E L IINISTRATIEF BEWERKSTER [BEWERKSTER Ton Akkermans wint massaspurt ■TERNEUZENSE JUDOKA MARION VAN DORSSEN (20) SPORT Blue Diamonds gaat weer competitie in ey-monteur 'Omloop' van de baan KOOPHANDEL EN FABRIEKEN .IJK NOORD-BRABANT IjXEL - Wie kiest voor topsport, kiest bewust Lor een keiharde leerschool. Een lange weg die leidt langs fiks afzien en veel ontzeggingen. Een loute die veel tijd vergt. room en magazijn as International Trading ENGELS „FRANS Keuze Vertwijfeling Opschuiven Erelijst Marion van Dorssen In september starten de opleidingen voor. in Tilburg en Helmond Recreatief volleybal Oostburg/ Cadzand Zaamslag verliest van Koewacht Interessante duels in bekervoetbal Toernooi Ylissingen sterk bezet 4 Noord en Zuid' weer niet tot elkaar Oefenduel Breskens gewijzigd Staking bij televisie Zuid-Korea IESTEM SPORT 3 ZATERDAG 27 AUGUSTUS 1988 T14 Idelsvoorlichting van de Kamer heeft Komende activiteiten het geven van' het gebied van handel en industrie stellen van documentatie en naslag- rganisatie van promotionele activiteit'! er. De afdeling houdt zich tevens bi |ren en legaliseren van handelsdocu- i,| zijn de volgende functies vacant: van allerhande administratieve en t.b.v. de afdeling; n administratieve ondersteuning aan' Kulent; t: ?n en in systeem brengen van docu-' jformatie. kwaardig niveau, aangevuld met een Jinistratieve of secretariële opleiding om enthousiast en energiek, zelf- leamverband te kunnen werken; let bedrijfsleven; ilevante praktijkervaring, bij voorkeur 'rjbied van tekstverwerking; ljaar. ■ai ■yi r week (aaneengesloten). administratieve werkzaamheden zal; jnder de verzorging van handels- en' rien, de afgifte van certificaten en. verrichten van handtekeninglegalisa- svertrouwd. Ook het verschaffen van [de betreffende wettelijke voorschrif- prijfsleven maakt deel uit van de func- ijk deel van bovengenoemde werk- t aan de balie plaats. Ikwaardige opleiding; fctuele eigenschappen; n energiek kunnen werken; Tiet bedrijfsleven; I jaar. 1 i cties geldt dat het salaris afhankelijk is: Ervaring. De bij de overheid gebruike- tieregelingen zijn van toepassing. Ge-, je samenstelling van de afdeling gaat E naar vrouwelijke kandidaten. itrent bovengenoemde vacatures kun- >n worden bij het hoofd van de afde- orlichting, dhr. A.C.A.D.M. Koreman, ollicitatles kunnen binnen 14 dagen lijnen van de advertentie gericht Ie Kamer van Koophandel en Fa- Westelijk Noord-Brabant, Mozart- 'H Breda, ta.v. Hoofd Personeelsla- ,inonze wielersportmedewerker [flOLEN - Ton Akkermans vrijdagavond de rapste bn het hele stel in de ama- [urkoers van Tholen. De fcjarige coureur uit Prin- •nbeek, die zijn negende [ge van dit seizoen behaal- hield in de massaspurt l naaste belagers achter jjch Nico van de Klundert Dré de Bruin, matte koers kreeg daarmee sterke winnaar. Akker- iJans is de laatste tijd namelijk igrote vorm. Hij rijdt zo over- jgend dat hij is gepolst door de Duitse formatie, waarbij Hennie Kuiper volgend seizoen als ploegleider gaat fungeren. Maandag valt de beslissing. Akkermans was in Tholen een van de meest attente en bedrij vige renners. Vooral in de slot fase toen uiteindelijk de kaar ten moesten worden geschud. Het hoge tempo was er de oorzaak van dat in Tholen nie mand een bres van betekenis kon slaan. Anton Tak ont snapte al vroeg. Maar hij kreeg geen steun en daarom staakte hij zijn poging al snel. Ook een sprongetje van Pierre Raas, Toine Goense en Wilfried Raas liep op niets uit. Nadat Pierre Raas van het toneel verdwenen was