'r0vincie wil niet vooruitlopen op besluit bestemmingsplan Circusinstuif levert vijf nieuwe leden op Veel schietingen op kermis in Overslag CITROEN* )pen dag over cursussen volwassenen in Oost-Zeeuwsch-Vlaanderen PLAATSELIJK NIEUWS Dertem Cursus 'Leren uit eigen ervaringen' voor gehandicapten Blaaskapel De Lamsoren op de buis |FigTEM VMZEELAND 2 DINSDAG 6 SEPTEMBER1988 Koewacht St.-Jansteen Heikant Hengstdijk Hulst ot Druk bezocht open huis van 'Auriir W. DE BLOCK Fancy fair De Kreeke in Westdorpe druk IU 37.5(T KLOOSTERZANDE - De provincie weigert vooruit te lopen op de beslissing over het ge wijzigde bestemmings plan voor het gebied 't Laantje in Klooster zande. Niet verrast Bond van Ouderen naar Etten-Leur 17?5 stichting welzun wil meer geld )uderen leggen zich niet tieer bij besluit Oostburg HENGELEN - Roland de Waele is kampioen 1988 ge worden van de Koewachtse hengelvereniging. De derde en laatste wedstrijd om het clubkampioenschap werd ge houden op het Grote Gat. Er namen 31 leden aan deel. De vangsten waren matig. Uit slag: 1. Roland de Waele, Wachtebeke 1720 gram; 2. Li- sette de Vos, Wachtebeke 1250, 3. Joos Vijs, Stekene 1020, 4. Wilfried Martens, Koewacht 940, 5. Mare Ver- nimmen, St.-Jansteen 830 gram. Algemeen klassement: 1. Roland de Waele, Wachte beke; 2. René de Vos, Loke ren; 3. Wilfried Martens, Koe wacht; 4. Wüly van Bambost, Overslag; 5. Lisette de Vos, Wachtebeke. OUD PAPIER - Leden van de voetbalvereniging Steen ha len, na een maand vakantie, zaterdag 10 september weer oud papier op vanaf 08.00 uur. fe4WIJKCONCERT - De fan fare St.-Jan geeft vandaag, dinsdag 6 september, een wijkconcert. Op het pleintje bij de voormalige brandweer kazerne in de Jos Everaerd- straat wil de fanfare de be woners en muziekliefhebbers laten genieten van een aantal swingende nummers. Het wijkconcert, dat om 19.45 uur begint, wordt voor de derde keer gehouden. Op het pro gramma staan twee marsen en drie lichte werken. Bij slecht weer gaat het concert niet door. JEUGDSOOS - Nu de zomer vakantie ten einde is begint ook de Steense jeugdsoos weer aan een nieuw seizoen. Vrijdag 9 september wordt in gemeenschapscentrum De Warande de veertiende jeugdsoos gehouden. Van 19.00 tot 22.00 uur is de jeugd vanaf de hoogste klassen van de basisschool tot zestien jaar welkom om mee te doen aan allerlei spelen. Ook nu is er weer een disco aanwezig. COLLECTE - De collecte voor het koningin Wilhelmina- fonds bracht in St.-Jansteen en Absdale ƒ2076,55 en 1318 Bfrs op. COLLECTE - De collecte voor de kankerbestrijding wordt donderdag 8 september ge houden van 18.30 tot 21.30 uur. Het geld gaat naar het Konin gin Wilhelminafonds. 320, 3. Sancha de Geest 280 gram. Uitslag clubs: Axel 53 Vi gram per deelnemer en Clinge 37 gram per deelne mer. KAARTING - In gemeen schapshuis Malpertuus hield de Katholieke Bond voor Ouderen en kaarting in joke ren. Er waren 52 personen. Uitslag: 1. mevrouw Van Waesberge, St.