aULST GAAT STRENG CONTROLEREN EN BOETES UITDELEN u DAAR Over kastelen en barende vrouwen Sterrefeesten Clinge met veel activiteiten DE STEM k George Z Sponselee 2; IEGENHEID DUIVENSPORT HEEFT AL EEN ABONNEMENT BESTELD? VAN ZEELAND 2 WOENSDAG 31 AUGUSTUS 1988 HULST - Ongeveer de helft van de automobi listen die hun auto bin- iien het betaald parke- ren-gebied in de Hul ster binnenstad statio neren betaalt niet. Met een abonnement NCB-Hulst steunt pater Weemaes Schietwedstrijden n helpende hand uit te steken, mt u een slechtziende aan crijgbaar is bij de Nederlandse linden en Slecht- 2344, 3500 GH i 030 - 93 11 41. Rijksbezit Moeite waard Donjon Zwarte ooievaar Scheldeduikers Wandeltocht PLAATSELIJK NIEUWS Hengstdijk Hulst Walsoorden Kloosterzande Hengstdijk Ossenisse Voor vierde maal Vrouwenleerjaar T22 ;k om te zoenen particulieren edankje, jubileum, receptie, rte, verloving, overwinning, p, Abraham, openbare dank, door, mag best eens in de de pagina familieberichten. Jet en duur hoeft het niet te |gels kosten een tientje). Ier kolom 2,00. Eén grote 2,55. Voor het plaatsen van ding met een formaat van 35 fenen wij 14,05 toeslag, •en op aanvraag. Bij niet ig wordt 4,00 adm.kosten [worden niet geretourneerd. Y of geef uw tekst 2 dagen I bij één van onze kantoren, gaven stuurt u eveneens 2 atsing naar Postbus 3229, Schriftelijke opgaven worden bcepteerd indien naam en zijn, ook indien uw betaling wij behouden ons het recht hder opgaaf van redenen te I weigeren. pr klachten bereiken over de behoudt de uitgever zich het [naam van de opdrachtgever kend te geven. migingsnieuws 2 kolom op donderdag. Parkeerders betalen niet fan onze verslaggever Dat is gebleken nadat in Hulst een maand met de Iparkeerautomaten is proe- ledraaid. |De zondaars zijn er tot nu toe genadig vanaf gekomen, want de politie heeft in deze proefpe riode nog geen bekeuringen uitgeschreven. De foutparkeer- ders zijn tot nu toe via een vriendelijk briefje achter de ruitenwisser opmerkzaam ge maakt van het feit dat op het plekje waar ze staan sinds kort betaald moet worden en dat ze een volgende keer op een bon kunnen rekenen. Bij de gemeente wil men nu het betaald parkeren per 1 sep tember inderdaad officieel van kracht laten worden. Er komt verscherpt toezicht en intensie vere controle. Bestuurders die 'vergeten' geld in de muntauto- maat te doen krijgen dan on verwijld een proces-verbaal aan hun broek. De automaten werken zowel op Nederlandse als op Belgische munten. Het toezicht op het naleven van de bepalingen is in handen van de bij de gemeente in dienst getreden parkeerwach ter en de rijkspolitie. De par keerwachter heeft opsporings bevoegdheid om waar nodig bekeuringen uit te schrijven. De twee parkeerautomaten zijn geplaatst bij de telefooncel op de Grote Markt en aan de Houtmarkt bij de lektuurbox van het Rode Kruis. Het betaald parkeren geldt voor de Grote Markt, een ge deelte van de Steenstraat, de Houtmarkt, de Paardenmarkt en een gedeelte van de Lange Bellingstraat. Aan het begin en het einde van deze gebieden zijn borden met symbolen ge plaatst. Voor de invoering van de maatregel waren de meeste parkeerplaatsen in het betrok ken gebied het grootste deel van de dag bezet. De afgelopen maand bleek dat er aanzienlijk minder automobilisten van de parkeervoorzieningen gebruik maakten. „Na een maand kun nen we in ieder geval