Sovjets vormen prof-wielerploeg Keirintitel weer voor Golinelli Davis Phinney wint Coors Classic SPORT eren Veel SAMARANCH GAAT VER IN STEUN AAN OLYMPISCH KAMPIOEN VOLOP V Lerby 'uitgerangeerd' Olympisch vuur te voet, per fiets, en rolstoel door Korea Volgend jaar pas nieuwe dopingregels SPORTPRIJSVRAGEN EHEEHEQ Ploeg Swerts opgeheven LONDEN (SID) - Antonio Samaranch is vastbe sloten alles in het werk te stellen Sebastian Coe in actie te zien bij de Olympische Spelen in Seoul. Louganis weer naar de Spelen ffiCTEM SPORT Volleyers verliezen weer van Zweden Wilander wint in Cincinnati Speelman dichtbij halve finales Verona-supporters over de schreef Johnson niet in GP-finale Damesploeg start toch op WK Karpov in conflict LOTTO TERNEUZEN - Dethle winnaar geworden in door Ador-Sport geho Braakman. DFi Srrh-M met Vissers Slematlc keukens en sanitair J0 Tevens leveren wij bouwmaterialen en sierbestrating bouwservice vissers m tsümlua 22 - Otstotmt - 0!621-54911 - t/rijty kssnnod GENT (ANP) - Met de be krachtigde toetreding tot de FICP, de sectie voor het professionele wielrennen binnen de internationale fe deratie UCI, staat niets meer de creatie van de eer ste Sovjet-ploeg beroeps wielrenners in de weg. De proflicenties kunnen wor den uitgegeven voor 1989. Deze missie werd in het congres van de profsectie bij de wereld kampioenschappen in Gent volbracht door de officials Ka- limoelin, Jerdakov en Baramja. Voor de rode wielergarde, al jaren present in veel 'open' koersen, staan de sponsors in de rij. Het extra-sportieve ka pitaal komt uit het dwerg- staafje San Marino van de lampenfabrikant Alfa Lum, dit jaar sponsor van het clubje rond Maurizio Fondriest. Het materiaal wordt geleverd door de beroemde Italiaanse rijwiel constructeur Ernesto Colnago. De ploeg gaat bestaan uit twintig coureurs, allen ouder dan 23 j aar. Onder hen ook Ser gei Soekoroetsjenkov, de vete raan, meervoudig winnaar van de Vredeskoers. Kopman wordt Vjatsjeslav Jekimov, een tijd rit-specialist, met afstand de beste coureur van de Sovjet unie. Hij krijgt na de Olympi sche Spelen, waar hij veron dersteld wordt twee keer goud te winnen op de baan, toestem ming voor de overstap naar de profs. Jekimov rijdt in Seoul zowel de ploeg- als de indivi duele achtervolging. Het is de bedoeling dat de Sovjets van start gaan in alle grote ééndaagse- en etappe wedstrijden. Deelneming aan de Giro d'Italia en de Tour de France is reeds toegezegd. Hein Verbruggen, de Neder landse voorzitter van de FICP, handelde de toelating van de Sovjetunie - en ook van Tsje- choslowakije, dat al een paar jaar enkele beroepsrenners heeft - plus San Marino als een hamerstuk af. Hij juichte hun komst toe vanwege de mondia lisering. Er komen steeds meer beroepsrenners in de wereld. Een paar jaar geleden lag het aantal tusen de vijf- en zeshon derd. Dit jaar werden 863 licen ties verstrekt in 43 landen. Het wachten is op de duizendste. In Gent werd besloten de limiet van deelnemers aan wedstrij den vast te houden op twee honderd. Vrijkaart voor 'Seb' Coe BRUSSEL (ANP) - De prof-ploeg van Roland zal in het nieuwe sei zoen verdwijnen uit het wielerpeloton. Pogin gen om de groep van Roger Swerts samen te laten gaan met één van de andere Belgische ploegen, zijn