BORt NET IGr Stormloop op het Zuidlandtheater Berger dreigt met verkoop hulpschip Tokens - badkamers - kachels neleman/ SOMMIGE STORTPLAATSEN IN DE KANAALZONE FORS VERONTREINIGD UATSTE HUURDER WEIGERT FLAT IN TERNEUZEN TE VERLATEN MOSSELEN ETEN Ylissinger bekent reeks inbraken ■EUl UIT )ELLEN RECEPT )0 GULDEN bouui/toffen zundert T27 ONTUUR TERNEUZEN/MIDDEL- BURG - Het Zeeuwse pro vinciebestuur acht het vrij wel uitgesloten dat er op het [terrein bij de Achterste [Kreek nabij de buurtschap Boerengat een grote hoe veelheid gifvaten in de bo dem zit. I Gedeputeerde Staten baseren die I uitspraak op het verslag van de tweede serie proef ontgravingen diverse terreinen in de I Zeeuws-Vlaamse Kanaalzone. >RTING ï:KONTAKTLEN$| ilSTOFFEN •nsweg 24 hulst den en van de krant' Veel verlies Eigen schuld Advocaat DINSDAG 6 SEPTEMBER 1988 2000 ABONNEMENTEN HAALBAAR Achterstand Marco Bakker THEUNISSE IS WACHTEN BEU 0 h, kleuren en stijlen kiest montuur dat u mooi vindt. - V' -bril kompleet op sterkte i+4 ik) september a.s. oortstraat 18, tel. 01100-32143. 11640-57771. ROOSENDAAL, TEGELS - bouwmaterialen prinsenstraat 12, tal. 01696-6000 Geopi 9.00-18.00 u., zat. 9.00-16.00 u. Vrijd. koopav. DE STEM VANZEELAND it joch toen zei: "Nou juf die van u dan wil ik best een en gevleid door het komptj. I lij is trouwens niet de eniq61 ked vindt staan. Bijna iede-1 ben ik blij, dat ik destijds In gegaan: ongelooflijk vee! ft duur: want ieder montuur I En omdat ik 'n recept van ik ook nog 's 25% korting'® "■en ik ook goed in rekenen! van deze vaste lage prijs sik montuur. Anonieme tips waardevol [Van onze verslaggever Uit de onderzoeksresultaten blijkt evenwel dat aan de betrouwbaarheid van een aantal tips over de stortingen dat bij de provincie binnenkwam, niet getwij feld hoeft te worden. Met name de tip over de stortingen aan de Noorddijk bij Hoek bleek waardevol te zijn, omdat het grond water aldaar zeer hoge concentraties gechloreerde verbindingen, aromaten en andere chemische substanties be vatte. Ook werden acht vaten aange troffen met gechloreerde koolwater stoffen en ethylbenzeen, vermoedelijk afkomstig van Dow Chemical, hoewel de provincie daar - met het oog op de gechloreerde verbindingen - niet ze ker van is. GS zijn op grond van de onder- zoeksressultaten van mening dat het terrein aan de Noorddijk gesaneerd moet worden. De wijze van saneren en de maatregelen die getroffen moe ten worden moeten nog bestudeerd worden. Het onderzoek bij de locatie aan de Zandplaatweg bij Hoek leverde wei nig schokkende gegevens op. Middels peilbuizen kon geconstateerd worden dat de bodem in lichte mate met ar seen verontreinigd bleek te zijn. De waarden waren dusdanig laag dat er geen sanering moet plaatsvinden van dit terrein. De provincie meent dat ook op deze plaats niet meer gezocht moet worden naar de - inmiddels beruchte- ver miste vaten chemisch afval, die vol gens verschillende bronnen in de ja ren '60 en '70 in Zeeuwsch-Vlaande ren zouden zijn gedumpt. Voor wat de stortplaats Quaak bij Axel betreft, staat het ais een paal bo ven water dat daar chemisch afval op de belt gedumpt is. Op het terrein werden in opdracht van de provincie vier monsters genomen, die bij nadere analyse een hoge concentratie arseen en lood en in mindere mate kwik, ko per en polycyclische aromatische koolwaterstoffen (PAKs) bleken te bevatten. Ook het grondwater bij het stortterrein is sterk verontreinigd met arseen en lood. Gezien de aard van de verontreiniging steekt de pro vincie de beschuldigende vinger uit naar de Nederlandse Stikstofmaat schappij in Sluiskil. De mogelijkheid dat ook andere industrieën chemisch afval bij Quaak hebben gestort, wordt overigens niet uitgesloten. an uw oogarts krijgt u deze 'ac Optiks glasprogramma. li. 01140-19236 Igië: 00-31 114019236 artijen kruidenboter sausjes pils or vrijblijvende prijsopgave, sselen tegen onkiopbare prijiï"- Het rijk alleen op vijf hoog Door Frank Deij DE