'Ik worstel moedig en ontzwem' Verbroken relatie aanleiding tot schietpartij Breda *5§§l Bejaarc DORP VERWACHT WEER GROTE TOELOOP VAN BELANGSTELLENDEN POLITIERAPPORT DUIVENSPORT Gratis fietsen graveren PLAATSELIJK NIEUWS DE STEM VAN ZEELAND 3 WOENSDAG 24 AUGUSTUS 1988 PHILIPPINE - In Philippine worden zaterdag en zondag de jaarlijkse Mosselfeesten gehouden. PANIEKGRENS VERLEGGEN BIJ CURSUS AUTO TE WATER Durven Luchtbel Duwen Effectief Philippine Terneuzen Zaamslag Open dag bij brandweer in Terneuzen DE STEM W aardenburg - OPEN SCHO T16 Mosselfeesten in Philippine Van onze correspondent Na de nodige voorbereidingen, waaronder het verkiezen van een mosselwijn 1988/1989 (Pinot Blanc) door een ge renommeerd panel, is het programma voor de festivitei ten dit jaar vastgesteld. Dit keer is het mosselseizoen extra mooi begonnen met het plaatsen en onthullen van het Mosselmomunent en een op name over de opening van het mosselseizoen in het Belgische tv-journaal, dat een extra toe loop van mosselminnende zui derburen tot gevolg had. De mosselen zijn dit jaar overi gens van uitstekende kwaliteit. De stormschade aan de mossel- banken in de Waddenzee vorig najaar heeft wel enigszins prijsverhogend gewerkt. Het programma voor de feesten ziet er als volgt uit: Za terdag 27 augustus: 14.00 uur opening Mosselfeesten door ing. J. van Rest, burgemeester van Sas van Gent, uitreiking gouden mossel, aanvang markt en kermisattracties, aanvang mosselen koken, tentoonstel ling SKW en handvaardigheid in De Schotse Hoek, tentoon stelling van Vereniging tot Be houd van Historie van Philip pine in Rabobank, doorlopende demonstratie oude ambachten; 14.30 uur aanvang internatio nale wedstrijden mosselen opensteken om de Philippine- trofee', rondgang muziekver eniging St.-Cecilia uit Philippi ne, rondrit paardentram; 15.00 uur kinderparty in de feesttent, gratis entree; 16.00 uur Old ti mershow, streetparade dor streetband Flying Dixies uit Terneuzen; 16.15 uur prijsuit reiking mosselopensteekwed- strijd door de mosselkoningin; 16.30 uur mosselestafette, rond gang muziekvereniging Geduld Overwint uit IJzendijke; 19.00 uur optreden drumfanfare Ho- sanmna uit Axel; 20.00 uur feestavond in feesttent met medewerking van The New Lords, gratis entree; 21.00 uur einde marktgebeuren; 22.00 uur prijsuitreiking mosselestafette door de mosselkoningin, verlo ting stichting Evenementen; 01.00 uur sluiting. Zondag 28 augustus: 08.30 uur rommelmarkt op het Phi- lipsplein, vrije deelname; 09.30 uur inschrijving Mosselloop in de sporthal aan de Laureyne- straat; 10.00 uur aanvang markt, tentoonstelling Vereni ging tot Behoud van de Histo rie van Philippine in Rabo bank; 11.00 uur Pepsi Cola- proef, streetparade door De Slikmossel uit Philippine, aan vang mosselloop om de Space- trofee; 11.30 uur aanvang mos selen koken; 12.30 uur prijsuit reiking Mosselloop door de mosselkoningin; 13.00 uur rondrit paardentam, tentoon stelling SKW en handvaardig heid in De Schotse Hoek, aan vang Mosselrally onder leiding van de ZEVAC, vrije deelname; 13.30 uur streetparade door Sjores Ambras uit Hulst; 14.00 Vast onderdeel van de Mosselfeesten: het open steken van rauwe mossels. uur optreden koninklijke fan fare De Heidebloem uit Lem- beke, einde rommelmarkt; 15.00 uur play back en sound mix wedstrijd in de feesttent; 16.30 uur concert muziekvereniging St.