26 t/m 29 AUGUSTUS Rijfde wereldtitel voor Longo DE TINGEL JAAR ADRES IlSTRAAT 26 IS ienken rmont B.V. >sch optiek >ch Optiek méér dan ten bril. garantie. SUPERAANVAL Schandaalkans blijft bij nieuw dopingreglement PSV haalt finale niet Kogelstoter Günthör toont vorm ASf fU's mannenmode optiek 0NDEN (Rtr) - Enkele dagen voor het begin an de competitie in de Engelse league leven de neeste topclubs tussen hoop en vrees. Hoe kan jverpool van zijn elfde titel in vijftien jaar wor- en afgehouden, nu de landskampioen over een anval van ongekende allure beschikt? natuurvoeding TEL. 10011 5 augustus DO uur Diedingen, ook tijdens d kind 'n gratis ballon ïulst - telefoon 01140-13558* Barcelona (anp) - psv WK WIELRENNEN deltia/4: WOENSDAG 24 AUGUSTUS 1988 Juventus contracteert Zavarov Kraay in directie Stadion Feyenoord Schalke koopt reclamespots Hassler en Hermann in Duitse selectie Schaaktoernooi Tilburg sterk bezet Franse voetbal-hoop Cantona geschorst Franse profselectie voor WK Cram tegen toelating Coe bij OS Volleybalteam verliest weer van Zweden Zege voor dames-volleybalteam mannenmode to j presents: '88-'89 najaars-/winterkollektie - McGregor - van gils - nik boll - garoeur - le dub - patrava Nieuwstraat 12 - Oosterhout - 01620-54242 DE STgM, ivoor Lrvice litie- !-folder geeft u zwart op wit hoe :ch Optiek zit met vakmanschap, iervice en garantie, geeft ook praktische tips die ijdragen tot een lang leven van bril. Bovendien heeft de BnlPas nog wat voordeeltjes tto. ENT (ANP) - Jeannie Longo heeft Insdagavond in Gent haar vijfde we- ■Idtitel behaald. De Francaise won egenboogtrui op de achtervolging aroes voor de tweede keer. Zij had eze titel ook in 1986. Longo veroverde ovendien de titels op de weg in '85, en'87. de finale te Gent versloeg de 28-jarige ,.ng0 de Zwitserse Barbara Ganz met lechts eentiende seconde verschil. Ze reed ,t de laatste ronde op achterstand. Haar verwinning was op zich geen verrassing, ongo had in het gehele toernooi voortdu- nd veruit de beste tijden afgeleverd. De achtervolging was voor de wereld- mrrecordhoudster niets anders dan een ardig intermezzo tussen de Ronde van tankrijk, die zij voor de tweede maal iWli en de Olympische wegwedstrijd, taipisch goud is het enige dat haar nog uitbreekt. In Los Angeles eindigde Longo als zesde. In de laatste vier jaar is er veel veranderd. Longo ontwikkelde zich zoda nig, dat er voor de anderen alleen de strijd om de tweede plaats overblijft. Zo zal het wellicht ook in Seoul zijn, waarna ze opge lucht de sport kan verlaten. De sprinters en de achtervolgers kwa men tot aan de halve finales. De Brit Tony Doyle deed grote stappen op weg naar de derde achtervolgingstitel. Bij de sprinters wekte de Australiër Stephen Pate de in druk een einde te gaan maken aan de elf jaar lange heerschappij van de Japanners. UITSLAGEN Achtervolging profs: geplaatst voor de kwartfinale: Doyle (GBr) 5.49,45, Piasecki (Pol) 5.53,07, Worre (Den) 5.54,01, Wyder (Zwi) 5.55,27, Wallace (GBr) 5.55,70, Van Itterbeeck (Bel) 5.58,30 en Horibata (Jap) 6.18,91; uitge schakeld: Grenda (Aus) en Roes (Bel); kwart finales: Wyder (Zwi) 5.55,33 verslaat Wallace (GBr) 5.58,98; Worre (Den) 5.50,28 verslaat Van Itterbeeck (Bel) ingehaald; Piasecki (Pol) 5.50,04 verslaat Horibata (Jap) ingehaald: Doyle (GBr) haald. verslaat Grenda (Aus) inge- Stayers profs: geplaatst voor finale in tweede serie: Betz (WD1) en Tourné (Bel); geplaatst voor finale in derde serie: Renoste (Ita) en Steiger (Zwi); als snelste derde in alle series: Breu (Zwi). Sprint profs: geplaatst voor kwartfinale in series: Pate (Aus), Golinelli (Ita), Da Rocha (Fra) en Vaarten (Bel); geplaatst via herkan sing: Vails (VSt), Sakamoto (Jap), Tawara (Jap) en Iryo (Jap); kwartfinales: Pate (Aus) verslaat Sakamoto (Jap) in twee ritten 11,05 en 11.18 voor de laatste 200 meter; Golinelli (Ita) verslaat Vails (VSt) in twee ritten 12,05 en 11,77; Iryo (Jap) verslaat Da Rocha (Fra) in twee ritten 11,24 en 11,33; Tawara (Jap) ver slaat Vaarten (Bel) in twee ritten 11,08 en 11,36. Achtervolging dames: halve finale: Barbara Ganz (Zwi) 3.47,83 verslaat Tea Vikstedt (Fin) 3.50,91; Jeannie Longo (Fra) 3.48,03 verslaat Melinda Mayfield (VSt) 3.50,58; om de derde plaats: Melinda Mayfield (VSt) 3.49,16 ver slaat Tea Viksted (Fin) 3.50,05; finale: Jeannie Longo (Fra) 3.47,84 verslaat Barbara Ganz (Zwi) 3.47.94. Jeannie Longo: tweede wereldtitel achtervolging. - fotoap Liverpool op recordjacht )oor de verrassende rentree van Ian Rush, na een mis- ukt avontuur bij Juventus ziek uit Italië teruggekeerd, Ireigde zelfs de topscorer van het vorige seizoen, John idridge, overbodig te worden. |ke hulst korte nieuwstraat 3 telefoon 01140-12327 temeuzen noordstraat 43 telefoon 01150-94677 Pwee doelpunten van de Ierse nternational in de traditionele seizoensopening om het Cha- ity Shield tegen FA Cup-win naar Wimbledon, deden mana ger Kenny Dalglish echter van nening veranderen. „Rush en Aldridge hebben al eens eerder samen gespeeld. Ik wil het toch eens met beiden proberen". Liverpool heeft een aanval van 22 miljoen. Naast het schutters- duo Aldridge/Rush beschikt de ilub van Anfield Road ov.er de Engelse internationals John Barnes en Peter Beardsley, eveneens aanvallers met een "ote reputatie. Dat leek Dalglish aanvankelijk iets te reel van het goede. Hoewel Al- 5, vorig seizoen als opvol- ;er van Rush aangekocht, in ijn eerste jaar topscorer van J league werd, leek hij aan vankelijk het slachtoffer te worden. Rush had tijdens één seizoen in Italiaanse dienst Weliswaar slechts zeven keer ;escoord, zijn reputatie in En geland was groot gebleven. >inds 1979, het jaar waarin hij lebuteerde bij Liverpool, had jij in 224 competitie-wedstrij- len 139 doelpunten gemaakt. "Ohg jaar werd Rush voor elf niljoen gulden aan Juventus verkocht. Na het vertrek van dichel Platini was er echter demand die de Welshman lan terde. Hij presteerde hoege naamd niets in Italië. Ian Rush is nog niet fit. Het twijfelachtig of hij zaterdag l'l de seizoensopening tegen -"arlton zijn rentree kan ma ten. De aanvaller lijdt aan een wusziekte, die hem reeds in parten speelde. Het zou ®s kunnen betekenen dat hij 14 september, als Wales in ™sterdam de WK-kwalifica- ïe-wedstrijd tegen Nederland TOt, moet toekijken. Voor dalglish een extra reden Al- J'Hdge voorlopig achter de te houden. „Onze medi- rae staf moet Rush eerst maar grondig onderzoeken. Bo eren heeft de Italiaanse voetbalbond hem nog niet vrij- j-geven", aldus de manager, zijn plannen te realiseren kan Dalglish echter wel een aanval van formaat gebruiken. De voormalige Schotse inter national wil niet zo maar kam pioen worden. 