door een aflopende band en inmiddels een groep van twintig man had moeten afhaken, werd het even goed bedrijvig in de frontlijn. Willem-Jan van Loenhout en Rudy van Vlimmeren deden na 60 kilometer een serieuze po ging om weg te geraken, maar vooral door de reactie van Ton Akkermans en Heddy Nieuw- dorp kon toch weer de fusie tot stand worden gebracht. Ook sprongetjes van Goense en Nico van de Klundert werden door Ton Akkermans een halt toe geroepen. Enkele ronden voor het einde moest de winnaar van vorig jaar, Heddy Nieuw- dorp, wegens een val de strijd staken. Bij het ingaan van de laatste ronde deed Toine Goense nogmaals een vertwij felde poging om op de solotoer te gaan. Het talrijke publiek zag echter dat een massaspurt de beslissing zou moeten bren gen, want Goense werd spoedig in de kraag gegrepen. Dré de Bruin ging van ver aan, maar werd in de laatste meters met miniem verschil voorbijgegaan door Ton Ak kermans en Nico van de Klun dert. In Tholen reikte Ton Ak kermans naar zijn negende zege in dit seizoen. Uitslag: 1. T. Akkermans (Prinsen beek) 85 km in 1.55.12, 2. N. van de Klundert (Hoogerheide), 3. A de Bruin (St.-Willebrord), 4. F. van de Leur (Roosendaal), 5. R. Bijvank (Westdorpe), 6. R. Tak (Ouden bosch), 7. A Tak (Oud-Gastel), 8. T. Akkermans (Nieuw-Vossemeer), 9. N. Hage (Poortvliet), 10, P. Barten (Zevenbergen), 11. J. de Crom (Hoogerheide), 12. A Goense (Ove- zande), 13. N. Steinhauser (Duits land), 14. C. Heeren (St-Wille- brord), 15. M. van Vlimmeren (Hoeven), 16. H. Leenen (Duits land), 17. J. Nieuwkoop (Roosen daal), 18. R. van Vlimmeren (St- Willebrord), 19. R. van Nijnatten (Breda), 20. D. van den Ouden (Oude-Tonge). Klaar voor de wereldtop jor Rinus Verberkmoes [judoka Marion van Dorssen koos voor dat pad. Negentig Irocent van die weg heeft de in Terneuzen woonachtige |ïan Dorssen inmiddels afgelegd. Het blinkende goud t in zicht, de toekomst lonkt en de grijpgrage handen leuken. Marion van Dorssen is gereed voor de strijd op M wereldtoneel. HARLEY-DAVIDSON V Ie laatste jaren een onstuimige groei een van de grootste Harley-Dealers van Europa. Ti komt dan ook handen tekort. agen wij voor direkt iemand voor beschikken over goede kontaktuele en en zelfstandig te kunnen werken, ïg in verkoop is een vereiste, onze goed geoutilleerde werkplaats voor een ervaren eersteklas •ran montwrdi* zich wNapacWiwnn) telijke sollicitaties met pasfoto naar: astraat 121,4816 BG Breda tav. Dhr. J. Kennis in BREDA sr beginnen in Gemeenschapshuis Zaïwr •glaan 54 weer onze avondtaalcursusse^ >sen voor beginners en cursussen vo» 3e nadruk ligt op het leren spreken en va: einig schriftelijk huiswerk. De cursussep 4 lessen van 1 uur. Lesgeld 35.- Pf )5.- ineens. Geen inschrijfgeld! Inl. en Of ara, tel. 05910-40393. Marion van Dorssen was net tegen jaar toen zij zich als leerling-judoka bij sportschool Delta aanmeldde. Ronald Smits, de huidige trainer van je judoclub Hontenisse, was eerste leermeester. De toen in Sas van Gent woonach tige Marion van Dorssen was toen nog een van de vele jonge meisjes die zich jaarlijks aan meldden Van zo'n groep ver- dwijnt het gros na enige jaren en trekt het witte judopak nooit meer aan. Een ervaring rijker en mogelijk een illusie armer kiezen zij dan voor een andere bezigheid. Marion be hoorde niet tot de groep afha kers, zij bleef, zij het min of meer tegen haar zin in. „Ik voetbalde enorm graag en dat was dus mijn favoriete sport Lekker bezig zijn tussen de jongens betekende voor mij genieten. Na enkele