de con-, clusie trekken dat er altijd plaató is in het gebied voor iemand die snel even in de bin nenstad moet zijn", zegt wet houder G. van de Voorde. „Daaruit blijkt dat ons streven om via het betaald parkeren de langparkeerders te weren voorlopig een succes is". De lege plaatsen zijn overi gens minder aantrekkelijk voor de gemeentekas. Er is be cijferd dat het betaald parke ren de gemeente ongeveer 150.000 gulden netto per jaar zal opleveren. „Als iedereen be taalt die er nu. staat, dan halen we dat wel", denkt Van de Voorde. „Maar als de huidige niet-betalers voortaan een an der plekje gaan zoeken dan is het nog maar afwachten". Vol gens de wethouder is er echter nog niets met zekerheid te zeg gen. „Ik denk dat we minstens een half jaar met het systeenm moeten werken om conclusies te trekken. Voor een echt goede evaluatie is eerder een jaar no dig". (ADVERTENTIE) l/ordt efeli- "Adv, _«d verteren kweekt vertrouwen, bloemist. 99 Inlichtingen: De Stem, 076-236911 - bent u zeker van goede plaatsen - krijgt u flinke korting - maakt u kans op Cats in Londen Van onze verslaggever I HEIKANT - De leden van de NCB Kring Hulst brachten af gelopen zaterdagavond ruim 1500 gulden bijeen voor de kerk die de Heikantse pater Wee maes momenteel in Nieuw- J Guinea aan het bouwen is. Ze <f I deden dat tijdens het jaarlijkse I Oogstdankfeest, in een met 650 mensen stampvolle Heikantse I kerk. De familie van de pater toonde zich na afloop zeer te vreden met de grote opbrengst van de collecte en de verkoop van koffiekoeken, na afloop van de dienst tijdens een gezel lige bijeenkomst in 't Heike. De collecte lag in het verlengde van het thema van de eucharis tieviering: 'De wereld is groter dan ons bedrijf'. Van onze correspondent CLINGE - Ruim zeventig schutters schreven zich in voor de Holland-België- wedstrijd die SV De Schut- I terij hield. Geschoten werd I met zogenaamde historische wapens. UITSLAGEN Vrij geweer: 1. G. Florus (B) 98 punten, 2. R. de Visser (N) 95, 3. G. Hautpenne (B) 93. Dieiistgeweer: 1. N. Buts (N) 93, 2. 0. Florus (B) 90,3. A. van de Walle (N) BB. Achlerlaadgweer: 1. W. Lauwers (N) 94, 2. A. van de Walle (N) 92, 3. V. van Casseele (B) 89. Rrvolver: 1. T. van Hoorenbeek (B) M, 2. A. Aarnoudse (N) 89, 3. F. van Casseele (B) 89. Watooi: 1. T. van Hoorenbeek (B) 93,2. L. van Accoleyen (B) 92, 3. A. Aarnoudse (N) 89. Achterlaadrevolver: X. J. Kuyssen (5)83. 8»te dame geweer: Sonja de Loos Beate dame revolver/pistool: F. Borli (B), I AjS.a; VOOR ZUIDWEST NEDERLAND kantoren Jerneuzen, Hulst en Goes. Adressen en telefoon nummers op pagina 2. Openingstijden: 830-12.30/13.30-17.00 uur. Radactie Terneuzen: Rein van der H«lm (editie-chef), Romain van Damme, Frank Deij, Conny van Gretnberghe, Ronald Verstraten, Cor de soer (foto), Ton Koomen ('port). Roes: Jan Jansen. Rulst: Eugène Verstraeten, Joep Trommelen. Advertentie-exploitatie Inspecteur Zeeland: c Menu, privé tel. 01150- 95839. ALS ER over kastelen gesproken wordt, dan denk je aan de Loire in Frankrijk, aan Versailles, Brussel of Enge land. Aan Nederland denk je niet op de eerste plaats en aan Zeeland al eigenlijk helemaal niet. Toch is Neder land echt niet zo slecht bedeeld met kastelen dan je op het eerste gezicht zou verwachten. Bekijk je het overzichts kaartje in het gidsje 'Kastelen in Nederland opengesteld voor bezichtiging' dan zie je een