KINDS' hebben het rijk alleen. Vijf verdiepin gen en een eigen lift. Speelruimte te over voor de kinderen. En de muziek kan zo hard ze willen. Toch gedragen de Kinds' zich niet anders dan an ders. Ze maken de huur elke maand over. Laten de hond buiten uit. En op de galerij wordt niet ge speeld. „Dat mochten de kinderen niét toen de andere flats nog bewoond waren, dus nu ook niet". Ze zijn voorzichtig, maar niet bang. Het enige wat ze missen zijn de praatjes met de buren, het contact. Het is op wasmaandag stil op vijf hoog. Het conflict met de wo ningbouwvereniging werd precies een jaar geleden ge boren. Via een stencil kreeg Kinds van de een op de an dere dag te horen dat hij kon vertrekken. 'Geachte bewo ner. Na uitgebreide interne onderzoeken bij de woning bouwvereniging en na een grondige belangenafweging is het dan nu eindelijk zover. De flats aan de Peter van An- rooylaan komen leeg'. „Nog niet eens een persoon lijke brief. Ik woon al twaalf jaar hier en betaal altijd de huur netjes op tijd. Als je zoiets te vertellen heb kan dat toch wel op een andere ma nier". De woningbouwvereniging zegt van de flats af te willen omdat er te veel verlies op wordt geleden. Van de 158 flats zijn er nog maar 48 be woond en dat kost de vereni ging handen vol geld aan stookkosten omdat de flats collectief worden verwarmd. Ook de huurderving hakt er m. De Peter van Anrooylaan heeft in het midden van de jaren tachtig een slechte naam gekregen. Op straat wordt verteld dat het een pa radijs is geworden voor hoe ren, buitenlanders, crimine len, junkies en uitkerings- 'rekkers. De boel wordt slecht onderhouden. 'Nette' mensen verhuizen. Allemaal lariekoek, vindt Kurds. „Ik snap echt niet hoe de Peter van Anrooylaan aan ®e slechte naam is gekomen e[) dat het hier zo'n zootje zou rijn. Ik zie niets en hoor niets. n de Diepenbrockflats zijn jvel eens matrassen en naal- n in de kelders gevonden, maar hier nooit. Er hebben er inderdaad twee hoeren gewoond, maar die werkten mer niet. En wat dan nog. Zo ng ik er geen last van heb". °'gens Kinds is de woning bouwvereniging er zelf schui ns aan dat het zo met de Pe- r van Anrooylaan is gelo- P1 'Tn die twaalf jaar dat ik er woon is de flat bijvoor- pid een keertje geschilderd. r°en de leegloop begon is DE WONINGBOUWVERENIGING Terneuzen is waarschijnlijk nog deze maand verlost van de twee verliesgevende flats aan de Peter van An rooylaan in Terneuzen. De vereniging voert mo menteel afrondende gesprekken met twee serieuze gegadigden die plannen hebben om de 158 flats te verbouwen tot luxueuze verzorgingsflats. Eind 1987 waren nog 48 flats bewoond. In januari dit jaar hadden 47 huurders de voorgelegde verhuis- regeling, 4000 gulden per huurder, geaccepteerd. Eén huurder, B. Kinds, weigert tot op heden zijn flat te verlaten. Hij wil niet weg omdat de woning bouwvereniging hem de werkelijke kosten van zijn gedwongen verhuizing niet wil betalen. „Ik heb het prima naar mijn zin hier. Als ze willen dat ik verhuis, moeten ze mij niet afschepen met 4000 gulden. Daar kan niemand voor verhuizen. Ik wil echt niet profiteren van de woningbouwvereni ging. Als de werkelijke kosten vergoed worden en ik krijg een nieuwe flat die naar mijn zin is, wil ik best verhuizen als dat echt nodig is". Een gesprek 'op vijf hoog' met de enig overgebleven huurder van de Peter van Anrooyflats. 