Attente Kees Hopmans zegeviert Solozege van Antoin Goensel ;terk de: Kees de Nooy imponeert in Oost-Souburg THUISPLOEG VOORAL NA RUST GEVAARLIJKER TEGEN PHILIPPINE Mare Willaert sterkste in Braderieloop Mare de Jonge weer succesvol erp 5untendeling oor Zaamslag Hoek behaalt krappe winst op Wilhelminii Toernooi Dynamo DE STEM SPORT 6 MAANDAG 5 SEPTEMBER 1988 VERRASSENDE ONTKNOPING BU AMATEURS OUD-VOSSEMEER KLOOSTERZANDE - Een overwegend sterker en zeker gevaarlijker Hontenisse won verdiend van Philippine met 1-0. Op het begin van de eer ste helft na was Hontenisse-Philippine geen hoogstaand duel, dat alleen kon boeien doordat de spanning tot de laatste minuut gehandhaafd bleef. Veldoverwicht Uitstekende start van SSV'65 Kreeklopen met ruime deelname AMATEURKOERS CADZAND £EL - De competitiesta eigen huis tegen Seroosl- slechts één lichtpuntje op ran doelman Johnny Diele 5: ÏE'SJSSMKÏ [t°r 2- T8 Door Rien de Jonge OUD-VOSSEMEER - Ne gentig kilometer lang be paalde de ploeg van Jo van Aerle zaterdag het koers- beeld bij de amateurs in Oud-Vossemeer. Toen ver slapte de aandacht van het zwarte eskadron en daar van profiteerden Kees Hop mans (de latere winnaar), John de Crom, Hennie Roo- vers, Patrick Croone, Fran cois Franse en de Limbur ger Robert Rademakers. Dit zestal dwong de beslissing af en zorgde voor een ver rassende ontknoping van de overigens saaie koers. Het hoge tempo in de beginfase zorgde er voor dat reeds na 10 kilometer het veld van 110 ver trekkers versnipperd lag over het 2500 meter lange parkoers. Althans in vijf groepen waar van de laatste twee al heel snel waren gezien. Vooraan denderde de hoofd macht van 46 renners door de straten en over de dijken rondom het Thoolse dorp. In de frontlijn streden acht renners van Jo van Aerle, zodat deze ploeg sterk vertegenwoordigd was. Onder hen Willem Jan van Loenhout, Arno Ottevan- ger, Toine Goense en Johan Melsen, die zich dikwijls in de spits lieten zien en onder meer speldeprikjes van Theo Akker mans en Anton Tak in de kiem wisten te smoren. Wanneer het nodig was werd de controle van eerstgenoemd viertal vlekke loos overgenomen door andere ploegmakkers. Voor het pu bliek was er dan ook weinig te beleven. Tien kilometer voor het einde kwam er gelukkig wat leven in de brouwerij toen Hennie Roovers en Robert Ra demakers het tempo opvoer den. John de Crom, Patrick Croone en Kees Hopmans on derkenden het gevaar tijdig en ook de Zeeuw Francois Franse, die dit seizoen uitstekend op dreef is, meldde zich in de spits. Het zestal had vijftien secon den winst gepakt toen Ton Ak kermans en Raymond Meijs zich aandienden als jagers en achter hen raakten nog meer renners op drift. De achtervol ging leverde echter geen succes op. In de voorste lijn gaf men geen krimp. Door voorbeeldige samenwerking kon het kop- groepje buiten schot blijven. Bij de leiders trachtte Hen nie Roovers tevergeefs een bres te slaan in de voorlaatste ron de. Dat lukte wel toen Kees Hopmans in de laatste kilome ter op de solotoer ging. De cou reur uit Hoogerheide, die plan nen heeft om het volgend jaar als beroepsrenner te debuteren, hield een kleine voorsprong vast tot aan de finish en pakte