DEZE WEEK G AX) SPORT Honkballers in ouverture kansloos DE BRUIN PAKTE DERDE PLAATS IN WK PUNTENKOERS Teun Van Vliet opnieuw in de zorgen Tyson loopt blessure op in straatgevecht vooRzrn Braakn SPORTPRIJSVRAGEN DE STEM SPORT 2 DONDERDAG 25 AUGUSTUS 1988 t19 SPORT IN 'T KORT NAVARM CAMPO-NUEVÖ OF WIT GENT - Soms hangt een medaille bij de wereld kampioenschappen wielrennen op de baan van toevalligheden aan elkaar. Zoals het brons van Monique de Bruin in de eerste wereldtitelstrijd puntenkoers dames. Vijf nieuwelingen in Westduitse selectie Ploeg Gisbers met vakantie in Mexico VOOR DE DERDE ACHTEREENVOLGENDE MAAL OPGAVE SPORT IN 'T KORT Ploeg Post wil vliegtuig SPORT IN HET KORT Schapers laat zich verrassen pK STEM SP TERNEUZEN - Ac vergadering op 7 s< meest dramatische Terneuzen in een iij Ijshockeyspeler in de bajes Geen wild-card voor Coe Anchorage stemt over Winterspelen Schuttersfestijn voor polo-speelsters Meer doping in Amerika dan in Oostblok MIDL0TT0 CIJFERSPEL hoek - in het reef wordt zaterdag 27 Hraakman-zwemraci Zeeuwse langebaanz' teeetellen voor de Zet Braakman-race hee een vanwege de deelnar in ook inschr ij vinger ampen en Papendrect betekent zeke winning. ïrSV5'30 uur: start BOLOGNA (ANP) - Het toernooi om het wereld kampioenschap honkbal is voor Nederland slecht be gonnen. De openingswed strijd tegen Puerto Rico ging met 0-12 verloren. In gemeenschaplij k overleg met zijn assistenten Harry van der Vaart en Leen Volkerijk had Petroff besloten de verde diging in handen te leggen van Harry Koster. Het debuut van de Neptuniaan, twee jaar gele den tot verontwaardiging van veel kenners niet gekozen voor het mondiale toernooi in eigen land, bleek uiterst pijnlijk. Nog in de eerste slagbeurt moest hij plaatsmaken voor Eric de Vries. Na een verdien stelijke inning sloegen de Puertoricanende zijn curves moeiteloos weg. Daarna moch ten Paul Nanne en Thijs-Jan Smidt pro forma hun opwach ting maken. Puerto Rico geldt als een er kend jachtterrein van het Amerikaanse honkbal. Met veel dollars tracht de nationale bond sinds 1986 - toen het WK- toemooi de onder meer met Nederland gedeelde zevende plaats opleverde - een repre sentatieve afvaardiging op te bouwen. In de loop der jaren waren de Middenamerikanen Nederland te sterk; twee jaar geleden vormde de winst (3-2) een attractieve uitzondering. Boekte Nederland nimmer een hogere klassering dan de zesde plaats, de Puertoricanen kunnen zelfs op een heuse we reldtitel (uit 1951) bogen. In de jaren zeventig bevestigden zijn hun aanzienlijke status in de internationale honkbalwereld door (in 1973 en 1976) als tweede te eindigen. Dat waren evenwel de tijden van vergaande verdeeldheid in de honkbalwereld. De open lijke ruzie leidde er toe dat in één jaar twee toernooien om het wereldkampioenschap werden gehouden, Met Mexico kon Puerto Rico niet kiezen en deed aan beide evenementen De continuiteit van het Puertoricaanse honkbal blijkt wel uit het feit dat zes spelers uit de line-up van woensdag in 1986 al een plaats in de selectie hadden. Met name op Efraim Garcia en Angel Morales kan bondscoach Jose Carradero trots zijn. Ook voor nieuweling Benedict Boupart - evenals Garcia goed voor drie honksla- gen - zullen scouts van de Ma jor League clubs belangstelling