-Jansteen; 2. J. Schout, Hulst; 3. P. van Broeck, Clinge. Stand kam pioenschap: 1. A. van Hoye, 2. E. van Vooren, 3. J. van de Kelen-de Guchteneire. FIETS'M ERIN - Tijdens de Sterrefeesten werd op de vij ver van kinderboerderij Can- tecleer een wedstrijd gehou den onder de naam: Fiets 'm erin. Met moest met de fiets van de ene zijde van de vijver naar de andere rijden over planken, die op plastic blok ken in het water bevestigd waren. Voor deze wedstrijd hadden zich dertig deelne mers aangemeld, waarvan er slechts zes droog aan de over kant kwamen. Voor de win naars waren er bekers. Uit slag: 1. Nic van der Walle, 2. Wim den Hulster, 3. Mare Roelant. SPELENMIDDAG - De Alge mene Nederlandse Bond voor Ouderen hield een gezel schapsspelenmiddag in ge meenschapscentrum Malper tuus. Er waren 69 personen present. Uitslag heren: 1. de heer Ras, 2. de heer Jonkers, 3. de heer Van Broeck, allen Clinge. Dames: 1. mevrouw Boonman, Clinge; 2. mevrouw Megroot, St.-Jansteen; 3. me vrouw Freijser, Hulst. JEUGDHENGELEN - De Clingse Jeugdhengelaars hielden een hengelwedstrijd tegen de jeugd van GOA uit Axel. Er waren 34 deelne mers. De prijsuitreiking werd gehouden in De Troubadour. Uitslag 6-11 jaar: 1. Onno van Wensen 200, 2. Martin Oggel 180, 3. Renco van Waesberghe 110 gram. 12-15 jaar: 1. Steven Lesberghe 530, 2. Gert Jager GAAIBOLLEN - Op recrea tiecentrum De Vogel werd een gaaibolling gehouden waaraan 44 personen deelna men. Uitslag: hoge vogel: V. Freyser, Hulst; rechter zijvo gel: J. Zwaans, Terneuzen; linker zij vogel: E. van Roeyen, Hengstdijk; grootste aantal (7): R. de Brouwer, Terneuzen. BINGO - Op recreatiecen trum De Vogel werd een bingo gehouden waaraan 175 personen deelnamen. Uitslag: 1. mevrouw De Kort, Hengst dijk; 2. mevrouw Dieleman, Axel; 3. mevrouw Ferket, Kloosterzande. KAARTING - Op recreatie centrum De Vogel werd een kaarting gehouden waaraan 75 personen deelnamen. Uit slag bieden: 1. J. de Bruyn, Hulst; 2. W. Dieleman, Axel; 3. mevrouw Hemelaar, Vogel waarde. Jokeren: 1. J. van de Ende, 2. mevrouw Sponselee, 3. mevrouw Van Gink, allen Axel. KAMPIOENSCHAP - Op re creatiecentrum De Vogel werd het kampioenschap ge houden in bieden en jokeren. Hieraan namen tachtig per sonen deel. Uitslag bieden: 1. mevrouw Haulez, Hulst; 2. J. Boogaert, Kloosterzande; 3. mevrouw Peters, Hulst. Joke ren: 1. mevrouw Dieleman, Axel; 2. mevrouw Verschu ren, Kloosterzande; 3. me vrouw Van Goethem, Waas-, munster. KAARTING - In zaal 't Ja-; gershuis werd een kaarting gehouden waaraan 52 perso nen deelnamen. Uitslag bie den: 1. mevrouw Goossens, Kloosterzande; 2. P. Praet, 3. mevrouw De Winkel, beiden Nieuw-Namen. Jokeren: L mevrouw Mahu, Lamswaar- de; 2. mevrouw Taalman, Hulst; 3. mevrouw Van Voo ren, Ossenisse. KAARTING - In zaal De Smickel werd een kaarting gehouden waaraan 37 perso nen deelnamen. Uitslag: 1. R. de Waal, 2. A. Boone, 3. E. van de Branden, allen Hulst. Van onze correspondent IJZENDIJKE - De twee open huis-dagen, die de Stichting Aurin in haar nieuwe onderkomen aan de Minnepoortstraat in IJzen- dijke hield, zijn zeer druk bezocht. Ook konden de organisatoren een aantal inschrijvingen note ren voor de komende cursus- maanden. Aurin presenteerde het na- jaars- en winteraanbod, terwijl enkele cursusbegeleiders aan wezig waren om de bezoekers te informeren over de gang van zaken. Verder werden er ieder uur lezingen gehouden, zoals 'omgaan met je eigen energie', anatomie en fysiologie en me ditatie. „Er is nu natuurlijk toch een kleine verandering, want we