Toch minder geld voor helidienst 4 Ik moet maar eens gaan zwijgen' STREEKMUSEUM UZENDUKE WERKT AAN OPLOSSING PROBLEEM takels voor igen in plan 1 Aardenburg Belgen beheersen boiling ERAPPORT .Lei ij )DIUM ;heater verkoopt enten op straat WEEKENDDIENSTEN Ingebruikname pijporgel in gereformeerde kerk Breskens )E STEM VAN ZEELAND 4 VRIJDAG 26 AUGUSTUS 1988 T20 Heterdaad lint-Niklaas met merken JZENDIJKE - De beheerscommissie van het West-Zeeuws-Vlaamse streekmuseum in IJzen- dijke gaat op haar eerstkomende vergadering nog eens bekijken wat de mogelijkheden zijn om je toegankelijkheid van het museum te verbete- Fotokring Pola exposeert ,ELI) BESCHIKBAAR 5as Opgraven COLLEGE OOSTBURG ZWICHT ONDER POLITIEKE DRUK Van onze verslaggever ren. Geen geld WK hengelen zoet water nabij Damme Liftje Smokkelronde in Aardenburg PATER JOS PIRENNE NEEMT AFSCHEID VAN OOSTBURG Overste Schrappen Natuurband Missen Internationale viswedstrijd van Breskens tot Nummer Een fieuw de toor- jiauto uit die van liep Ihade letsel band gara- fTer- nkele duizenden guldens aan g^. deren werd ontvreemd heeft de gemeentepolitie de 25-ja. rige Terneuzenaar A. O. aan" gehouden. De man blijft Ejicopter voorlopig in verzekerde be. - '-1- waring. TERNEUZEN - Bij een in. braak in een opslagruimte van het gemaal van het Wa terschap De Drie Ambachten in de Koegorspolder werden mejuffrouw C. K. uit Sas van Gent en H. V. uit die plaat, woensdagavond op heterdaau betrapt door de politie. Na verhoor zijn beiden weer 01 vrije voeten gesteld. OOSTBURG - De discussie end het al dan niet finan- jeel ondersteunen van de licopter-hulpdienst uit t Belgische Brugge blijft je politieke gemoederen in jostburg bezighouden. «et gemeentebestuur van Oostburg is deze week op zijn ..treden teruggekeerd. Vorige week donderdag 0e het college de Belgische werden hulpdienst nog een eenmalige lijdrage van 9100 gulden aan- SS Toegankelijkheid moet beter |T is felijk. een i van lie in Ihijn- eld- ncie delijk eker Ischil- lat de boet- pn in orbij. ge- irialen t kfjk- |ruim- wor- voor |og tot gen is. ral de |e via ereikt i wer- eld- derne iioneel rlijke ktische )k cy- de he- bij die door de maker van deze wer ken vaak fijntjes maar scherp op de korrel genomen wordt Voor de inrichting tekende de Wase Kunstkring. Het ge- dij heel is smaakvol opgezet. De expositie kan dagelijks be zocht worden, ook op zater dag en zondag. De toegang is gratis. FOTOKRING Pola in Sluis houdt het laatste weekeinde van augustus en het eerste weekeinde van september de jaarlijkse tentoonstelling. Vo rig jaar trok het werk van Pola achthonderd bezoekers. Volgens de fotokring is er met schaarse middelen toch een interessante verzameling bij eengebracht. De expositie heeft onderdak gevonden in de stadhuiskelder van Sluis. Er is dit jaar ook werk van een gastfotograaf aanwezig. Deze keer is de keus van Pola gevallen op Bas van Wingen uit Kapelle-Biezelinge. De tentoonstelling is 27 en augustus en 3 en 4 september te zien tussen 10.00 en 19.00 uur. De toegang is gratis. unnen Trouvaille. Een dag eerder K>nne- gaat het Zuidlandtheater ook het al de straat op. Tijdens de uziek- vrijdagse koopavond staat de lland- stand in de Noordstraat voor Het jazzcafé Porgy and Bess, ijk de Zoals bekend wordt thea terkrant van het Zuidland Axel- deze week huis-aan-huis ver- het spreid in heel Zeeuwsch- lag 27 Vlaanderen. De verkoop van n 17.00 abonnementen