mislukt ïn de groep van Swerts en diens assistent Adri van Houwelingen reden vier Nederlanders, John van den Akker, John Bogers, Jac van der Poel en Pa trick Tolhoek, met onder anderen de Belgen- Her man Prison, Luc Roosen, Ronny van Holen en Wer ner 'De-vos en de Denen Brian Sörensen en Jesper Skibby. De twee-voudig Olympisch kampioen op de 1500 meter slaagde er niet in zich te kwalificeren voor de Spelen van 1988. De Britse atletiekbond verkoos Cram, Elliott en Crabb boven de zevenvoudig wereldrecordhouder. De beslissing van de Britse bestuurderen zorgde niet alleen in eigen huis, de publieke opinie koos eensgezind de kant van Coe, voor veel rumoer. IOC-voorzitter Samaranch trok zich het lot van de mid denafstandsloper persoonlijk aan. Hij startte zijn offensief met een brief aan de Britse keuzeheren hun besluit nog eens te bezien en liefst te her zien. Dat verzoek werd zonder veel reactie ter zijde gelegd. Samaranch had echter nog een idee om Coe naar Seoul te ha len. Hij bood de atleet een zoge naamde 'wild card' aan. Zonder dat de Britse atletiekbond een van haar geselecteerde lopers zou moeten laten vallen, zou Coe als vierde Brit op de 1500 meter in actie kunnen komen. De actie van Samaranch is on gekend. Zijn idee een niet gese- GENT (ANP) - De Italiaan Claudio Golinelli heeft maan dagavond in Gent de wereldtitel keirin veroverd. In een tumultueuze finale versloeg hij zijn landgenoot Ottavio Dazzan en de Belg Michel Vaarten. lecteerde sporter op persoon lijke titel tot de Speten uit te nodigen, ook. De Spanjaard trekt zich het lot van Sebastian Coe sterk aan. „Sebastian is een van de grootste Olympische kampioe nen. Hij heeft veel voor onze beweging gedaan. Omdat ook andere mensen hem graag in Seoul in actie zien, heb ik de Britse atletiekbond gevraagd of er niet toch een mogelijkheid is hem aan de Speten deel te la ten nemen". Coe, de Britse atletiekbond en de media reageerden en thousiast op het nieuwe plan van Samaranch. Het idee van de voorzitter van het IOC kan echter niet zomaar worden uit gevoerd. De internationale at- letiekfederatie zal ook zijn goedkeuring dienen te geven. Daarna dient het dagelijks be stuur van het IOC nog in te stemmen. Gezien de invloed van Samaranch is dat waar schijnlijk slechts een formele zaak. >IF »-v s£i Drie jaar geleden was Golinelli in Bassano del Grappa even eens wereldkampioen keirin. Hij en Dazzan trokken slim hun plan uit de worsteling tus sen Vaarten en de Australische coming man Stephen Pate ach ter de derny van de gangma ker. De 24-jarige bodybuilder uit Victoria was de te kloppen man. Hij had zondag zijn serie overtuigend gewonnen en le verde maandagmiddag in de kwalificaties van de gewone sprint nog een demonstratie van kracht en vorm af door de snelste tijd over 200 meter te laten afdrukken: 10,72 secon den. De geroutineerde Vaarten won het rondenlange arm- drukken tegen de nieuweling, kwam als eerste uit de laatste bocht, hield iedereen hoog, maar vergiste zich in de Italia nen, die onder door naar de' dubbelslag vlogen. De Japanse titelverdediger Harumi Honda eindigde als vijfde. Uitslagen Stayers profs, geplaatst voor finale In eerste serie: Clark (Aus) en Brugna (Ita). Keirin profs, finale: 1. Golinelli (Ita) 2. Dazzan (Ita), 3. Vaarten (Bel), 4. Da Rocha (Fra), 5. Honda (Jap), 6. Pate (Aus), 7. Whitehead (VSt). Vernet (Fra) werd gedis kwalificeerd. Kwartfinale achtervolging dames: Melinda Mayfield (VSt) 3,49,21 ver slaat Sandra Schumacher (WD1) 3.53,80; Tea Vikstedt (Fin) 3.46,46 verslaat Kristel Werckx (Bel) 3.51,96; Barbara Ganz (Zwi) 3.46,78 verslaat Kathrin Watt (Aus) 3.54,36; Jeannie Longo (Fra) 3.43,59 verslaat Kelly Ann Carter (Can) 3.55,62 (ingehaald). KOPENHAGEN (Ritzau) - Bondscoach Sepp Piontek van Denemarken heeft Sören Lerby gepasseerd voor de ko mende twee oefeninterlands, 31 augustus in Stockholm tegen Zweden en 14 september op Wembley tegen Enge land. ATHENE/SEOUL (SID) - De Olympische vlam brandt vandaag. Onder de ogen van 75 Koreanen wordt het vuur in de tem pel van de godin Hera in Olympia ontstoken. Door middel van de zon en een brandglas. In Olympia werden in 776 voor Chris tus de eerste Spelen van de Oudheid gehouden. Griekse lo pers bren gen de vlam van Olym pia naar de 340 kilome ter verder gelegen ha ven van Elefsis. Van- daar reist het vuur met een replica van een Grieks slagschip naar Pi raeus. In het Olympisch sta dion volgt de overhandiging aan de Zuidkoreanen. Op het eiland Cheju, voor het zuidelijkste punt van Zuid-Korea, begint op zater dag 27 augustus de tocht van 22 dagen door het land van de Spelen. 20.972 Atleten bren gen het vuur zigzag naar het eindpunt Seoul. Te voet, te paard, per fiets, schip of mo tor. Zelfs in een rolstoel. De tocht is 4.168 kilometer lang, met de demarkatielijn van vier kilometer tussen Noord en Zuid-Korea als meest noordelijke punt. Onder de fakkeldragers slechts tien procent vrouwen. Organisator Han Kwang- Soo: „Veel meer vrouwen hadden zich aangemeld, maar de meesten waren niet in staat de afstand van een kilo meter binnen de voorgeschre ven tijd van vijf minuten af te leggen". De jongste drager is evenwel een negenjarig meisje; Kim Jae-bong, een gewezen Koreaanse mara thonloper, met 79 jaar de oud ste. Wie het Olympische vuur op 17 september in het stadion van Seoul aansteekt, is nog niet bekend. Voor het eerst in de ge schiedenis van de Olympische fakkelloop, die in 1936 bij de Speten van Berlijn voor het eerst werd gehouden, gaat de toorts niet van hand tot hand. Elke loper maakt met het vuur van zijn voorganger een nieuwe fakkel aan. Na de Speten worden de meer dan 20.000 fakkels uitgedeeld op schoten en universiteiten van het land om tentoongesteld te worden. Elke toorts, een kilo zwaar, is met twee draken versierd, als symbool van 'het jaar van de draak', zoals 1988 in Korea te boek staat. INDIANAPOLIS (Reuter) - Greg Louganis werd zondag de eerste Amerikaanse zwemmer die voor de vierde opeenvol gende keer zeker werd van het Olympisch startbewijs. De dubbelvoudig Olympisch kampioen won in Indianapolis het torenspringen met 1331,19 punten. Hij heeft in Seoul gezel schap van de 25-jarige Patrick Jeffrey, die met 1261,71 punten tweede werd. Louganis had al het 3 meter springen op zijn naam gebracht. Sinds 1976 heeft de thans 28-jarige Louganis alle Olympische selectiewedstrijden gewonnen. Hij was 16 toen hij zijn debuut in de Amerikaanse ploeg maakte. Zondag kreeg hij bij zeven van de tien sprongen de maximale waardering van 10,0 punten. Bruce Kimball