hebben. Met jaloezie moet Petroff het gemak waarmee de Puertori caanse tikken werden neerge legd, hebben aangezien. Petroff overweegt Jacky Jacoba, die tijdens de Haarlemse honkbal- week aanvallend al nagenoeg niets presteerde, voor het duel van woensdag tegen Nicaragua in Florence rust te geven. Frank Koot is zijn vervanger. Jacoba is momenteel exponent van de zwakke Nederlandse slagploeg. Alleen Marcel Joost vuurde op pitcher Jesus Fele- ciano twee honkslagen af, Hal- derman een. Petroff: „Ze zijn tot meer in staat. Als je zes fouten maakt, is er reden bedroefd te zijn. We zijn gewoon weggeslagen. Mor gen weer een dag". De wereldtitelstrijd is dan wel begonnen, de volledige se lectie van Petroff zal pas woensdag in Italië aanwezig zijn. Haitze de Vries maakte van de minieme pauze tussen de honkbalweek en het toer nooi om het wereldkampioen schap gebruik om een tenta men af te leggen. Daarnaast kan Petroff niet ten volle de kracht van Robert Knol benutten. De vervanger van de in Haarlem uitblin kende Frank Bos brak in de laatste wedstrijd van de honk- balweek een rib, maar speelde wel. Puerto Rico- Nederland 12-0; Werpcijfers: Puerto Rico: Feli- ciano (7): 7-2-3-0, Nederland: Kos ter (1/3+1): 1-2-3-0, Eric de Vries (31/3+3): 3-2-6-1, Nanne (2 1/3): 0- 0-3-0, Smidt (1): 0-0-0-0. Toeschou wers: 250, tijdsduur: 2 uur 10 mi nuten. Canada-Taiwan 2-14, Spanje-Ver enigde Staten 0-28, Italië-Spanje 10-0. Grap goed voor brons Wielrennen DE RUSSIN Erika Saloemijee heeft op de overdekte Olympi sche piste van Krilatskoje het wereldrecord 200 meter met vliegende start verbeterd. Ze reed de afstand in 11,21 secon den. Het oude record dateerde van 2 augustus 1987 en bedroeg 11,232 seconden. Tennis BECKER IS weer een sponsor kwijtgeraakt. Na Puma heeft ook de Deutscher Bank afge haakt. Olympisch DE BEVOLKING van Ancho rage heeft ja gezegd tegen de kandidaatstelling van de stad voor de organisatie van de Olympische Winterspelen in 1994. In een referendum spra ken 34.480 inwoners zich posi tief uit, 17.760 waren tegen. Ze eindigde als tweede achter Petra de Bruin en werd prompt afgevaardigd naar de regen- boogstrijd in Gent. Diezelfde sponsor van haar had voor alle renners eenmaal per week baantraining verplicht gesteld. „Ik vond dat eigenlijk maar niets", vertelde de bronzen- medaillewinnares in Gent. „Ik durfde niet op de piste te rij den, ik was doodsbenauwd op mijn gezicht te gaan op die schuine kanten". Monique beet (ADVERTENTIE) Ipf jg^00|J:|I TINTO 1985 0,70 liter van 5,95 voor 1 §L Arf.jjBi (VlHifer IftmAe» ADRESSEN? Van onze sportredactie De 23-jarige Amersfoortse deed in juli alleen maar mee aan de nationale titelstrijd omnium, omdat een reisje van haar sponsorploeg op het laatste moment werd geannu leerd. Het was als grap bedoeld; „ik had niets anders te doen op dat moment. pruilend door die zure appel heen en kreeg zowaar plezier in het baanfietsen. „Kennelijk heb ik aanleg voor de baan. Volgend jaar blijf ik op de weg koersen, maar ga ik ook de be langrijke baanwedstrijden een maand van tevoren serieus voorbereiden met de achtervol ging als hoofdnummer". De frisse meid gaf het kwij nende Nederlandse baanfietsen woensdag een injectie in de eerste puntenkoers voor vrou wen met een regenboogtrui