ORT ÏMLOYSIU, SPORT •opt blessure jaatgevecht Heyboer en Dees winnen in de Noordstraat Magnus: 'Massa moet bewegen' Braakman-zwemrace Titel Kees de Nooyer fOORZOTER SCHAUB: 'WE ZIJN TEVEEL MET ONSZELF BEZIG GEWEEST' PRIJSVRAGEN SV ALOY START ZATERDAG MET DE EUROPACUPREEKS Overwinning Piet Oostelijk lïmi'i'iimvui Woorden - René SOVERZICHT KNEUZEN - Aan de vooravond van de leden vergadering op 7 september, mogelijk één van de leest dramatische, dreigt de voetbalvereniging 'emeuzen in een impasse te geraken. ch verrassen in de bajes voor Coe it over Winterspelen voor polo-speelsters Amerika dan in Oostblok NIEUWSOVERZICHT Zeilwedstrijden op Braakmankreek Westerscheldetocht van TC Hulst Koewacht heeft weer damesteam Toernooi van Corn Boys/Adeg Finalisten biljartstrijd in Clinge Mosselloop Philippine Start zaalvoetbal Terneuzen Driedaagse Krekenloop in Terneuzen Michael Tyson, wereldkampioen vicht, heeft in de nacht van dinsdag [fork bij een gevecht op straat zijn Hierdoor komt zijn titelgevecht van Krank Bruno op de tocht te staan. I belegde persconferentie verklaarde let winkelen in een kledingzaak, die 'end, werd lastig gevallen door oud lij kwam bij me klagen over geld hem nog schuldig was", aldus Ty- me vast en ik deed niet anders dan 'rna naar buiten en werd op een ge- opzijn neus geraakt, dat hij in een f hechtingen moest laten aanbren- le politie een aanklacht ia heel fijn haarscheurtje betrof werd voor alle zekerheid in het gips ge wordt dat weer verwijderd. De ma- 1 Cayton, toonde zich optimistisch het gevecht op 8 oktober. „Als het Verloopt blijft er voldoende tijd over spronkelijke plan om op 18 septem- |n is nog steeds van kracht". Li onze sportmedewerker Lyboer schreef de trim- Lrs van de Noordstraat op L naam. Heyboer maakte uit van een vijf man !erlce kopgroep, waar jlenk Dees door een lekke ,3nd uit terugviel. Bij de ïcreanten ging de over ling naar Bertus Dees [it Terneuzen. |a wat speldeprikken van jeo Wullems kwamen Henk >Si René Heyboer, Honoré Pieters, Ronald Bleijenberg en Harrie de Bree aan het com mando. De samenwerking op het winderige parkoers was uitstekend en het peloton was snel verslagen. Nadat de kopgroep de snelle Dees had verloren vanwege een lekke band - hij kreeg overi gens een wiel van Joop Dub beldam - was voor iedereen duidelijk dat Heyboer de sterk ste zou zijn. Dat kwam ook uit. Honoré Pieters bevestigde nog maals zijn progressie door be slag te leggen op de tweede plaats. Bij de recreanten lag al na een ronde de helft van het deel nemersveld op achterstand. Toen schudde Lammens aan de boom. Daarna moesten verras send onder anderen Harms en De Schrijver afhaken. Zij kre gen later gezelschap van Her- wegh en Rottier. Toen de aan sluiting bijna een feit was, viel de groep weer uit elkaar. In de eindspurt zorgde Dees voor een knap staaltje spurten. Hij won zijn eerste trimkoers. De leden van de toerclub Kloosterzande gingen diep in de beugel. De wedstrijd werd ontsierd door een tweetal val partijen waardoor er twee ren ners met een sleutelbeenbreuk moesten worden afgevoerd. Dat waren Stanny Pauwels en Toon Jansen. Uiteindelijk ging de overwinning naar Rino Jonkheym die Paul van Kerk hoven achter zich liet. De rest volgde op grote achterstand. UITSLAGEN A-trimmers: 1. R. Heyboer (Ter- neuzen), 2. H. Pieters (Heikant), 3. H. de Bree (Terneuzen), 4. R. Bleij enberg (Sluiskil), 5. op 30 sec. H. Dees (Terneuzen), 6. A. Manhave (Biervliet), 7. W. de Feber (Hoek), 8. H. Peters (Biervliet), 9. M. Boelens (Oostburg), 10. F. Martens (Koe wacht). Recreanten/veteranen: 1. B. Dees (Terneuzen), 2. R. Trevisan (Sluis kil), 3. B. van Bunder (Kloosterzan de), 4. J. van Heeze (Sluiskil), 5. J. de Vos (Axel), 6. M. van Troost (Graauw), 7. A. van de Abeele (Westdorpe), 8. B. Begijn (Hoek), 9. M. de Jaeger (Westdorpe), 10. M. van Passel (Vogelwaarde). Toerclubleden: 1. R. Jonkheym, 2. P. van Kerckhoven, 3. J. van Ak ker, 4. R. Vermue (eerste veteraan), 5. R. Vernimmen. risis bedreigt Terneuzen ir Rinus Verberkmoes 31 impasse, waarin het voortbestaan van de rood- arten ter discussie zal komen te staan. Het 'elastiek' jaat op afknappen. De vraag die voorzitter Schaub op 39 van de wereldranglijst, was als eerst termijn beantwoord wil zien, is: „Hoeveel rek is er or de tiebreak inde tweede set met 2-7, Sampras (VSt)-Schapers (Ned) 5-7, 6-7 (2-7 -6,6-4,7-6, Steltenberg (Aus)-Kroon (Zwe)( TR) - Michiel Schapers heeft zich dii. van het met 125.000 dollar gedoteeri Srook laten verrassen, deel uitmaakt van de nationale Olympi ;t 5-7,6-7 van de onbekende Amerikaa i via het kwalificatietoernooi voor h( latst. De 28-jarige Canadese ijshockeyspele nds woensdag 24 augustus als het duide de Noordamerikaanse bond het aanta ;hockeyveld wil terugbrengen De spele th Stars werd door rechter Sidney Harr g gevangenisstraf en een boete van 200 d schuldig gevonden aan het aanvalla nerHan van der Hooft, niet tot ;ijdens een wedstrijd in het vorig seizoen Stars bewerkte in het duel tegen de To it zijn stick het hoofd van de negentien on. Ciccarelli werd door de arbiter val oor de bond geschorst voor tien wedstri - IOC-baas Samaranch heeft het plai d-card te verstrekken, onder druk van Als tegenprestatie heeft hij de tweevou- ampioen op de 1500 meter uitgenodigd al' kkort te maken. Het bankroet stond voor de deur. Kortom, Terneuzen, ooit een bolwerk in voetballend Zeeuwsch-Vlaan- deren, was een wankel kaar tenhuis geworden. Voor veel Terneuzen-supporters, met voor de oude getrouwen, was deze kennismaking een Het 'machtige' Terneu zen was niet meer. Een ont nuchterende constatering. Een jegeven dat als een vuistslag door de rood-zwarte gelederen trok. Hoe verder, was de vraag die opgeworpen werd. Een hulpkreet die alleen door een ijzersterke man uitgevoerd kon ;teld in de gang van zaken", zei de Span ijn hoofdkwartier in Lausanne. Sama otestacties van andere atleten na het be- n voorstel Coe op persoonlijke titel toe iet Olympisch atletiektoernooi. In Enge lram en Allan Wells de spreekbuis van di ie Britse atletiekbond verzette zich tegel van Samaranch. - De bevolking van Anchorage, de hoofd- anse staat Alaska, maakt in een referen- ch kandidaat stelt voor het organiserei Vinterspelen in 1994. Het Internationaal worden, est in september, tijdens de Spelen van it-steden voor 1994. i eigenlijk over het feit of ze al dan nie met een eventueel nadelig saldo dat he interspelen met zich mee kan brengen. Op het sportieve vlak bleef het echter op drijfzand spelen. En dat feit maakt Terneuzen niet interessant. Bestuursleden en stappen op en laten achter. Ruimtes als NP) - De nationale dames-waterpolop- speeldag van de strijd om de FINA-Cup ;ijn gehouden. Christchurch werd Puerto-Rico woens- Peter van de Biggelaar met 41-1 inga- v van Polar Bears was wederom topsco- nten. Verder kwamen