daarmee zijn vierde seizoenze ge. Van de naaste volgers was John de Crom de rapste en in de slotfase was het Theo Ak kermans en de plaatselijke fa voriet Thijs Fase nog gelukt weg te glippen uit het peloton, dat over de streep werd ge voerd door Nico van de Klun- dert. Bij de junioren gingen vijf man aan de haal na 35 kilome ter. Dit uitstapje leverde succes op. Van het kwintet dat de dienst uitmaakte was William van Riel de rapste. Dino Tol- hoek toonde zich de snelste bij de nieuwelingen en bij de lief hebbers/veteranen was Leen Poortvliet heer en meester via een lange solo. UITSLAGEN Amateurs: 1. K. Hopmans (Hooger heide) 100 kilometer in 2.23.10,2. op 5 seconden J. de Crom (Hoogerhei de), 3. P. Croone (Eindhoven), 4. F. Franse (Kwadendamme), 5. R. Ra demakers (Bingelrade), 6. H. Roo vers (Roosendaal), 7. op 20 secon den Th. Akkermans (Nieuw-Vos- semeer), 8. op 25 seconden Th. Fase (Oud-Vossemeer), 9. op 30 seconden N. van de Klundert (Hoogerheide), 10. A. Ottevanger (Rosmalen), 11. A. Polvorosa (Wouw), 12. J. Melsen (Roosendaal), 13. A. Tak (Oud- Gastel), 14. T. Akkermans (Prin senbeek), 15. M. van Vlimmeren (Hoeven), 16. J. Nieuwkoop (Roosendaal), 17. A. Vermue (Ka- pelle), 18. P. Heeren (Sprundel), 19. M. de Baat (Nieuw-Vossemeer), 20 T. den Braber (Fijnaart). Junioren: 1. W. van Riel (Tilburg) 55 kilometer in 1.15.40, 2. D. van Dinther (Oss), 3. P. de Bruin (An- del), 4. J. Buckens (Oud-Gastel), 5. M. van Hees (Zundert), 6. op 16 se conden J. Blijlevens (Rijen), 7. P. Konings (Roosendaal), 8. J. Her- mus (Liempde), 9. M. Broeren (Best), 10. E. van Meer (Oud- Gastel), 11. L. Keijzers (Baarle- Nassau), 12. A. Pijnenburg (Ooster hout), 13. J. van Boesschoten (Oos terhout), 14. R. Westerbeek (Prin senbeek), 15. F. Zoetewei (Kapelle), 16. F. de Geus (Oosterhout), 17. P. de Reijer (Den Haag), 18. W. Bas- tiaanse (Hoogerheide), 19. K. Schüller (Boxtel), 20. M. Voets (Schijndel). Nieuwelingen: 1. D. Tolhoek (Jaarsveld) 40 kilometer in 1.05.24, 2. A. Slager (Rhenooy), 3. R. Boog- aert ('s-Gravenpolder), 4. M. Roks (Standdaarbuiten), 5. T. Schalk (Galder), 6. T. van Heeswijk (Schijndel), 7. F. van de Zande (Putte), 8. M. Nooten (Oosterhout), 9. F. Schrauwen (Hoogerheide), 10. G. Houtepen (Goirle), 11. G. Swa- gemakers (Kruisland), 12. R, Oomen (Etten-Leur), 13. T. Ver hoeven (Berkel-Enschot), 14. W. Herreijgers (Goirle), 15. R. Peters (Cuijk), 16. D. Franse (Westdorpe), 17. M. Libregts (Vlijmen), 18. F. van Oers (Nispen), 19. P. van Venrooy (Nuland), 20 B. van de Oetelaar (Schijndel). Liefhebbers: 1. L. Poortvliet (Dirksland) 50 kilometer in 1.12.57, 2. J. van Baal (Breda), 3. C. van de Bergh (Oud-Gastel), 4. H. Musters (Dinteloord), 5. C. Heijstek (Wil lemstad), 6. C. van der Made (Moerdijk), 7. M. de Zeeuw (Her wijnen), 8. G. van der Pluijm (Nieuwendijk), 9. H. Vijfhoek (Wil lemstad), 10. G. van der Peijl (Alm- kerk), 11. A. Goossens (St.-Wille- brord), 12. W. Blok (Lewedorp), 13. C. van der Weijde (Middelharnis), 14. L. Havermans (Oud-Vosse meer), 15. H. Lindhout (St.