jedreigd 'Je bent zo verschrikkelijk gewond' met VEREMGING'OUDERS VAN EEN OVERLEDEN KIND'BIEDT HULP: 'Ouders van een overleden kind' SCHIETINGEN PLAATSELIJK NIEUWS ENS teh«t, 5fe-a DE STEM MARKTEN Bergse MTS krijgt nieuwe afdeling procestechniek ;jgTEM VAN ZEELAND 4 ZATERDAG 3 SEPTEMBER 1988 reen voorrang ^TVERENIGEVG ZES JAAR geleden overleed haar zoon. Ze ventien jaar was hij pas. Hij verloor de onge lijke strijd tegen een zeldzame vorm van kan ker. Troost Klachten Onnatuurlijk Zelfhulp Litteken Q-ochtend van volksuniversiteit ooi-aap valt n vrachwagen Karate in Nieuwvliet Hoofdplaat Opleiding gidsen op HBO-niveau Juf Agnes viert koperen jubileum T20 IrZENDIJKE - Op de .ng Parkzicht verleende*!! romfiets PJ. uit Oostbur een voorrang aan een pe^ lenauto, bestuurd door F j it Philippine. Er ontsta eperkte materiële schade lontrole iOSTBURG Op de rijke /eg nabij Oostburg is giste liddag een verkeerscontmi ehouden. In totaal werd» en automobilisten bekeu# oor het niet dragen v# utogordels. Scaldem, diploma ziekenven ive. ramma's, kantklossen, kleder racht- en poppen maken, ISX-gebruikersgroep, pop maar went nooit enkast en koninginnedag ContlOlG ërder worden er wijkbijeen-J omsten gehouden. Ook andere vereniging® ahaakclub Terneuzen, quariumvereniging De Albino waarddrager, de NCVB en ta ikaliteit van het buurthuis. reiden met een dartsclub en commodor 64 gebruikers- roep. Woensdag 7 september D.OO uur wordt er in het buurt- uis Rivierenhuis een vergade- ing belegd om met de wijkbe woners van gedachten te wis- an de buurtvereniging. ADVERTENTIE Pdor Romain van Damme Kort geleden ruimde ik een kast op. Toen kwamen er jderen van hem tevoorschijn. Ik was een paar dagen van slag af". jstaan van de buurtvere- stellen moeten eind deze es nieuwe bestuursledes en. Vier van de zes hui- tijd meedraaien hebben In. Woensdag 7 september belegd in het Rivieren- |fel 400 leden en er worden zoi ïjftien verschillende acitivtei Ze is regiovertegenwoordig ster van de landelijke zelf hulporganisatie 'Ouders van een overleden kind' in de provincie Zeeland. Haar naam ziet ze liever niet in de krant. „Ik wil niet overko men als een messias die het allemaal zo goed weet. Ja, noem me maar een moeder". ,Ik zat vrij snel bij de vereni ging. De vereniging zocht contact in Zeeland omdat het ,hier niet zo goed liep. Er was een landelijke bijeenkomst in Den Haag. Daar ben ik naar toe gegaan. Daar waren 300 ouders. Het klinkt gek, maar dat gaf me troost. In het be gin denk je, dit overkomt mij alleen. Waarom ik? Die ouders gaven een gebonden heid, niet alleen jou over komt dat. Dat gaf me troost". Eigenlijk wil ze niet veel zeggen over haar eigen erva ringen „De vereniging is be langrijker". Maar telkens weer diept ze veel op uit haar beleving, om duidelijk te ma ft droeg kleren van l Truien vooral, dan had hoefte is minder nu, het slijt, Pas aangesteld als regiover tegenwoordigster hield ze inden een onderdak binnen d een eerste middag in Goes, uurtvereniging. Zo maakt dl De opkomst was mager. „In Zeeland is de sociale controle groot. Hoe moet ik dat zeg- i, de familie heeft invloed, eltennisclub gebruik van di iedereen kent je en weet wat er gebeurd is. Het is, zoiets Om al deze activiteit® van 'ik heb nog wel verdriet, raaiende te houden kan tal maar dat moet ik niemand estuur rekenen op zo'n zestig laten zien Dus, als ik me bij zeventig vrijwilligers. Zei een vereniging aansluit, zien ïjn er vergevorderde planna ze mijn verdriet. Begrijp je? m het programma nog uitb Elders in het land gaat het goed met de vereniging, is