'King Kenny' wil meer. Vorig seizoen leed Liver pool pas op de 30ste dag van de competitie zijn eerste neder laag. Dat record moet worden overtroffen. In totaal verloor de club, sinds het Heizeldrama in 1985 uitgesloten van interna tionaal voetbal, van de 40 wed strijden die het in de league speelde er slechts twee. Ook dat schijnt nog beter te kunnen. Bovendien verkeek de ploeg zich in de finale van de strijd om de FA Cup op de kracht van Wimbledon. Dat laatste was overigens voor een niet onbe langrijk deel te wijten aan Al dridge, die op Wembley een strafschop miste. De tegenstanders hebben de laatste maanden echter ook niet stil gezeten. De clubs uit de league kochten in totaal voor de somma van 70 miljoen gul den in. Afgezien van Rush wis selden zes spelers voor meer dan zes miljoen gulden de man van eigenaar. De belangrijkste transacties betroffen de spelers Paul Gascoigne (van Newcastle United naar Tottenham Hot spur voor ruim zeven miljoen), Tony Cottee (van West Ham United naar Everton voor meer dan 8 miljoen) en Mark Hughes (voor een onbekend maar onge twijfeld aanzienlijk bedrag van Barcelona naar Manches ter United). Ian Rush, die aan een virusziekte lijdt. - FOTOAP er dinsdag niet in ge- 'aagd de eindstrijd van het ban Camper-toernooi in arcelona te bereiken. Houder van de Europa Cup l°°r 'andskampioenen werd in h,.eerste wedstrijd van het anement uitgeschakeld door n eerdere winnaar van de be- Bgrijkste beker voor club- .Steaua Boekarest, «a de reguliere speeltijd en v^lenging was de stand 1-1. j. p afschoppen werden door Roemenen beter genomen. Van onze speciale verslaggever GENT - Het nieuwe dopin greglement van de wereld wielerbond (UCI) houdt een betere organisatie in en geeft de coureurs meer juri dische zekerheid. De kans op schandalen kon evenwel niet tot nul worden geredu ceerd. Volgens Hein Verbruggen, de Nederlandse voorzitter van de proftak FICP, is het nieuwe do pingreglement In orde. „Het was een lange weg, maar het is nu goed geregeld door juris ten". In het nieuwe reglement neemt de UCI de lijst van ver boden producten van het Inter nationaal Olympisch Comité over. Alle middelen die daar op staan, zijn ook voor de beroeps renners verboden. Verbruggen: „Er lag grote druk op de UCI voor zwaardere straffen. Ge lukkig hebben we dit voor de profs kunnen tegenhouden. Le venslang bestaat niet meer. De maximum straf, voor de derde overtreding, is een jaar schor sing". Op de derde dag van de we reldkampioenschappen wiel rennen op de baan vertelde Verbruggen dat de Neder landse oud-renner Eddy Beu gels, afgestudeerd jurist en in tussen voorzitter van de inter nationale wielrennersvakbond, een interessant verhaal heeft opgesteld over het arbeidsrecht van beroepsrenners. Profs mo gen volgens hem niet hetzelfde behandeld worden als ama teurs. „Zo is het", aldus Ver bruggen. „Iedereen roept maar dat er zwaarder gestraft moet worden. Alsof daar het kwaad van de doping mee verdwijnt. Die methode werkt niet. We zijn al 22 jaar met kanonnen op muggen aan het schieten. Het IOC dient als roerganger. In die club wordt altijd maar geroe pen: straffen, straffen. Maar men kan toch geen atleet die zijn meeste tijd verdoet met trainen, vergelijken met een beroepsrenner, die van fe bruari tot oktober in wedstrij den uitkomt?" Volgens Verbruggen zou een brede discussie van ethici, fy siologen, pharmacologen, ren ners en begeleiders tot een be tere opzet van de dopingbe- strijding kunnen leiden. „Ik ben een aantal vrienden in de wielerwereld kwijtgeraakt, omdat ik genuanceerd over do ping denk. Negen van de tien mensen die mij horen, denken dat ik de doping vrij wil geven. Dat is niet waar; ik hou er een andere mening op na dan hen die het mes er maar in willen zetten. Zoals professor Debac- kere. Deze dopingvorser heeft er persoonlijk belang bij dat er zo veel mogelijk gecontroleerd wordt. Dat geschreeuw vind ik zo hypocriet". Verbruggen heeft in vele ge sprekken met betrokkenen ge constateerd dat er renners zijn die zuiver rijden, die niet 'pak ken'. Hij noemde de naam Hampsten. „Prachtig de Giro gewonnen, maar je zag hem in de Tour