Nijdam: 'Geen parkoers voor mij' Mara Van WESTLAND EN SCHUITEMA ZWAKKE SCHAKELS NECKERMANN levert 'm binnen 24 UUR!! Weinig eer voor honkbalteam Heren-estafetteploeg niet naar Spelen Seoul BRAZII! mm Agassi wint in Jericho Ajax verliest in Griekenland DE STEM SPORT 4 MAANDAG 29 AUGUSTUS 1988 Albert Stofberg contracteert Wechselberger Botbreuk voor Jeannie Longo WK wielrennen Fortuin WK wielrennen RONSE - Laat in de middag zaterdag ging Rinus Verboom, de coach van het Nederlandse dames viertal, dat in het wereldkampioenschap 50 (in dit geval 53.6) kilometer ploegentijdrit als achtste van de dertien deelnemende ploegen eindigde, bij zichzelf te rade. Wasautomaten, koelkasten, stereosets, videorecorders, TV's.... Vandaag bestellen, morgen vroeg al in huis!...! U U ff s EXP/7ÉSS "NEHWGEN ERGEWOON 'N%AKETJEAAN!''ÊéÉÊÊS^ TT 01140-18IOO i.'N-mn.'.n.'i.' nE STEMS Graf Zwemster Myers betrapt op doping T12 Door Rob van Deursen RONSE - Zes Nederlandse deelnemers aan het WK voor profs op de weg, giste ren in het Belgische Ronse, haalden de eindstreep niet. Dat waren: Jelle Nijdam, Teun van Vliet (beiden af gestapt na elf van de twin tig ronden), Peter Pieters (na dertien), Mathieu Her mans (na zeventien), Johan van de Velde en Frans Maassen (beiden na acht tien). Het commentaar van de af- stappers: Jelle Nijdam: „Dit was geen parkoers voor mij. Meer voor renners, die ook bijvoorbeeld in Luik-Bastenaken-Luik goed uit de voeten kunnen. Tevoren koos ik bewust er voor om in de eerste tien, elf ronden alles 'te geven. Ik weet namelijk dat ik zo'n koers toch nooit kan uitrij den. Nu heb ik mijn werk voor de ploeg optimaal kunnen doen. In de finale had ik niets te zoeken". Teun van Vliet: „Ik had enorm veel last van de warmte. Het was zo benauwd, dat ik bijna geen adem kreeg. Raas kwam vragen of we tempo wilden gaan maken. Hermans begon onderaan de Kruisberg, Nij dam ging over hem heen en ik weer over Nijdam. Het was de bedoeling om een eerste breuk in het peloton te forceren. Dat mislukte helaas. Ik ging op de 13 naar boven. Was gelijk kei- kapot. Er kwamen mij jongens voorbij, die ik anders nooit zie passeren. Daar zal ik mee moe ten leren leven. Volgend jaar gewoon opnieuw beginnen". Peter Pieters: „Het parkoers was voor mij niet te lastig, maar het ging gewoon niet. Ik ben ook niet van start gegaan om voor de zege te rijden. On derweg heb ik Breukink zo veel mogelijk uit de wind gehouden. Dat was geen vaste afspraak, maar hij zat toevallig op die momenten bij mij in de buurt. Zelfs kon ik een paar maal meespringen. Dat brak me op. Misschien een beetje te over moedig geweest". Mathieu Hermans: „Op ver zoek van Raas heb ik het tempo soms hoog opgevoerd. De laat ste drie, vier rondjes ging het daardoor minder en minder. Als ik die arbeid niet verricht had, zou ik het einde wel ge haald hebben. Maar het heeft geen zin om op een WK voor een dertigste plek te koersen. Ik merkte wel dat ik op zo'n zwaar parkoers beter presteer dan voorheen. Daar ga ik ko mende winter hard aan wer ken. Sterker worden. Eddy Planckaert is wat dat betreft mijn voorbeeld. Hij wint een Ronde van Vlaanderen. Dat moet ik ook kunnen. Die sprint van mij houd ik wel vast". Johan van de Velde: „Ik kreeg half koers last van mijn rug. Toch had ik van mezelf meer verwacht hier. Aan mijn voor bereiding