SCHEPEN: 'BELANG VAN HAVEN ONVOLDOENDE BEKEND' Muziekschool biedt ook kunstzinnige vorming politierapport EERST PR de verdei Kunstzii volgt sp< 'Dementie, een weinig begrepen ziekte' Afscheid van laatste Amerikanen op de vliegbasis in Woensdrecht Fancy-fair ten batt van een orthothee Remco De een spoor schansen ei MARKTEN Tourclub Sas houdt tocht DE STEM VAN ZEELAND 3 VRIJDAG 2 SEPTEMBER 1988 T16 INFORMATIE-BUEENKOMSTEN IN VERPLEEGTEHUIS TER SCHORRE GENT - Laten bestuurders in de Kanaalzone geen gelegenheid voorbij gaan om van de daken te schreeuwen dat er in Zeeuwsch-Vlaanderen zonder industrie en haven geen droge boterham te verdienen valt. In Gent hoor je daar echter nooit iemand over praten. Bedrijfsleven Wensdroom Doorstromen Poëzie [ppSTEM VAN ZEEL Anarchie Diefstal Aanrijding Inbraak Inbraak SCHOONDIJKE - Schoor dijke heeft haar eigen w< reldwinkel. Vanaf vandas i kunnen de mensen in de c hervormde pastorie aan h Dorpsplein produkten uit Derde Wereld kopen. Veel deelnemei elfde editie Smokkelroute Meisje (9) in Terneuzen bij TERNEUZEN - Het ver pleegtehuis Ter Schorre houdt 3 en 8 september twee informatiebij eenkomsten over dementie. Dit gebeurt in het kader van het vijf tienjarig bestaan van het verpleegtehuis. De bijeenkomsten worden ge opend met verschillende inlei dingen en gespreksthema's. A. de Kraker, waarnemend afde lingshoofd en G. van Kessel, hoofd van de dienst Welzijn bijten het spits af. Vervolgens zal R. Coster, verpleeghuisarts het onderwerp 'dementie een weinig begrepen ziekte, bij de horens vatten. Het eerste deel van het pro gramma wordt gevuld met een toespraak door C. Vergouwe, afdelingshoofd van een psy chogeriatrische afdeling die vanuit de praktijk de begelei ding en verzorging van de mente mensen in het verpleeg tehuis zal belichten. De pauze wordt benut om het aantal aanwezigen een enquête-for mulier in de handen te druk ken. De bezoekers krijgen vra gen voorgeschoteld als' om welke reden kwam u naar deze bijeenkomst', 'bent u bekend met het ziektebeeld dementie', 'bestaat er vanuit uw betrok kenheid met dementie behoefte om met andere, gelijk betrok ken, met enige regelmaat van gedachten te wisselen'. Na de pauze krijgen de aan wezigen aan video-documen taire te zien met de veelzeggen titel 'Ze wordt zo vergeetach tig'. Ook daarin weer een beeld van de ziekte, de hulpverlening en de rol van de familie. Aan de hand van de inleidin gen en de film bestaat er tot slot gelegenheid tot discussie. Aan de discussie doet een fo rum mee wat bestaat uit R. Coster, C. Vergouwe, A. van de Plasse (maatschappelijk wer ker) en G. van Kessel. De eerste bijeenkomst op zaterdag 3 sep tember begint om 14.00 uur. Donderdag 8 september begint de discussieavond om 19.30 uur. Eerste Havenfeesten Gent Van onze verslaggever De Gentenaar kent de haven niet. De eerste Gentse ha venfeesten moeten daar vanaf 9 september verandering in brengen. Het belang van de Gentse ha ven voor de regio is volgens de Gentse havenschepen F. Ver- heeke onvoldoende bekend bij de Gentenaar. Maar ook op ho ger niveau worden het belang van de Gentse haven nog steeds onderschat. De havenfeesten moeten een lobby op gang brengen die tot in Brussel res pect afdwingt en gehoor vindt voor allerlei uitbreidingsplan nen die in het Gentse havenge bied leven. „Als het volk het belang van de Gentse haven gaat inzien kunnen politici daar niet lan ger