een diepe inzinking doormaken. In feite zou ik dat van alle renners wel willen zien". Volgens de niet aflatende Nederlandse strijder voor be tere werkomstandigheden voor de wielerprofs is het probleem van de doping voor tachtig pro cent een vicieuze cirkel. „Ze denken allemaal dat hun buur man pakt, dus pakken ze zelf ook. Ze denken dat het helpt, hoewel talloze wetenschappers het tegendeel hebben bewezen. Tachtig procent van de midde len op de lijst van het IOC doet niets. Het feit dat ze op de ver boden lijst staan, is reclame voor die producten". Het creëren van de ideale si tuatie zal volgens Verbruggen jaren vergen. „Het beste zou zijn overstappende amateurs drie dagen lang uitgebreid voor te laten lichten door medici, ploegleiders, en oud-renners, alvorens hen een licentie te verstrekken. Die renners zou den goed moeten worden bege leid en in verschillende fasen gecontroleerd met optimale ju ridische bescherming. Notoire pakkers kunnen zo worden op gespoord en worden uitgeslo ten". Verbruggen wil, met het oog op het binnenhalen van multi nationale sponsors, van de schandalen af. Hij werd dit jaar meermalen teleurgesteld. Hij moest ook nuchter vaststel len dat zo'n schandaal nimmer uit te sluiten is. „Als een labo ratorium of een official ergens een lek laat ontstaan, ben je machteloos. Net zo machteloos als we als FICP zijn voor het samenstellen van een soepeler dopinglijst voor de beroepsren ners. De FICP heeft maar vier zetels in het hoofdbestuur van de UCI, dat uit tien mensen be staat. De meesten lopen in de pas van het IOC". (ADVERTENTIE) Per bus naar op de weg voor profs ZONDAG 28 AUG. - RONSE (B) PRIJS 27 excl. entree REISBURO TEL. 01620-53352/54744 BERN (SID) - De Zwitserse kogelstoter Werner Gün thör heeft zich dinsdag bij het atletiekgala in Bern aangekondigd als één van de favorieten voor de gou den medaille tijdens de Olympische Spelen in Seoul. De wereldkampioen verbe terde het Zwitserse record in zijn zesde poging met 28 centimeter tot 22,75 meter. De prestatie is goed voor de derde plaats op de 'eeuwige' wereldranglijst. Alleen de Oostduitser Ulf Timermann (23,06 m) en de Italiaan Ales- sandro Andrei (22,91) kwamen verder. Op de 400 meter horden nam de Australische Debbie Flintoff de eerste positie op de wereld ranglijst van dit seizoen over van de Oostduitse Sabine Busch. Flintoff raffelde de hor den af in 54,05 seconden. Busch was dit seizoen nog niet sneller dan 54,10. Bij het verspringen was Larry Myricks ongenaakbaar. De Amerikaan won met 8,47 meter. Zijn landgenoot Powell werd tweede met 8,32. De 800 meter werd moeiteloos gewon nen door de 25-jarige Brazi liaan Joaquim Cruz. De Olym pisch kampioen, onlangs op de 1500 meter in Zurich nog ver slagen door de Westduitser Dieter Baumann, zegevierde in Bern in 1 minuut en 44,58 se conden. UITSLAGEN HEREN 100 m: eerste serie: 1. Adeniken (Nig) 10,29,2. Tatar (Hon) 10,47. 400 m: I. Notz (Zwi) 46,72, 2. Kehl (Zwi) 46,77. 800 m: eerste serie: 1. Cruz (Bra) 1.44,58, 2. Clark (Vst) 1.45,06,3. Kos- kei (Ken) 1.45,17; tweede serie: 1. Redwine (VSt) 1.45,91. 1500 m: 1. Kalboussi (Tun) 3.38,17,2. O'Donoghue (WD1) 3.38,24, 3. Hac ker (VSt) 3.38,39. 400 m horden: 1. Patrick (VSt) 49,58, 2. Page (Vst) 49,91, 3. Chiamulera (Bra) 50,28. 4x100 m: 1. Nigeria 38,59, 2. Frank rijk 38,75,3. Hongarije 40,13. Verspringen: 1. Myricks (VSt) 8,47, 2. Powell (VSt) 8,32, 3. Jefferson (Cub) 8,20. Hoogspringen: 1. Sotomayor (Cub) 2,34. Kogelstoten: 1. Günthör (Zwi) 22,75,2. Barnes (VSt) 20,88. Discus: 1. Schmidt (WD1) 63,64 m, 2. Martinez (Cub) 63,24, 3. Delis (Cub) 61'56- DAMES 100 m: 1. Aebi (Zwi) 11,51. 