heeft het niet gele gen. Al kan het zijn dat die iets te geforceerd was. Nadat ik de Tour de France gemist had, had ik precies een maand om voor dit WK weer in vorm te komen. Dat was te kort. Aan de andere kant zou je zeggen dat ik reserves genoeg moet heb ben, omdat ik de Ronde van Frankrijk dus niet deed. Maar dat bleek hier niet het geval. Ik had in het begin ook last van de warmte. Pas toen het ging re genen en er meer zuurstof in de lucht kwam, kikkerde ik op. Niet voor lang, zo bleek". Frans Maassen: „Tijdens mijn laatste beklimming van de Kruisberg schakelde ik drie keer achter elkaar verkeerd. Toen moest ik lossen. Niet dat ik nog een rol van betekenis had kunnen spelen. Dat zeker niet, want ik zat totaal op mijn tandvlees. Het verbaast me trouwens niets dat de slag op dat smalle weggetje achterin het parkoers viel. Dat was een verraderlijk stukje. Ik hield daar op een bepaald moment Breukink uit de wind en we waaiden zo maar twintig plaatsen naar achteren". Fiasco voor dames-kwartet Van onze speciale verslaggevers RONSE - Albert Stofberg heeft tijdens de wereldkam pioenschappen wielrennen in Ronse twee Oostenrijkers gecontracteerd voor de Spaanse ploeg van Mathieu Hermans. Het zijn Helmuth Wechselberger en Paul Popp. Wechselberger, die dit jaar op 35-jarige leeftijd de overstap naar de profs maakte, won in juni de Ronde van Zwitserland. Enige dagen geleden trok Stofberg ook al de Belg Ludo Peeters aan. Van onze speciale verslaggevers RONSE - De Franse wiel- renster Jeannie Longo heeft zaterdag bij de wereldtitel strijd ploegentijdrit voor dames in Ronse een haar- scheur in haar heup opgelo pen. De artsen schreven haar een week volstrekte rust voor. Door de valpartij na veertig ki lometer komt haar start in de Olympische wegwedstrijd in het geding. Longo, ongeslagen in de laatste drie wereldkam pioenschappen op de weg, was voor Seoul de uitgesproken fa voriete. In overleg met de Franse ploegarts zal ze over enkele da gen de training op vlakke we gen hervatten. Over tien dagen wordt bekeken of het nog zin heeft naar Seoul te gaan of niet. VERVOLG VAN SPORT 1 De nieuwe wereldkampioen is een streekgenoot van Fran cesco Moser. Hij woont in Cles, een vallei verder in Trentino dan Moser. Bij de bookmakers in Vlaanderen behoorde hij totde favorieten. Zijn notering was 8-2. Alleen Eddy Planc kaert en Moreno Argentin (5- 1 ViSteven Rooks (6-2) en Sean Kelly (7-2) hadden een nog ho gere quotering. Fondriest werd de dertiende wereldkampioen der Italianen. Zijn naam staat nu in het gouden boek naast beroemde landgenoten als Fausto Coppi, Alfredo Binda, Francesco Moser en Felice Gi- mondi. De Italiaanse federatie zal onder de elf ploegmaats van Fondriest 430.000 gulden ver delen. Met de regenboogtrui om de schouders wacht Maurizio Fondriest, dit jaar tweede in Milaan-San Remo achter Lau rent Fignon, een fortuin. Zijn jaarsalaris bij Alfa Lum is nu 215.000 gulden, maar zal meer dan een half miljoen gulden gaan bedragen. Want Stefano Del Tongo, de sponsor van Gui- seppe Saronni, heeft met deze ouder wordende vedette gebro ken en bouwt het komende sei zoen een nieuwe ploeg rond Fondriest. Claude Criquielion blijft met de stukken zitten. Hij verliest veel geld. Op termijn zeker een half miljoen gulden. Deze kapi tale som zal waarschijnlijk in zet worden