Vrijwilligers waarborgen sociaal contact bewoners' ALLE WAAROM HEEFT ZIJN DAAROM. armonie gaat tijd tegemoet RAAD Aantal dode vogels Zoommeer neemt af Benoeming De Ridder tot trouw-ambtenaar oorzaak consternatie 'Gelijke monniken, gelijke kappen...' riERAPPORT lag iek en Sas ontvangt asielzoekers PC KERKDIENSTEN MARKTEN PLAATSELIJK NIEUWS Aanrijding sGINT MET FIETSTOCHT Van Zoelen winnaar van verkiezing kermisvlaai DE STEM VAN ZEELAND 4 ZATERDAG 27 AUGUSTUS 1988 AARDENBURG - Het college van burgemees- en wethouders van Aardenburg was don derdagavond tegen middernacht het slachtoffer van poli tieke chantage. DIRECTEUR REDOUTE SAS VAN GENT M. WAGEMAKERS OVER PENDELDIENST: Ziekenhuis Hele klus Borreltje Isolement Oostburg Schoondijke Set multi- van cam- ingebro- gehele ge- sigaret- kten open- rden een j geld, als- eveelheid Van de 1 daders ontbreekt nog eilj spoor. SLUIS - Op de kruising Gou. verneurstraat - Brandaris- straat verleende H. F. G. ut IJzendijke geen voorrang aai L. de B. uit Breskens. De auti van G. liep hierbij zwart schade op, zodat deze moes worden weggesleept. Nu de vakantieperiode bijna achter nonie De Vereenigde Vrienden uit voor een nieuw seizoen. Voor de Sai dat direct al een drukke start vol met en. I start het vandaag fietstocht Het ver- I uur bij Stemming pheim ge- i de fiets- nenten egaan, is Ikale acti- ereenigde |>rgen. De dan in ocert van Aanvang eptember Se Vrien- ter gele- te kermis, sle rond- it centrum aterdag 10 pnder lei- Vitte sta- concert Gymnas- IM uit idaag op lllege in ennis en toekom en zoge- lesgeefdag andidaten, twee jaar |i, hun ken nen bren- 12.45 uur i aan kleu- aeisjes tot komen de voor De Zonnebloem in cultu reel centrum de Speye, aan vang 15.00 uur. De muziekagenda vermeldt verder: zaterdag 24 september concert in het Ledeltheater te Oostburg ter gelegenheid vai het 125-jarig bestaan vai drumband Harmonie; zaterdag 1 oktober marsconcurs in Ee Vlaanderenhal te Sas vai Gent, organisatie De Vere nigde Vrienden; zaterdag oktober deelname aan hit KNF-concours te Middelburg. Van onze verslaggever SAS VAN GENT - De ge meente Sas van Gent biedt maandag op het stadhui een officiële ontvangst aan negen asielzoekers aan. Dt negen, afkomstig uit Ghan;, India en Ethiopië, worde] in groepjes van drie gehuis vest in huurwoningen in kern Sas van Gent, West dorpe en Philippine. De ontvangst vindt plaats oiji 14.00 uur. De asielzoekers wot den toegesproken door burge meester mevr. J. van Rest ea wethouder L. Marquinie. Van onze correspohdent SAS VAN GENT - Bakkerij Van Zoelen uit de Zandstraat heeft donderdagavond de verkiezing van de Sasse kermisvlaai ge wonnen met een inzen ding naar het recept van een van de eigen medewerkers. De vlaai werd na een uitge breide proeverij door de Sasse gemeenteraad kort voor aanvang van de maandelijkse raads vergadering gekozen uit negen inzendingen van Sasse bakkers. De verkiezing was op touw gezet op initiatief van de plaatselijke VVV, die met de kermis in aan tocht een oude traditie in ere wilde herstellen. Daarnaast krijgt de ker misvlaai naam als uniek culinair Sas gerecht. Het