Sovjet-dammers klagen krant aan VOORZITTER HARMSEN: 'WILLEMS HAD KUNNEN SPELEN' Van Vliet zegt af voor 'Antwerpen' SPORT DIE Greg LeMond wil meer basissalaris Lendl bij laatste zestien UITSLAGEN SPORTPRIJSVRAGEN LISSABON - Met het lood in de schoenen is Ajax gisteravond in Lissabon geland. Zonder de steun van vijf vaste basisspelers en met drie onervaren gezichten in de defensie hoopt de aangeslagen ploeg van trainer Kurt Linder morgenavond de schade beperkt te houden tegen Sporting Lissa bon en zijn 60.000 fanatieke fans. Pech VIER NEDERLANDERS IN EERSTE ZESDAAGSE VAN SEIZOEN Ajax gaat informeren G 6 SE Wales hoopt op Van den Hau Iglesias alleen voorop Robson mag drie jaar niet rijden HONKBAL te koop aangeboti "fotokopiëren Aanhangwagens Th.L. met Vissers Slematlc keukens en sanitair Tevens leveren wij bouwmaterialen en sierbestrating bouwservice vissers m. [sdmkw 22 - Oistafmit - Ilt2t-549JI - ïrifa kuftnsd de stem S AMSTERDAM (ANP) - Drie Sovjet-damgrootmees- ters hebben een Sovjet- krant voor het gerecht ge daagd. Het geding, dat door oud-wereldkampioen Gant- warg samen met Baljakin en Korenevski is aange spannen, is het eerste door sporters in de Sovjetunie te gen een officieel orgaan en dient op 19 september voor een Moskouse rechtbank. Aanleiding voor deze unieke stap is een artikel onder de kop 'Dammers neergesabeld', dat begin dit jaar verscheen in Komsomolskaja Pravda. Daarin werd Gantwarg be schuldigd zijn positie in de damwereld te verstevigen door sterke grootmeesters om zich heen te verzamelen. Gantwarg zou op deze grootmeesters zo veel overwicht hebben, dat zelfs toernooiresultaten beïn vloed konden worden. Kore nevski en Valneris zouden vo rig jaar in Moskou him landge noot Wirny van de Europese titel hebben afgehouden door beiden van de Nederlander Ge rard Jansen te verliezen. Jan sen eindigde mede daardoor één punt voor Wirny als eerste. De auteur van het artikel, G. Schwets, baseerde zich vooral op klachten van Wirny's vader, die als trainer zijn zoon als Europees kampioen tipte. Schwets herinnerde aan het onderling 'verkopen' van par tijen in vroegere Sovjet-kam pioenschappen en stelde dat spelers elkaar op die manier aan punten en titels hielpen. Damfederatie-vicevoorzitter Kostiev zou aangewezen zijn om de vete tussen Wirny c.s. en Gantwarg c.s. op te lossen. Ook wereldkampioen Alexander Dibman zou daarop hebben aangedrongen. Gantwarg verweert zich door te stellen dat Schwets al leen maar op geruchten afgaat. De oud-wereldkampioen is er van overtuigd dat hij het pro ces zal winnen. „De auteur heeft al een keer uitstel ge vraagd en ook op 19 september zou hij niet aanwezig kunnen zijn. Hij probeert er natuurlijk onderuit te komen, omdat hij zwak staat. Dibman heeft zich ook gedistantieerd van het ar tikel en een brief geschreven aan de krant, waarin hij mij een voorbeeld in het leven en de sport noemt. Van het hele verhaal klopt niets", aldus Gantwarg, die na terugkeer van het wereldkampioenschap ook een proces wil aanspannen tegen Wirny senior. „Hij stelt dat er twee kampen zijn, maar die zijn er alleen in zijn geest", zegt de oud-wereldkampioen, die enkele jaren geleden in ver legenheid werd gebracht door een boek van Koeperman. „Dat soort geschriften, dat mij in een nadelig daglicht stellen, is ze ker mijn lot", aldus Gantwarg. Ajax