-Cecilia uit Philippine, prijsuitreiking Mosselrally door de mosselkoningin; 17.15 uur prijsuitreiking play back en sound mix door de mossel koningin; 17.30 uur optreden drumband Harmonie uit Oost burg; 19.00 uur slotconcert har monie De Vereenigde Vrienden - FOTO DE STEM/COR. J. DE BOER uit Sas van Gent; 20.00 uur einde markt, disco Verona in feesttent; 01.00 uur sluiting twaalfde Mosselfeesten Philip pine. JAARLIJKS RAKEN tussen de 1200 en 1300 auto's te water. Een en kele keer is de handrem niet aangetrokken. Ver der is meestal een of an der ongeval de oorzaak; een slippartijeen botsing of een verkeerde ma noeuvre. Per jaar overle ven 100 tot 150 mensen zo'n onvrijwillige duik niet. Waarschijnlijk overlijdt de helft van dat aantal doordat ze, door paniek gegrepen, de auto niet op tijd kunnen verla ten. Door Emile Calon JAREN GELEDEN, op een winterse avond in het Ter- neuzense havengebied. De kade is glad maar ik heb dat niet in de gaten. Ik merk dat pas op het moment dat ik rem en mijn auto begint te schui ven. Recht op het kanaal af. „Dat wordt zwemmen", schiet het door mijn hoofd. Maar zover komt het niet. Door een onbeheerste ruk aan het stuur botst de auto nog net te gen een bolder en komt tot stilstand, op centimeters af stand van de kaderand. De deuk deert mij op dat mo ment niet zoveel. Ik ben al lang blij dat ik niet in het ijs koude, donkere water lig. Mijn ervaring van destijds schiet mij woensdagavond door het hoofd als ik aan de rand van het Madese zwem bad De Randoet sta. Ik kijk naar een auto die langzaam uit het water wordt getrok ken. Als de auto boven is kruip ik er in en neem plaats op de natte stoel. Naast mij neemt een politieagent plaats. Zijn 'daar gaan we dan' klinkt even onvast als mijn 'hallo'. We maken de veilig- heidriemen vast en vervol gens schiet de wagen het wa ter in. Vlug de riem los en door het raam de nog drij vende auto uit. Op mijn part ner let ik helemaal niet. Ik heb alleen maar oog voor het binnenstromende water en het niet al te grote portier raam. Ondanks alle eerdere bedenkingen kan ik zeer snel door het raam. Als mijn be nen nog binnen zijn, laat ik mij achterover vallen en het water omsluit mij. Het ge wicht van mijn spijkerbroek en schoenen verrast mij even, maar met een enkele slag ben ik boven, ben ik veilig, en zwem terug naar de zwemba- drand. Daar staan de andere cursis ten van 'auto te water'. In to taal 36 mannen en vrouwen nemen deel, het merendeel is bij politie of de vrijwillige brandweer. „Want de meeste burgers durven toch niet", al dus badmeester Bas Corbijn. Hij heeft de cursus naar Made gehaald. Oorsponkelijk was het de bedoeling om zes weken eerder met de auto te water te gaan, maar door de geringe opkomst kon het zwembad toen niet uit de kos ten komen. Nadat politie en brandweer waren benaderd stroomden de deelnemers toe. Het 'makkelijkste' deel van de cursus heb ik nu achter de rug. Straks echter, verdwijnt de auto helemaal onder water en moet ik proberen via het portier naar buiten te komen. Maar eerst moeten nog zo'n vijftien andere cursisten de 