de respons groot. Hier veel min der. Weet je, als je praat met oudere mensen krijg je te ho ren, niet klagen, maar dra gen Dat levenspatroon is er nog altijd". Niet de juiste weg, vindt elen over het voortbestaan i ze. „Het verdriet, dat is zo on voorstelbaar. Je moet iemand hebben die naar je luistert, onbeperkte tijd voor je heeft. Iemand die je een hoop ver driet afneemt. Nee, niet iedereen wil bij een vereni ging. Zeker, er zijn mensen 'die het wel kunnen, dat ver driet alleen verwerken. Maar het gros, de meeste ouders, nee, die kunnen het niet al leen. Die hebben iemand no dig". [Ze pakt een landelijke krant een tijdje geleden. Met letters staat er boven artikel, 'Onverwerkt 'erdriet is ongezond'. Een uitspraak van prof. Gill. „Veel mensen krijgen licha melijke klachten. Ik ken een moeder die kalmerende mid delen gebruikt. Ze heeft een zoon verloren. Medicijnen gebruiken is gemakkelijk. Maar je komt in een vicieuze cirkel terecht. Mensen moe ten zelf kiezen, zeker. Als iemand medicijnen wil slik ken, goed. Maar ik zeg tegen die mensen, knokken moet je. Je moet vechten om er uit te komen". Sinds een jaar of tien be staan er zelfhulpgroepen. Ruim een jaar geleden werd het Landelijk Steunpunt Rouwbegeleiding opgericht. „Ja, het aantal verenigingen neemt toe. Vanuit de profes sionele hoek is er belangstel ling. Ze zien dat het bij ons, de amateurs, goed gaat. We, in de regio Zeeland, hebben gespreksgroepen voor ouders die hun* baby verloren. En we hebben gespreksgroepen voor ouders die een kind door zelfdoding verloren. Lande lijk is er ook een groep voor oudere mensen die een kind verliezen. Hoe ouder het kind was, hoe moeilijker het is. Het kringetje rond oudere mensen wordt kleiner. Als ze dan ook hun kind overleven. Heel bitter is dat, die hebben steun nodig". Op zoek naar de juiste op richtingsdatum van de ver eniging, wordt ze weer ge confronteerd met het verle den en zegt plotseling: „Tijd is in deze een heel raar facet. Sommige mensen weten nog exact de precieze datum, het juiste tijdstip. Bij mij is het heel wazig. Het is een ont hechtingsproces, beetje bij beetje". „In het begin zonderde ik me af. Ik trok me terug naar een plaats waar niemand me vond. Je bent zo verschrikke lijk gewond. Het doet zoveel pijn. Het duurde lang voor dat ik de stad indurfde. Ik dacht dat iedereen het op mijn gezich kon aflezen, dat mijn zoon overleden was. Dat heeft iedereen, dat ver schrikkelijk gewond zijn". Ze heeft een A4-velletje vol getikt, als voorbereiding op het interview. Zomaar wat gedachten, ervaringen. 'Afscheid van een kind' staat er boven. Net als op de folder die de vereniging uitgeeft. „Afscheid van een kind bete kent in de praktijk soms: een paar gympjes op de keuken vloer, er de ouders dagelijks aan herinnerend, dat hun zoontje die bij een verkeers ongeval om het leven kwam er niet meer is". En: „Rou wen om een kind is het moei lijkste proces wat er bestaat. Omdat het zo onnatuurlijk is dat je je kind overleeft. Kin deren zijn de toekomst, dat De moeilijke weg van naastbestaande naar nabe staande. •j 'In het begin zonderde ik me af. Ik trok me terug naar een plaats waar niemand me vond'. FOTO DE STiM/CORJ.DE BOER wordt je dan ontnomen". Het sterven van een kind kan ook een relatie sterk onder druk zetten, typte ze. Zelf is ze gescheiden. „Wanneer man en vrouw er niet samen over kunnen praten, wan neer de ene ouder het rouw proces van de ander blok keert, dan kunnen de span ningen zo hoog oplopen dat een breuk onvermijdelijk is. Huwelijken die na de dood van een kind worden ontbon