wil schade beperken Door Ted van Leeuwen Vandaag zullen de geblesseerde Winter en Van 't Schip hun laatste test doen. Als zij alle oefeningen kunnen meedoen en woensdagmorgen geen reacties in hun ge wrichten krijgen, zal Linder niet schromen het duo in het UEFA-cup-duel voor de leeuwen te gooien. speeld. Pas als we volledig zijn, mag u oordelen. We worden nu vergeleken met de klasseploeg van weleer. Maar grote spelers als Blankenburg en Vasovic hebben ook eerst een half jaar op de bank gezeten. Wouters had het bij Ajax een half jaar moeilijk, Spelbos een heel jaar zelfs. Nu is er geen tijd meer. Jongens als Jonk, Vink, Ver- kuijl en Werdekker moeten ge lijk aan de bak. Die komen van clubs, waar ze niet onder druk speelden in een milieu van iedere week favoriet. Die heb ben geen idee wat er op hen af komt. Dat was niet zo erg ge weest als we Willems en Win ter erbij gehad hadden. Twee voor mijn systeem essentiële spelers. Om een wedstrijd van Ajax te beoordelen, moet je eerst de spelers beoordelen". Nochtans was het de bedoe ling van Ajax om de achter stand op PSV te verkleinen. Niet voor niets werd zes mil joen geïnvesteerd. Voorzitter Harmsen grijpt in de perscon ferentie in en roept boos: „Nee, drie jaar pressing-voetbal van meneer Cruijff, wat hebben die dan opgeleverd?" Achteloos voorbijgaand aan twee Euro pacup-finales. Harmsen is niet te stuiten: „We zullen het verschil met PSV kleiner maken. PSV kan nog één buitenlander kopen, dan is het op. En dan? In Nederland is echt niks te koop. Nee, dan heb ben wij het met Larsson en Pettersson beter gedaan. Al leen hebben we de pech met Winter, Van 't Schip en Wil lems. Normaal gesproken had Willems afgelopen zondag te gen Twente en morgen hier in Lissabon kunnen spelen. Hoe het precies zit, weet alleen ik, de voorzitter. Willems is een speelbal van medici, een slachtoffer. Ik ga er nu niet op in, maar op de dag dat hij speelt, geef ik een persconfe rentie en doe ik alles uit de doeken". Voorlopig moet Linder het nog een paar weken stellen zonder de met allerlei kwetsu ren rondlopende Willems, waarover de medici maar geen eensluidende diagnose kunnen stellen. Linder staat voor de taak zijn cynische ploeg het ge loof te geven dat de defensie met de groentjes Vink, Wer dekker en Verkuijl het tegen het overigens moeizaam sco rende Sporting (één goal in drie wedstrijden) zal houden. Linder: „Toen ik hier zes jaar geleden werkte, begon het ook slecht. Nadat Rijkaard zijn plaats gevonden had, liep het ineens als een trein". Ajax werd dat jaar echter tweede, een plaats die dit jaar verbe terd moet worden. Linder: „Natuurlijk ben ook ik niet te vreden met vier uit vier. Maar we hebben pech gehad. En om goed te spelen, moet je af en toe geluk hebben Linders voorganger Johan Cruijff hanteerde het credo: 'Pech krijg je, geluk dwing je af'. Veel fiducie heeft de omstreden trainer niet in hun inzetbaar heid; vermoedelijk zullen ze naast de geschorste Wouters en Blind op de tribune plaatsne men. De trainer ontkende overi gens dat Ajax met het lood in de schoenen rondliep. Wijzend op zijn zich als toeristen gedra gende spelers: „U ziet het zelf. Gedragen zij zich als geslagen honden?" Dat deden de aanko mende miljonairs in korte broek inderdaad niet. Zij leg den een grote mate van onver schilligheid aan de dag. Dat het