doen nu alles in ons eigen huis", aldus Annie Boek hout gisteravond na de open huis-dagen. „De meeste bezoe kers kwamen voor een hele middag en namen tussen de le zingen door even een kleine pauze". Ook kon worden geluisterd naar new age-muziek, terwijl in de Aurin-verkoophoek boe ken en new age-artikelen ver krijgbaar waren. De cursussen worden iedere week op een vaste avond gege ven. Bovendien is het de bedoe ling, dat Aurin iedere maand op een vrijdagavond een lezing organiseert. Van onze verslaggever HULST - De jeugdinstuif die Jeugdcircus Reinardi uit Hulst zaterdagmiddag hield, heeft meteen vijf nieuwe le den opgeleverd. Anderen komen een weekje op proef kennismaken tijdens de nor male repetities van het jeugdcircus. De middag werd bezocht door tientallen kinderen, die mochten oefenen met circusattributen als een eenwielige fiets, een rollende kogel en het rolletje-plankje. Het koorddansen was favoriet. Het circus repeteert maar liefst vier keer per week, maar van de leden wordt verwacht dat ze er minstens een en liefst twee be zoeken. De repetities vinden plaats woensdagmiddag van 13.30 tot 15.00 uur, woensdagavond van 18.45 tot 20.00 uur, donderdagavond om dezelfde tijd en zaterdagmorgen van 9.45 tot 12.00 uur. ADVERTENTIE Autobedrijf Tivoliweg - Hulst Tel. 01140-12058 Van onze correspondent WESTDORPE - Het ouderco mité van basisschool De Kreeke hield zaterdag een suc cesvolle fancy-fair. De bezoekers konden meedoen aan diverse spelen. Ook kon men een gokje wagen bij het rad van avontuur. De kinderen werden bovendien vergast op een optreden van clowns. Niet alleen de oudervereni ging was tevreden, ook school directeur G. Langeraert toonde zich een gelukkig mens met de grote opkomst. Van onze verslaggever OVERSLAG - Met een schieting op de liggende wip in zaal Snoopy begint vrij dag de kermis van Over slag. Zaterdag 10 september zijn er om 9.30 uur kinderspelen op hte speelveld aan de Schoolstraat. Om 15.00 uur zijn er twee schie tingen, op staande wippen bij A. Delaruelle en op een lig gende wip bij De Bovenhoek. Rond die tijd begint de straten- loop met medewerking van De Nieuwe Spikes. Deelnemers kunnen afstanden afleggen van twee, vier, acht en vijftien kilometer. Om 17.30 uur is de prijsuitreiking in zaal Snoopy. Om 18.30 uur stijgt er een hete luchtballon op. Verder zijn er 's avonds een kaarting en bal. Zondag gaat Concordia Overslag om 15.00 uur het dorp rond. Tevens zijn er om de zelfde tijd weer twee schietin gen. Om 16.00 uur trekt harmo nie De Vredekring uit Zelzate het dorp rond. Om 20.00 uur be gint een tweedaagse gaaibol ling bij café Vrij en Vlug. De schietingen en de gaaibolling vinden maandag weer op de zelfde tijd plaats. Dinsdag 13 september is er om 15.15 uur een schieting op een liggende wip bij A. DeLa- ruelle en om 20.00 uur een schieting met zelfgemaakte bo gen bij Vrij en Vlug. Woensdag 14 september, de laatste dag van de kermis in Overslag, is er naast de schieting bij Dela ruelle een gratis koffietafel en seriekaarting in zaal Snoopy voor mensen 'van de derde leeftijd'. Vismarkt 1 4561 AZ Hulst Tel. 01140-14871 all-ln |vanon*versiaBBl;vei' ULST - De stichting Vorming educatie voor Jongeren en kiwassenen (VEJV) Oost- v"vsch-Vlaanderen