AANKOPEN EHANG HOCKEYCLUB OLYMPIA IS OPTIMISTISCH E0NIE 00STERVELD ENERGIEKE TRAINSTER ZEEUWS HOCKEY VOLDOET AAN VERWACHTINGEN ;ten euw [UNST-IN-LIJSTEN TRATIES DINGEN IMACHINES TEN ZRSCHUREN COMPETITIE-INDELING HOCKEY !STEN 1988 LIJSTENMAKERIJ GALERIE ATELIER MONSTRATIE ONSTRATIE STIJGENDE LIJN VOORTZETTEN TERNEUZEN De standaardteams van het Terneuzense Olympla kunnen op een goed ,elzoen terugzien. Vooral de heren waren iterk op dreef en waren lang een belangrijke titelkandidaat. Het werd uiteindelijk een knappe tweede plaats achter kampioen Peli kaan. Heren Dames AANSLUITING MET OVERIGE PLOEGEN IS EEN FEIT Heren Dames SOES START NIEUW SEIZOEN MET GEMENGDE GEVOELENS Dames Heren ACCOMMODATIES VERBETERD >0-13287 i Oostenrijkse muzikanten en aties brood bakken en diverse bestraatfeesten 1988. straties, proeverijen en nemers aan de t met prachtige prijzen, bliers ontvangt u loten bij uw sestraatf eesten, ild tot zaterdag 27 augustus n 27 augustus om 14,15 en 16 De prijzen worden getrokken tuur. te. Het getal dat op het rad per cijfer van achter naar voren jende systeem: getallen goed, geen prijs maar lx kleine prijs per ronde. grote prijs (ong. t.w.v. 50.-). =R PRIJS, te weten: alfvarRén. its. •-speler. lot voor de SUPERPRIJZEN niet aanwezi| is, en eerste cijfer gedraaid. TROUVAILLE 1 Axelsestraat 104 - Temeuzen - 01150-19741 in ce. De dames wisten zich vooral voor de winterstop te mani- iesteren, zodat zij vlug ge makkelijk buiten de gevaren- lone eindigden. Ook voor ko nd seizoen blikken de Olympianen optimistisch xiruit. De heren verwachten ach weer te kunnen mengen ja de titelstrijd en volgens da- Imescoach Eduard Hofman pan de dames de stijgende lijn doorzetten. [Optimisme binnen de selectie jvan de Olympia-heren. De volledige groep bleef intact en 'ook in de begeleiding kwam n wijziging. Frank Aude- iaerde begint aan zijn vijfde en als trainer-coach, nvoerder Jan Boerbooms is )l zelfvertrouwen: „We gaan ten gooi doen naar de titel. |We hebben een succesvolle competitie achter de rug. De ploeg heeft een uitstekend re sultaat neergezet en we willen dat graag verbeteren. Ook nu gaan we ons serieus voorbereiden. Al vroeg begin-' nen we met conditietraining om als de toernooien en de oefenduels worden gespeeld al redelijk op peil te zijn. Dat is ons vorig seizoen goed be vallen. De ploeg staat prak tisch al vast. Enkele kleine wijzigingen zullen tijdens de toernooien nog worden aan gebracht. We zijn met deze groep rijp voor promotie en daarvoor willen we wel wat extra doen. Er zijn voor ons geen onbekende tegenstan ders, zodat we op dat gebied ook niet verrast zullen wor den. Uitgaande van ons hui dige potentieel en een goede trainingsarbeid moeten we een serieuze kandidaat voor de titel kunnen zijn." Selectie: Ad de Vries, Erik Diele- man, Hans Dieleman, Fred Ter- borg, Maarten de Heus, Luuk de Jong, Martijn Snoodijk, Roger van de Sande, Joris van der Peijl, Frans van de Hemel, Jan Boer booms, Bernard van der Peijl, Robert van Hemert. Vooral na de winterstop kwam Olympia goed los en wist het zich knap vrij te spe len van degradatiezorgen. Te vens werd er een verjonging doorgevoerd. Enkele speel sters van de A- en B-meisjes werden ingepast en die deden het goed. De nieuwe leider- coach Eduard Hofman, voor gaande seizoenen al actief bij de jeugd, is dan ook optimis tisch over de afloop van de komende competitie. Ook voor de komende seizoe nen: „We hebben een jonge ploeg met goede kwaliteiten. Vanuit de jeugd zijn Klaartje Zuiderbaan, Lucienne Spele- man én Brigit Nijsten toege- Eduard Holman, de opti mistische leider-coach van het Olympla-damesteam, re kent op succesvolle Jaren voor zijn formatie. - foto de stem/cor j. de boer voegd aan de selectie. De ploeg is nu redelijk goed inge speeld. Vooral de jongste speelsters hebben vorig sei zoen moeten wennen aan de overgang. Vooral het gemis aan fysieke kracht en gebrek aan ervaring braken ons voor de winter nogal eens op. Voor komend seizoen