800 m: 1. Tudorita (Roe) 1.59,84, 2. Jenkins (VSt) 2.00,77, 2. Gourdet (Fra) 2.01,50. 100 m horden: 1. Piquereau (Fra) 12,95,2. Page (VSt) 13,18. 400 m horden: 1. Flintoff (Aus) 54,05 (bws), 2. Farmer (VSt) 54,92. Verspringen: 1. Constantin- Ionescu (Roe) 7,03 m, 2. Brown (VSt) 6,49,3. Hirsch (WD1) 6,13. Kogelstoten: 1. Stahli (Zwi) 17,89,2. Ganguillet (Zwi) 15,83. Speer: 1. Leal (Cub) 63,80. TURIJN (Rtr) - Alexander Zavarov wordt de eerste speler uit de Sovjetunie in de Italiaanse voetbalcompetitie. De spelmaker van Dinamo Kiev tekende gisteren een driejarig contract bij het in verval geraakte Juventus. De international, 27 jaar, maakt zijn debuut op 9 oktober bij de start van het Italiaanse seizoen. De clubleiding ver strekte geen informatie over de afhandeling van de trans actie met de Sovjetrussische autoriteiten. De Sovjet neemt bij Juventus de plaats in van de naar liverpool terugge keerde Ian Rush. Zavarov is de derde buitenlander bij de 'oude dame'. De andere twee zijn de Deen Laudrup en de Portugees Barros. ROTTERDAM (ANP) - Hans Kraay, commercieel di recteur bij Feyenoord, is met onmiddellijke ingang toe getreden tot de directie van Stadion Feyenoord. Het is de bedoeling dat de oud-trainer, dit seizoen weer terug in De Kuip, te zijner tijd directeur Frits de Kimpe zal opvolgen. GELSENKIRCHEN - Schalke '04, afgelopen seizoen gede gradeerd uit de Bundesliga, slaat nieuwe wegen in om toe schouwers naar het Parkstadion te lokken. De club heeft ruim 11.000 gulden over voor zeven reclamespots, die don derdag op de Westduitse radio te horen zijn. Vrijdag speelt Schalke thuis tegen Viktoria Aschaffenburg. Schalke-voor- zitter Günter Siebert over de stap: „Tijden en media veran deren. De clubs moeten de toeschouwers benaderen en ac tief worden. Vandaar de maatregel". KEULEN - Hoewel Franz Beckenbauer pas vandaag zijn selectie van achttien spelers voor de wedstrijd tegen Fin land bekend maakt, heeft hij gisteren reeds twee namen van voetballers zonder interland-ervaring vrij gegeven. Günther Hermann (27) van kampioen Werder Bremen en Thomas Hassler (22) van FC Köln maken de reis naar Noord-Europa mee. West-Duitsland speelt op 31 augustus in Helsinki tegen Fin land. Het is het eerste kwalificatieduel voor de wereldtitel strijd in Italië van 1990. Bij West-Duitsland en Finland zijn ook Nederland en Wales ingedeeld. Eerder werd duidelijk dat ook de Bremen-spelers Gunnar Sauer en Karlheinz Riedle, die het nationale shirt nog nooit droegen in een A- interland, tot de selectie zullen behoren. Over Hermann en de slechts 1,66 meter 'grote' Hassler zei Beckenbauer: „Het doet me plezier naar hun voetbal te kijken". De Westduitse selectie was gisteren, op de laatste dag van het trainingskamp in Hennef, uitgedund tot veertien spe lers. Oorpronkelijk waren 26 voetballers uitgenodigd. Bec kenbauer heeft echter te maken met veel geblesseerden. Toch is hij positief gestemd voor het duel met Finland: „De selectie is beter in vorm dan twee weken geleden tijdens het eerste trainingskamp", aldus Beckenbauer. TILBURG (ANP) - Ook de twaalfde editie van het Interpo lis-schaaktoernooi in Tilburg, dat van 6 tot en met 27 sep tember zal worden gehouden, kent weer een uiterst sterke bezetting. Vooral door de deelneming van de Russische oud wereldkampioen Anatoli Karpov, de Brit Nigel Short en Jan Timman (respectievelijk de nummers twee, drie en zes van de laatste wereldranglijst) overschrijdt het evenement de hoogste categorie, vijftien, van de wereldschaakbond FI DE. Van de andere deelnemers is de