iTIT-REST, UITEN SPORT Van Poppel twee jaar bij ploeg Post MCENROE IN VIJF SETS TEN ONDER TEGEN WOODFORDE huur :el en neuzen: tl Weer overwinning Matthieu Hermans DDR met 284 sportlieden naar Seoul Ibkomejan UITSLAGEN Tuchtcommissie pakt Wijnberg en Bogers aan sen. Prijs n.o.t.k, )0 pffftTEM SPORT 2 ZATERDAG 3 SEPTEMBER 1988 T26 ES pereren Thuis Volley jnswomngen Tr Passeerslagen Ruziemaker -SEOUL 1988 180-89240. ,bSS! nvm Afscheid Kuiper in Oldenzaal Myers definitief niet naar Seoul Gunstige test Van Helden en Kulker Nederlandse menploeg eerste Nederlandse ruiters derde in Lanaken Anelia Nuneva snel in Sofia Itijden zijn hier op maan- 'oensdag 13.00 tot 17.00 p zaterdag van 12.00 tot f. Voor telefonische V 076-418500. TIE ontvangt u tevens de Ingen HypotheekWijzer matie over onze hypot- iddeling. Een (interessant) lp zich dat u maar 'ns rus' noet lezen. Er zijn legio leden. Slechts één van die Bieden is de speciale rente 3 tien jaar vast eboden op korte termijn JOdwill van s zaal. I GE BREDA ILTHOVEN - 's Werelds ■eiste wegsprinter Jean- aul van Poppel zal de ko- ,ende twee seizoenen voor anasonic rijden. Het con- aCt wordt binnen enkele agen getekend. Van Poppel eemt ziJn vriend Michel ornelisse mee naar de ;oeg van Peter Post. ij. moeten nog enkele detail- mten geregeld worden, maar aar verwacht ik geen proble- ien meer over", vertelde Van ,ppel gisteravond. „Ik was ■n verandering toe. Uit het ritenland kwamen ook heel 100ie aanbiedingen, maar ik af liever in Nederland". Wan Poppel verlaat de Su- jrconfexploeg in de beste ver- andhouding. „Aanvankelijk reageerde Jan Raas nogal te leurgesteld. Wij hebben de zaak uitgesproken. Mijn relatie met Raas is nu weer zeer goed", aldus Van Poppel. De sprinter heeft over zijn transfer lange tijd gezwegen als het graf. Hij wilde geen en kele mededeling doen 'omdat eerst alles op papier moet staan. Praten voor de beurt heeft geen enkele zin'. De Panasonicploeg zal waar schijnlijk tot en met 1992 voort bestaan. Peter Post heeft de onderhandelingen over een driejarige verlenging van de overeenkomst met de Japanse multinational nagenoeg afge sloten. In november zal het nieuwe contract waarschijnlijk officieel worden. Waardoor de continuïteit van werkgelegen heid voor een aantal Neder landse beroepsrenners gega randeerd is. De ploeg van Post telt voor het komende seizoen reeds ne gentien renners. Het zijn Erik Breukink, Teun van Vliet, Eric Vanderaerden, Peter Harings, John Talen, Guy Nulens, Louis de Koning, Eric van Lancker, Hans-Rüdi Marki, Urs Freuler, Henk Lubberding, Allan Pei- per, Theo de Rooy, Corné van Rijen, Jean-Marie Wampers, Peter Winnen, Anjo van Loon, Michel Cornelisse en Jean- Paul van Poppel. De samenstelling van de an dere Nederlandse ploegen voor het komend seizoen is ook na genoeg afgerond. Superconfex rijdt met Rolf Gölz, Frans Maassen, Edwig en Gino van Hooydonck, Bennie Heylen, Jelle Nijdam, Gert Ja- kobs, Gerrit Solleveld, Nico Verhoeven, Jan Mathais, Arjan Jagt, Gerrit de Vries en Twan Poels. Er komen nog maximaal vier renners bij. De samenstelling van PDM voor 1989: Greg LeMond, Ste ven Rooks, Gert-Jan Theunis- se, Rudy Dhaenens, Dag-Erik Pedersen, Peter Stevenhaagen, Jörg Müller, Raul Alcala, Frank Kersten, Johannes Draayer, Andy Bishop en Mare van Orsouw. Onderhandeld wordt met de Amerikaan