recept van de ver kozen vlaai zal volgens afspraak door de Sasse bakkers worden overge nomen en het gebak zal tevens verkrijgbaar zijn in de horecagelegenheden in Philippine, Sas en Westdorpe. Komende vrijdag -dan begint de kermis in Sas van Gent- zal de verkozen vlaai voor het eerst voor het grote publiek verkrijgbaar zijn. Oorspronkelijk werd de kermisvlaai in het Sasse gebakken volgens huis vrouwenrecept. Bakker: namen echter al snel het recept over. Het basisrecept voor de vlaai bestaat uit stroop peperkoek en melk. Om de specifieke smaak te ga randeren worden daar speculaaskruiden, kaneel en lichte of bruine suiker aan toegevoegd. De berei dingstijd van de vlaai vergt ongeveer anderhall uur. Na het koken van de meer vloeibare ingrediën ten worden de vaste toe gevoegd, waarna het ge heel in de oven gaat. De nieuwe Sasse kermisvlaai moet met de smakelijke gembergelei bovenop een culinaire topper van de Sasse bakkerijen worden. --==» T20 Politieke rel in Van onze verslaggever De gemeenteraadsfracties -inclusief de WD van wethouder J. de Ridders - weigerden unaniem het sein op groen te zetten voor Je uitvoering van de tweede fase van het dorps plan Sint-Kruis. Be raad wilde alleen met het tollegevoorstel voor de uitvoe ring van de werken in Sint- Kruis instemmen als de Nieuwstraat in Eede en de ha ven in Aardenburg gerecon strueerd werden. Na een langdurige discussie en twee lange schorsingen kon wethouder De Ridder na afloop van de beraadslagingen dan ook huiswaarts met een door de raad gedicteerde opdracht. Zo zal het opknappen van de Eedese Nieuwstraat voor 31 de cember aanbesteed moeten zijn. Voor de Aardenburgse ha ven dient er voor eind van het jaar een bestekklaar plan op de plank liggen en voor 31 maart 1989 moeten de werkzaamhe den in beide straten zijn begon nen. De raadsvergadering in Aar denburg, die begonnen was met een moment stilte ter nage dachtenis van oud-raadslid Willy Standaert, die van 1966 tot 1982 in de Eedese en Aar denburgse raad zitting had ge had en die enkele weken gele den overleed, kende donder dagavond een onverwachte apotheose. Het collegevoorstel om voor 1 september te beslissen om ver der te gaan met de uitvoering van het dorpsplan Sint-Kruis leek in eerste instantie weinig voeten in aarde te hebben, ware het niet dat het CDA- raadslid R. van de Wijnckel een aantal zinssneden in het voorstel beschouwde als be schuldigingen aan de raad. „Ik vind dat het gemeentebe stuur zich bedient van forse bewoordingen waaruit een minachting voor de raad blijkt. Het getuigt van arrogantie als het college de raad de les leest en gaat aangeven waar onze eigen gemeentelijke bijdragen aan besteed worden. De raad is mans genoeg om dat zelf te be palen," sneerde Van de Wijnc kel. De CDA'er constateerde dat het plan Sint-Kruis zo langza merhand was uitgegroeid tot een prestige-project van pro vincie en college. „Het verhef fen van het dorpsplan Sint- Kruis tot prestige-project gaat ten koste van de andere ge meentekernen," voerde Van de Wijnckel aan. Dit was het moment waarop W. van Helden (Gemeentebe langen) gewacht