illeboer 4Het was een verschrikking' 2115 "99 )ORPSPLAN OSSENISSE KAN NU WORDEN UITGEVOERD al Uw INFO [ensen zonder Werk' acht op lieuwe subsidieregels Tienduizenden naar twintigste braderie Hulst PLAATSELIJK NIEUWS IN. P.V.C. KOZIJNEN IING GLAS- en IRDIJNEN TERIJ )0P GENT INDT. :n iren, CITROEN* Jazzfestival luist een ^root succes SCHIETINGEN ESTEM VAN ZEELAND 2 DINSDAG 30 AUGUSTUS 1988 iSENISSE - De gemeente jntenisse en het kerkbe- jur van Ossenisse zijn het idelijk toch eens gewor- n over de koopsom voor I plaatselijke vereni- igsgebouw Hof ter Nesse. W. DE BLOCK nfodagen dag- In avondschool Veel belangstelling voor oogstfeest Koorcyclus Cantorij der basiliek Hulst ETTEN-LEURSE JONGENS GETUIGE VAN RAMP OP VLIEGSHOW Repetitie Groet Bloed Teletekst Clinge Graauw Nieuw-Namen St.-Jansteen Hengstdijk /svlaamse Koerier. A12 RAMEN T22 akkoord •lijvend prijsopgaaf. en J. Diele- delen mede are verkoop |van het per- an Gent 1-236911 idelijk ia k. leesteken één vakje benutten. ord van de advertentie wordt in een groter ït. Begin daarom de advertentie met het belangrijkste Uw teksten kort en bondig. elijk Uw telefoonnummer in de advertentie op. i reageert men gemakkelijk en snel. kunt u AAN DE ZIJKANT HET BEDRAG u moet betalen. Voor toezending van brieven V dient u f 3,50 extra te betalen. Als aling kunt u een groene betaalcheque of een aart (dus géén giro- of bankoverschrijving) aiet-contante betaling ontvangt u een art waarvoor wij u echter f 4,- kosten in rekening moeten brengen. pr plaatsing aan Dagblad De Stem, 4800 MB Breda. ksadvertenties, of inleveren op onze kantoren. Prijs incl. 6% BTW 6,07 f 8,09 f 10,11 f 12,13 14,15 f 16,17 tum: as *- 0 kerk ionze verslaggever Bij vonnis van de Ar rondissementsrecht bank te Middelburg d.d. 24 augustus 1988 is in staat van faillissement verklaard de vennoot schap onder firma Aardappelhandel De Kanaalzone, gevestigd aan de Binnendijk nr. 22a te 4542 RK Hoek, ge meente Terneuzen en haar vennoten Sebas- tiaan Marinus Rent meester, wonende te 4561 KA Hulst aan de Dullaertstraat nr. 15 en Johannes Bonifacius Maria Rentmeester, wonende te 4561 MD Hulst aan de Crom- houtstraat nr. 8, met be noeming van mr. -A.A. Schuering tot rechter commissaris en van on dergetekende tot cura tor. Mr. J. de Bliek Markt 14 Postbus 1047 4530 GA Terneuzen en gemeente maanden van onderhande lingen is overeen gekomen dat het kerkbestuur het dorpshuis voor 60.000 gulden van de hand doet. Het gebouw wordt in feite aangekocht door de stichting die al geruime tijd het beheer over het gemeenschaps huis heeft. In de afgelopen jaren is er een spaarpotje ontstaan van 20.000 gulden. De gemeente zou dan, als de gemeenteraad ermee in stemt, de ove rige veertig mille bijspijkeren. Met het bereikte akkoord is meteen ook het obstakel weggeruimd dat al die tijd de totstandkoming van een dorpsplan voor Ossenisse heeft ver traagd. De gemeente hoopt bij de rea lisering van verschillende voorzienin gen in het dorp op provinciale subsi die uit de kleine kernenpot. Maar in Middelburg gaat men er van uit dat ook de gemeente zelf een financiële prestatie moet leveren, het aankopen van het verenigingsgebouw. Omdat er aan het gebouw ook nogal wat opgeknapt moet worden had de gemeente er aanvankelijk niet meer voor over dan een symbolisch bedrag van een gulden. Daar wilde het kerk bestuur