-Maar- tensdijk). Hontenisse boekt succes Door Peter Snelders De basis voor die zege werd in de tweede helft gelegd. In die periode was Hontenisse sterker en had na het doel punt, via snel uitgevoerde counters, de voorsprong op moeten voeren. Gebrek aan rust en overleg in kansrijke situaties waren er debet aan dat Hontenisse het tot het eindsignaal moeilijk bleef hebben. Toch was de openingsfase van dit duel duidelijk voor Philip pine. De ploeg speelde fris voetbal en liet de bal goed cir culeren. Hontenisse kon daar nauwelijks iets tegenover stel len en liep achter de Philip- pine-spelers en de feiten aan. Dat veldoverwicht en goed ver zorgde voetbal van Philippine leverde een fraaie scoringskans op. Uit een pass van Peter Ploegaert verscheen Mario Se- gers alleen voor doelman Geoge van Damme, maar de frêle en jeugdige Philippine- aanvaller schoot te zwak en precies in de handen van de Hontenisse-doelman om die te kunnen verontrusten. Opvallend was eigenlijk dat het Philippine-overwicht na een twintigtal minuten weg ebde en Hontenisse het initia tief overnam. In het resterende gedeelte van de partij zou Phi lippine nooit meer echt in de wedstrijd komen. Na rust le verde het alles-of-niets-offen- sief wel een zichtbaar over wicht op voor Philippine, maar de rust was uit de aanvalsopzet van de mosseldorpbewoners verdwenen. Hontenisse kreeg dus meer greep op de wedstrijd en illustreerde dat met een kans voor René de Mol uit een voorzet van Sjef Pauwels. Daarna werd een schot van Job Zwegers goed door Philippine- doelman Marco van Boven ge stopt en miste Ad van de Rijs- sen een mooie kans alleen voor het Philippine-doel staande. Beide malen stond René de Mol aan de basis van die kansen. In de tweede helft trok Honte nisse de lijn door en bleef een licht veldoverwicht houden. Dat resulteerde in een fraaie kans voor Job Zwegers, die slecht ingeschoten werd en een voorzet voor een lege doelmond van Peter Cambeen, die een te zachte terugspeelbal van Kurt TERNEUZEN - In de vierde klasse A van het KNVB-za- terdagvoetbal opende het Goese SSV'65 het nieuwe seizoen met een ruime 4-1- overwinning op Klundert. Het veldspel van de Braban ders was wel goed, maar aan de zestienmeterlijn van de tegen stander gekomen ging het mis. Na een kwartier zette Peter Valk SSV'65 op voorsprong. Die voorsprong werd na een half uur door Wim Paardekopen verhoogd. Uit een vrije trap scoorde Gert Jan van Tetteroo 2-1. In de tweede helft brachten Jacky Wijnands en nogmaals Paardekopen de eindstand op 4-1. van de Akker onderschepte. Halverwege de tweede helft was het wel raak. Inmiddels waren Mario Se- gers van Philippine en Peter Cambeen van Hontenisse al in het boekje van scheidsrechter Ronny Meeusen verdwenen. Uit een corner van de ge noemde Peter Cambeen kopte Danny Pauwels geheel vrij staand en half vallend de bal achter doelman Van Boven en bezorgde zijn ploeg de leiding. Philippine moest nu gaan for ceren, deed dat ook, maar de beste kansen bleven voor Hon tenisse. „Op zo'n moment moe ten we de wedstrijd beslissen. Wordt het 2-0, dan is het een bekeken zaak. Nu bleven we onder druk staan en kregen we het onnodig moeilijk. Nog iets meer overleg bij die counters en dan zie ik het met deze ploeg echt wel zitten. We zitten nog in een groeiproces. Dat gaat langzaam, maar er zit