'Gemeente weigert medewerking aan sporthal' MEZEN HER ABC-WINKELCENTRUM IN TERNEUZEN KRUGT GESTALTE Aanmoedigingsprij s voor jong talent POLITIERAPPORT Heropening Zaamslagse modezaken is een feit Pastoraal medewerker voor Sas van Gent in verband met priestertekort DUIVENSPORT SCHIETINGEN PLAATSELIJK NIEUWS pffiSTEM VAN ZEELAND 3 DONDERDAG 1 SEPTEMBER 1988 RAADSLID: 'INWONERS VAN BRESKENS WORDEN MONDDOOD GEMAAKT' Wethouder: 'Kadavers via gemeente laten ophalen' TERNEUZEN - De uitbreiding van het winkel centrum in Terneuzen met de grootwinkelbedrij ven Albert Heijn, Blokker en C A, samenwer kend in de ABC-combinatie, begint gestalte te krijgen. Braak Korte termijn Regen verstoort ontspanningsdag op Ter Walle Krassen Inbraak Aardenburg Hoek Sluiskil T16 Van onze verslaggever OOSTBURG - Het college van burgemeester en wet houders van Oostburg stelt alles in het werk om inwo ners van Breskens die po gingen in het werk stellen am het dorp te verrijken net een sporthal monddood temaken. Die beschuldiging uitte het D&T-raadslid H. van der Wee gen gisteren aan het adres van het gemeentebestuur. Het raadslid sprak tijdens de ver gadering van de commissie voor openbare werken van 'een stijlloze handelswijze'. De verwijten richtten zich op een brief van het college aan de stichting Sportbelangen Bres kens, die ongevraagd verstuurd werd, nadat de stichting in de vissersplaats een informatieve bijeenkomst gehouden had over wat er zoal komt kijken bij de bouw, inrichting en ex- poloitatie van een sporthal. Onverwijld stuurde het ge meentebestuur de stichting een schrijven waarin botweg ge steld werd dat het college on der geen beding planologische medewerking zou verlenen aan een sporthal op het sportcom plex Baersande. Het CDA-raadslid H. Lip pens had zich, zo stelde hij gis teren, over deze brief verbaasd. „Als we het bestemmingsplan voor Breskens bekijken staat de sporthal namelijk ingete kend. Ik begrijp de strekking van de brief van het college dan ook niet." Volgens hem be vatte het schrijven, onderte kend door wethouder J. Tho- maes, die nota bene enkele we ken geleden nog pleitte voor een sportahl in Breskens uit de middelen die de verkoop van het Ledeltheater zou opleveren, 'pertinente onwaarheden'. Lippens zei voorts niet kun nen te begrijpen waarom de stichting Sportbelangen niet betrokken was bij het overleg over de verwezenlijking van een elk-weer-voorziening na bij het Breskense openlucht- bad. „Het mag niet zo zijn dat alleen met ondernemers uit de recreatiesector gepraat wordt, zeker niet wanneer we van plan zijn om een miljoen gul den in dat project te steken." Het PvdA-raadslid J. van de Ree-Slabbekoorn pleitte voor een 'wat bredere kijk' op de sporthalplannen. „De bereik baarheid van een dergelijke voorziening moet in de overwe gingen zeker een rol spelen. Als er een sporthal buiten de Bres kense kern gebouwd wordt is dit een element dat zeker moet worden afgewogen," bena drukte zij. In tweede instantie vind Lip pens dat het gemeentebestuur nu ook maar eens iets voor de eigen burgers moest gaan doen. „Jaren achtereen is er geïnves teerd in de toeristische sector en nu wordt het hoog tijd dat de burgers van Oostburg eens aan de beurt komen," beklem toonde hij. Wethouder A. de Feijter had duidelijk moeite met de kritiek. Hij vond de stellingname van de commissieleden Lippens en Van der Weegen sterk overdre ven. Hij meende voorts dat Sportbelangen Breskens zich middels de sportcommissie over de sporthalkwestie moest uitlaten. De gewraakte brief, waarvan hij de inhoud niet kende, zou hij nog een inzien. H. van der Weegen: .stijlloos. FOTO DE STEM COR J. DE BOER jv.'