als inzet. Aanvankelijk zou deze wedstrijd als probeersel die nen. In de voorafgaande verga dering van de jury werd beslo ten, dat dit met zeventien in schrijvingen niet nodig was. De dames waren er wat blij mee. De 22-jarige Sally Hodge uit Cardiff veroverde de eerste wereldtitel wielrennen aller tijden voor Wales. Zij verza melde in de eerste koershelft voldoende punten om de eind- rush van de Zwitserse Barbara Ganz te weerstaan. Ganz drukte wel Monique de Bruin van de zilveren podiumplaats. Aardig was dat de Francaise Jeannie Longo haar zestien concurrentes geen moment haar wil kon opleggen. De vijf voudige wereldkampioene be kommerde zich niet om sprints en puntentotalen, probeerde daarentegen voortdurend een ronde uit te lopen. Longo greep haar kansen telkens op tactisch goede momenten, ze kwam echter nooit verder dan hon derd meter. Monique de Bruin trok slim haar plan. Van de eerste sprint, die zij won, zat ze lekker in de wedstrijd en sprokkelde ze in dertien van de twintig sprints punten bijeen. Hodge was even Monique de Bruin (rechts) op het erepodium naast de Britse Sally Hodge (midden) en de Babara Ganz uit Zwitserland. - fotoanp actief en simpelweg iets snel ler, Ganz was de sterkste maar begon iets te laat met haar ver zamelwoede, waardoor ze net als op de achtervolging op zil ver bleef steken. Monique de Bruin, waar mo gelijk gesteund door omnium- kamioene Petra de Bruin, treurde geen moment om het verlies van het zilver, waar ze zo lang uitzicht op had. „Ik heb een ontspannen weekje hier. Ik ben zo maar wat gaan rijden en Sdtkémw* Pr JONGE JENEVER nrnirMMMm-'T" ICïUBtil BB' i HV, ai FRANKFORT (SID/DPA) - Franz Beckenbauer heeft vijf nieu welingen opgenomen in zijn selectie van achttien spelers voor de wedstrijd tegen Finland. Het duel op woensdag 31 augustus in Helsinki is de openingswedstrijd van groep 4 van het kwalifica tietoernooi voor de eindronde van het wereldkampioenschap van 1990 in Italië. Naast West-Duitsland en Finland maken Nederland en Wales deel uit van de poule. Van de vijf, Sauer, Hermann, Riedle (allen Werder Bremen), Hassler (Köln) en Fach (Urdingen), maakte libero Sauer al deel uit van de selectie voor de Europese titelstrijd. Hij kwam in het eindtoernooi niet in actie. De teamchef deed ook een beroep op Görtz van Köln, die slechts één A-interland (tegen Zwitserland) achter zijn naam heeft. Tot de achttien behoren zes spelers, die ook in het Olympisch toernooi aktief zullen zijn: Sauer, Görtz, Fach, Hassler, Klins- mann en Wuttke.Van de selectie voor de Europese eindronde zijn nog dertien spelers over. Onder hen bevinden zich drie 'Italianen': Brehme en Matthaus van Inter Milan en Voller van AS Roma. Het trio zal zich maandag bij de ploeg voegen, de overigen melden zich zaterdag in sportcentrum Erbismühle in de Taunus. Beckenbauer kon door blessures geen beroep doen op Allofs, Herget, Dorfner, Borowka, Mill en Eckstein. Pflügler en Berthold werden gepasseerd. De achttien zijn: doel: Immel (VFB Stuttgart), Illgner (FC Köln), verdediging: Brehme (Inter Milan), Buchwald (VFB Stuttgart), Fach (Urdingen), Görtz, Kohier (FC Köln), Sauer (Werder Bremen), middenveld: Hassler (FC Köln), Hermann (Werder Bremen), Matthaus (Inter Milan), Rolff (Leverkusen), Thon (Bayern