niets van weten. Immers, een taxateur had laten weten dat het pand nog wel 120.000 gulden waard was. De afgelopen maanden zijn gekenmerkt door een loven en bieden, met voor stellen en tegenvoorstellen van beide partijen. Uiteindelijk wordt nu dus zestig mille, een bedrag waar ook het bisdom mee kan instemmen. De verwachting is dat het voorstel om de Stichting Hof Ter Nesse veertig mille subsidie te geven in september in de gemeenteraad komt. Vervolgens kan dan worden gewerkt aan de af ronding van het dorpsplan voor Osse nisse. Hoeveel geld er later nog nodig is om het gebouw op te knappen is nog niet bekend. Daarnaar zal de gemeen telijke technische dienst nog een on derzoek verrichten. EL SAS VAN GENT - Het projekt Mensen zonder Berk van de gemeenten Axel en Sas van Gent wacht Imenteel op een nieuwe subsidieregeling van de over- lid. Het cursusprogramma is al rond en haanlozen die lerresse hebben, kunnen zich nu opgeven. jnu toe kreeg het projekt |sr de activiteiten een vast drag aan subsidies, voorna- lijk van het ministerie van laaie zaken. In de nieuwe re- Jlng zal dat anders zijn, maar (die precies uitvalt is vol- i projektleidster R. Reijn- nog niet te voorspellen. :en zonder Werk wil aan |ene kant de kans op het vin- a van een baan voor werk eenden vergroten, en aan de (ADVERTENTIE) Autobedrijf Tivoliweg - Hulst Tel. 01140-12058 lanonze verslaggever lüLST - De Dag- en [vondscholengemeenschap leuwsch-Vlaanderen deze week informa- ledagen voor belangstel pen. lie wat voelt voor een mavo- pleiding kan donderdag 1 sep- taber van 13.45 tot 15.30 uur precht in het schoolgebouw inde Walstraat 22 te Terneu- Vrijdag 2 september zijn ivo en vwo aan de beurt van MO tot 11.30 uur en aspirant- eao'ers worden verwacht van 3.45 tot 15.30 uur. De bijeenkomsten zijn in de ïntine van de school, waar ratis koffie, thee en frisdrank tserveerd wordt. Ook kleine tnderen mogen meekomen, foor hen worden er tekenfilms ertoond. In Hulst en Oostburg zijn de formatie-bijeenkomsten 's [vonds gepland. Op dondersag september, respectievelijk in en Dullaert en Den Hoekzak I® 19.30 tot 21.00 uur. Uiter- prd kunnen belangstellenden dagelijks voor informatie 'inschrijving in de school te- echt. f® °nze correspondente ULST - Het Reynaert Jazzfestival was de klin- f®de opening van de twin- braderie van Hulst. Fidag van 21.00 tot 02.00 Eur hing er een formidabele per in de binnenstad. tientallen trokken de jazz- whebbers van het ene naar 'et andere etablissement. v«al werden zij getracteerd jP rriuziekklanken die soms "otisch soms swingend waren. De organisatie was na afloop er tevreden. Een kleine acht- londerd passe-partouts waren it. Voor de initiatiefne- 'ers een ongekend succes. De Wachte 500 toegangskaarten aren ruimschoots overschre- 01 De roep om een herhaling erd dan ook gehonoreerd. Het pat nu al vast dat het jazz- jnyal volgend jaar een ver- ,0Skijgt. yolgens Toine Mens die als te bekropen werd door de zzmuziek-rnicrobe in Hulst r<Jt het dan een festival dat er twee avonden wordt uit- J*®* „Hopenlijk doen er P nog meer Horeca-zaken zoadat er enkele jazz for- les bij kunnen". andere kant scholing en zin volle vrijetijdsbesteding com bineren. De cursussen vinden plaats op diverse locaties in Axel en Sas van Gent. Opvallendste 'nieuwkomers' in het cursusaanbod zijn cur sussen Nederlands en hartre- animatie. Alle