omheen", zo gaf schepen Verheeke gisteren in het Vlaams Perscentrum in Gent een van de belangrijkste rede nen van de feesten aan. Gent heeft zich lang genoeg het be leg van de boterham door Ant werpen laten snoepen, heet het in Gentse kringen. Om dezelfde reden krijgt de eerste editie van de havenfees ten dan ook alle zegen en me dewerking van het bedrijfsle ven. Bedrijven in de Gentse Kanaalzone gooien 10 en 11 september zonder schroom hun poorten open. De opzet daar van, aldus schepen Verheeke, is om tot een grotere verbonden heid te komen tussen de haven industrieën en de mensen die er hun brood verdienen. „Extra orders voor de bedrijven ver wachten we van deze feesten niet", aldus Verheeke. „Gent heeft een rijke cultuur maar in feite geen havencul tuur", geeft hij aan. „We willen de mensen naar de haven toe krijgen om ze attent te maken op het economisch belang van de haven. Velen beseffen niet dat ze hun welvaart voor een groot deel aan de haven en de industriën te danken hebben. Daar moeten ze zich van be wust gaan worden". De Gentse haven biedt werk aan 25.000 mensen, een vijfde van de totale werkgelegenheid. Ruim 8000 havenarbeiders zijn Gentenaars, de overige werk nemers komen uit de nabij om geving. Daarnaast zijn er nog 25.000 mensen werkzaam bij toeleveringsbedrijven. „De ha ven is dus duidelijk niet enkel belangrijk voor Gent alleen, maar zowat voor de hele pro vincie". Het motto van de havenfees ten is 'Kennis leidt tot steun'. Wie kennis over het Gentse ha vengebied wil opdoen krijgt daar in het weekend van 9, 10, 11 september alle gelegenheid toe. De opening van de feesten, voor een selecte groep, is vrij dag 9 september in de aula van de Rijksuniversiteit Gent. Voorzitter van de Gentse Ha vengemeenschap M. Anselin geeft daar om 15.00 uur een in leiding, vervolgens geeft kapi tein A. de Wilde, directeur ge neraal van het havenbedrijf een toelichting bij een intro ductiefilm 'Ghent the friendly Port'. Tot slot houdt schepen F. Verheeke een referaat over het onderwerp: 'Is het gewestelijk niveau objectiever dan het na tionale?'. Het luchtiger gedeelte van de havenfeesten is een opeensta peling van festiviteiten en ex cursies. De hoofdmoot op zater dag wordt gevormd door 'Jazz in the Port' in de loods aan de voorhavenlaan, een doorlopend muziekspektakel van 15.00 tot 01.00 uur waaraan zeven orkes ten meedoen. Alle feestelijke activiteiten spelen zich af in de oude haven van Gent. „De lo- katie van dit gebeuren is niet zomaar lukraak gekozen. Met deze allereerste manifestatie wordt gemikt op een begin van herwaardering van deze buurt met een industrieel archeologi sche waarde", zegt notularis Hans Vandewalle van de Gentse Havengemeenschap. Kennismaking met de haven kan die dagen naast de tradtio- nele rondvaarttochten ook per spoor. De Belgische spoorwe gen heeft dubbeldeks-trein stellen ingezet om de havenbe zoekers rond de leiden. De trein gaat tot aan Sidmar. Van onze correspondente TERNEUZEN - Door het 'huwelijk' van de Terneu- zense Muziekschool en de Kunstzinnige Vorming (het oude ZIKV) wordt het cur susaanbod aanmerkelijk uitgebreid. De wisselwer king van beide instituten werkt vernieuwend. Er zijn heel wat nieuwtjes inge bouwd. Bij de muziekschool wordt er extra aandacht be steed aan groepslessen en is er meer plaats voor lichte muziek. De beeldende vor ming pakt uit met een ruime keus aan disciplines en