den, zijn helaas geen uitzon dering". In het begin, net na het overlijden van haar zoon, was ze bij vrienden. „Daar kreeg ik de tijd voor mezelf. Ik kreeg vrij snel een baan. Ik kon me net redden in mijn onderhoud. Bij mij kwam er enorm veel energie vrij, ik werkte keihard. Dat heeft me geholpen, al blijft het altijd bij je. Soms denk je dat je uit het dal geklommen bent, en dan ineens is er die radeloze wanhoop, door iets wat er ge beurt of gezegd wordt". In de zelfhulpgroep krij gen mensen de gelegenheid met hun gevoelens van ont reddering, opstandigheid en rouw om te gaan. „Iedereen verwerkt het op zijn manier. Het ligt veel aan je karakter, hoe ga je om met het rouw proces. Ik liep heel veel hardop te bidden, God geef me kracht, ik weet niet wat ik' doen moet. Lange fiets tochten maakte ik. Dan praatte ik met mijn overle den zoon. Dat was het begin van de verwerking". -JS -J M372 3Q OTQ^ Van onze verslaggever TERNEUZEN - 'Ouders van een overleden kind' is een landelijke zelfhulporganisatie, die begrip en me deleven willen bieden aan lotgenoten. Zij doen dat door middel van contacten. De vereniging geeft een informatiefolder uit. Leden van de vereniging betalen contributie. Een ouder die na de dood van een Énd contact wil met een ander ouder van een overleden kind kan schriftelijk bij het centraal contact adres om hulp of informatie vragen. Die vragen worden doorgestuurd naar een van de regio nale medewerkers van de vereniging. Die stellen zich dan in verbinding met de desbetreffende ouder. Bij het cen traal contactadres zijn ook publicaties over rouwverwer king te krijgen. Het centraal contactadres is: 'Ouders van een overleden kind', Gooibergstraat 17,106 SK Bussum. In Zeeland kan gebeld worden naar het volgende nummer: 01100-13654. Zaterdag 17 september houdt de afdeling Zee land van de vereniging een open middag in Terneuzen. Om 13.30 uur is de zaal van het gebouw 'Pro Rege' in de Jonge- straat 1 te Terneuzen open. De middag duurt tot ongeveer 16.30 uur. Harrie Scholtze, ouder van een overleden kind, houdt een lezing. Binnen handbereik ligt een stapel papieren. Artikelen ovjer rouwen, informatiema teriaal over de vereniging en over professionele hulp. Een hele verzameling, maar toch: „Niemand praat graag over dé dood. Het is moeilijk ook. Opze vereniging probeert hulp te bieden. Praten met lotgenoten die begrijpen wat je!doormaakt, wat er met je gebeurt. Dat is zo belangrijk. Wij willen niet het werk van de| professionele hulpverie- neirs overnemea Zeker niet. Hét is ons te doen om de zelf- hiilpgedachte. Met onze er varingen een ander ouder opvangen. Als ik merk dat de prbblemen levensgroot zijn, neem ik contact op met pro fessionele hulpverleners". Ée vereniging telt genoeg n. Zij zorgen voor finan- steun. In Bussum is het raai kontaktadres. Elke regio kent een vertegenwoor diger van de vereniging. Die coördineert, houdt open mid dagen en onderlinge bijeen komsten. „Die middagen in Zeeland worden slecht be zocht. In Zierikzee waren er vijf ouders, in Vlissingen elf, twaalf misschien. Nee, niet véél. Cijfers zijn mij niet be kend. In ieder geval niet wat de provincie betreft. Ik geloof dat er jaarlijks door wat voor oorzaak ongeveer 500 kinde ren sterven. Wel weet ik dat er in Zeeuwsch-Vlaanderen veel verkeersslachtoffertj es zijn". Het ontmoedigt haar niet meer, die geringe belangstel ling. „Toch dacht ik wel eens, ik stop er mee. Maar dan ga je naar een landelijke dag, praat je met elkaar. Als vrienden, nee, het is nog ster ker. Er is zo een hartelijke band, dat is nauwelijks uit