cursussen zijn gratis en alleen voor mensen die in Axel of Sas wonen. Zij mogen zelf ook met ideeën ko men. Naast de eerder ge noemde twee activiteiten ver meldt het programmaboekje van het projekt cursussen Frans en Engels, houtbewer king, computerkunde, het ma ken van de baanlozenkrant Den Dopper, EHBO, land- schapsonderhoud, autotech niek, typen, de deelnemersraad van het projekt en kleding ma ken (alleen voor deze cursus vraagt het projekt een finan ciële bijdrage). Mensen zonder Werk begint aan het zesde seizoen. De afge lopen vijf jaar deden er onge veer 1200 haanlozen aan de ac tiviteiten mee. HEIKANT - Onder zeer grote belangstelling werd in de H. Theresiakerk van Heikant het traditionele oogstdankf eest gehouden. Vanuit heel de streek waren vooral agrariërs en hun familie gekomen om de misviering mee te maken. Pastor J. van der Heijden uit Clinge was de voorganger en de Heikantse muziekvereniging zorgde voor sfeervolle muziek. De gezangen werden verzorgd door het gemengd koor uit Koewacht. Na afloop konden de aanwezigen in het gemeen schapscentrum het Heike nog even gezellig verpozen onder het genot van een kop koffie. HULST - De koorstichting 'de Cantorij der basiliek' uit Hulst viert dit jaar het vijf tienjarig bestaan. Om deze gebeurtenis meer glans te geven organiseert het koor binnenkort een koormiscy- clus. Het koor werd op initiatief van de parochieleiding in 1973 op gericht. Sinds het begin staat het onder leiding van dirigent Anton de Kort. In de bestaans- geschiedenis van het koor treft men vele activiteiten aan. Naast de verzorging van de misvieringen verleende het koor medewerking aan concer ten en werden een tiental ra dio-opnames gemaakt Goede herinneringen be waart de Cantorij der Basiliek aan de deelname in internatio nale koorcycli in Antwerpen, Brasschaat en Lier. Geïnspi reerd door dit succes willen de dirigent en het koor ook een dergelijke cyclus opzetten. Ge durende de maanden septem ber en oktober wordt de zon dagsmis van half twaalf vier maal feestelijk opgeluisterd met koorzang. De cyclus wordt zondag 4 september geopend met het op treden van het Kamerkoor 'Vo- calitas' uit Terneuzen onder leiding van Arie Karreman. Dit koor brengt zowel barokmu ziek als koorwerken uit Latere stijlperioden. Op 25 september is het de beurt aan het Zeeuws Vlaams Kamerkoor en het Ge mengd Koor Stoppeldijk treedt 2 oktober op. De cyclus wordt afgesloten door de Cantorij der Basiliek zelf op zondag 16 okto ber. Remko (18) en zijn boertje Maarten (12) Schön uit Etten-Leur waren zondag getuige van de vliegramp tijdens de vliegshow in het Duitse Kaiserslautern waar tientallen doden en honderden gewonden vielen toen een straalja ger in het publiek stortte. Ze stonden er honderd vijftig meter vandaan. De jongens zijn gister middag veilig en wel te ruggekeerd in Etten- Leur. Met bleke gezich ten en de ontzetting nog in de ogen. Zij hebben de doden gezien, de gewon den, het inferno. „Ze gaan het nu pas besef fen," zegt een bezorgde moeder. Door Cees Maas Remko praat zacht en is duidelijk aangeslagen. Nu, in de comfortabele zitbank thuis in Etten- Leur, dringt het allemaal een beetje tot hem door. Hij, en zijn broertje Maarten, hebben alle ge luk van de wereld gehad. Ze zijn heelhuids terug van een ramptoneel waarop tientallen het le ven lieten. „Het ging zo