Feyenoord verdedigend zwak axelaars geven winst in slotfase uit handen 'DEK DE iCHILLEN PSY aast op John Aldridge Vijf politiemensen en twee fans gewond in Enschede 0\easenjel>efis"" bemiddelt Ine Frank Trainers in actie tegen beleid van scheidsrechters op tij den Moskou PSY speelt in Los Angeles MAANDAG 5 SEPTEMBER 1988 VERDIENDE ZEGE GOED VOETBALLEND UTRECHT ïevaarlijkst Solide Opluchting Listig HËʧ!hf^ SSSPlf - ■•./Avf^vv EINDHOVENSE PLOEG HEEFT GEEN MOEITE MET DEN BOSCH Lerby vier weken op non-actief Vijfde keus Greg LeMond kondigt vertrek aan ItUGGE Gulden Vlies I 1 u. Colors. Gulden Vlies II 1 u. Best sellers. Gulden Vlles III u. The last emperor. Memllng i u. Coming to America. Rembrandt i u. Matroos van de Chinese 5NT Decascoop 17.30, 20 en 22.30 u. Red lat, a.l. !.30 u. Poltergeist 3, a.l. t, 17.30, 20 en 22.30 u. Nico, !,30 u. The last tango in Paris 17.30 en 20 u. Surrender, a 6, 17.30 en 22.30 u. Action ackson, a.l. 2.30 u. This is America 2. 5,17.30 en 20 u. Honnepon- etje, a.l. p, 17.30, 20 en 22,30 u. Deadly ursuit, a.l. p, 17.30 en 22.30 u. Colors, a.l 1 u. Cry Freedom. >.30 u. La sorciere. 5, 17.30 en 20 u. The Milagro eanfield war, a.l. 5,17.30 en 20 u. Jocks, a.l. u. The last emperor, a.l. 5,17.30 en 20 u. She's having» aby, a.l. j u. The aristocats (Ned. ver- 2.30 u. 9'/2 Weeks. 17.30, 20 en 22.30 u. Coming America, a.l. 2.30, 20 en 22.30 u. The Stepfa- per, a.l. Studioskoop 1 u. Les annees sandwiches. 2.30 u. Les innocents. SO u. Mope and Glory. 10 en 22.30 u. Bagdad cafe. |0 u. Bird. 2.30 u. The house on Carroll Street. '2.30 u. Blue velvet. Autoleasing Autoverhuur Ginnekenweg 21Breda. Telefoon: 076 - 222100 DE STEM 3LINGE Café de Troubadour Irleeskaarting. 20 u. HULST W. Blommaert - 14.30 u. pchieting. DE KLINGE De Herleving - 15 u. schie- ting voor bejaarden. (LOOSTERZANDE In de Kastanje - 14 u. kaar- ling. «JEWACHT P. deVllegher - 15 u. schie- ling. itrECHT (ANP) - Een „Ij gevuld stadion Gal- [enwaard heeft zondag kennisgemaeikt met het ïieuwde FC Utrecht. «et meer zomaar een ntploegje, maar een goed etballend elftal. Feyen- ird werd met 3-1 opzij ge it De eindstand, die de érhoudingen engiszins ge reld aan deed, had zelf s nog )ger kunnen uitvallen als ,e thuisploeg de opgelegde ansen beter had benut. roor de eerste surprise zorgde Itrecht-trainer Berger. Hij lelde De Koek op in het een- mm van de defensie, nog geen twee weken nadat deze een me niscus-operatie had ondergaan. De beste kansen voor de gastheren kwamen allen tot stand via de linkerzijde. Het combinatie-vermogen van Verrips, Alflen en Boogers was teveel voor de Rotterdamse de fensie. De openingstreffer kwam ook tot stand van die kant. Alflen kreeg in de vijf tiende minuut de bal in het zes- tien-metergebied van Verrips, kapte een paar keer en liet Hiele kansloos. Twee minuten later liet Mitchell de kans op de gelijkmaker liggen. Alflen liet in de 25ste minuut nogmaals zien hoe het wel moest. Na voorbereidend werk van Plomp was Hiele andermaal kansloos. Het verschil van twee treffers bleef maar drie minu ten staan. Lokhoff verraste de traag reagerende Gerards met een fraaie boogbal. Nog voor rust voorkwam de lat de gelijk maker, na een inzet van Mit chell. Feyenoord bleef in de tweede helft het betere van het spel houden. De gastheren kon den lange tijd niet anders doen dan achter de bal aan lopen, doelpunten kwamen er uit het Rotterdamse overwicht niet voort. Uit een van de vele wan- hoopstrappen uit de Utrechtse verdediging lukte dat Linford wel, die