alle speelsters nw doelvrouwen een of meerdere keren op gaten. De geplande jaarvergadering werd daarom oeg speelt donderdag tegen de Hongar® tralie. de dag zijn: Hongarije-Australië 10-8, Canada-Nieuwzeeland 18-5. Stand: 1. Honga- land 2-4 (51-5), 3. Canada 3-4 (37-23), 4. AusW- Zeeland 3-2 (27-36), 6. Verenigde Staten 2-0 te t-82). IGS (Reuter) - Vijf jaar na de oorlo# ebruik van verboden stimulantia wordt» iportwereld op grotere schaal geslikt, dan in het Oostblok. h Dr. Robert O. Voy, hoofd van de medis® merikaans Olympisch Comité (USOC). Oosteuropeanen vooroplopen in het fflf ihterhaald", aldus Voy in het hoofdkv-'ff Colorado Springs, „als ik mocht specui Van 2wemmedewerker at het gebruik van verboden producten in het Oostblok". oek wees uit, dat slechts in twee disciPB' en vrouwenhockey, de beoefenaars in. jet gaat de voetbalvereniging il lange tijd niet goed. Hoofd trainer Jan Kolijn memoreerde in de dinsdag uitgekomen De Stem-Startkrant nog aaa Met name noemde hij het een leken aan de wand, dat de spe lersuittocht, begonnen met het vertrek van de toenmalige trai- stand is gebracht. Erger nog, in sportief opzicht zakte Ternzuen een moeras. Het zonk lang- laam maar zeker weg. Vorig seizoen werd zelfs voor het in het zestigjarig W Ter- aeuzen-bestaan het afdelings voetbal bereikt. Bestuurlijk en financieel Terneuzen dezelfde De club kreeg met een fiks De huidige voorzitter Max Schaub kwam als kandidaat voor de functie naar voren. Hij zich drie jaar om 'rond' te komen. Drie jaren die inmid dels voorbij zijn. Eveneens ja- ten, waarin Terneuzen inder daad financieel gezond werd. een week uitgesteld. Een week 'oor bezinning. Zeven dagen extra om de za ken op een rijtje te zetten. Max «haub: „Momenteel deelt de vereniging, van F-pupillen tot senioren, in de malaise. In vrij wel alle geledingen zijn vaca tures. Die functies probeer ik in de komende weken op te vul- len. Lukt dat niet, dan ontstaan et op korte termijn grote pro blemen." Bij de vacatures waarop Max Schaub doelt, zijn onder andere belangrijke func ties als secretaris en penning meester. Koos Hulspas en Ro ger Eggermont, die respectie velijk deze taken onder hun hoede hadden, stappen op. Be stuursleden als Piet de Reus en Ad Bakker verdwijnen even eens. Het eventueel aanblijven van bestuurder Tonny Vermast is onzeker. Voor deze groep Terneuzen- verlaters meldde zich slechts één kandidaat, namelijk Maar ten van der Eyck. Max Schaub wilde zelf eveneens opstappen, maar kwam op dit besluit te rug. „De tijd om dat te doen, is er nu niet voor. Nu opstappen zou onjuist zijn. Ik wil weg gaan als het Terneuzen weer goed gaat", zegt hij over zijn aanblijven. Een aanblijven dat echter toch van korte duur kan zijn. Want Schaub wil niet meer werken op de manier waarop in de laatste jaren is gewerkt. „We zijn teveel met onszelf bezig geweest en daar door is het beleid achterwege gebleven", legt de Terneuzen- preases, onlangs zes weken uit de roulatie wegens een motor ongeluk, uit. Een zaak die bij de W Ter neuzen onder andere moet ver anderen, is de structuur. Het opnieuw op poten zetten van een jeugdbestuur naast het hoofdbestuur past daarin. Deze 'besturen' kende Terneuzen overigens eerder al wel. Dat ze samen gevoegd werden, had te maken met een fikse aanvaring tussen de clubleiding en de toenmalige bestuurder en jeugdactivistEddy Lauret. Terneuzen heeft, zoals uit de wandelgangen