snel, je beseft het niet," zegt hij. „Wat we zagen was een enorme vuur zee en meer eigenlijk niet. Er klonk een dof soort gerom mel, geen echte explosies en niemand wist eigenlijk wat er gebeurt was. Toen riep er iemand wat, maar dat ver stond ik niet. Alles duurde niet langer dan twee secon den. Wat je vooral in de massa voelde was een collec tief gevoel van ontzettende teleurstelling." Remko stond op honder vijftig meter afstand van de plaats waar de Italiaanse BM 339a-straaljager zich in het publiek boorde en brandende kerosine sproeide over mas sa's mensen. Remko: „Direct daarna werd het terrein en de weg waarop wij stonden afgezet en begon de hulp op gang te komen. Voor zover ik kon zien verliep dat vlekke loos. Millitaire politieman nen met de M16 in de aanslag grendelen zo hele stukken af. Toen begon de afvoer van doden en gewonden. Per auto, helicopter en ambulan ce." Niemand had hierop gere kend. Remko, als enthousiast 'vliegtuigplotter' was vorig jaar ook al op deze vliegshow geweest. Samen met zijn broertje en vier andere fami lieleden en kennissen ston den ze afgelopen zondag al Remko en Maarten Schön: een en al treurnis. om acht uur 's morgens op de vliegbasis. De dag daarvoor, tijdens de generale repetitie, was het allemaal zo vlekke loos verlopen. Het stuntteam van de Italiaanse luchtmacht dat de ramp veroorzaakte voerde dezelfde stunt toen uit zonder een schrammetje te op te lopen. Om vijf voor vier 's mid dags, na een dag van interes sant vliegvertoon, gebeurde het ongeval. Drie Italiaanse straaljagers stortten neer bij een gevaarlijke stunt die het klapstuk van de dag zou moeten worden. Dat werd het ook, maar dan in nega tieve zin. „Ze raakten elkaar met de staart en achteraf zeg je dat het gewoon waanzin is wat hier gebeurde. Het zijn mensen die die kisten bestu ren en als je dan met die enorme snelheid en een half metertje uit koers raakt dan is er geen redden meer aan. Nee, als ik hier iets van ge leerd heb is het wel dat zulke stunts totaal onverantwoord zijn. Vliegshows mogen van mij, maar dan voortaan zon der die stunts." Iedereen keek na het ongeval nog wel in de lucht, toen de overgebleven Italiaanse ja gers koelbloedig boven de vliegbasis terugkeerden en in de zogeheten 'lost-men-for- mation' overkwamen. Rem ko: „Dat doen die beroepspi loten als één van hen veron gelukt is. Noem het een laat ste groet. Ze vlogen in de zelfde formatie als voorheen dus iedereen kon goed zien dat er opengevallen plaatsen waren. Misschien luguber, ja, maar beschouw het als een laatste groet." Na dat moment barstte de pleuris los op de vliegbasis. Niemand mocht weg want de afvoer van doden en gewon den verstopte de ingangen. Dat ging voor. Remko: „We mochten de volgende vier uur niet weg en overal zag je mensen die mensen zochten. Zusjes die elkaar na een uur weer tussen die honderdui zenden mensen troffen vielen elkaar huilend in de armen en dat doet je toch wel wat. Volwassen mannen huilden, het was een grote treurnis." Waar hij wat voorzichtig mee is zijn mededelingen over de doden en de gewon den die hij gezien heeft. Maarten en hij stonden dichtbij, maar niet op de plaats waar de doden vielen, ook niet op de plaats waar zovelen gewond raakten door rondvliegende stukken staal. Maar dichtbij genoeg om al het leed voorbij te zien ko men. „Ze hadden van die Dodge's voor de