'makkelijke eerste duik' mee maken. Twee duikers houden zelfs bij deze 'makkelijke proef' de auto in de gaten. Zo dra er iets mis dreigt te gaan zijn ze erbij om assistentie te geven. Bij de eerste serie proeven is dat echter niet no dig. Iedereen komt zonder problemen uit de auto. De een met een wat sierlijkere duik dan de ander. „Het instappen vergt meer beheersing van de zenuwen dan het uit het raampje klimmen", zegt een Madese jonge vrouw. En zo is het. De cursus is opgezet door Sportfonds Nederland in sa menwerking met Veilig Ver keer Nederland (WN) en de Algemene Nederlandse Wiel rijders Bond (ANWB). Cur susleider Andre Timmerman uit Naaldwijk maakt tijdens zijn inleiding direct een einde 'Het water staat intussen tot mijn borst en we duiken nu echt' FOTO MARCEL BEKKEN aan een oud misverstand. Zo dra een auto te water raakt moeten de inzittenden zo snel mogelijk er uit kruipen. Meestal kan dat door de por tierramen. „Wacht niet tot de auto gezonken eb de druk binnen gelijk is aan buiten. Een beetje voertuig blijft meestal langer dan één mi nuut drijven en in die tijd kunnen heel wat mensen uit een auto kruipen. Zinkt de auto, bljf dan kalm. Wacht tot het portier geheel onder wa ter is. Daarna is het te ope nen. Niet echt makkelijk, maar met een klein beetje ex tra druk gaat het. Vertrouw niet op een luchtbel. Tijdens het zinken verlaat de lucht de auto". Tijdens deze proef zitten we met zijn vieren in de auto. Drie cursisten en een instruc teur. Ik zit op de bijrijders plaats, de instructeur schuin achter mij. Terwijl de auto het water inschiet geeft hij aanwijzingen. „Rustig de vei ligheidsgordel los maken en met de handremhand de por- tierklink vastpakken. Nog niet openen want dat gaat niet. De druk buiten is veel te groot". Terwijl hij rustig doorpraat let ik op het bin nenstromende water. De auto begint over te hellen, „want het zwaarste deel zinkt het eerst. Zit de motor voorin, dan helt de auto tijdens het zinken naar voren en daalt uiteindelijk met de neus om laag", herinner ik mij van de instructies. Als het water tot mijn mid del reikt, zet ik mij schrap en probeer buiten de duiker te vinden die ons in de gaten houdt. Tot mijn geruststelling zie ik hem. Het water staat intussen tot mijn borst en we duiken nu echt. Ik maak mij zo lang mo gelijk en kijk naar de rech terbovenhoek van mijn por tier. Pas als het water boven die hoek staat kan de deur open. Ik reik zo ver mogelijk naar achteren. De 'luchtbel' wordt steeds kleiner en klei ner en plotseling realiseer ik mij dat de instructeur nog steeds aan het praten is. Op dat moment staat het water boven de rechterhoek van het portier. Ik neem een grote hap lucht en duik onder. Zet mijn schouder tegen het por tier en druk, duw, duw nog wat harder, en voel plotseling beweging. De deur gaat open, ik laat mij naar buiten glij den en zwem naar boven. Luctor et Emergo! Tijdens het droge gedeelte van de cursus heb ik al ge hoord dat ook onder water de makkelijkste manier van ont snappen via het portierraam is. Want het openen van het raam is niet afhankelijk van de buitendruk. Ook de tweede serie duiken gaat bij iedereen praktisch perfect. Een enkele keer moet een van de duikers het portier openen. Na