bovendien enkele work shops. Voordat de integratie van de beide kunsttakken in Terneu- zen een feit werd is er veel voorbereidend werk verricht door de coördinatoren A. Kar- reman en A. Soet. Een totaal nieuw beleid werdt uitgestip peld en de gemeente Terneuzen stelt zich positief op ten op zichte van de vernieuwing. Karreman en Soet koördinato- ren kregen de uitdrukkelijke opdracht om een breed pakket samen te stellen dat beant woord aan de vraag van de be volking. De Muziekschool blijft zitten in het gebouw aan de Leeu wenlaan. De Kunstzinnige Vorming verhuist naar het bij gebouw van 'De Wiekslag' aan het Wagnerhof. Dit gebouw wordt met een officieel tintje geopend op de Open dag die za terdag 12 september gehouden wordt van 10.00 tot 16.00 uur. Wethouder J. Walraven opent het gebouw en daarna kunnen de liefhebbers naar hartelust rondkijken. Er is een expositie van werken van cursisten en er zijn volop demonstraties. De muziekschool is eveneens pre sent. Leerlingen verzorgen en kele optredens. De schijnwer per komt te staan op de blok fluit, de synthesizer en waar schijnlijk komt ook de jazzmu ziek aan bod. Die dag is er de mogelijkheid om zich in te schrijven voor een van de vele cursussen. In de toekomst willen de beide Muziekles. partners best een eigen gebouw betrekken. „Dit is een wens droom maar voorlopig zit er nog weinig muziek in", laat Karreman weten. Hij heeft hoge verwachtingen van de in tegratie. Natuurlijk doet het hier en daar pijn. Bij de mu ziekschool verandert er wel het een en ander. Zo worden groepslessen ingevoerd en het examensysteem wordt veran derd. De groepslessen zijn geen di- rekt gevolg van de bezuinigin gen volgens Karreman. „Zij kunnen beter gezien worden als een vernieuwing. De groepsles werkt bovendien vaak stimulerend en het sociale aspect komt hier meer om de hoek kijken. De lessen krijgen een meer open karakter en de leerlingen zijn vaak aktiever met muziek bezig". Naast het geijkte pakket biedt de muziekschool nu ook meer mogelijkheden voor jonge mensen die meer naar de mo derne- en /of popmuziek nij gen. Jazz improvisatie, key board, synthesizer en big band krijgen meer aandacht en ook de ensembleklassen krijgen een extra injectie. De Kunstzinnige Vorming biedt een grote keuze van cur sussen aan. Er is een duidelijke doelstelling om de basiskennis en de technieken uit te diepen. Zo kan de cursist doorstromen van de beginners naar de ge vorderden. In praktijk komt het er op neer dat er veel 'mengcursussen' zijn waarin de niveau's door elkaar zitten. De docent werkt daarom themage richt zodat alle niveau's aan hun trekken komen. Er zijn enkele kortlopende cursussen die vaak dienen als smaakmaker voor de jaarcur sussen. Daar waar het budget het toelaat worden specialisa ties doorgevoerd. Nieuw is de oriëntatie cursus voor zesjari gen. De kleintjes krijgen een cocktail van muziek en beel- - FOTO DE STEM COR J. DE BOER dende kunst voorgeschoteld. „Dit bevordert de keus voor het AMV of het kinderatelier", al dus Soet. Ook de algemene cul tuurgeschiedenis staat weer op het programma. Volgens de coördinator is er steeds meer vraag naar lessen poëzie, fotografie en toneel. Sa men met de workshops zijn dit baanbrekende vernieuwingen in het kursusaanbod. De Muziekschool nieuwe stijl heeft een overeenkomst geslo ten met het Zuidlandtheater. „Wij willen het theater- en concertbezoek stimuleren. Daarom