afvoer van gewonden, met van die open laadbakken. Daar gingen dan mensen met ver schroeide gezichten in, men sen die bloedden en mensen die bewusteloos waren, of er ger." „Je hebt ook nog iemand gezien die zijn been had verloren," zegt moeder Schön zacht, maar Remko wuift het weg. Het was te erg om er meer over te vertellen. „Toch," zegt hij, „waren er ook mooie dingen, zo raar als het klinkt. „Via de luidspre kers werd iedereen opgeroe pen om bloed te geven en met bussen vol gingen de bloed donors naar de hulpposten. Binnen de korste keren meldde de basis vervolgens - FOTO DE STEM BEN STEFFEN dat er bloed genoeg was, dan ben je toch één met zo'n mas sa. Een ander verhaal is de lij densweg van vader en moe der Schön op die zondag avond. Ze zagen de ramp ge beuren op het televisie-jour naal, wisten dat hun zoons erbij waren en konden geen enkel bericht krijgen tot half tien die avond, toen Remko zelf vanuit het hotel opbelde dat iedereen van de club vei lig en ongedeerd was. Vader Schön hoorde om vijf uur op de radio van 'een vliegramp waarbij naar schatting hon derden gewonden waren ge vallen'. „Ik dacht toen, nou dat valt mee. Een vliegramp ergens in de wereld met allen maar gewonden, dat hoor je niet vaak." Maar het viel niet mee. Kort daarna belde een kennis op die meer informatie had. Toen werd het duidelijk dat het om de vliegbasis Ram- stein ging, waar Maarten en Remko ook waren. Daarna volgde het echtpaar wat sprokkels teletekst en moe der ging bellen. Naar de vliegbasis waar alle lijnen bezet waren, naar de ge meente daar, naar de politie, geen enkel resultaat. Bij de ANWB-alarmcentrale lieten ze de telefoon driemaal ach tereen uitrinkelen, het mi nisterie wist niets, kortom: grote ongerustheid en onze kerheid in huize Schön. Toen na half tien het ver lossende telefoontje kwam trokken ze een fles cham pagne open. „Ze mogen nooit, nooit meer naar zo'n vlieg show toe," zegt moeder Schön beslist. Van onze correspondente HULST - Met duizenden stroomden ze het voorbije weekeinde door de binnenstad van Hulst. De enkele plensbui kon daar geen verandering in brengen. Het subtropische weers- golfje dat net die dagen over Neder land trok was een meevaller voor de organiserende winkeliers die de twintigste braderie van Hulst op po ten hadden gezet. Zondagmiddag was zoals verwacht de drukste dag. Met drommen kwamen de belangstellenden naar de Reynaertstad waar ze overvallen werden door een vloedgolf van koopjes. De vele kraampjes waren bemand met mensen die goed van de tongriem gesneden waren. In de mooi ste volzinnen werden de betere en nog mooiere waren aan de man gebracht. Ook de kinderen op de rommelmarkt lieten zich niet onbetuigd. Gewoon aarde werk werd verkocht als kristal en niet zo goed functionerende huishoudelijke ap paraten veranderden voor een prik van eigenaar. Overal klonk er muziek. Op sommige punten in de binnenstad kreeg de liefheb ber een vreemd soort quadrafonie rond zijn oren, maar de sfeer was er en de met een brede glimlach gesierde gezichten van de organisatoren maakten duidelijk dat dit lustrum van het grote koopjesfes tijn een meer dan geslaagd evenement was. De formidabele sfeer die vrijdagnacht in Hulst hing werd ook in het weekend bewaard. Het werd voor Hulst en de be langstellenden een feestelijke gebeurtenis met veel animatie en ook plezier voor de