is op te maken, 'krachtige' figuren met per soonlijkheid nodig. Met 'meelo pers' kan het niet uit de voeten. De problemen zijn daarvoor te groot. Schaub: „Vandaar ook dat ik stel, dat het bestuur compleet moet worden. Er moet iets gebeuren, anders zal er een andere organsiatie moeten ko men. Het antwoord moet de vereniging binnen veertien da gen geven." Rest de vraag: gaat Terneu zen op de fles? Schaub: „Voor lopig heb ik nog vertrouwen. De vraag is: welke rek is er nog? Er zijn namelijk grenzen." Van onze atletiekmedewerker GRAAUW - Na acht we ken genoten te hebben van de Spaanse zon is Remy Magnus weer terug op 'De Graauw'. Net op tijd om de opening van het trim- loopseizoen mee te maken. Zaterdag 27 augustus staat in het Belgische Grijsloke immers de eer ste wedstrijd van de Euro pacup gepland. Een wed strijdenreeks die is uitge breid tot vier. Vorig jaar nam hij, in samen werking met bevriende orga nisatoren uit België, Duits land en Frankrijk, het initia tief tot deze Europacup. Het bleek, zoals alles wat de 'Graauwse paus' aanpakt, aan te slaan. Tweehonderd lopers waren alle vier de ke ren van de partij om na af loop in het bezit te komen van de fraaie bokaal. Dit seizoen is de serie lopen uitgebreid met een loop in Luxemburg, zodat nu vijf landen meedoen. Grijsloke, een dorpje met amper vier honderd zielen, zorgt dus voor de opening zaterdag met als afstanden zeven en twin tig kilometer. Op 3 september is men te gast in het Duitse Mönchengladbach. Vervol gens komen Valenciennes (2 oktober), Luxemburg (16 okobter) en Graauw (26 no vember) aan de beurt. In Graauw wordt met de klas sieke wedstrijd Terneuzen- Graauw dus de finale gelo pen. „Ik verwacht daar zo'n 700 lopers, want ons evenement slaat aan", aldus Mangus, die komend seizoen niet minder dan twaalf evenementen in Graauw zelf op stapel heeft Remy Magnus en zijn vrouw. staan. Op die twaalf evene menten hoopt hij een record aantal deelnemers te trekken. Zeker op de serie van vijf lo pen, waarmee het allemaal begon en die start met de Fruitloop op 8 oktober. Een serie die al aan zijn achtste jaargang toe is en die enorm aanslaat, al was de opening destijds pover. Mangus: „We kregen wel geteld 47 lopers en loopster aan de start. Toen hebben we ons afgevraagd: moeten we hiermee doorgaan of kappen we de zaak? Samen met mijn vrouw en een aantal enthou siaste medewerkers, op wie ik altijd een beroep kan doen, zijn we doorgegaan en vorig seizoen konden we tijdens een paar lopen zelfs 800 deel nemers inschrijven. Graauw was op die dagen onbereik baar". Ondanks dat wil hij ko mend seizoen alle records breken. „Ik zit op onze twaalf evenementen met een totaal van 10.00 lopers in mijn hoofd. De massa moet in be weging komen, dat is altijd ons streven geweest. Winnen is leuk, maar voor ons telt de individuele prestatie. Daar door zijn we groot geworden en daardoor blijven we in le ven. We hebben echt, en dat meen ik uit de grond van mijn hart, net zoveel bewon dering voor de laatste als voor de eerste. Die laatste ziet nog meer af dan de eerste. Hij levert ook de prestatie van het te lopen aantal kilome ters". Ondertussen zit hij niet - FOTO DE STEM/COR J. DE BOER stil, want een nieuw idee is alweer geboren. De komende week houdt hij de trip naar de marathon van Montreal, maar dat is alweer de vijfde grote buitenlandse marathon waar SV Aloy van de partij is. Nee, nieuw is komend