Bob Roll en met de amateur John Vos. Jan Gisbers trekt nog vier renners aan. De TVM-ploeg voor komend seizoen bestaat uit Phil Ander son, Johan van de Velde, Peter Pieters, Jos Lammertink, Jo han Capiot, Eddy Schurer, Jes- per Skibby, Jan Siemons, Ludo de Keulenaer, Jacq Hanegraaf, Rob Kleinsman, Noël Segers en Martin Schalkers. Cees Priem zal nog maximaal drie renners contracteren. De werkgelegenheid neemt ko mend jaar af onder invloed van het nieuwe reglement dat de startgelegenheid beperkt. In de grote klassiekers zullen im mers maximaal 200 renners mogen starten, waardoor de- ploegen minder renners kun nen opstellen. Alle ploegleiders gaan over tot kleinere forma ties. De vier grote Nederlandse ploegen hebben voor 1989 tot nog toe 57 renners gecontrac teerd. Dit jaar waren dat nog 77. Dat is 20 minder. Enkele plaatsen zullen nog worden aangevuld. Maar het ziet er naar uit dat er voor tenminste tien beroepsrenners in ons land geen vast inkomen meer zal zijn. Blessure velt Yannick Noah JEW YORK (IPA) - Na Boris Becker is ook Yan- ick Noah aan een blessure ten onder gegaan bij e open Amerikaanse tenniskampioenschappen Flushing Meadow. taalde de met een voetkwaal tobbende Westduitser don- erdag het einde van de partij tegen de Australiër Dar en Cahill nog wel, al was dat dan als verliezer, de tansman wierp de handdoek, voordat een andere Aus- ie, Jason Steltenberg, het karwei had kunnen afronden. «H ij de stand 6-2, 6-7, 5-1 in het oordeel van Steltenberg aakte Noah de strijd op de randstand' baan naast het intre court, waar ook de als ifde geplaatste Becker zijn densweg doorliep. De ustraliërs doen trouwens toch in zich spreken, want ook ark Woodforde maakte don- irdagavond indruk, door ohn McEnroe uit te schakelen. oah had te veel last van een lierblessure in beide kniege- rrichten om de partij tot een jed einde te kunnen brengen. Ik had er van het begin hinder an. Het werd steeds erger", al- us de Fransman. „Ik kon op it laatst haast niet meer be regen. Op die manier had ik een enkele kans". Noah denkt r hard over zich te laten ope- eren. Steltenberg toonde zich ver- tasd over het plotselinge ein- e. „Ik keek er echt van op. Ik id helemaal niet in de gaten it hij geblesseerd was. Ineens ram hij naar me toe met de mededeling dat hij ermee stop te", aldus de achttienjarige Australiër, die als junior bijna alles won wat te winnen viel. Jimmy Connors vierde zijn 36ste verjaardag met een over winning in de tweede ronde op Gilad Bloom uit Israel. De vijf voudige open Amerikaanse kampioen (1974, 1976, 1977, 1982 en 1983), die vorig jaar nog de halve finales haalde, stond vier sets op de baan: 6-0, 6-3, 3-6, 6- 1. Volgens Connors is de 'love affair' met de open Ameri kaanse na negentien jaar nog steeds in volle bloei. „Dit is al tijd het toernooi geweest, waarvan ik heb gehouden. Hier, in New York, voel ik me min of meer thuis. De liefheb bers komen graag naar mijn partijen kijken, ze houden van mijn stijl en die relatie tussen ons haalt het beste in mij bo ven". John McEnroe verloor don derdag voor de tweede keer binnen drie weken van de Yannick Noah, die overweegt zich te laten opereren. Australiër Mark Woodforde, die na bijna vier uur spelen in de vijfde set een einde aan de partij maakte. Woodforde mag zich er op beroepen de enige speler te zijn, die