L EMA hlULP EMA Erik Gasseling wint steeple Zeeuwse renners weer naar Polen '2500,- SPORT [0OFDKLASSER VLISSINGEN BLAAKT VAN ZELFVERTROUWEN BELONING! Kanaal race Vlissingen baantje Wie bewijst het tegendeel?! WIELERKLASSEMENT pFSTEM SPORT 3 ZATERDAG 3 SEPTEMBER 1988 [OPERS M/V }EN m/v M/V JSSINGEN - Aan de vooravond van de com- ietitie blaakt hoofdklasser Vlissingen van zelf vertrouwen. Samen met de in de Irislaan terug gekeerde trainer Jo Jansen wil het sportief suc- es afdwingen. Succes dat moet leiden tot een |tek in het betaalde voetbal. Sponsors Sprekend Overtuigd Jansen sterk in bekercross Wij van Neckermann loven f. 2500,- uit aan de eerste die binnen 1 maand kan aantonen, dat er ergens ter wereld een postorderbedrijf is dat sneller levert dan wij. Neckermann heeft sinds kort een 24 uurs Express-levering op bepaalde artikelen als koelkasten, wasautomaten, TV's, videorecorders en stereosets. Volgens onze informatie zijn wij daarmee de snelste ter wereld. YVC heeft gebrek aan speelsters Jong Ambon tegen Beerschot Tekort herenteams in Sas van Gent Concours van Scheldestad sterk bezet 'A ZWEMFINALE LANGEBAAN 'I WJ A84 T14 te termijn plaats voor Itatieve: 1 en/of aterdagen. en -omgeving. piling; i eigenschappen; (inzet; list of naaste omgeving. .aten aan: je lesrooster dat toe, ar dan als: Jen maan- t/m vrijdag 00 tot 18.00 uur. gs 15.30 tot 17.00 uur. gelijkheid is aanwezig I reenkomstig je lesroos- e dagen uit te kiezen. ijke sollicitatie naar tuist. ttee aio*:, isi begrij pen. Doen we dat? :n met stotterproblemen of naaste omgeving: 'ostbus 119, 3500 AC de tijd voor oon ork»"' •n waardevol dlplo""' Ja toakomat la da" variakard.Wan' hat gaat goad In 4* DRUKWERKINDUSTRIe an vaklieden word»» goed bataaldl Ja maar wilt wat»"' bal dan da apacl*" Infolijn 020-5475811 Ja krijgt dan folder thulagaatuurd CENTRAAL BUREAU VOO» GRAFISCHE BEDRIJVEN. POSTBUS 1180 AE AMSTELVEEN itletiekmedewerker AVOND WEDSTRIJDEN ATLETIEK DYNAMO IN MIDDELBURG MIDDELBURG - De 3000 meter steeple, tijdens de Lokte van drie avondwed- triiden van het Middel- hurese Dynamo, werd ge- loimen door Erik Gasse- JL van Marathon. De Vlis- f'.ger die tijdens de race W schijnbaar geruststel lende voorsprong had opge- jouwd, moest in de slotfase Ses uit de kast halen om feen sterk herstellende Jan Guiljam achter zich te hou- nen. Lt verschil bedroeg op de Teep krap tweetiende seconde het had dan ook niet veel langer moeten duren of Guil jam was winnaar geworden. Dit duo had een ruime voor sprong opgebouwd op René de Voogd van Sprint, die als derde binnenkwam. Bij de jongens A zegevierde Marco Simonse van AV'56. Het organiserende Dynamo had een aantrekkelijk pro gramma in elkaar gestoken met onder meer polsstokhoog springen en hinkstapspringen, maar het kon de atleten weer niet naar de baan lokken. De opkomst was mager en naast de steeple waren eigenlijk al leen het ver- en hoogspringen bij de jeugd goed bezet. Bij het polsstokhoogspringen ging de zege naar favoriet John van Oers van het Roosendaalse THOR. Met 3.90 meter bleef hij onder zijn mogelijkheden. Zijn clubmakker Dick Opdien wist zelfs diezelfde hoogte te over schrijden. Bij de jongens A won Geert Boekema (Dynamo) bii het polsstokhoogspringen, ter wijl Walter Houtzager van Ma rathon met 3.15 een knappe hoogte haalde bij de B-junio ren. UITSLAGEN Meisjes D verspringen: 1. Petra de Bokx (Dynamo) 4.14, 2. Miriam Vrijenhoek (Delta Sport) 3.91, 3. Anjolie Wisse (AV'56) 3.86. 