vertrouwen in een goede afloop niet al te groot is, illustreerde de overigens ge schorste aanvoerder Jan Wou ters met zijn opmerking: „We moeten de schade beperkt hou den en op 5 oktober in Amster dam de zaak rechtzetten. Ge lukkig zitten de Olympische Spelen tussen beide wedstrij den. Over vier weken zijn we weer bijna compleet en kunnen dan met ons echte elftal spe len". Wouters vond als een keu rige aanvoerder dat niet trai ner Linder en diens twee-spit- sen-systeem de hoofschuldige was van de mislukte competi tiestart van Ajax. Wouters: „De verkeerde passes geven wezelf. Of we nu met twee of drie spitsen spelen, als de bal niet aankomt, houdt alles op. Daar kan de trainer niets aan doen. We hebben nieuwe spe lers, geblesseerden en een aan tal jongens, onder wie ikzelf, die uit vorm zijn. Hoe dat komt, weet ik niet. Pas als we com pleet zijn en de vorm er is, kun nen we over het systeem gaan discussiëren. Ik houd inder daad van een breed veld, drie spitsen dus". Kurt Linder verweet de pers dat hij en zijn elftal te hard waren aangevallen. „Wat is er anders dan vorig jaar? Onder Cruijff werden in de eerste tien wedstrijden zes punten ver- NEW YORK (Rtr) - Hoe verdacht de vorm van Ivan Lendl bij de Open Amerikaanse tenniskam pioenschappen ook moge lijken, de Tsjechoslowaak houdt nog steeds stand in zijn tweede vaderland. Na de extra rustdag, die de regen de deelnemers in het weekeinde gunde, bereikte hij ten koste van Scott Davis zelfs zonder setverlies de laatste zestien: 6-1,6-4,6-3. Deze Davis staat op de we reldranglijst niet hoger dan de 192e plaats. Desondanks ontleende Lendl enig zelfver trouwen aan zijn optreden. „Het gaat beter", meldde hij verheugd. Goed voor de dag komen op Flushing Meadow is voor Ivan Lendl een kwestie van prestige. Als hij deze editie wint, zegeviert hij voor de vierde achtereenvolgende maal. Niemand heeft dat sinds de dagen van de grote Bill Tilden voor elkaar ge kregen. Tilden zelf won in 1925 voor de zesde maal op rij. Verder kan alleen een eindzege Lendl in het zadel houden houden als 's werelds nummer één. Hij moet die toppositie nog drie weken vasthouden, wil hij de re- cord-suprematie van 156 we ken van Connors van 1974 tot 1977 overtreffen. UITSLAGEN Damesenkelspel: achtste finales: Sabatini (Arg)-Rehe (VSt) 7-5,6- 4, Graf (WDl)-Fendick (VSt) 6-4, 6-2, Navratilova (VSt) - Reinach (Zaf) 6-4, 6-1, Katerina Maleeva (Bul)-Helena Sukova (Tsj) 6-1,6- 3, Zina Garrison (VSt)-Arantxa Sanchez (Spa) 4-6, 7-5,6-2, Savs- jenko (Sov)-Phelps (VSt) 6-3,6-1. Damesdubbelspel: tweede ron de: Gigi Fernandez/Robin White (PuR/VSt)-De Vries/Jagerman (Bel/Ned) 6-4, 6-1, Suire/No- votna (Fra/Tsj)-Porwik/Van Ivan Lendl die zonder setverlies afrekende met Scott Davis. FOTO AP Rensburg (WDl/ZAf) 6-4, 4-6, 6- 4, Byrne/Thompson (Oos)- Lindqvist/ Scheuer-Larsen (Zwe/Den) 3-6,6-4,6-3. Herenenkelspel: derde ronde: Lendl (Tsj)-Scott Davis (VSt) 6- 1,6-4,6-3, Connors (VSt)-Aldrich (ZAf) 6-3, 6-2, 6-3, Hlasek (Zwi)- Jarryd (Zwe) 6-2, 6-4, 6-2, Lo- zano (Mex)-Perez-Roldan (Arg) 6-4, 6-4, 5-7, 7-6 (7-2); Agassi (VSt)-Kriek (VSt) 6-3,6-1,2-6,6- 0; vierde ronde: Cahill (Aus)- Laurendeau (Can) 6-4, 6-4, 6-3, Wilander (Zwe)-Woodforde (Aus) 6-3,6-2,6-2. Herendubbelspel: derde ronde: Curren/Pate (VSt)-Kohlberg/ Van t Hof (VSt) 4-6, 7-6 (7-4), 7-6 (7-5), Korita/Levine (VSt)-Me- cir/Smid (Tsj) 6-4, 6-4, Leach/ Pugh (VSt)-Forget/Leconte (Fra) 6-7 (4-7), 6-3,7-6 (7-3). LISSABON - Aj ax gaat bij de Portugese voet balbond informeren welke Sporting-spelers er woensdag wel en welke niet speelgerech tigd zijn. Volgens de UEFA-regels mogen alleen spelers, die voor 15 augustus aange trokken zijn, deze Europa Cup-ronde spelen. En van de aankopen niet meer dan vier nieuwe buiten landers. Sporting trok er vijf aan, de Zweed Eskils- son, de Brazilianen Ricar- do, Silas en Douglas en de Uruguayaan Rodriguez. Onzeker is of Eskilsson, Douglas en Silas op tijd zijn aangemeld. Ricardo is dat niet. Door Rob van Deursen ANTWERPEN - Voor Teun van Vliet zit het wielerseizoen er op. De prof coureur uit Baarle-Nassau, die in de najaarsklassiekers zijn door ziekte en blessures geteisterde seizoen nog enige aanzien wilde geven, kampt met problemen met z'n bloed. Om goed te herstellen, besloot hij daarop na het WK op de weg in Ronse het wielerjaar '88 voor gezien te houden en met veel rusten weer op krachten te komen voor het wegseizoen '89. Vandaar dat Van Vliet moest afzeggen voor de Zesdaagse van Antwerpen, die van donderdag 29 september tot en met dinsdag 4 oktober 's avonds wordt afge werkt in het Sportpaleis van de Belgische havenstad. Patrick Sercu, wedstrijdleider in Antwerpen, gisteren tijdens de pers conferentie: „We hadden Van Vliet er heel erg graag bij gehad, maar hij vond het beter om volstrekte rust te nemen. Dat hebben wij te respecteren. Zo is het ook jammer dat Wim Arras zal ontbre ken. Hij kreeg van de ploegleiding geen toestemming, omdat men in hem een po tentiële winnaar van Parijs-Tours ziet. Met Laurent Fignon zijn we ook nog bezig geweest, maar diens financiële wensen lagen veel te hoog. Ik kreeg bij hem de in druk dat hij te veel geld vroeg om maar niet in Antwerpen te hoeven rijden". Ondanks de door hem genoemde tegen vallers, toonde Sercu zich zeer tevreden over de samenstelling van de achttien profkoppels, die op 29 september door Re- né Pijnen zullen worden 'weggeschoten'. „Vorig jaar was het duo Clarke-De Wilde misschien iets te sterk. Daarom hebben we die twee nu uit elkaar gehaald. Clarke rijdt met Ilegems en De Wilde met Tour- né. Op die manier zijn de krachten over het veld beter verdeeld". De Nederlandse inbreng in het veld van 36 profs bestaat uit nationaal kampioen op de weg Peter Pieters, die met Ad Wij- nands een koppel vormt, en uit Jelle Nij- dam, die samen met Marco van der Hulst op het hout van Antwerpen in actie zal komen. Vorig jaar, toen de Zesdaagse van Ant werpen na een onderbreking van vier winters opnieuw werd opgestart, viel de publieke belangstelling flink tegen. De organisatie weigerde gisteren het bedrag in geld uit te drukken dat verloren werd, maar noemde het 'aanzienlijk'. Dit keer poogt men via het voor de toeschouwers weer beter bereikbaar maken van het middenterrein meer belangstelling te kweken. Verder blijft Sercu via het pun tensysteem werken met bonusronden (elk koppel dat honderd punten verdient, krijgt een toer cadeau). De samenstelling van het profveld van de 46ste Zesdaagse van Antwerpen ziet er als volgt uit: Danny Clarke (Aus)-Roger Ilegems (Belg), Stan Tourné (Belg)-Etienne de Wilde (Belg), Roman Hermann (Liech)-Jesper Worre (Den), Anthony Doyle (Eng)-Adriano Baffi (It), Rik van Slijcke (Belg)-Sören Lilholt (Den), Urs Freuler (Zwits)-Hans Rudi Marki (Zwits), Peter Pieters (Ned)-Ad Wijnands (Ned), Völ- ker Diehl (WDl)-Roland Gunther (WD1), Mi chel Vaarten (Belg)-Michael Marcussen (Den), Johan Devos (Belg)-Luc Govaerts (Belg), Ro- main Costermans (Belg)-Laurent Biondi (Fra), Johan Bruyneel (Belg)-Corneille Daems (Belg), Luc Colyn (Belg)-Robert d'Hondt (Belg), Dirk Heirweg (Belg)-Markus Hess (WD1), Tom Sawyer (Aus)-Michael Grenda (Aus), Jelle Nijdam (Ned)-Marco van der Hulst (Ned), Daniël Wyder (Zwits)-Holenweg- her (Zwits), Jan van Camp (Belg)-Jean-Marie Vernie (Belg). De Zesdaagse van Antwerpen vormt de eerste van een reeks van dertien of veertien. De ka lender voor de zesdaagsen komend wintersei zoen ziet er als volgt uit: 29/9-4/10 Antwerpen; 7-12/10 Munster; 13-18/10 West-Berlijn; 20- 25/10 Dortmund; 27/10-1/11 Grenoble en Ma drid 3 - 8/11 München; 15-20/11 Gent; 28/11-4/12 Zurich; 27/12-1/1 '89, Keulen; 5-10/1 Bremen; 13-18/1 Stuttgart; 20-25/1 Rotterdam; 27/1-1/1 Kopenhagen. CARDIFF (Rtr) - Wales hoopt voor de eerste kwa] catiewedstrijd op 14 september in Amsterdam t< Nederland op de inbreng van Pat van den Hauwe, De agressieve verdediger van Everton raakte in juni m schakeld door een ernstige enkelblessure, maar maakte week geleden zijn rentree bij zijn Engelse werkgever, ervaring van Van den Hauwe is volgens Wales-man Terry Yorath van vitaal belang door de afwezigheid Kevin Ratcliffe. De aanvoerder van het elftal van Wales! clubgenoot van Van den Hauwe is geblesseerd en zal nieti Amsterdam kunnen spelen. Hoewel de vooruitzichten van Wales in een kwalificat groep met de Europese kampioen en West-Duitsland erg gunstig lijken, is Yorath optimistisch. Zeker nu stei valler Ian Rush bij Liverpool is teruggekeerd en wek.„ in Engeland is te bewonderen. „Het moge duidelijk zijn" onze voorbereiding op het duel met Nederland ideaal' zijn, als Ratcliffe fit was geweest. We hebben echter volle vertrouwen dat het een goede wedstrijd voor wordt", zei Yorath. De selectie van Wales: Neville Southall, Pat van den Hauwe Norman, Gareth Hall, Peter Nicholas, Clayton Blackmore Hughes, Kenny Jackett, Glyn Hodges, Brian Law, Alan D„ Barry Home, Mark Aizlewood, Geraint Williams, Ian Rush' Dean Saunders. NIEUWSOVERZICHT MANRESA (ANP) - De hete nazomer bekomt de Spanjaj, den goed in de Ronde van Catalonië. De etappe van ma® dag - de vijfde - van Playa de Aro naar Manresa meteénct van de eerste categorie en één van de tweede in het van de rit, werd geheel door Spaanse renners beheerst. In de straten van de aankomstplaats ontworstelde Angel Iglesias zich aan de greep van het peloton. Hij ij met een verschil van één seconde met zijn landgenotenfc durain en Recio. Uitslag vijfde etappe: 1. Iglesias (Spa) 4.44.26,2. Indurain (Spajopi sec, 3. Recio (Spa) z.t., 4. Gutierrez (Spa) op 12 sec, 5. Moreda (Sa, 6. Americo Silva (Por), 7. Hodge (Eng), 8. Bincolotto (Fra), kift) (Ier), 10. Corredor (Col), 19. Hermans (Ned), 20. Van Lancker(B 21. De Koning (Ned), 33. Lammerts (Ned), 95. Winnen (Ned) allen'' dezelfde tijd als Gutierrez, 87. Manders (Ned) op 7.39, 89. Van ft, souw (Ned) z.t„ 91. Lemond (Vst) z.t., 101. Beukers (Ned) op l]j 104. Hanegraaf (Ned) z.t„ 107. Arntz (Ned) op 17.48,108. Draayeri: 113. Harings (Ned) z.t.114. Veldscholten (Ned) z.t. Algemeen klassement: 1. Ballerini (Ita) i6.03.07, 2. Rota (Ita) z: Van Lancker (Bel) op 1 sec, 4. Indurain (Spa) z.t., 5. Tino 0.03, 6. Etxabe (Spa) op 0.03, 7. Cubino (Spa) op 0.03, 8. Cal (Spa) op 0.09,9. Laguila (Spa) op 0.12,10. Palacio (Col) z.t., 29. Kdi (Ier) op 1.23, 37. Delgado (Spa) op 2.58,41. Winnen (Ned) op 3.0!,ij Hermans (Ned) op 3.44,. 