jaar de estafetteloop van Graauw naar zijn Spaans vakantie adres Blanes. „In Spanje is alles al geregeld en hier komt het ook wel voor elkaar. Vier dagen en vier nachten zullen de estafettelopers onafgebro ken in de weer zijn. Dan heb ben we Blanes bereikt". Het trim-imperium is dus nog springlevend. Sterker nog, met de regelmaat van de klok wordt de zaak uitgebreid. Nog een paar jaar en Magnus trekt al lopend de wereld rond. Van onze atletiekmedewerker TERNEUZEN - Piet Oost- dijk is iemand die regelma tig in het trimmerspeloton te vinden is. De kalende routinier uit Terneuzen loopt steevast in de eerste vijftien, maar winnen is er niet vaak bij. In de Griete loop sloeg hij echter zijn slag. Op de twaalf kilometer moest hij wel afrekenen met de uit het Gelderse Veenendaal af komstige Muylaert, maar hij liet de begeerde winst niet glip- w Trekking A: 1-13-15-20-21"® Reserve: 5 Trekking B: 14-24-30-31-32-f' Reserve: 13 vegetal: 41. 4, inleg d 804.789,65. 6-0-9 mer: 2-6-7- 7-2-7-7-1-8-0 w a? In het recreatiegebied De Braakman te Hoek t zaterdag 27 augustus de twee kilometer lange Van onze sportmedewerker raakman-zwemrace gehouden. Het is de voorlaatste eeuwse langebaanzwemwedstrijd, waarvan de resultaten stellen voor de Zeelandbeker-ldassementen. Braakman-race heeft dit jaar een internationaal tintje gekre- ziin va"we§e de deelname van de zwemclub Temse uit België. Er Kam inschrijvingen ontvangen van deelnemers uit Breda, uitpÜ? en Pandrecht. Vooral de komst van Peter Kerremans winning3 tekent zeker de nodige strijd om de schoolslag-over- Berok!.6 wedstrijden in Sluis, Breskens en Goes staan Arno van de Brouw enAnton Thoen bh de heren en Els van Haelst en Katinka Voord' dnmes ruimschoots aan kop van de klassementen. Weer mJe'tot twaalf jaar zal het in het open Braakman-water ben n ikworden de juiste koers te vindea De meesten heb- I saniJI weinig ervaring opgedaan in open water en dat is soms I Hoi tot vreemde uitslagen. sla? pr°gramma luidt als volgt: 13.00 uur: start 800 meter vrije damoo L twoalf jaar; 13.30 uur: start 2000 meter schoolslag heron- tcooren' 1430 uur: start 2000 meter vrije slag dames en Precto'ti o uUr: start Presatietocht 250 meter; 15.50 uur: start I j letocht 1000 meter. tus aan ^^nzwembad te Sas van Gent wordt zondag 28 augus- hames UUL de Zeeuwse kampioenschappen 800 meter pen. Met negentien seconden voorsprong won Oostdijk in De Griete, waar de stichting spor tieve recreatie Zaamslag sa men met AV Scheldesport de organisatie had. Henk van Ta- tenhove en de visiueel gehandi capte atleet Arnold Polderman eindigden ex aequo (Van Ta- tenhove liep als begeleider) op de derde plaats. Op de vier en acht kilometer was het een Van de Wege-fes- tival. Christiaan van de Wege, ongetwijfeld de meest getalen teerde, won de acht kilometer en Wim van de Wege de vier kilometer. De kortste afstand (twee kilometer) werd gewon nen door Alex Zegers uit Zaamslag. Ivonne de Grave was de snelste dame op de vier kilometer. In totaal kwamen 75 deelnemers naar De Griete. UITSLAGEN HEREN 2 km: X. Alex Zegers (Zaamslag) 6.33, 2. Hans Verstraten (Oostburg) 6.37, 3. Koen de Bakker (Vogel waarde) 6.50, 4. Marnix de Jonge (Terneuzen) 7.12, 5. Bart Martens (Vogelwaarde) 7.15. 4 km: 1. Wim van de Wege (Ter neuzen) 12.44, 2. Alex Fenijn (Nieuwvliet) 12.48, 3. Wim Buter (Terneuzen) 13.51, 4. Darwin Kint (Terneuzen) 14.40,5. Jan Klip (Ter neuzen) 15.33. 