begint maan- estand dag 29 augustus om 10.00 uur. jralerie pgravingen in het bestemmingsplan rg kunnen worden voortgezet, emde Rammelaere was van mening, dat er met het graafprojeet geen Aardenburgs maar een algemeen belang gediend was^ Om die reden vond hij dan ooi dat provincie en Rijk in de bui del moesten tasten. Burgemeester E. Jongmans was het pertinent oneens wet J die stelling. „Allereerst gaat het om graafactiviteiten opions grondgebied. En ten tweede hebben we door het project en de recente vondsten van R°' meinse overblijfselen aardig wat bekendheid gekregen rder- kbaar -ediet aads- Lijst) Sasse lVOK rdag) Van Sasse neen- ;ennis 1. ver- e-spe- AVOK mid- el met omen. mini- amma. n, ne- in het gepast. ver- gorden, krijgt een T- gratis van 8 ieelne- infor- bal. Deze week nog werden opna men gemaakt voor het tv-pr°' gramma Van Gewest tot Ge west dat volgende week Ml worden uitgezonden", voerde Jongmans aan. Rammelaere hield echter voet bij stuk, hetgeen de burge meester bracht tot de opwer king 'laat dan nu in de annalen opnemen dat raadslid Ram^,eI laere heeft tegengestemd zodat eenieder dat over 2000 jaar kan lezen'. Het raadslid liet zt® hiermee niet van de wijs brew gen en reflecteerde: „Als ze dat dan lezen, dan graven ze wil misschien ook nog op". Het ge* meentebestuur van Aard®11' burg verwacht dat provincie e de Rijksdienst voor Oudheid kundig Bodemonderzoe (ROB) de resterende voor de extra proefopgrav,° zullen bijleggen. ian onze verslaggever bieden, maar de gemeenteraad vond dat subsidiebedrag aan de hoge kant. Onder politieke druk heeft het college het bedrag nu te ruggeschroefd tot maximaal vijf mille. Het nieuwe voorstel wordt vandaag, vrijdag, be sproken door de leden van de financiële commissie. Het Oostburgse gemeentebe stuur blijft waarde hechten aan het instandhouden van de voor Nederland vrij unieke hulpverleningsdienst. Nader onderzoek heeft echter uitge wezen dat de bijdrage waarom het Instituut voor Dringend Medische hulpverlening uit Brugge, de exploitant van de helidienst, had gevraagd, aan de hoge kant was. De Brugse helidienst krijgt namelijk, wanneer de helicop ter uitvliegt, een vergoeding van het Algemeen Ziekenfonds voor West-Brabant en Zeeuwsch-Vlaanderen van 2300 gulden per uur. „Dit be drag, afgezet tegen de exploita tiekosten van de helikopter leert, dat deze vergoeding be paald niet laag is. In feite," zo stelt het college, „werkt de he lidienst goedkoper, maar het tarief is gebaseerd op dat wat in Nederland bij baby-vervoer gebruikelijk is." Om die reden vindt het Oost burgse gemeentebestuur een lagere eenmalige bijdrage aan het Instituut op zijn plaats. De gemeenten Sluis en Aarden burg hebben overigens wel in gestemd met de gevraagde sub sidie van twee kwartjes per in- De commissievergadering in het Oostburgse gemeentehuis begint om 14.00 uur. commissie heeft besloten om zich nog eens over het probleem te buigen, nadat er klachten van de regionale jejaardenraad waren binnengekomen. Volgens de raad is het voor veel mensen parktisch onmogelijk het museum te bezoeken, omdat er geen lift in het ge- xiuw aanwezig is. De raad tót de commissie verzocht maatregelen te treffen. ,0p 7 september zullen we de kwestie weer eens bespreken," io liet H. van de Vijver, lid van ie beheerscommissie, gisteren neten. „Overigens," zo ver- ïan onze verslaggever DAMME/SLUIS - Op za terdag 10 en zondag 11 sep tember