Uitnodigingsconcours in Axel IEEUWS KAMPIOENSCHAP ALLEEN BIJ JEUGD IN TREK Weinig animo voor meerkamp Hengstdijk schreef wielerhistorie Winkle Pieker populair Sluiskil laat Axel kansloos WIELERKLASSEMENT Huldiging motorcrossers Bekerduel vervroegd Tanja Tienpond opnieuw sterker met de speer pE STEM SPORT 2 VRIJDAG 26 AUGUSTUS 1988 «SStSiiMIÉl AUTOBEDRIJVEN B.V. FAASSEN prijskaarting Vleeskaarting Grote bingo VLISSINGEN - Op de Vlissingse kunststofac commodatie worden zaterdag en zondag de open Zeeuwse meer kampkampioenschap pen afgewerkt met de plaatselijke atletiek- combinatie AWOC als organistor. Halve marathon Haamstede Patrijzen bekert zaterdag tegen AZYY T14 fan onze irdesportmedewerker jXEL - Op het ruitersport terrein nabij de watertoren j Axel wordt zaterdag een litnodigingsconcours ge iden voor paarden en po 's. Naast alle clubs uit jeuwsch-Vlaanderen zijn irder uitgenodigd: Oran- j.'ron uit Vrouwenpolder, juid-Beveland uit Goes, De paardebloem uit Kloetinge De Schouwseruiters uit jreischor. [yoor de organisatie tekent de [Buitersportvereniging Axel, laarin de landelijke rijvereni- De Oranjeruiters en de jnyclub De Klepperijes sa- lenwerken. IVoorzitter Henk Cijsouw: nvankelijk hadden wij maar drie concoursen op het rooster staan, namelijk hemel vaartsdag, tweede pinkterdag en zaterdag 17 september. Deze laatste zaterdag in augustus is al vele jaren de dag van Het Vossereyers-concours in Abs- dale. Deze vereniging wilde om verschillende redenen dit jaar geen buitenconcours houden. Om deze datum op de wed- strijdkalender voor Zeeuwsch- Vlaanderen te behouden heb ben wij dit concours voor dit jaar overgenomen. Hoewel wij wel een goede organisatie heb ben en bijna alle voorzieningen in eigen beheer hebben, vergt het natuurlijk wel extra in spanning. Vooral ook omdat wij dit jaar met die vier con coursen de dressuurruiters in de gelegenheid stellen dezelfde dag een tweede dressuurproef te rijden. Alle dressuurcombi- naties worden dit jaar twee keer in Axel uitgenodigd. Zeeuwse leden en leden van de kring Zeeuwsch-Vlaanderen vier keer". Zo'n 230 dressuurruiters, honderd pony's en 130 paarden, staan op de startlijsten, waar van de helft bij de pony's en de paarden vanaf 13.15 uur hun tweede dressurproef rijden. Dat zijn in totaal 240 starts. De ijverige wedstrijdsecretaris is sinds vele jaren Joop Goossens uit Terneuzen. „Die tweede dressuurproef geeft voor het wedstrijdsecretariaat alleen maar extra werk in de indeling en het aantrekken van de jury leden, maar de grootste inspan ning komt voor rekening van de rekenkamer die onder lei ding van Piet Dieleman staat," zegt hij. Aanvankelijk stond in de Z2- dressuurklasse ook de provin ciale kampioen Eppo Roovers met Adron van De Paarde bloem op de startlij st, maar hij heeft afgemeld. Verder komt wel aan het vertrek bijna de hele Zeeuwse top, met reserve kampioen Kees Steendijk met Boy van Zuid-Beveland, Bram Cambier met Natache van De Oranjeuruiters, Marina de Fouw met Ticardo van De Ha- ringruiters, Renata Mahu met Vumona van De Honteruiters, Arna Lauret met Uitlanda van De Zwinruiterrs en clubgenote Suzan Malcorps met Urgent. Zij kampen om de grote Broodje Ben-trofee. In de Z-klasse springen voor paarden komen aan het ver trek: reservekampioene Inge Quist met Wagner van De Zwinruiters, Peter Kosters met Varant van Graeve Jan, Stefan de Vetter met Wonny H van Hulst en wiilicht nog Harold Cornelissens met Amon van Hulst. Hij liep vorige week een lichte blessure op in het par koers in Wemeldinge. „Ik hoop zaterdag in Axel