8 km: 1. Christiaan van de Wege (Terneuzen) 26.44, 2. P. de Moor (Clinge) 27.17, 3. Stanny de la Ruelie (Axel) 28.12, 4. Tonny Strij- donk (Terneuzen) 28.13, 5. T. Buys (Clinge) 28.30. 12 km: 1. Piet Oostdijk (Terneuzen) 42.07, 2. J. Muylaert (Veenendaal) 42.16, 3. ex equo Henk van Taven- hove (Terneuzen) en Arnold Pol derman (Axel) 43.52,5. Sjaak Boek hout (Terneuzen) 44.07, 6. Jan de Jonge (Terneuzen) 45.12, 7. Chris Scheiltz (Sas van Gent) 45.15, 8. Jaap Fremouw (Breskens) 45.19, 9. Jaques Rodrigo (Hulst) 45.26, 10. Jac den Hamer (Biervliet) 45.36. rneher heren gehouden. Op deze afstanden worden aai achttien deelnemers toegelaten. VLISSINGEN - Ex-ama teur Kees de Nooyer uit Aagtekerke heeft zijn wie- Iercarrière hervat bij de trimmers en voelt zich daar in zijn element. De Nooyer, die wegens drukke werk zaamheden zijn activiteiten als wielrenner moest beper ken en daarom koos voor het trimpeloton, bewees za terdag op de Vlissingse Boulevard dat hij nog steeds een aardig stukje kan fietsen. Tijdens het door de Stichting Trimbelangen Midden-Zeeland gehouden Zeeuwse kampioen schap veroverde Kees de Nooyer de titel in de hoogste categorie. Bij deze A-renners was zeker één van de grote ani- mators Huib Slabbekoorn, die samen met Wim Hoondert op de vlucht sloeg. Slabbekoorn, die een uitstekende indruk achterliet, won onder andere een klassementspremie over drie ronden en ook de zoge naamde bergprijs. Ook Kees de Nooyer toonde zijn klasse. De gebrilde coureur erkende het gevaar van de twee koplopers en sloot zich bij hen aan na een imponerende achtervolging. Het drietal aan de leiding bouwde snel een flinke voorsprong op en in de eindsprint hadden Hoondert en Slabbekoorn geen verweer te gen het eindschot van De Nooyer. In de B-categorie werd de koers beheerst door het Bra bantse duo Patrick van de Sande en Rien Koeken. On danks de sterke wind koos dit tweetal al kort na de start voor een uitstapje, dat succes ople verde. Van de Sande bleek uit eindelijk de snelste. Bij de C- renners was Willem Geemen de rapste van het hele stel. Goesenaar Jaap Weststrate schoot net iets te kort in deze massaspurt. Bij de veteranen manifes teerde zich Cees Coppens uit Wouw. Hij sprong vanaf de eerste ronde weg en reed in zijn eentje een onbedreigde zege te gemoet. UITSLAGEN A-categorie: 1. K. de Nooyer (Aag tekerke), 2. W. Hoondert (Hein- kenszand), 3. H. Slabbekoorn (Ka- Telle), 4. J. van der Horst (Sou burg), 5. J. Minnaard (Wemeldin- ge), 6. J. van 't Westende ('s-Hee- renhoek), 7. G. Hendrickx (Putte), 8. C. Mollet (Hansweert), 9. A. Goossens (St.-Willebrord), 10. A. Kurvink (Rilland). B-categorie: 1. P. van de Sande (Roosendaal), 2. M. Koeken (Prin senbeek), 3. T. Verhulst (Bosschen- hoofd), 4. J. Catsman ('s-Heer Arendskerke), 5. C. Beenhakker ('s-Heer Arendskerke), 6. C. de Jong (Nispen), 7. F. van Oorschot (Putte), 8. J. Mathijssen (Prinsen beek), 9. K. Schrier (Kapelle), 10. J. de Punder (Ovezande). C-categorle: 1. W. Geemen (Zaan dam), 2. J. Weststrate (Goes), 3. D. Mesus (Middelburg), 4. E. Guiikx (Middelburg), 5. J. Jeremiasse (We- meldinge)8, 6. B. Beghijn (Hoek), 7. R. Melse (Terneuzen), 8. P. de Win ter ('s-Heerenhoek), 9. D. van Zwe den (Kapelle), 10. W. Andriesse (Scherpenisse). Veteranen: 1. C. Coppens (Wouw), 2. J. de Goede (Standdaarbuiten), 3. P. Knoops (Geldrop), 4. J. Potappel (St.