wordt in de Damse Vaart, op een steenworp af- d van de Nederlands- Belgische grens, het wereld kampioenschap zoetwater vissen gehouden. De organisatie van het evene ment is in handen van het stadsbestuur van Damme en drie Belgische sportvissersbon- iden. Verwacht wordt dat een kleine tweehonderd hengelaars vit twintig landen aan het eve nement zullen deelnemen. Het organisatiecomité schat dat so'n 35.000 mensen de verrich ten van de hengelaars vanaf kanaaloevers zullen gade slaan. De deelnemers gooien hun Jengel in vanaf een gemar keerd stuk van de linkeroever tan de Damse brug en de Si phon, iets ten zuiden van Sluis. Voor de toeschouwers is er een feestterrein ingericht, vanaf dit terrein kan middels video-schermen het verloop van het wereldkampioenschap vissen worden gevolgd. In verband met de ver wachte grote publieke belang stelling heeft het stadsbestuur van Damme verschillende tij- Wijke parkeerterreinen laten aanleggen. De routes naar deze «treinen worden bewegw- 'izerd. De wedstrijden begin- ^terdag 10 september om uur. Zondag omstreeks 00 uur zal bekend zijn welk 'and de wereldtitel van Groot- jjnttannië, kampioen in 1987, overgenomen. volgde hij, „zouden ook wij graag de toegankelijkheid van ons museum graag verbeterd zien. We trekken met onze the ma-exposities heel wat oude ren en dat willen we graag zo houden. Alleen het grote pro bleem is dat we over te weinig financiële middelen beschik ken om een goede oplossing voor de kwestie te creëren. We hebben al eens laten onder zoeken hoe we de toegankelijk heid konden verbeteren, maar uit dat onderzoekje bleek dat er nog heel wat breekwerk zou moeten worden verricht en dat kost nu eenmaal geld." Volgens Van de Vijver leent het museum, een oud-gemeen tehuis, zich niet voor moderne maatregelen. „We kunnen niet zomaar ergens een liftje zetten, was dat maar waar. Nee, zon der breekwerk valt er weinig op te lossen," aldus Van de Vij ver. De museumcommissie neemt het door de bejaardenraad aangekaarte probleem echt se rieus. „We zullen dan ook na de vergadering weer in contact treden met het gemeentebe stuur van Oostburg om met hen te bekijken wat we kunnen doen," aldus van de Vijver. De kwestie van het IJzen- dijkse museum staat overigens niet op zich. Woensdag deed de Zeeuwse Stichting voor Revali datie nog haar beklag over de toegankelijkheid van de andere musea in Zeeland. De helft van de twintig Zeeuwse musea is, volgens het onderzoek van de stichting, voor mensen in rol stoelen niet te bezoeken. Van onze correspondent AARDENBURG - De trim- club Aardenburg houdt zondag de negende uitgave van de Smokkelronde, die als vrije toertocht of als sterrit verreden wordt. De afstanden zijn naar keuze zestig of negentig kilometer. Er kan vanaf 09.00 uur worden ingeschreven en gestart in café De Zwaan, het clublokaal van de organiserende trimclub. Vo rig jaar trok dit evenement 113 deelnemers. „Als de weersom standigheden ons gustig gezind zijn, moeten we dit aantal ze ker ook dit jaar halen," aldus Albert Galle, voorzitter van de trimclub Aardenburg. n onze verslaggever 'JZENDIJKE - De ploeg van Ceriel D'haese toonde zich in door de familie Vermeulen gehouden bolling in Ijzen de de sterkste. In een spannende finale versloeg die ™§het Maldegemse team dat aangevoerd werd door Ge- belangstelling voor deze bolling, gehouden op de banen van jf'Cub Molenzicht in IJzendijke, was groot. Maar liefst 