ware wolk aan zwarte punten. Genoemde gids is uit gegeven door de Nederlandse Kastelenstichting die zetelt in Doorn. Hij is verkrijgbaar, zegt een begeleidend schrij ven, bij alle VW-kantoren en bij de ANWB. Er zijn ongeveer tachtig kastelen opgenomen. Daarbij zijn enkele ruïnes en kastelen in rijksbezit zoals Loevestein, paleis Het Loo en de Ridder zaal in Den Haag. Uiteraard gaat onze belangstelling uit naar Zeeland, want zo'n kas teel kan een mooi doel zijn voor een dagtochtje op een nazomerse snipperdag of een zaterdag die nog helemaal open staat. Zeeuwsch-Vlaan deren is blanco, maar dat is niet geheel onverwacht. Benoorden de Schelde zijn er vier opgenomen en die ge ven niet al teveel mogelijkhe den. Het slot Haamstede bij het gelijknamige dorp op Schouwen is alleen in de maanden juni, juli en augus tus (gedeeltelijk) open voor het publiek. Buiten die pe riode kunnen groepen op aan vraag terecht. Iets noordelijk van Haamstede ligt het slot Moermond bij Renesse. Al leen in de zomermaanden zijn er mogelijkheden de buiten zijde te bekijken en de tuinen te bezoeken. Ook kasteel Westhove bij Oostkapelle is beperkt toegankelijk. Groe pen na overleg zegt de gids die vervolgt met: sfeervol, ro mantisch kasteel. In de dertiende eeuw voor het eerst genoemd, waarschijn lijk ouder. Om een binnen plaats, met eeuwenoude lin deboom, twee koetshuizen, Slotgracht. Dat koetshuis is wel te bezoeken, want daar is de Afdeling Natuurhistorie van het Zeeuws Museum ge vestigd (tot voor kort heette dat: Zeeuws Biologisch Mu seum), dus toch de moeite waard om eens die kant op te gaan, het museum te bezoe ken, een glimp op te vangen van het kasteel en verder een prachtige herfstwandeling te maken door de aanpalende bossen van De Manteling. Als vierde wordt genoemd kasteel Hellenburg bij Baar land, de fundamenten dan, want meer is er niet over. Niet veel zult u zeggen, daar krijgen ze mij het huis niet voor uit. Toch krijgt u een goede indruk van de omvang, het grondplan, de dikte van de muren en de grootte van de bakstenen. De fundamenten liggen westelijk van het dorp aan de weg naar Oudelande. Vanaf het wandelpad rond de gracht en vanaf de picknick tafel vrij te bezichtigen. De foto geeft er een goed beeld van. De fundamenten van kasteel Hellenburg bij Baarland. Het kasteel is eigendom ge weest van het geslacht Van Renesse dat er rond 1325 een donjon of woontoren bouwde. Door geleidelijke uitbreiding werd het een kasteel met ne gen grote en kleine torens. In 1477 is het bij een overstro ming verloren gegaan. Se dertdien is Hellenburg alleen bekend als ruïne en dat nog onder de grond. Dus er was nauwelijks iets te zien als wat hoogten en laagten in het ter rein. Tot 1957 58, dan breekt in die omgeving een ruilver kaveling uit en de resten ko men tevoorschijn. Een ijlings opgerichte stichting zorgt ervoor dat Hellenburg niet opnieuw on der de grond verdwijnt ROB (Rijks Oudheidkundig Bo demonderzoek), dat momen teel in Aardenburg druk doende is, ontfermt zich over de ontgraving en haalt heel wat materiaal boven water. Veel daarvan is te zien in het Museum voor Zuid- en Noord-Beveland te Goes. Voor openingstijden zie de folder Musea in Zeeland, die verkrijgbaar is bij de VW en bij de verschillende streek musea. Wie meer wil weten over Hellenburg kan een boekje onder de gelijknamige titel aanschaffen onder an dere in het