4 x 60 meter: 1. Dynamo 1 36.0, 2. Dynamo 2 36.7,3. Dynamo 3 39.3. Meisjes C verspringen: 1. Daphne Jasperse (Zeeland Sport) 4.80, 2. Sandra Huissoon (AV'56) 4.72, 3. Chiery Abuijs (Dynamo) 4.51. 4 x 80 meter: 1. Zeeland Sport 43.4, 2. Marathon 43.6. Meisjes B hoogspringen: 1. ex aequo Danielle Neufglisé en Christel Dingemanse (beiden Ma rathon) 1.45, 3. Petra Jeras (Dyna mo) 1.45. Meisjes A 4 x 100 meter: 1. Dynamo 55.1. Dames 1500 meter: 1. Greetje Smit (Delta Sport) 5.27.9. 400 meter: 1. Irene Pos (Dynamo) 64.3. Verspringen: 1. Inge den Boer (Delta Sport) 4.71. Jongens D hoogspringen: 1. Eric Huisman (Zeeland Sport) 1.60, 2. Sipko de Bruiine 1.35,3. Pascal van de Voorde 1.20" (beiden Dynamo). 4 x 80 meter: 1. Zeeland Sport 46.0, 2. Dynamo 147.3,3. Dynamo 2 51.2. Jongens C polsstokhoogspringen: 1. Patrick Baptist (Dynamo) 2.20. 4 x 100 meter: 1. Scheldesport 48.6. Jongens B polsstokhoogspringen: 1. Walter Houtzager (Marathon) 3.15. Jongens A 3000 meter steeple: 1. Marco Simonse 10.46.1, 2. Johnny Sinke 11.03.0 (beiden AV56). Polsstokhoogspringen: 1. Geert Boekema (Dynamo) 2.70. Hinkstapspringen: 1. Frans van Noort (Dynamo) 11.26. Heren steeple: 1. Erik Gasseling (Marathon) 9.55.6, 2. Jan Guiljam (AV'56) 9.55.8, 3. René de Voogd (Sprint) 10.15.9, 4. Jack de Waal 10.30.3, 5. Rens Bostelaar 10.51.3 (beiden Dynamo). Polsstokhoogspringen: 1. Johan van Oers 3.90, 2. Dick Opdien 3.90 (beiden THOR). o Jansen terug in Irislaan jor Rinus Verberkmoes IFant dat is wat Vlissingen samen met full-time trainer (o Jansen wil. ietaald voetbal in Zeeland, topvol denken of realiteit? Jlebei zou men zeggea De VC flissingen is er, ondanks dat Kganisatorisch gezien de deur 1 op een kier staat, nog niet elemaal uit. „In januari 1989 [aan we met onze commissie ietaald voetbal rond de tafel (ütten. Deze groep gaat onder indere het budget, toeschou wersaantallen, enzovoorts be kijken," stelt de PR-man van fC Vlissingen en tevens vice- lorzitter Theo van Duin des- [evraagd. Dit overleg houdt te- rens in dat de VC Vlissingen iet B-plan heeft bereikt. Het ierste van het in 1983 gestarte (doel, het A-plan, was de hoog- afdeling in het amateur voetbal bereiken. Aan deze Voorwaarde werd na drie jaar Voldaan Dat Vlissingen daarvoor elers uit de hele provincie eland en uit het Brabantse ntrok geeft tevens aan dat singen realistisch bezig [fas. De plaats Vlissingen kon 'f de kwaliteit niet leveren en an dat nog steeds niet. Vlis- igen moet dus de netten wel [litzetten om kwaliteit te van- jen. Dat deze 'visserij' niet bij ille verenigingen met evenveel inthousiasme werd en wordt ntvangen, mag duidelijk zijn. Tiers, Vlissingen aast op de jevestigde namen en op talen- Plaatselijke smaakmakers iie men liever in eigen clubje 'P ziet treden, dan bij het klas- hoger spelende Vlissingea Kortom, Vlissingen krijgt van |ie kant weinig steun en moet pus de eigen koers varen. len richting-bepaling die ge leund wordt door