zijn er lezingen over bepaalde uitvoeringen. Onze leerlingen krijgen bovendien een redelijke korting. Samen muziek maken of samen beel dend bezig zijn leidt dan ook tot samen naar het theater gaan", stelt Karreman. „En met de kunstreizen naar Parijs, Amsterdam of Brussel aktive- ren we het kijken naar kunst ook", vult Soet aan. Van onze verslaggeefster WOENSDRECHT - Met het strijken van hun vlag na men de laatste Amerikanen woensdag afscheid van de vliegbasis in Woensdrecht. Een historisch moment, zo betitelde commandant H. Schut van de vliegbasis deze gebeurtenis. Woens drecht is de eerste basis van de Amerikaanse lucht macht die op grond van het INF-verdrag is ontruimd. In totaal heeft de basis een investering van een kwart miljard gulden gevergd. Het officiële afscheid werd bij gewoond door tientallen mili taire en burgerlijke autoritei ten. Voor de gelegenheid waren ook oud-commandanten van de nu ontbonden Amerikaanse eenheid (de 486th tactical Mis sile Wing uit het buitenland naar de basis in West-Brabant teruggekeerd. Voordat de vlag werd gestreken, hielden com mandant Schut en daarna de waarnemend commandant van de Amerikaanse eenheid, Cal vin Chasteen, toespraken. Commandant Schut noemde het vertrek van de Amerikanen spijtig. „We waren bezig met een job waar we in geloofden. Het is spijtig dat we die niet hebben kunnen afmaken", al dus de commandant. Hij zei met veel genoegen terug te denken aan de samenwerking tussen de Nederlanders en de Amerikanen. Want die is per fect geweest, zo deelde hij mee. Tenslotte kwam hij terug op de zeer korte tijd dat de Amerika nen in West-Brabant hebben vertoefd. „Alle 700 mannen en vrouwen hebben nieuwe taken elders in de wereld gekregen en zijn overgeplaatst. Daaronder 300 gezinnen, waarvan velen nog maar net wortel hadden geschoten in deze regio. Dit al les heeft een enorme wissel op hen getrokken waarbij diep in het persoonlijk leven is inge grepen." Op de vraag of Schut zich ooit voor de Amerikanen heeft gegeneerd vanwege de ontel bare demonstraties die in Woensdrecht hebben plaats ge vonden, antwoordde de com mandant ontkennend. „Want we leven hier immers in een open maatschappij." De Ame rikaanse commandant ver klaarde dat hij en de zijnen ook geen moeite met de diverse protestacties hebben gehad. „Wij hebben daarvan geen pro blemen ondervonden. De men sen hebben toch het recht om het niet eens te zijn met be paalde zaken", aldus Chasteen. Dat veel mensen het niet eens waren met de stationering van de kernraketten is wel dui- delijk want de afgelopen jaren hebben zich ruim vierduizend incidenten bij de basis voorge daan. Bij de Woensdrechtse ba sis vonden in totaal 170 demon straties van meer dan honderd mensen plaats. En alleen al de bewakingsdienst van de basis zelf heeft al die tijd ongeveer 1.300 aanhoudingen verricht. Na de officiële ceremonie, werden vertegenwoordigers van de pers per bus rond gere den over het terrein waarop de Amerikanen sinds 1986 ver toefden. Dat terrein bestaat uit de Base Suport Area (BSA) - dat is het kazerne-complex - en uit de zogenaamde GAMMA, het operationele deel, in totaal honderd hectare groot. Het BSA-terrein is voor een deel volgebouwd. Grote gebouwen als het motortransport-com plex en het materieel-complex zijn wel afgebouwd maar nooit in gebruik genomen. Datzelfde geldt voor een groot deel van de legeringsgebouwen. Alleen de