van de partij te zijn," aldus Harold Cornelis sens, de loonwerker uit Kapel- lebrug. Het programma ziet er als volgt ui: 09.30 uur: aanvang in dividuele dressuur; 10.30-11.45 uur: springen pony's B- en L- klasse; 11.45 uur-13.00 uur: springen paarden B- en L- klasse; 13.15 uur: aanvang indi viduele dressuur tweede proef; 14.15 uur: parade en prijstuit- reiking voormiddag-dressuur; 15.00-15.30 uur: springen pony's M- en Z-klasse; 15.30-16.30 uur: springen paarden M- en Z- klasse; 16.30 uur: prijsuitrei king namiddagdressuur in de hoofdring. Het bestuur van De Oranje- ruiters uit Axel ziet er als volgt uit: voorzitter Henk Cijsouw, vice-voorzitter Rinus Murre, secretaris/penningmeester Piet Dieleman, wedstrijdsecretaris Jo Goossens en de leden Frans Dieleman en Jan Murre. |BV, DEN HAAG. TEL.070 - 4894 00. voor Bergen op Zoom e.o. BEDRIJF Bergen op Zoom (Nieuw-Borgvllet) - Tel. 01640-34254 r Breda e.o. -14, Breda, 076-213825 -Steenbergen-Tel. 01670-63291 I-Tel. 01660-3682 or retrie- ontw. nu nog dan voor zate, jij en ier geluk, s en toen i/Villemstr., Ik: Bel- ok blond, erg leuk, b. Br.o.nr. *w Zaterdag 27 aug. 14.30U. b.z.r. en jokeren. HCR Instuif" Hoek. Langestr. op vrijdag 26 aug., af"* 20.00 uur. Inleg 5,-,1 °f 2 prijs. Café De SmickS' Hulst. zat. 27 aug. om 20 u.J1 café de Kroon te St- Ja' steen. Van onze atletiekmedewerker Het zijn kampioenschap pen die bij de jeugd een knappe bezetting kennen met bij de B-jongens onder meer de nationale jeugd kampioen Rubin van Balen van PSV. Hij krijgt Eliot Thijssen tegen over zich en de Zeeuwse favo riet Gregory Lede. Ook Angelo de Klerk en Pascal Wedage, beiden van Scheldesport, zijn van de partij. Is de belangstel ling hier goed, anders ligt het, bij de senioren en dames. Bij de senioren staan tien namen op de voorinschrijvingslijst met van Zeeuwse zijde alleen An- dré Verwei van AV'56 en Roel van Laere van Scheldesport. Het is overigens nog niet zeker of Verwei daadwerkelijk aan de start verschijnt want hij sukkelde tijdens de individuele kampioenschappen afgelopen weekeinde met een blessure. Patrick Braems (Kortrijk), Fffip Hol weg (AV'40), Sjouk Steyns (PEC Zwolle) en eerste jaarssenior Paul van Loon van Spado lijken dan ook de kans hebbers in deze categorie. Bij de dames bleef de inschrijving beperkt tot vier, onder wie geen enkele Zeeuwse. Kees Houtepen van AV'56, Marco en Geert Boekema (beiden Dyna mo) en Gidi Kroon (eveneens Dynamo) zorgen voor de Zeeuwse inbreng bij de A-ju- «ioren. Bij de A-meisjes moe ten Liesbeth van Acker (RKHAV) en Mirjam de Vos (Scheldesport) mee kunnen dingen naar eremetaal. Hetzelfde geldt voor Susan van Acker (RKHAV), Danielle Spuessens en Marielle Amers- beek (beiden Scheldesport) bij de B-meisjes. Ondanks de ma tige seniorenbezetting spreekt Wim Hofman toch niet van te leurstelling. „Kijk we hebben wl eens meer belangstelling gekend, zeker bij de senioren, maar over de jeugd hebben we toch niet te klagen. Gewoon doorgaan, de jongens die ko- ®en hebben er voor getraind dus hebben recht op hun wed strijd. Zij mogen er toch niet de dupe van worden? Ik denk dat het potentieel in Zeeland op dit Moment er gewoon niet is". De heren werken, evenals de ^-jongens, een tienkamp af. De H-Jongens een negenkamp ter wijl de meerkamp van de da- Mes en AB-meisjes uit acht on derdelen bestaat. Zaterdag be- Sronen de wedstrijden om 11.00 Mir en zondag om 10.00 uur. aast de meerkampen staat er jj°k een aantal bij nummers op onze atletiekmedewerker I^AMSTEDE - De atletiek- )M,enJglnS Delta Sport houdt 27 augustus