Goese museum en bij de ANWB, die het heeft uitgegeven. Het is deel 32 in de serie Nederlandse Kaste len. Een mooei fietstocht is daarvan te maken: voor de middag Hellenburg, later het museum en wie dan nog een indruk wil krijgen van een kasteeltje (nou ja, het heeft er toch veel van weg), dat overi gens alleen vanaf de weg te bekijken is, die rijdt door tot Oud-Sabbinge bij Wol- phaartsdijk waar het Hooghe Huys staat. Kijk dan in het dorp ook nog even naar de fundamenten van de voorma lige parochiekerk. Midden in het dorp, dat is niet te missen. Tot slot nog wat waarnemin gen. Er schijnt een sterke doortrek geweest te zijn van de zwarte ooievaar, een Oost- - FOTO WILLEM MIERAS europese soort. Los van elk* aar kregen we drie meldin gen, maar wel toevallig alle maal op de negentiende. Drie exemplaren hebben over nacht op een perceel graszaad in de Isabellapolder bij Draaiburg Aardenburg. Zij vertrokken in zuidwestelijke richting, tegen de wind in. Waarschijnlijk gebruik ma kend van de thermiek, zegt waarnemer Theo Buysse er bij. Richard Bleyenberg zag, samen met een filmploeg van de RTBF, negen exemplaren zeilend (thermiek!) van noordoost naar zuidwest overtrekken in het oostelijk deel van Saeftinghe. Jos Neve zag een exemplaar zitten op het land in de Melopolder langs de weg Graauw-Dui- venhoek. Ook daar en ook 19 augustus zag G. Ferket uit Heikant een vos lopen. Wild of onsnapt? In de gaten hou den en voor meer waarne mingen houden wij ons aan bevolen. In Saeftinghe zijn rond deze tijd ook weel veel doortrekkende lepelaars: op 21-8 twee groepen, een van 22 en een van vijf exemplarea Dan nog iets heel anders: mevrouw Gerrits uit Lams- waarde heeft een 'barende vrouw' gezien. Of we dat ver schijnsel kenden? Wij wel; u ook? Anders geduld tot vol gende week. CLINGE - Op de terreinen van het zwakzinningenin- ternaat De Sterre worden 3 en 4 september voor de veertiende keer de Sterre feesten gehouden. Burge meester F. Jacobs en alge meen directeur J. Pelgrims openen de feesten zaterdag om 14.00 uur, bijgestaan door de fanfare Weldoen door Vermaak en het majo- rettenkorps The Twilights uit Rijen. Meteen zijn de vele kraampjes op het feestterrein voor ieder een open en is er gelegenheid om de verschilende exposities en het kinderatelier te bezoe ken. Voor beide dagen zijn er progamma's opgesteld door de stichting Samenwerking Clin ge-De Sterre, die geheel gevuld zijn met allerlei activiteiten. Direct na de opening is er een optreden van Ome Willem in de feesttent. Terwijl de kin deren zich kunnen amuseren is er in de grote zaal van Nobel- hof een optreden van het orkest van Walter de Kort uit Hulst. Op het feestterrein start de vijfde Sterretrimloop. Tussen de vele kraampjes met allerlei vermakelijkheden bewegen zich de groepen Aksient uit Antwerpen en Sing Qua Lui uit Udenhout en is er ook een op treden van Country Meindert en zujn Amazing Smoelschijf. Corrie Konings is aan staande zaterdag te horen en te zien in Clinge. FOTO DE STEM/BEN STEFFEN In de feesttent kunnen geïnte resseerden luisteren naar The Twilights uit Rijen en Die Hül- stackerbübn uit Hulst. Om 17.30 uur is er het attrac tieve spel 'Fiets 'm erin' op de vijver van de kinderboerderij Cantecleer, waaraan wordt meegewerkt door Scouting Hulst en de Zeeuws-Vlaamse duikersvereniging De Schelde duikers. Om 20.30 uur is er ter afsluiting van