hoofdspon- jor Coppejan en door een der- 1 sub-sponsors, die elk een kag variërend van ƒ2500,- Bt ƒ12.500,- inbrengen. Een (raste sponsorgroep, die bin nenkort wordt uitgebreid tot hjitig, waardoor de begroting ian Vlissingen, omstreeks vier f°n> geen onneembaar obstakel 'ormt. Wat dat betreft leeft het Syoetbal in de Vlissingse indu ctie- en handelswereld enorm. Eenzelfde toename kent in- Jassen ook het aantal toeschou wers. Was het gemiddelde vo- Pg seizoen nog omstreeks 2100 pikers, voor de aanstaande Fompetitie rekent men op en- Ede honderden toeschouwers Jjeer. Het Vlissingen-draag- f'ak wordt daarmee eveneens wat groter. En de gewenste -naar het betaalde foetbal lijkt eveneens naderbij «komen. Voor het zover is zal Jjf, onder andere eerst de I~ln hoofdklasse behaald P ten worden. Een opgave paarvoor Jo Jansen als trainer F aangetrokken. v fronsen, eerder trainer bij G Eindhoven en Helmond ilS 18 zod°ende terugge- t./o de Vlissingse Irislaan. Fistukje Scheldestad waarin Tjr loogeling opgroeide. Hij «walde bij Zeeland Sport en ,'issingen om vervolgens het nersvak in te duiken. De uw ondanks dat zijn wieg "Gelderland stond, is dus te- Ui «er de Zeeuwen. Een er- m? Voetbalrot, die de "es op de i moet gaan zet- «am?et mag Sezegd worden, Jo Jr,en 18 een sprekend voor- „i", a yan enthousiasme. Zijn ■n,,|.ra'm?'heeft Vlissingen in- s goed gedaan. Getraind wordt er als nooit tevoren, mi nimaal vier keer in de week, uitlopend tot zes keer. En het huidige Vlissingen speelt at tractief, sterk aanvallend, waardoor het voor spektakel zorgt. De hand van Jo Jansen is dus al duidelijk zichtbaar. Een stuk herkenbaarheid dat hij koste wat kost Vlissingen op weg naar het profvoetbal wil geven. Want dat Jo Jansen die kant op wil, is een ding dat ze ker is. „Voor mij is het duide lijk. Betaald voetbal behoort tot de mogelijkheden. Zeeland moet en mag geen witte plek in het betaalde votbal blijven. Wat elders wel kan, moet hier ook kunnen," aldus Jo Jansen, die zich voor dat doel te berei ken enige jaren de tijd geeft. Lukt dat niet, dan is hij foetsie. Over hoe zijn plannen te rea liseren, heeft Jo Jansen zijn eigen gedachten. „Pluspunt is dat de mensen die aan de touwtjes trekken weten wat ze willen. Alles wat rond een team moet draaien, draait. Mijn taak is werken aan de herkenbaar heid van Vlissingea Of dat nu subtiel of met de botte bijl moet gebeuren, zal de toekomst le ren. Feit is dat we de talenten moeten bundelen. Vlissingen heeft Zeeuwse spelers nodig. Oudere,maar ook jeugdige spelers. Met name de jeugd moet hier in de keuken komen kijken. Bij Vlissingen rondneu zen is belangrijk voor hun sportieve ontwikkeling. Want het is niet alleen het eerste team dat moet gaan presteren, presaties neerzetten geldt voor alle geledingen. Dus ook voor de jeugd, die om dat te bereiken veel extra's aangeboden zal krijgen," legt Jo Jansen uit. Jo Jansen, de trainer van hoofdklasser Vlissingen, is er van overtuigd dat zijn team binnen enkele jaren de stap naar het betaalde voetbal moet kunnen maken. - foto de stem johan van gurp Van onze motorsportmedewerker AXEL - Op het Axelse Smitschorrecircuit werd als laatste krachtmeting vóór de strijd om de Zeeuwse