jaren liep het mis omdat sommige spelers maar een halve wedstrijd mee mochten doen en ik een hele partij. Dat stuitte op verzet en zodoende heb ik Corn Boys verlaten," aldus Marion van Dorssen, die toen plotseling een keus moest maken tussen vol leybal of judo. Het werd judo, omdat zoals zij zegt: „Ik liever niet meer afhankelijk wilde zijn en dus geen teamsport meer wilde bedrijven." De Sasse was toen inmiddels 14 jaar. De ambities sluimerden, uitspraken in die richting wa ren er nog niet. Zelfs niet nadat dj bij de junioren de nationale titel in de groep tot 60 kilogram had gewonnen en een j aar later tijdens diezelfde nationale kampioenschappen in de cate gorie tot 66 kilogram zilver pakte. Nee, pas echt kiezen 1 zij in het 'rampjaar' 1984. &n jaar waarin de ziekte van Pfeiffer een streep door alle sportieve prestaties trok. »Na die ziekte, ik was toen 16 jaar, heb ik bewust gekozen voor het judo. Echt voor pres taties trainen en zaken als uit- gaan achterwege laten. Ook meer trainingsarbeid verrich ten omdat ik als 15-jarig meisje m tot de senioren behoorde," «dus Marion van Dorssen, die m de nationale titelstrijd nie mand minder dan wereldkam pioene Anita Staps als 'binnen komer' tegenover zich kreeg. Daar keek zij erg tegenop. Met eenzelfde 'handicap' knokte zij later tegen Irene de Kok. Wedstrijden die Marion van orssen min of meer al bij voorbaat de verliezersrol op zongen. Dat gebrek aan flair raakte zij kwijt tijdens de cen trale trainingen. In die oefen periodes werkte zij met voor- "°rade dames en kwam tot ontdekking dat haar 'afgoden' wk uit vlees en bloed beston- ®n: Een ontdekking die haar 'njdplan wijzigde. Daarmee ®eeg haar vriend, trainer en toeverlaat Staf de Moor, uitein- «Ujk zijn zia Want wat hij "ost en zei, nam Marion van orssen slechts voor kennisge- ™Jg aan. Er iets mee doen was Mere koek. Haar zelfvertrou- was zover nog niet. Het Kende 'het zit niet goed tusen ,,or®n'' was duidelijk aanwe- o rion van Dorssen was geestelijk nog niet rijp voor de achtsgreep. Zelf zegt zij 0Ver Dn j?rï°de: „Zowel Staps als th i waren technisch een 3 verder dan ik. Er echt van raeUa" er volgens dus da^1^ dat Staps en vai/r? ne Kok Marion hZL, ?®en van het interna- plateau hielden, brak de Delta-judoka toch rap door. In 1985 werd zij tweede bij de se nioren in de groep tot 72 kilo gram. Een jaar later pakte zij opnieuw zilver bij de nationale titelstrijd. In 1987 werd zij tij dens het Nederlands kam pioenschap derde, maar pakte de titel in de groep alle catego rieën. Marion van Dorssen had daarmee tegelijkertijd haar vi- sistekaartje afgegeven en was, zeker vanaf dat moment, een dame om rekening mee te hou den. Waarom dat kwam, legt Staf de Moor uit. „Het heeft al les met opbouw te maken en met veel praten. Zo kwam van het een het ander. Marion wil de, zoals zij mij liet weten, 'al les'. Zonder te weten wat zij daarvoor moest doen en laten. Ik heb het haar toen uitgelegd en ben het uit gaan proberen. Lopen, om maar eens een voor beeld te geven, kon zij niet. Hieraan werken was een ver eiste. Marion werkte daar kei hard aan mee, zo zelfs dat zij meer wilde dan verantwoord was. Zij wilde als het ware on middellijk hele dagen gaan trainen. Enorm intensief als een Irene de Kok, van wie zij wist dat die meer uren maakte dan zij. Dat zij zover nog niet was, was moeilijk aan haar verstand te brengen. Zij wilde steeds meer, maar vergat daar bij dat zoiets tijd kost. Want hoe je het ook draait of keert, opbouwen kost jaren en die tijd gunde zij