McEnroe op Flushing Meadow in een vijf setter heeft verslagen. amers en uitstekende i. Onder meer: ligbad en| |in de badkamer, keuken) itrale verwarming, ventilatie in Axel en [ntilatie in Terneuzen, rende beglazing woon- rn in Terneuzen), spouw-1 [en aansluiting centrale jllatie. lis gunstig, zowel in Axel I zen, nabij faciliteiten zo- In scholen. fijn enkele van deze aan-] pningen te huur. per maand vanaf i tot f 623,- (Terneuzen) /icebijdrage. op voor meer len! Graag ontvang ik vrlJblfJvenJ3 nadere bijzonderheden van I de ruime eengezinswoning^ in Axel en Terneuzen. De nederlaag kwam hard aan bij de Amerikaan, die het toer nooi vier keer op zijn naam bracht. „Mijn volley liet me in de steek", luidde zijn simpele verklaring voor het verlies. Maar dat was niet het enige probleem bij McEnroe. De als zestiende geplaatste Ameri kaan, die wanhopig probeert zijn plaats bij de wereldtop te heroveren, vocht vooral tegen een slecht lopende opslag. Keer op keer werd hij gepasseerd door zijn Australische tegen stander, die drie weken geleden in Toronto ook al te sterk bleek. „Hij is een legende, één van de beste spelers uit de geschiede nis. Het is nog altijd een eer om tegen hem te spelen. Maar in Toronto bleek al dat hij zijn beste tijd heeft gehad. Tegen de huidige McEnroe is tegenwoor dig niemand meer kansloos. Daar heb ik steeds aan ge dacht", verklaarde Woodforde, die donderdag voor de tweede Australische uitschieter zorg de. Eerder had zijn landgenoot John McEnroe, die zich in de laatste set weer een ruzie maker toonde. - FOTO AP Cahill verrassend de Westduit ser Boris Becker uitgeschakeld. McEnroe leek aanvankelijk op weg zijn plaats in de derde ronde veilig te stellen. De Ame rikaan, die de eerste set met 5-7 had afgegeven, won de tweede en derde reeks met respectie velijk 6-4 en 7-6. Daarna had hij geen antwoord meer op de bij vlagen briljante passeersla gen van Woodforde, nummer 36 op de wereldranglijst. „Ik bood hem na de derde set de kans om terug te komen. Op belangrijke momenten was hij gewoon beter", klaagde McEn roe. Woodforde bracht met 6-3 in de vierde set de stand in evenwicht. De Australiër liet zich in de beslissende reeks niet van de wijs brengen. Met drie doorbraken maakte hij een einde aan het optreden van McEnroe, die nog nooit eerder op Flushing Meadow een vijf setter had verloren. De Amerikaan, die zich aan vankelijk rustig gedroeg, ver viel aan het begin vpn de vijfde set weer in oude rol van ruzie maker. Nadat Woodforde de opslag van zijn tegenstander had opgeëist, koelde McEnroe zijn woede af op umpire Ri chard Ings. Na enkele dubieuze beslissingen van de lijnrechters stapte de Amerikaan op Ings af. „Heb ik U soms in een eer der leven iets aangedaan", was zijn commentaar op de arbiter. Het gekrakeel deed de concen tratie van de Amerikaan geen goed. Woodforde brak nog twee keer zijn service en kon het toernooi vervolgen. Na McEnroe verdween even eens diens landgenoot Brad Gilbert uit het toernooi. De als elfde geplaatste Amerikaan kon het niet bolwerken tegen Peruaan Jaime Yzaga. Gilbert, die vorig jaar op Flushing Meadow Boris Becker uitscha kelde, verloor in vier sets: 6-1, 0-6,4-6,3-6. Bij de dames werd Martina Navratilova de eerste speelster, die de laatste zestien haalde. De als nummer twee geplaatste Amerikaanse won in