hebben we het plaatje zo goed als rond. Onze defensie staat vast en die zit goed in elkaar. Aan vallend worden we ook ster ker, omdat Marianne Diele man voorin gaat spelen. We misten daar een aanspeel punt, omdat Marianne nood gedwongen vorig seizoen van achter heeft gespeeld. Dat is nu niet meer nodig en dat is pure winst. Ik denk dat we nu een evenwichtige ploeg heb ben. Ik verwacht komend seizoen met deze jeugdige ploeg met Tapja van Da mme en Ma rianne Dieleman als nestors, een dikke middenmootpositie. De vette j aren moeten nog ko men, als de speelsters blijven en niet wegvallen door studie, want deze ploeg heeft toe komst. We gaan nu ook twee keer trainen met deze forma tie onder leiding van Frank Audenaerde en dat is ook een vooruitgang. Ik heb er goede hoop op. We hebben nu een jaar ervaring, een sterke de fensie en een sterk aanspeel punt voorin en deze zaken moeten borg staan voor suc ces." Selectie: Franca van Damme, Tanja van Damme, Marianne Dieleman, Lilian Everaert, Kir- stie Hofman, Anouk van Loon, Brigitte Nijsten, Lucienne Spele- man, Linda Voorhans, Klaartje Zuiderbaan, Trijntje Zuiderbaan. O Raplde-aanvoerder Frank van Capenhout verwacht weer een uitstekende klasse- voor zijn ploeg In het nieuwe seizoen. - foto de stem/cor j de boer HULST - In het Hulsterse kamp Is men optimistisch gestemd over het nade rende competitiegebeu- ren. Dit optimisme wordt vooral gevoed door de aanleg van het kunstgras veld. Half augustus Is dit veld speelklaar en gaat een lang gekoesterde wens In vervulling. Door de komst van dit kunst grasveld kunnen de heren en de dames nu trainen en spelen op een veld dat de aansluiting met de overige ploegen moge lijk maakt. Nu hadden de stan- daardteams nogal eens moeite met het spelen op kunstgras en dat leidde dan tot puntenver lies in duels, waarin Rapide niet minder was, maar waarin de ervaring van het spelen op kunstgras de doorslag gaf. Dat euvel behoort nu tot de verle den tijd. De heren van Rapide hebben een verdienstelijk seizoen ach ter de rug. Een stevige midden mootpositie was hun deel en al vrij vlot was het degradatiege vaar geweken. Zeker door de komst van het kunstgrasveld willen de heren uit Hulst de stijgende lijn vasthouden, want een strijd om lijfsbehoud zoals twee seizoenen geleden, hoeft niet meer. Aanvoerder Frank van Cam- penhout is optimistisch ge stemd en verwacht een goede klassering: „Onze selectie blijft praktisch volledig intact. Al leen Barend Pelgrim gaat ons verlaten, dit wegens een ver huizing naar elders. In het be gin zullen we wel moeten wen nen aan het trainen op het kunstgras, want in feite zijn wij een echte werkploeg. We zullen dus veel en gericht moe ten oefenen om zo snel moge lijk gewend te zijn aan het spe len op kunstgras en dan ver wacht ik goede resultaten, om dat de instelling goed is. Selectie: Peter Bouwman, Mario Boon, Frank van Campenhout, Philip van Gassen, Martijn Mor tier, Rob Dhondt, Pascal Dhont, Rob Kistenmaker, Pascal Fassaert, Joep Fassaert, Danny DeijWim van der Zee en Jan Willem Bartz. De dames van Rapide hebben een goed seizoen achter de rug, dat werd afgesloten met een knappe vijfde plaats, waarmee zij het tweede damesteam van Zeeland werden. Alleen Vlis- singen moesten ze voor laten gaaa Leider-coach Dominique Neve is ook voor het komende seizoen optimistisch gestemd: „Onze volledige ploeg blijft compleet. Daarbij is voor ons de komst van het kunstgrasveld een goede zaak. Wij moeten het vooral hebben van techniek en dat komt op een kunstgrasveld veel beter tot zijn recht dan op een gewoon veld. Positief voor ons team is ook dat Ron Dhondt de training blijft verzorgen. Hij kan goed met deze jonge groep opschieten en brengt ze veel met zijn eigen ervaring bij. We zijn dan ook gegroeid en met de aanwinst van het kunstgras veld verwacht ik zeker een plaats bij de eerste vier. Het enige nadeel is dat onze selectie smal is." Selectie: Karin Bleijenberg, Na thalie Deltour, Nicole Serraerens, Annemarie Dhondt, Lesley de Bakker, Sylvia de Bakker, Mar griet Smid, Diana van Damme, Marjan van Overmeire, Sabine van Gassen, Jozetta de Kroon. O ®ES-ln het Goes* "np kijkt men met ge- ngde gevoelens terug ar het afgelopen sel- De start was zowel or de dames als de he- n niet onverdlenste- ■Jk, maar vooral na de mnterstop ging het met ■"de standaardteams ^afwaarts. Resulta- J) bleven uit en zowel W eerste heren- als ■"«te damesteam ain- jMe dan ook in de on- "ate regionen. 