een halve Haamsted 'X)ssen van kMATTlo?p staat °Pen voor iAU-licentiehouders en „£mers. Gestart wordt om Het organisatiecomité van de wielerronde van Hengstdijk. - FOTO WIM KOOYMAN Door Eddy de Schrijver 'HENGSTDIJK - Het wie- Iercomité Hengstdijk viert zaterdag het dertig jarig bestaan. Maar al lang daarvoor had Hengstdijk een bekende naam opgebouwd als 'wielerdorp'. In die tijd staken Leon Herman, Bertus Kriekaert en Emery Schelfout de kop pen bij elkaar om eens flink uit te pakken. In 1955 was Hengstdijk de huldi gingsplaats van de vader landse Tour de France renners. Direct na aan komst in Parijs vertrok het Nederlands gezel schap onder leiding van wijlen Kees Pellenaars naar Hengstdijk om er op een zondagmiddag gehul digd te worden. „En toen stond Amsterdam wel op zijn kop. Die mensen daar hadden natuurlijk de winnaars van het ploe- genklassement graag als eer ste in hun midden gehad, maar Hengstdijk was ze voor", aldus Emery Schel fout, die jaren deel uit maakte van het wielercomi- té. De komst van de nationale wielerploeg met daarin Ger- rit Schulte en Peter Post bracht duizenden mensen op de been. „Ik schat dat er zo'n achtduizend mensen stonden te kijken. Hengstdijk zat stampvol. Maar er heerste een geweldige sfeer. Als ik er op terugkijk vind ik het best de moeite waard geweest", legt Schelfout uit. Kees Pellenaars was trou wens in Hengstdijk geen on bekende. Hij kwam er dik wijls jagen bij de vader van wielercomité-lid Leon Her mans. „Die man wist Pelle naars over te halen om als eerste naar Hengstdijk te ko men. Als je Amsterdam in de wielen rijdt, is dat toch geen kleinigheid", meent Schel fout. In 1955, 1956 en 1957 draaide de profkoers van Hengstdijk op volle toeren, maar in die tijd ontbraken de sponsors. „Daar had men vroeger nog nooit van ge hoord. Het was dus een groot risico een dergelijke koers te houden. Op den duur durf den wij dat risico niet meer aan en zijn we op het houden van amateurkoersen overge gaan. Maar daar speelde nog een belangrijke reden mee. We hadden hier in het dorp een aantal feesttenten staan en die werden door de wind omvergeblazen. Het bete kende zo'n beetje het faillis sement", weet Schelfout zich nog goed te herinneren. De eerste profkoers was direct een groot succes. Nie mand minder dan Peter Post zegevierde in Hengstdijk. Gerrit Schulte werd in de spurt verslagen. „Direct na afloop stak Schulte zijn te leurstelling niet onder stoe len of banken en hij zei dat Post nooit een goede renner zou worden. Achteraf heeft hij toch bekend het verkeerd ingeschat te hebben", zegt 'meester' Schelfout. De deelnemers aan de profkoers werden allen door de toenmalige pastoor Bon- gaards op de pastorie geze gend. Ook een complete ra dio-ploeg met de in die tijd bekende Barend Barendse was in Hengstdijk van de partij en het verslag van de koers werd later op de dag uitgezonden. Toen de prof- en amateur- koersen geen haalbare kaart meer waren sloegen andere mensen de handen ineen en vormden het huidige wieier- comité. „We wilden per se een koers houden om het dorp wat levendig te houden. Want dorpen als Walsoorden, Ossenisse en Rapenburg hadden in die tijd ook alle maal een volkskoers. Hengst dijk mocht niet achterblij ven. Dat was een leuke tijd. Koersjes rijden met een fietsband als hoofdprijs. Daar werd keihard voor ge knokt. Ik heb zelf ook nog meegedaan aan die wedstrij den. Er hing echt een goede sfeer. Daar denk ik nog wel eens met weemoed aan terug. Die sfeer heerst er nu niet meer al moet ik zeggen dat ik de laatste jaren toch