de derde ronde moeiteloos van de Australische Anne Minter: 6-1, 6-3. Haar als derde gerang schikte landgenote Christ Evert gunde in de tweede ronde haar opponente en landgenote Halle Cioffi slechts één game: 6-1,6-0. UITSLAGEN Hcrenenkelspel: eerste ronde: Pe- rez-Roldan (Arg/12)-Flach (VSt) 6- 7, 7-6, 3-6, 6-1, 7-6; tweede ronde: Wilander (Zwe/2)-Curren (VSt) 3- 6,6-3,6-2,3-6,6-3, Gomez (Ecu/14)- Matsuoka (Jap) 7-6 (7-1), 2-6,6-4,2- 6, 6-2, Frawley (Aus)-Annacone (VSt) 6-4, 3-6, 4-6, 6-3, 7-6, Wood forde (Aus)-McEnroe (VSt/16) 7-5, - FOTO AP 4-6, 6-7, 6-3, 6-1, Yzaga (Per)-GU- bert (VSt/11) 1-6, 6-0, 6-4, 6-2, San chez (Spa)-Krishnan (Ind) 6-2, 7-5, 6-2, Krickstein (VSt)-Pate (VSt) 3- 6, 6-2, 6-4, 6-3, Steltenberg (Aus)- Noah (Fra/7) 6-2, 6-7 (9-11), 5-1, Noah geeft op, Connors (VSt/6)- Bloom (Isr) 6-0,6-3,3-6,6-1, Hlasek (Tsj)-Masur (Aus) 6-3, 6-3, 3-6, 6-3, Mayotte (VSt/9)-Pozzi (Ita) 6-3, 7- 5, 6-4, Kriek (VSt)-Jaite (Arg) 6-4, 6-2,3-6,7-6 (7-4), Scott Davis (VSt)- Brown (VSt) 4-6, 7-5, 6-4, 6-2, Al- drich (ZAf)-Connell (Can) 7-6 (7-4), 6-4.6-3. Damesenkelspel: tweede ronde: Pheips (VSt) - Henricksson (VSt) 7-5, 6-2, Fernandez (VSt/13)-Tau- ziat (Fra) 6-4, 6-4; Hanika (WD1)- Grossmann (VSt) 6-2, 6-2, Herre- man (Fra)-Reis (VSt) 6-2,6-4, Was serman (Bel)-Holikova (Tsj) 6-3,6- 7 (6-8), 6-1, Frazier (VSt)-De Vries (Bel) 3-6, 6-1, 6-3, Torres (VSt)- Rajtsjertova (Tsj) 7-5, 7-6 (7-4), Wiesner (Oos)-Herr (VSt) 3-6, 6-4, 6-0, Potter (VSt)-Robin White (VSt) 6-3, 7-5, Nagelsen (VSt)-Por- wick (WD1) 7-6 (8-6), 7-5, Cueto (WDl)-Garrone (Ita) 6-2, 6-1, Su- kova (Tsj-7)-Ballestrat (Aus) 6-2, 6-3, Katerina Malejeva (Bul/14)- Poruri (VSt) 6-1,6-1, Manuela Ma lejeva (Bul/6)-Santrock (VSt) 7-6 (7-4), 6-2, Rehe (VSt)-Kohde- Kilsch (WDI) 6-3, 2-6, 6-3, Evert (VSt/3)-Cioffi (VSt) 6-1, 6-0; derde ronde: Navratilova (VSt/2)-Anne Minter (Aus) 6-1,6-3. Herendubbelspel: eerste ronde: Schapers/Goldie (Ned/VSt)-Pur- cell/Klaparda (VSt) 6-3, 7-6 (7-5), Laurendeau/Oosting (Can/Ned)- Edwards/Muller (ZAf) 7-6 (7-5), 4- 6, 7-6 (7-3); tweede ronde: Dooh- an/Grabb (Aus/VSt)-Goldie/ Schapers (VSt/Ned) 6-3,6-3. evulde bon in een open envelop egel naar: Sinke Komejan b.v.. mmer 82, 4330 VB Middelburg. j er bijzonderheden bij: n taxateurs o.g. ddelburg. 0OST- I BERLIJN I (Rtr) I Oost-Duits |land vaar- I een I team van sport «eden af naar de Olympi sche Spelen in Seoul. Wolfgang Gitter, de secreta- 's-generaal van het Oost- rj'te Olympisch Comité ver- e vrijdag bij de presenta ren de ploeg, dat de keuze eer moeilijk was geweest. De R' Bat vier jaar geleden in Angeles wegens de Russi- ne boycot ontbrak, neemt in «oul in zestien takken van sport deel. Volgens Gitter was het vooral bij het atletiek en het wielrennen lastig geweest een keuze te maken. Bij het dis cuswerpen dames was de keuze zelfs zo moeilijk, dat twee atletes komende week nog in een onderlinge wed strijd moeten uitmaken wie de derde plaats voor Seoul krijgt. Wereldrecordhoudster Gabriele Reinsch en Diana Gansky, die vorig jaar in Rome bij de strijd om de we reldtitel zilver veroverde, zijn aangewezen. Martina Hell- mann, de wereldkampioene die uit vorm is, en like Wy- ludda, de wereldkampioene en recordhoudster junioren, strijden om de derde plaats. De Oostduitse dames komen op alle onderdelen van het at- letiekprogramma