haalde de Speten niet. De schoonspringer, die betrokken was bij een auto-ongeval waarbij twee kinderen om het teven kwamen, eindigde als vierde. De Westduitse trainer, na het toernooi om het Europees kam pioenschap bezig met de op bouw van een nieuwe ploeg, vindt dat de middenvelder van PSV op zijn retour is. Lerby, dié vanwege een blessurebe- handeling gisteren niet met zijn ploeg naar het Barcelona- toernooi is afgereisd, zal hoog uit in geval van nood worden opgeroepen als Denemarken op 19 oktober in Athene tegen Griekenland aan de kwalifica tie-wedstrijden voor het toer nooi om het wereldkampioen schap begint. In West-Duits- land maakte Lerby een zwakke indruk. Bovendien stoorden enkele medespelers zich aan het luidruchtige gedrag van de routinier binnen de lijnen. Verrassende nieuweling in de selectie van achttien spelers is Lars Elstrup. De bij Feyen- oord afgedankte aanvaller is tot nu toe zeer succesvol bij zijn nieuwe club, OB Odense. In zes wedstrijden maakte hij negen doelpunten. Mocht Elstrup in Stockholm tegen Zweden in ac tie komen, dan wordt dat zijn eerste optreden in het nationale shirt van zijn land. Hij werd nimmer eerder voor een verte genwoordigend elftal geselec teerd. Ivan Nielsen is voorbestemd de nieuwe aanvoerder van De nemarken te worden. De kans dat de verdediger van PSV in de komende oefenwedstrijden wordt ingezet is echter mini maal. Nielsen liep afgelopen zondag in de wedstrijd tegen Feyenoord een spierscheuring in het bovenbeen op. Jan Heintze, eveneens van PSV, zal normaal gesproken wel van de partij zijn. BOULDER (Reuter/ANP) - Davis Phinney heeft de Coors Classic op zijn naam gebracht. In de slotrit, een criterium over 96,5 kilometer op de terreinen van de University of Colorado in Boulder, kwam de leiderstrui van de 29-jarige Amerikaanse beroepsrenner niet in gevaar. Andy Hamp- sten werd tweede, de Canadees Alex Stieda derde. De ritzege ging zondag voor 30.000 toeschouwers naar Ron Kiefei. Hij had bijna twee minuten voorsprong op het peloton, van wie Phinney de sprint won voor Grewal. Robert van der Vin werd zesde. Phinney won in de Coors Classic drie etappes. In de lente had hij de Ronde van Amerika gewonnen. In Luik-Bastenaken- Luik viel hij uit met zware verwondingen aan hoofd en handen. Hij knalde door de voorruit van een station-wagen en had 120 hechtingen nodig om alle wonden te dichten. In de jongste Tour fungeerde hij als superknecht voor Hampsten, die na zijn over winning in de Ronde van Italië tot de favorieten behoorde. Voor de eerste keer in zijn carrière haalde hij de eindstreep op de Champs Elysée. Amateur Maarten den Bakker kwalificeerde zich als beste Ne derlander in het eindklassement van de Coors Classic. Hij werd twaalfde, op zestien minuten en twaalf seconden van winnaar Davis Phinney uit de Verenigde Staten. Bij de dames ging de eindzege naar Inga Benedict, die eerder de Olympische selectiewedstrijd op haar naam had gebracht Tweede werd haar landgenote Madonna Harris, die eveneens in Seoul aan de start zal verschijnen. Uitslagen Heren, slotetappe: 1. Kiefei (Vst) 96,5 km in 2.20,35, 2. McCormack (VSt) 0.41,3. Phinney (VSt) 1.34,4. Grewal (VSt), 5. Stieda (Can), 6. Van der Vin (Ned), 7. Knickman (VSt), 8. Rutherford (VSt), 9. Hampsten (VSt), 10. Pierce (VSt). Eindstand; 1. Phinney 44.53.00, 2. Hampsten 1.59, 3. Stieda 2.32, 4. Grewal 2.54, 5. Whitesel (VSt) 6.26, 6. Wilches (Col) 9.37, 7. Chaparro (Col) 9.42, 8. Kiefei 11.12,9. Mejica (Col) 11.17,10. Pierce 12.42,12. Den Bakker (Ned) op 16.12. Dames, slotetappe; 1. Tobin (VSt) 53 km in 1.20,08,2. Riggert (VSt) 1.12, 3. Zack (VSt), 4. Harris (VSt), 5. Brunet (VSt), 10. Benedict (VSt). Eindstand: 1. Benedict 11.14,31,2. Harris 1.00,3. Bankaitis-Davis (VSt) 6.48 4. Ehlers (VSt) 7.22,5. Matthes (VSt) 7.40. Sebastian Coe wint de 1500 meter tijdens de Spelen van Los Angeles in 1984. IOC-voorzitter Samaranch ziet de Engelsman ook graag in Seoul aan de start. fotoanp GENT (ANP) - Het nieuwe dopingreglement in I de wielrennerij wordt volgend jaar pas effectief, Voor de jaarwisseling verandert er niets. Dit betekent, dat bijvoorbeeld de Spanjaard Pedro I Delgado zich voor het wereldkampioenschap in Ronse I van zondag op dezelfde wijze kan prepareren als inde I laatste Ronde van Frankrijk. Probenicide, dat gebruik I van anabole steroiden camoufleert, is dan nog niet I verboden. Dit werd maandagmiddag bevestigd door de Nederlandse UCI-commissaris Wim Roosenburg, de baantitelstrijd dopingcontroleur. Met ingang van 1989 wordt ook een andere straf. I maat gehanteerd. Op doping betrapte profs worden bij I de eerste overtreding drie maanden voorwaardelijk! geschorst. Bij de tweede overtreding worden die drie I maanden omgezet in onvoorwaardelijk en komen etI nog eens drie maanden bij. Voor de derde overtreding I staat een jaar onvoorwaardelijke schorsing. Er is voor I de profs geen sprake meer van levenslange schorsing, I zoal die vorig jaar nog over de Deen Kim Andersen I werd uitgesproken. Doping staat andermaal op de I agenda van de UCI tijdens het congres, dat in de derde week van november in Den Haag wordt gehouden. NIEUWSOVERZICHT SOLLENTUNA (ANP) - Het Nederlandse herenvolleybi team heeft maandag in Sollentuna zijn tweede nederla geleden tegen gastland Zweden. Werd het zondag 3-0 vat de gastheren, in het derde duel moest de vijfde set de beslis, sing brengen. Uitslag: Zweden - Nederland 3-2 13-15,15-10,15-8,9-15,15-8) CINCINNATI (Reuter) - Mats Wilander heeft voord vierde keer het toernooi van de spelersvakbond ATP inCb cinnati op zijn naam gebracht. In de finale versloeg dei tweede geplaatste Zweed zijn landgenoot en nummer eenq de plaatsingslijst Stefan Edberg in drie sets: 3-6,7-6,7-6 LONDEN (Reuter) - Jonathan Speelman heeft nog een punt nodig om zich bij de laatste vier te scharen in hetkan didatentoernooi van het wereldkampioenschap schakea De 32-jarige Brit nam zondag in de kwartfinales tegen t,. landgenoot Nigel Short twee punten voorsprong. Speelmi, won met zwart de vierde partij en bracht de stand op 3-li zijn voordeel. In de resterende twee partijen heeft Speelw voldoende aan een remise. VICENZA (Reuter) - Het bekerduel tussen Vicenza en Ver ona is zondagavond twee minuten voor tijd op de stand0- gestaakt. Supporters van beide clubs bestormden het vel en raakten slaags. Al geruime tijd voor de wedstrijd was het onrustig in cenza. Ongeveer duizend supporters van Verona trokkei een spoor van vernieling door de stad. Auto's werden omvti geduwd, winkelruiten ingegooid