had. Ook hij vertikte het om medewerking aan de verdere uitvoering van het dorpsplan te verlenen als eerst niet eens iets voor de an dere kernen zou worden ge daan. „In augustus vorig jaar hebben we als raad besloten om de Haven te herstraten, er is geld voor uitgetrokken, maar er is nog steeds niets gebeurd. Hetzelfde laken in een pak in Eede, waar de dienst gemeen tewerken deze week nog putjes in het wegdek aan het vullen was. We worden het hartstikke beu om te wachten totdat de doorgaande wegen in Aarden burg worden aangepakt. Ik stel dan ook voor om de Nieuw straat in Eede voor 29 septem ber aan te besteden en de Ha ven in Aardenburg voor 1 no vember," bracht Van Helden ter berde. Het voorstel van Gemeente belangen verraste de D66'er H. van Rie en de WD-fractie. Verzocht werd om de vergade ring te schorsen. Na het oponthoud besloot Van Helden om de data in het ultimatum aan het college aan te passen. Het werd nu aanbe steden voor eind dit jaar en starten met de werken aan de straten voor eind maart '89. Na een volgende schorsing op verzoek van het dagelijks bestuur wees wethouder De Ridder de raad er nadrukkelijk op met geen geweld de recon structie van de Haven in Aar denburg voor eind december bestekklaar te kunnen krijgen. „Wat u vraagt is onmogelijk," klonk het hulpeloos. Wethouder A. Keymel-Cam- bier waarschuwde de raadsle den tevergeefs voor het kosten aspect. „We praten niet alleen over een nieuw wegdek, maar ook over nieuwe riolering. We kunnen nu toch niet plompver loren beslissen over zaken die misschien miljoenen gaan kos ten," voerde zij aan. Het kon wel. De raad ging unaniem ak koord met het voorstel van Ge meentebelangen. De college-le den konden niets meer doen dan meewarig het hoofd schudden, hetgeen gebeurde. Door Ronald de Bruijne SAS VAN GENT - Vrijdagmorgen tien over half tien. Precies op tijd arriveert het zilvergrijze personenbusje bij de aanleunwoningen van de Redoute in de Sasse Vierambachtenstraat. Aan het stuur zit Jules Bockstael, één van de vijftien vrijwilligers die de pendeldienst tus sen Sas van Gent en de verpleegstersflat - de tijdelijke buisvestiging van de Redoute-bewoners - in Sluiskil on derhouden. Drie van zijn tijdelijke collega's, J. de Kort, P. Schelstraete en T. Velleman, maken de rit deze mor gen per uitzondering mee. Meneer de Bruine, een van de tewoners van de aanleunwo ningen en keurig in het pak, slapt in voor zijn dagelijkse rit «aar Sluiskil. „Iedere morgen neem ik de bus van 9.40 uur om in Sluiskil koffie te gaan drin ken. Vaste prik," zo vertelt hij. Als een volleerde bijrijder neemt hij plaats naast de chauffeur. De bus rijdt vervolgens de vaste opstapplaatsen langs op de Markt en aan de Europa laan. Op de Markt stapt me vrouw R. Andriessen in, die deze morgen naar het Sluis- kilse ziekenhuis moet. Meneer Grootaert, ook een vaste kof fiedrinker, hoort met een te vreden gezicht de druk pra tende chauffeurs aan. Jules Bockstael neemt op de Markt enkele ogenblkiken het fijdschema in acht. „Ja, daar moeten we ons strak aan hou den, de mensen kunnen reke nen op een precieze aankomst tijd. Je