderen dan wel Zee land. De sportrolstoelen worden betaald uit de Be- VoBo-kas. De 42 teamleiders hebben van het be stuur een brief ontvangen waarin wordt ge vraagd om een financiële bijdrage van het be drijf dat zij als team vertegenwoordigen. Con tacten zijn gelegd met de afdeling Welzijn van van de gemeente Terneuzen, met de provincie en met de NIS (Nederlandse Invalide Sportbond). Het gebeuren is gepland voor dinsdagavond 15 november. ■Stephanie Rottier succesvol .39. r, 26 minuten en 18 secoi verbeterde zij haar per. ijk record met 1 minuut 25 seconden. Er waren in beke 160 deelnemers; 55 Ijaar is zij veertien j aar geworden. Ze tennist al men waren sneller dan' Te- af haar vijfde. Ze zou zich geen leven kunnen voor- van Lare, de enthousiaste im zonder tennis, maar dat levert in het ouderlij k uws 'bleef ^eT onder sgeen problemen op. Geen dag gaat er voorbij of ze uur met zijn tijd van rdt er wel mee geconfronteerd. Stephame Rottier uit Jansteen leunt enigszins vermoeid achterover en iris alle reden toe. De koffers zijn nog maar net uitge- itvan de buitenlandse reizen die zij tijdens de vakan- periode maakte als lid van de nationale bondsploeg in leeftijdsgroep. Zij kijkt genoegzaam terug op het joop ervan, maar staat toch al snel weer met beide be- op de grond. De reiskoffers en tennistassen hebben rplaats gemaakt voor de schooltas. „Ik had het niet ag willen missen," zegt zij en gezien de behaalde suc- isen in de afgelopen periode zal niemand dat verbazen. rKees Hamelink tandighi n, zeker tijdens de Zeeuwse titel- lioren in Hulst goed ge was ongetwijfeld Erik e D-jongens. Hij won t alleen op de afsluitende ven. Jaqueline van de Kreeke van '56 maakte de favorietenro de C-meisjes waar. Ze be- rste alle onderdelen n de concurrentie en titel. Dit met een kleine "ten voorsprong op Daphne sperse van Zeeland Sport beter pakti 200 et brons was hier voo andra Huissoon van AV'5S aardoor de Goese vereniginj et het meeste eremetaal teruj aar huis mocht. Goed presteren van de Zeen- en in het algemeen op deze pen' kampioenschappen aar naast Belgische deelname k clubs als AV Holland, Slie- echt Sport en PAC present aren. In totaal kwamen Uf "lnemers in actie. Een aantal t er voor zorgde dat op ide dagen het programma rdig wat uitliep. UITSLAGEN -jongens: 1. Erik Huisman (Zee- nd Sport) 4002 punten, 2. Marnii an Andel (Sliedrecht Sport) 3442, Jurgen Groosman (Scheldesport) "25, 4. Wilbert Murre (Schelde- port) 3291, 5. Michel de Koning RKHAV) 2125. -jongens: 1. Emiel Roodenburg Marathon) 5417, 2. Marco Kort- eeve (AV Holland) 5380, 3. Jeroen en Heuvel (Dynamo) 4906, 4. Es- tund Survaal (AV Holland) 4851, Stefan Marteijn (Scheldesport) 751. -meisjes: 1. Davida den Hamer Scheldesport) 2558, 2. Lenny Osse- /aarde (AV'56) 2526, 3. Rachel tone (AV'56) 2424, 4. Miriam Vrij- nhoek (Zeeland Sport) 2382,5. Ka- n Velthoven (PAC) 2368. -meisjes: 1. Jaqueline van de Ireeke (AV'56) 3862, 2. Daphne asperse (Zeeland Sport) 3680,1 andra Huissoon (AV'56) 3676,4. lirjam van Andel (Sliedrecht port) 3570, 5. René Rinn (Schelde oort) 3251 punten. -JANSTEEN - Het laatste (e succes was voor Stepha- Kottier de eindoverwinning