141 bol- fs waren naar het vestingstadje gekomen. Zij werden verdeeld pelotons van drie man. ue ploeg van Ceriel D'haese uit Bassevelde was de eerste ploeg j Zjch plaatste voor de finale. Om de tweede finaleplaats streden Pleog van Gerard D'Hoore en André Cretel. Met 9-5 trok de I rv -100re aan het langste eind. sn "e finale ging de ploeg uit Maldegem echter ten onder na een TOnende strijd. De ploeg D'Haese nam aanvankelijk een ruime ""■sprong, 1-7, maar moest toen toezien dat de ploeg D'hoore te- iwam tot 7-7. De ploeg D'haese bleek echter over de langste W te beschikken en won uiteindelijk met 9-7. tordrvU D'haese, Maurice van Zeeie, Danny van Hijfte; 2. Ge- Willy Longueville, Harcy Demeyere; 3. André Cretel, Ro len* uan der jeugd, Jerome Overmeire; 4. Ronny Dupon, Ronald Goos- tjis:man Goossens; Johan Blondeel, Eddy Minnaert, Romain Goet- tu8ene Rijkaert, Frans Riteco, Sjaak Ekkebus. Pater Jos Pirenne voor de kerk in Oostburg. „Een roomse rakker in een ruitjesjas" FOTO DE STEM/COR J. DE BOER Door Romain van Damme OOSTBURG - Het gesprek neemt soms verrassende wendingen. Pater Jos Pirenne heeft in zijn leven zoveel ge daan dat het niet moeilijk is over te schakelen op een an der onderwerp. Maar van een lofzang wil de pater niets we ten. Hij deed zijn werk. „Niet meer dan een ander". Zeventig jaar geleden kwam hij in Tilburg op de wereld. „Mijn moeder was een Gel derse, mijn vader was Belg. Misschien dat ik daarom al tijd graag dicht tegen de grens aan gewerkt heb". Hij sloot zich aan bij de paters maristen en kwam in 1945 in Hulst terecht. „Ik werd tweede prefect in het Kleinse minarie. Ik kreeg een studie opdracht, geschiedenis leren. In 1952 voltooide ik die stu die". Geschiedenis is nog altijd een van zijn grote liefdes. „Dat is niet zo maar uit de lucht ko men vallen. Mijn vader had veel belangstelling voor de geschiedenis en een broer was rijksarchivaris in Brabant. Gechiedenis is prachtig en zo belangrijk. Het heeft me ge leerd de zaken betrekkelijk te zien. Er is altijd een lijn van het heden naar de toekomst. Jammer dat geschiedenis soms zo stiefmoederlijk be handeld wordt. In de keuze pakketen op de scholen wordt geschiedenis vaak als sluit stuk gezien. Ik weet het, je moet jouw vak niet als het belangrijkste zien. Je moet het kunnen plaatsen. Maar er is altijd iets aan de gang, veel meer dan we zelf kunnen plaatsen". In 1954 werd hij overste in Hulst. Zes jaar later werd hij provinciaal overste van de provincie Nederland in de orde der Maristen. Dat bleef hij tot 1966. Toen verviel pro vinciaal. „Er was sprake van een ommekeer. Er kwamen minder paters, ik werd weer overste en leraar geschiedenis aan het Janseniuslyceum". Tot 1971 bleef hij overste. Toen vroeg hij zelf ontslag. Ie VOLGENDE MAAND keert pater Jos Pirenne terug naar Hulst. De komende dagen begint de Marist als pastoor van Oostburg aan zijn 'afscheidstoernee' door de parochie. Zaterdagavond Slijkplaat, zondag in Schoondijke en een week later in Oostburg zelf. En dan terug naar Hulst waar hij in 1945, net na de oorlog, neerstreek. Daar werkte hij in het Kleinsemi narie, doceerde hij geschiedenis aan het Janseniusly ceum en had hij op een gegeven moment 28 bij - baantj es. 43 j aar is hij nu priester. Twaalf j aar was hij pastor in Oostburg. Daar begon hij met het schrijven van gedichten die tot nu toe bijeen gebracht zijn in twee fraaie bundels. De derde komt eraan. Een