-Maartensdijk), 5. T. Cino (Wis- senkerke), 6. E. van der Weele (Kloetinge), 7. J. Smet (Nisse), 8. T. van Poucke (Hoogerheide), 9. R. van de Burg (Teteringen), 10. A. Wolff (Goes). TERNEUZEN - De recreatieve watersportvereniging Dow Zeil Club (DZC) houdt in het weekeinde van 27 en 28 augustus wed strijden op de Braakmankreek. Het evenement wordt gehou den in verband met het twintigjarig bestaan van de vereni ging. Aan deze open zeilwedstrijden kan worden deelgenomen met de typen boten Laser, Handicap, Optimist, zowel voor begin ners als gevorderden, en surfplank. Het programma ziet er als volgt uit: zaterdag 27 augustus van 09.00 tot 11.00 uur aanmel den voor diverse activiteiten; 11.30 uur briefing voor zeil- en surfwedstrijden; 12.00 tot 18.00 uur zeil- en surfwedstrijden; 19.00 tot 22.00 uur barbecue en van 21.00 tot 01.00 uur gezellig samenzijn. Op het recreatieterrein is een plaats gereserveerd voor die genen die willen overnachten. Zondag 28 augustus is de brie fing om 09.30 uur. Om 10.00 uur volgen dan de zeil- en surfwed strijden, die tot 15.00 uur duren. Daarna is er een receptie en wordt de prijsuitreiking gehouden. HULST - De toerclub Hulst houdt zaterdag traditiegetrouw de Westerschelde-toertocht. Deze trimtocht wordt verreden met voorrijders. De start wordt om 7.15 uur gegeven vanuit 't Ros Beijaart aan het Stationsplein in Hulst, al jarenlang het 'home' van de toer club. De inschrijving start al om 6.45 uur, zodat de deelnemers vroeg uit de veren moeten. De renners rijden via Graauw en Kruispolderhaven naar de pont in Perkpolder, waar de over steek wordt gemaakt. Dan gaat het gezelschap door de Beve- landse en Walcherse polders om in Vlissingen de pont terug te nemen. Eenmaal terug op Zeeuws-Vlaamse bodem wordt een lus ge maakt door het Land van Cadzand en vervolgens rijden de renners weer richting Oost-Zeeuwsch-Vlaanderen. Als alles naar wens verloopt, zijn de deelnemers omstreeks 17 uur terug in 't Ros Beijaart, waar ze dan op verhaal kunnen komen. KOEWACHT - Voetbalvereniging Koewacht beschikt opnieuw over een damesteam. Maar liefst achttien dames telt de selec tie. De eerste wedstrijd in competitieverband (voor de beker) tegen Terneuzen 3 werd gewonnen. Een knap staaltje was dat overi gens niet, want de tegenstander kwam niet opdagen. Vandaag (donderdag) speelt het damesteam om 19.00 uur op het sport park van Koewacht tegen de reserves van STEEN. SAS VAN GENT - De zaalvoetbalvereniging Corn Boys/Adeg houdt zaterdag 27 augustus een zaalvoetbaltoernooi. Om 12.00 uur beginnen de wedstrijden in sporthal De Vlaanderen te Sas van Gent en omstreeks 17.00 uur is de finalewedstrijd verleden tijd. De deelnemende ploegen zijn: A-poule: W 't Polderken (West dorpe), Dow (Terneuzen), Peters (Sas van Gent) en Suiker Unie (Sas van Gent). Poule B: Adeg (Sas van Gent), Atoom Boys en PZEM (Terneuzen) en IZV (Kloosterzande). De poulerwinnaars spelen de finale en daarvoor spelen res pectievelijk de nummers twee, drie en vier uit de poules voor de derde, vijfde en zevende plaats. Scheidsrechters zijn Jo Ranschaert en Norbert Neyt. Na afloop wordt om 18.00 uur de prijsuitreiking in de kantine van de voetbalvereniging Corn Boys op sportpark De Valcke gehouden. CLINGE - De finalisten, die om het biljartkampioenschap van Clinge zaterdag 27 en zondag 28 augustus gaan strijden, zijn bijna allemaal bekend. Zeker is dat Etiënne Schijvenaars, Jozef Lambregts, Eric Wil- laert, Walter