zichzelf niet." Deze periode van opbouw bete kende voor Marion van Dors sen een kruis. Vertwijfeling sloeg toe, omdat zij naar haar eigen mening teveel geremd werd in haar dadendrang. Een drang die tot overtraining ge leid zou hebben als de rempe daal niet op tijd ingetrapt werd. Marion van Dorssen: „Ik zag en hoorde hoe anderen trainden en wilde dat dus ook. Nu pas ben ik er achter geko men dat de juiste weg is be wandeld. Met name merk ik dat aan de duurlopen. De uit werking ervan begint nu ge stalte te krijgen. De inspannin gen beginnen te lonen." Was Marion van Dorssen op provinciaal niveau met haar negen Zeeuwse titels al lang gearriveerd en behoorde zij tot de nationale damestop, inter nationaal moest zij zich nog manifesterea Als 'zilveren' dame viel zij buiten de bonds- uitzendingen en dat was een handicap. Arend de Bokx sprong als sponsor bij en dat opende enkele deuren. Marion van Dorssen kon door die fi nanciële injectie meedoen aan internationale toernooien. De confrontatie met de internatio nale toppers resulteerde in een goed wedstrijdrime en het op doen van een stuk ervaring. Deze ingrediënten vormen sa men met de dagelij ke trai ningsarbeid - 3 tot 4 uur per dag met duurlopen, interval- training, kracht/snelheidstrai ning en het perfectioneren van de judo-technieken - de hui dige basis van het aanstaande internationale optreden. Dat Marion van Dorssen ooit Nederlands eerste dame in de groep tot 72 kilogram zou wor den, lag in de lijn der verwach tingen. Dat zij nu al op dat plan gearriveerd is, kwam als een verrassing. Zoals bekend stopte Irene de Kok na de Europese kampioenschappen in Spanje. Een resoluut besluit dat Ma- Van onze sportmedewerker KOEWACHT - De or ganisatie die gedu rende 24 jaar garant stond voor De Omloop van Zeeuwsch-Vlaan- deren heeft nu zwart op wit, dat de twee daagse wedstrijd defi nitief niet doorgaat. In een schrijven van de KNWU wordt aange voerd, dat er voor twee wedstrijden met een der gelijk karakter - het Zeeuws-Vlaamse Wieler weekend heeft reeds de toezegging voor organisa tie komend seizoen - geen ruimte is in Zeeuwsch- Vlaanderen. Of de organisatie van De Omloop van Zeeuwsch-Vlaanderen stappen zal ondernemen tegen deze beslissing, is nog niet bekend. „Mis schien dat we nog pogin gen in het werk stellen om een eendaagse wedstrijd te organiseren, maar die beslissing ligt niet alleen bij mij. Wij zijn met acht bestuursleden en moeten ons daar nog eens goed over beraden", zegt een teleurgestelde Diana Pladdet, de laatste jaren één van de stuwende krachten achter De Om loop. Marion van Dorssen, nationaal al een topjudoka, gaat nu trachten internationaal furore te maken. De Terneuzense is er ambitieus genoeg voor. - fotowim kooyman rion van Dorssen deed opschui ven. Dubbel doorstromen zelfs, want nationaal werd zij num mer één en internationaal is zij plotseling kanshebster voor eremetaal. Bondscoach Gietelink erkent dat en treedt Van Dorssen, die in totaal twaalf uur onderweg is voor twee uur training in Nieuwegein, daarom anders te gemoet dan voorheen. De Zeeuwse was tenslotte nummer twee en moest nog komen. Nu ligt dat anders. Marion van Dorssen is de vedette. De aan dacht is navenant omdat zij voor successen moet gaan zor gen. Kortom, de tijd van toe valstreffers is voorbij. De 20- jarige, in september aan het CIOS in Goes studerende Van Dorssen, weet dat eveneens. Haar wedstrijdtactiek paste zij aan. „Vond ik het voorheen al mooi dat ik vier minuten via zwaar verdedigen overeind bleef, momenteel