de eerste dag het orkest The Sunny Boys, Frank Ashton en Corry Konings, af gewisseld met het optreden van Country Meindert en zijn Amazing Smoelschijf. Zondags wordt begonnen met een oecumenische dienst in de feesttent, met pastor J. van der Heyden en pastoraal mede werkster M. Taalman. Het pa rochieel gemengd koor uit Clinge, de jeugdgroep uit Hulst Zondagavond treden Bluesette en Albert West op in de feesttent. FOTO ARCHIEF DE STEM en het huisorkest van De Sterre verlenen hun medewerking. Na de dienst is er een koffieconcert van de fanfare Weldoen door Vermaak. 's Middags is er weer en druk bezet programma. Om 14.00 uur is de Vlaamse kermis weer ge opend. Ook de bekende liedjes zanger Piet Brakman en het orkest van Walter de Kort ver zorgen optredens. Op het feest terrein bewegen zich clown Dokus uit Brugge en de robot man Ad van Wanrooy uit Kaatsheuvel. Op verschillende plaatsen is weer te zien Coun try Meindert en zijn Amazing Smoelschijf, kanovaren op de vijver en drumband Musica uit Gent. Traditioneel is er ook de tiende Sterrewandeltocht, een play back-show en als nieuwtje de volkskunstgroep Drieske Nij- pers uit St.-Gillis. Naast het optreden van de blaaskapellen D'Roolseblaaskapel en de Beierse Blaaskapel is er ook nog een demonstratie van de politiehondenvereniging Saef tinghe. Om 20.00 uur begint het sluitingsbal met het dans- en showorkest Bluesette en Albert West. Naast al deze activiteiten zijn er ook nog verschillende tentoonstellingen in de zalen van Nobelhof. Zo is er onder andere te zien het olieverf schilderen, demonstratie van handgemaakte dompelkaarsen en poppen, kantklossen, bier- brouwen, tekeningen en schil derijen en daarnaast nog vb* gels en bijen. Als grote attrac tie is er weer de helicopter. Op beide dagen is er gelegenheid om met de helicopter een rond vlucht te maken boven Clinge en Hulst en zelfs boven de eigen woning. TRUCKTREKKEN - Voor de trucktreckwedstrijden 'in Hengstdijk schreven vijf teams in. De opdracht was het 6400 kilo wegende gevaarte over een afstand van zestig meter zo snel mogelijk over de streep te zeulen. De ploeg van Rue du Nord uit Wal* soorden bleek over de meeste spierballen te beschikken en won. Tweede werden de Krie- ketrekkers uit Hengstdijk en derde Den Buiten, eveneens uit Hengstdijk. OUDERENREIS - De na- jaarsreis van de Hulster ka tholieke Bond van Ouderen gaat dit keer richting Bra bant. Op 13 september zet de bus omstreeks 8.00 uur koers naar de Biesbos voor een vaartocht door dit natuurge bied. Na de koffietafel en eén bezoek aan de molens van Kinderdijk voert de toch naar Hilvarenbeek voor een rond rit door het safaripark. In middels is het dan tijd gewor den voor het avondmaal. Als dat achter de kiezen zit wordt de thuisreis aanvaard. EHBO-CURSUS - De EHBO Hulst begint donderdag 15 september weer een oplei dingscursus. Het gaat om zes tien lessen van twee uur die op alle oneven donderdagen worden gegeven in Den Dul- laert. Op dit moment zijn er voor belangstellenden nog enkele plaatsen vrij. Wie nog wil meedoen kan zich nog donderdag 15 september om 20.00 uur aan de zaal laten in schrijven. BRIDGE - Bridgeclub Hulst speelde de eerste wedstrijd van de najaarscompetitie. Uitslag: groep A: 1. heren Van Aart-De Kerf, 2. heren Snuverink-Burggrave, 3. da mes Biesbroeck-Pouwels. Groep B: 1. dames Stallaert- Van Cauteren, 2. heren