de tweede serie wil een deel nog eens het wa ter in. Geen probleem, maar nu wel zonder instructeur in de auto. De duikers blijven echter waakzaam. Na afloop is iedereen tevre den over de cursus. „De pa- niekgrens is verlegd", zegt Timmerman. Hij weet niet hoe effectief de cursus is. „Cijfers daarover zijn niet bekend". De cursus wordt per jaar zo'n dertig keer gegeven. Voornamelijk in Naaldwijk, de thuisbasis van het 'Auto te water-team'. Tijdens het droge gedeelte van de cursus wijst Timmerman er op dat het dragen van een veilig heidsgordel een must is. „Wa ter is beslist niet zacht. Met tachtig per uur op het water terecht komen staat gelijk met een sprong van de derde verdieping". De cursus is volgens zijn zeggen 'een soort slipschool voor het water'. Wanneer een tweedeurs- auto in het water terecht komt, is dat volgens hem geen enkel probleem. „Wacht tot de voorsten de auto hebben verlaten en volg ze dan". Kleine kinderen moeten zo snel mogelijk naar voren worden gehaald. Kunnen ze zwemmen dan moeten ze door het geopende raam of de deur worden geduwd. „Niet eerst zelf naar boven gaan en dan nog eens terug komen. Want meestal vind je de auto niet meer terug. Het kanaalwater is meestal niet zo helder als zwembadwater. „Kunnen de kinderen niet zwemmen, dan contact met ze houden. Grijp ze desnoods bij de haren vast". Tot slot laat hij de aanwe zige agenten weten dat het niets uitmaakt of je in een ge wone dan wel een gepant serde auto in het water te recht komt. „Een auto zal meestal eerst even blijven drijven. Probeer er zo snel mogelijk uit te komen". Van onze verslaggever BREDA - Een verbroken verhouding blijkt de aanleiding te zijn geweest voor de schietpartij maandagavond in een flat aan de Markendaalseweg in Breda, waarbij een moeder (51) en haar dochter (17) gewond zijn geraakt. De verdachte, de 28-jarige Belg G. de B., heeft verklaard dat hij het plan had om het meisje te kidnappen en mee te nemen naar België. De man heeft vijf maal geschoten in de flat en wordt poging tot moord ten laste gelegd. De poli tie heeft vijf hulzen gevonden in de woning. De moeder en dochter zijn gistermorgen na een nacht doorgebracht te hebben in het Ignatius voor behandeling weer naar huis teruggekeerd. De moeder is door een kogel geraakt in de borst holte, de dochter in haar arm en haar bovenbeen. De man kon, zoals gemeld, onmiddellijk na de schietpartij rond 19.45 uur in het flatgebouw aangehouden worden door de gewaarschuwde politie. Er zaten nog enkele patronen in het ma gazijn van zijn wapen. Uit het onderzoek is gebleken dat het meisje en De B. een verhouding hebben gehad. Het paar heeft een maand samengewoond in Brussel, maar het meisje heeft de relatie nog niet zo lang geleden verbroken. De B. is volgens de politie maandagavond naar Breda gereden om te proberen de banden te herstellen en als dat niet lukte, het meisje te kid nappen. Moeder en dochter wilden de Belg ech ter niet binnenlaten. Deze heeft daarna gepro beerd de deur open te duwen, maar de twee vrouwen en een toevallig aanwezige kennis heb ben dat verhinderd. Schade CLINGE - Op de Graven straat te Clinge reed maan dagavond de automobilist C. van de AB. uit Hulst tegen een geparkeerde personen