'Wil de laatste het licht uitdoen, aub'. De galerij oogt verlaten. Maar bewoners Kinds wil voorlopig van geen wijken weten - FOTO'S DE STEMCOR.J. DE BOER er nooit serieus geprobeerd de zaak tegen te houden. Er zijn best wel mensen voor deze flat te vinden. Ik heb het meegemaakt dat mensen bij de woningbouwvereniging naar een flat in de Peter van Anrooylaan vroegen en dat er werd gezegd, 'daar verhuren we niets meer'. Dat was lang voordat wij te horen kregen dat we er uit moesten". Als enige besluit Kinds na twee informatiebijeekomsten, waar de woningbouwvereni ging de huurders een vette worst van vierduizend gulden voorhield, niet akkoord te gaan met de verhuisregeling. Kinds komt op twaalfduizend gulden en wil dat bedrag ook hebben. „Als je naar een an der huis gaat past er niets meer. Ik heb overal verlours- gordijnen en vloerbedekking. Ik heb prijzen opgevraagd voor schilderwerk en behang. Als je de verhuiswagen laat komen ben je al 1500 gulden kwijt. Iedereen kan toch zo op zijn vingers natellen dat je met vierduizend gulden nooit toekomt. Maar voor die an dere huurders was dat ken- De laatste bewoner, B. Kinds, hoeft nooit op de lift te wachten. Maar de praatjes met de buren mist hij wel een nieuwe eigenaar komt, moet hij het ook maar eerst aannemelijk weten te maken dat ik hier niet meer kan blij ven wonen. Bij sloop kunnen ze mij er laten uitzetten. Maar je denkt toch niet dat dat die flats gesloopt gaan worden. Ze zijn in 1970 met subsidie gebouwd. Er man keert nog niets aan. De wo ningbouwvereniging krijgt nooit goedkeuring om die flats te slopen". De woningbouwvereniging, die aanvankelijk zelf de flats wilde ombouwen tot verzor gingsflats (maar dan voor mensen met een kleine beurs), is ook niet van plan nog iets van zich te laten horen. Voor zitter A. Janse gaat er vanuit dat de woningbouwvereni ging op korte termijn beide complexen kwijt is, en dan komt het 'probleem Kinds' op het bordje van de nieuwe eigenaar te liggen. „Misschien dat die wel met mijnheer Kinds kan praten". Wie die nieuwe eigenaar wordt wil de woningbouwvereniging nog niet vertellen. Maandag wasdag. Een teken van leven op vijf hoog Daar nelijk een hoop geld. ben ik niet in getrapt". Na zijn weigering kreeg hij brieven dat hij zijn flat uit moest en dat de huur opge zegd zou worden, maar het laatste schriftelijke contact dateert al vanaf februari. Sindsdien heeft de woning bouwvereniging niets meer van zich laten horen. „Op die brieven ben ik niet ingegaan. Ik heb een advocaat in de arm genomen en het is me wel duidelijk geworden dat ze me er niet zomaar uit kunnen zetten. Daar is de huurbe- schermingswet voor. En als er Van onze verslaggever TERNEUZEN - Na een week voorverkoop hebben al 1500 mensen een abonnement voor het Terneuzense Zuidlandtheater aangeschaft, terwijl het totale aantal voor het vorig seizoen 1150 bedroeg. Afgaande op de bevindingen over weegt de provincie om op deze stort plaats een aanvullend elektromagne tisch onderzoek te laten uitvoeren om zo te proberen eventuele vaten op de stort op te sporen. Wanneer deze speurtocht wordt uitgevoerd is nog niet bekend, omdat GS eerst willen afwachten hoe de ervaringen elders in den lande met deze opsporingsme thodiek uitvallen. Een nader onder zoek naar de verspreiding van de aangetroffen verontreiniging en eventuele maatregelen hiertegen acht het provinciebestuur in ieder geval gewenst. Besloten is dan ook om dit onderzoek te laten uitvoeren in het kader van de Interimwet bodemsane ring. Directeur H. Scholten: „Het loopt echt als een trein". In middels zijn de voorstellin gen van de Hoofdstad Ope rette, Herman Finkers en Berdien Stenberg al uitver kocht. Dat betekent dat het theater ongeveer tachtig kaarten heeft achtergehou den voor de losse verkoop die dinsdag 13 september begint. Wie nog een kaartje wil be machtigen, moet er wel als de kippen bij zijn, verwacht Scholten. „We zullen helaas wel mensen moeten teleur stellen, verwacht ik. Maar dat is gelukkig een luxe pro bleem". In totaal werken er negen mensen iedere dag druk aan het verwerken van de abon- nementsaanvragen. Deson danks is er een kleine ach terstand in de afhandeling. Vorig jaar rond deze tijd waren er slechts 600 abonne menten verkocht. Normaal gesproken loopt de verkoop tot in de tweede helft van deze maand, zodat er nog meer abonnementen bij zul len komen. „Ik had wel gerekend op een stijging dit jaar", ver volgt Scholten. „Op zo'n twintig tot vijfentwintig procent. En ik had gehoopt op iets meer. Dat is nu al uitgekomen, zodat