uit. Bij de heren zijn geen deelnemers geselecteerd op de 5000 meter, de horden- en springnum- mers. Zo is ook geen here nacht bij het roeien aangewe zen. Oost-Duitsland zal te vens ontbreken bij het scher men dames. De Oostduitse wielerploeg telt één deelneemster, die in Calgary deelnam aan de Olympische Winterspelen. Het is de Olympisch kam pioene op de 1000 meter, Christa Rothenburger, die in Seoul op de sprint start onder de naam Christa Luding. Zij trouwde na de Winterspelen met haar trainer. Van officiële zijde wei gerde men te speculeren over medaillekansen. „Er zullen verrassingen, normale resul taten en enkele teleurstellin gen zijn", aldus Rudi Hell- mann, de verantwoordelijke voor de sport van de commu nistische partij. In 1980 bij de Olympische Spelen in Moskou veroverde Oost-Duitsland 47 gouden, 37 zilveren en 42 bronzen me dailles met een aanzienlijk grotere afvaardiging. Oost-Duitsland komt in Seoul uit in de volgende tak ken van sport: atletiek, bok sen, schermen, turnen, ge wichtheffen, handbal (heren), judo, kano, wielrennen, wor stelen, roeien, schieten, zwemmen, zeilen, volleybal (dames) en schoonspringen. SALOU (ANP) - Matthieu Hermans blijft winnen. Een dag na zijn zege in de Tro- feo Masferrer won hij de eerste etappe van de Ronde van Catalonië. In de eind sprint van de rit over 156,8 kilometer, met start en fi nish in Salou, bleef hij de Spanjaarden Gutierrez en Dominguez met moeite voor. Het was de 24ste over winning van Hermans dit seizoen. Door een valpartij in de eerste van de zeven plaatselijke ron den in de Catalaanse badplaats werd het aantal favorieten voor de eindzege flink uitge dund. Het voorste gedeelte van het peloton, dat in de achter volging was op de Nederlandse neo-prof Louis de Koning, bot ste tegen de vaste camera van de Spaanse televisie. Op Theo de Rooy na, die grote achter stand opliep en na afloop klaagde over stekende pijn in de linkerarm, bleef de lichame lijke schade beperkt. Het pelo ton was echter definitief gebro ken. De kanshebbers Delgado, Bernard, Millar en de Neder landers Breukink en Winnen verloren bijna drie minuten. Niet Hermans, maar De Ko ning was de meest opvallende renner in de koers. De 20-jarige man uit Heenvliet, die onlangs tekende bij Peter Post, maakte in Salou zijn prof debuut. Op aanraden van John Talen be sloot hij daar iets moois van te maken door na 79 kilometer te ontsnappen. De Koning nam maximaal drie minuten, maar werd in de laatste ronde van 5,5 kilometer ingelopen door de eerste achtervolgende groep. Uitslag: 1. Hermans (Ned) 156,8 ki lometer in 3.52.49, 2. Gutierrez (Spa), 3. Dominguez (Spa), 4. Silva (Por), 5. Iglesias (Spa), 6. Kelly (Ier), 7. Moreda (Spa), 8. Ballerini (Ita), 9. Gianetti (Zwi), 10. Recio (Spa), 13. Manders (Ned), 16. Van Orsouw (Ned), 19. Lemond (VSt), 24. Lammerts (Ned), 27. Veldschol- ten (Ned), 35. Beuker (Ned), 40. Arntz (Ned) allen zelfde tijd als Hermans, 69. Suykerbuyk (Ned) op 2.46, 77. Kersten (Ned), 89. Draaijer (Ned), 109. Breukink (Ned), 113. Winnen (Ned), 114. Delgado (Spa) z.t. als Suykerbuyk, 135. en laatste De Rooij (Ned) 6.41. ZEIST (ANP) - De tuchtcommissie van de KNVB be schuldigt Wijnberg (Sparta) en Bogers (RKC) van ernstig gemeen spel en heeft besloten tot vervolging over te gaan. Wijnberg kreeg een gele kaart bij de wedstrijd