Amerikaanse vrouwen van de eenheid zijn in deze spiksplin ternieuwe gebouwen onderge bracht geweest. Een aantal geplande voorzie ningen is door de sluiting van het INF-akkoord nooit op het BSA-terrein gebouwd. Want de scholen, sportvelden, een su permarkt, een warenhuis en een bankgebouw zijn er nooit gekomen. Nooit gebruikt zijn ook de drie enorme bunkers (shelters) op het GAMMA-ter- rein. In die bunkers zouden op vrachtwagens de kernraketten worden 'geparkeerd'. Gisteren De Amerikaanse vlag wordt voor de laatste maal opgevouwen. FOTO DE STEM BEN STEFFEN waren de deuren van de shel ters geopend. Het BSA-terrein en het GAMMA-terrein hebben de Amerikanen 112 miljoen gul den gekost. Uit het NAVO-in- frastructuurfonds kwam 84 miljoen gulden en de Neder landse overheid legde 49 mil joen bij. Het Nederlandse geld werd vooral gebruikt voor vei ligheidsmaatregelen. Nu de Amerikanen zijn ver trokken, is herbestemming van de basis mogelijk. „Die herbe stemming komt er gezien de grote investeringen zeker", liet voorlichter L. Baltussen van de OOSTBURG Op de garage deur van mevrouw C. in Oostburg is een zwarte cirkel gespoten en in de cirkel is de letter A aangebracht. Van de dader ontbreekt elk spoort. OOSTBURG - Op het school plein van het Zwincollege is een uitlaatdemper van een bromfiets gestolen. Deze was eigendom van ML. uit Eede. OOSTBURG - Donderdag avond ontstond in de Brou werijstraat een aanrijding, waarbij een vrachtwagen met aanhanger, bestuurd door JW. uit Goes en personen wagen van A. de G. uit Oost burg betrokken waren. De aanrijding ontstond doordat W. moest remmen voor een voor hem rijdende personen auto, waardoor de aanhanger begon te slippen en tegen de geparkeerde auto van G. aan kwam. Deze werd zeer beschadigd. MIDDELBURG - Bij een braak in een frietkraam het Molenwater in Mijj burg werden in de nacht i woensdag op donderdags Middelburgers, AH. (35, B. van de V. (22) op heterd; door de politie betrapt, voor ze hun slag kon slaan. Bij een huiszoekirj de woning van Van de werd vervolgens een vu wapen aangetroffen, dat beslag is genomen. Zowel als B. zijn gisteren weei vrije voeten gesteld. V; MIDDELBURG - In de nj van woensdag op donden is ingebroken in het crens rium aan Westelijke Havendijk te Middelt. Vermist wordt geluidsag ratuur tot een waarde 4300 gulden terwijl de bt schade geraamd is op n 1200 gulden. idee KAPELLE, 1 sept. - Fruitveiling Alkmene kg k. 1 70-80 87-130, 80- 90 76-119, kl. 2 70-80 47-84, 80-9C 47-72. Benoni kg kl. 1 60-70 27,70- 80 34-41, kl. 2 70-80 28-37,80-90 28 Summerred kg kl. 1 60-70 23-30 70-80 50,80-90 32, kl. 2 60-70 23,70- 80 32. Manks Coolin kg kl.2 60-7C 24. Scarlet Benoni kg kl. 1 70-8C 55, 80-90 45. James Grieve kg kl. 1 65-70 24-33, 70-80 36-50, 80-90 32- 41, kl. 2 65-70 24, 70-80 32-34,80-90 32. James Grieve rood kg kl. 2 70- 80 32. James Grieve Lired kg kl. 1 65-70 24, 70-80 40-47. Tydeman's Earley Worcester kgkl. 1 60-70 24, 70-80 32-53, 80-90 40-44, 91 32. Triomphe de Vienne kg kl. 1 60- 70 67-142, 70-80 72-128, 80-90 85- 102, kl. 2 55-60 36-96, 65-70 45-98, 70-80 51-83, 80-90 67-73. Beurre Hardy kg kl. 1 70-80 118-122,80-90 88, kl. 2 70-80 64-83. Beurre Le brun kg kl. 2 55-60 17, 60-70 32. Pruimen natuur kg kl. 1 210, kl. 2 gr 90-160, in. 25. Belle de kg kl. 2 gr. 70. Burbank kg k 120. Reine Claude d'Althanki 1 170-250, kl. 2 90-180, gr. Reine Victoria kg kl. 1130-3» 2 60-180, gr. 