München), Wuttke (Kaiserslautern), aanval: Klinsmann (VFB Stuttgart), Littbarski (FC Köln), Riedle (Werder Bremen), Voller (AS Roma). het is leuk afgelopen". Uitslagen; puntenkoers, dames: 1. Sally Hodge (Gbr) 37 punten, 2. Barbara Ganz (Zwi) 32,3. Monique de Bruin (Ned) 30, 4. Lona Munck (Den) 29, 5. Isabelle Gautheron (Fra) 19,6. Kristel Werckx (Bel) 17, 7. Petra de Bruin (Ned) 16,8. Peggy Maas (VSt) 12, 9. Kalley Ann Car ter (Can) 12, 10. Jeannie Longo (Fra) 11. Amateurs: tandem, halve finales: Colas/ Magné (Fra) verslaan in drie ritten Sarti/Rampazzo (Ita) - 11,97, 11,60, 11,78. Creill/Bucht- mann (WD1) verslaan in twee rit ten Illek/Hargas (Tsj) 11,09,11,17. Stayers, finale: 1. Colamartino (Ita) gangmaker Fratargangeli 50 km in 43 min. 59 sec. (Gem. 68,183 km/u), 2. Konigshöfer (Oos) Igl, 3. Renn (WD1) Durst op 1 ronde, 4. Bieli (Ita) Grifoni op 1 ronde; 5. Bellati (Zwi) Luginbuehl op 3 ron den; 6. Harter (WD1) Dippel op 10 ronden. Opgegeven: Gentili (Ita) Corradin. Sprint, profs; om de derde plaats: Tawara (Jap) wint in twee ritten van Iryo (Jap) 11,41 en 11,42. halve finales: Pa te (Aus) wint in twee ritten van Tawara (Jap) 11,07 en 11,36; Golinelli (Ita) wint in twee ritten van Iryo (Jap) 11,28 en 11,21, finale: Pate (Aus) wint in twee rit ten van Golinelli (Ita) 11,16 en 11.13. Achtervolging profs, halve finales: Piasecki (Pol) 5.51,47 verslaat Worre (Den) 6.01,84; Doyle (GBr) verslaat Wyder (Zwi) ingehaald na 3,125 kilometer, om de derde plaats: Worre (Den) verslaat Wy der (Zwi) ingehaald na 4750 meter; finale: Piasecki(Pol) 5.51,48 ver slaat Doyle (GBr) 5.53,23. Van onze sportredactie VEENENDAAL - Op kos ten van de sponsor zal de PDM-profploeg van Jan Gisbers eind oktober, be gin november een vakan tiereisje naar Mexico ma ken. Tijdens de trip, die ook door de dames van de equipe zal worden meege maakt, woont de bijna voltallige formatie het huwelijk van de Mexi caan Raul Alcala, die vol gend seizoen voor PDM zal uitkomen, bij. Steven Rooks over weegt nog wat langer in Mexico te blijven. „Ik ben er nog nooit geweest dus het zou leuk zijn om daar uitgebreid rond te kunnen kijken", aldus de Noord hollander. Voetbal PHILIPS HEEFT de sponsoro vereenkomst met de KNVB voor twee jaar verlengd. Tot het toernooi om het wereld kampioenschap in Italië (1990) zal de KNVB jaarlijkse 1.250.000 gulden ontvangen. Het amateurvoetbal deelt volledig mee bij deze overeenkomst. Door Rob van Deursen VEENENDAAL - Vier da gen voor het wereldkam pioenschap op de weg voor profs - zondag in het Belgi sche Ronse - baart de condi tie van Teun van Vliet grote zorgen. In de gisteren door de Belg Ronny Vlassacks gewonnen laatste voorbereidingskoers Veenendaal-Veenendaal over 262 kilometer, moest de coureur uit Baarle-Hertog het na am per 180 kilometer voor de derde achtereenvolgende maal opge ven. Zaterdag in de laatste etappe van de Profronde van Neder land door de Zuidlimburgse heuvels stapte hij noodge dwongen voortijdig af. Zondag in het Kampioenschap van Zü- rich was het van hetzelfde la ken een pak. En gisteren dus opnieuw. Weliswaar hielden in Veenendaal-Veenendaal van de negen geslecteerde coureurs voor de Nederlandse WK-ploeg zeven (inclusief Van Vliet; Hermans en Winnen reden de wedstrijd uit) het vroegtijdig