aanwezigheid van de Hon gaarse grootmeester Lajos Portisch interessant. Hij speelt in januari in Antwerpen de tweekamp voor de kwartfinales van het kandidatentoernooi tegen Timman. Robert Hübner behoort ook nu weer tot het deelnemersveld. De Westduit ser heeft nog geen enkele editie in Tilburg gemist. De an dere gecontracteerden zijn: het Sovjetrussische talent Va- leri Salov, de Joegoslaaf Pedrag Nikolic en John van der Wiel. De schakers treffen elkaar tweemaal, zodat het eve nement veertien ronden zal duren. Eregast is de Westduitse grootmeester Vlastimü Hort. PARIJS (RTR) - Eric Cantona, Frankrijks meest belovende voetballer, is in aanvaring gekomen met de voetbalbond. De 22-jarige aanvaller is door de Franse bond voor onbepaalde tijd verbannen uit alle vertegenwoordigende teams. Aanleiding voor de drastische stap van de bond is de harde kritiek, die Cantona uitte op bondscoach Henri Michel. Uit teleurstelling over het feit dat Michel hem niet selecteerde voor het vriendschappelijke duel tegen Tsjechoslowakije, vandaag in Parijs, maar opnam, als dispensatie-speler, in de groep voor spelers tot 21 jaar, noemde hij Michel 'één van 's werelds slechtste trainers'. Volgens de aanvaller was de bondscoach niet meer dan 'een zak vol stront'. Cantona verontschuldigde zich later voor zijn uitlatingen, die hij zelf 'nogal cru' noemde. Hij zei zich te schamen voor zijn uitspraken. Maar het berouw kwam voor de Franse bond te laat. PLOUAY (AFP) - Bernard Hinault, de Franse keuzeheer voor de wegwedstrijd bij de strijd om de wereldkampioen schappen, heeft na de door Luc Leblanc gewonnen Grote Prijs van Louay zijn selectie voor de strijd in Ronse bekend gemaakt. Thierry Marie, afgelopen weekeinde winnaar van de Ronde van Nederland door sterk optreden in de tijdritten, wordt in België vergezeld van Laurent Fignon, Charly Mottet, Christophe Lavainne, Gilbert Duclos-Lasalle, Jerome Si mon, Ronan Pensee, Marc Madiot, Martial Gayant, Jean- Claude Colotti, Eric Caritoux en Marc Gomez. Yvon Madiot is reserve. LONDEN (Rtr) - De Britse atleet Steve Cram heeft zich dinsdag gevoegd bij de groeiende groep atleten, die zich verzet tegen de poging van Juan Antonio Samaranch, voor zitter van het Internationaal Olympisch Comité, Sebastian Coe alsnog, via een 'wild card', te laten deelnemen aan de Zomerspelen in Seoul. „Ik ben er tegen dat de regels voor één persoon worden ver anderd", verduidelijkte Cram zijn stellingname. Eterder had de sprinter Alan Wells al zijn ongenoegen geuit. De winnaar van de zilveren medaille op de 1500 meter in Los Angeles, waar hij achter Coe finishte, zei verder: „Ik woon in het ge deelte van de wereld waar mensen moeten werken om iets te bereiken. Het wordt in mijn omgeving niet gewaardeerd als je een bepaalde status op een presenteerblaadje krijgt aangereikt". UMEAA (ANP) - Het Nederlandse heren volleybalteam heeft de trip door Zweden met een negatieve balans afge sloten. Nadat de serie van vier duels tegen het gastland, net als Oranje in voorbereiding op de Olympische Spelen in Seoul, was begonnen met een overwinning, volgden drie nederla gen. Dinsdag werd voor de tweede keer verloren met maxi male cijfers: 3-0 (15-11,15-10,15-9). ZETTEN (ANP) - De Nederlandse volleybalsters hebben de oefenserie tegen Tsjechoslowakije door een zege in de laat ste wedstrijd met een gelijk spel afgesloten. In Zetten won het Nederlandse team, waarin assistent- bondscoach Martje de Vries haar comeback maakte door een blessure van spelverdeelster Helene Crielaard, dinsdag met 3-2 (15-6,12-15,14-16,15-10,17-15).

de Stem | 1988 | | pagina 9