houdt za- fdag 10 september samen met M Project Mensen Zonder Baan f ),et Houtenkwartier in Hulst Lr de eerste maal een open dag. r „fraai staat dan de basiseducatie, r .ursussen die het VEJV biedt aan Lwassenen die (weer) aan het werk Eiien of een opleiding willen gaan r'en Deze vorm van onderwijs is in f, leven geroepen voor mensen die ger om wat voor reden dan ook geen of weinig opleiding hebben ge had, of bijvoorbeeld voor moeders die na enkele jaren een kind te hebben verzorgd weer aan de slag willen. In een folder die in Hulst en Honte- nisse huis-aan-huis verspreid wordt, legt het VEJV uit wat het op dat ge bied te bieden heeft. Belangrijk is het zogenaamde 'opstapjaar'. Dat jaar is bedoeld voor volwassenen die niet meer dan twee jaar voortgezet onder wijs of een verouderde opleiding heb ben gevolgd. Deze categorie nam vroeger wel deel aan allerlei cursus sen, maar haakte vaak af door een ge brekkige voorkennis. De opstapcur- sus brengt hun basiskennis weer op peil, zodat ze meer kans van slagen hebben in hun nieuwe werk of oplei ding, bijvoorbeeld een avond-mavo. Het programma is ontwikkeld in nauwe samenwerking met de Pri maire Beroepsgerichte Volwassen Educatie (PBVE), en besteedt aan dacht aan Nederlands, rekenen, En gels, de computer, beroepenoriëntatie, oriëntatie op de maatschappij en stu dievaardigheden. Wie het opstapjaar afmaakt, heeft volgens de folder een goede kans om met succes cursussen van het PBVE of het Arbeidsbureau te volgen. Het opstapjaar vraagt van de deel nemers ongeveer tien uur les in de week plus huiswerk, verspreid over vier dagdelen. Deelnemers kunnen de lessen volgen in Hulst, Terneuzen of Oostburg. De kosten zijn zestig gul den per jaar en eventueel is er kin deropvang mogelijk. De tweede etage van het Houten kwartier staat zaterdag vol stands met informatie over de meest uiteen lopende cursussen, in sommige geval len opgezet samen met andere instel lingen in Zeeuwsch-Vlaanderen. Te vens zijn alle docenten aanwezig, zo dat belangstellenden direct een ant woord op vragen kunnen krijgen. De basiseducatie omvat nog meer pro gramma's, van een vrouwenleerjaar tot programma's voor mensen die op een sociale werkplaats werken. Een tweede loot aan de cursusboom is het zogenaamde vormings- en ontwikke lingswerk. Dat omvat cursussen kle ding maken, fotografie, klusjes in en rond het huis voor 55-plussers, pro gramma's voor jongeren, voor woon wagenvrouwen en een soos voor WSW'ers. Ook het Project Mensen Zonder Baan is aanwezig met een scala opleidingsmogelijkheden: van computerkunde tot tuinieren. De open dag duurt van 10.00 tot 16.00 uur. ïtstel bungalows 't Laantje EN OF EN. )u betaal je wan- e kan er ook mee leer je dat wenst, geen lidgelden of niets te verliezen, meters. Waarop nu een Slender pu in de buurt. A* e Salons Van onze verslaggever De gemeenten Hontenisse krijgt geen toestemming om daar nu al een stuk grond bouwrijp te maken voor de bouw van twee bungalows. De gemeenteraad heeft in prin cipe besloten tot bouwen in 't Laantje. Gedeputeerde Staten moeten het bestemmingsplan echter nog goedkeuren; reden voor de gemeente om te probe ren via een artikel 19 procedure twee grondkopers die een bun galow wilden bouwen sneller in de