voor gezien, maar de andere zes bogen slechts voor de barre weersomstandigheden. Jelle Nijdam, Peter Pieters, Steven Rooks, Gert-Jan Theu- nisse, Peter Stevenhaagen en Erik Breukink riepen om het hardst dat met deze regen en met deze soms ijzige wind het risico te groot was zo vlak voor het gevecht om de regenboog trui een koude op te lopen. Breukink: „Ik heb 200 kilo meter gedaan. Dat is genoeg. Af en toe heb ik een beetje gas gegeven om me te testen. Op de weerberichten heb ik gelezen dat voor zondag hetzelfde weer wordt verwacht. Daarom die tests. Om helemaal diep te gaan, had hier geen zin. Zon dag heb je met deze weersom standigheden je reserves hard genoeg nodig. En daarnaast, ik voelde me niet zo goed. Dus forceren zou gevaarlijk zijn. Ik weet nu waar ik sta. Niet super, maar toch goed in vorm". En Gert-Jan Theunisse: „Dit is geen weer voor mij. Ik hoop dat het zondag in Ronse niet zo regent. Daar heb ik een ver schrikkelijke hekel aan. En ik rijd ook altijd slecht als het nat is. Dus ik zal een kaarsje opste ken voor zonneschijn". Steven Rooks, zondag nog winnaar in het Kampioenschap van Zürich viel zijn steun en toeverlaat in de koers volmondig bij. „Dit had geen zin. Als je nu nog ki lometers moet maken om voor het WK in vorm te komen, ben je te laat", zo liet de Noordhol lander weten. Teun van Vliet zag het pessi mistisch in. Maandag meldde hij zich bij de dokter voor een bloedonderzoek. „Met de wed strijden, die ik sinds het slot van de Tour heb gereden plus de training die ik afwerkte, zou de vorm er zo langzamerhand aan moeten komen. Het tegen deel is waar. Het gaat minder en minder. Dat onderzoek be vestigde dat. Het vervoer van zuurstof in mijn bloed is totaal onvoldoende. Daarom gaat mijn hart bij zware inspanning als een gek te keer en ben ik veel eerder kapot dan anders. Ik heb daar twee weken mee rondgereden. De komende da gen krijg ik nog meer resulta ten van de dokter. Zo'n bloed monster wordt helemaal ge analyseerd. Het ijzergehalte zal ook wel niet goed zijn. Voorlo pig doe ik het tot de dag van het WK rustig aan. En pak ik ijzertabletten. Op die manier kun je er ineens doorheen ko men", zo legde Van Vliet zijn huidige situatie uit. De van origine Westlander zal zaterdagavond, als de twaalf Nederlandse profs de tactiek en de vergoeding voor bewezen diensten bespreken (het zou om een bedrag van 120.000 gulden gaan dat de eventuele Nederlandse wereld kampioen aan de rest van de equipe moet betalen) niet hoog van de toren blazen. „Nee, be slist niet. Voor mij rest alleen me in dienst van de mannen te stellen, die zich melden voor de rol van beschermde renner. Daar heb ik trouwens geen moeite mee", aldus Van Vliet, die verwacht dat Steven Rooks, Adrie van der Poel (gisteren met Frans Maassen actief in het Belgische Overijse, terwijl Johan van de Velde in Italië reed), Gert-Jan Theunisse en Erik Breukink hun vinger zul len opsteken. „Dat lijkt me lo gisch gezien de samenstelling van de ploeg", beredeneerde Van Vliet voor zich zelf. De slag in de als klassieker aangekondigde Veenendaal- Veenendaal viel gisteren na 143 kilometer wedstrijd. Vlak voor de beklimming van de Grebbe- berg formeerde zich onder im puls van Hennie Kuiper een kopgroep van acht. Naast Kui per ontsprongen Jac