kunt nooit weten of er nog iemand aan komt." Op weg van de Europalaan naar Sluis kil wordt nog even snel een brief gepost voor meneer De Bruine. De rit naar het kanaal- dorp verloopt probleemloos. Tien uur en koffietijd in de tij delijke Redoute. De vrijwillige pendeldienst draait al sinds begin mei, kort na afloop van de grootscheepse verhuizingsoperatie van de Re doute-bewoners naar de flat in Sluiskil. Het zilvergrijze busje is inmiddels een vertrouwde verschijing in het Sasse en Sluiskilse straatbeeld. Vijftien chauffeurs, gerecruteerd uit gepensioneerden, VUT'ers en haanlozen, bemannen het splinternieuwe en geleasde vervoermiddel. Volgens een strak dienstenschema worden dagelijks negen ritten tussen Sas van Sluiskil uigevoerd. De 'werkdag' start 's morgens rond acht uur en loopt tegen half zes ten einde. De chauffeurs draaien een halve dagdienst, saterdag en zondag een hele dag en dat alles om de tien da gen. »da, best een hele klus, maar ontzettend leuk om te doen. Als chauffeurs staan we voor de volle honderd procent achter net doel van deze pendeldienst. Je moet wel sociaal meelevend zijn met de mensen, anders zou je dit werk niet doen," moti veert Bockstael zijn vrijwilli- gerstaak. De andere chauffeurs delen de mening van hun colega vol ledig. Tom Velleman, met zijn 34 lentes de jongste in het vrij willige chauffeurskorps, had al langer ervaring met vrijwilli gers werk. „In mijn woonbuurt ga ik regelmatig op bezoek bij bejaarde mensen. Gewoon een praatje maken en af en toe wat helpen. Met name zieke mensen stellen erg prijs op dit broodno dige sociale contact. Als haan loze - zes jaar lang was ik wer- loos - vond ik het niks om steeds maar thuis te zitten en de omgang met mensen trekt me wel aan. Toen de 'vacature' voor vrijwillig chauffeur kwam heb ik die met beide handen gegrepen. Het is echt leuk werk om te doen, maar je moet wel gemotiveerd zijn." Tom moet binnenkort enigzins tot zijn spijt, maar ook met ma tige vreugde, de vrijwilligers- dienst vaarwel zeggen. Na een periode van zes jaar werkloos heid gaat hij binnenkort de op leiding tot ziekenverzorger vol gen voor De Blaauwe Hoeve in Hulst. De vrijwilligers bij hun splinternieuwe bus, samen de oplossing bij uitstek voor veel ouderen. Oud-politieman J. de Kort en oud-ZWN-chauffeur P. Schel straete vertellen met zichtbaar genoegen over hun chauffeurs- werk. Glimlachend vertellen zij over de bewoners. „Die man neemt regelmatig de bqs om in Sas bij Everse op de kaai zijn krantje en zijn sigaartje te ha len, daarbij vergeet hij ook zijn borrelfje niet. Ik geloof dat hij nu zelfs meer in Sas komt dan vroeger toen de bus niet reed." De tijdelijke busdienst kan zich volgens Redoute-directeur M. Wagemakers verheugen op naar schatting 200 tot 250 pas sagiers per week. „Het is een beetje afhankelijk van de acti viteiten die we hebben. Zo is het op vrijdagavond wanneer we hier kerkdienst hebben en tijdens de wekelijkse kaart- en handwerkmiddag aanmerke lijk drukker dan gewoonlijk. De in Sas gehuisveste bejaar den komen dan ook naar hier." De pendeldienst is volgens Wa gemakers