Sim- pelaer-Zwaan, 3. dames Voet- Van Hootegen. Groep C: 1. dames Seydlitz-Holtz, 2. da mes Hillege-Van Esbroeck, 3. dames Vervaet-Bogaert. Groep D: 1. echtpaar Van Op stal, 2. dames Van Leeuwen- Kint, 3. mevrouw Perdaen-de heer Terburg. KAARTING - In zaal De Smickel werd een kaarting gehouden waaraan 48 perso nen deelnamen. Uitslag: 1. A. van Eerdenburg, Graauw; 2. P. Pauwels, Kloosterzande; 3. P. van Kerkhoven, Hulst GAAIBOLLEN - In zaal Rue du Nord werd een gaaibolling gehouden waaraan 21 perso nen deelnamen. Uitslag: hoge vogel: H. de Bakker, Walsoor den; rechter zijvogel: G. Ver- vaet, Noordstraat; linker zij vogel: M. Baart, Oost-Sou burg; grootste aantal (8)F. de Jong, Lewedorp. KAARTING --In zaal De Rei zende Man werd een kaarting gehouden waaraan 54 persoe nen deelnamen. Uitslag bie den: 1. J. Pauwels, Klooster zande; 2. A. Verhelst, Terneu- zen; 3. mevrouw Van Goe- them, Hulst. Jokeren: 1. me vrouw Pauwels, Kloosterzan de; 2. mevrouw Van Vooren, Ossenisse; 3. mevrouw Spon- sgig0 Axei VLEÉSKAARTING - In zaal De Reizende Man wordt van daag (woensdag) een vlees- prijskaarting gehouden. Aan vang 14.00 uur. Het gaat om de spelsoorten bieden en jo keren. BINGO - In zaal 't Jagershuis werd een bingo gehouden waaraan zestig personen deelnamen. Uitslag: 1. R. de Rijk, Kloosterzande; 2. J. de Ridder, Heikant; 3. W. Apers, Kieldrecht. BINGO - Op recreatiecen trum De Vogel werd een bingo gehouden waaraan 95 personen deelnamen. Uitslag: 1. J. Borremans, Hengstdijk; 2. mevrouw Vriends, Roosen daal; 3. mevrouw Torremans, Eekerea KONINGSBOLLING - Op recreatiecentrum De Vogel werd een koningsgaaiboilling gehouden. Hieraan namen 45 personen deel. Uitslag: ko ning: Rob de Brouwer, Hengstdijk; koningin: Geor gette Saldien, Hengstdijk. GAAIBOLLEN - Op recrea tiecentrum De Vogel werd een gaaibolling gehouden waaraan 45 personen deelna men. Uitslag: hoge vogel: J. de Puller; rechter zijvogel: J. Bosman, beiden Hengstdijk; linker zijvogel: W. Zwaans, Terneuzen; grootste aantal (7): E. van Roeyen, Hengst dijk. BINGO - Op recreatiecen trum De Vogel werd een bingo gehouden waaraan zes tig personen deelnamen. Uit slag: 1. J. Zwaans, Terneuzen; 2. mevrouw Annaert, Hengst dijk; 3. mevrouw Freyser, 's- Gravenpolder. GAAIBOLLEN - Op camping De Zeemeeuw werd een gaai bolling gehouden waaraan 32 personen deelnamen. Uitslag: hoge vogel: Marina D'Hoog- he, Hengstdijk; linker zijvo gel: A. de Waal, Terneuzen; rechter zij vogel: R. Hesta; grootste aantal (6): F. Peyl, beiden Ossenisse. KAARTING - In zaal Hof ter Nesse werd een kaarting ge houden waaraan 41 personen deelnamen. Uitslag bieden: 1. P. Boogaert, Kloosterzande; 2. mevrouw Warrens, Hulst; 3. P. van de Velpen, Ossenisse. Jokeren: 1. A. Freyser-Assel- man, Kloosterzande; 2. me vrouw Van Heese-Reyns, 3. mevrouw De Kort-Reyns, beiden Ossenisse. TERNEUZEN - Uitslagen wed vlucht vanuit Orleans. Hoop Biervliet, 127 jonge duiven, 1702,33 mpm; 1 en 9. M, Brevet, 2,5 en 6. P. en M. de Bree, 3,4 en 7. J. du Puy, 8 en 10. J. Lecluyze. Strijd in Vrede Groede, 141 jonge duiven, 1599,48 mpm: 1 en 2. G. Duarduijn, 3,8 en 10. L. van de Wege NS, 4. A. van Muiken, 5 en 9. E. Ulijn, 6. mevrouw Ras, 7. H. Simpelaar en zoon. De Getrouwe Duif Cadzand, 179 jonge duiven, 1675,91 mpm: 1 en 3. D. van Kerkhoven, 2 en 7. S. de Putter, 4 en 10. M. de Lijser, 5. G. Schrier, 6. G. Buys-Van de Veen, 