duidelijk vooruitgang in bij de jongere spelers," zei Hontenisse-trainer Paul Kouijzer na afloop. De kansen om de wedstrijd defini tief te beslissen liet Hontenisse allemaal aan zijn neus voorbij gaan. Balverlies van Werner Corijn niet ver buiten het eigen zestienmetergebied werd niet afgestraft en ook Martin Voet slaagde daar niet in bij een ideale kans alleen voor doel man Van Boven. In de slotfase ontsnapte de thuisploeg bij het wanhoopsoffensief van Philip pine nog aan de gelijkmaker. Een inzet van Peter Ploegaert werd door Arnold Morcus van de doellijn gehaald. Van onze sportmedewerker TERNEUZEN - De tiende uitgave van de reeks van drie Kreeklopen in Terneu- zen mocht zich ook dit jaar over een goede belangstel ling verheugen. Gemiddeld waren er per avond ruim honderd deelnemers van de partij. Wegens het feit dat het de tiende keer was, kwam burgemeester C. Ockeloen de eerste avond het startschot los sen, terwijl wethouder W. van Walraven de laatste avond voor deze 'plechtigheid' present was. Op de langste afstand was Alex Fenijn uit Nieuwvliet alle drie de avonden de snelste. Ook de nummer twee was steeds dezelfde met Terneuzenaar Piet Oostdijk. Naast de 6700 meter konden er ook een 2250 en 4500 meter worden gelopen. De deelnemers ontvingen na drie keer aanwezigheid een speciaal voor deze gelegenheid vervaardigde medaille. De or ganisatie was in handen van de atletiekvereniging Schelde- sport. Van onze atletiekmedewerker AXEL - Tij dens de tien ki lometer lange Braderie loop in Axel kreeg Mare Willaert eindelijk weer eens het loon van de ar beid. De atleet uit Nieuw- Namen schuwt immers het werk nooit, maar komt vaak in de slotmeters snel heid tekort. Zo ver liet hij het in Axel niet komen, want bij het op draaien van de Zeestraat liet hij zijn gezel, de Belg Patrick Vlaeminck, ter plaatse om in de laatste kilometer nog ruim twintig seconden voorsprong bij elkaar te lopen. Dit duo beheerste de Braderieloop, waarvoor ondanks de over volle kalender van de laatste weken een uitstekende be langstelling bestond. Achter dit tweetal wist Eedenaar Pa trick van Quekelberghe op de derde plaats beslag te leggen. Deze Van Quekelberghe is beslist een aanwinst voor het trimmerspeloton, terwijl ook Adri Gijsel uit St.-Jansteen de laatste weken sterk loopt. In Axel bevestigde hij dit met een vierde plaats. Op de zes kilometer stond er opnieuw geen maat op Christiaan van de Wege. De lange Terneuzenaar finishte met ruim een minuut voor sprong op Peter Roegiest uit het Belgische Waarschoot. Broer Wim van de Wege nam de kortste afstand, de 2600 meter, voor zijn rekening. Bij de dames zegevierde Rita Kindt uit Hulst op de zes kilo meter en haar plaatsgenote Ine Cleyman op de 2600 meter. In totaal kwamen er 121 deelnemers aan de start van dit door de Road Runners Axel in samenwerking met het Graauwse SV Aloy geor ganiseerde evenement. UITSLAGEN HEREN 2600 meter: 1. Wim van de Wege (Terneuzen) 7.54, 2. Bart Kint (Vogelwaarde) 8.26, 3. Mare Bril (Hulst) 8.42, 4. Rob Besselse (Zuiddorpe) 8.52, 5. Ed Tange (Terneuzen) 8.54. 6000 meter: 1. Christiaan van de Wege (Terneuzen) 18.54, 2. Peter Roegiest (België) 19.58, 3. Pierre van Damme (Koewacht) 20.27, 4. Eddy Dobbelaar (Terhole) 20.55, 5. Gerard de Vrieze (Sas van Gent) 21.22. 