iet Belgische Ciney, in het ooi voor de Wallonië-cup. deed mij veel genoegen ik de finale bereikte, maar ,r nog dat ik won van Linda mandsverdriet," bekent ihanie Rottier. is niet helemaal onbe- pelijk, want Linda Nie- dsverdriet was een week en tijdens de nationale idkampioenschappen num- één geworden. Winnen de Nederlandse kampioene m prestatie die er mag zijn. werd zelf derde, nadat ik in lalve finale verloor van Pe- Kamstra. Die speelt tegen "een sterke partij. De atsingen op de grote toer- ien in Nederland wijzen ons 'd aan als tegenstandsters," ;zij. laar vader, Auk Rottier, dan ook terecht dat het iwige' duel tegen Kamstra r zijn dochter een psychi- edruk met zich meebrengt, it overigens wel opvalt bij top van de 14-jarigen is dat verschil tussen de nummers twee en drie kleiner is ge- rden. Dat bewijst ook de overwinning van Stephanie op Linda Niemandsverdriet in België," aldus haar vader. Stephanie Rottier werd de afgelopen winter al geselec teerd voor de nationale jeugd- ploeg. In de maand januari maakte zij de eerste overtocht naar Engeland voor de tradi tionele interland. „Ik had er veel zin ia De ploeg stond on der leiding van Hans Felius. We speelden daar op betonnen banen, maar dat wende alle maal snel. Ik werd uiteindelijk derde," herinnert zij zich. Een maand later vertoefde zij in West-Duitsland. „Ik moest tel kens als derde meisje mee, zo- datje maar moest afwachten of je kon spelen. Doordat Linda Niemandsverdriet ziek werd, kon ik in het toernooi meespe len, anders had ik alleen maar een oefenpartij gespeeld die niet meetelt voor het toernooi," aldus Stephanie. Voorafgaande aan de vakan tieperiode speelde zij in Ter- neuzen bij Animo in het eerste competitieteam, waarin zij een groot aandeel had in de be haalde promotie naar de over- Stephanie Rottier, de talentvolle jeugdspeelster uit St.-Jansteen, die er een druk, maar succesvol seizoen op heeft zitten. - foto de stem/cor j. de boer gangsklasse B. „Het was bij Animo een geheel ander team. Alleen Isabelle Leenhouwers kende ik goed van de bonds- trainingen. We zijn uiteindelijk gepromoveerd en dat was ook de reden dat ik van Smash naar Animo ben gegaan in de hoop volgend seizoen hoger te kunnen spelen. Dat is gelukt en bovendien heb ik een fijne competitie gehad met een leuk team. In Amsterdam speelde ik in de promotiewedstrijd mijn moeilijkste partij van de com petitie tegen Nora Blom. Die vrouw had werkelijk alles te rug. Aan die dag denk ik nog met veel plezier terug," zegt zij. Toen brak er voor de Zeeuws-Vlaamse tennisster een drukke periode aan. Vanaf Schiphol vertrok zij naar Oslo voor een internationaal toer nooi. „Vroeger had ik wel eens gevlogen, maar daarvan herin ner ik mij niets meer. We wer den na aankomst ingekwar tierd. Het toernooi was niet zo sterk bezet, maar het was meer een voorbereiding op Spanje," licht zij toe. In Spanje moest de nationale ploeg aantreden voor de Europa Cup voor landenteams. Winst op Marokko en Rusland betekende weer afreizen naar het Belgische Mons, waarin zij werden ingedeeld met West- Duitsland, Hongarije en Fran- kijk. „We eindigden als derde. Ikzelf verloor van de Duitse nummer