allerkleinsten, die de limonadekoe niet uitgemolken kregen en met tientallen te gelijk de sterkte van het luchtkasteel uit probeerden. Zoals elk jaar waren er weer veel kij kers bij de speciale evenementen. De kel nerloop en het mastklimmen waren een humoristisch schouwspel en het sjoelen in de dertig meter lange sjoelbak was een plezierige afwisseling. Ook gisteren werd de braderie nog voortgezet, maar het werd een wat aflo pende zaak. Veel kraampjes bleven leeg, zodat vooral de weekmarkt de sfeer erin moest houden. In Hulst werd gesproken van de meest geslaagde braderie sinds de oprichting van dit evenement. BINGO - In gemeenschaps huis Malpertuus hield de Ka tholieke Bond voor Ouderen een bingowedstrijd. Hieraan namen 110 personen deel. Uit slag heren: 1. C. Colman, 2.1. Gadaen, 3. R. Bracke, allen Clinge. Dames: 1. F. Bertram, 2. A. Aerts-van Puyvelde, 3. M. de Vos-Govaert, allen Clinge. COLLECTE - In de week van 29 augustus tot en met 3 sep tember komen collectanten van de plaatselijke afdeling van het Wilhelminafonds met de collectebussen rond voor het inzamelen van geld voor de kankerbestrij ding. KAARTING - In gemeen schapshuis Malpertuus houdt De Katholieke Bond voor Ouderen een kaarting in jo keren voor iedereen van vijfig jaar en ouder. De kaar ting is 2 september, aanvang 13.30 uur. TENTOONSTELLING - De handwerkclub van de Katho lieke Bond voor Ouderen hield in gemeenschapshuis Malpertuus een tentoonstel ling van handwerken. De be langstelling was niet groot, maar de leiding van de hand werkclub was tevreden met de verkoop van de gemaakte werkstukken. KAARTING - Door de Bond voor Ouderen werd in het ge meenschapshuis een kaarting gehouden waaraan veertig Terhole personen deelnamen. Uitslag: 1. V. de Caluwé, 2. A. Verdur- men, 3. P. de Caluwé, allen Graauw. De volgende kaarting is don derdag 1 september, aanvang 13.45 uur. Jagershuis werd een gaaibol- ling gehouden waaraan vijf tig personen deelnamen. Uit slag: hoge vogel: G. de Maat, Kloosterzande; linker zijvo gel: P. Claassen, Lams- waarde; rechter zijvogel: B. van Gemst, Hengstdijk; grootste aantal (11): P. Frey- ser, Kloosterzande. KANKERBESTRIJDING - Tussen 29 augustus en 10 sep tember wordt in Nieuw-Na men gecollecteerd voor het Koningin Wilhelminafonds voor de kankerbestrijding. Iedere collectant heeft een le gitimatiebewijs bij zich. Van te voren krijgen de inwoners via een foldertje alvast de no dige informatie over het werk van deze organisatie. KAARTING - In zaal Tille- man werd een kaarting ge houden waaraan dertig per sonen deelnamen. Uitslag: 1. Th. Praet, Nieuw-Namen; 2. A. Apers, Kieldrecht; 3. R. Tilleman, Nieuw-Namen. COLLECTE - Collectanten gaan vrijdag 2 september in St.-Jansteen rond voor de kankerbestrijding. Een deel van de Steense jeugd neemt deze taak op zich. Het geld is bestemd voor het Koningin Wilhelminafonds. Het groot ste deel hiervan wordt be steed aan wetenschappelijk onderzoek. KOERSBAL - De afdeling Terhole van de kantholieke Bond van Ouderen start don derdag 1 september met koersbal. Tevens begint ook de gymgroep dan weer met de activiteiten. GAAIBOLLEN - In zaal 't Jagershuis werd een gaaibol- ling gehouden waaraan 28 personen deelnamen. Uitslag: hoge vogel: E. de Kort; linker zijvogel: E. Neve, beiden Hengstdijk; rechter zijvogel: P. Maas, Kloosterzande. GAAIBOLLEN - In zaal 't KAARTING - In zaal De Kroon werd een kaarting ge houden waaraan 34 personen deelnamen. Uitslag bieden: 1. A. Hemelaar, Vogelwaarde; 2. A. van Goethem, Hulst; 3. A. Brooymans, Terhole. Joke ren: 1. mevrouw Impens, Ter neuzen; 2. mevrouw Buysse, Clinge; 3. mevrouw Verschu ren, Kloosterzande. 