te leggen. Je krijgt wel eens een bedankbrief van iemand, je bezoekt een bijeenkomst in een andere regio. En dan denk ik, ik blijf er mee door- gaaa Weet je, in Zeeland is die drempel nog hoog. Men sen denken ook dat je op die onderlinge bijeenkomsten constant moet praten over je kind, maar dat is niet zo. Je praat over van alles". Want je moet terug in de maatschappij. Met de litte kens die blijven, met het ver driet dat nooit echt ver dwijnt. „Je moet je niet steeds blijven afvragen naar het waarom. Dat doe je in het begin. Waarom overkomt mij, ons, dit? Waarom niet dat ander gezin. Die machte loosheid, die woede, dat im mense verdriet. Het waarom, nee, dat moet je niet steeds herhalen. Je kwelt jezelf, je vervreemdt van de maat schappij. En je moet juist te rug in de maatschappij". Uit de kast kwam ook nog speelgoed tevoorschijn. „Dat heb ik weggegeven. Vind je dat niet erg vroegen, ze. Dat is toch van je zoon geweest. Nu niet meer. Dat speelgoed, het heeft weer een functie". onze verslaggever URG - De afdeling West-Zeeuwsch-Vlaanderen van de iwse Volksuniversiteit (ZVU) houdt vandaag, zaterdag 3 sep- een informatiebijeenkomst in Den Hoekzak in Oostburg. deze bijeenkomst worden de nieuwe cursussen van de af- gepresenteerd. Nieuwe kandidaat-cursisten kunnen tevens latie krijgen over cursussen die al langer gegeven worden, frans en engels. in het ZVU- programma van de West-Zeeuws-Vlaamse g zijn de leergangen Moderne kunst, zien en begrijpen, ■Keringen, video voor beginners, huidverzorging en make-up kijkje in de keuken van vier restaurants in de regio. info-ochtend duurt van 10.00 tot 12.00 uur en wordt gehou- 111 de hal van het Oostburgse gemeenschapscentrum. ADVERTENTIE wijk 'het Java'. onze verslaggever IDONKSVEER - Op de 'eg A27 ter hoogte van sdonksveer is donder- 'av°nd rond tien uur een zo emde kooi-aap van een ichtwagen gevallen. Passerende automobilist iet voertuig niet meer ont- en botste ertegenaan, ■toi-aap is een soort hef- die meestal aan de ach- int van een vrachtwagen i gemonteerd. De heftruck ?°P een vrachtwagen van eedryf uit Yerseke. Zowel ®?'"aaP als de passerende liepen weinig schade op. eigenaar van de 'aap' ffeh rond een uur 's fotowimkoo*»» blj de Veerse politie. Van onze correspondent NIEUWVLIET - In oktober start bij voldoende belangstel ling (minimaal vijftien perso nen) een cursus karate in Nieuwvliet. De gediplomeerd leraar karate en kobudo en bezitter van de vijfde dan J. Malawauw uit Middelburg, die verbonden is aan de Karate Bond Nederland, komt woensdagavond les ge ven. Deze lessen worden gehouden in de plaatselijke gymzaal en beginnen om 20.15 uur. Infor matie kan ingewonnen worden bij het nummer 01171-1948. Alle kranten staan dagelijks boordevol Want nieuws maakt weer méér nieuws. JE HAD'T KUNNEN LEZEN IN nieuws.Nationaaleninternationaal.Maar,en En dat kan wel eens belangrijker zijn: het dat is het grote verschil, in uw Regionale raakt u immers persoonlijk. Dagblad kunt u óók lezen wat de gevolgen U hoeft alleen maar éven te bellen en zijn voor uw eigen stad, streek of plaats. ook dat nieuws komt dagelijks bij u in de bus. DE KRANT VOOR JE EIGEN STUK VKNNEDCRUNO AFSCHEID - De Bejaarden- bond uit Hoofdplaat neemt dinsdagmiddag zes september Oostburg afscheid van mevrouw A. Soulimans. Zij is ongeveer tien jaar secretaresse van de bond geweest. Wegens een verhuizing naar Sas van Gent moet ze haar werkzaamheden voor de bejaardenbond neer leggen. Vanaf 14.00 uur is er dinsdagmiddag een bijeen komst in het Dorpshuis in Hoofdplaat. Na het officiële gedeelte is er voor de aanwe zigen een bingo. BIJEENKOMST - De West- Zeeuws-Vlaamse werkgroep van Vrouwen in Vrede houdt dinsdagmorgen om 9.00 uur een bijeenkomst in Vrouwen- kontakt Lotje. Er wordt dan gesproken over de vredes- week-activiteiten, thema avond en uitslag van de kleurwedstrijd van de jeugd. 