van een rechtszaak. De Canadees Steve Bauer mag z'n borst nat maken. Zijn huis wordt sinds gisteravond door de rijkswacht bewaakt. De vraag, die hij beantwoord wilde zien, luidde: „Was het wel verstandig om van start te gaan na alle beroering rond het plotselinge overlijden van Connie Meijer? Im mers, zij zou hier rijden en juist haar vervangster Cora Westland brak als eerste het toch al niet optimale ritme in het kwartet". was noodzakelijk, omdat ieder een verschrikkelijk diep in de put zat. Vrijdag hebben we be sloten voor Connie Meijer te fietsen. Dat vijzelde het moraal hoog op". Toch ging het dus niet fa meus met het vaderlandse viertal. Vorig jaar in Villach bij de primeur van dit WK- nummer nog vierde, nu achtste (1.24.17), ruim verwijderd van de medailles. Op het heuvel achtige parkoers (Heieen Hage: „Dit was geen ploegentijdrit, maar een klimtijdrit, totaal on geschikt voor dit werk".) met de Kruisberg als ware kuiten- bijter haperde het ritme alsof een stok tussen de raderen stak. Monique Knol en Heieen Hage vormden de locomotief, waar Karin Schuitema en Cora Westland zich te vaak van los moesten koppelen. En dan dus met name Westland, die tijdens de eerste beklimming van de Kruisberg uit het wiel moest. Verboom: „Toen bleek hoe on ervaren Westland in deze stiel is. Ze schakelde laat en kwam in de problemen". Monique Knol: „Schuitema brak ook op die eerste klim. Het kwam in de laatste ronde alleen op Hage en mij aan. We konden niet goed tempo rijden. Het parkoers was veel te bochtig". Heieen Hage: „Monique en ik kregen te wei nig tijd om te herstellen. Steeds moesten we bij elkaar aan schuiven. En dan krijg je na- door Rob van Deursen In Ronse, waar de Italiaanse vrouwen onder leiding van ve terane Maria Canins het goud pakten (tijd 1.19.03, gemid delde snelheid 42.287 km p/u) voor de equipes van de Sovjet unie (1.19.43) en de Verenigde Staten (1.20.38), wist de Zeeuwse coach het antwoord niet. Aan de ene kant trainden de vier Nederlandse dames (Heieen Hage, Monique Knol, Karin Schuitema en Cora Westland) door de trieste om standigheden niet één keer met elkaar, aan de andere kant werd deelname als het aller mooiste eerbewijs aan de aan een hersenbloeding overleden Connie Meijer beschouwd. Ver boom: „We hebben de laatste dagen voor Ronse meer gepraat met elkaar dan met elkaar ge fietst". De Zeeuw betrok na drukkelijk de vriend van Con nie Meijer, Jaco Tettelaar, bij de voorbereiding. „Zelf wist die jongen zich geen raad thuis en door zijn aanwezigheid hier werd er tenminste openlijk ge praat over het gebeurde. Dat tuurlijk een tik voor je bol. Ze ker op dit parkoers. We gingen zelfs nog bijna een keer met z'n drieën onderuit. Allemaal steentjes in de bochten". Opvallend was het feit dat het vaderlandse viertal als enige met voor en achter open wielen reed. De andere twaalf ploegen gaven de voorkeur aan dichte wielen achter. „Een be wuste keus", legde Verboom uit. „We hebben de dichte wie len van de KNWU wel uitge probeerd, maar die bleken al leen geschikt voor tijdritten op lange, rechte wegen. Te zwaar waren ze. Voor dit soort koers met bochten moet je veel lich tere hebben. Die zijn wel op de markt, maar de Nederlandse bond heeft ze niet". Heieen Ha ge: „Natuurlijk bleef het een gok met die open wielen. Maar daar tegenover staat dat er