Willem II- Sparta van 20 augustus en Bogers een gele kaart tijdens het duel Volendam-RKC van een dag later. De tuchtcom missie vindt in beide gevallen de begane overtredingen te ernstig om tot een automatische registratie over te gaan. Wijnberg wordt in staat van beschuldiging gesteld voor het trappen naar een tegenstander en subsidiair ernstig gemeen spel, dat wordt omschreven als met een hoog gehe ven been ingaan op een tegenspeler, die daarbij werd ge raakt en ten val kwam. Bogers werd bij Volendam-RKC in eerste instantie van het veld gestuurd, omdat scheidsrech ter Luinge dacht dat hij dezelfde speler al eerder een gele kaart had gegeven. Toen dat een vergissing bleek, mocht hij terugkomen. De tuchtcommissie legt hem ernstig ge meen spel ten laste. Beide spelers hebben tot 5 september tijd verweer te voeren. De derde gele kaart, die Ten Caat (Emmen) opliep, leidde tot een schorsing van één wedstrij d. NIEUWSOVERZICHT OLDENZAAL (ANP) - De Oldenzaalse wielerclub gaat op 6 november in een groot wielerspektakel het afscheid van Hen- nie Kuiper vieren. In de binnenstad van Oldenzaal komen een profninentenrace met oud-renners en bekende Nederlanders en een jeugdkoers, voordat Kuiper in een speciale city-cyclocross voor koppels uitkomt tegen de wielrenners van de huidige generatie. Tot be sluit is er een uitgebreide huldiging op het stadhuis. De Olden zaalse wielerclub trad vrijdag met de plannen naar buiten en is inmiddels gestart met de organisatie. Hennie Kuiper, 39, rijdt op het ogenblik zijn laatste wedstrij den. Na het behalen van de Olympische wegtitel was hij zes tien jaar beroepsrenner. Hij won vier klassiekers, de nationale en de wereldtitel en eindigde twee keer als tweede in de Ronde van Frankrijk. Volgend jaar debuteert hij als ploegleider van een nieuwe profformatie van een Westduitse sponsor. WASHINGTON (DPA) - De Amerikaanse zwemster Angel Myers gaat definitief niet naar de Olympische Spelen van Seoul. Een driekoppige strafcommissie heeft het beroep dat de op doping betrapte Meyers indiende, gisteren afgewezen. Bij recente controles bleek dat Angel Meyers verboden midde len tot zich had genomen. Volgens ingewijden ging het om ana bole steroïden. Myers, deze zomer de snelste zwemster ter we reld, werd daarop uit de Olympische ploeg gezet. De zwemster verklaarde voor de commissie dat ze alleen de anti-conceptie pil heeft geslikt. De commissie nam geen genoegen met dat ar gument, zodat de Amerikaanse ploeg is beroofd van een van zijn kansrijkste deelneemsters. Myers was de afgelopen weken op de 100 meter vrije slag beduidend sneller dan de Oostduit- sen. Ze werd voor Seoul geschat op vijf medailles in de indivi duele onderdelen en de estafettes. ESSEN (ANP) - Twee Nederlandse Olympische atleten, Robin van Helden en Han Kulker, hebben'gisteravond in Essen een laatste testwedstrijd gelopen voor hun vertrek naar het trai ningskamp in Nagano. Beide lopers kwamen uit op de 800 meter. De weersomstandig heden waren in de Westduitse stad weinig ideaal. Het was koud en het regende. Van Helden, die afgelopen zondag in Ko blenz de strijd moest staken wegens maagproblemen, werd tweede in 1.46,85. De wedstrijd leverde in in 1.46,31 een over winning op voor de Engelsman Steve Heard. Han Kulker be zette in 1.47,25 de vijfde plaats. Tom Baltus, de derde