'S-HEERENHOEK - VIOS, 28 schutters: Wip 1: eerste hoge vo gel: L. de Jonge, ADLM; tweede hoge vogel: M. Wisse, Concordia; derde hoge vogel: J. Rijk, ADLM; eerste zij vogel: D. Verdonk, Ja- coba van Beieren; tweede zij vo gel; A. Pikkaart, Zorgvlied; derde zijvogel; A. Rijk, ADLM; vierde zij vogel: J. Platschorre, Zorgvlied; grootste aantal (6): L. Verdonk, Concordia. Wip 2 blok- vogelschieting: 1. M. Verdonk, Concordia; 2. J. Doene, Victoria; 3. M. Wisse, Concordia. Tweede deel: 1. Ch. Korstanje, Doel naar Hoger; 2. M. Verdonk, Jacoba van Beieren; 3. M.C. Verdonk, Concordia; 4. J. van de Dries, Eensgezindheid; 5. J. Platschorre, Zorgvlied. CLINGE - Zaal De Troubadour, 36 schutters: hoge en tweede zij vogel: W. de Kuypers, Hulst; eer ste zijvogel: J. de Waal, Koe wacht; grootste aantal: J. de Vet, Clinge. KOEWACHT - Bejaardenschie- ting, zaal Oude Molen, 28 schut ters: hoge vogel: R. Gijsel, Koe wacht; eerste zij vogel: A. van de Branden, St-Jansteen; tweede zij vogel: R. de Smet, Koewacht; grootste aantal (5): Th. van Hooye, St.-Jansteen. HULST - Bejaardenschieting, zaal De Blaauwe Hoeve, 33 schutters: hoge vogel; P. de Bot, St.-Jansteen; eerste zijvogel: A. de Bakker, Kieldrecht; tweede zij vogel: J. de Burger, Zandberg; grootste aantal (5): B. Beulaert, Hulst. HULST - Zaal W. Blommaert, 37 schutters: hoge vogel: E. Luykx, Hulst; eerste zij vogel: R. Her- wegh, Heikant; tweede zij vogel: M. Heyens, St.-Jansteen; grootste aantal (5): A. van de Branden, St.-Jansteen en P. Hoefnagels, Clinge. WALSOORDEN - Zaal Rue du Nord, 29 schutters: hoge vogel: A. Rottier, Ossenisse; eerste zij vo gel: mevrouw Van Meelen; tweede zij vogel: E. Pica vet, bei den Kloosterzande; grootste aan tal (5): J. van Damme, Walsoor den. AXEL - Ons Vermaak, 51 schut ters: Wip 1: eerste hoge en derde zij vogel: A. Martinet; tweede hoge vogel: A. Suy, beiden Koe wacht; eerste zij vogel; J. Brug- geman, Westdorpe; tweede zijvo gel: U. Roeland, St.-Gillis; vierde zij vogel: L. de Blok, Stekene. Wip 2: eerste hoge vogel; L. Vermeu len, Nieuw-Namen; tweede hoge vogel: A. Hoogstraete, Axel; eer ste zij vogel: W. de Vrieze, West dorpe; tweede zij vogel: L. van Remortel, Koewacht; derde zij- vogel: J. de Bakker, St.-Jansteen; vierde zij vogel: P. Samijn, Zuid- dorpe. GRAAUW - De Friezen, 44 schutters: Wip 1: eerste hoge vo gel: J. Staal, Kloosterzande; tweede hoge vogel: L. Vermeu len, Be veren; eerste zij vogel: E. de Bakker, Graauw; tweede zij vogel E. Jonkheim, Kloosterzan de; derde zij vogel: W. Pottelber- ge, Kemzeke; vierde zij vogel: A. Asselman, Graauw. Wip 2: eerste hoge vogel: Th. Tieleman, Kloos terzande; tweede hoge vogel: E. de Bakker; eerste zij vogel: A. de Baar, beiden Graauw; tweede zij vogel: J. Staal, Kloosterzande; derde zij vogel: J. de Bakker, St.- Jansteen; vierde zij vogel: F. Yse- baert, St.-Gillis. OSSENISSE - Camping Musse- nest, 26 schutters: hoge vogel: J. de Kort; eerste zij vogel: J. Capo- zie; tweede zij vogel: L. Eekhout; grootste aantal (6): P. Waumans, allen Ossenisse. KLOOSTERZANDE - Bejaar denschieting, zaal Molenhof, 34 schutters: hoge vogel: J. de Bak ker, Nieuw-Namen; eerste zijvo gel: J. van KerkJ-^ven, St.