en in het centrum aanhangers van beide verenigingen op dé vuist, derby werden vlaggen in brand gestoken en moesten de» clameborden rond het veld het ontgelden. Het duel wet twee keer onderbroken voor een afkoelingsperiode, dien lag de wedstrijd evenzovele keren stil door stroomuil val door blikseminslag. WEST-BERLIJN (SID) - Ben Johnson zal vrijdag niet deel nemen aan de Grand Prix finale in West-Berlijn. De we reldrecordhouder op de 100 meter is maandag naar Toronto teruggekeerd. In overleg met zijn arts neemt de Canadees een week rust alvorens hij in eigen omgeving de laatste hand legt aand voorbereiding op het Olympisch atletiektoernooi. Johnson werd de afgelopen week binnen vier dagen tas keer verslagen. Vooral de derde plaats in Zürich achter Car Lewis en Calvin Smith kwam hard aan. In Keulen ging he zondag niet veel beter. Achter Smith en Mitchell werd Johnson op zijn specialiteit wederom derde. Na raad met manager Heidebrecht maakte de vermoeide Jota son een voortijdig einde aan zijn Europese toernee. DEN HAAG (ANP) - De Nederlandse dames ploeg zal zater dag starten in de ploegentijdrit over 50 kilometer bij de we reldkampioenschappen in Ronse. Het Nederlandse vierta bestaat uit Monique Knol, Heieen Hage, Karin Schuiten en Cora Westland, de vervangster van Connie Meijer di vorige week plotseling is overleden. Eerder is overwogen! ploeg niet te laten deelnemen aan de strijd om de wereld titel. Cora Westland maakte al deel uit van de Olympische selec tie. In overleg met Knol, Hage en Westland heeft de KNW besloten niet opnieuw een voordracht te doen bij het Neder landsch Olympisch Comité in verband met het overlijden van Connie Meijer, die met Hage, Knol en Westland w® aangewezen voor de wegwedstrijd, waarin drie dames mo gen deelnemen. Er zal dus geen reserve met de Nederlands dames ploeg meereizen. MOSKOU (Reuter) - Anatoli Karpov, de op een na schaker van de wereld, heeft het Russische schaaktest»: in de problemen gebracht. Karpov weigert achter het W" plaats te nemen voor vier extra wedstrijden om de natio nale titel tegen rivaal Gari Kasparov. Het is daardoor® vraag of de cyclus doorgaat. De duels, waarvan maandag het eerste gespeeld zou w den, zijn nodig omdat Karpov en Kasparov in de national! schaaktitelstrijd gelijk eindigden met 11,5 punten. Oud-wereldkampioen Anatoli Karpov heeft fel geprotes teerd tegen de regel die zegt dat de schakers bij de event» stand van 2-2 door moeten speten totdat een van hen ver liest. „Vandaag (maandag) zal in ieder geval niet worden", heeft een bestuurslid van het sportcomité gi „Karpov eist een rustperiode"wist een ander. Gari Kasparov, die in 1985 de wereldtitel van zijn cone» rent overnam, liet weten klaar te zijn voor de strijd. Het^ niet zo dat hij eist dat de regel van 'plotselinge handhaafd blijft. Van onze hockeymedewerker {ULST - De Hulsterse hoc- •eyvereniging Rapide kar »rugzien op een geslaagd, lortief en gezellige verlo- ,n Reynaerttoernooi vooi lames- en herensenioren lit internationale hockey- Tnooi werd bij de herer ,ewonnen door een sterk wr de dag komend Olym- ,ia uit Terneuzen en bij df mies door een op vollt jrlogssterkte aantredend immoord. Iet toernooi kende een vlekke- verloop en alle teams kwa- ,.i volop aan hun trekken. Dt >rnooicommissie, bestaand: Tonnie Hillaert, Peter Bou- ian, Hans Smits en Pasca 'ho'ndt, had een aantal sche- ia's klaar liggen, waardoor zi, „iet name bij de dames direc een wijziging kon aanbrenger na het zonder afmelding weg blijven van Hoorn. Tonnie Hillaert: „Het wa. een geweldige happening me' veel sfeer en goed hockey Twee terechte winnaars, al la gen de krachtsverschillen zo wel bij de dames als bij de he ren dicht bij elkaar". Bij de dames in de final won Ommoord ruim van Pem; brokeshire, maar in de poule wedstrijden had hetzelfd: Pembrokeshire van Ommoon gewonnen. In de finale wen het echter overduidelijk eei zege voor een sterk opereren: Ommoord, dat een moegestre;j den Pembrokeshire met 4-1 af j droogde. Bij de heren was Olympi Lotto 33 leverde geen winnaar van de eerste prijs op. De win naar van de tweede prijs ont vangt bruto f300.000,00. De uitslag van lotto 33 is: Eerste prijs: geen winnaar. Tweede prijs: 1 winnaar, die bruto f300.000,00 ontvangt. Derde prijs: 141 winnaars, die elk bruto f. 1.293,70 ontvangen. Vierde prijs: 4.837 winnaars, die elk f37,70 ontvangen. Vijfde prijs: 64.794 winnaars, die elk f5,00 ontvangen. De uitslag van toto 33 is: Piet Door Kees Hamelink In de C-categorie werde door Robert Springer en heren in de D-categorie c Cortvriendt en Mario Sim lie Lipjes. Verrassend was de eindzege i de B-categorie van Dethle Pieters. Eerder had hij Stefa Steijaert teruggewezen or vervolgens de verrassen sterke Robert Springer met 7 6-0 te verslaan. Deze twee zege waren voor hem voldoende or de titel te grijpen in deze ca te gorie. Voor Springer was er succe weggelegd in de C-categor:' Deze categorie was enigszi ontwricht door het feit dat als eerste geplaatste Fra. Wille verstek liet gaan. Wi Nijste schoof hierdoor op na: de halve finale, waarin h Kansloos verloor van Robe: Springer met 6-0, 6-3. Onder: het schema plaatste Dethl Pieters zich voar de halve nale ten koste van Olaf B_. pre, terwijl Stefan Steijae: halve finalist werd na moeizame drie sets-overwi: ning op Sebastien Rottier: 2- ®"3, 6-1, Het finaleduel we een duidelijke overwinnii voor Goesenaar Robert Sprii ger, die Steijaert met 6-1, 6 achter zich liet. Paul Cortvriendt uit Phili] Pine was zichtbaar in zijn not ni "?et zijn toernooizege bij 1-heren. Een welverdien: tege behaalde hij in de fina op Stephan Buijsse, maar 1 ad er wel drie sets voor nod om de Hulstenaar op de knie: 16 krijgen. Met 4-6, 7-5, 6-4 b Eerste prijs: geen winnaar. -,i Tweede prijs: 5 winnaars, die* bruto f. 1.725,90 ontvangen. Derde prijs: 26 winnaars, dl f. 829,70 ontvangen. •Van onze Paardesportmedewerker J^APELLE - Bij veel dre uurruiters zal het uitnod ngsconcours voor paard: n pony's bij de landelij' njvereniging en ponycli Paardebloem uit Kir 6' ,zaterdag aan g tuSS' U7ftlY4Al i De uitslag van toto-geltik?^ J Eerste prijs: 3 winnaars, diee^ 279,10 ontvangen. Tweede prijs: 4 winnaars,^ f. 250,00 ontvangen. Derde prijs: 102 winnaars, f. 3,50 ontvangen. Vierde prijs: 667 winnaars, elk f2,50 ontvangen. dor/ liau&en. in iet min< (W Vefrrtig combinaties i tp in de winstpunt I zes combinaties 1 winstpunten scoorden. van*? met Promine van het Nieuwvlietse Zwim Dr^fSCOOrde met een go tn de Zl-dressuur

de Stem | 1988 | | pagina 8