oorspronkelijk opge zet om het sociale contact van de bewoners te waarborgen. „Ondank de tijdelijke huis ves tiging van mensen hier in Sluiskil moeten de banden met het Sasse in stand blijven. Daarnaast huldigen we het principe dat de bewoners moe ten kunnen bezoeken en zelf bezocht moeten kunnen wor den. We willen dan ook wel eens afwijken van de regel dat familie eigenlijk niet van de bus gebruik mag maken. Denk maar eens aan familieleden die geen auto hebben en aangewe zen zijn op het openbaar ver voer. Vaak betekent dat bij meerdere bezoeken in de week een flinke financiële aderla ting. Wij zeggen dan: de bus rijdt toch, mensen mogen hun bezoek niet om financiële rede nen uitstellen en daarmee is het gerechtvaardigd dat fami lie met de bus meekomt. Soms wil men nog wel eens met de fiets komen, maar met de na derende winterperiode in het vooruitzicht moet het mogelijk zijn dat die mensen gebruik maken van de bus. Op dezelfde wijze maken we een uitzonde ring voor kerkelijke- en Zon nebloemvrijwilligers, die toch een bijzondere tijdsinvestering doen." Mevrouw Bruggeman, be stuurslid van De Redoute, wijst op de essentiële inzet van de vrijwilligers: „Dit is een vrij- willigerproject in de echte zin. Zonder deze mensen zou het so ciale contact compleet verloren gaan en zouden de bewoners in isolement komen te verkeren." Het rendement van de bus dienst is volgens Wagemakers niet alleen meetbaar aan het aantal inzittenden. „De dienst fungeert breder. Naast familie bezoek, maakt de bus ook win kel- en bankbezoek mogelijk en dragen de chauffeurs zorg voor transport van medicijnen, melk en brood van de Sasse bakker. Dat laatste zijn de mensen immers gewend om te eten." Opmerkelijk is dat het hele diensrooster door de vrij willigers zelf, met name door Matty Vink, is opgezet. „Be jaardentehuis en bestuur hoe ven enkel maar de vinger aan de pols te houden en in overleg afhankelijk van de komende activiteiten het rooster aan te passen. Om de organisatie draaiende te houden hebben we om de 4 tot 6 weken een werk bespreking met de groep vrij- willgers. We nemen dan door of iedereen kan rijden op de afge sproken data, die zaken. Ik moet zeggen dat werkt prima. Kijk, je begint aan project met 15 in wezen vreemde mensen, maakt daarmee afspraken en moet dan maar kijken wat het wordt. Belangrijk voor ons was wel dat we dit project gedu rende de volle veertien maan den moeten continueren. Juist om deze continuïteit te waar borgen is het belangrijk te - FOTO DE STEMCOR. J. DE BOER kunnen putten uit een flink be stand van chauffeurs." De komende wintermaanden baren de directie en de chauf feurs wel zorgen. „We zouden best wat meer vrijwilligers kunnen gebruiken. Je weet im mers nooit of er straks door ziekte of zo, verstek moeten la ten gaan. Het is dan gemakke lijk een beroep te kunnen doen op wat meer mensen," aldus Jules Bockstael. „Zowel de jon gere als de oudere chauffeurs zijn van harte welkom bij onze dienst en kunnen zich aanmel den bij de heer Wagemakers." Elf uur. Opnieuw precies op tijd kondigt de zilvergrijze en keurig ogende bus zich aan voor de