in dubieuze positie de bal ontving. De wijze waarop hij Hiele voor de derde keer passeerde, was fraai. Het Rotterdamse offensief werd er daarna een van pure onmacht. Utrecht verdedigde met de moed der wanhoop. Het bleef echter gevaarlijk via snelle uitvallen. Bij een daar van vloerde Heus Boogers in het strafschopgebied. Plomp slaagde er echter van elf meter niet in Hiele te passeren. Feyenoords trainer Jacobs zag nog een positief punt aan de nederlaag. „Aanvallend heeft de ploeg goed gespeeld. Maar verdedigend werden er fouten gemaakt, die je slechts ziet in een pupillenwedstrijd". Zijn collega Berger stond er bij en glunderde. Hij was drie meter groter geworden van trots. Slechts een onderdeel verdiende naar zijn mening nog kritiek. „We hebben te veel het initiatief uit handen gege ven. Maar dat is nog inharent aan deze jonge ploeg". FC UTRECHT - FEYENOORD 3-1 (2-1). 15. Alflen 1-0, 26. Alflen 2-0, 29. Lokhoff 2-1, 55. Linford 3-1. Scheidsrechter: Blankestein. Toe schouwers: 15.500. Gele kaart: Plomp en Steinmann (FC Utrecht), Mitchell en Nortan (Feyenoord). FC UTRECHT: Gerards; Van der Meer, Plomp, De Koek en Verrips; Steinmann, Nijholt en Alflen; Lin ford (Van Delden), Boogers (De Kruyff) en Verschoor. FEYENOORD: Hiele; Wijnstekers, Nortan, Metgod en Heus; Lokhoff, Hofman en Van Geel; Mitchell, Brands (Blinker) en Smolarek. Axel en Goes delen buit joorSjaak Begijn \XEL - In een wedstrijd die vooral in de slotfase ipannend was, hebben Axel en Goes de punten jroederlijk verdeeld. Gezien het vertoonde spel yas de 2-2-einduitslag terecht. tel begon gehavend aan het karwei. Jan van den Broe- ;e, Glenn Hofman en Piet Ruytenburg waren afwezig negens langdurige blessures. De blessuregolf waarmee rainer Jaap Lensen vorig seizoen zoveel te maken heeft ehad, lijkt hem in dit prille stadium van de competitie pnieuw parten te spelen. irmalig opperrabbijn van liddelen in het conflict over zeven maanden. Vrouwen In deze film, die op 3 mei jl (gezonden, vertellen zeven id hebben, over hun era- [og. (at Barchas echter geen enkel irspronkelijk idee heeft jerd voor de film. Hij betreurt iet ten zeerste dat nu 'over de loofden van zeven van vri ren heen een poging tot pi ifpersing wordt gedaan'. Bar- :has zegt wegens verblijf in \merika niet te hebben ge' en dat er een film was ge naakt. Hij eist genoegdoei ladat de BBC Lindwer over locumentaire had geïnter viewd. De verwachting is dat ie film aan het buitenland zal worden verkocht. lok bij de Goese ploeg ontbrak en aantal vaste krachten, ohn Schuurbiers (ex-eerste lasser DOSKO) en Edwin oilman (ex-NAC-jeugd en AI- ance) waren niet van de par- de beginfase was Axel de ge- larlijkste ploeg, maar tot uit- espeelde kansen kwam het iet. Aan de andere kant was ces dicht bij een doelpunt oor Cees Dorrepaal, die een n aanval rakelings aast schoot. Na een kwartier leien kwam Axel op 1-0. Leo racke ging op rechts goed oor en gaf een afgemeten oorzet op Alexander de Vis- ir, die voor zijn tegenstander wam en bekwaam afrondde. OSKOU (DPA) - Bij de ladimir Koets-memorial itletiekwedstrij d in Moskou in zondag twee beste we- eldseizoenprestaties verbe id. Olga Bryzgina, de we- tldkampioene op de 400 neter, liep haar specialiteit "19,18 seconden. was daarmee twaalfhon- erdste seconde sneller dan de bstduitse Petra Müller, die kiert 3 juni (Jena) met 49,30 de nelste van dit seizoen was. fhter Bryzgina bleven Aglita wtsjenko (49,47) en Maria Pi- 'gina (49,74) ook onder de 50 wonden, waarmee de Sovjet- ™e een grote bedreiging