-Jan steen; tweede zij vogel: A. Tille man, Kieldrecht; grootste aantal (4): R. de rijk, Hulst; J. Warrens, Kloosterzande en F. Reunis, St.- Jansteen. KOEWACHT - Bejaardenschie ting, zaal P. de Vlieger, 36 schut ters: hoge vogel: R. Smet, Koe wacht; eerste zij vogel: L. van Meelen, Kloosterzande; tweede zij vogel: Th. de Caluwé, Koe wacht; grootste aantal (4): J. van Hove, Stekene. CLINGE - Zaal De Troubadour, 36 schutters: hoge en tweede zij- vogel: W. de kuyper, Hulst; eer ste zij vogel: J. de Waal, Koe wacht; grootste aantal (3): J. de Vet, Clinge. HENGSTDIJK - Zaal 't Jagers huis, 26 schutters: hoge vogel: R. Dhondt, Ossenisse; eerste zij vo gel: R. Michiels; tweede zij vogel: M. D'Hooghe; grootste aantal (6): E. Colman, allen Hengstdijk. ZUIDDORPE - Zaal 't Gemeen tehuis, 25 schutters: eerste hoge, eerste zij vogel en grootste aantal (6): J. van Meelen, Graauw; tweede hoge vogel: F. de Waal, Koewacht; tweede zij vogel: H. d'Hondt, Zuiddorpe. HULST - Zaal De Kroon, 34 schutters: eerste hoge vogel: R. de Sterke, Zelzate; tweede hoge en eerste zij vogel: R. Dekker, Koewacht; tweede zij vogel: W. de Rijke, Zelzate; grootste aantal (4): P. van Damme, Hulst. PAAL - Zaal P. Verras, 55 schut ters: Wip 1: eerste hoge vogel: M. de Bergier, Kieldrecht; tweede hoge vogel: J. Moorthamer, Kui taart; eerste zij vogel: R. Her- wegh, Heikant; tweede zij vogel: R. Verschoten, Kloosterzande; grootste aantal (7): A. Geers, Moerbeke. Wip 2: eerste hoge vo gel: J. van Kerkhoven, St.-Jan steen; tweede hoge vogel: J. Hen- se, Axel; eerste zij vogel: J. Moor thamer, Kuitaart; tweede zijvo gel: P. de Koster, St.-Jansteen; grootste aantal (5): W. Sorber, Paal. HENGSTDIJK - Camping De Vogel, 28 schutters: hoge vogel; E. Vereertbrugge, Hengstdijk; eerste zij vogel: L. Verschuren, Kloosterzande; tweede zij vogel: N. Heene, Merksem; grootste aantal (6): J. Sinave, Wetteren. OSSENISSE - Camping Musse- nest, 28 schutters: hoge vogel: R. van Vlierbergen; eerste zij vogel: J. Capozie; tweede zij vogel: J. de Kort; grootste aantal (5): P. Wau mans, allen Ossenisse. PAAL - Zaal P. Verras, 53 schut ters: Wip 1: hoge vogel: W. Mar tens; eerste zij vogel: R. Herwegh, beiden Heikant; tweede zij vogel: H. Kint, De Klinge; grootste aan tal (7): J. Moorthamer, Kuitaart. Wip 2: eerste hoge vogel: B. D'Hert, Kieldrecht; eerste zij vo gel; L. Moorthamer, Kuitaart; tweede zij vogel: R. Herwegh, Heikant; grootste aantal (5): Th. van Goethem, Lamswaarde. WESTDORPE - St.-Sebastiaan, 50 schutters: Wip 1: eerste hoge vogel: G. Ducheine, Hulst; tweede hoge vogel: R. Neyt, Zaf- felaere; eerste zij vogel: L. Ver meulen, Nieuw-Namen; tweede zijvogel: R. Bobelijn, Bassevelde; derde zij vogel: W. van Acker, Terneuzen. Wip 2: hoge vogel: R. Saye, Zelzate; eerste zij vogel: R. de Kousemaker, Bassevelde; tweede hoge en drie zij vogels verloot. HENGSTGDIJK - Zaal 't Ja gershuis, 27 schutters: hoge en beide zij vogels: J. de Waal, Koe wacht; grootste aantal (7): Riet Cromheke, Hengstdijk. KOEWACHT - Zaal P. de Vlie ger, 32 schutters: hoge vogel: E. Fierens, Lokeren; eerste zij vogel: E. de Saeger; tweede zij vogel: Ph. van Remortere; grootste aantal (4): A. van Overloop, allen Koe wacht.

de Stem | 1988 | | pagina 13