58. De Koning (Ned) op 6.29,62. Lamms (Ned) op 7.51,69. Van Orsouw (Ned) op 10.38,93. Hanegraaf (Nedii 20.53, 96. Manders (Ned) 24.34, 97. Beukers (Ned) op 24.42,102. mond (Vst) op 27.18, 106. Veldscholten (Ned) op 30.17, 108. Ar® (Ned) op 34.31, 110. Draayer (Ned) op 35.18, 111. Harings 37.47. MANCHESTER (Rtr) - Bryan Robson, aanvoerder va Manchester United en het Engelse voetbalelftal, magè jaar niet autorijden. Gisteren gaf hij voor de rechter toe g; hij achter het stuur heeft gezeten met een te hoog percei tage alcohol in zijn bloed. De 31-jarige Robson kreeg bovendien een boete van den, omdat hij weigerde een bloed- of urinemonster geven. EN STANDEN Transparant montuur, zachtblauw en 109,- met gratis 1 jaar Ravotgarantie. 0 25% korting op de glazen I gsEDA: Eindstraat 29, tel. 076-21224! 126-28, tel. 01640-53483 (in hetvierk; tanbiedingen zijn geldig t/m 24 september a.s. Als je ee De kans is groc werk geen erva ASB, ééi vind je misschie lijke baan voor j Uiteraar HBO of een va ASB uitzendbu 3 8040 Oosteil W WK in Italië Uitslagen van zondag zijn: Spanje - Nederlandse Antillen 2-22, Zuidkorea - Puerto Rico 7-5, Japan - Taiwan 1-12, Nica ragua - Canada 7-9, Cuba - Verenigde Staten 10-9, Nicara gua - Puerto Rico 6-5. Stand: 1. Cuba 11-22, 2. Ver enigde Staten 11-20, 3. Taiwa 11-16, 4. Japan 11-14,5. Can* 11-14, 6. Puerto Rico 11-12, Nicaragua 11-10, 8. Zuidkon 11-10, 9. Italië 11-8, 10. Nale land 11-4, 11. Nederlandse Al tillen 11-2,12. Spanje 11-0. Voor de nummers vijl tot e met twaalf is dit tevens i eindstand. De nummers éém vier en de nummers twee drie ontmoeten elkaar voor» finaleplaats. Lotto 35: eerste prijs: geen win naar; tweede prijs: 1 winnaar f. 300.000; derde prijs 84 winnaars f. 3218,30; vierde prijs: 3385 spe lers f. 79,80; vijfde prijs; 54.016 spelers f. 5,-. Toto: eerste prijs 11 winnaars f. IIIIIHH3RRK1 Toto-gelijk: eerste prijs: winnaar; tweede prijs 1 wil naar f. 270,80; derde prijs: i winnaars f. 150,40; vierde prt 148 spelers f. 14,60. Bel bovenstaand nummer uiterlijk twee d gewenste plaatsingsdag (eerder opgever altijd), de rest regelen wij. U kunt ook ter onze rayonkantoren (zie elders). Wij vraj uitsluitend vooruitbetaling voor opdracht rubrieken woningruil en te huur gevraagr Geopend van 8.30 tot 17.00 uur. KLONTJES UITSLUITEND VOOR PARTICULIEREN, regelprijs incl. B.T.W. Brabant Brabant Zeek f W.Br.Koerier Z.VI.K Van onze sportredactie PLAYA DE ARO - „Greg LeMond heeft van een Spaais of Italiaanse ploeg een enorm aanbod gekregen. Daar door bestaat de mogelijkheid dat hij volgend jaar nif meer voor PDM rijdt". In Spanje waar hij met z'n ploeg aan de Ronde van Cata lonië deelneemt, is ploegleider Jan Gisbers min of meer ver rast door de mededeling van de Amerikaan. „Greg kwam drie dagen geleden bij me en ver telde over het gigantisch aan bod. Ik heb geen reden om aan te nemen dat hij bluft, want ik weet dat nog diverse grote ploegen koortsachtig op zoek zijn naar een nieuwe