's-HEERENHOEK - De Korenbeurs, bejaardenschieting met een deel name van 22 personen. Eerste hoge vogel: J. Remijnse, Ellewoutsdijk; tweede hoge vogel: J. Bos, Heinkenszand; eerste zijvogel: J. Remijnse, Ellewoutsdijk; tweede zij vogel: H. de Jonge, Heinkenszand; derde zij vogel: M. Nijsten, vierde zijvogel: B. van de Dries, beiden 's-Heeren- hoek; grootste aantal (8): A. Engelbert, Heinkenszand. KAPELLE, 2 september - Fruit veiling: Alkmene: kil 70/80 98- 120, 80/90 92-105, kl2 70/80 65-73, 80/90 58-66. Benoni: kil 60/70 26, 70/80 50, kl2 60/70 22-25. Ingrid Marie: kil 60/70 23, 70/80 38. Summerred: kil 60/70 26, 70/80 32-51, 80/90 37, kl2 70/80 32. Scar let Benoni: 60/70 31, 70/80 73, 80/90 58, 91 62. James Grieve: kil 65/70 29-35, 70/80 41-50, 80/90 40- 44, kl2 65/70 24, 70/80 32-33, 80/90 32. Tydeman's Early Worcester: kil 70/80 34-37, 80/90 32-33. Clapp's Favourite: kl2 55/65 47, 65/75 39. Triomphe de Vienne: kil 60/70 71-135,70/80 80-128,80/90 96, kl2 55/60 40-87, 60/70 41-93, 70/80 58-77, 80/90 54-66. Beurre Hardy: kil 70/80 112-113, 80/90 85, kl2 70/80 58-69. Pruimen natuur: kl2 IN 25. Reine Claude D'Althan: kil 300-380, k!2 50-190, GR 110. Reine Victoria: kil 280-570, kl2 60-250, GR 100-330. Aardbeien natuur ds a 200 gr: kil A 120. Aardbeien natuur ds a 500 gr: kil A 310. Meloenen: kil 10 220,12110, B 270, kl2 10 150. Bramen 4 kg in dustrie: kl2 IN 284. Bramen doornloos ds X 200 gr: kil 90-100, A 98-115. Frambozen doos X 200 gr: kil 230-330. Groenteveiling: Komkommers stuk: kil 41 39-43, 51 50-58, 61 60- 68. Komkommers kg krom: kl2 KR 29. Paprika groen kg: kil 75 202. Sla natuur st: kil B 25. To maten krat: kl2 A 610-640, B 600- 660, C 390. Andijvie natuur: kil A <27, kl2 A 23-33. Bloemkool na tuur: kil 06 120-130, kl2 04 100, 06 60-90, 08 40-80. Broccoli: kil 280. Bo6peen: kil 88, kl2 87-89. Cour gette natuur: kl2 11. Spitskool: kil A 12-20. Snijbonen glas: kil 1250, kl2 85-280, KR 180-1150. Snijbonen natuur: kl2 KR 85-140. Sperciebonen natuur: kil 120, kl2 110-120. Sperciebonen div: kil 140. Pronkbonen: kl2 120. Savooie kool groen: kil A 16-22. Witte kool: kil 8 B 25, BI 26. Kroten kg: kil A 39-42, B 21. Kroten bos: kil A 23. Uien kg: k!2 BO 40. GR 33- 38, MI 17-35. Peterselie bos: kil 23-50. Selderij bos: kil 52. Ijs bergsla natuur: kl2 60 37, 70 20. Ramenas: kil 35. Venkel: kl2 106. Pepers bont: Wl 140. Rettich kg: k!2 43. Vroege aardappelen: kil BO 23, DR 5, KR 49-101, MI 24-25, kl2 KR 72, MI 29. Late aardap pelen: kil 143, DR 10-14, KR 59- 80, MI 27, kl2 BO 80 21-32, DR 3, KR 51-76, MI 6-30. Totaal aantal colli 13198. AMSTERDAM, 2 september - Aardappeltermijnmarkt: In bintje 40-50 mm, oogst 88, werden 6 contracten verhandeld voor le vering april tegen f 23,00 tot 22,30 per 100 kg. De stemming was zeer vast. In bintje 50 mm, oogst 88, werden 171 contracten verhandeld voor levering april bij een prijs van 29,90 tot 29,40 per 100 kg. De stemming was goed prijshoudend. BERGEN OP ZOOM - De MTS Antonie Keldermans in Bergen op Zoom mag van de minister volgend jaar al worden uitgebreid met een nieuwe afdeling voor proces techniek. De afdeling is bestemd voor Midden-Zeeland en West-Brabant. Verder heeft de minister ook toestemming gegeven om het pakket van de Rijksscholenge meenschap te Bergen op