van der Poel, Jos Lammertink, Nico Verhoeven, John Bogers, de Australiër Alan Peiper en de Belgen Heynderickx en Vlas sacks aan de aandacht van het daarvoor vaak rustig voort- peddelende peloton. De maxi male voorsprong van het acht tal bedroeg 4 minuten en 30 se conden. Op het moment dat die terugliep naar minder dan twee minuten ging Hennie Kuiper nogmaals uit het zadel. Vlassacks en Bogers sprongen mee. Met als gevolg dat Ronny Vlassacks eigenlijk vrij ge makkelijk in de straten van Veenendaal won. Bogers werd tweede, Kuiper derde. De uitslag: 1. Vlassaks (Bel) 268 km in 6 uur 32 minuten en 10 seconden, 2. Bogers (Budel-Schoot) op 4 se conden, 3. Kuiper (Putte) 0.06, 4. Lammertink (Wierden) 0.45, 5. Verhoeven (Berkel), 6. Jacq van der Poel (Hoogerheide), 7. Hen driks (Bel), 8. Peiper (Aus) zelfde tijd als Lammertink; 9. Kools (St. Willebrord) 1.00,10. Talen (Spijke- nisse) 1.00. Van onze sportredactie VEENENDAAL - Peter Post overweegt voor zijn profploeg een vliegtuig aan te schaffen. De Amstelveense ploeg leider wil daarmee de af standen, die in een kort tijdsbestek moeten wor den afgelegd tussen twee internationale koersen sneller afleggen. Zaterdag bijvoorbeeld arriveerde Post vanuit Limburg na de laatste etappe van de Profronde van Nederland per auto pas 's avonds laat in Zü rich, waar de volgende dag vroeg het Kampioen schap van die Zwitserse plaats van start ging. Met een eigen vliegtuig denkt Post de reistijden kris kras in dit geval over Europa drastisch te kun nen terugdringen. Voetbal IN DE strijd om de Libertado- res-beker versloeg Colo Colo uit Chili het Venezulaanse Ta- chira met 2-0. Universitario, de kampioen van Peru, speelde gelijk tegen het Braziliaanse Recife (0-0). NEW YORK (RTR) - Michael Tyson, wereldkampioen boksen in het zwaargewicht, heeft in de nacht van dinsdag op woensdag in New York bij een gevecht op straat zijn rechter pols gebroken. Hierdoor komt zijn titelgevecht van 8 oktober tegen de Brit Frank Bruno op de tocht te staan. Tijdens een inderhaast belegde persconferentie verklaarde Tyson, dat hij tijdens het winkelen in een kledingzaak, die ook 's nachts was geopend, werd lastig gevallen door oud bokser Mitch Green. „Hij kwam bij me klagen over geld dat promotor Don King hem nog schuldig was", aldus Ty son. „Daarbij pakte hij me vast en ik deed niet anders dan me verdedigen". Green liep Tyson achterna naar buiten en werd op een ge- geven moment zo hard op zijn neus geraakt, dat hij in een naburig ziekenhuis vijf hechtingen moest laten aanbren gen. Green diende bij de politie een aanklacht in. Hoewel het slechts een heel fijn haarscheurtje betrof werd de pols van Tyson toch voor alle zekerheid in het gips ge. zet. Over drie weken wordt dat weer verwijderd. De ma nager van Tyson, Bill Cayton, toonde zich optimistisch over het doorgaan van het gevecht op 8 oktober. „Als het genezingsproces goed verloopt blijft er voldoende tijd over om te trainen. Het oorspronkelijke plan om op 18 septem- ber naar Londen te gaan is nog steeds van kracht". NIEUWSOVERZICHT Van onze sportmedewerkei WALSOORDEN - geyboer schreef de koers van de Noordstr; zijn naam. Heyboer m deel uit van een vijf sterke kopgroep, jdenk Dees door een band uit terugviel. I recreanten ging de winning naar