aan de kop van het parkoers veel wind stond van opzij. Dan ga je met dichte wielen zwabberen. Het voordeel was, zo leek het tevoren, ook dat we met z'n vieren op onze eigen fietsen konden rijden. Achteraf blijkt dat niet echt voordeel opgele verd te hebben, maar dan is het altijd makkelijk praten". En over de aanwezigheid van Jaco Tettelaar (Hage barstte na het passeren van de finish spon taan in huilen uit) in het hotel vlak bij Ronse: „Enorm veel steun aan gehad. Ik denk nog de hele dag aan Connie Meijer. Ik kan het niet van me af zet ten. Met Jaco kon ik er goed over praten". De strijd over 53.7 kilometer werd trouwens in de eerste ronde beheerst door de Franse formatie met aan het hoofd Jeannie Longo. De Franqaises (ADVERTENTIE) RIMINI (ANP) - Hoewel voor de tweede keer achter een het toernooi om het we reldkampioenschap in Europa plaats vindt, blijft het oude continent een mar ginale positie in de honk balwereld innemen. De ranglijst toont dat na de eerste week van de titel strijd duidelijk aan. In ge zelschap van het feestteam van de Nederlandse Antil len bungelen Nederland en Spanje aan de staart van het klassement. Organisator Italië kan de schijn ophouden een uitzonde ring te vormen. De plaats in de sub-top biedt echter een verte kend beeld, omdat het wed strijdschema geheel naar Ita liaanse wensen is opgesteld. Panamerika, waar het honkbal zijn oorsprong vond, beheerst het toernooi. Wereldkampioen Cuba en de Verenigde Staten zijn nog ongeslagen. Vanzelf sprekend wordt de ontmoeting tussen beide grootmachten op de laatste dag voor de play offs, zondag in Parma, ge speeld. Winst en verlies van Neder land bevestigden dit weekeinde die marginale positie. De over winning op Spanje (16-3) was even logisch als de nederlaag tegen Taiwan (0-7). Tijdens de rondreis door Ita lië valt voor Europees kam pioen Nederland niet veel eer te behalen. Alleen het resultaat tegen de aartsrivaal telt. Voor dat treffen in Parma heeft de organisatie de woensdag gere serveerd. Italië lijkt iets verder dan Nederland. Bondscoach Silvano Ambrosioni kan een zege op Nicaragua overleggen, één van de zwakkere Middena- merikaanse landen, waarvan zijn Amerikaanse collega in Nederlandse dienst, Tom Pe- troff, verloor. Langzaam maar zeker herstelt Nederland zich van de drie nederlagen, waar mee het toernooi werd geopend. Waarschijnlijk kan de wed strijd tegen Taiwan voor die progressie meer argumenten leveren dan de winst op Spanje. Waar in het Europese onder onsje nog vier fouten werden gemaakt, tastte het Neder landse veld tegen Taiwan slechts één keer mis. Wel moet worden gesteld dat Taiwan een slagman als Shin Hsin Wu (acht hits uit vijftien beurten) minder dan een etmaal na het treffen met Cuba buiten de ploeg had gelaten. NEDERLAND - SPANJE 16-3. Werpcijfers: Nederland: Koster (7): 5-2-5-3; Spanje: Herrera (5 3): 2-4-4-3, Jimenez (1): 1-0-7-4, Pulido (1): 0-0-2-0; Tijdsduur: 2 uur 5 minuten. TAIWAN - NEDERLAND 7-0. Werpcijfers: Taiwan: Cheng- Cheng Kuo (8): 6-1-5-0, Kuo-Lee (1): 1-0-1-0; Nederland: Haitze de Vries (8 3): 1-1-13-1, Nanne (1): 2- 0-0-0. Tijdsduur: 2 uur 25 minuten. Overige uitslagen: Puerto Rico - Japan 4-1, Italië - Nicaragua 6-5, Taiwan - Cuba 3-7, Verenigde Sta ten - Zuidkorea 9-2, Nederlandse Antillen - Canada 0-14, Cuba - Spanje 11-0, Puerto Rico - Canada 4-7. Stand: 1. Cuba 5-10, 2. Verenigde Staten 4-8, 3. Puerto Rico 5-8, 4. Taiwan en Canada 5-6, 6. Italië, Japan en Zuidkorea 4-4, 9. Nicara gua 4-2, 10. Nederland 5-2, 11. Ne derlandse Antillen 4-0, 12. Spanje 6-0. Van ronde tot ronde Het winnende Italiaanse dameskwartet in de WK-ploegentijdrit. Vlnr. Galli, Canins, Bo- nanomi en Bandini. - foto sap scoorden de snelste door komststij d (39.17) na de eerste beklimming van de Kruisberg. In de tweede omloop kwam Longo echter in een links draaiende bocht (steenslag) ten val en toen was het gelijk ge daan met het ritme van de Franse equipe. Het overblij vende Franse trio Marsal, Odin en Rebierre (zij kwam vele mi nuten later dan de eerste twee over de streep) eindigde als dertiende en laatste. Uitslag ploegentijdrit dames: 1. Italië (Bandini, Bonanomi, Canins, Galli) 1.19.03,2. Sovjetunie (Jakole- va, Kibardina, Rojkova en Zilpori- tee) 1.19.43, 3. Verenigde Staten (Golay, Hines, Marshall, Schenk) 1.20.38, 4. West-Duitsland 1.20.48, 5. België 1.22.05, 6. Canada 1.22.15, 7. Zweden 1.23.18,8. Nederland (Hage, Knol, Schuitema, Westland) 1.24.17, 9. Tsjechoslowakije 1.24.19, 10. De nemarken 1.24.30, 11. Noorwegen 1.24.53, 12. Groot-Brittannië 1.26.12, 13. Frankrijk 1.27.45. KOBLENZ (ANP) - De Nederlandse heren-estafette ploeg op de 4x100 meter heeft zondag bij internationale atletiekwedstrijden in Koblenz een laatste vergeefse po ging gedaan zich te kwalificeren voor Seoul. Het kwartet Marc van de vrijwel zeker voor deelneming Krogt, Rob van de Klundert, Jeroen Ooievaar en Achmed de Kom leverde wel één van zijn betere prestaties van dit sei zoen, maar de 39,86 seconden, 0,16 seconde boven het natio nale record, was toch ruim ver wijderd van de NOC-limiet (39,50). De Kom, de slotloper van de ploeg, deed het individueel niet slecht. Hij werd tweede op de 100 meter (B-loop) in 10,64 (bij ruim twee meter tegenwind) en won de B-serie van de 200 me ter in 20,90 seconden. Han Kul- ker kon op de 1500 meter niet meekomen en eindigde in 3.38,02 als achtste. De middenafstand leverde in het Oberwerth-stadion voor 10.000 toeschouwers twee hoog tepunten op. Op de 800 meter leverden de Braziliaan Jose- Luis Barbosa en de niet voor Seoul gekwalificeerde wereld recordhouder Seb Coe een op windend gevecht. Barbosa, met 1.43,20 tweede op de wereld ranglijst van dit seizoen achter de Amerikaan Johnny Gray (1.42,65), won in 1.43,34. Coe („Ik loop nog vijf wedstrijden om mijn bond te overtuigen dat zij met haar beslissing mij te pas seren een grote fout heeft ge maakt") werd tweede in 1.43,93. De Engelsman werd daarmee de vijfde loper die dit seizoen binnen de 1.44,00 bleef. De Westduitse heren 4 x 100-ploeg, bestaande uit Fritz Heer, Christian Haas, Peter Klein en Dirk Schweisfurth, bracht het nationale record op 38,54 seconden, de derde tijd van dit seizoen. Het kwartet kwalificeerde zich daarmee in Seoul. HEREN 100 m: A-loop: 1. Da Silva (Bra) 10,40, 2. Butler (VSt) 10,45; B-loop: 1. Mansour (Qatar) 10,58,2. De Kom (Ned) 10,64. 200 m: A-loop: 1. Da Silva 20,49, 2. Butler 20,70, 3. Fernandez (Cub) 20,90; B-loop: 1. De Kom 20,90, 2. Skamrahl (WD1) 21,13. 400 m: 1. McCoy (VSt) 44,90, 2. Al Malky (Oman) 45,20. 800 m: A-loop: 1. Barbosa (Bra) 1.43,34, 2. Coe (Eng) 1.43,93, 3. Kos- kei (Ken) 1.44,06, 4. Clarke (VSt) 1.45,95,5. Braun (WD1) 1.45,95. B-loop: 1. Kwizera (Bur) 1.44,82, 2. Itt (WD1) 1.45,70, 3. Brown (VSt) I.45,91. 