motorcross-trofee losbarst de bekercross verreden, die eerder in het seizoen door wateroverlast niet kon doorgaan. Vooral in de 125 cc-klasse maakten de kopmannen er een leuke wedstrijd van, waarbij vooral Martien Jansen uit Sluiskil een sterke indruk maakte. Jansen kon in de eer ste manche niemand minder dan Frank van Clapdorp en Patrick Meerschaert achter zich houden en ging dan ook als winnaar over de finishlijn. In de tweede reeks namen de zui derburen het initiatief echter over en moest Jansen behalve Meerschaert en Van Clapdorp, ook André van Espen voor zich laten gaan. In de 250/500 cc-klasse trok het duel tussen Bennie Poppe en Alain Roels de aandacht van de toeschouwers, hoewel beide crossers elk in een andere cate gorie uitkwamen. In hun on derlinge strijd was daarvan echter niets te merken en Roels bleek op zijn Maico uiteindelijk de sterkste. UITSLAGEN 80 cc-klasse: 1. Jurgen Bellaert (België), 2. Frank van Linunen (Philippine), 3. Danny Ingels (Bel gië), 4. Pascal de Zeeuw (Terneu- zen), 5. Jochen Bellaert (België). 125 cc-klasse: 1. Franky van Clap dorp (België), 2. Patrick Meer schaert (België), 3. Martien Jansen (Sluiskil), 4. André van Espen (Axel), 5. Gerton Traa (Westdorpe), 6. Patrick Piessens (Kapeliebrug), 7. Jaap Munter (Middelburg), 8. Rob de Rijcke (Oostburg), 9. Jean- Claude Pieters (Stekene), 10. Etienne Sucaet (Zulte). 250 cc-klasse: 1. Bennie Poppe (Me- liskerke), 2. Luc van der Plas (Ant werpen), 3. Kenny Vertenten (St.- Niklaas), 4. Jaap van Tatenhove (Terneuzen), 5. Peter Strobbe (Bel gië). 500 cc-klasse: 1. Alain Roels (Wet- teren), 2. Jean Luc Rossignol (Erembodegem), 3. Sam Jansen (Sluiskil), 4. Herman van de Bos (Koewacht), 5. Eddy Leenknecht (Axel). Dat Zeeland voetbaltalenten in huis heeft, staat voor Jo Jansen als een paal boven water. „Ik ben daar heilig van overtuigd. Spelers als Danny Blind, Jan Poortvliet, Adrie Koster, Edy de Schepper en Angelo Nijs- kens, om maar eens een paar namen te noemen, bewijzen dat," aldus Jo Jansen, die Vlis singen een duidelijk provin ciaal etiket op wil drukken. Een nog duidelijker herken baar provinciale 'trendsetter' dus dan het momenteel in het Zeeuwse al is. Een lofwaardig streven. Voor Zeeland zelf uniek omdat de gedachte om gezet wordt in werkelijkheid. De selectie waarover Jo Jan sen momenteel kan beschikken bestaat uit 25 spelers, waarvan er drie doelman zijn, namelijk Ruud Pennings, John Jasperse en Ron van Huizen. Voor de de fensie komen spelers als Ron van Dam (aan zijn twaalfde Vlissingen-seizoen begonnen), Jaap Meerman, Ruud Cornells, Roy Hendrikse, Ruud Corré, Taco van de Velde en Kees Houtepen in aanmerking. Voor de stoffering van de middenlinie kan Jansen kiezen uit de groep Johan le Conté, Geert Bouwman, Marcel Schenk, Raden Despotovic, Ri chard Verwey, Eugene Fagg, Arold Back (ex-aanvoerder Go Ahead Eagles), Ronald van Oeveren (debutant, van Zierik- zee overgekomen) en Hans de Nooyer. Voor de bezetting van de frontlinie komen spelers als Ad Gladdinus (van NAC over genomen), Paul Schipper, Peter van Vossen, Alex Laurens, Re né Jonckman en Edwin Zuid- wegt in aanmerking. TERNEUZEN - Zeeuwse renners komen ook dit jaar in ac tie tijdens een meerdaagse