10.000 meter: 1. Mare Willaert (Nieuw-Namen) 31.28, 2. Patrick Vlaeminck (België) 31.55, 3. Pa trick van Quekelberghe (Eede) 32.57, 4. Adrie Gijsel (St.-Jan- steen) 33.17, 5. Ivo de Bruijn (Hulst) 33.47, 6. Willy Fermont (Hulst) 33.53, 7. Tonny Strijdonk (Terneuzen) 33.56, 8. Alex Ver- naeve (Westdorpe) 34.34, 9. Piet Goethals (Westdorpe) 34.40, 10. Ronny van de Velde (Axel) 34.50. DAMES 6000 meter: 1. Rita Kindt (Hulst) 24.47, 2. Diana Florusse (Axel) 24.50, 3. Yvonne de Grave (Ter neuzen) 24.55. 2600 meter: 1. Ine Cleyman (Hulst) 11.40, 2. ex aequo Alice Hey (België) en Monique van Wasbeek (Hoek) 11.46. Van onze atletiekmedewerker CLINGE - Mare de Jonge verkeert in een uitstekende conditie. De trimloper uit het Belgische Kemzeke be vestigde dit in de elf kilo meter lange Sterreloop in Clinge. Dit nadat hij de af gelopen weken al de snelste was geweest in Zuiddorpe en Philippine. De Jonge lag al na de eerste van de vier af te leggen ronden alleen aan de leiding. Bij die eerste doorkomst overigens nog met gering verschil op een trio, bestaande uit thuisloper Chris de Moor, de Belg Patrick Her mie en Jo David uit Koewacht. Dit drietal moest trouwens veel toegeven in het resterende wedstrijdgedeelte. Men moest immers aan de finish ruim twee minuten wachten alvo rens nummer twee, thuisloper Chris de Moor, zich meldde. Hij had zich in de slotfase los ge maakt van zijn metgezellen, waarbij Patrick Hermie derde en Jo David vierde werd. Bij de dames was Chris- tianne Vermorken uit Nieuw vliet de snelste op de langste afstand. Op de 5400 meter ging de winst bij de heren naar Ha rold Hiel uit Vogelwaarde, ter wijl Van Goethem uit de 'Belse Kling' de snelste dame was. De kortste afstand, de b2700 meter, werd gewonnen door Darwin Kint uit Terneuzen. UITSLAGEN HEREN 2700 meter: 1. D. Kint (Terneuzen) 9.35, 2. M. Bril (Hulst) 10.02, 3. R. Ivens (Clinge) 11.22, 4. M. de Vuyst (Axel) 11.45, 5. N. Buys (Ossenisse) 12.52. 5400 meter: 1. H. Hiel (Vogelwaar de) 18.41, 2. P. Boeding (Terhole) 18.52, 3. S. Brooymans (Terhole) 20.40, 4. M. Rijckaert (Terneuzen) 22.20, 5. W. de Bakker (Vogelwaar de) 23.12. 11.000 meter: 1. M. de Jonge (Bel gië) 38.59, 2. C. de Moor (Clinge) 40.05, 3. P. Hermie (België) 40.11, 4. J. David (Koewacht) 40.14,5. R. van Waterschoot (Hulst) 40.51,6. P. van Damme (Koewacht) 40.55, 7. P. Oostdijk (Terneuzen) 40.59, 8. T. Buys (Koewacht) 41.03, 9. L. de Block (Vogelwaarde) 41.20, 10. P. van Remortel (Hulst) 42.00. DAMES 5400 meter: 1. E. van Goethem (Bel gië) 27.52. 11.000 meter: 1. Chr. Vermorken (Nieuwvliet) 48.53. Van onze volleybalmedewerker MIDDELBURG - De vol leybalvereniging Dyna- mo'70 uit Middelburg houdt in het weekeinde van zater dag 10 en zondag 11 septem ber het jaarlijkse volleybal toernooi in sporthal De Kruitmolen te Middelburg. Vanaf negen uur 's morgens strijden twaalf teams, zowel bij de dames als de heren, om de prijzen. De poule-indeling is: dames: Devoco, Odulphus, EWC, Savok, Wevoc, Mevo, Mytilus, Agilitas, Sarto, PSV, Dynamo 1 en 2. Heren: Nuvoc, Mask, Odulphus, Wevoc, Mevo, Mewo, Sparks, PSV, Keulen, EWC, Dynamo 