drie Petra Kemper met 6-4,7-5," aldus Stephanie. In België is het deelnemen aan meerdere toernooien in de zelfde periode toegestaan in te genstelling tot Nederland. In juli stond Stephanie Rottier in Brussel in twee finales en sloot beide met winst af. „Ik deed mee aan het Leopold-jeugd- toernooi, waarin ik in de finale won van Lara Bitter en in het dames 1-toernooi won ik van Stephanie Gomperts. Een week later in het toernooi om de Cup Carl Gantois verloor ik van de als eerste geplaatste Annema- rie Foldenie, die de volgende partij opgaf. Dat vond ik wel jammer." Het spelen van toernooien moet ten koste gaan van de techniek. Er blijft begrijpelijkerwijs weinig tijd over om trainingen te volgen. „Dat is het nadeel van de vele toernooien. De techniek gaat gewoon achteruit en dat merkte ik pas goed na de nationale jeugdkampioen schappen. Mijn trainer, Ri chard Bral, was daarbij ook aanwezig en heeft tussendoor nog met mij getraind. Dat deed mij veel deugd. De techniek werd weer aangepast en de on effenheden weggewerkt. De winst die ik daarna in België behaalde op Linda Niemands verdriet was het bewijs daar van," zegt zij resoluut. Ze besloot haar 'buitenlandse toernee' dicht bij de deur in het Belgische St.-Niklaas. Zij reikte tot de halve finale, waarin zij verloor van de als eerste geplaatste Ilse Ruijter, een Belgische A5-speelster, die drie jaar geleden nog Belgisch kampioene was. De mavo 3 is de volgende stap en dat heeft niets met tennissen te maken. „Nee, nu wordt alles op de school gezet. Mijn trainingen bij Richard Bral worden daar volledig op afgestemd. Of ik vermoeid ben na dit alles? Ja, toch wel, maar ze kunnen me morgen zo weer wegsturen om te gaan tennissen," zegt zij veelbetekenend. n actie tijdens het numrrlII impioenschappen meerkat - fotowimkoovm"1 Jan onze hockeymedewerker - Het damesteam van Olympia had een start in de hockeycompetitie. Tegenstander werd met forse cijfers verslagen. De dames van speelden verdienstelijk gelijk tegen Teteringen. deelde de punten met het bezoekende Gilze-Rijen. de heren stelde Olympia teleur door van Voorne te Rapide deed het beter en won verdiend van Goes won ruim van een zwak Zundert. heren: RA- 2-0 - enorme opsteker voor want binnen een mi- stond het al 1-0 door Fassaert. Rapide ging door en zeven minuten jer rondde Mario Boon een ™aP af. Rapide behield rest van de eerste helft een rerwicht en was verschil de keren dicht bij 3-0, Z?r de keeper van Prinsen- F* Was goed op dreef. Na de "rong Prinsenbeek sterk a en Rapide had het moei- Toch leverde het offen der van Prinsenbeek geen op en in de slotfase .1 Cll rJ^PWe over een beter ditje te beschikken, want nulsterse heren namen in uit;3? tien minuten het «wiatief over en stelden zo de «ge veilig. wmpia-voorne 1-2 - le re? u stelc*e teleur. Gezien lint, aten in de voorberei- npf. ^as Olympia favoriet, n rin °°rne liet zien dat er JS ^Petitie uit een ander ia ie-moet worden gestapt. )lvm ''en minuten keek Pla tegen een 0-2-ach- terstand aan. Het werd nog wel 1-2 voor rust door Mar tij n Snoodijk, maar verder kwamen de Terneuzenaren niet. In de tweede helft ging het spel over en weer en voor beide