Neder landse deelnemer, werd in een nieuw persoonlijk record van 1.47,78 negende op de 800 meter. Bob Dielis, de Nederlandse kampioen op de 1500 meter, ein digde op zijn specialiteit als derde in 3.44,09. De Deen Lars Bög won in 3.43,71. APELDOORN (ANP) - De Nederlandse ploeg heeft zich een uitstekende uitgangspositie verworven tijdens de wereldtitel strijd vierspanrijden in Apeldoorn. Na het eerste onderdeel, de dressuur, is Nederland, met de menners Weusthof, Aarts en Chardon, eerste met een riante voorsprong van zes strafpunten op Zweden. In het individuele klassement is de Zwitser Hans Peter Rüsch- lin eerste, voor de Nederlandse favoriet IJsbrand Chardon en Ad Aarts. LANAKEN (ANP) - Nederland is vrijdag voor vrijwel lege tri bunes tijdens het CHIO van Lanaken derde geworden in de landenwedstrijd. Met de ruiters Emile Hendrix, Wout-Jan van der Schans, Bert Romp en Jos Lansink kwam Nederland over de twee manches op een parkoers van 400 meter en twaalf hin dernissen tot een totaal van 15,50 strafpunten. Eerste werd het dit seizoen ongenaakbare Frankrijk, dat met acht strafpunten Zwitserland vier strafpunten voor bleef. De winnende Franse equipe bestond uit Bost, Rozier, Gayat en Delaveau. UITSLAGEN Landenwedstrijd: 1. Frankrijk (Bost met Nicimea, Rozier met Nitro, Gayat met Lord du Miral en Delaveau met Laeken) 8 strafpunten, 2. Zwitserland (Gabathuler met Lucky Luke V, Wigger met Mr. Epsom, Sprünger met Damokles en Melliger met True blue) 12, 3. Nederland (Hendrix met Decision, Van der Schans met Valeur D, Romp met Ren ville en Lansink met Libero H) 15,50,4. België 20,5. Italië 28. Stand landentrofee na twaalf wedstrijden: 1. Frankrijk 34 punten, 2. Zwitserland 27, 3. Groot-Brittannië 26,5, 4. Nederland 25, 5. West- Duitsland 13,5. EK Young Riders dressuur, eerste onderdeel: 1. Laus (WDI) met Adrett 1074 punten, 2. Mader (Zwi) 999, 3. Livens (Bel) 996, 4. Knoors (Ned) Zodior 953. SOFIA (ANP) - De Bulgaarse Anneli Nuneva heeft vrijdag op de eerste dag van de Bulgaarse atletiekkampioenschappen in Sofia een uitstekende 100 meter gelopen. Nuneva liet een tijd van 10,85 seconden noteren, waarmee zij vierde staat op de wereldranglijst van dit jaar. EN STANDEN HONKBAL WK in Italië Uitslagen: Spanje-Nicaragua 0- 10, Zuidkorea-Canada 2-3, Ne derland-Nederlandse Antillen 10-7, Puerto Rico-Verenigde Sta ten 1-11, Cuba-Japan 3-2, Tai- wan-Italië 5-2, Japan - Neder landse Antillen 11-0, Puerto Rico - Spanje 7-1. Stand: 1. Verenigde Staten en Cuba 8-16, 3. Puerto Rico 9-12, 4. Taiwan en Canada 8-10,6. Japan 9-10, 7. Nicaragua 8-8, 8. Italië 9- 8, 9. Zuidkorea 8-6,10. Nederland 8-4, 11. Nederlandse Antillen en Sparde 9-0. VOETBAL Oefenduel: Real Madrid-AC Mi lan 0-3 (0-1). Doelpunten Dona- doni, Mannari, Maldini. Uitslagen Bunde&liga: Borussia Mönchengladbach-Hannover '96 2-0. Belgische competitie: Beerschot- FC Antwerp 5-1. Doelpunten Beerschot: Blanker, Goots (2), Daerden en Wellens. Doelpunt Antwerp: Emmerechts. ZEILEN WK laser bij Falmouth (Eng) EINDSTANDEN Heren: 1. Bourke (Aus) 37 punten, 2. Andersen (Den) 43,5, 3. Fox (NZ1) 45,75, 17. Zielhuis (Ned) 99, 28. Schraffordt (Ned) 158, 34. Cof- feng (Ned) 208, 54. Clemens (Ned) 296. Dames: 1. Ellis (Aus) 13,5,2. Boll- weg (Ned) 24,75, 3. Keates (Eng) 25,75,19. Sleeuwenhoek (Ned) 104.

de Stem | 1988 | | pagina 11