8. Sj. Visser, 9. A. de Putter. Nog Sneller Breskens, 252 jonge duiven, 1648 mpm: 1,5 en 6. M. VerspriUe, 2 en 9. gebroeders Pijcke, 3. J. Blaakman, 4. G. Du- sarduijn, 7. H. Mookhoek en zoon, 8. W. Daansen, 10. J. Note baart. Recht voor Allen Sluis, 1732 mpmn: 1 en 10. J. Louweret, 2 en 7. H. van Damme-Verheule, 3,8 en 9. W. Coppens, 4 en 5. me vrouw Coppens-Baert, 6. G. Tan- ge. VZV Hoofdplaat, 215 jonge dui ven, 1582,11 mpm: 11. A. de Poor ter en zoon, 2 en 8. E. Temmer man (Haven), 3. Th. van de Velde, 4. J. Steijaert, 5. B. Thomaes, 6. J. Verplanke, 7. R. Pielaet, 9. W. de Ruijsscher, 10. P. de Poorter. Steeds Sneller IJzendijke, 195 jonge duiven, 1629 mpm: 1 en 8. A. du Puy, 2. G. Blaakman, 3. B. Provoost, 4. G. de Boevere, 5. A.P. du Puy, 6. A. Dellaert, 7. combi natie De Smet, 9. H. Baute, 10. M. Rodts. De Reisduif Breskens, 98 jonge duiven, 1650,02 mpm: 1,6 en 8. L. Verberkmoes, 2. M. Quaars, 3. Ch. Ras, 4. J. Bakker, 7. J. van de Lij - ke, 9. F. Scheele, 10. P. de Jonge. Eendracht Maakt Macht Terneu zen, 270 jonge duiven, 1636,19 mpm: 1. W. van Hoeve, 2. H. de Feijter, 3,5,6 en 7. gebroeders Scheele, 4 en 9. De Bruijne-Ze- gers, 8. Van der Maas-Geys, 10. gebroeders De Putter. Verwachting Axel, 254 jonge dui ven, 1724 mpm: 1. P. de Poorter, 2. J. en J. Nolet, 3 en 9. L. Belaert, 4. V. Schelleman, 5 en 10. D. Dobbe laar, 6. K. Verbunt, 7 en 8. Visser- Lensen. Nieuw Leven Koewacht, 208 jonge duiven, 1549,5 mpm: 1. C. Jansen, 2 en 10. R. Kegels, 3 en 7. O. van Damme, 4. R. de Laruelle, 5. Joh. de Block, 6. Jac. Elegeert, 8. Jos Elegeert, 9. W. Elegeert. Herleving Kloosterzande, 273 jonge duiven, 1579,29 mpm: 1. C. de Cock, 2. J. van Laere, 3. F. Maas, 4. J. de Klerk, 5. A. Vercau- teren, 6. A. Hemelaar, 7. A. Wau- ters, 8. A. van Poorten, 9. S. Nee- teson, 10. R. Mahu. De Postduif Heikant, 199 jonge duiven, 1543,98 mpm: 1 en 7. H. van de Branden, 2. J. Gijsel, 3. ge broeders Van Houten, 4. Ant. Thijs, 5. G. Smet, 6. Lex Thijs, 8. Th. de Block, 9. L. de Bruijn, 10. A. Cocquit Eerlijk Vreest Niemand Stoppel dijk, 48 jonge duiven, 1494,4 mpm: 1,2 en 3. H. Wijnacker, 4. Th. Pauwels, 5. mevrouw Stroob- and. Vanuit Compiègne met 93 duiven, 1219,2 mpm: 1,2,3,4 en 5. R. Duerinck. Van onze verslaggever HULST - Deze maand begint het VEJV Hulst/Hontenisse voor het vierde jaar met een Vrouwenleerjaar. Bij het vrouwenleerjaar wordt met elkaar gepraat over zelf geko zen onderwerpen. Bijvoorbeeld in de sfeer van gezondheidszorg, mét geld omgaan of kinderopvoeding. Ook wordt aandacht be steed aan taaloefeningen, brieven schrijven, formulieren invul len, rekenen en andere zaken van praktisch nut. Een en ander gaat gepaard met uitstapjes naar bijvoorbeeld de bibliotheek, de apotheek, de krant of een toneelstuk. De cursus wordt iedere dinsdagochten van 9.00 tot 11.30 uur ge houden in het Houtenkwartier en begint op 13 september. Voor kinderopvang wordt gezorgd. Het vrouwenleerjaar mikt vooral op die vrouwen die enkel la gere school hebben gehad en een paar jaar vervolgonderwijs. Meer over het vrouwenleerjaar komen belangstellenden te weten tijdens de informatiebijeenkomsten op dinsdag 6 september om 9.00 of 20.00 uur in het Houtenkwartier. Verdjr staat het VEJV za terdag 3 september ook in de Hulster bibliotheek en is er op 10 september ook nog een open dag van 10.00 tot 16.00 uur.

de Stem | 1988 | | pagina 15