auto van 1.1. uit Clinge. Daar door schoof het voertuig van I. van de weg. Nadat een rij wiel was geraakt kwam de auto via een hekwerk tot stil stand. Niemand liep enig let sel op, doch de schade was aanzienlijk. Lamp vernield BRESKENS - Op het par keerterrein van camping Schoneveld is de auto van E.H.A.B. uit Herkenbosch be schadigd. Van zijn auto wa ren een koplamp alsmede? knipperlichten vernield. Spiegels weg OOSTBURG - Van de op Zuidwal staande person;, auto van J.P.C. uit Oostbu; waren in de nacht van maai dag op dinsdag de spiegelsj gehaald. De schade bedra; 200. Jas gestolen SLUIS - Uit een winkel Sluis is een jas, eigendomv A.C.M.E. uit Den Bosch, vreemd. E. had de jas et; terzijde gelegd om a kledingstukken te pi Toen zij haar jas wilde nemen, bleek deze te zijnvê dwenen. ROMMELMARKT - De brandweer van Philippine houdt tijdens de mosselfees ten het aankomende week einde een rommelmarkt. De brandweer heeft hiervoor rommel nodig, die het predi kaat rommel eigenlijk nog niet verdient. De brandweer vraagt de inwoners van Phi lippine hun oude bruikbare spullen vandaag, 23 augustus, buiten te zetten. De spullen worden vanaf 18.30 uur door vrijwiligers opgehaald. THEMA-OCHTEND - In het vrouwenontmoetingscentrum 'In de Roos' aan de Axelse- straat 2 te Terneuzen wordt vandaag (woensdag) de eerste thema-ochtend gehouden, aanvang 9.30 uur. Leden van de stichting E.V.A. (educa tieve emancipatatorische vrouwen activiteiten) en de stichting B.E.K. (basis ediitj tie kanaalzone) zullen ii matie en voorlichting geve| over het hoe en wat er maal te doen is in dit seizoe Enkele cursussen die ze zetten zijn: 'Hoe zeg je watjl denkt', 'Vrouwen in de ova' gang' en een oriëntatiecuisi voor buitenlandse vrouwen j| de Nederlandse samenlevd De toegang is gratis vj vrouwen van elke leeftijd. CURSUS - In het Rivier» huis in Hof Zeldenrust bega dinsdag 13 september pa noste mevr. E. Wachtels de Boogert een ontwikk; lingscursus over paranormi verschijnselen. De cursusoa vat zes avonden. DIENSTVERLENING - maatschappelijk werk houl vanaf woensdag 7 septembe I elke woensdagmorgen vj 8.45 tot 9.45 uur spreekuur het Kruisgebouw. TERNEUZEN - Uitslagen wed vluchten vanuit Bapaume. De Snelvliegers Oostburg, 216 duiven, 1336,52 npm: 1. W. van Hee, 2. L. Risseeuw, 3. C. van de Bossche, 4 en 10. W. Thange, 5. J. van de Neste, 6. R. van Hee, 7. M. Buysse, 8. C. Bron, 9. B. Maes en zoon. De Getrouwe Duif Cadzand, 197 duiven, 1283,12 mpm: 1 en 10. J. van de Plasse, 2. A. Duininck, 3 en 5. A. Mabelis, 4 en 6. W. de Die, 7. S. de Putter, 8. P. Goossen, 9. Tollenaar-Beers. Nog Sneller Breskens, 137 dui ven, 1295,82 mpm: 1,3,4,7,8 en 9. J. Notebaart, 2. J. Donze, 5. J. Blaakman, 6. gebroeders Pijcke, 10. J. Quaars. Strijd in Vrede Groede, 195 dui ven, 1277,1 mpm: 1. N. Brugge, 2. G. Dusarduijn, 3,7 en 10. L. van de Wege NS, 4. G. Schautteet, 5. Ch. Verhage, 6. A. Manhave, 8. M. El frink, 9. mevrouw Buijze. Recht voor Allen Sluis, 96 jonge duiven, 1298 mpm: 1,5 en 9. P. Denneman, 2,6 en 10. H. van Damme-Verheule, 3 en 8. me vrouw Coppens-Baert, 4. O. Moens, 7. J. van de Lijcke. Met 43 oude duiven, 1283 mpm: 1,2,4 en 5. F. Baas en zoon, 3. J. Wage. De Bonte Duif Aardenburg in sa menspel met