kopman". PDM heeft LeMond begin dit jaar gecontracteerd voor een basissalaris van 600.000 gulden. Behaalde LeMond goede resul taten, dan kon hij via een pre miestelsel z'n inkomen op schroeven tot 1.2 miljoen gul den. Zoals bekend sukkelde Greg LeMond echter vrijwel het hele seizoen en kon hij zich nergens onderscheiden. Le Mond wil nu dat voor 1989, het jaar waarvoor PDM nog een optie op hem heeft, de presta tie-clausule vervalt en hij ook zonder aansprekende resulta ten méér gaat verdienen. De di rectie van de Nederlandse wie- Iersponsor denkt daar voorals nog anders over. Daarin ligt de kiem van het gerezen menings verschil. Gisbers: „In feite zouden wij LeMond kunnen verplichten volgens jaar voor ons te rij® Maar als het salaris dat' aanbieden, aanzienlijk schilt van de som die hij eU kan krijgen, dan verliezen het toch". De ploegleider houdt er of meer rekening mee dat Amerikaan naar elders trekt. „Wij maken ons zorgen. We hebben met Theunisse en Alcala to-- stevige basis. Persoonlijk w» ik het jammer als LeMond* trekt. Ik had driejaar mett® willen werken. Want we tr zeker tot en met 1990 met wielerploeg door. We kr echter niet opbieden grote sponsors die een radeloos op de markt ver: nen, omdat ze nog geen man hebben voor 1989- kennelijk meer geld voorn* den dan er goede renners ziJr Gisbers wil binnen een P» dagen zekerheid. „Greg L' Mond heeft niet gezegd ploeg zoveel geld voor hem* neertellen. We gaan aan tal zitten en het moet maar w sproken worden. Dat is beste voor alle partijen. War' we hebben een goede verstan houding met LeMond en, vind dat dit zo moet blijven min. 3 regels 12.21 16.53 elke regel meer 4.07 5.51 KLEINTJES UITSLUITEND VOOR ZAKEN, mm-prijs excl. B.T.W. over 1 kolom Brabant Brabant W.Br.Koerier min. 13 mm 18.72 23.01 elke mm meer 1.44 1.77 Zeel; Z.VI.K 8.: 01 mm-kleintjes met fot< Jiaatsing in editie Brabant of Brabant e maat afbeelding: 1 kol. x 40 mm of hoog imjiuaiai.IIIJ.-M Uitsluitend plaatsing krant op zaterdag onder de rubriek: Te I sen, onroerend goed. Ter introductie t Tijdig reserveren noodzakelijk. ltlSJ31MyM49 Verschijnt op zaterda wye van De Stem. Inleveren/opgave uiterlijk donderdag 17.00 uur. ALGEMENE VOORWAARDEN - tarieven zijn gebaseerd op 1 x plaats - bij 3 achtereenvolgende ongewijzigd* derde plaatsing halve prijs - 1 regel omvat max. 4 woorden van ge - adm.kosten bij niet-contante betaling - brieven onder nummer 3,50 extra Wij behouden ons het recht voor advertr opgave van redenen te weigeren (art. 1 het advertentiewezen). Wij kunnen geen enkele aansprakelijk!^ voor schade van welke aard dan ook, or hiet, niet tijdig of onjuist plaatsen van ad Fouten in telefonisch opgegeven advert ontstaan door onduidelijk handschrift vs opdrachtgever behoeven door ons niet vetgoed. Opdrachten dienen uiterlijk twee dagen om 17.00 uur in ons bezit te zijn. Postadres; postbus 3229, 4800 MB Bre Voor de maandagkrant geldt vrijdag 12 mm fc'^iji u wacht. Pnr510 cent per afdruk. Vn™ a,en A3' A4.A5- J9r°ten, verkleinen, op o'°'9ekleurd papier, "ok typen vergaren, denónderen, inbin- .''ngbanden en mailen. Torn SerliPPensstraat 31. -ÜÜgyen, 01150-97055. nieuw en gebruikt *euze uit 200 stuks /4225 Vlijmen voor he „Kleintje dagelijk CV Afhaalp h. 40 err 1-pl- h. 50 cn 1-pl.. h. 60 cn 1-pl.. Toonza sche ve Ceres

de Stem | 1988 | | pagina 6