100-250. Warwii hire Drooper kg kl. 1 70-80,1 gr. 80. Meloenen st. kl. 11011 120, 8 180-240. Bramen dooni doos 200 gram kl. 1 80-100,* 93, B 82. Frambozen doos gram kl. 1 320-420. Rode 1500. AMSTERDAM, 1 septemte Aardappel termij nmarkt: Bintje 40-50 mm werden 17 tracten verhandeld voor leve april tegen ƒ22,30 tot ƒ21,9) 100 kg. De stemming was houdend. In Bintje 50 mm den 192 contracten verhaa voor levering april bij een van 29,50 tot 28,90 per 19 De stemming was prijshoude Were 'an onze verslaggever Eén van de tien medewerkste van de winkel is Lieke de Vri uit Schoondijke. De Vries: „H voor een wereldwinkel on HET IDEE is niet nieuw. Reeds er plannen om cultuurhistorisc Vlaanderen aan elkaar te keten route die vooral aantrekkingsk nen op de toerist. Tot nu toe kw Maar het idee bleef hangen. Het ingenieurs-en adviesburea haalde het voorstel onlangs wei bij verschillende instanties op t positief. Inmiddels is er een stu toerisme die zich vol overgave begeleidingsgroep met mensen Vlaamse verleden weten. Het b Door Romain van Damme Van onze correspondent WESTDORPE - De speelplaats van basisschool Kreeke wordt zaterdag 3 september veranderd ini Vlaamse kermis met spelen, wafelkramen enzovoorts, oudervereniging hoopt hiermee de financiën bijeen brengen om bij te dragen in de aanvangskosten voor inrichten van een orthotheek. Een orthotheek is een docu mentatiecentrum op de basis school voor alle problemen die kinderen tegen kunnen komen. Zowel spel- als leermiddelen, maar ook oefenvormen maken hiervan deel uit. Door de enorme bezuinigingen in het onderwijs zou op normale wijze deze orthotheek pas na jaren zijn ingericht. Vandaar de fancy fair om zo een begin met de inrichting te kunnen maken. Op de dag zelf kan men deel nemen aan diverse spelen, zo als gaaibollen, doelschieten, pierbollen en bussen gooien. Hiervan wordt de gehele dag een klassement bijgehouden. Verder is er een rad van avon tuur waar groot en klein kun nen meedingen naar vele leuke prijzen, beschikbaar gesteld door de Westdorpse midden stand. Voor de kleintjes is er gelegenheid hun geluk te be proeven in een reuze grabbel ton. Aan de inwendige mens wordt ook gedacht op een ho pelijk met zon overgoten ter ras, waar men koffie met wa fels kan nuttigen. Ook is er een popcorn-kraam. Bovendied kan er de gehele dag gerekend worden op de van iets of iemand, waar bestuur zich nog niet wilde uitlaten. Om 10.30 REMCO DEROO heeft acht w van het rijke Zeeuws-Vlaams goed zichtbaar te maken. Een p van het Nationale Academie in Breda die stage loopt bij he brenger van het project. Remco Deroo staat er uiteraard niet alleen voor. De van origine Terneuzenaar, die nu in Yer- aanwezi seke woont, weet zich in de rug gedekt door de Streek-VW Zeeuwsch-Vlaanderen, de pro vincie en de acht gemeenten die wordt de opening op origii wel heil zien in het project. Bo vendien kan hij dag en nacht terecht bij de drie heemkun dige kringen die in de begelei- I dingsgroep een vertegenwoor diger hebben zitten. „Het is belangrijk dat alle ge meenten willen meewerken aan het project", zegt de Aar- denburgse burgemeester E. Jongmans die als voorzitter van de begeleidingsgroep op treedt. „We richten ons voorlo pig op de vesting- en verdedi gingswerken. De Grontmij heeft een eerste aanzet gege ven. Het is de bedoeling de mensen, de toeristen, te inte resseren voor het achterland. Persoonlijk heb