^XvXv^j.'w^ [r zonder chauffeur 3.30 m. 1.75 m 1.80 m 1.700 kg ieven bij onze advi- e. Telefoon: 01150- Industrleweg 37 m Terneuzen Jo Tel. 01150-81000 C A begint met de sloop Van onze verslaggever OOSTBURG - „Men sen, die dieren houden als hobby en gecon fronteerd worden met een sterfgeval, komen door de huidige opzet van de kadaverophaal dienst in de proble men." Wethouder A. de Feijter van Oostburg (openbare werken) stelde dit giste ren naar aanleiding van de vondst van het dode schaap, dat een dag eerder door een onbekende voor de deur van het gemeen tehuis was achtergelaten. Volgens De Feijter is de ophaaldienst momenteel voor professionele vee houders redelijk goed ge regeld. „Alleen de kleine veehouders en hobbyis ten, die niet op het com putersysteem van de dienst zijn aangesloten, zweven in het luchtledige, omdat ze niet beschikken over een bedrijfsnummer. Wie niet zo'n nummer heeft hoeft ook niet op de komst van de ophaal dienst te rekenen," aldus De Feijter. Op aandringen van de commissie zal De Feijter ervoor zorgen dat de men sen die niet over zo'n nummer beschikken via het gemeentelijk infoblad geïnformeerd worden over de wijze waarop dode dieren toch kwijtge speeld kunnen worden. „De gemeente en de in de regio beschikken wel over een bedrijfsnummer en kunnen sterfgevallen aanmelden bij de dienst. Het is dan ook de bedoe ling dat mensen met ka davers bij ons, maar ook bij de dierenartsen te recht kunnen. Hopelijk kan dan een herhaling van het voorval van dins dag voorkomen worden," aldus de wethouder, die het betreurde dat de eige naar van het dode dier zich niet bekend heeft ge maakt. Van onze verslaggever C A start als eerste in oktober met de sloop van drie aangekochte panden in het Arsenaalgebied, waar C A een winkel met een oppervlakte van 1400 vierkante me ter wil bouwen. De gemeente Terneuzen is inmiddels ak koord gegaan met de sloop. Het gaat om het voormalige hotel Pays Bas in de Nieuw- straat, hobbyhuis Vermast en café Neutraal. De eigenaars van de drie panden kregen deze week een officiële aanschrij ving van C&A met het ver zoek de panden te ontruimen. Hotel Pays Bas staat al enige tijd leeg. Het vierde pand dat C&A nodig heeft om de winkelplan nen op de kop van de Noord straat te verwezenlijken blijft voorlopig nog overeind staan. C&A heeft nog steeds geen overeenkomst met de eigenaar bereikt. Het begin van de sloopwerk zaamheden is voor de gemeente Terneuzen echter het sein dat er nu op korte termijn ge bouwd gaat worden. De ge meente heeft weliswaar geen termijn gesteld aan C&A maar gaat er vanuit dat het grootwinkelbedrijf het ver worven terrein niet al te lang braak zal laten liggen. „We zijn nu in een stadium dat het honderd procent door gaat", aldus woordvoerder Th. de Brauwer gisteren in een re actie. „Wanneer er nu precies met de bouw begonnen gaat worden is