mnt voor de DDR, dat in wul voorbestemd lijkt beide stafettenummers bij de dames e winnen. De twee beste wereldsei- ^nprestatie kwam op naam j*n Sedykh. De tweevoudige 'ympische kampioen kogel- ageren kwam tot 85,14 meter, 'aarmee hij zijn landgenoot Tamm 84,16 m als beste dit seizoen verdrong. '^"([rijkste uitslagen van de IJ* "a8 van de wedstrijden in wu zijn: dames: 400 m: 1. ^>18 (bwp), 2. Joerts- ft*4?.", 3. Pinigina 49,74 800 m: ,w*nna 1.57,88 400 m horden: 1. ^1052 m 07 dUCU*: L mtsials' ^«00 m: 1. Soednik 1.45,55 110 JemmSüriin 13,53 polshoog: iJST 5'75 m hinkatapaprong 17,48 m. De bezoekers probeerden hier wel iets tegenover te stellen, maar verder dan een kopbal van Ronald Hoekman kwamen ze niet. Na 25 minuten was Axel op nieuw gevaarlijk. Peter Rom- pa, ex-RIA, zette vanaf links goed voor. De kopstoot van Mels Verhelst ging echter over. Tien minuten voor rust maakte Ronald Hoekman zijn reputatie als aanwinst waar. Aange speeld door Romeo van Aerde haalde hij vanaf dertig meter vernietigend uit en gaf daar mee Tonnie Gommers het na kijken. Dit schitterende doel punt bracht de 1-1-stand op het scorebord. Goes gooide nu alle schroom van zich af. Een knappe actie van Cees Dorre- paal eindigde met een schuiver die voorlangs ging. Jammer dat zijn medespelers niet attent ge noeg reageerden. Na de pauze zetten de gasten de opgaande lijn uit het einde van de eerste helft voort, maar de Axel-defensie maakte een so lide indruk met Leo Bracke als absolute uitblinker. In de ze ventigste minuut moest Henk Michels aan de noodrem trek ken om de doorgebroken Ro nald Hoekman af te stoppen. Michels werd terecht een gele prent voorgehouden door de niet erg sterk fluitende scheidsrechter Schepers uit Hoogerheide. Een unieke sco ringskans voor Goes ging hier door verloren. Een minuut la ter miste Cees Dorrepaal een opgelegde kans na aangeven van uitblinker aan Goese zijde Romeo van Aerde. Bij Axel werd Alexander de Visser ver vangen door Geert Jan de Smet. Goes onderstreepte zijn veld- overwicht nog eens door een uitgespeelde kans voor Ronald Hoekman, die volkomen vrij staand de juiste hoek kon uit kiezen. Tonnie Gommers was tot opluchting van de Axel- aanhang ter plaatse om het on heil te voorkomen. Kort daarna moest deze keeper opnieuw redding brengen na een schot van Romeo van Aerde. Paul Lindenberg van Goes moest zich geblesseerd laten vervan gen door Jan-Willem de Koek. ADVERTENTIE nog UBA qep '01 JOO -g 'SJBB( 2 'SlJUtJ U3U3P rem s 'uaAoquappiui 'f> 2Bq z 'squtj afjjnap a)sjapu° n^AGDIJK 250 - BREDA TEL. 076-221561 Een verdediger van Axel (wit shirt) maakt het een Goese aanvaller lastig. Peter Rompa bracht in de slot minuten het Axel-publiek tot juichen. Geert Jan de Smet, eveneens ex-RIA, bracht hem in stelling. Met een strak schot onderstreepte Rompa zijn vorm en tekende 2-1 aaa De vreugde was echter van korte duur. Romeo van Aerde mocht een vrije trap nemen. Een listig schuivertje naar rechts be reikte Frank Bergman, die na geknoei in de Axel-verdediging bekwaam afrondde: 2-2. Daar mee gaf Axel in de laatste mi nuut de winst alsnog uit han den. Door Chris van Nijnatten EINDHOVEN - Over de competitie in de eredivisie hoeft PSV zich niet al te druk meer te maken. Voor afgaand aan de walk-over tegen BW Den Bosch, gis termiddag 5-2 in Eindho ven, vergaarde de lands kampioen immers tóch vijf punten in drie matig ge speelde partijen. Dat gege ven, gevoegd bij de zondag in Enschede en Utrecht ver leende medewerking van respectievelijk Ajax en