De Grensvliegers Eede, 145 duiven, 1338,8 mpm: 1,4 en 9. O. de Vriend, 2. W. de Clerck, 3 en 5. E. Rijckaert, 6. H. Cocquit, 7. Ph. Rammelaere, 8. R. de clerck, 10. V. de Vreeze. Steeds Sneller IJzendijke, 224 duiven, 1417 mpm: 1 en 6. combi natie Van de Broeke, 2,3 en 9. A. Notebaart, 4. A. Dusarduijn, 5 en 9. H. Dellaert, 8. J. Boerman, 10. G. de Boevere. VZV Hoofdplaat, 304 duiven, 1404,36 mpm: 1. A. de Poorter en zoon, 2,6 en 10. H. Calon, 3 en 9. J. Temmerman, 4. A. Martens, 5. combinatie Den Hamer, 7. E. Temmerman-D, 8. Th. de Ruijs- scher. Hoop Biervliet, 132 jonge duiven, 1444,43 mpm: 1. H. de Dobbelaere en dochter, 2. Her. de Dobbelaere, 3. P. en M. de Bree, 4. P. Weeda, 5. M. de Dobbelaere, 6. A. Provoost, 7. M. Brevet, 8 en 9. Van de Linde-De Regt. Met 49 oude dui ven, 1387,39 mpm: 1 en 4. H. de Ruijsscher, 2. Her. de Dobbelaere, 3 en 5. A. Provoost. Samenspel Hulst/St-Jansteen, 292 jonge duiven, 1532,09 mpm: 1 en 3. Ed van Goethem, St-Jan- steen; 3. L. de Wilde, Hulst; 4. G. Duerinck, St.-Jansteen; 5. L Blommaert, 6. J. de Witte, 7. Tt Casteels, 8. T. Taalman en zoon,9 Aug. de Cauwer, 10. Dieleman- Buijs, allen Hulst. Met 145 oude duiven, 1598,11 mpm: 1. E. van Dorsselaar, 2,4 en 5. E. van Dei sen, beiden St.-Jansteen; 3. Jansen zoon, 6. W. Wigman, 7, Everaard, 8. Ed Strobbe, aller! Hulst; 9. combinatie LOKO, 10. Verheijden, beiden St.-Jansteea De Reisduif Graauw in samen spel met De Postduif Lamswair- de, 142 duiven, 1497,08 mpm: 1 en 7. gebroeders De Koster, 2. P. de Caluwé, 3 en 4. L. van Vlienberg- hen, 5. P. van Daalen, 6 en 10. broeders De Backer, 8. P. de Kos ter, 9. Ed Mattheijssen. Herleving Kloosterzande, jonge duiven, 1443 mpm: 1 en A. Vercauteren, 2,5 en 8. P. Mooi thamer, 4. Rudy van Goethem F. Maas, 7. R. Mahu, 9. G. Bi 10. Verschuren-Andriessen. Me 58 oude duiven, 1470 mpm: UI en 5. J. A. de Waal, 2. A. Colpaerl Nieuw Leven Koewacht, 124 doj ven, 1554,98 mpm: 1 en 7. R. man, 2. Th. Inghels, 3 en 6. A. Douw, 4. mevrouw De Kind, 5 J Elegeert, 8. A. de Booy, 9. R. Gap dorp, 10. P. Mathijs., De Postduif Heikant, 104 joi duiven, 1552 mpm: 1. L. Herwf 2,3,5 en 6. Th. de Block, 4 en gebroeders Van Houten, 7 en Ch. de Beule en zoon, 9. G. Si Met 28 oude duiven, 1549 mpm: L. van Goethem, 2 en 4. Th. Block, 3 en 5. A. van Iteghem. De Snelle Duif Clinge, 24 joi duiven, 1491,1 mpm: 1. L. Smet,! J. Koolmees, 3. E. van Heese, 4f 5.1. Merckx. Met 40 oude duive 1544,3 mpm: 1. J. Govaert, 2 Bolssens, 3. A. van de Branden,' R. van Gaever, 5. B. van de Bran den. St.-Ghislain Eendracht Maakt Macht Ter] neuzen, 228 duiven, 1472,43 1. A. van Hoeve, 2. J. Bareman, P. Zegers, 4 en 8. gebrr Scheele, 5. G. Neels en zoon, 6- Bruijne-Zegers, 7 en 10. K. Pijl link, 9. W. van Hoeve. De Scheldevliegers Ossenisse duiven, 1418 mpm: 1. L. Reijns,1 P. Boogaert, 3,5,6,7,8 en 9. com J natie Van Poorten-Boey, 4 enlï J. Stoel. De Reisduif Breskens, 80 dun 1400,84 mpm: 1 en 10. J. van L<ijke, 2,3 en 4. A. Ribbe, 5. L. ting, 6 en 8. M. Quaars, 7. J ker, 9. J. Versprille. TERNEUZEN - Tijdens de Axelsestraat-feesten - die van middag om 14.00 uur beginnen - bestaat voor iedereen g« genheid om gratis zijn of haar fiets te laten graveren. De B. heeft daarna uit zijn koffer