ver haal met en over een priester die nu al weet dat hij het werk in Oostburg zal missen. „Maar ik heb al zoveel gepreekt, dat ik denk, ik moet maar eens gaan zwij gen". „Daarna ben ik een tijdje ernstig ziek geweest. Dat overste zijn werd ik een beetje beu. Ik was dat vanaf 1954. Dat ziek zijn zat wellicht toen al wat te werken. De huisarts zei tegen me, schrijf eens op wat je allemaal doet. Ik kwam aan geloof ik 28 bij baantjes. Ja, toen zijn we gaan schrappen. Onder an dere het maatschappelijk werk. Van 1967 hield ik me intens bezig met maatschap pelijk werk. Ik ben nog een jaar voorzitter geweest van de Zeeuwse Raad Maatschap- pelijke Dienstverlening. Dat was prettig werk. In '70 zijn we begonnen met 'Bosdorp', een gezinsvervangend tehuis in ons klooster. Daar ben ik nog bestuurslid van". In de jaren die volgden deed pater Jos Pirenne het wat rustiger aan. „Ik gaf les en deed hier en daar pasto raal werk. Onder andere als weekend-assistent in Nieuw- Namen. En ik hield me bezig met de begeleiding van de veranderingen in de kerk na het tweede Vaticaans Conci lie. Nee, niet alle veranderin gen juich ik toe. Maar er moe ten wel veranderingen plaats vinden. Dat vind ik goed. De kerk moet de taal van dit mo ment spreken, de taal van de mensen. Als kerk moet je in haken op de cultuur die aan de gang is". Eind '75 werd hij benoemd in de parochie Schoondijke en Slijkplaat. Alleen in de week ends was hij daar. Ongeveer driekwart jaar later kwam de grote ommekeer. Of hij pas toor wilde worden in Oost burg. „Ik was 58. Moest ik dat nog wel doen op die leeftijd. Het priestertekort manifes teerde zich, van de arts mocht ik het niet combineren. Les geven en pastoraal werk in Oostburg. Dat was niet bij te houden. Ik gaf graag les, maar voor mij stonden er tien andere leraren die wilden werken op de stoep. Aan de andere kant was er dat tekort aan priesters. Toen was de keus niet moeilijk meer". Natuurlijk was het een om schakeling. „Als leraar kom je in aanraking met pubers, met je collega's. Als basispas tor kom je met van alles in aanraking. Je krijgt als het ware een dwarsdoorsnede van het menselijk zijn. Het voornaamste is niet dat het boeit, maar dat je daar bij mag zijn, dat is het boeiend ste. Moeilijkheden in het ge zin, in het werk, je wordt er bij gehaald. Niet dat je dat kunt oplossen, nee. Maar je kunt wel helpen". Praten over geloven. Pater Jos Pirenne zegt 'er diep van overtuigd te zijn dat God mensen gelukkig wil maken'. „God hoort bij de mensen, dat is een natuurband. Ik heb er altijd verwonderd over ge staan dat mensen het geloof als een dwang ervaren. Als er hierna niets is, is dit op aarde de grootste onrechtvaardig heid die er is. Waarom zijn er dan rijken en armen, waarom die pijn, waarom moet de een lijden en de ander niet. Dat geeft toch aan dat er hierna iets is". Hij noemt zich een fervent voorstander van de oecume ne. „Zo ben ik in de streek wel gekend. De verschillende ker ken die met scheve ogen naar elkaar kijken, dat begrijp ik niet. Voor mij moet een pro testant geen roomskatholiek te worden. Als je maar streeft naar hetzelfde, als de mensen elkaar de ruimte geven die God ons geeft. Dat is het be langrijkste". De gedichtenbundels ko men dan tevoorschijn. 