Feyenoord, brengt de Bra banders in een zetel naar de volgende landstitel. „PSV is een trapje te hoog voor ons", sprak de Bossche trainer Theo de Jong na afloop eufe mistisch, terwijl hij ongetwij feld zes trapjes bedoeld moet hebben. En de afstand wordt groter, want dinsdag landt John Aldridge, de spits van Li verpool, in Eindhoven. Hij komt praten over een contract bij PSV. De aanvaller wil per se weg bij 'the Reds', omdat hij daar moet concurreren met de van Juventus teruggekeerde Ian Rush. Zaterdag werd de te genvallende Aldridge in de wedstrijd tegen Manchester United gewisseld voor Rush. „We willen hem graag heb ben. Aldridge zelf wil even graag naar ons", aldus PSV- manager Kees Ploegsma zon dagmiddag. „Alleen Dalglish (de manager van Liverpool red.) wil hem niet kwijt. Maar ik denk wel dat we tot zaken kunnen komen. De manager heeft daar niet alles te zeggen. Liverpool wil alleen wel ver- Van onze sportredactie EINDHOVEN - Sören Lerby blijft minimaal nog vier weken aan de kant bij PSV. De Deen heeft in de wedstrijd van vorige week woensdag tegen VW een spierscheuring opgelopen. Ivan Nielsen herstelt langzaam van een enkelblessure en een ontsteking in zijn bovenbeen. Aankoop Jules Ellerman blijft nog maanden verstoken van competitievoetbal, zo meldde PSV-trainer Hans Dorjee gisteren in Eindhoven. De van Sparta overgekomen speler heeft een ingrijpende operatie ondergaan aan het linker bovenbeen. Frank Arnesen, die vorig seizoen zijn kuitbeen brak en zijn enkelbanden scheurde, heeft de looptraining hervat op trainingscomplex De Herdgang. „Maar ik verwacht niet dat ik op topniveau terug kan keren, hoezeer me dat ook spijt". Het contract van Arnesen loopt in de winterstop van (fit seizoen af. Daarna treedt hij als voetbalcommentator in dienst bij de Deense televisie. schrikkelijk veel geld hebben, tussen de drie en vier miljoen gulden". Aldridge is trouwens vijfde keus voor PSV. Laudrup viel weg, omdat Juventus hem aan zijn contract hield, Club Brugge vroeg te veel voor Mare Degrijse, Aad de Mos wilde Eli Ohana niet laten vertrekken bij KV Mechelen en PSV-voor zitter Jacques Ruts kreeg in Kiev onlangs nul op het rekest, toen hij informeerde naar de mogelijkheid om Oleg Protas- sov naar Oost-Brabant te ha len. Aldridge is overigens niet door de technische staf van PSV aanbevolen als een nood zakelijke aanwinst. „Nee, na tuurlijk niet", legde Ploegsma uit. „We hebben nooit aan deze mogelijkheid gedacht. De En gelse topscorer van vorig jaar, die is meestal niet haalbaar, nu plotseling wel; dus gaan we tot actie over". Straks in december om de wereldbeker in Tokyo en iets eerder in de tweede ronde van de Europacup 1 zal Aldridge zeker zijn nut kunnen bewij zen. In Nederland is hij bij PSV eigenlijk overbodig. De wed strijd tegen BW Den Bosch bewees dat nog maar eens. Steunend op slechts twee pila ren, de gedreven Eric Gerets en de in een 'bloedvorm' verke rende balkunstenaar Gerald Vanenburg, is de gigant uit Brabant nog vele maten te groot voor opponenten als de streekgenoot uit Den Bosch. PSV miste enige kansen, maar de Bosschenaren konden daar niet van profiteren, kapot gespeeld als ze werden door het VOLENDAM (ANP) - Op initiatief van Jan Brouwer vergaderen de trainers van betaald voetbalorganisaties woensdag in Volendam over de nieuwe richtlijnen voor scheidsrechters, die in de beginfase van de competitie tot een lawine van gele en rode kaarten hebben geleid. Volgens de manager van Volendam is de situatie kritiek. „Veel clubs hebben een