wielerwedstrijd in het Poolse Torun. Vorig jaar was een geeld-rode brigade van de wie lervereniging Zeeuwsch-Vlaanderen met junioren en amateurs daar present. Afgelopen voorjaar was de Poolse wielerclub Agrotorex hier te gast met onder meer deel name aan de internationale juniorendriedaagse in Axel en een aantal criteriums in de regio. „De contacten die via Ton Koo- pen. De bedoeling is dat we in men lopen zijn goed," aldus Fred Vermeersch, die ook deze keer als ploegleider de trip meemaakt. „Voor onze jongens is het een geweldige belevenis. Ze krijgen er te maken met in ternationale contacten, want er komen naast Polen ook Russen, Finnen, Tsjechen en Oostdui- ters aan de start. Om zoveel mogelijk jongens van deze trip gebruik te laten maken, zijn het deze keer vrijwel allemaal andere renners die de reis mee maken. Alleen amateur Eric Vereecken gaat voor de tweede keer mee. Ook is het gezelschap aanzienlijk kleiner dan vorig jaar, toen er onder meer zes ju nioren meegingen. Dit aantal is nu zelfs gehalveerd." Ook wat de reis zelf betreft is er aardig wat veranderd. Vo rig jaar ging het gezelschap met een luxe touringcar en werd er onderweg overnacht. De plannen zijn nu het vervoer met personenauto's en een mini-busje voor het materiaal te verzorgen. Vermeersch: „Dit om financiële redenen, want de trip gaat met wat overnachti- gen aardig in de papieren lo- (ADVERTENTIE) één keer de 1175 kilometer overbruggen. Daarom hebben we er voor gezorgd dat in iedere auto twee potentiële be stuurders aanwezig zijn, zodat er voldoende afgelost kan wor den." Het gezelschap bestaat uit de junioren Raymond Tolhoek, Patrick van de Vijver en Rolf Mobach en de amateurs Eric Vereecken, Peter Mol, Chris Goeree, Ko Harms en Mare de Smit. Het vertrek is gepland donderdagmorgen 8 september in de kleine uurtjes. De meer daagse opent met een proloog op zaterdag 10 september in de straten van de stad Torun. De zondag staat er een criterium, eveneens in Torun, op de agen da. Maandag is er een rit in lijn. De junioren rijden 110 ki lometer en de amateurs 165 ki lometer. De slotrit wordt dins dag 13 september verreden met een rit in lijn. De junioren krij gen dan 86 kilometer voorge schoteld en de amateurs 130 ki lometer. Naast Fred Ver meersch maken ook Adri Bak ker, Ab den Doelder en Arnold Suy deel uit van de begeleiding. "WE hangen BR GEHOON hXAKETJEAAN!" POSTBUS 9, 4560 BA HULST. 01140-18123. NIEUWSOVERZICHT IJZENDIJKE - Het damesteam van de volleybalvereniging YVC uit IJzendijke heeft dringend gebrek aan enkele nieuwe speelsters. De selectie is eigenlijk te krap om de nieuwe competitie, die op 1 oktober van start gaat, in te gaan. Door omstandigheden is één van de speelsters wellicht enige tijd uitgeschakeld, zodat de deelname aan de competitie zeer moeizaam zal gaan verlopea Belangstellenden kunnen zich wenden tot een van de bestuurs leden van YVC. MIDDELBURG - Het eerste team van de voetbalvereniging Jong Ambon speelt dinsdag 6 september een vriendschappe lijke oefenwedstrijd tegen de Belgische topploeg Beerschot. De wedstrijd, die om 19.00 uur begint, wordt gespeeld op het sportcomplex De Kruitmolen in Middelburg. Als gastspeler in de formatie van