moeilijk te zeggen, maar de situatie ziet er nu heel gunstig uit". Hij is ervan over tuigd dat er in 1989 de eerste spade in de grond gaat. Bij C&A kon gisteren niet meer duidelijkheid over de nieuwbouw verkregen worden. Evenmin was er iemand be reikbaar voor commentaar over de onderhandelingen met fotohandel Van Vugt. Van Vugt zelf wist gisteren officieel nog van niets. De gemeente Terneuzen gaat er echter van uit, gelet op de aanpak van C&A, dat ook die hobbel op korte termijn genomen zal zijn. Het complete ABC-plan voorziet in een extra winkel ruimte in het Arsenaalgebeid van 4200 vierkante meter. Voor de verwerving van de panden en de grond is met tien partijen onderhandeld. Van onze correspondent ZAAMSLAG - Door het in beweging zetten van een mo len met op de wieken de namen van de vier Zaamslagse modezaken heropende gistermiddag burgemeester C. Ockeloen symbolisch de zaken die verbouwd hebben. Vandaag is er een open huis waarbij iedereen een kijkje kan komen nemen gevolgd door een feestweek. In de tot feesthal omgedoopte loods aan de Bedrij venstraat in Zaamslag waren velen samen gekomen om de opening bij te wonen. Tijdens de vele toe spraken werd de ondernemers lof toegezwaaid om hun inven- Van onze verslaggever MIDDELBURG - Nadat de popgroep Dreams Die First? v,orig jaar won, valt de aanmoedingsprijs van het provin ciebestuur voor jong Zeeuws talent dit jaar in de sector klassieke muziek. Pianiste Marianne Boer en fluitist Mau- nce Heugen uit Vlissingen zijn de gelukkigen, die de pot van vijf mille mogen verdelen. Gedeputeerde G. de Vries- Hommes maakte dat gisteren in het provinciehuis bekend. prijs wordt overigens niet ieder jaar toegekend. Alleen als er fcnt talenten op het gebied van kunsten en wetenschappen boven komen drijven, tast de provincie in de buidel. Sinds 1967 is de aan moedingsprijs negen keer toegekend. GS willen die gang van za ken ook niet veranderen, zo benadrukte de gedeputeerde gisteren, ken voorstel van de Zeeuwse Culturele raad om ieder jaar een Pnjs toe te kennen in een verschillende categorie is afgewezen. De prijswinnaars van dit jaar, die op het ogenblik allebei stu deren aan het Sweelinck-conservatorium in Amsterdam, kennen aar a' cril bun schooltijd in Vlissingen en treden al zeven jaar amen op. Beide hebben ze al optredens voor radio en tv achter de mg en namen ze deel aan concoursen in binnen- en buitenland, "e officiële prijsuitreiking vindt hoogstwaarschijnlijk plaats op 2 Member in het stadhuis in Middelburg. tiviteit, durf en ondernemer schap. „De samenwerking zoals die hier in Zaamslag vandaag getoond wordt is uniek. Hier is sprake van echte ondernemers. Helaas zien we tegenwoordig teveel filiaalhouders en teveel winkeliers die te weinig onder nemen", aldus Ververs namens de Kamer van Koophandel. Als levend bewijs van hun samenwerking vulden de vier ondernemers gezamenlijk een champagnetoren waarna een toast werd uitgebracht op het welslagen van de feestweek. Deze begint vandaag met een open huis. Tegelijk start een grote winkelactie, die duurt tot en met 24 september. Het amusementsgedeelte start vrijdag 2 september met het optreden van Hans Borg- hardt voor de zestig-plussers. Vrijdagavond volgt de klapper, een optreden van Anita Meijer