ik het overi gens liever over de regio. Pre cies aangeven waar het achter land begint en eindigt is niet zo eenvoudig". Aanvankelijk werd er ge- fiëtetwhC' dlëeaïs vrije »s?r°ken over een cultuurhisto- tocht of als sterrit ver» "sche route. Maar tijdens de eerste bijeenkomst van de be geleidingsgroep werd alras duidelijk dat die naam niet zo hoog scoorde. Jongmans: „Zet dat route maar tussen aaniha- wijze verricht en rond 17.O0) loopt de fancy fair ten eindt Van onze correspondent AARDENBURG - De el editie van de Smokkelroi een toertocht gehouden c trimclub Aarden!» mocht zich over een g belangstelling verheug» Ruim honderd kwame opdagen deelnei voor kon worden, met als afsta» 60 of 100 kilometer. basis weten. „Daarover wordt overleg gevoerd door de NAVO, de Nederlandse en Ameri kaanse overheid. Onze eerste minister heeft al eerder laten weten dat hij in de eerste plaats denkt aan een interna tionaal Navo-hoofdkwartier", aldus de voorlichter. Van onze correspondent WESTDORPE - Tour club Sas vn Gent houdt zondag 4 september een vrije toertocht, de zoge naamde Schepentrek- kerstocht, die bestaat uit drie afstanden. De langste van de drie, de 100 kilometer, gaat om 8.00 uur van start, evenals de tocht over 55 kilometer. De start van de derde afstand over 45 kilometer is om 10.30 uur. De routes zijn voorzien van een in gekleurde routekaart en een routebeschrijving. Tevens zijn van plaats tot plaats de voornaamste be zienswaardigheden en toeristische attracties be schreven. Inschrijving en start zijn bij café Schip pershuis aan de Westkade te Sas van Gent. Trimclub Westdorpe met veertien leden het sta vertegenwoordigd. Deze gevolgd door De Wielertoü met dertien, TC Bresken; TC Zwinhoeve, beide met ven deelnemers. Er kwal ook zeventien individuele: actie, waaronder vijf da' van het trimgroepje uit denburg. Van onze correspondent TERNEUZEN - De 9-jal Terneuzense A. van de B bij een verkeersongeval de Sloelaan in haar plaats gewond geraakt. Het meisje liep daarbij venkaakfractuur op en ei» schaafwonden. Ze werd na gebracht naar het Juliana kenhuis in haar woonplaats Het ongeval gebeurde op moment dat ze, een voot Van onze correspondente OOSTBURG - Het Centrum zinnige Vorming West-Zeeuwse ren in Oostburg is een nieuwe een instituut waar docenten 1 ongeval gewon cursussen geven aan mensen dit bekwamen in een of andere vor dende kunst. De stichting Zeeu' voor Kunstzinnige Vorming (Z geliquideerd per 31 december, van West Zeeuwsch-Vlaandei doorgaan zoals ze gewoon ware •hatie kan verkregen worden coördinator. De werkplaats is al, derd. Mevrouw A. Soet is voorta een via de Terneuzense Muziek: Het is bovendien de bedoeling dat ei handeling door een artsfl mijn een samenwerkingsverband ui u_i de gemeente Oostburg en de Tem 'ekschool. De gemeenteraad besli zaak begin september. ii.uu.eni uai ze, een vu-- JJet cursusaanbod en de wijze v hoofdingang van het Zei» 'F™v® m Oostburg. De nieuwe rust college eenarkeerdsW „;.,auurt voort op het bekende 1 rust college geparkeerd de, personenauto bestuurd» "w ei? verbreding van de cursi mevrouw K. C. uit Boekt® passeerde. Op dat mo® werd het portier van het v<j tuig geopend. Van de B re« tegen aan en kwam te vallei1 ccent °P de kwaliteit. Naast het be beeldende vorming (kinderatel ant en' §raHek, keramiek boe we vorming en textiele werkvoi nkele vernieuwingen. De Workshi

de Stem | 1988 | | pagina 40