Bertus uit Terneuzen. jja wat speldeprikker Theo Wullems kwamen pees, René Heyboer, I Cri; RYE BROOK (AFP/RTR) - Michiel Schapers heeft zichdir dag in de eerste ronde van het met 125.000 dollar gedota tennistoernooi in Rye Brook laten verrassen. De Rotterdammer, die deel uitmaakt van de nationale Olymp sche équipe, verloor met 5-7,6-7 van de onbekende Amerika Pete Sampras, die zich via het kwalificatietoernooi voorh hoofdschema had geplaatst. Schapers, de nummer 39 van de wereldranglijst, was alseers gerangschikt. Hij verloor de tiebreak in de tweede set met 2-1, Uitslagen eerste ronde: Sampras (VSt)-Schapers (Ned) 5-7,6-? (1. Bates (GBr)-Guy (Nwz) 1-6,6-4,7-6, Steltenberg (Aus)-Kroon (Zwt) 4,7-6. ^^Door Rinus Verberkmoes Een impasse, waarir zwarten ter discussie staat op afknappen. 1 korte termijn beantw nog?" TORONTO (RTR) - De 28-jarige Canadese ijshockeyspeli Dino Ciccarelli geldt sinds woensdag 24 augustus als het duid lijkste voorbeeld dat de Noordamerikaanse bond het aan vechtpartijen op het ijshockeyveld wil terugbrengen. Despei van de Minnesota North Stars werd door rechter Sidney Han veroordeeld tot één dag gevangenisstraf en een boete van 2: gulden. Ciccarelli werd schuldig gevonden aan het aanval van een tegenstander tijdens een wedstrijd in het vorig seia De speler van de North Stars bewerkte in het duel tegen del ronto Maple Leafs met zijn stick het hoofd van de negentien jarige Luke Richardson. Ciccarelli werd door de arbiterv; het veld gestuurd en door de bond geschorst voor tien wedstój den. Het gaat de voetbalvere al lange tijd niet goed. 1 trainer Jan Kolijn memo daar in de dinsdag uitge De Stem-Startkrant no: Met name noemde hij teken aan de wand, dat lersuittocht, begonnen i vertrek van de toenmalig ner Han van der Hooft, stand is gebracht. Erger sportief opzicht zakte Te in een moeras. Het zonk zaam maar zeker weg seizoen werd zelfs vot eerst in het zestigjarig V neuzen-bestaan het afd" voetbal bereikt. LAUSANNE (Reuter) - IOC-baas Samaranch heeft het pk Sebastian Coe een wild-card te verstrekken, onder druk buitenaf ingetrokken. Als tegenprestatie heeft hij de tweern dig Brits Olympisch kampioen op de 1500 meter uitgenodigd! zijn eregast in Seoul. „Ik ben zeer teleurgesteld in de gang van zaken", zei deSpa: jaard woensdag in zijn hoofdkwartier in Lausanne. Sar; ranch doelde op de protestacties van andere atleten na hetk kend worden van zijn voorstel Coe op persoonlijke titel to gang te verlenen tot het Olympisch atletiektoernooi. Ii land vormden Steve Cram en Allan Wells de spreekbuis vaw tegenstemmers. Ook de Britse atletiekbond verzette zichteg het alternatieve plan van Samaranch. ANCHORAGE (AFP) - De bevolking van Anchorage, de hoo'i stad van de Amerikaanse staat Alaska, maakt in een refers dum uit of de stad zich kandidaat stelt voor het organise» van de Olympische Winterspelen in 1994. Het Internationa Olympisch Comité kiest in september, tijdens de Spelen» Seoul, uit de kandidaat-steden voor 1994. De inwoners stemmen eigenlijk over het feit of ze al dannit vrede kunnen hebben met een eventueel nadelig saldo dat li organiseren van de Winterspelen met zich mee kan brengen. CHRISTCHURCH (ANP) - De nationale dames-waterpolof loeg heeft op de derde speeldag van de strijd om de FINA-Ci een waar schuttersfestijn gehouden. In het Nieuwzeelandse Christchurch werd Puerto-Rico woes dag door de ploeg van Peter van de Biggelaar met 41-1 inf maakt. Alice Lindhout van Polar Bears was wederom tops» |LiSïLpe?».