en Lee Towers. De jeugd komt zaterdagmiddag aan haar trek ken met Sandy's kindershow. VOF de Kunst en Roberto Jac- ketti en The Scooters treden maandagavond op in de feest hal aan de Bedrij venstraat. De feestweek wordt dins dagavond 6 september afgeslo ten met een modegala. Vanaf 20.00 uur zullen professionele manequins en dressmen de nieuwe mode showen op dans muziek. Een fikse plensbui verstoorde gistermiddag de ontspanningsdag voor ouderen in Biervliet F0T0 DE STEM1C0R J'06 B0ER Van onze verslaggever BIERVLIET - Voor de eerste keer een tuinfeest en dan meteen getracteerd wor den op een fikse onweersbui. Het zat de organisatoren van de ontspanningsdag in het verzorgingshuis Ter Walle in Bier vliet gisteren niet mee. Het water kwam rond vier uur met bakken uit de hemel en verstoorde het middagprogramma danig. Voor het overige viel er gisteren niets te kla gen. Ruim vijfhonderd belangstellenden trok ken naar Ter Walle om mee te doen aan aller lei spelletjes of om te genieten van de kunst- werpen die door Loes Cozijnsen en Johanna Mareel waren vervaardigd. Ook de hand werkjes van de bewoners gingen grif van de hand. Tevredenheid bestond er bij directrice Re- nalda van Ter Walle zeer zeker ook over de groep die met de dag was bereikt. „We mikten op mensen van vijftig jaar en ouder en dat was nu precies de groep die hier vandaag rondliep", aldus de directrice. De organisatie van de dag was bij de afde ling Biervliet van Het rode Kruis, de stichting Welzijn voor Ouderen, debejaardenbond en het personeel van Ter Walle. Van onze verslaggever SAS VAN GENT - De ziele- zorg in de drie parochies van de gemeente Sas van Gent gaat er vanaf 1 sep tember heel anders uitzien. De enig overgebleven pas tor E. Erpelinck van de pa rochie Sas van Gent gaat samen met pastoraal wer ker B. Thönissen alle voor komende werkzaamheden in de drie parochies ver richten. Daarmee is een oplossing ge vonden voor het priestertekort dat vorig jaar ontstond met het vertrek van pastoor Thiellier uit Westdorpe en pastoor Van Doorn uit Philippine. Een stuurgroep, genaamd Kanaal zone Zuid, waarin leden van de besturen van de drie parochies zitting namen, heeft zich de af gelopen maanden over de pro blematiek gebogen. „Het zat er niet in dat we een nieuwe priester zouden krijgen, dus zijn we op zoek gegaan naar een pastoraal medewerker", al dus pastoor Erpelinck. Om de schijn te vermijden dat de nadruk op de parochie Sas van Gent komt te liggen heeft de steungroep zich de naam Kanaalzone Zuid aange meten. „Voorop blijft staan dat alle parochies zelfstandige kerkgemeenschappen blijven. Het bisdom heeft lange tijd ge dacht dat grote verbonden een voordeel zou zijn, maar zo werk het niet in de praktijk. Mensen zijn gewend aan hun eigen kerk en parochiegemeen schap". Het instandhouden van de zelfstandigheid betekent echter wel dat er een stortvloed van werk op het tweetal afkomt. „Het zal enige tijd zoeken zijn om de juiste weg te vinden. Ik weet natuurljk veel van Sas van Gent af maar van Philip pine weet ik eigenlijk niet veel maar dan waar het ligt. Dat geldt ook voor de nieuwe pas toraal werker die hier in Sas van Gent zijn eerste werkter rein krijgt", aldus Erpelinck. De drie parochies kunnen op korte termijn al kennis