Jong Ambon treedt op Tonnie Pattinama. Beerschot, onder leiding van trainer Barry Hughes, komt naar Middelburg met spelers als Simon Tahamata, Ton Blanker, Jos Daerden, Keith Masefield, Willy Hellens en Henk Houwaart jr. Als voorwedstrijd wordt het duel tussen de C-juniorenteams van Jong Ambon en Zeeland Sport afgewerkt. Een wedstrijd die om 17.45 uur begint. SAS VAN GENT - Voor de recreatieve volleybalcompetitie in Sas van Gent, die op donderdag 15 september van start gaat, hebben nog slechts vijf herenteams ingeschreven. Voor de competitie van de dames en gemengde teams is er vol doende belangstelling. Het bestuur zou echter nog graag enkele herenteams ingeschreven zien. Belangstellenden kunnen zich aanmelden bij Ingrid Jesoirens, Posthoorn 4 te Philippine. Er wordt gespeeld op donderdagavonden tussen acht en elf uur in sporthal De Vlaanderen. Amateurs: 1. N. van de Klundert (Hoogerheide) 603 punten, 2. T. Akkermans (Prinsenbeek) 486, 3. J. de Crom (Hoogerheide) 469, 4. R van Vlimmeren (St-Wille- brord) 448, 5. R. Bijvank (West dorpe) 426, 6. K Jonkers (Oud- Gastel) 413, 7. P. Barten (Zeven bergen) 324,8. H. Rovers (Roosen daal) 269,9. P. Mol ('s-Gravenpol- der) 265,10. P. Heeren (Sprundel) 250, 11. T. Fase (Oud-Vossemeer) 235, 12. F. van Leur (Roosendaal) 222,13. ex aequo K. van Goethem (Sluiskil) en F. Fransen (Kwa- dendamme) 214, 15. C. Schouwe- naar (Goes) 212 punten. Junioren: 1. R Sestig (Ooster hout) 546 punten, 2. ex aequo P. Kroonen (Raamsdonksveer) en P. Konings (Roosendaal) 269, 4. J. Blij levens (Oosterhout) 225, 5. M. Castelij ns (Steenbergen) 194,6. H. Loonen (Breda) 184, 7. A. de Jong (St.-Willebrord) 177, 8. M. van Hees (Zundert) 172, 9. A. Pijnen burg (Oosterhout) 153,10. L. Key- zers (Baarle-Nassau) 150, 11. R van Kappel (Made) 148, 12. ex aequo R. Kroon (Oud-Gastel) en E. van Meer (Oud-Gastel) 145,14. L. Vreeke (Oudenbosch) 128, 15. H. Brans (Bosschenhoofd) 116 punten. Nieuwelingen: 1. R. Leeuw (Steenbergen) 293, 2. W. Maas (St-Wfflebrord) 273, 3. J. van de Klundert (Hoogerheide) 272,4. M. van Oord (Hank) 268, 5. M. Ver- wijmeren (Breda) 261,6. E. van de Boom (Dongen) 200,7. M. Akker mans (Nieuw-Vossemeer) 188, 8. J. van Cadsand (Westdorpe) 169, 9. T. Schalk (Galder) 165, 10. R Oomen (Etten-Leur) 159, 11. R Boogaard ('s-Gravenpolder) 156, 12. P. Jongenelen (Oudenbosch) 134, 13. D. Fransen (Westdorpe) 133,14. C. Keyl (Halsteren) 123,15. R Lijbaert (Sluiskil) 122 punten. FRANK GOMMERS uit Phi lippine was met zijn zevende plaats in de amateurkoers van het Belgische Kaprijke de beste Zeeuws-Vlaming. COR VERPLANKE uit Biervliet werd er tiende en JACKY FORTREI uit Breskens ne gentiende. ERIC VEREECKEN uit Hulst reikte naar een dertiende plaats bij de amateurs in Les sen. ROBIN VAN HECKE uit Sas van Gent werd tweede in Wondelgem. Zijn plaatsge noot DANNY DE MUNCK werd er negende. JEAN-PIERRE FORTREI uit Breskens kwam in actie bij de nieuwelingen in Ertvelde. Hij kwam er als tiende over de meet. VLISSINGEN - Maar liefst 200 combinaties paarden en po ny's komen zaterdag 3 september aan het vertrek tijdens het concours hippique van de ruitersportvereniging De Scheldestad te Vlissingen. Plaats van handeling is het ter rein