een Flobert geweer van het kaliber .22 tevoorschijn gehaald en de aanwezigen daarmee bedreigd. Zo is hij de woning binnengekomen. Daar heeft zich nog een worsteling voorgedaan tussen de drie aanwezi gen en de Belgische indringer. Vervolgens heeft De B. geschoten. Tegenover de Bredase politie heeft hij verklaard niet gericht gevuurd te heb ben. Van de vijf schoten waren er evenwel drie raak. De man is nog nooit met de politie in aan raking geweest. Hij is in verzekerde bewaring gesteld. Van onze verslaggever TERNEUZEN - De gemeen telijke brandweer Terneu zen houdt zaterdag 10 sep tember open dag in de brandweergarage aan de Haarmanweg. Dit gebeurt ter gelegenheid van de na tionale brandweerdag. De open dag wordt geopend door burgemeester C. Ocke- loen, voorzitter van de brand weerkring Zeeuwsch-Vlaande ren. Na de opening vindt er een overdracht plaats van unifor men plaats aan de jeugdbrand weer. Tegelijkertijd neemt 'Terneuzen' een nieuwe com mando-terreinwagen in ge bruik. De opening vindt plaats om 10.00 uur. „Nog steeds blijkt dat wj mensen him fiets niet heb® voorzien van een postcode. M is jammer, want een fiets i® een dergelijk nummer heeftr- vermissing meer kans weer: de eigenaar bezorgd te worfM dan zonder", aldus de Terne" zense gemeentepolitie. „W naars van een gestolen of miste fiets met een post® kunnen via een Zeeuwse w® puter worden opgespoord. zo'n postcode er niet, dan is® rugbezorging van de fiets welijks mogelijk". De politie van Terneuzen® mant tijdens de feesten speciale stand voor de wi# van Faas. Wie dat wil kan zijn stalen ros daar terecht 24, 25 en 26 augustus van Ir en 19-21 uur, zaterdag augustus zijn de graveurs"s- wezig van 10-17 uur. J Overigens blijft het ro°8elM een fiets te laten graveren^ een Terneuzense rijwielhan laar maar dan moet wel® (kleine) vergoeding hew worden. Van onze verslaggever meente Aardenburg i eerstkomende jaren grond meer verwerve woningbouwactivitei pet dalende aantal in een verdere daling van middelde woningbezetl de huidige leegstandcijl gen aan deze beslissil grondslag. Niettemin meent 1 meentebestuur dat er jaren tot 1993 geen ren] woningbouw gezet ma den. Hierdoor zou name evenwicht tussen vr; aanbod gestoord kunne den. f -_v 'Ouderen zijn m\ DETOEKOMST jongeren uit de ja twintig en dertig Zeeuwsch-Vlaanc zag er niet al te rc rig uit. Vader veri als hij geluk had - karige boterham land. Vrouwlief z< voor de kinderen J waar mogelijk eei bij. De kinderen n in de meeste geva aantal jaren naar gere school. In he seizoen werden d< ren ingeschakeld land om te zorgen een welkome aan voor het gezinsinl De schooldeuren l voor diegenen, di< baas en boer hun uit de mouwen ge hadden, veelal ge; De generatie jong van toen zijn de o van nu. Een categ mensen van wie a steeds grotere zei! digheid en onafht lijkheid geëist wc tot die grotere on: kelijkheid te kom de stichting Basis (SBE) in samenwJ met de stichting u voor Ouderen (S\ donderdag in Oos met een open sch< gang voor mensei de 55 jaar. Een ve over de noodzaak derwijs aan oude: Door Conny van Gren DIK EEN week maakte Lieve Maer ue stichting Wel: Ouderen in West-a Vlaanderen zich el vrij om de leden var nale bejaardenraad

de Stem | 1988 | | pagina 16