'ter komend seizoen heeft h de zaken bij de dames oea voor elkaar, met een ("«we, energieke trainster ,6 Persoon van Leonie rveld. Bij de heren is er i> een brok onzekerheid, re onbekend is welke spe- r aoorgaan en wie de bege- B«mg op zich neemt. Pas eind augustus heeft men daar in het Goes-kamp zekerheid over. Ben derde plaats van onder was het eindresultaat voor de dames van Goes vorig seizoen en dat was beneden de ver- wachtingea Voor komend seizoen worden de zaken energieker aangepakt. Te meer omdat er volop kwali teit is. Het tweede team pro moveerde, dus er is een brede selectie mogelijk. Woordvoer der Van de Berg is dan ook redelijk optimistisch over de nieuwe competitie. „We krijgen in de persoon van Leonie Oosterveld een energieke trainster en dat hebben we nodig. Vooral de trainingsopkomst en de inzet moeten verbeteren. In de winter, maar ook daarna is er veel te weinig getraind, waardoor we steeds tekort kwamen in de duels. Kwali teit is er om goed mee te kun nen draaien in de derde klas se, maar de motivatie moet verbeteren en daar ligt een belangrijke taak voor de trainster. We gaan een vijftal A-meis- jes doorschuiven naar de se lectie en ook ons tweede team herbergt potentiële kandida ten voor het eerste. De train ster begint dan ook met een grote selectie en dan zullen vanzelf de sterksten wel overblijven. We moeten een sub-topper kunnen worden, als we het gehele jaar serieus met onze sport bezig zijn." Waar de heren van Goes an dere jaren meedraaiden in de top van de vierde klasse, ein digden ze nu op een voorlaat ste plaats. Een zwak resul taat, dat aangeeft dat het niet zo lekker heeft gedraaid bin nen het herenteam. Woord voerder Van de Berg onder schrijft dit volmondig: „Het herenteam was geen ploeg. Onderling klikte het niet zo en vooral de trainingsop komst was ronduit zwak. We zijn dan ook op een plaats geëindigd die absoluut niet nodig was. Waarschijnlijk zijn we te snel geweest met verjonging. We hebben te weinig routine in de ploeg overgehouden. Toch gaan we dit j aar weer enkele jongeren inbouwen. Vanuit de A-jongens komen Bas- tiaan Gerris, Martijn Braam en Jeroen Boone door naar de eerste ploeg. We hopen dat met het inbrengen van deze jeugdspelers de motivatie weer wat wordt opgekrikt, want dat is hard nodig. Mo menteel zijn we nog niet rond met een trainer. Wel hebben we twee kandidaten. René Muskes en Peter van Hoeven. Als Van Hoeven het doet, dan wordt Muskes speler. Door vooral studie en de wil om te blijven spelen zijn er nogal wat onzekerheden bin nen de selectie. Pas laat in augustus weten we welke spelers echt beschikbaar zija We hebben er wel vertrou wen in voor het komende sei zoen, maar meer dan een sub topper worden zit er nog niet in. Belangrijk zal zijn dat iedereen weer optimaal gaat trainen het gehele jaar door, dus ook in de winter en daarna en dat de motivatie weer toeneemt. Als dat ge beurt zijn we nog een gevaar lij ke outsider voor de titel." O Leonie Oosterveld, de energieke trainster van het Goese damesteam, hoopt In het komende seizoen op klinkende resultaten. - foto willem mieras PAGINA ZEELAND 11 DINSDAG 23 AUGUSTUS 1988 TERNEUZENHet Zeeuwse hockey heeft het af gelopen seizoen aan de verwachtingen voldaan. De heren van Vlisslngan werden kampioen van de vierde klaeee en de overige Zeeuwse ploegen wis ten hun posities In zowel de derde als viarda klassa te consolideren. Positief is ook dat Zeeland qua accommodaties steeds meer aansluiting krijgt met de rest van