kies ik de aanval. Ik ga er dus echt in om te winnen, omdat ik weet dat passiviteit tot niets leidt." Is zij inmiddels uitgegroeid tot een internationaal bekende dame, binnen sportclub Delta blijft zij nog altijd dezelfde in nemende, hardwerkende 'tan te'. Een sportvrouw waartegen de regionale heren nauwelijks meer op de mat durven te ko men. De wetenschap tegen een dame in het grondgevecht ten onder te moeten gaan, is voor de meesten niet zo'n prettig vooruitzicht. Het geeft tevens aan dat Marion van Dorssen een judopak draagt dat regio naal gezien een maatje te groot is. Het bewijst ook dat het er weinig toe doet waar je woont. Topsporter worden kun je overal. Zelfs in Zeeuwsch- Vlaanderen. Van onze sportmedewerker AXEL - In haar elfjarige judocarrière heeft Marion van Dorssen uit Terneuzen al een aardige erelijst opgebouwd. De 20-jarige judoka behaalde inmiddels het Zeeuwse kampioenschap in haar klas in de pe riode 1979 tot en met 1987. In november is de titelstrijd 1988. In de groep alle catego rieën werd zij provinciaal kampioene in 1983, 1984, 1985, 1986 en 1987. In de nationale titelstrijd werd zij in 1982 eer ste bij de junioren tot 60 kilogram. In 1983 pakte zij zilver als junior in de groep tot 66 kilogram. Bij de dames werd zij in 1985 en in 1986 tweede en derde in 1987. In de groep alle categorieën werd zij titeldraagster in 1987 en zilveren medaille-winnares in 1988. Op het internationale toneel won zij in 1985,1986 en 1988 de 'Trofee van Vlaanderen'. In de open Belgische kampioenschappen werd zij als junior in 1983 derde. Dezelfde plaats behaalde zij dit jaar tijdens de open Duitse kampioenschappen in de categorie tot 72 kilo gram. Tijdens de open Nederlandse kampioenschappen werd Van Dorssen vierde. Winst was er tijdens de open Oostenrijkse kampioenschappen. Zowel in het 'Tournois de Paris' van dit jaar als tijdens de open Duitse titelstrijd won zij brons. Ereplaatsen behaald in de groep tot 72 kilogram. Naast deze grote toernooien won zij vele regionale wed strijden, waaronder het bekende Perminta-toernooi. Tilburg 1,. betreffende studieleiders', inlichtingen en gratis prospers H. Petets, teL: 04902-14769 Dhr. J- Maas, teL: 013-34Z4** n Tijdens kantooruren: teL: 013-368645 Opleidingen Handel^eter^happor AUfon St Joseohstraat 1 Hogeschool k atholiekk Leergangen en Avond-Heao. St losephstraat 5017 GG Tilburg NIEUWSOVERZICHT CADZAND - De commissie recreatief volleybal Oostburg/ Cadzand heeft voor het begin van de competitie een nieuw be stuur kunnen formeren. Peter Don en Hans Henry, de initia tiefnemers van het recreatieve volleybal in West-Zeeuwsch- Vlaanderen, hebben het bijltje er bij neergelegd. Die aderlating is opgevangen door voorzitter Piet Riteco, secretaris Johnny Verbeke en de bestuursleden C. Kramer, J. Pielaet en J. van Muiken. Die hebben in onderling overleg een nieuw competi- tieprogamma samengesteld. „Van veel kanten is er op aangedrongen het aantal wedstrijden op te voeren en de regelmaat te verbeteren. Deze competitie komt het dan ook niet meer voor dat er ploegen zijn, die gedu rende vier of vijf weken niet spelen", aldus Johnny Verbeke. „We zijn er dan ook in geslaagd iedere maandagavond tussen 20.00 en 23.00 uur de zaal in Cadzand te bemachtigen. Daardoor speelt men tweemaal in drie weken, maar het heeft wel tot ge volg dat een contributie-verhoging niet te vermijden was." Belangstellenden voor deze competitie kunnen zich opgeven vóór 31 augustus bij Verbeke of één van de andere bestuursle den. De recreatieve