gelegenheid te stellen te beginnen. Helaas voor de gemeente wachten GS af en stuurden zij het afgelopen weekeinde de bouwtekeningen voor de bun galows terug. In een brief aan B en W van Hontenisse noemen GS het 'irreëel en onlogisch' om op de zaak vooruit te lopen. Burgemeester A. Kessen toont zich niet verrast door het be sluit. „Met een artikel 19 proce dure kun je proberen degenen die er willen wonen een plezier te doen", zegt hij, „maar in dit geval weet je voor 99 procent zeker dat GS eerst de proce dure rond het bestemmings plan afwachten. Het is wel jammer voor de kopers". GS hebben zich echter nog niet gebogen over de bezwaren die er in Kloosterzande leven tegen bouwen in 't Laantje. Bo vendien is het advies van de subcommissie voor de stads- en dorpsvernieuwing en de ge meentelijke bestemmingsplan nen in Zeeland nog niet ont vangen. Bovendien komt er nog een hoorzitting over de zaak. Maar GS moeten voor 28 no vember van dit jaar aan de ge meente laten weten wat hun besluit is. Kessen blijft optimistisch over de toekomst van 't Laantje. Hij hoopt dat de pro vincie de gemeente zal volgen. „Misschien is het wel een Sin terklaascadeautje tegen die tijd", aldus de Hontenisser bur gervader. Van onze verslaggever HULST - De Katholieke Bond van Ouderen viert op 11,12 en 13 oktober het veer tigjarig bestaan in De No- belaer in Etten-Leur. Ook vanuit Zeeuwsch-Vlaande ren kunnen mensen die de manifestatie willen bijwo nen naar Etten-Leur. Ze moeten zich dan wel voor 25 september opgeven bij hun eigen bondsbestuur. Het is de bedoeling dat er, afhankelijk van het aantal mensen dat zich opgeeft, een aantal bussen wordt ingezet. Ook jongere mensen zijn van harte welkom tijdens de manifestatie. Het jubileum wordt met al lerlei activiteiten luister bijge zet: onder andere muziek, to neel, dans, een tentoonstelling over huisvlijt en een demon stratie van een imker. De ma nifestatie duurt dagelijks van 10.00 tot 17.00 uur. Fles Malibu Rum/ Coconut 8?5 Fles Sherry Harvey's Medium/ Pale/ Manzanilla Tsjp,,oi OustXA AJttüKJ Mainzer Dommerr Kabinett 'an onze verslaggever 10STBURG - Het bestuur van de stichting Welzijn voor Meren (SWO) in West-Zeeuwsch-Vlaanderen is nog Ms ontevreden over de wijze waarop het gemeentebe- hur van Oostburg de rijkskortingen in de sociaal-cultu re sector heeft verhaald op de instellingen in de regio, fe' stichtinsgbestuur meent spannen. Afgelopen maand werd een bezwaarschrift van de stich ting tegen het eerdere raadsbe sluit niet ontvankelijk ver klaard. De gang naar de rech ter is dan ook voor het bestuur nog de enige oplossing. Het algemeen bestuur van de stichting buigt zich woensdag over de kwestie. De bestuurs vergadering wordt gehouden in het SWO-gebouw aan de Schouwburgstraat in Oostburg en begint om 20.00 uur. te hebben op 14.000 gul len meer subsidie dan de raad 'an Oostburg aan SWO heeft ^gekend. SWO is dan ook van zin om arob-procedure tegen de Meente Oostburg aan te l 'OO" f ST NEDERLAND 'antoren keuzen, Hulst en Goes. issen en telefoon- "wmersop pagina 2. Tijdens de bijeenkomst wordt ook gesproken over de subsidie-aanvraag voor 1989. 