verbete ring proef. We zijn terug op de goede weg", zegt Van Gas sen. Het wielercomité Hengst dijk werkt eendrachtig sa men met de Zeeuws-Vlaamse Trimfederatie. „Een samen werking die uitstekend ver loopt. Jammer, dat we de da- meskoers van het pro gramma hebben moeten schrappen. Je kunt moeilijk voor tien dames een koers or ganiseren. Vroeger kreeg je zo een dame op de fiets, maar dat moet je nu niet meer pro beren", meent de voorzitter, die samen met Piet Kerk- haert, Piet van Dijk, Guido Cappaert, Hipoliet Mahu en Gerard Dankaart het huidige bestuur van het wielercomité Hengstdijk vormt. Zaterdag rijden de trim mers dus weer in Hengstdijk. Deze keer om de Grote Prijs Hengstdijk vanwege het ju bileum. Om 13.30 uur gaan de recreanten/veteranen van start en ruim een uur later is het de beurt aan de A-trim mers met als favorieten Henk Peters, Robert Cloe- tens, René Heyboer, Jan Dubbeldam, Honoré Pieters en Jean Paul Vlassenrood. programma, met onder een 200,400 en 1000 meter voor de senioren en een 3000 Meter voor de dames. 12.00 uur. .Inschrijven in ma- •Mge Lisduna in Haamstede. Door Rien van Nunen In een tijd dat de prijzen voor de vaste hengels de pan uitrezen werd, geluk kig voor de sportvissers, de Winkle Pieker 'uitge vonden'. Goed beschouwd zijn de duurdere vaste hengels ook niet bedoeld voor Jan Modaal. Het zijn de wedstrijdvissers ge weest die met hun ex treme eisen de hengel- markt in Nederland danig beïnvloedden. Lengtes tot 14 meter (en daar valt volgens mij gewoon niet mee te vissen) zijn geen uit zondering meer. Natuurlijk zijn de prijzen van dergelijke hengels allang teruggedron gen tot meer aantrekkelijke proporties. Bovendien zijn er in de lagere prijsklassen heel wat zeer acceptabele vaste hengels te koop. De Winkle Pieker slaat wat dat betreft toch alles. Men kan voor een paar tientjes een leuke Pie ker aanschaffen, de betere hengels vindt men echter in de getallen met drie cijfers. In korte tijd is dit soort hengels erg populair gewor den en niet zonder reden. De prijs was de eerste. Op de tweede plaats heeft men ont dekt dat het nieuwe hengel- wapen extra effectief is op afstanden welke men nu met de veertien meterstokken tracht te bereiken. Men vangt op eenvoudige wijze meer en grotere vis. Doet men het goed dan is de visse rij met de Winkle Pieker een aantrekkelijke actieve visse rij, met veel kansen. Echter, men vat het vissen met de voerkorf ook heel vaak op als een makkelijke manier van vissen. Lui en, in mijn ogen, onaantrekkelijk. Het kan mij niet schelen hoe groot de bra sem was of de karper die men er mee heeft gevangen. Wanneer die vis niet uiterst actief is bevist is er geen barst aan. Men kan dan beter een fuik zetten, dan vang je nog meer Dat is namelijk het grote nadeel van deze uit Noord- Ierland en Engeland overge waaide visserij. Nimmer zal men opkunnen tegen de pre cisie, de snelheid en de ac tieve manier van vissen als bij de vaste stok. Daar kan geen enkele andere visserij tegenop. Opvallend veel sportvis sers vissen op dit moment met een Winkle Pieker. Het zal niet lang duren, vermoed ik, of de vaste stok wordt een specialiteit van weinigen. De sportvisserij heeft er een leuke manier van vissen bij gekregen. Men bereikt 'viswinkels' waar men vroe ger niet bij kon. Record na re cord wordt met de Winkle Pieker verbeterd. Vooral de Schiedammer Wout van Leeuwen heeft (via veel eigenbouw) de Pickervisserij in het Rotterdamse bekend gemaakt. Ook kan men al Nederlandse boeken over dit onderwerp aantreffen in de hengelsportzaak. Pierre