maken met de nieuwe man. Omdat het om een nieuwe functie gaat worden beide geïnstalleerd door deken J. Aarts uit Middel burg. Dat gebeurt zaterdag 10 september om 19.00 uur in de parochiekerk in Westdorpe, zondag 11 september om 9.15 uur in Philippine en 11.15 uur in sas van Gent. De zelfstan dige kerkgemeenschap in Zandstraat ziet het tweetal zondag 4 september om 10.00 uur aan het werk. TERNEUZEN - Onbekenden hebben in de nacht van dins dag op woensdag de voor zijn woning aan de Prunustraat geparkeerd staande perso nenauto van C. van L. met een scherp voorwerp bekrast. De schade aan het voertuig bedraagt ongeveer 2000 gul den. MIDDELBURG - In de nacht van dinsdag op woensdag werd ingebroken in de wo ning van C. van de S. aan de Dokstraat te Middelburg. Uit de woning werd een geldkist meegenomen waarin een be drag van 9600 gulden zat. Verder twee spaarbakboek- jes, een aantal munten, waar depapieren en een aantal Eurocheques. Men had zich toegang tot de woning kun nen verschaffen omdat de voerdeur niet op het nachtslot HONDENCLUB - De trainin gen van Hondenclub Aarden burg worden op zondag ge houden van 09.30 tot 12.00 uur en op dinsdag van 19.00 tot 21.30 uur op het terrein aan de Elderschans. Een nieuwe cur sus gedrag en gehoorzaam heid start zondag 11 septem ber. Voor deelname kan men zich opgeven gedurende de trainingen of op het terrein. HENGELEN - Hengelsport- vereiging Sport en Genoegen hield een hengelwedstrijd op de Schelde. De 22 deelnemers haalden samen bijna achttien kilogram vis uit het water. Uitslag: 1. J. de Ruyter, 4236 punten, 2. Johan Harms 2472, 3. mevrouw De Haan 1708. De volgende wedstrijden zijn 24 september een internationale wedstrijd en 5 november een clubwedstrijd, eveneens aan de Schelde. De laatste wed strijd voor het Zeeuws- Vlaams kampioenschap is 9 oktober. WINNETOU - Karabijnclub Winnetou hield een schieting ter gelegenheid van de Gilde- feesten. Hieraan namen 32 schutters deel. Uitslag: topvo- gel: Boudewijn de Waal, Sluiskil; linker zijvogel; Piet van Puyvelde, Sluiskil; rech ter zij vogel: Agnes de Koning, Lovendegem; grootste aantal (4): Willy Arens, Gent; groot ste aantal (2) voor dames: Ans van Puyvelde, Sluiskil; groot ste aantal (2) vrije schutters: Cor Tolsma, Sluiskil. De vol gende schieting is zaterdag 17 september, aanvang 19.30 uur in zaal Dallinga. TERNEUZEN - In het Groot- Terneuzen-concours vlogen van uit Orleans 534 jonge duiven. Winnaar werd een duif van W. van Hoeve uit Terneuzen met een snelheid van 1636,19 meter per minuut. 2. J. Geelhoedt, Terneu zen; 3. H. de Feijter, Zaamslag- veer; 4 en 10. gebroeders Scheele, Terneuzen; 5,8 en 9 P. en M. de Bree, Biervliet; 6. A. Arens, Spui; 7. De Bruijne-Zegers, Terneuzen. Samenspel Hulst/St.-Jansteen, 399 jonge duiven, 1591,52 mpm: 1. Ed. de Cock, Hulst; 2. Joh. van Spaandonck, St.-Jansteen; 3. L. van de Gucht, 4. S. Provoost, 5. A. Adriaansen, 6. Jo de Cock, 7. J. Goossens, allen Hulst; 8 en 9. Adri Thijs, St.