'Getij den', uitgegeven in 1985 ter gelegenheid van zijn veertig jaar priesterschap. Een jaar later verscheen 'Vensterver zen', uitgegeven door een Bel gische onderneming. „Bin nenkort komt de derde bun del uit, 'Wegen zonder einder'. Vroeger schreef ik nooit. Ik heb mijn eerste gedicht in 1977 geschreven. Als je mij vijftien jaar geleden gezegd zou hebben dat ik gedichten bundels vol zou schrijven, had ik gezegd, kom nou. En nu verschijnt er een derde bundel". „Wanneer een gedicht goed is? Als er gevoel in zit, en er moet klank inzitten. Je moet er voor je zelf iets uit kunnen halen. Dat geldt ook voor boe ken. Een boek is goed als het mij stof tot verder denken geeft. Ik lees graag, dat ga ik straks veel doen. Jawel, ik zal het werk in Oostburg zeker missen. Maar die beslissing is genomen. Dat doe ik trou wens nooit alleen. Drie, vier mensen vraag ik dan wat zij er van denken. Je krijgt dan een eerlijk antwoord en dan neem ik een besluit. Daar moet je je dan aanhouden. Bovendien, je moet niet in de weg gaan zitten. Ach, ik heb in mijn leven al zoveel ge preekt dat ik denk, het wordt tijd dat ik eens ga zwijgen". HUISARTSEN Aardenburg en Oostburg - Van vrijd. 19 u. tot maand. 8 u. dokter H. Bruggeman, Nieuwstr. 53, Oostburg, tel. 01170-2121. Axel - Van vrijd. 17.00 u. tot maand. 8 u. dokter G. Harskamp, Noordstr. 8, tel. 01155-1666. Spreekuur zat. 10.00-10.30 en 16.00-16.30 u. Biervliet, Hoofdplaat en IJzen dijke - Van vrijd. 18 a tot maand. 8 u. dokter N.v.d.Maas, Beursstr. 6, IJzendijke, tel. 01176-1266. Clinge, Koewacht en St Jansteen - Van vrijd. 18 u. tot maand. 8 u. dokter L. Adriaansens, Hoofdstr. 34, St. Jansteen, tel. 01140-12928. Breskens en Groede - Dokter R. Laterveer, Dr. Broodmanstr. 2, Breskens, tel. 01172-1956. Spreek uur zat. en zond. om 11 en 17 uur. Cadzand, Sluis, Retranchement en Zuidzande - Dokter J. de Meijer, Sluis, tel. 01178-1366. Driewegen e.o. - Tot maand. 8 u. dokter S. Wöstmann, Nieuwstr. 19a, Ovezande, tel. 01195-450. Goes en Kloetinge - Van vrijd. 19 u. tot zat. 19 u. dokter M. Kooi man, Van Hoogendorplaan 6, Goes, tel. 01100-14450. Van zat. 19 u. tot zond. 23 u. dokter D. Keizer, Fr. den Hollanderlaan 29, Goes, tel. 01100-16405. Spreekuur zat. en zond. 10-10.30 en 17-17.30 u. Hans weert, Yerseke en Zeeburg I - Van vrijd. 19 u. tot zond. 22 u. dokter J. kok, tel. 01131-3520. Boodschappen zo mogelijk voor 10 uur. Spreekuur spoedgevallen 11-11.15 uur en 17-17.15 uur. Krabbendijke, Waarde, Rilland- Bath en Kruiningen - Van vrijd. 19 u. tot zond. 22 u. dokter J. Ba- rendregt, tel. 01134-1544. Bood schappen zo mogelijk voor 10 uur. Spreekuur spoedgevallen 11-11.15 uur en 17-17.15 uur. Hontenisse en Kloosterzande - Van vrijd. 18 u. tot maand. 8 u. dokter R. Buwalda, Cloosterstr. 72, Kloosterzande, tel. 01148-1277. Spreekuur spoedgevallen zat. 11.30-12 u. Heinkenszand e.o. - De praktijk van dokter J. Fortrie en C. Mier- mans wordt waargenomen door dokter J.A. Fortrie, Clara'spad 31, Heinkenszand, tel. 01106-3074, (van vrijd. 17.30 u. tot maand. 8.30 u.). Heinkenszand, 's Heer Arends- kerke, Nieuwdorp en Wol- phaartsdijk - De praktijk van de artsen Harten, van Driel, Aar- noutse en v.d. Vlugt wordt waar genomen door dokter A.v.d. Vlugt, Veerweg 6, Wolphaarts- dijk, tel. 01198-1231. (boodschap pen tussen 9 en 10 u.) Hulst - Van vrijd. 18 u. tot zond. 24 u. dokter C.v.d. Mee, Wilhel- minalaan 13, Hulst, tel. 01140- 14215. Spreekuur spoedgevallen zonder afspraak za. en zo. 11 en 17 u. Middelburg - Zaterdag dokter J. Wortelboer, Kromme Weele 7, tel. 33946. Zondag dokter F. Buy- tendijk, Noordweg 353, tel. 12460. Visites aanvragen voor 10 uur. Spreekuur spoedgevallen zat. en zond. 12.30-13 uur en 17.30-18 uur (zonder afspraak). Sas van Gent en Westdorpe - Van vrijd. 