Bronsgeest is daarvan meestal de geestelijke vader. Kortom, vis vooral met de Winkle Pieker waar het maar kan. Ook op reis is het een goed vangmiddel. Licht, makkelijk vervoerbaar en men kan er ook brede riet kragen mee te lijf. Wil men echter ook leren vissen dan is een vooropleiding met de vaste stok een 'must'. Niet voor niets heeft de OVB zo juist weer een aantal zeer succesvolle hengelkampen voor de Jeugd achter de rug bij Willem Zandstra te Sneek. Amateurs: 1. N. v.d. Klundert (Hoogerheide) 566 punten, 2. J. de Crom (Hoogerheide) 443, 3. R. v. Vlimmeren (St.-Willebrord) 425, 4. R. Bijvank (Westdorpe) 410, 5. T. Akkermans (Prinsenbeek) 409, 6. K. Jonkers (Oud-Gastel) 390, 7. P. Barten (Zevenbergen) 290,8. H. Rovers (Roosendaal) 269,9. P. Mol ('s-Gravenpolder) 265,10. P. Hee- ren (Sprundel) 236, 11. T. Fase (Oud-Vossemeer) 235, 12. K. v. Goethem (Sluiskil) 214, 13. V. Timmermans (Hoogerheide) 200, 14. C. Schouwenaar (Goes) 198,15. F. v. Leur (Roosendaal) 188 pun ten. Junioren: 1 R. Sestig (Ooster- hout) 509 punten, 2. P. Konings (Roosendaal) 279, 3. P. Kroonen (Raamsdonksveer) 232, 4. J. Blij- levens (Oosterhout) 200, 5. M. Castelij ns (Steenbergen) 193,6. H. Loonen (Breda) 167,7. A. de Jong (St-Willebrord) 160.8. M. v. Hees (Zundert) 158, 9. A. Pijnenburg (Oosterhout) 153, 10. R. Kroon (Oud-Gastel) 143, 11. E. v. Meer (Oud-Gastel) 141, 12. L. Keijzer (Baarle-Nassau) 128,13. H. Brans (Bosschenhoofd) 116, 14. L. Vreeke (Oudenbosch) 113, 15. H. Neüs (Breda) 108 punten. Nieuwelingen: 1. J. v.d. Klundert (Hoogerheide) 261 punten, 2. R. Leeuw (Steenbergen) 249, 3. W. Maas (St.-Willebrord) 236,4. M. v. Oord (Hank) 235,5. M. Verwijme- ren (Breda) 229, 6. E. v.d. Boom (Dongen) 180, 7. M. Akkermans (Nieuw-Vossemeer) 166, 8. J. v. Cadzand (Westdorpe) 154, 9. T. Schalk (Galder) 147,10. R. Oomen (Etten-Leur) 141,11. R. Boogaard ('s-Gravenpolder) 131, 12. D. Fransen (Westdorpe) 124, 13. P. Jongenelen (Oudenbosch) 120,14. C. Keyl (Halsteren) 119,15. R. Lij- baert (Sluiskil) 104 punten. Beroepsrenner PATRICK VAN PASSEL uit Sluiskil eindigde als tiende in een profkoers in het Belgische Zottegem. Winnaar werd Chris Scharmin. Bij de junioren was er een tiende plaats voor EDWIN VAN WATERSCHOOT uit Kloosterzande in De Klinge. PATRICK VAN DE VIJVER uit Zuiddorpe werd twaalfde in Zaffelare. AXEL - Tijdens een feestelijk bijeenzijn op het Axelse mo torcrossterrein worden vrijdgaa 26 augustus de RES-prij- zen uitgereikt. De regionale motorcrossers krijgen deze aandenkens als waarde ring voor hun vertoon in de zogenaamde zomerwedstrijden. De overhandiging van de bokalen geschiedt door de Axelse wethou der van sportzaken Harry de Mul in de feesttent op het Axelse motorcrossterrein. Een onderkomen waarin een drive-in-show vanaf 21 uur voor de muzikale omlijsting van het motorbal zorgt. De prijsuitreiking begint een uur later. SAS VAN GENT - Sluiskil onderstreepte nog maar eens ten overvloede de uitstekende vorm, waarin het momenteel verkeert. Axel ondervond dat, want die ploeg werd op eigen terrein naar een kansloze 2-7 nederlaag gespeeld. Hoek won met 2-3 bij Breskens, Vogelwaarde verloor nipt van St-Gillis (1-2) en Groede moest ruim het onderspit delven tegen FC Knesselaere: 1-5. AXEL - SLUISKIL 2-7 - Zowel voor als na rust domineerde Sluiskil nadrukkelijk. Bij rust was de stand al 0-3 door drie treffers van Mark de Kunder, die in beeld is bij de Belgische derdeklasser St.