-Jansteen; 10. J. de Waard, Hulst. De Vrede Sas van Gent, 394 jonge duiven, 1590,56 mpm: 1. Th. Kox, 2. J. Pijcke, 3. combinatie Ele- geert, 4 en 9. W. Winne, 5 en 8. R. van de Berghe, 6. Th. van Zeele, 7. J. du Puy, 10. B. van de Berghe, De Bonte Duif Aardenburg in sa menspel met De Grensvliegers Eede, 85 jonge duiven, 1627,2 mpm: 1. J. de Vreeze, 2. R. Braet, 3 en 6. E. Rijckaert, 7. J. de Koek, 8 en 9. Ph. Rammelaere, 10. C. de Cock. De Snelvliegers Oostburg, 187 jonge duiven, 1597,24 mpm: 1 en 7. W. Thange, 2 en 4. P. de Paepe, 3. J. Tanghe, 5. J. de Krijger, 6 en 10. R. Jansen, 8. J. Simpelaar, 9. G. Eerste de Beste Schoondijke, 101 jonge duiven, 1568,86 mpm: 1. A. Siben, 2 en 9. C. Boogaard, 3. A. de Wever en zoon, 4. E. de Wever, 5 en 10. P. Cornelis, 6. P. Boogaard, 7. J. de Poorter, 8. J. Buijze. De Scheldevliegers Ossenisse, 80 jonge duiven, 1497 mpm: 1. P. Boogaard, 2,8 en 10. G. de Waal, 3. combinatie De Kort-Pots, 4,6 en 7. L. Reyns, 5. P. de Waal, 9. J. Valckx. Concoursbond Zuid-Beveland, 1830 jonge duiven, 1631,59 mpm: 1. R. de Koster en zoon, Kwaden- damme; 2. Brouwer-Lu Due, 3. C. Witte, 4. J. Kaho, 5. G. Meuwese, 6. D. Franse, Kwadendamme; 7. J. Verhaagen, Goes; 8. S. de Jon ge, Heinkenszand; 9. T. de Witte, Goes; 10. P. Schrijver, 's-Heer Abtskerke. Concourscombinatie West-Zuid- Beveland, 304 jonge duiven, 1554,18 mpm: 1 en 9. S. de Jonge, Heinkenszand; 2 en 5. A. West- dorp, 's-Heerenhoek; 3. J. Oele, 's-Gravenpolder; 4. A. Hazen, Le- wedorp; 6. P. van Bremen, 7 en 10. J. Bayens, beiden 's-Heer Arendskerke; 8. C. Rentmeester, 's-Heerenhoek. De SneUe Duif Cllnge, 124 jonge duiven, 1538 mpm: 1 en 8. G. van der Heyden, 2 en 4. J. Koolmees, 3. R. van Gaever, 5 en 10. I. Merckx, 6 en 7. R. Ferket, 9. D. van de Bergen. COMPIÈGNE Herleving Kloosterzande, 121 duiven, 1270,45 mpm: 1. P. der Weduwe, 2 en 7. L. de Waal en zoon, 3. Th. Voet, 4. AU. Colpaert, 5 en 6. P. Verschuren, 8. J. De Waal, 9. M. Bisschop, 10. Ver- schuren-Andriessen. De Postduif Heikant, 56 jonge duiven, 1241,94 mpm: 1. J. Gijsel, 2. F. van Hoye, 3. L. Herwegh, 4. A. de Vliegher, 5. Lex Thijs. Met 21 oude duiven, 1228,99 mpm: 1 en 4. Th. de Block, 2 en 5. L. van Goethem, 3. Ed. Verschuren. Nieuw Leven Koewacht, 135 dui ven, 1338,58 mpm: 1. A. Kips, 2. Alf. de Koster, 3 en 4. Th. Inghels, 5 en 7. Alf. de Bruijne, 6. R. Za- man, 8. R. Clapdorp, 9. W. Ver biest, 10. J. van de Branden. Samenspel Hulst/St.-Jansteen, 181 jonge duiven, 1354,98 mpm: 1,2,3 en 4. J. Dhanis, 5. Ed Strob- be, 6. Th. Casteels, 7. L. Blom- maert, 8. T. Taalman en zoon, al len Hulst; 9. Ed van Goethem, St.-Jansteen; 10. F. Jansen. Met 112 oude duiven, 1259,38 mpm: 1. J. van Daele, St.-Jansteen; 2 en 3. Aug van Helsland, 4. Ed Strobbe, beiden Hulst; 5,6 en 7. E. van Deursen, St- Jansteen; 8. W. Wigman, 9. P. Antheunis, 10. F. Kroes, allen Hulst De Snelle Duif Clinge, 37 jonge duiven, 1201,8 mpm: 1 en 2. L. Smet, 3 en 6. D. van de Bergen, 4. B. van de Branden, 5. J. Kool mees, 7. S. Bolssens, 8 en 9. I. Merckx, 10. W. de Kind. VZV Hoofdplaat, 215 duiven, 1411,41 mpm: 1. B. de Poorter, 2,3,5,6 en 7. H. Calon, 4. combina tie Den Hamer, 8. P. de Poorter, 9. Th. de Ruijsscher, 10. A. Martens. Steeds Sneller IJzendijke, 205 duiven, 1392 mpm: 1 en 5. H. Del- laert, 2 en 10.1. de Cocq, 3. combi natie Van der Vlies, 4. C. de Put ter en zoon, 6 en 8. R. Thomaes, 7. P. Dellaert, 9. G. de Boevere. De Bonte Duif Aardenburg in sa menspel met De Grensvliegers Eede, 80 duiven, 1450,8 mpm: 1,4,5,8 en 9. O. van Queckelberg- he, 