doelen waren er goede kansen, maar er werd niet meer gescoord. Olympia ver loor dus door een zwakke start. Derde klasse dames: TETE- RINGEN-RAPIDE 3-3 - Ra pide was in het eerste half uur sterker, maar het duurde tot de 25e minuut voor Mar griet Smid de score opende. Vlak voor rust scoorde Mar jan van Overmeire, maar nog in dezelfde minuut kwam Te teringen op 1-2. In de tweede helft leek Rapide na zeven minuten spelen op rozen te zitten, want door Dianna van Damme werd het 1-3. Tete ringen gaf echter niet op en perste er een offensief uit en met succes. Na een kwartier werd het 2-3 en in de laatste minuut mocht Teteringen een strafbal nemen. Die werd be nut, zodat de eindstand 3-3 werd. OLYMPIA-MADE 6-0 - Een Spelmoment uit de hockeywedstrijd tussen Olympia en Voorne. Voorne (donker tenue) scoort 0-1. De keeper van Olympia is kansloos. foto de stem/cor j. de boer bliksemstart van de Terneu zense dames. Binnen een kwartier stond het al 4-0 en was Made een geslagen ploeg. Na twee minuten werd het 1- 0 door Marianne Dieleman, die uitgroeide tot topschutster van deze middag. Enkele mi nuten later scoorde zij 2-0, na een goede combinatie tussen Kristie Hofman en Klaar Zuiderbaan. In dezelfde mi nuut scoorde Dieleman een onvervalste hattrick na een solo: 3-0. Klaar Zuiderbaan maakte er 4-0 van en vlak voor rust scoorde Dieleman 5- 0. In de tweede helft viel Olympia in de concentratie terug en verder dan een tref fer van weer Marianne Diele man kwamen de Terneuzense dames niet meer. GOES-GILZE-RIJEN 0-0 - Een sterker Goes kon de vele kansen niet omzetten in tref fers. „Onze afwerking faal de," aldus trainster Leonie Oosterveldt. Overigens was het een open duel met goed hockey over en weer met een overwicht voor Goes, dat re delijk uit de startblokken is gekomen. Vierde klasse heren: ZVN- DERT-GOES 0-5 - Een dui delijke zege voor een sterker Goes. Na twintig minuten kwam de doelpuntenmachine op gang. Het werd 0-1 door Lodewijk Hintze. Via Bas- tiaan Gerris en Martij n Braam werd het nog voor rust 0-3. Na de veldwisseling een lichte terugval van Goes, maar een zwak Zundert kon daarvan niet profiteren. Diep in de tweede helft scoorde Lo- dewijk Hintze 0-4 en Bob Ka- kebeke legde de 0-5-eindcij- fers vast. Een goede start van Goes. UITSLAGEN HEREN Derde klasse: Rapide-Prinsen- beek 2-0, Olympia-Voorne 1-2, Hoekse Waard-Vlissingen 1-2, Teteringen-Spijkenisse 3-1. Vierde klasse: Oudenbosch-Mid delburg 1-2, Made-HSD 1-1, Zun- dert-Goes 0-5, Zevenbergen-Gil- ze-Rijen 7-1. DAMES Derde klasse: Goes-Gilze-Rijen 0-0, Goirle-Middelburg 3-0, Olympia-Made 6-0, Teteringen- Rapide 3-3, Vlissingen-Zeven- bergen 7-0. Van onze sportmedewerker CADZAND - In de sterk bezette trimkoers te Cad- zand, waar maar liefst 47 renners hun rugnummer kwamen afhalen, ging de winst in een spurt met vier naar René Heyboer. Een kwartet dat zich al vrij vroeg in de wedstrijd van de rest van het veld wist af te scheiden. Dit onder impuls van Rudy Buzeyn, die na de eerste prikacties, waarbij met name Charles Mollet zich onderscheidde, alleen op avontuur trok, waarbij hij een fikse greep deed in de goed gevulde premiepot. Daan Verhulst, Jan