RUPERT I Szeemann DE STEM VAN DONDERDAG 1 SEPTEMBER 1988 indeadvertentiekolommen van de krant. Alles wat nodig. nuttigleuk. lekker of machtig moor kan zijnstaat dagelijks SCHOUDERKARBONADE naturel of gemarineerd, per 1000 gram "7 QQ van 10.58 voor «Z/O CORDON BLEU «f AQ 100 gram van 1.90 voor I «H1 «7 KALKOENSCHNITZEL A CQ 100 gram van 1.89 voor I BIEFBAKLAPPEN per 100 gram QQ van 2.15 voor I >Z70 TARTAARTJES per 100 gram OQ van 1.59 voor I iZ7 )oor onze correspondent Roger Sim< LONDEN - De Britse TV zal vanaf volgend lebben om de alsmaar t< /an commerciële satelliet Cen nieuwe onderneming, ran 'Sky Channel', hoopt me -erschillende satellietprogra jrengen bij Britten die hun 1 chotelantenne. )e apparatuur om de ST-uit- jendingen te kunnen ontvan- |en, zal tegen die tijd in Groot- Brittannië overal te koop zijn. Momenteel worden de kosten tan een schotelantenne er ge- faamd op 199 pond, inclusief ptw. Sky Television is de nieuwe .roepnaam van het bedrijf dat jfgelopen juni werd gesticht Hoor de Australische Ameri kaan Rupert Murdoch, de con- iroversiële grote baas van Hews International, in Londen [iitgeefster van onder meer de 'imes en Sunday Times. Mur doch en News International Rebben ook grote Amerikaanse Australische belangen. In Engeland zat NI vanaf het egin in Sky Channel, het Lon- lense station voor satelliet-tv fat sinds zes jaar met matig ucces (want er werd geen yinst gemaakt) op de kabel zit diverse Europese landen. Het zijn er inmiddels al 22 ge worden en het theoretische cijkcijfer bedraagt 13 miljoen. Murdoch heeft nu zijn in vloed op het terrein van de sa- elliet-tv gevoelig versterkt, feky Channel bestaat niet lan ter afzonderlijk. De belangen tan dit satellietstation zullen roortaan worden behartigd |oor de nieuwe groep Sky Tele vision, die in de toekomst het euwedeel van de opbrengst pan Britse satelliettelevisie roor zich zal opeisen. Murdochs Hews International bezit f Procent van de ST-aandelen. Via British Telecom Interna- Jional (dat is de internationale fleugel van het door premier fhatcher geprivatiseerde be- rijf voor telefonie en telecom- nunicatie) heeft News Inter national vier kanalen afge- A-historische klanken; Must Rotterdam. Open: dinsdag tot t Tot en met 9 oktober. Harald Szeemann (1933), kunsthistoricus uit Zwitser land, is vooral bekend als een onconventionele tentoonstel lingsmaker. Met deze exposi tie knipper je met je ogen (Rembrandt met Picasso; een middeleeuws beeld naast Beuys), protesteert mogelijk in eerste instantie, maar wan neer je bereid bent je uit te le veren aan de manier waarop Szeemann stukken uit de kunsthistorie in relatie met elkaar en vooral de ruimte weet te brengen is de ervaring verrassend. Wat is er aan de hand? Dit museum wil regelmatig een gastconservator uitnodigen om een persoonlijke visie op de collecties te geven. Zoals bekend bezit Boymans een zeer breed scala kwalitatieve collecties (het museum wordt weer verder uitgebouwd bin nenkort). Szeemann is de ideale persoonlijkheid om - zoals hij zelf zegt - 'de hokjes geest in een museum te door breken'. Hij vertrekt niet vanuit een geijkte ideologie, maar streeft ernaar kunstwerken, met be houd van hun autonomie, een andere context te geven waardoor ze met een nieuwe poëzie geladen worden. Hij gaat daarbij vooral intuïtief te werk. Maar dat kun je na tuurlijk pas doen wanneer je als deskundige vertrouwd bent met de historische con text van de diverse werken en de hele collecties. Szeemann wijst er echter op dat weten schap in relatie met kunst werken niet veel waard is zonder een gezonde dosis hu manisme of ethiek. Te vaak blijft men uit gemakzucht vasthouden aan traditionele conventies die zijn afgeleid van feitenkennis en niet van ervaring, aldus de Zwitser, die even grenzeloos is als zijn tentoonstellingen tijdloos. 'A-historische klanken' is

de Stem | 1988 | | pagina 20