smalle selectie. Als de scheids rechters op deze manier doorgaan, zit elke trainer straks met drie of vier geschorste spelers. De clubs met weinig contractspelers komen dan in grote problemen. Een protest van alle oefenmeesters, kan de situatie misschien verbeteren", denkt Brouwer. „Ik proef bij steeds meer collega's bezorgdheid over de houding van de arbiters. De clubs zijn niet op de richtlijnen van de scheidsrechterscommissie ingesteld. Volendam-Haarlem was woensdag een aantrekkelijke wedstrijd, die echter werd ontsierd door het merk waardige gedrag van de arbiter. Dat kan nooit de be doeling zijn van de nieuwe instructies", zegt Brouwer. In Volendam komt ook de samenwerking met bondscoach Thijs Libregts aan de orde. „Voorheen kwamen de oefenmeesters en de bondscoach in Zeist bijeen. Dit keer ging de voorkeur uit naar een gespek in een andere omgeving. De onderlinge sfeer moet be ter worden. Een gezellige bijeenkomst in Volendam moet de eerste aanzet zijn tot verbetering van het con tact", aldus Brouwer. ENSCHEDE (ANP) - Tijdens ongeregeldheden rond de voetbalwedstrijd FC Twente-Ajax in Enschede zijn zon dag vier politiemannen en één agente licht gewond ge raakt. FOTO W1M KOOYMAN constant hoge tempo van de kampioenen. Het eerste doel punt viel dan ook onverwacht laat; na ongeveer een half uur spelen. Gerets rondde toen een lange een-twee af met Kieft. Nog voor rust bracht Kieft zijn ploeg op 2-0 na een voorzetje van Valckx. In de tweede helft brandde het Vanenburg-feest pas goed los. Bij de resterende drie tref fers van zijn ploeg was hij steeds nadrukkelijk betrokken. Eerst verlengde hij een vrije trap van Koeman met een droge knal diagonaal langs Van Grinsven. Daarna stelde hij tot tweemaal toe Krüzen in staat om zich in zijn eerste echte A-wedstrijd voor PSV te onderscheiden met evenveel doelpunten. Van dat genereuze gebaar maakte de ex-Bossche naar dankbaar gebruik. Tussen de bedrijven door pikte Den Bosch ook nog twee treffers mee. Bij een stand van 3-0 knalde Van der Linden van ver raak. Kort voor tijd zag in valler Grim doelman Van Breukelen matig reageren op zijn schot, waardoor Den Bosch zijn geschonden eer 'dik' wist te redden. PSV - BW DEN BOSCH 5-2 (2-0) 26. Gerets 1-0, 37. Kieft 2-0, 57. Va nenburg 3-0, 70. Van der Linden 3- 1,73. Krüzen 4-0,84. Krüzen 5-1,85. Grim 5-2. Scheidsrechter: Uilen berg; toeschouwers: 20.500. Gele kaart: Krüzen en Koeman (PSV), Van Eek (Den Bosch). PSV: Van Breukelen; Gerets, Koe man, Koot en Heintze; Vanenburg, Van Aerle (Berghuis), Krüzen en Linskens; Kieft en Valckx (Gill- haus). BW DEN BOSCH: Van Grinsven; Gosgens, Van de Hoorn, Van Eek en Goossens (Grim); Van der Lin den, Van der Hoeven, Brood en Willems; Van Duren en De Gier (Beukers), k' Twee aanhangers van de Am sterdamse club liepen verwon dingen op door beten van een politiehond. Eén van hen moest voor behandeling naar het zie kenhuis. De politie hield vier fans van de Amsterdamse club aan. In verband met openlijke geweld pleging werd een 19-jarige Amsterdammer door de offi cier van justitie in verzekerde bewaring gesteld. Hij verzette zich tegen de politie. De officier van justitie, die de arrestanten direct na de wedstrijd beboette, legde een 21-jarige man uit Bussum 300 gulden boete op wegens vernieling. Hij spoot op verkeersborden de David-ster. Een 18-jarige inwoner van Al phen aan de Rijn kreeg een boete van 150 gulden, omdat hij brand probeerde te stichten in een EHBO-post. De vierde ar restant werd zonder straf heen gezonden. De