8,.ngstljden: OJ0-12.30/13.30-17.00 uur. Hictle fewi: Rein van der *(Witie-chef), Romain !nn e, Prank Deij, fijvvan Gremberghe, Pnald Verstraten, Oor de r['oto)' Ton Koomen Hui» ran Jansen. JopnT Verstraeten, oeP Trommelen. Wn6r,en,ie"6xPl°itatie C^Pecteur Zeeland: 95839'privétel- 0115°- Ki Van onze correspondent ST.-JANSTEEN - Op ini tiatief van de Gehandicap ten Organisatie Nederland (GON) afdeling Zeeland, wordt voor de tweede keer de cursus 'Leren uit eigen ervaringen' voor gehandi capten gehouden. Ook dit keer is dat weer in De Wa rande te St.-Jansteen. Het is de bedoeling pm in het voorjaar van 1989 deze cur sus ook in West-Zeeuwsch- Vlaanderen te houden en wellicht later ook in de Ka naalzone. In dertien cursusdagen leren de deelnemers op basis van hun eigen ervaringen met hulpver lening en met instanties ande ren te helpen. Deze hulpverle ning is gericht op het zelf op lossen van problemen. Verder leren de cursisten hoe ze in vloed kunnen uitoefenen op in stanties waarvan ze financieel afhankelijk zijn of hulp ont vangen. In de lessen staat de hulp verlening aan anderen cen traal. Dat gebeurt vanuit ver schillende invalshoeken, zoals groepsgesprekken, rollenspelen en discussies met deskundigen. De cursisten krijgen na afloop een getuigschrift. Aan de cursus gaat een in formatiedag vooraf. Deze dag is ingericht als een normale cursusdag, zodat belangstellen den, alvorens zich aan te mel den, weten hoe het er werkelijk in de cursus aan toegaat. Deze informatiedag is vrijdag 9 sep tember in gemeenschapscen trum De Warande te St.-Jan steen van 11.00 tot 15.00 uur. Op deze dag zijn er voor de deelne mers in de middagpauze broodjes, koffie en thee. Zowel de informatiedag als de cursus zijn geheel gratis. Dit is mogelijk door de subsidie van het ministerie van WVC. Er wordt ook een cursusboek verstrekt dat ook in braille, groot lettertype en op cassette verkrijgbaar is. - FOTODESTEMCOR. J. DE BOER leen op gelet werd. De con currenten maakten gebruik van de bevalligheid van de majoretten en staken zelfs vuurwerk af. Toch is de vijfde plaats zeer eervol. Ten slotte heeft nog geen enkele Zeeuwse blaaskapel ooit de finale gehaald. De Lamsoren spelen tijdens hun optreden een Medley van Slovaakse polka's. 1 Blaaskapel De Lamsoren: Toch nog tevreden met de vijfde plaats. LAMSWAARDE - De Lamswaardse blaaskapel De Lamsoren is zaterdag avond om 19.20 uur op te levisie te zien. De NCRV zendt dan op Ne derland 1 de opnames uit van het Blaasfestival Internatio naal '88, dat op 2 en 3 juni plaatsvond. Dit festival was de finale van een groot con- cours voor blaaskapellen, waar zo'n dertig korpsen aan deelnamen. Daaruit werden drie Nederlandse finalisten geselecteerd. Een van deze fi nalisten was De Lamsoren. Het programma waarin de muzikanten te zien zijn duurt 73 minuten. De finale bestaat uit -vijf korpsen, de drie Ne derlandse en twee Belgische. Diverse artiesten vullen het programma aan. Th. Kindt, dirigent van de Lamsoren, hoopte dat ze bij de eerste drie zouden komen, maar is achteraf toch tevre den over de vijfde plaats. De Lamsoren konden eenvoudig weg niet op tegen het Lim burgse blaasgeweld, dat met veel show was aangekleed. De Lamsoren hielden zich alleen bezig met het muzikaal deel, omdat ze dachten dat daar al- 498 Fles Muscadet de Sèvre et Maine

de Stem | 1988 | | pagina 13