competitie gaat 19 september van start. KOEWACHT - Koewacht heeft, in het kader van het neder- laagtoernooi dat deze club als aanloop naar de competitie houdt, met 0-2 van Zaamslag verloren. Voor Zaamslag, dat voor het eerst op volle sterkte uitkwam, was dit één van de weinige positieve resultaten uit de oefenpe riode. De ploegen ontliepen elkaar weinig in het veld, maar de bezoekers waren iets slagvaardiger en gevaarlijker. Voor de pauze scoorde Co Ruitenburg en diezelfde speler zou na rust ook het tweede doelpunt voor zijn rekening nemen. Daarna kreeg Koewacht de kans om aansluiting te bewerkstelligen, maar Fonny van der Vloet miste een strafschop. TERNEUZEN - De tweede ronde van de KNVB-beker voor amateurs levert verschillende interessante duels op. Vandaag wordt al de derby HW'24 - STEEN (aanvang 16.00 uur) gespeeld en de wedstrijden Patrijzen - AZW (14.00 uur) en Tholense Boys - Serooskerke (14.30 uur). Dinsdag beginnen de wedstrijden om 18.30 uur. Streekduels zijn Terneuzense Boys - Vogelwaarde, Kloetinge - Goes en ook nog Veere - Arnemuiden. Daarnaast staat ook een kraker als Oostkapelle - Sluiskil op het programma. Overige wedstrijden zijn: Nieuwland - Oostburg, Steenbergen - Middelburg (zater dagteam), DOSKO - Wemeldinge, Walcheren - Philippine, WHS - Roosendaal, Moerse Boys - SPS en Vosmeer - Boeimeer. VLISSINGEN - Het toernooi dat de voetbalvereniging Vlissin- gen dit weekeinde houdt, heeft een sterke bezetting. Naast Vlissingen komen titelverdediger Middelburg, PSV 2 en het re serveteam van Willem II in actie. Willem II, dat gisteren al in Vlissingen arriveerde, komt met spelers als Jan Schalken, Corné Maassen, Bert Jansse en Bert Spé naar dit toernooi. Coach bij de Tilburgers is Adrie Koster. Willem II speelt in de eerste ronde tegen gastheer Vlissingen, dat als coach Jo Jansen op de bank heeft zitten. In het team van Vlissingen spelen onder meer Peter van Vossen, Geert Bouw man, Marcel Schenk, Arnold Back en de talentvolle Ronald van Oeveren. Vóór dit duel, dat vandaag om 19.00 uur begint, ko men om 16.00 uur de formaties van PSV 2 en Middelburg tegen elkaar uit. De Eindhovenaren worden gecoached door Rob Verbeek. Hij laat bekende spelers als Yilmas, Lodewijks, Berg huis, Veldman, Linskens, Koot en Anton Jansen in actie ko men. Middelburg-trainer Paul Telussa heeft zijn team gefor meerd rond Jan de Rijke, Hans Tellier en Sam Telussa. De strijd om de derde plaats begint morgenmiddag om 14.00 uur onder leiding van arbiter Jan Marnus. De finale, die om 16.00 uur begint, wordt geleid door scheidsrechter Kees Koey- -junio- PANMUNJOM (RTR) - De laatste voor-Olympische 'bespreking' tussen afge vaardigden van Noord- en Zuidkorea is vrijdag in Panmunjom op niets uitge lopen. Het enige onderdeel waarover de delegaties van elk vijf man sterk het eens waren was de datum voor een volgend gesprek: 13 ok tober, elf dagen na de slui tingsceremonie van de Spe len in Seoul. Park Jun-Kyu, woordvoerder van de Zuidkoreanen, deed nog een laatste beroep op het Noor den deel te nemen aan de Olympische Spelen. Volgens Park staat de deur voor de Noordkoreanen nog open tot de inschrijving over een week sluit. De huidige serie gesprekken tussen afgevaardigden van beide parlementen nam begin augustus een aanvang op ver zoek van de regering in Pyon gyang, die nog altijd een deel van de Olympische Spelen wilde huisvesten. Dat was het eerste directe contact tussen de twee landen sinds 1985. (ADVERTENTIE) BRESKENS - De oefenwedstrijd Breskens - Serooskerke, voor