van de familie Vos, nabij manege De Scheldestad aan de Gerbrandystraat te Vlissingen. Alle verenigingen in Zeeland zijn uitgenodigd voor dit hippi sche festijn. Dit concours bete kent voor de Zeeuwse kam pioenen in de disciplines dres suur, springen en mennen de laatste test voor de nationale kampioenschappen, de Levade, die op zaterdag 9 en zondag 10 september in Berg en Bos te Apeldoorn worden gehouden. De dressuurwedstrijden in Vlissingen beginnen zaterdag morgen, vandaag, om negen uur. In de Z-klasse dressuur is de complete Zeeuwse top pre sent. Zo komen aan het vertrek in de Z2-klasse Bram Cambier met Natache van De Oranje- ruiters, Marina de Fouw met Ticardo van De Haringruiters, Jan Meyers met Mr. Abgar van Oranjezon, Renata Mahu met Vumona van De Honteruiters, Kees Steendijk met Boy van Zuid-Beveland en Eppo Hoo vers met Adron van De Paar debloem. De belangstelling gaat vooral uit naar het duel tussen heersend Zeeuws kam pioen Eppo Roovers en reserve- kampioen Kees Steendyk., Van onze zwemmedewerker VLISSINGEN - Gezien het aantal inschrijvingen voor de laatste langebaanfwemwedstrijd van hèt seizoen wordt de drie kilometer lange Kanaalrace in het kanaal door Wal cheren een grootse finale. Alle kanshebbers op de nationale titels komen zondag 4 septmber in Vlissingen aan de start. Zij weten dat 'Vlissingen' een snelle baan heeft en dat zij het zich niet kunnen veroorloven om niet te komen. Op het onderdeel schoolslag zijn Guus Razoux Schults uit Amsterdam en Nico Wempe uit Zandvoort bijde heren en Ria Willemse uit Zandvoort en Gigi van Es uit Heemstede bij de dames de te kloppen figuren. Bij de vrije slag is de zaak wat meer open. De gebroeders Lam uit Hilversum en Hans van Goor uit Hoorn zullen heel veel moeite moejen doen om Arthur de Rouw uit Amersfoort van de zege af te houden. Bij de dames is de strijd open. Wandy Kater (Zandvoort), Gea Veldhuizen (Steenwij k), Ingrid van de Fits (Zandvoort) en Alexandra Worm uit Amsterdam zullen om de hoogste eer strijden. Met belangstelling wordt uitgekeken naar de prestaties van de Zeeuwen. Arno van de Berghe uit Koewacht heeft al bewezen goed mee te kunnen, maar dat ging over afstanden van twee kilometer. In de ka naalrace is de afstand drie ki lometer en dat is even iets an ders. Anton Thoen heeft de kracht en de macht om heel ver te komen op het onderdeel schoolslag. Op dit onderdeel bij de dames is Ilse Schramm niet van de partij. Zij heeft haar knie in de Braakmanrace ken nelijk te veel belast en moet van deelname afzien. Bij de vrije slag heeft Els van Haelst in Sluis bewezen goed mee te kunnen met de top. In de kanaalrace viel ze meestal wat tegen door de wat grotere kwaliteit van de vele deelnemers. De wedstrijd be gint om 14.00 uur. Tijdens de voorwedstrijden, de 800 meter vrije slag tot twaalf jaar en de 1000 meter voor de jeugd onder de veertien jaar, kunnen de Zeeuwen zich vanaf 12.30 uur meten met de rest van Neder land. Zaterdagmiddag, aanvang 12.00 uur, wordt in het buiten- zwembad te Sas van Gent het Zeeuwse kampioenschap 800 meter vrije slag heren en 1500 meter vrije slag dames afge werkt. Favorieten zijn Ronnie Babijn en Els van Haelst l

de Stem | 1988 | | pagina 45