2. R. de Clerck, 3. Ed Ramme laere, 6. E. Rijckaert, 7. Ph. Ram melaere, 10. R. Braet. Recht voor Allen Sluis, 90 duiven, 1501 mpm: 1 en 6. G. Thange, 2,3 en 8. H. van Damme-Verheule, 4. P. Dennenman, 5. E. Visser, 7. M. van de Bussche, 9. W. Coppens, 10. F. Baas en zoon. Hoop Biervliet, 105 duiven, 1410,76 mpm: 1 en 2. A. Provoost, 3. H. de Ruijsscher, 4. C. van Be- lois, 5. Herman de Dobbelaere, 6. J. Moens, 7. J. du Puy, 8. P. Wee- da, 9. A. Neve, 10. M. Brevet. Strijd in Vrede Groede, 70 dui ven, 1424,44 mpm: 1,5,6 en 9. L. van de Wege NS, 2 en 10. me vrouw Buijze, 3. D. Aarnoutse en zoon, 4. mevrouw Ras, 7. O. de Zutter en zoon, 8. G. Dusarduijn. Nog Sneller Breskens, 139 dui ven, 1401 mpm: 1 en 10. J. van de Velde, 2 en 8. J. Donze, 3. B. Neve, 4. J. Quaars, 5. Th. Smallegange, 6 en 7.1. de Jonge-M, 9. A. Blaak man. De Getrouwe Duif Cadzand, 195 duiven, 1449,25 mpm: 1 en 3. A. Duininck, 2. Abr. Vasseur, 4. P. Goossen, 5 en 9. A. Mabelis, 6. E. Riemens-Van Unen, 7. W. Goos sen, 8. A. Fremouw, 10. J. de Mey. Eerste de Beste Schoondijke, 127 duiven, 1467,55 mpm: 1,8 en 9. J. de Poorter, 2,5 en 7. E. de Wever, 3. A. Steurrijs, 4. H. de Wever, 6. P. Cornelis, 10. A. Luteijn. De Snelvliegers Oostburg, 119 duiven, 1481,36 mpm: 1 en 10. J. Simpelaar, 2. B. Maes en zoon, 3 en 9. W. Thange, 4. J. Dierkx, 5. J. de Smet, 6. R. van Hee, 7. C. Bron, 8. J. van de Neste. Concoursbond Zuid-Beveland, 857 oude duiven, 1386,88 mpm: 1. J. Steenhard, 2 en 7. J. Krijger en zoon, 3. Brouwer-Le Due, allen Goes; 4. S. de Jonge, 's-Heer Arendskerke; 5. A. Boonman, 's- Heerenhoek; 6. R. Pekaar, Yerse- ke; 8. C. Zegers en zoon,.Biezelin- ge; 9. H. Beulens, Kwaden damme; 10. A. Moison, 's-Heeren hoek. Concourscombinatie West-Zuid- Beveland, 192 oude duiven, 1327,92 mpm: 1. S. de Jonge, 's- Heer Arendskerke; 2. A. Boon man, 3. A. Moison, beiden 's-Hee- renhoek; 4. P. Driedijk, Lewe- dorp; 5 en 6. J. van Maldegem, 7. P. Remijn, beiden Heinkenszand; 8. P. van 't Westeinde, 9. C. Her mes, beiden Lewedorp; 10. J. Pol derman, 's-Heer Abtskerke. KWADENDAMME - ADLM, 34 schutters: eerste en derde hoge vogel; W. de Jonge, ADLM; tweede hoge vogel: P. Rep kes, Victoria; eerste zij vogel: M. Verdonk, Concordia; tweede zijvogel: N. van de Dries, Eensgezindheid; derde zijvogel: W. de Jonge, ADLM; vierde zijvogel: J. Repkes, Victoria; vijfde zijvogel: M. Steenbakker, Victoria; zesde zijvogel: W. de Jon ge, ADLM; extra hoge vogel; C. Kopmels, Doel naar Hoger; extra kleine vogel: M. Wisse, Concordia. KWADENDAMME - Blokschieting, 37 schutters: Wip 1: E. Rentmeester (2x), Willem Tell; C. Raas, Vooruitgang. Wip 2: Jobina de Jonge ADLM. Zij presteerde het om in haar vereni ging en ook op de algemene koningsschieting van de drie ver engingen van Kwadendamme koningin te worden. WOLPHAARTSDIJK - Doel naar Hoger, 32 schutters: eerste hoge vogel: J. de Koeyer, Diana; tweede hoge vogel; J. Plat- schorre, Zorgvlied; derde hoge vogel; J. van de Guchte, Zorg- vlied; eerste zijvogel; M. Oosthoek, Concordia; tweede zijvo gel: P. Repkes, Victoria; derde zijvogel: P. Vette, Concordia; vierde zijvogel: W. Voet, Soranus; vijfde zijvogel: M. Ver donk, Doel naar Hoger; zesde zij vogel: P. Repkes, Victoria.

de Stem | 1988 | | pagina 17