1500 m: 1. Spivey (VSt) 3.31,01, 2. Gonzales (Spa) 3.36,41, 3. Hacker (VSt) 3.36,55,4. Wirz (Zwi) 3.36,63,8. Kulker (Ned) 3.38,02. 5000 m: 1. Arpin (Fra) 13.26,08, 2. Pannier (Fra) 13.35,71. 110 m horden: 1. Nehemiah (VSt) 13,89. 3000 m steeple chase: 1. Diemer (VSt) 8.20,44, 2. Maminski (Pol) 8.21,89, 3. Nakkim (Noo) 8.24,13, 5. Koeleman (Ned) 8.25,48. 4 x 100 m: 1. West-Duitsland 38,54 (nat.rec), 2. Nederland Van de Krogt, Van de Klundert, Ooievaar, De Kom) 39,86, 3. West-Duitsland 2 40,23. Verspringen: 1. Jefferson (Cub) 8,34 m, 2. Thomas (WD1) 8,12 m, 3. Rouhi (WD1) 8,00 m. Hoogspringen: 1. Sotomayor (Cub) 2,32 m, 2. Mc Cants (VSt) 2,32 m, 3. Wszola (Pol) 2,28 m. Polsstokhoogspringen: 1. Zintl (WD1) 5,60 m, 2. Winkler (WD1) 5,50 m. Discuswerpen: 1. Danneberg (WD1) 66,02 m, 2. Schmidt (WD1) 65,56 m, 3. Martinez (Cub) 65,22 m, 4. Hannec- ker (WD1) 64,54 m, 5. Delis (Cub) 64,28 m. DAMES 100 m: A-loop: 1. Williams (Vst) II,57, 2. Richter (WD1) 11,84; B- loop: 1. Janke (WD1) 12,21, 2. Elis- sen (Ned) 12,29. 800 m: 1. Quirot (Cub) 1.58,42, 2. Sedlakova (Tsj) 2.00,35, 3. Klinger (WD1) 2.00,93. 3000 m: 1. Dornhoefer (VSt) 8.50,91, 2. Bürki (Zwi) 8.59,96 400 m horden: 1. Abt (WD1) 55,03, 2. Huart (Fra) 55,79. Het leverde de overtuigd gods dienstige Amerikaan 40.000 dollar op. De overwinning van Agassi op Noah vormde slechts een flauwe afspiegeling van de opwindende gebeurtenissen tijdens de halve eindstrijd. Daarin sloeg Noah binnen het uur Lendl uit het toernooi met 6-3, 6-2 en was Agassi sneller en agressiever dan Becker (7-6, 6-3). Agassi is in korte tijd opge klommen van de twintigste naar de vierde plaats op de we reldranglijst. De altijd in jeans geklede Amerikaan is ook als vierde geplaatst op Flushing Meadow. De uitslagen zijn; enkelspel, halve finales: Noah (Fra)-Lendl (Fra) 6- 3,6-2; Agassi (Vst)-Becker (Wdl) 7- 6, 6-3, finale: Agassi-Noah 6-3, 0-6, 6-4. Steffi Graf heeft haar verdien sten in de eerste acht maanden van dit jaar tot boven de een miljoen dollar opgevoerd. Twee dagen voor de opening van de Open Amerikaanse op Flus hing Meadow bracht het 19-ja- rige tenniskanon het toernooi van Mahwah, New Jersey, op haar naam. In de finale had ze geen greintje mededogen met de Francaise Nathalie Tauziat. In 41 minuten werd het 6-0, 6-1 voor Graf. De overwinning was goed voor 40.000 dollar, waardoor haar inkomsten in 1988 aan prijzengeld stegen tot 1.009.273 dollar. Het was Graf's achtste toernooizege in dit jaar en haar 28e zege in successie. Van de laatste 56 duels verloor ze er slechts twee, beide keren van haar dubbelspel-partner Saba- tini, die profiteerde van een pe riode van tennis-moeheid van de onaantastbare nummer één van de wereld. Mahwah gold als laatste LOS ANGELES (AFP) - Angel Myers is uit de Ame rikaanse Olympische zwemploeg gezet na het ge bruik van doping. Dat heeft de Amerikaanse zwemfede- ratie zondag bekend ge maakt. De zwemster had zich tijdens de trials in Aus tin op drie afstanden ge plaatst voor Seoul. De contra-expertise bevestigde de aanwezigheid van een bij de eerste controle aangetoond verboden middel in de urine van Myers. De aard van het produkt is niet bekend ge maakt. Tijdens de selectiewedstrij den voor de