ingang van de ver pleegstersflat. Bestemming: Sas van Gent. De chauffeurs - volgens de Redoute-directeur „inmiddels bekende gezichten voor de bewoners" - stappen weer in. Jules Bockstael vult nauwkeurig het rittenblad in. „Voor de statistiek," grapt hij kort. (ADVERTENTIE) Van onze verslaggever BERGEN OP ZOOM - Het botulisme in het zuidelijk deel an het Zoommeer (tussen Tholen en Bergen op Zoom) ^mt af. Gisteren vonden de mensen van Rijkswaterstaat n en rond het water nog maar dertig dode en zieke vogels. waren er dat zestig en woensdag maar liefst zeshon- zek T zoekactie naar aangetaste of dode vogels gaat vandaag ]Jfr °°r-Aan de hand van de resultaten van vandaag wordt be- 2rjVn.of °ok zondag wordt doorgezocht. In ieder geval gaat de ploeg van Rijkswaterstaat maandag weer op pad. in totaal heeft Rijkswaterstaat dagelijks zo'n vijftien mensen 0ve h °m z'e^e v°gels °P te sporen. Ze hadden de beschikking a r twee boten. Ook de rijkspolitie te water verleende vele uren Alle kranten staan dagelijks boordevol Want nieuws maakt weer méér nieuws. j£ HAD'T KUNNEN LEZEN IN nieuws.Nationaal en internationaal. Maar,en En dat kan wel eens belangrijker zijn: het T"V¥jl Cll 11 Ij^TV/T dat is het grote verschil, in uw Regionale raakt u immers persoonlijk. Dagblad kunt u óók lezen wat de gevolgen U hoeft alleen maar even te bellen en zijn voor uw eigen stad, streek of plaats. ook dat nieuws komt dagelijks bij u in debus. DE KRANT VOOR IE EIGEN STUK MN NEDERIAND BRIDGE - De Bridge Socië teit Oostburg hield de der tiende wedstrijd van de zo mercompetitie. Uitslag: 1. mevrouw Van de Dries-de heer Westland, 2. heren Ouweneel-Neve, 3. dames Brevet-Pieters. BRIDGE - De Oostburgse Bridgeclub hield een compe titiewedstrijd waaraan 26 pa ren deelnamen. Uitslag groep A: 1. echtpaar Van den Heu vel, 2. echtpaar Brugge, 3. echtpaar Weck. Groep B: echtpaar Peters, 2. echtpaar Van Steenberge, 3. mevrouw Van Wanrooy-de heer De Badts. BOLLING - Bolclub Raak Tegen Staak hield de tweede toeristenbolling. Er waren 72 inschrijvingen. Uitslag: 1. J. Mussche-A. de Maillie-P. van Opdorp, 2. P. de Poorter-P. Geernaert-A. van de Wege, 3. A. Paepe-R. de Vriend- M.Kloosterman. STERRIT - De voorlaatste sterrit van de Zeeuws- Vlaamse competitie is gewon nen door koploper TC Axel. Freewheel liet in eigen huis een steekje vallen. Uitslag: 1. TC Axel 45 punten, 2. Sas van Gent en Wielertoerist Sluis 34, 4. Freewheel 31, 5. TIO Oostburg 26 punten. De stand is: Axel 769, Freewheel 662, Sas 638, Wielertoerist 507 en Breskens 453 punten. De laat ste sterrit wordt woensdag 31 augustus in Breskens verre den. Hervormde kerkdiensten Zondag 28 augustus Aardenburg: 10.30 u. ds. H. Valk. Axel: 10 u. ds. H. van de Berg. Biervliet: 9.30 u. ds. Meeuse. Cadzand: 9.30 u. ds. C. Balk. Groede: 11 u. ds. R. Nummerdor. Hoek: 9 u. ds. C. Hoogendoorn. Hontenisse: 9 u. ds. Van de Hoek. Hoofdplaat: 10 u. ds. J. Paksky. Hulst: 10.30 u. ds. Van de Hoek. Nieuwvliet: 11 u. dhr. Pantekock. Oostburg: 10 u. ds. P. Feenstra, vrijdag 2 september 16 u. ds. R. Nummerdor. Philippine: dienst Sas van Gent. Retranchement: dienst Cadzand. Sas van Gent: 9 u. J. Ende. Schoondijke: 9.30 u. ds. P. de Vries. St.