1 en 2. ff ftTEM SPORT 7 de het ERIC VEREECKEN uit Hulst reed in een amateurkoers in Belgische Blankenberge naar een verdienstelijke vijfde pU. KO HARMS uit Axel werd er dertiende. In Dendermonde J er een vijfde plaats voor CYRIEL HOEFNAGELS uit cL KAKEL VAN GOETHEM uit Sluiskil werd er twaalfde COR VERVAET uit Walsoorden vijftiende. RUDI RABOUT uit Zuidzande kwam in actie bij de junior in Koekelare. Hij reikte er naar een twaalfde plaats. Door Fred Rabout CADZAND - Met Antoin Goense won ongetwijfeld J beste man de amateurronde van Cadzand. Met noge, vijftal kilometer te gaan, liet hij met een korte, marrage zijn vijf gezellen in de steek. Hij werd i niet meer bedreigd. De vijf die voor dat moment de latere winnaar steunden in de aanval waren Rob Bijvank, Nico van de Klundert, Heddy Nieuwdorp, Richard de Vrieze en Marcel Remijn. Die vijf en Goense waren de overlevenden van een kop groep van acht, die al na een tiental kilometer gestalte had gekregen. Naast eerder ge noemden zaten ook Tonny Moonen en Jack Nieuwkoop in de juiste trein, maar zij moes ten even na half koers afhaken. De vroege vlucht van de acht kleppers zorgde er voor dat er op het toch al snelle rondje bij zonder hard werd gereden. Mede doordat men bij de ach tervolgers niet direct bereid was de strijdbijl te begraven. Kilometers lang bleef het verschil tussen de acht en een ondertussen fel uitgedund pe loton - er waren 44 vertrekkers - slechts een paar honderd me ter. De meute legde echter rond half koers de wapens neer, waarna de acht konden zich konden opmaken voor de fina le. Het peloton was ondertussen door een valpartij van Frank Gommers - stuurbreuk - in twee stukken gebroken. Er ont stond een jachtgroep van zeven man, die later, na de terugval van Moonen en Nieuwkoop uit de eerste gelederen, werd uit gebreid tot negen renners. Vooraan werd een eerste prikactie uitgevoerd door Nico van de Klundert en Antoin Goense, maar Heddy Nieuw dorp bracht de zaak u, elkaar. In de voorlaatste knalde Goense weg. Nien. kon of wilde antwoorden." was bang in een spurt metL vank en Van de Klundert] zag dat Bijvank niet meer zat, en hij was het t die mij terug zou kunnen i len. Slechts een keer achterom gekeken. Toen' ik dat de zaak goed zat", de winnaar, die spontaan: afloop de bloemen schonk: Jack Clarijs ter nagedacht aan de pas overleden Jii] Verbeke, die j arenlang een trouwd gezicht was op i Zeeuws-Vlaamse wielerkoe sen met zijn maat Clarijs. Achter Goense won Nico vi de Klundert de spurt voor] tweede plaats. Uitslag 1. Antoin Goense (Ovezande),ltJ lometer in 2.06.37 uur. 2. op 3iJ conden Nico van de KJ:: (Hoogerheide), 3. Heddy Nie dorp (Yerseke), 4. Rob Bijv; (Westdorpe), 5. Richard de VnJ (Goes), 6. Marcel Remijn (Wil minadorp), 7. op 50 seconden Fn cois Franse (Kwadendamme), ll 53 seconden Karei van GoettJ (Sluiskil), 9. Wilfred Geijs (k| dendamme), 10. Peter Mol ('s C venpolder), 11. op 1.30 minuut! Vereecken (Hulst), 12. op i.