-Niklaas en daarvoor reeds een oefenwed strijd speelde. Door treffers van Bennie van Leeuwen, Paul van der Hooft en Gerard Maas liep Sluiskil uit naar 0-6, voor dat Fonny Verstraeten tegen kon scoren. Dennis de Bruijne maakte er 1-7 van en Eric Dey nam het tweede Axelse doel punt voor zijn rekening. BRESKENS - HOEK 2-3 - Een snelle en aantrekkelijke wed strijd met weinig krachtsver schil. Hoek kwam gemakkelijk aan zijn doelpunten, omdat er regelmatig misverstanden on stonden in de Breskens-verde- diging. Frank Hemelsoet bracht Hoek in de eerste helft op een 0-2 voorsprong. Op aan geven van Henk Ottens scoorde Johnny Livramento 1-2 en kort daarna kreeg Breskens een goede kans langszij te komen, toen diezelfde Livramento ge vloerd werd en Henk Ottens een strafschop mocht nemen. Die faalde en toen even later Gijs Lokhorst Hoek op 1-3 AXEL - Patrijzen ontvangt zaterdag 27 augustus AZVV in de tweede ronde om de KNVB-beker Zuid 1. Dit treffen in 's-Heerenhoek stond voor dinsdag 30 augustus op de rol, maar aangezien beide partijen liever eerder wilden spelen, besloot men tot een ver vroegde wedstrijd. Het treffen zaterdag begint om 14.00 uur. AZW speelt 30 augustus ove rigens wel. Het werkt dan een vriendschappelijk duel af tegen Hontenisse. bracht, was de strijd beslist. Kort voor tijd kon Johnny Li vramento, opnieuw op aange ven van Henk Ottens, 2-3 sco ren. VOGELWAARDE - ST.-GIL- LIS 1-2 - Een goede wedstrijd met snel voetbal. St.-Gillis, dat uitkomt in de provinciale derde klas, nam voor de pauze via Bosman een 0-1 voorsprong. Kort na rust maakte de lang geblesseerd geweest zijnde Guido Gelderland er met een afstandschot 1-1 van, maar de iets betere Belgen kwamen verdiend aan de zege door een treffer van De Loos. GROEDE - FC KNESSE LAERE 1-5 - De uitslag spreekt voor zich. Deze topploeg uit de provinciale vierde klas was duidelijk een maat te groot voor Groede. Bij rust was het 0-3. En ook het tegendoelpunt, dat de stand op 1-4 bracht, kwam van een Belgische voet. In de slotfase werd het nog 1-5. Van onze sportmedewerker HULST - Het beker duel tussen HW'24 en Zaamslag, dat bij een 4-0 stand in het voor deel van HW'24 ge staakt werd, is defini tief in het voordeel van HW'24 uitgevallen. Daardoor kan HW'24 in de volgende ronde aan treden tegen streekgenoot STEEN. Om de nodige publieke belangstelling te trekken, is het duel HW'24 - STEEN, dat aanvankelijk op dinsdag 30 augustus gepland stond, vervroegd naar za terdag 27 augustus. Deze derby op het Hulsterse sportpark begint om 16.00 uur. Van onze atletiekmedewerker ZIERIKZEE - Tijdens avondatletiekwedstrijden op de kunststof baan De Bannink in Zierikzee presteerde Tanja Tienpond van Dynamo opnieuw knap met de speer. Ze won dit onderdeel met een afstand van 37 meter en 19 centime ter. Tijdens de jongste Zeeuwse kampioenschappen in Middelburg bracht ze haar eigen Zeeuwse record op 41.41. AV'56-junior Kees Houtepen, die bij de senioren uitkwam op de 400 meter horden, won deze wedstrijd in een knappe tijd van 57.2. De belangstelling voor deze avondwedstrijden was trouwens groot met grote deelname vanuit Zuid-Holland en West-Brabant. Zo kende de 1500 meter een sterke bezetting met als winnaar Toine van Leent van Sprint Breda. Zijn winnende tijd was 4.03.2. Henk Klop (Fortuna Vlaardingen) werd tweede in 4.04.4 en Hans Saman van Delta Sport derde in 4.05.5. Arjen den Boer van AV'56 won zowel de 300 meter horden in 42.0 als het verspringen bij de B-junioren met 5/17 meter. Lenny Oss^raarde van AV'56 pakte de winst op de 60 meter vlak bij de D-meisjes met een tijd van 8.8 vóór haar clubgenote Anjolie Wisse, die 9.0 realiseerde.

de Stem | 1988 | | pagina 9