Min- naard en René Heyboer doorzagen de zaak knap en kregen aansluiting. Dat zou Robbie Meijer niet meer lukken. Rondenlang bleef hij tussen de vier leiders en het peloton hangen, tot het moment waarop hij het nut teloze van zijn jacht inzag. Ook de Belg Jean-Marie de Roo trachtte nog wat op gang te brengen, maar de vier vooraan lieten de trein dusdanig gesmeerd lopen, dat niemand er meer in slaagde het hen nog moeilijk te maken. In de spurt om de winst kwam René Heyboer als eerste de laatste rechte lijn opgedraaid en niemand was nog in staat de krachtspur ter uit Terneuzen te weer staan, ook al waren de po gingen van Jan Minnaard goed bedoeld, maar verder dan op één lengte kwam hij niet meer. De spurt van het peloton werd gewonnen door Benny de Smit uit Sluiskil. Vanaf de tiende plaats moest een breed spurtend peloton ex aequo worden geklasseerd. UITSLAG 1. René Heyboer (Terneuzen), 2. Jan Minnaard (Ovezande), 3. Daan Verhulst (Waarde), 4. Rudy Buzeyn (Schoondijke), 5. Benny de Smit (Sluiskil), 6. Jan van 't Westeinde ('s-Heeren- hoek), 7. Patrick van Straten (Terneuzen), 8. Willy de Feber (Hoek), 9. Robbie Meijer (Os- sendrecht), 10. Henk Peters (Biervliet), 11. ex aequo een der tigtal renners in het peloton. Els van Haelst, de zwemster van De Bruinvis, die voor een voortreffelijke prestatie zorgde met haar zesde plaats op de 3000 meter vrije slag dames in de Kanaalrace te Vlissingen. - foto de stem/cor j. de boer Eline Velgersdijk (ZC Koe wacht) bij de meisjes en de Vlissinger Frans Vermeulen bij de jongens. De zwemclub Koewacht heeft het langebaanzwemmen in Zeeland dit jaar beheerst. Met Eline Velgendijk, Arno van de Berghe en Anton Thoen scoorde trainer José van de Berghe het hoogst. „Het was jammer van de blessure van Ilse Schramm, want dan was ook de titel bij de schoolslag naar Koewacht gegaan," aldus de succesvolle Koewachtse zwemtrainer. UITSLAGEN 800 meter vrije slag jongens tot 12 jaar: 1. C. Fischer (HPC) 11.13, 5. F. Vermeulen (Stormvogel) 12.06, 7. T. Salome (Scheldestroom) 12.27, 11. W. van de Sar (ZC Koewacht) 12.33, 15. R. Korstanje (De Bruinvis) 13.41, 16. M. Vonhout (De Schelde) 14.01, 19. P. de Maillie (Scheldes troom) 14.26, 21. A. Anthonisse (Scheldestroom) 14.37. 800 meter vrije slag meisjes tot 12 jaar: 1. S. Pels (De Steur) 11.00,6. E. Velgersdijk (Koewacht) 11.43, 9. I. Hamelink (Koewacht) 12.18, 10. S. Maes (Bruinvis) 12.19, 11. W. Vel gersdijk (Koewacht) 12.27, 12. M. Boidin (Scheldestroom) 12.27,14. R. Verplanke (Scheldestroom) 13.12, 15. C. den Dekker (Scheldestroom) 14.02.16. A. Kosten (Scheldestroom) 14.09, 17. Q. Wegman (De Bruinvis) 14.21. 1000 meter VTije slag jongens tot 14 jaar: 1. M. Dijkstra (Torpedo) 13.28, 8. J. Korstanje (De Bruinvis) 14.15, 11. P. Verhoeve (ZC Koewacht) 15.23. 1000 meter vrije slag meisjes tot 14 jaar: 1. M. Masseurs (HPC) 13.14, 6. I. de Jonge (Scheldestroom) 14.10,7. M. de Coninck (De Bruinvis) 14.38, 10. E. de Jonge (ZC Koewacht) 15.05, 16. P. de Bruijn (De Schelde) 15.55.17. S. Kosten (Scheldestroom) 15.59. 