ë nuut Jack Nieuwkoop (Ro daal), 13. Tonny Moonen (s' renhoek), 14. Ad Polak (1 weert), 15. Ton Vermeulen (K tinge), 16. op een ronde VS Aarts (Kruiningen), 17. Connou de Sande (IJzendijke), 18. Ti den Braber (Fijnaart), 19, Harms (Axel), 20. Leo (Kruiningen). jran onze sportmedewerker TERNEUZEN - In liveede klasse A van Eleiiwse damesvoetbal won I Terneuzen met 2-0 van We- neldinge. In de derde klasse In had Terneuzense Boys I oinie moeite met Hoek 2 Ei won met 11-1. AZW had het lastig tegen Koewacht, maar trok uiteindelijk met 2-1 aan het langste eind. Tweede klasse A: TERNEU- IÏfNAVEMELDINGE 2-0 - Een perste helft die met 0-0 werd afeesloten. Terneuzen beging daarbij de fout teveel in de lengte van het veld te spelen pf lange trappen. Die werden Ivaak een prooi van de Wemel- |L »e-verdediging of liepen achter de doellijn. Verder was !Sero r Rinus Verberkmoes jen sluitpost die echter niet kc en via een 0-2-eindstand me Jen score die klein bleef doo: deze AZW-doelman. Johnny Dieleman bewees in liet duel tegen Serooskerke een raardige opvolger van de naar leirnis Gent vertrokken Wim /erpoorte te zijn. De schuld ran de AZW-nederlaag lag jus zeker niet bij hem. Want ïad Dieleman niet in zo'n goede vorm gestoken, dan was ie thuisclub dik de boot inge daan. Nu bleef de schade be- erkt tot twee treffers. Voor erooskerke 'ruim' voldoende, pmdat het enorm moeilijk tot Scoren komt, zoals men van die tant liet weten. Een uitlating die door de ^pelers gestalte gegeven werd ioor het missen van een reeks gan kansen. De eerste kans viel de openingsminuut. Won- iergem kopte de bal over. Ver bolgens moest Serooskerke- loelman Jan Pijnenburg in ac- ;ie komen bij een vrije trap van fheo Hanny en een inzet van lans Bakker. Wapenfeiten die jangaven dat AZW in de be- 'infase nog bij de les was. Jaarna zakte het weg en kon Van onze sportmedewerker Spelmoment uit de wedstrijd tussen Hontenisse en Philippine. Een aanvaller van Philippine (links op de voorgrond) schiet op het doel van Hontenisse. - fotowim kooyman B-categorie: 1. K. Beenhakker Heer Arendskerke), 2. T. Verb (Bosschenhoofd), 3. P. Van onze sportmedewerker OOST-SOUBURG - De trimmers hebben zaterdag j Oost-Souburg het wielerseizoen boven de Westerscheli afgesloten. Kees de Nooyer (hij maakt volgens jaar rentree als amateur) soleerde bij de A-trimmers naar imponerende zege. Kees Beenkhakker zoch bij de B-renners de ruimte op en ook dit uitstapje leverde het ge wenste effect op. Hans Lenstra, woonachtig in Canada en met vakantie in Zeeland, manifes teerde zich uitdrukkelijk bij de C-renners. Hij ontsnapte reeds in de eerste ronde en vlak voor het einde was vrijwel het ge hele veld gedubbeld. Bij de ve teranen ging de zege naar Tonny van Poucke. UITSLAGEN A-categorie: 1. K. de Nooyer (Aag- tekerke), 2. J. van 't Westeinde ('s- Heerenhoek), 3. R. Meijer (Putte), 4. J. Oreel (Vlissingen), 5. W. Hoon- dert (Heinkenszand), 6. G. Hen- drikx (Putte), 7. J. Kole (Kapelle), 8. R. Haast (Zegge), 9. E. Oostdijk (Wolphaartsdijk), J. Minnaard (Wemeldinge). ERNEUZEN - In de derde asse A van het KNVB-za- rdagvoetbal verloor Ter- euzense Boys in de laatste inuut door een strafschop an Tholense Boys: 3-2. aamslag deelde de punten fit het bezoekende Yerseke a een doelpuntloos gelijk ■pel. In het duel tussen Be- elanders en Oostkapelle 'erd eveneens niet ge- icoord. (Sommelsdijk)li. M