(!Lfi rer, met negen doelpunten. Verder kwamen alle speelsters r< uitzondering van beide doel vrouwen een of meerdere keren i de scoringslijst voor. De Nederlandse ploeg speelt donderdag tegen de Hong® en vrijdag tegen Australië. De uitslagen op de derde dag zijn: Hongarije-Australië 10-8, Ne® land-Puerto Rico 41-1, Canada-Nieuwzeeland 18-5. Stand: 1. Hon? rije 3-6 (32-23), 2. Nederland 2-4 (51-5), 3. Canada 3-4 (37-23), 4. Aus» lië 2-2 (33-11), 5. Nieuw-Zeeland 3-2 (27-36), 6. Verenigde Staten 2-1™ 20), 7. Puerto-Rieo 3-0 (8-82). COLORADO SPRINGS (Reuter) - Vijf jaar na de oorlof verklaring aan het gebruik van verboden stimulantia wow in de Amerikaanse sportwereld op grotere schaal geslikt,? spoten of toegediend dan in het Oostblok. Dat is de mening van Dr. Robert O. Voy, hoofd van de medi» commissie van het Amerikaans Olympisch Comité (USOQ „De uitspraak dat Oosteuropeanen vooroplopen in het bruik van dope, is achterhaald", aldus Voy in het hoofdk® tier van de USOC in Colorado Springs, „als ik mocht sper'; ren, zou ik zeggen dat het gebruik van verboden product®1 ons land erger is dan in het Oostblok". Een recent onderzoek wees uit, dat slechts in twee disc? nes, het kunstrijden en vrouwenhockey, de beoefenaars sport 'clean' bedrijven. Bestuurlijk en fin; volgde Terneuzen di weg. De club kreeg met e tekort te maken. Het ba stond voor de deur. K Terneuzen, ooit een bolv voetballend Zeeuwsch-' deren, was een wankel tenhuis geworden. Voo Terneuzen-supporters, name voor de oude getri was deze kennismakir schok. Het 'machtige' T zen was niet meer. Ee nuchterende constaterir gegeven dat als een vu door de rood-zwarte gel trok. Hoe verder, was de die opgeworpen were hulpkreet die alleen do ijzersterke man uitgevoe worden. De huidige voorzitte Schaub kwam als kar voor de functie naar vor gaf zich drie jaar om komen. Drie jaren die dels voorbij zijn. Evene ren, waarin Terneuzen daad financieel gezonc Op het sportieve vlak bl echter op drijfzand spe dat feit maakt Terneuz interessant. Bestuu leemtes achter. Ruiml zwarte gaten. De ge jaarvergadering werd een week uitgesteld. Eei voor bezinning. Zeven dagen extra orr ken op een rijtje te zette Schaub: „Momenteel d vereniging, van F-pupi senioren, in de malaise. Wel alle geledingen zijr tures. Die functies probe de komende weken op 'en. Lukt dat niet, dan oi er op korte termijn gro 3-1-3-1-3-1-1-1-2-3-3-3 6-8-20-21-24-32. Reservegetal: 41. Deelnemers 452.744, inleg 1.694.294,00, prijzengeld 804.789,65. Trekking A: 1 -13-15-20-21**] Reserve: 5 Trekking B: 14-24-30-31-32-^ Reserve: 13 Juiste nummer: 6-8-8-6-0-9 Extra prijzen op nummer: 2-6-7- 3-7 7-2-7-7-1-8-0 Van onze zwemmedewerl „Nade wedstrijden in °erghe en Anton Thoen y °uwer bij de dames r voor de jeugd tot twaali eer moeilijk worden d •,a,noS weinig ervarin n'eiding tot vreemde sl/*et Programma luidt damJeugd fot twaalf ja ames en heren; 14.30 i ^ttetocht 1000 mete tus kuitenzwemba dam nvan§ 1200 uur, ma^en 1500 meter he 'naximaal achttien deeli

de Stem | 1988 | | pagina 10