Zoom aan te vullen'met gymnasium. Met name de beslissing om de afdeling procestechniek toe te voegen aan de Bergse MTS is gisteren met veel vreugde ont vangen. Hiermee kwam een einde aan een strijd die onge veer twintig jaar heeft ge duurd. Al zolang is door de MTS in Bergen op Zoom om een afde ling procestechniek gevraagd. Enkele jaren geleden leek het erop dat deze afdeling de neus van de Bergse MTS voorbij zou gaan. De plannen waren toen om deze opleiding onder te brengen in Etten-Leur. Protestacties kwamen op gang in de regio Bergen op Zoom. Gemeenten, bedrijven, arbeidsbureaus en werkge versorganisaties kwamen in het geweer om deze opleiding naar Bergen op Zoom te halen. Betoogd werd dat vooral in deze regio de procestechniek een groot tekort een vakmen sen van middelbaar niveau heeft. De staatssecretaris werd vo- BREDA - De Nationale Ho geschool voor Toerisme en Verkeer in Breda en de Ho geschool Holland in Diemen zijn deze week begonnen met de eerste opleiding op HBO-niveau in ons land voor beroepsgidsen. Het is een vierjarige dagopleiding. Op beide hogescholen zijn de dertig beschikbare stu dieplaatsen al ingevuld. De opleiding is opgezet in over leg met de nationale gidsenor- ganisatie Gidom in Amster dam. Die heeft tot nu toe de op leiding voor de eigen leden ver zorgd met cursussen. Gebleken is dat er een grote behoefte is aan goed opgeleide gidsen. Zij moeten in staat zijn om toege sneden op het niveau van de groepen die zij begeleiden, de beschikbare tijd en de ver wachtingen de juiste informa tie te geven. Deze gidsen kunnen ingezet worden bij internationale con gressen in ons land, bij de ont vangst door bedrijven van groepen buitenlandse relatie en voor gezelschappen buiten landse toeristen die door Ne derlandse touroperators naar Nederland gebracht worden. rig jaar tijdens een bezoek aan Bergen op Zoom voorgehouden dat zonder deze opleiding het bedrijfsleven van heel weste lijk Brabant benadeeld zóu worden. De staatssecretaris bleek toen al gevoelig te zijn voor de Westbrabantse argu menten. Ongeveer driehonderd leer lingen kunnen straks in Bergen op Zoom de opleiding proces techniek gaan volgen. Zij ko men voornamelijk uit West- Brabant en Midden-Zeeland. Andere opleidingen op dit ni veau zitten namelijk in Ter neuzen, Tilburg en Rotterdam. Bij de bouw van de nieuwe MTS in Bergen op Zoom wordt rekening gehouden met de nieuwe afdeling. Het bedrijfs leven heeft toegezegd mee te werken aan de inrichting van de afdeling. Ook tevreden was gisteren de directie van de Rijksscho lengemeenschap te Bergen op Zoom. Daar heeft men inmid dels voldoende leerlingen om met een gymnasium te starten. Met gymnasium erbij heeft3 deze school straks alle moge lijkheden voor algemeen voort gezet onderwijs (MAVO, HA VO, atheneum en gymnasium) in huis. IJZENDIJKE - Het was feest in de peuter speelzaal Dikkertje Dap te IJzendijke. Juf frouw Agnes van de Wijnckel vierde haar 12,5-j arig jubileum. Reden voor de peuters en hun ouders, maar ook voor de collega's om de leidster van het eerste uur in de bloemetjes te zetten. Voor de jubilaris, die niet op al deze feestelijk heden had gerekend, wa ren er bloemen, een foto collage van alle peuters en een aquarel. „Dit had ik niet verwacht," aldus een verbaasde juf Agnes. Omdat juf Agnes te vens haar verjaardag vierde werd het een bij zonder feestelijke dag voor Dikkretje Dap. De IJzendijkse peuterspeel zaal heeft trouwens over belangstelling niet te kla gen, maar krijgt helaas geen toestemming om het aantal uren uit te breiden.

de Stem | 1988 | | pagina 53