problemen ontstonden doordat een groep van negentig Ajax-supporters zonder ge combineerd trein-/toegangs- kaartje op het NS-station in Enschede aankwam, terwijl de politie nog niet was voorbereid op de komst van Ajax-fans. Hun vroege aanwezigheid in Enschede bleek verband te houden met een brief die sup porters van FC Twente afgelo pen week aan die van Ajax hadden gestuurd. Hierin wer den de Amsterdammers uitge nodigd 'een potje te komen vechten'. De Ajax-aanhang weigerde in de bussen te stappen die bij het NS-station klaar stonden voor het vervoer naar het Diekmanstadion. Ze gingen lie ver lopen. Onderweg richtten ze kleine vernielingen aan. Bij het stadion renden ze naar het tribune-vak van Twente-aan- hangers. De politie wist een massale confrontatie te voor komen. De Ajax-aanhangers, die geen toegangskaartje hadden gekocht, bestormden vervol gens het aan Ajax toegewezen vak. Nadat ze de suppoosten hadden weggeduwd klommen ze over de afrastering en slaag den ze er in via de sintelbaan op het speelveld te komen. Daar werden ze door de politie afgehaald, waarna ze ander maal het Ajax-vak in gingen. Tijdens de wedstrijd bleef het rustig, maar na afloop wei gerden de 90 Ajax-aanhangers de tribune te verlaten. Met de nodige moeite slaagde de poli tie erin de supporters in de bussen te krijgen die hen naar het station zouden brengea Voordat de bussen de uitstap- plaats konden bereiken, moes ten eerst zo'n 500 tot 600 op sen satie beluste Enschedeërs wor den verwijderd. De Ajax-sup- porters vertikten het eerst de bussen te verlaten. Met charges slaagde de politie er uiteinde lijk in de groep in de trein te krijgen. De agenten maakten tijdens de schermutselingen gebruik van de wapenstok. Om problemen met de supporters op weg naar Amsterdam te voorkomen, gingen er tien poli- tie-agenten vanuit Enschede met de trein mee. Voor en tijdens de voetbal wedstrijd PSV-Den Bosch heeft de Eindhovense politie zondag acht voetbalvandalen aangehouden. Het gaat om ze ven aanhangers van Den Bosch en een van PSV, in leeftijd va riërend van 16 tot 22 jaar. De aanhoudingen werden verricht onder andere voor het verbran den van een vlag, verboden wapenbezit en het dreigen met een zware ketting. Een woord voerder van de Eindhovense politie heeft dit zondag meeeg- deeld. PLAYA DE ARO (ANP) - Greg LeMond heeft in het weekeinde tijdens de Ronde van Catalonië te kennen gegeven dat hij in het nieuwe jaar mogelijk voor een andere ploeg dan PDM zal rijden. De Amerikaanse wielren ner en de Nederlandse firma verschillen van mening over de voor waarden van een con tractverlenging. Vorig jaar tekende Le Mond een contract voor 1988 voor een aanzienlijk jaarsalaris met een optie voor 1989. LeMond ging er' van uit, dat in die optie dezelfde voorwaarden waren opgenomen. Hij zei in Catalonië dat de leiding van de ploeg daar anders over denkt. Van onze sportredactie EINDHOVEN - PSV knoopt aan zijn trip naar Tokyo, in december als daar tegen de clubkampioen van Zuid-Ame rika gespeeld gaat worden, een optreden vast in Los Ange les. Als de lands- en Europees kampioen terugkeert van de expeditie naar het Verre Oosten wordt een tussenstop gemaakt in L.A.. Als tegenstander fungeert in de Verenigde Staten een team uit Mexi co. Waarschijnlijk zal dat Guadalajara zijn. „Zo'n wedstrijd schijnt lucratief te zijn", wist PSV-manager Kees Ploegsma giste ren te melden. „Er wonen daar in die streek miljoenen Mexicanen, die graag naar een voetbalwedstrijd komen kijken".

de Stem | 1988 | | pagina 11