Olympische Spelen in Austin, Texas, groeide ze uit tot één van de vedetten van het Amerikaanse zwemmen. Ze maakte de dienst uit op de vijf tig en honderd meter vrije slag en de honderd meter vlinder slag. Jill Sterkei, derde op de vijf tig vrij, en Janelle Jorgensen, derde op de honderd vlinder, zijn alsnog opgenomen in de Amerikaanse ploeg. Van onze speciale verslaggevers RONSE - In Ronse starten 175 renners uit 28 landen voo het 55ste wereldkampioenschap wielrennen op de voor profs over 270 kilometer, verdeeld over 20 ronder Eerste koershelft zonnig, tweede af en toe regen. De ontwikkeling per ronde verliep als volgt: 1. Mezzapezza (Lux) 55 sec. voor. 2. Voorsprong gestegen naar 2.00. Lekke band Anderson. 3. Voorsprong leider 3.08. 4. Maximale voorsprong 4.40. Materiaaldefect Bugno. 5. Mezzapezza nog 3.50 voor. 6. Verschil 2.38. 7. Hergroepering. 8. Opgave zes renners, onder wie Mezzapezza. 9. Kortstondige vlucht acht renners, onder wie Planckaert Winnen. 10. Zon verdwijnt, onweer op komst. 11. Koers breekt open. Winnen in korte vlucht, daarna Reeioal leen voorop. Voorsprong 0.38. Opgave van o.a. Van Vliet, dam en LeMond. 12. Shapiro bij Recio. Peloton op 1.53. 13. Acht renners bij vluchtduo: Amadori, Ballerini, Lurvife Stieda, Van den Brande, Winnen, M. Madiot en Mauleon. ton op 2.49. 14. Kopgroep nog 1.13 voor. Opgave Pieters. 15. Hergroepering. 16. Kopgroep met Planckaert, Nevens, Gölz en Ballerini Tweede groep met Theunisse, Duclos-Lassalle, Cubino, Va der Poel, Bugno, Pino, Rüttimann, Stieda, Mottet, Bontempie; Phinney. Peloton op 0.54. 17. Kopgroep 0.15 voor op Bontempi, Pino, Duclos-Lassalle, Va der Poel en Stieda. Kort daarna hergroepering, negen rennei vooraan. Opgave Hermans. 18. Planckaert demarreert op Kruisberg. Rest kopgroep ingela pen. Planckaert houdt geen stand. Dertien renners aan Criquielion, Gianetti, Bauer, Kuum, Fondriest, Pensee, FignC| Fernandez, Peiper, Lilholt, Cassani, Gayant en Bölts. Opg® Maassen en Van de Velde. 20. Criquielion demarreert op Kruisberg. Fondriest antwoordt Na verschillende schermutselingen achter hen rijdt Bauer ii laatste kilometer naar twee leiders. Bauer brengt Criquielioi in de sprint ten val. Fondriest (Ita) wordt wereldkampioen. Zil ver na diskwalificatie Bauer voor Gayant (Fra), brons voa Fernandez (Spa). JERICHO (Reuter) - Andre Agassi heeft het exhibitie- toernooi van Jericho op zijn naam gebracht. De stijgende speler op de wereldranglijst versloeg zondag in de finale Yannick Noah in drie sets: 6-3,0-6,6-4. voorbereiding van Graf Flushing Meadow. In New York doet ze een gooi naar Grand Slam, het winnen van de vier grote toernooien in jaar. Melbourne, Parijs Wimbledon bracht ze al op haar naam, New York moet he kwartet volmaken. Daan» reist ze af naar Seoul, waar a de torenhoge favoriete is voo het goud in het Olympist toernooi. Zeker na de afschrij ving van Navratilova, die wei gert zich op te laten sluiten het Olympisch dorp. In Mahwah gaf Graf ze ware exhibitie. Zaterdag werd Helena Sukova in de halvi eindstrijd in vijftig minutei uitgeschakeld met 6-1,6-1. Su kova, zevende op de wereld ranglijst, werd werkelijk va: de baan gespeeld. Ze verza melde in beide sets 15 punten Graf speelde haar beste tenni en herhaalde dat zondag tegen de 'arme' Tauziat. De Francais vormde niet meer dan een