we in ieder geval op een stijging van vijftig procent of hoger uitkomen. Misschien is een totaal van 2000 wel haal baar. Dat zou een stijging van tachtig procent beteke nen. dat zou helemaal prachtig zijn. Maar we wachten gewoon af". Het aanstaande weekeinde opent het Zuidlandtheater het seizoen met voorstellin gen doot Marco Bakker en het Zeeuws Orkest. Voor de zaterdagmiddagmatinee van dit concert bleek niet zo'n grote belangstelling te bestaan. Het Zuidlandthea ter heeft nu besloten alleen de voorstellingen op vrij dag- en zaterdagavond door te laten gaan. Aanstaande donderdag, 8 september, be gint de losse verkoop voor de openingsconcerten, waarvan alle abonnementsplaatsen al de deur uit zijn. Sleper G. Theunisse wacht nog steeds op antwoord. FOTO DÊ STEM/ BEN STEFFEN Van onze verslaggever DINTELSAS BERGEN OP ZOOM - Berger G. Theunisse heeft de Rabobank formeel toestemming gegeven zijn ber- gings- en blusschip Furie 3 te verkopen. De berger uit Dintelsas had de gemeenten langs de Schelde- Rijnverbinding tot 1 september de kans gegeven om een zoge heten 'waakvlam-overeen komst' voor de beveiliging van de scheepvaartroute te realise ren. Theunisse wacht al jaren op een contract met de gemeenten. Dat contract houdt in dat de berger zijn schip beschikbaar stelt als drijvende brandweer wagen voor de Schelde-Rijn- verbinding. Eerder had Theunisse 1 augustus als uiterste datum ge noemd. Op verzoek van de be trokken gemeenten gaf hij nog een maand respijt. Afgelopen donderdag 1 september had Theunisse nog niets gehoord en tot gistermiddag hebben de ge- Van onze correspondent VLISSINGEN - De 32-ja- rige H. D. uit Vlissingen werd vrijdagmiddag bij een inbraak in een woning aan de President Rooseveltlaan in zijn woonplaats op heter daad door de politie betrapt. Tijdens de verhoren op het po litiebureau bekende de man een 25-tal inbraken, voorname lijk in woningen. De buit be droeg circa 13.000 gulden aan contant geld, 10.000 gulden aan sieraden, 6000 gulden aan foto- en video-apparatuur en verder voor eenzelfde bedrag aan che ques en girobetaalkaarten. Slechts een klein deel van de gestolen goederen werd terug gevonden. De man zal vandaag worden voorgeleid voor de offi cier van justitie in Middelburg. r meenten, het streekgewest noch de werkgroep taal of te ken richting Dintelsas gegeven. De Bergse burgemeester P. Zevenbergen, lid van de werk groep die zich met de 'waak vlam-overeenkomst' bezig houdt, zegde gisteren via zijn voorlichter toe dat er nog deze week contact met Theunisse zal worden opgenomen. De oor zaak voor de vertraging moet gezocht worden bij afzonder lijke gemeenten die niet voor 1 september hun besluit bij de werkgroep gedeponeerd had den. Op Theunisse's dreige ment het schip te verkopen, wil Zevenbergen niet reageren. Hij wenst niet via de pers met de berger in discussie gaan. Vanuit Dintelsas komt in middels geïrriteerde taal over de houding van de werkgroep: „Het is allemaal flut. Ze moe ten goed in de gaten houden dat ik wel zin in de klus moet heb ben en houden", aldus Theu nisse. Het lijkt met de verkoop van het schip nog niet zo'n vaart te lopen, zo blijkt uit de woorden van de berger. „De bankdirecteur wil nog even af wachten. Hij denkt dat het al lemaal nog wel goed zal komen. Ik verdien mijn kost wel, maar de bank zit ook op afbetaling te wachten. Goed, als de bank nog geduld op kan brengen, dan wacht ik ook maar af." In een interview met deze krant zei Theunisse vorige week zaterdag dat twee jaar wachten op het draaien van de ambtelijke molens hem vies zijn tegengevallen. „Ik heb te maken met twee klokken. De klok van de bank, die geen se conde mist, en de klok van de overheid, die af en toe eens loopt", zo stelde de berger van de Furie 3. In datzelfde inter view deed Theunisse zelf het aanbod om op eigen kosten een reserve-schip aan te schaffen, zo gauw de gemeenten de over eenkomst met hem waren aan gegaan.

de Stem | 1988 | | pagina 11