18 u. tot maand. 8 u. dokter M. Dierick, Graaf Jans- dijk A.185, Westdorpe, tel. 01158- 1366. Spreekuur uitsluitend voor spoedgevallen: zat. om 10.30 uur op Bolwerk Oranje 2, Sas van Gent. Sluiskil, Philippine en Hoek - Dokter M. Jongsma, Julianastr. 2, Hoek, tel. 01154-1356. Spreek uur spoedgevallen zat. en zond. om 11.30 uur. Terneuzen - Van zat. 8 uur tot zond. 8 uur dokter P. Vercaute- ren, J.v. Lennepstr. 87, praktijk: Beethovenhof 3B, tel. 01150-13768. Van zond. 8 uur tot maand. 8 uur dokter P. Nijsten, Anna Bijnsstr. 25, tel. 01150-12324. Spreekuur spoedgevallen zat. en zond. 11.30 en 17 uur. Vlissingen - Tot zat. 24 u. dokter E. Kant, tel. 13987. Van zat. 24 tot zond. 24 u. dokter Thiadens, tel. 01183-64633. Visites aanvragen voor 10 uur. Spreekuur zat. en zond. 12.30-13 uur en 17.30-18 uur. Zaamsiag - Dokter W. Fraanje, Plein 42, Zaamsiag, tel. 01153- 1244. WIJKVERPLEGING Goes, Kloetinge, Kattendijke en Wilhelminadorp - Tel. 01100- 12456. Oost-Zuid-Beveland - Tel. 01130- 1545. Zak van Zuid-Beveland - Tel. 01106-1615. Hulst en Hontenisse - Tel. 01140- 12191. West Zeeuwsch Vlaanderen - Tel. 01170-3139. Dag en nacht be reikbaar. (dringende boodschap pen inspreken op antwoordappa raat). Oost Zeeuwsch Vlaanderen - Voor spoedgevallen dag en nacht bereikbaar onder tel. nr. 01140- 12191 (boodschap inspreken op antwoordapparaat). Kruisver. Kanaalzone Zeeuwsch-Vlaanderen - Dag en nacht bereikbaar voor dringende hulpverlening onder tel. 01150- 19049. U kunt naam en telefoon nummer inspreken, zodat de dienstdoende wijkverpleegkun dige u kan bereiken. VERLOSKUNDIGEN Zeeuwch Vlaanderen - Mevrouw H. Haak, St. Maartenlaan 48, Axel, tel. 01155-3982. DIERENARTSEN Goes, Heinkenszand en Noord- Beveland - Dierenarts H.v. Dijk, Simonswei 2, Heinkenszand, tel. 01106-1290. Ovezande, Goes, Kapelle en Rei- mers waal - Dierenarts J. Gakeer, Bloemenstr. 4, Ovezande, tel. 01195-283. Hulst en Hengstdijk - Dierenarts E. de Nijs, Wilhelminalaan 11, Hulst, tel. 01140-13004. Spreekuur za. en zo. om 13 u. Hulst - Dierenartsen Aerts- Bosch, Dullaertstr. 43, tel. 01140- 14015. Spreekuur za. 10-12 u. en volgens afspraak. Breskens - Dierenarts G.A.M. de Bruijckere, Dorpsstraat 133, tel. 01172-2769. Spreekuur za. en zo. 11.30 u. en volgens afspraak. Terneuzen, Axel, Zaamsiag en Hulst - Dierenarts M.P. Schaub en J. Kop., Zaterdag spreekuur; 11-12 u. Bastionstr. 3, Axel, tel. 01155-1488 en 13.30-14 u. W. de Zwijgerlaan 2b, Terneuzen, tel. 01150-95017. En volgens afspraak. Zondag na afspraak. Dierenarts M. Schaub, W. de Zwijgerlaan 2b, Terneuzen, tel. 01150-95017. Sas van Gent - F. de Dobbelaere, dierenarts grote en kleine huis dieren, Westdam 54, Sas van Gent, tel. 01158-3800. Spreekuur za. 10-11.30 u. zo. 12-13 u. en vol gens afspraak. Terneuzen e.o. - Peter de Vos, Polikliniek voor kleine huisdie ren 'De Steenberghe', v. Steen bergenlaan 7, Terneuzen, tel. 01150-96425. Spreekuur: zat. 12-13 u. Verder na telefonische af spraak. J.P. de Vos, Kliniek van kleine huisdieren en bijzondere dieren, v. Diemenstr. 