-Anna ter Muiden: 11 u. ds. C. Balk. Sluiskil: 10.30 u. dhr. J. Ende. Sint-Kruis: 9 u. ds. H. Valk. Terneuzen: Goede Herderkerk: 10 u. dhr. M. Rouw, 19 u. ds. C. Hoogendoorn; Opstandingskerk: 10.30 u. ds. C. Hoogendoorn; Grote Kerk: 9 u. ds. C. de Rooij. Waterlandkerkje: 11 u. ds. P. de Vries. IJzendijke: 11 u. mevr. Taalman. Zaamslag: 10 u. ds. R. de Jonge. Zuidzande: 9.30 u. dhr. Pante kock. KAPELLE, 26 augustus - Benoni, 15.300 kg: kl. 1 60/70 0,20-0,23, 70/80 0,39-0,71, 80/90 0,37-0,40. Summerred, 24.900 kg: kl. 1 60/70 0,40, 70/80 0,61-0,62,80/90 0,39-0,45. Kl. 2 70/80 0,32. Scarlet Benoni, 4200 kg: kl. 1 60/70 0,28,70/80 0,83- 0,85, 80/90 0,67. James Grieve, 92.000 kg: kl. 1 65/70 0,44-0,49, 70/80 0,61-0,71, 80/90 0,41-0,62, 91 0,32. Kl. 2 65/70 0,24-0,31, 70/80 0,33-0,41, 80/90 0,32-0,35. Tyde- man's Early Worcester, 1400 kg: kl. 1 60/70 0,27, 70/80 0,40. Clapp's Favourite, 100 kg: kl. 1 55/65 0,66, 65/75 0,77. Triomphe de Vienne, 16.400 kg: kl. 1 60/70 0,81-1,32, 70/80 0,74-1,06, 80/90 0,74-0,85. Kl. 2 55/60 0,50-0,88, 60/70 0,54-0,78, 70/80 0,56-0,74. Pruimen natuur, 1140 kg: kl. 1 0,40-1,60. Kl. 0,50, IN 0,25. Belle de' Louvan, 90 kg: kl. 1 0,60-1,20. Kl. 2 0,60. Reine Claude d'Althan, 1970 kg: kl. 1 0,70-1,80. Kl. 2 0,40-1,00, GR 0,60-1,20. Reine Claude verte, 30 kg: kl. 2 0,70. Reine Victoria, 23.900 kg: kl. 1 0,60-3,10. Kl. 2 0,50-1,60, FN 1,00, GR 0,50-1,70, IN 0,25. Warwicks hire drooper, 110 kg: kl. 2 0,40. Aardbeien natuur ds 200 gr., 110 ds.: kl. 1 A 0,80. Aardbeien natuur ds. a 500 gr„ 20 ds.: kl. 2 A 1,80. Meloenen, 120St.: kl. 108 2,50-3,70, 101,90,12 1,50. Rode bes doos x 200 gr., 60 ds.: kl. 1 2,20. Bramen doornloos ds x 200 gr., 2440 ds.: kl. 1 A 0,89-1,08, B 0,74-0,78. Frambo zen doos x 200 gr., 110 ds.: kl. 1 2,90-3,60. Groenteveiling: Komkommers stuk, 1040 St.: kl. 1 36 0,20, 41 0,33- 0,38, 51 0,41-0,45, 61 0,51-0,56. Sla natuur St., 290 St.: kl. 1 B 0,13-0,14. Tomaten krat, 90 krat: kl. 2 A 4,30-4,50, B 4,80-5,80, C 3,70. An dijvie natuur, 250 kg: kl. 1 A 0.21. Kl. 2 A 0,20-0,24. Bloemkool na tuur, 520 St.: kl. 1 06 1,10-1,30, 08 0,90, 10 0,70, 12 0,50. Kl. 2 06 0,70- 0,80, 08 0,50. Bospeen natuur, 50 bos: kl. 2 0,76. Spitskool, 240 kg: kl. 1 A 0,23-0,25. Snijbonen glas, 50 kg: kl. 12,00-2,60. Kl. 2 KR 1,20- 1,30. Snijbonen natuur, 30 kg: kl. 2 FN 2,00, KR 0,85. Sperciebonen natuur, 90 kg: kl. 11,10. Kl. 2 0,40- 0,60. Sperciebonen div, 20 kg: Kl. 2 1,00. Sperciebonen stok, 10 kg: kl. 2 FN 0,95. Pronkbonen, 40 kg: kl. 2 0,85, FN 1,00-1,10. Prei, 210 kg: kl. 1 A 0,70-0,75. Kl. 2 A 0,75- 0,81. Savooie kool groen, 290 kg: kl. 1 A 0,22-0,31. Kl. 2 A 0,20. Kro ten kg, 70 kg: kl. 1 A 0,36, B 0,20. Uien kg, 350 kg: kl. 1 DR 0,06, GR 0,36, MI 0,25-0,33. Kl. 2 GR 0,47, MI 0,25. Peterselie bos, 150 bos: kl. 1 0,35-0,77. Ramenas, 130 kg: kl. 1 0,37-0,80. Pepers bont, 10 kg: kl. 2 2,50. Pepers groen, 10 kg: kl. 2 2,50. Vroege aardappelen, 1250 kg: kl. 1 0,28, DR 0,17-0,22, KR 1,14-1,20, MI 0,30. Kl. 2 80 0,29, DR 0,05-0,18, KR 1,05, MI 0,26-0,27. Late