Nederland. In navolging van Goes, waar enkele jaren geleden het eerste kunstgrasveld van Zeeland werd aangelegd, kregen in het begin van het vorige seizoen het Terneu zense Olypia en de hockey club Vlissingen de beschik king over een eigen kunst grasveld. In het komende seizoen kan het Hulsterse Rapide ook op kunstgras spelen en trainen. Tijdens het traditionele Reynaert- toemooi wordt het kunst grasveld in Hulst in gebruik genomen. In een snel tempo heeft Zee land een flinke achterstand op dit gebied goed gemaakt. Alleen Middelburg en het Zierikzeese HSD moeten nu nog een kunstgrasveld ont beren. Door de komst van de kunstgrasvelden is ook het spelniveau van het Zeeuwse hockey gestegen. Er kan nu meer op techniek worden gespeeld en getraind en de mogelijkheid om in de win ter gericht buiten door te gaan met trainen is nu veel groter. De verwachting is dan ook dat het Zeeuwse hockey daarvan meer de vruchten zal plukken en zich in de top van de derde en vierde klasse zal manifesteren. Bij de heren deed het Terneu zense Olympia het afgelo pen seizoen al mee in de strijd om de titel van de derde klasse. Een eervolle tweede plaats viel Olympia ten deel. Komend seizoen hebben de Temeuzenaren titelaspiraties. Door de komst van het kunstgrasveld te Hulst zul len de heren van Rapide ook een gevaarlijke outsider worden voor de bovenste plaatsen. Temeer, omdat er in de winter doorgetraind kan worden, zodat een grote terugval na de winterstop hoogstwaarschijnlijk uit kan blijven. Vlissingen zal in de derde klasse zeker een aanwinst blijken en Middel burg moet in de vierde klasse rijp zijn voor de titel. Goes heeft de verjonging doorgevoerd en gokt op een sub-toppositie. •ij de dames zal het Hul sterse Rapide met het jonge technische team hoge ogen gooien in de derde klasse. Voor dit team is de komst van het kunstgrasveld hele maal een zegen, omdat de techniek nog beter tot zijn recht zal komen. Olympia zal er na de door gevoerde verjonging alles aan doen om zich zo snel mogelijk veilig te spelen om dan in de komende twee sei zoenen door te stoten naar de top, volgens coach Eduard Hofmaa Goes gaat de zaken, onder leiding van Leonia Oosterveld, energie ker aanpakken en met het huidige potentieel moeten de Goese dames een goede en stevige sub-topper kunnen worden. Vlissingen is een ti telkandidaat en Middelburg is de laatste twee seizoenen op het nippertje aan degra datie ontsnapt en zal er alles aan doen om zich zo snel mogelijk veilig te spelen. Het Zeeuwse hockey is mede door de komst van de kunst grasvelden niet verder ach terop geraakt en heeft aan sluiting gehouden met de rest van Nederland. Belang rijk is nu om de prestaties verder uit te bouwen en ook in de winter goed gericht ge bruik te maken van de voor delen van kunstgras, zodat de Zeeuwse ploegen ook na de winterstop zich kunnen blijven mengen in de strijd voor de titels in de vierde en derde klasse. Met een goed gerichte aanpak en met de aanwezigheid van de j uiste accommodaties moet het Zeeuwse hockey op een ho ger peil kunnen komen. O HEREN Derde klasse D: Cadetten, Den Dune, Hoekse Waard, Olympia, Rapide, Prinsenbeek, Spijke- nisse, Teteringen, Vlissingen, Voome. Vierde klasse E: Gilze-Rijen, Goes, HCGO, HSD, Made, Mid delburg, Oudenbosch, Zeven bergen, Zundert Reserve tweede klasse A: Et- ten-Leur 2, Forward 4, HCGO 2, Liberty 2, Rapide 2, Tempo 2, Tilburg 4, Warande 3, Were Di 3, Zwart Wit 3. Rerseve derde klasse A: Breda 5, Forward 5, Forward 6, Olym pia 2, Middelburg 2, Push 3, Til burg 5, Tilburg 6, Were Di 4, Zwart Wit 4. DAMES Derde klasse D: Gilze-Rijen, Goirie, Made, Middelburg, Olympia, Rapide, Teteringen, Vlissingen, Zevenbergen. Reserve derde klasse A: Breda 5, Etten-Leur 3, Forward 6, Li berty 2, Push 4, Rapide 2, Tempo 4, Teteringen 2, Tilburg 4, Warande 3. Reserve vierde klasse A: Goes 2, Push 5, Tempo 5, Teteringen 3, Vlissingen 2, Warande 4, Wa rande 5, Were Di 6, Zwart Wit 4, Zwart Wit 5. O

de Stem | 1988 | | pagina 33