vandaag gepland, is omgezet in Breskens - Zaamslag. Dit om dat Serooskerke vandaag bekerverplichtingen heeft. De wed strijd, die gespeeld wordt op het sportveld Baersande, begint om 14.30 uur. Door Rinus Verberkmoes TERNEUZEN - Voor de Terneuzense rugby'ers begint 4 september de competitie. Een strijd in de tweede klasse Zuid-West, die Blue Diamonds een trapje hoger op de spor tieve ladder moet brengen. „Dit seizoen moet dat kunnen", aldus rugby-routinier Gerard Fokkens in zijn vooruitblik. tweede ploeg, waarop men tij delijk gehoopt had, ging niet door. Blue Diamonds kreeg daarvoor te weinig spelers op de been. Als tegenstanders krijgt het de formaties van REL uit Etten-Leur, RCE/PSV 2 uit Eindhoven, RCC 3 uit Roosendaal, Gorkum uit Go- rinchem, Elephants uit Eindho ven, Dukes 3 uit 's-Hertogen- bosch, Tarantula uit Tilburg, Tilburg 2 uit dezelfde stad en RSRC uit Rotterdam voorge schoteld. Een groep, waarin Blue Di- maonds een hoofdrol hoopt te vertolken. Dat het bij succes feest wordt in The Oval Ball, het clubhuis van Blue Dia monds, waarin Hans Wullems met Gerard Fokkens de secpter zwaaien, mag duidelijk zijn. Want wat dat betreft kunnen de Terneuzense rugby'ers er ook wat van. Trouwens gezel ligheid stond tot nu toe bij Blue Diamonds voorop. Bestuurs wijzigingen deden zich het af gelopenjaar niet voor. SEOUL (AFP) - Bij de Zuidkoreaanse staatstelevi sie MBC is vrijdag een alge mene staking uitgebroken. De werknemers willen met deze actie bereiken, dat zij een onafhankelijke redactionele status krijgen. Van de zijde van de regering werd verklaard, dat de actie neerkomt op een obstructie van de Olympische Spelen. MBC moet een derde van de Olympische registratie verzorgen. Chung Han-Mo, minister van cultuur en communicatie, heeft de statos 'in het belang van het pufcek' opgeroe^Tt weer aan het werk te gaa: Dat er enig optimisme in het Blue Diamonds-kamp te be speuren valt, ligt voor een deel aan het feit dat de groep bijeen bleef en in het gegeven dat er het voor eerst twee keer per week onder leiding van een ge diplomeerde oefenmeester ge traind gaat worden. „Jean- Louis Legrand is onze nieuwe man. Hij is ambitieus en kun dig. Ervaring deed hij onder andere op als speler en trainer bij Oemoemenoe", aldus Fok kens, die zijn zoon Harm het komende seizoen als opvolger van senior introduceert. Dat Blue Diamonds ditmaal eens niet geconfronteerd werd met 'weglopers', heeft het voor namelijk te danken aan het verbeterde optreden tijdens het vorige seizoen. Gerard Fok kens: „Verloren we in de be ginjaren regelmatig met fikse cijfers, vorig jaar wonnen we diverse wedstrijden en als we verloren, dan was het veelal met een draaglijke score. Die ontwikkeling heeft de motiva tie goed gedaan." Minder motiverend werkte het aantal afzeggingen, waar mee Blue Diamonds te maken kreeg. Teams als RCC, Tilburg en Rotterdam kwamen niet op dagen. De Blue Diamonds-spe- lers stonden zodoende diverse keren voor niets in hun plunje op het veld. De lol in het vrijaf nemen om mee te kunen doen, zakte daardoor zienderogen. „Je krijgt dan wel een 5-0 zege toegewezen, bevredigend wer ken doet dat niet. Als speler kom je om te spelen en niet om cadeautjes", aldus Fokkens. De rugbybond nam overigens maatregelen. Voor het ko mende seizoen betekent drie keer afbellen verwijderd wor den uit de ranglijst. Of het zal helpen is afwachten. Blue Diamonds komt vol gend seizoen, evenals in voor gaande jaren overigens,'met één team aan de start. De

de Stem | 1988 | | pagina 13