Martens, Harold Pluym, Adrie Buijze en Wim van Brink in acite komen in café De Smidse, dagelijks vanaf 14.00 uur. De achtste finalist komt uit het drietal Elly en Robert van Gaever en Raf Vonck, die vrijdagavond via onderlinge wedstrijden uitmaken wie zich plaatst. De finalepartij wordt zondag omstreeks 17.00 uur gespeeld. PHILIPPINE - Het trimloopseizoen van SV Aloy start zondag 28 augustus met de tweede Mosselloop in Philippine. De afstan den die gelopen kunnen worden, zijn drie, zes of twaalf kilome ter. Gestart wordt om 11.00 uur aan de Parallelweg nabij het mos selmonument. Er kan worden ingeschreven vanaf 09.30 uur in de sportzaal aan de Laureijnestraat. Voor de winnaars op de diverse afstanden is er een prijs beschikbaar. Alle deelnemers krijgen een mosselmaaltijd aangeboden. TERNEUZEN - De zaalvoetbalcompetitie van het rayon Ter neuzen seizoen 1988/1989 gaat maandag 29 augustus van start. In de eerste drie weken wordt wekelijks op maandag, woens dag en donderdag gespeeld. Daarna meestal wekelijks op maandag en woensdag. Voor het bekertoernooi hebben zich 27 ploegen aangemeld. Daarin spelen de twaalf teams uit de tweede en derde klasse van het rayon in vier poules van drie. De winnaars gaan over naar de volgende ronde, waarin zij spelen tegen ploegen uit de eerste klasse van het rayon en de B-klasse van de regio. De winnaars van die vier poules gaan samen met de beste num mer twee over naar de derde ronde. Daarin worden ze samen gevoegd met de ploegen uit de A-klasse van de regio en de hoofdklasse. De vier winnaars van de derde ronde spelen op één avond de halve finales en de finale. De eerste bekerronde wordt woensdag 28 september gehouden. INDELING Eerste klasse: Sporting van den Hemel 1, Beldo'79, EK Yugo 1, HKC, Philips 1, ABN, Gemeente, Sporting'881, VV Van Strien, Sporting Van Kouteren/Dieleman. Nieuwe naam in dit gezelschap is Sporting'88. Dat team is tot stand gekomen na een fusie tussen de verenigingen SV Ovet en Stoffels. Tweede klasse: Sporting'88 2, Terneuzen 1, M&B/Den Engel/Scheele, M&B/Image Lub, Dow 2, RWS, Excelsior, PZEM en Philips 2. Derde klasse: FSV 2, Goalgetters 2, EK Yugo 2, Atoom Boys, Instuif, Dow 3, Ben 3, Terneuzen 2 en nieuwkomer Smit Sportprijzen. TERNEUZEN - In Terneuzen staat maandag 29, dinsdag 30 augustus en donderdag 1 september de Krekenloop op de agen da. Het is alweer voor de tiende keer dat deze serie van drie trimlopen wordt gehouden. In zijn soort is het dan ook de oudste van Zeeuwsch-Vlaande ren. Voor deze jubileumuitgave komt de Terneuzense sportwe thouder W. van Walrave op de openingsdag het startschot los sen. De afstanden die iedere avond gelopen kunnen worden, zij n 2300,4500 en 6700 meter. Het startschot wordt iedere dag om 19.00 uur bij de Zuide lijke jachthaven in Terneuzen gegeven, waar men ook kan in schrijven. Diegenen die twee van de drie lopen van de partij zijn, ontvangen een herinnering. De organisatie is in handen van de stichting sportieve recreatie Terneuzen in samenwer king met de atletiekvereniging Scheldesport. DANNY DE MUNCK uit Sas van Gent reed bij de amateurs in Drongen-Baarle naar een twaalfde plaats. Bij de junioren was er een vierde plaats voor ROLF MOBACH uit Sluiskil in Wacjjfcbeke. SANDY DE MUNCK uit Sas van Gent werd er vijfde en ERIC VERHAGE aft Hoek dertiende In Wippelgem eindigde RUDI RABOUT uit Zuidzande op de tiende plaats.

de Stem | 1988 | | pagina 11