3000 meter vrije slag heren: 1. A. de Rouw (AZPC) 34.59, 13. A. van de Berghe (ZC Koewacht) 37.21, 28. M. Willaert (De Bruinvis) 41.40, 31. T. Vinke (Scheldestroom) 42.00, 36. E. van Gemert (Stormvogel) 42.23, 40. W. den Engelsman (ZC Koewacht) 43.29, 46. F. Simpelaar (Scheldes troom) 44.52, 48. D. de Boe (Beve landers) 45.01. 3000 meter vrije slag dames: 1. E. Elzerman (Torpedo) 37.48, 6. E. van Haelst (De Bruinvis) 37.57, 12. M. Aarnoudse (Scheldestroom) 40.42, 19.1. Logghe (Stormvogel) 40.48, 20. I. Passemiers (De Bruinvis) 40.49, 24. N. van Haelst (De Bruinvis) 42.58, 30. D. Menheere (Bevelan ders) 44.18, 33. S. de Bruijne (Stormvogel) 44.51. 3000 meter schoolslag heren: 1. N. Wempe (De Zeeschuimers) 44.24, 4. A. Thoen (ZC Koewacht) 45.57, 12. C. de Ridder (ZC Koewacht) 49.27, 18. A. de Maat (ZC Koewacht) 51.31, 19. J. Borgt (ZC Koewacht) 51.54, 20. A. van Zijp (Stormvogel) 51.57, 22. F. Smet (Bevelanders) 53.54, 25. J. P. Wondergem (Scheldestroom) 54.37. 3000 meter schoolslag dames: 1. R Willemse (De Zeeschuimers) 50.45, 7.1. Schramm (ZC Koewacht) 51.07, 11. C. Navest (Stormvogel) 53.08,14. L. Lievense (Stormvogel) 55.01, 20. K. Brouwer (Bevelanders) 56.11, 21. K. de Kerf (ZC Koewacht) 57.09, 23. O. de Booy (Koewacht) 60.00. Van onze zwemmedewerker VLISSINGEN - Met een grandioze finalewedstrijd - de 3 kilometer lange 'Ka naalrace' te Vlissingen - is zowel het Zeeuwse als het landelijke langebaanzwem men geëindigd. Grandioos, omdat niet alleen in Vlis singen het puikje van Ne derlands lange-afstand- zwemmers aanwezig was die voor uitstekende zwem- sport zorgden, maar ook door de voortreffelijke prestaties van de Zeeuwse toppers. Vooral Els van Haelst uit Sas van Gent en de Koewachtse krachtpat ser Anton Thoen deden het voortreffelijk. Els van Haelst ging brutaal met de kopgroep mee en moest op winnares Ellen Elzerman uit Hilversum slechts 9 secon den toegeven. Ze behaalde daarmede de zesde plaats. An ton Thoen ging ook prima met de toppers mee, maar hij kon de sterke Nico Wempe en Guus Rasouxschultz niet bijhouden. Hij belandde uiteindelijk op de vierde plaats, die hij ondanks aandringen niet meer afstond. Arno van de Berghe uit Koe wacht kreeg op de vrije slag nu wel de gewenste tegenstand. Hij moest echter ervaren dat hij op de 3 kilometer nog wel iets tekort komt op de top van Nederland. Hij moest op win naar Arthur de Rouw bijna 2,5 minuut toegeven en kwam als dertiende aan. Op het laatste moment is Ilse Schramm (Koe wacht) toch nog ingeschreven. Ze had nog wel last van haar knieblessure, maar wilde zich toch wel testen op de 3 kilome ter. En ze deed het met veel bravour. Ze ging keurig met de kopgroep mee en had in de eindsprint nog onvoldoende macht om mee te sprinten. Uit eindelijk finishte ze als ze vende op slechts 22 seconden achter de nieuwe Nederlandse lange-afstandkampioene Ria Willemse uit Zandvoort. Een voortreffelijke finale dus van de Zeeuwse toppers. Na de huldiging van de Neder landse kampioenen kon kring voorzitter Adrie van de Maale uit Terneuzen ook de Zeeuwse kampioenen huldigen. Anton Thoen en Katinka Brouwer wonnen de schoolslagbekers en Els van Haelst en Arno van de Berghe werden kampioen op de vrije slag. In het jongerenklas- sement (tot 12 jaar) wonnen

de Stem | 1988 | | pagina 9