speelbal voor Graf. Uitslagen: enkelspel, halve finals Graf (WDl)-Sukova (Tsj) 6-1,6-1 Tauziat (Fra)-Katerina Malee» (Bul) 6-4, 6-3, finale: Graf-Tauzii: 6-0,6-1. Milan Srejber heeft zijn grand prix-zege behaald, ft 24-jarige Tsjechoslowaak w« het 123.400 dollar toernooi Rye Brook in de staat New York. In de eindstrijd verstas hij de Indiër Krishnan metfi-t 7-6. Michiel Schapers is er met zij: Amerikaanse partner Mat Anger niet in geslaagd om 4 dubbelspelfinale te bereiken. Het Nederlands-Amerikaans duo was in de tiebreak tw« keer de mindere van de als eer ste geplaatste combinatie Je remy Bates en Michael tensen.Uitslagen; enkelspel, hall finales Krishnan (Indi)-De la Pe» (Arg) 5-7, 6-3, 6-4, Srejber ~"J' Nargiso (Mon) 6-3,6-2. Dubbelspel, kwartfinales: l Schapers (VSt/Ned)-De la Frana (Arg) 6-4, 6-4, Stoltentoi Woodbridge (Aus)-Jelen/Kuhne (WD1) 6-1, 5-7, 6-4, halve final» Bates/Mortensen (GBr/Den)-# ger/Schapers 7-6 (7-5), 7-6 (9-" Castle/Wilkison (GBr/VSt)-SW tenberg/Woodbridge 6-3, 6-3, le: Srejber-Krishnan 6-2,7-6. Van onze sportredactie AMSTERDAM - Aja keerde gisteravond ten van een drie-daagse tri naar het Griekse Salon# waar tegen PAOK (de cl« van trainer Israel en valler Small) gespeeld wet De Amsterdammers sp$ den niet best en verion met 4-2, na een 2-1 rus1 stand. Jan Wouters scoort beide Amsterdamse drf punten. Omdat woensdag tegen Spat de Zweden Pettersson en Lat son wegens interland-verp® tingen ontbreken en volger* week in de Europa Cup-F moeting tegen Sporting List bon Blind en Wouters (naast1 lang geblesseerden Winter Willems), oefende Ajax in t»1 verschillende opstelling* Voor rust voor 'Lissabon', Marciano Vink als rechtsW na rust -met Vink als voorst'! per- (Werdekker werd net Mühren gespaard) voor f ta' met jeugdspeler Tam® als centrumspits. gjNDHOVEN (AN] heren-hockeyers hard aan rust toe. „verduidelijk te me he dubbel-interland gelopen weekeinde hoven tegen Wes land. jn de laatste wape voor het vertrek over naar Japan (trainings he doorreis naar de sche stad Seoul verlof zaterdag kansloos me he Westduitse basis 01 hank zij een uiterste k spanning met 2-1 te van een op vijf plaatsi zigde tegenstander, di< „iet zo heel erg na' nam. Uiteraard cor coach Hans Jorritsm; zijn spelers na een 1; trip door Zuid-K Australië in juli, ee ALMERE-HAVEN De achtste triathlo mere is een kluel den. Een mooie, klucht. Dat wel. In zijn uitputting: zwemmen, fietsen werd de grote fav< Koenders geveld doo band. Bovendien we perieure Finse duo 1 ru/Magnus Lonnqvi door een onwetende van Zeist profiteerde Met de beste marath ooit gelopen tijdens k>n gaf hij de wed sportieve waarde won, in 8.35.13, voor 1 zijn loopbaan de op landse titelstrijd. De drie profession wedstrijd werden g< het amateurisme dal m opkomst nog rij Koenders, sinds v: houder van het we (8.13.11), werkt zoals ieet hoort te doen. H zijn fietstocht voor (lees: lichtste) ma hangt zo weinig mo last om zijn scho meuwe band had de winnaar van de w< yoorraard, toen hi tweede keer lek reee machteloos. Hulp im fuitenaf is (nog?) staan. De Finnen, na het an Koenders supei wedstrijd, kregen genslagen. Tijdens c meter lange wielerr iriQ+ /I )*urt 0p kop Vbige ri®rlaudse regels is 3,.l3e internation schrijven voor dat h at wist de jury niel De straf die opees kampioen

de Stem | 1988 | | pagina 12