Difkwe"^® maakte tegen Bruse Boys seke), 6. N. Zweedijk (Krabbend wel het eerste doelpunt in de ke), 7. L. Verhuist (Roosendaal} ïieuwe competitie, maar het Loon (Woensdrecht). meuwdorp kon in en tegen c-categorie: 1. H. Lenstra (Cali Dinteloord geen vuist maken ryh 2. J. Jeremiasse (WemeiW en verloor met 2-0. Veere-Ka- 3. K. Bastianen (Bergen op Zoöf 4. P. van Poucke (Hoogerheiif) in 2-2. J. Westrate (Goes), 6. E. t®1 'AAMSLAG-YERSEKE 0-0 - (Koudekerke), 7. P. Bast® Iet publiek kon genieten van (Bergen op Zoom), 8. j. Sis» sn nartii voetbal Wat koorn (Driewegen), 9. P. Mol» j partij VOetDal. Wat (Dinteloord), io. E. Gulick* ddaraan ontbrak waren de delburg). doelpunten. Ko Ruitenburg had Veteranen: 1. T. van Poucke!»' (en keer flink nech teen hü riin gerheide), 2. J. Smet (Nisse)1 schota w i "a Poldermans (Nispen), 4. S.« «oor de lat zag gekeerd, mers (Rilland), 5. J. Potappe'f met al toch een juiste uit- Maartensdijk), 6. G. Lagers P (lag. Souburg), 7. E. van de Weele tinge), 8. Th. Cino (Wissen) 10. J. Heerentals (Terneuzen) OLENSE BOYS-TERNEU- NSE BOYS 3-2 - De thuis- ub had bij de rust een 1-0- •°°rsprong. Johan Schot 'e maker van deze treffer. De ^zoekers mochten met deze fchterstand lang niet moppe- ,en> want de thuisclub was in e eerste helft de betere ploeg. at werd na de hervatting an- Jers- Toch kwam Tholense, Van onze sportmedewerker %s op 2-0 door een verdedi- TERNEUZEN-In de tweede klasse A van het landeï bij Terneuzense zaterdagvoetbal won Hoek de uitwedstrijd tegen W® korte ee^ e^e^L dfcf Mi mina'26 met 1-0. AZW moest met 2-0 zijn meerdere' niet onbenut liet Door treffers kennen in het bezoekende Serooskerke. !'an Martin van de Bossche en PTT Breda versloeg Kloetinge «- met 1-0 en Arnemuiden keerde met een 2-0-overwinning op zak terug uit Sprang-Capelle door SSC'55 te kloppen. Nieuw- Lekkerland verloor nipt met 1- 0 van Veen en Altena deelde de punten met De Zwerver: 2-2. WILHELMINA'26-HOEK 0-1 - Een wedstrijd die in een hoog tempo werd gespeeld. Had Hoek maar de helft van de vele kansen benut dan zou de score aanzienlijk hoger zijn uitge vallen, zeker in de eerste helft. Daarin bleef het 0-0. Enkele minuten na de hervatting scoorde Remco van Keeken na een fraaie pass van Arjen Tol- i bracht Terneuzense lenaar. Na deze treffir Boys de balang weer aandrmgend WilheW» £cht. Iedereen dacht dat zich geen goede ;ehjk spel. ïn de laatste minuut kansen kon scheppen. D £hter werd Johan Schot neer- ren er wei voor Hoek, maa' ielegd in het strafschopgebied. iki»t rrFDI' nait utte de toegekende pe- KLOETINGE-FTTBREDJ altyzejf en velde daarmee het -Rust- en eindstand.!* ^nms over de Terneuzenaren. Bouwmeester 0-1. ^ERE-k Ann r.A SSeSS-ARNEMUroENf;, Rust 0-1, Ad Poortvliet SI,,;,J°hn Herselman 2-1, Harry Paulus Poortvliet 0-2. 01^,^2-2. AI TFNA nu 7WERVER Rust ®D~NIEUWDORP 2-0 - Sri O 1 T 1 o !ï?alt Nico Pitjouw 1-0, Rust 2-1, Jack Roosenda J^ers 2-0 (strafschop). Rini Capelle 1-1, Gerry KW ^-Bruse boys 2-4 - Rust 1-3, 1, Arie den Uil 2-2. iA T01S? 1"°'de Ro,n|te i"!en NIEUW-LEKKERLANDj Johan N 0-1 - Rust 0-0, Ronaw -Ru^ ders-oostkapelle 0-0 ters0-l. en eindstand.

de Stem | 1988 | | pagina 16