83, Terneuzen, tel. 01150-19628. Spreekuur zat. 12.30- 14 u. en na telefonisch overleg. Sluis, Aardenburg en Oostburg - Dierenarts A.v. Bruinessen, Ro manlaan 28, Aardenburg, tel. 01177-2398. Spreekuur zat. en zond. om 13 uur. Praktijk IJzendijke - Dierenarts H.v.d. Vijver, IJzendijke, tel. 01176-1388. Spreekuur zat. om 13 uur en zond. om 12 uur in de die renkliniek Minnepoortstr. 14, IJ zendijke, en volgens afspraak. TANDARTSEN West-Zeeuwsch-Vlaanderen Tandarts J. Schautteet, Grote Maagdenstr. 24, Sluis, tel. 01178- 1921. Spreekuur zat. en zond. 12- 12.30 uur. Oost-Zeeuwsch-Vlaanderen Tandarts E. Neve, praktijk: Ko- ninginnelaan 22, Terneuzen, tel. 01150-17667, privé: tel. 01150- 30427. Spreekuur zat. 10-10.30 en 18-18.30 u. zond. 12-12.30 u. Walcheren - Tandarts Hek, Damplein 26, Middelburg, tel. 01180-28207. Spreekuur zat. en zond. 11-12 uur. Zuid- en Noord-Beveland - Tandarts P. Frantzen, Kastan- jestr. 307, Goes, tel. 01100-16374. Spreekuur zat. en zond. 10-11 uur. APOTHEKEN Axel - Apotheek Axel, Oranjestr. 6, tel. 01155-2888. Geop. zat. 10-11 en 16-17 uur. Verder uitsluitend voor spoedgevallen en recepten. Goes - Goese apotheek, Klokstr. 19, tel. 01100-27104. Geop. zat. 8.30-17.30 u„ zond. 10-11.30 en 16- 18 u. Hulst - Apotheek Hulst. Geop. zat. 11-12 uur en 15.30-17.30 uur, zond. 11-11.30 u. en 16.30-17.30 u. Voor spoedgevallen buiten ope ningstijden is de dienstdoende apothekersassistente thuis be reikbaar tel. 01140-14255. Middelburg - Apotheek Humme- len, Markt 69, tel. 21234. (vanaf vrijd. 17.30 uur). Terneuzen - Apotheek Klaassen, tel. 01150-12090. Geop. zat. van 8.30-17.30 u., zond. 11.30-12.30 u. en 17-18 u. Vlissingen - Apotheek J. v.d. San- de, Badhuisstr. 30-34, tel. 12066. ZIEKENHUIZEN ZEEUWSCH- VLAANDEREN Voor eerste hulp bij ongelukken: eerst dienstdoende huisarts raadplegen Hulst - St. Liduinaziekenhuis tel. 01140-12651. Oostburg - St. Antoniuszieken- huis, tel. 01170-9000. Terneuzen - Julianaziekenhuis 01150-12851 Sluiskil - St Elisabethziekenhuis 01157-1451 AMBULANCE EN BRAND WEER Zeeuwsch-Vlaanderen - Tel. 01150-12200. Van onze correspondente BRESKENS - Het pijporgel in de gereformeerde kerk te Breskens wordt zaterdag in gebruik genomen. Het orgel, het examenwerkstuk van de Oostburgse orgelbouwer Da vid Kunst dat hij in 1979 bouwde, stond oorspronkelijk in de hervormde kerk in Groede. Enkele weken geleden werd het overgebracht naar Breskens. Daar wordt het zaterdag muzikaal ingewijd door Arie Kar reman uit Terneuzen. Karreman, directeur van de Terneuzense Muziekschool, stu deerde aan het conservatorium in Den Haag orgel en piano. Als organist gaf hij veel recitals in Europa. Zaterdagavond speelt hij enkele stukken van Bach, Sweelinck, Muffat en Haydn. Tussen door begeleidt hij ook enkele liederen als samenzang. Het concert begint om 20.00 uur in de gereformeerde kerk aan de Nieuwstraat. De toegang is gratis. Van onze correspondente BRESKENS - In Breskens wordt zondag een internatio nale zeehengelwedstrijd gehouden. Er kan gevist worden vanaf Breskens tot Nummer Een. De organisatie is voor de 29e keer in handen van hengelsportvereniging De Zeekrab. Dit jaar zijn er ook weer fraaie prijzen aan verbonden met waardebonnen van 750,-, ƒ500,- en ƒ400,-. Men kan in schrijven tot zaterdag 27 augustus 20.00 uur. Op zondag kan men inschrijven vap 10.30 tot 13.15 uur in hotel Het Wa pen van Breskens. De wed strijd begint om 13.45 uur. De prijsuitreiking is in café Het Zonneke aan de Zandstraat, di rect na de uitslag van de wed strijd. De inleg bedraagt 10,- of 200 Bfrs.

de Stem | 1988 | | pagina 15