aardappelen, 1010 kg: kl. 1 80 0,36, MI 0,31. Kl. 2 MI 0,19-0,23. Totaal aantal colli: 19226. AMSTERDAM, 26 augustus - Aardappeltermijnmarkt: In bintje 40-50mm, oogst '88, werden 77 contracten verhandeld voor levering april tegen ƒ21,50 tot ƒ21,70 per 100 kg. de stemming was kalm. in bintje 50mm, oogst '88, wer den 177 contracten verhandeld voor levering april bij een prijs van ƒ30,90 tot ƒ31,50 per kg. de stemming was prijshoudend. AARDENBURG - De benoeming van de Aardenburgse wethouder J. de Ridder tot ambtenaar van de burgelij ke stand had gisteravond nog heel wat voeten in aarde. De gemeenteraad vreesde dat de benoeming precedenten zou scheppen. De Ridder werd door een aan staand echtpaar gevraagd of hij de huwelijksvoltrekking wilde voorzitten. De wethouder wilde wel, maar moest dan eerst tot ambtenaar benoemd worden. Mevrouw G. van We- strienen-Dijs (CDA) had haar bedenkingen en vreesde voor het her-invoeren van statushu- welijken. H. van Rie (D66) vond dat De Ridder zijn hobby mocht uitoefenen, maar dat hij zelf moest opdraaien voor de kosten van de grap. Van Rie kwam na enig rekenwerk op 1.500 tot 2.000 aan kosten. Burgemeester E. Jongmans trok de door Van Rie aange voerde kosten in twijfel. „Bo vendien", zo stelde hij, „is het in Nederland niet ongebruike lijk dat een wethouder tevens functioneert als ambtenaar van de burgelijke stand". R. van de Wijnckel (CDA) had op zich geen bezwaren te gen de benoeming van De Rid der, maar wilde wel de criteria bij de benoeming nog eens on der de loep nemen. Burgemees ter Jongmans zegde toe het on derwerp nog eens aan de orde te stellen tijdens een commis sievergadering voor Algemeen Bestuurlijke Zaken. Van onze verslaggever AARDENBURG - „Lastige mensen kunnen in Aardenburg grond kopen tegen een lagere prijs dan mensen die zich keurig aan de regels houden en weinig zeggen." Deze beschuldiging had het D66-raadslid H. van Rie in petto voor het Aardenburgse gemeentebestuur. Van Rie had zich geërgerd aan de handelswijze van het college, dat een stuk grond voor de symbolische prijs van een piek wilde verkopen aan de Aardenburgenaar R. van de Velde. Deze man had een huis gebouwd aan de Zuidpoortstraat in de Kikkerstad, maar moest, omdat er rioleringsbuizen in de voortuin bleken te liggen een aantal meters met zijn woning naar achteren, hetgeen hem het verlies van een stuk achtertuin opleverde. Als compensatie bood het college hem 41 vierkante meter grond aan de voorzijde van zijn woning aan voor de somma van een gulden. Volgens Van Rie had de man vantevoren geweten dat er riole- rinsgsbuizen door de tuin liepen. „Ik ben abosluut niet tegen de verkoop van het lapje grond, maar dan wel tegen de gewone prijs van 36 gulden per vierkante meter. Gelijke monniken, gelijke kappen," voerde Van Rie aan. Burgemeester E. Jongmans vond dat dit geval niet met andere grondaankopen te vergelijken viel. „Van de Velde moest met zijn woning schuiven in verband met de riolering. Dit aanbod is een stukje compensate voor het verlies vm een stuk woongenot," al dus de burgemeester. 9 V

de Stem | 1988 | | pagina 21