het oen KLOETINGE VOL ZELFVERTROUWEN VERLIES VAN VIER BASISSPELERS GECOMPENSEERD SITUATIE VOLHARDING VRIJWEL ONGEWIJZIGD LEWEDORPSE BOYS MIST WAARDEVOLLE KRACHTEN .'ns rolluiken SELECTIE AANMERKELIJK BREDER I0ES-Bij Goes koestert men opnieuw de ioop dat er eindelijk weer betere tijden aan reken. In het rood-witte kamp aast men al ang op promotie naar de tweede klasse. Dit rordt zo zoetjesaan een oud en afgezaagd erhaal, waaraan men steeds geen gestalte eet te geven. *en v*c<V Versterking SELECTIE BREDER EN STERKER Veel gebeurd JONGE SELECTIE ROBUR Vuist Twijfelachtig A56 DESTjM :herpe prijzen lielle levertijden Hk vD /.i GOES AAST pVEER OP PROMOTIE sn hoogte) EEG ONS!!! I het vorige seizoen was het relfs huilen met de pet op. Vooral aan het slot moest het veelverliespunten incasseren. Het verlies van Gé Wolters en Alex Warnica deed zich blijk baar sterk gevoelen. Boven dien was vleugelverdediger Henk Schipper lange tijd bui ten de roulatie wegens een blessure. En de selectie bleek te smal om dit goed op te kun nen vangen. „We draaiden vorig seizoen bepaald slecht en er zat totaal geen lijn in ons spel," is de mening van Kees Dorrepaal, die er trouwens geen doekjes om windt dat ook hij deelde in de malaise. Als excuus hier voor voert Dorrepaal aan dat j teveel zakelijke beslom- leringen aan zijn hoofd had öm daarnaast op de grasmast goed uit de verf te komen. Sinds oktober van het vorige jaaar drijft Dorrepaal een zaak in hengelsport- en feest artikelen en wat dies meer zij jnGoes en vooral in het begin "slokte dat veel tij dop. „Hu ben ik er weer klaar voor," stelt de 25-j arige voet baller in hart en nieren, die zijn carrière begon bij Hans- weertse Boys, een profavon- tuuf achter de rug heeft bij fclub Brugge en SK Roeselare en toen een korte periode doorbracht bij Vlissingen en DOSKO. Dorrepaal, die tus sen de bedrijven door ook bij Goes acteerde, keerde in 1986 bij deze club terug. „En het staat vast dat ik bij Goes ook mijn voetbaltijdperk zal af sluiten," laat hij weten. „Zo ver zijn we overigens nog niet, want ik hoop tot mijn 35e mee te kunnen." Kees Dorrepaal, die meestal in de spits opereerde, maar vorig seizoen bij Goes ook als vleugelverdediger optrad, ziet met ambitie en vertrouwen de komende competitie tegemoet. „In tegenstelling tot vorig sei zoen is de selectie bij ons aan merkelijk breder geworden en dat houdt in dat iedereen moet knokken voor zijn plaats," is zijn visie. „Nu lig gen de zaken dus duidelijk anders." Naast de oude kern, be staande uit Ronnie Krijger, Frank de Bie, Frank Berg man, Romeo van Aerden en Kees Dorrepaal, om maar en kele bekenden te noemen, kreeg Goes versterking van drie nieuwkomers. Van Mid delburg kwam over Ronald Hoekman, die daar als cen trumspits fungeerde. Voorts maken de Brabanders John KLOETINGE - Kloetinge, dat in het vorige seizoen een voortreffelijk debuut maakte in de tweede klasse (het finishte als vierde), kan ongetwijfeld de nieuwe competitie met vertrouwen tegemoet zien. De selectie is nog breder en sterker geworden nu ook Reinier Scholten, Arjan Slabber en René Dekker gaan meedingen naar een basisplaats. En uit de A-jeugd gaan dicht bij kómen Hans-Jan Verton, Ronnie de Bruine, Ronnie Proos en Arthur van Noor- j den, volgens trainer André 'Wurth, die bij de groen-wit- tten aan zijn derde seizoen be- rgint. De succesvolle oefen- feester kan een hele waslijst [opnoemen van spelers waar uit een sterk team kan wor den geformeerd. Hij hoopt straks ook weer te kunnen «schikken over Ronald Bun, krjo den Dekker en Niek van den Houten, de drie spitsen die vorig seizoen geruime tijd w blessures werden uitge- Kiek van den Houten moest zelfs de hele competitie ver stek laten gaan. Al tijdens de ;eerste oefenwedstrijd liep hij 1 Jegen een enkelblessure op. |Hij is daaraan inmiddels ge opereerd. Het herstel vraagt 'li „Misschien valt de start van ie competitie dan ook iets te vroeg voor hem," denkt "Urth. „En van die start zal °°k voor ons veel afhangen." "ervolgt h}j. „Meestal is het fmers zo dat je in de eerste 'edstrijd de punten moet tukken om daarna goed mee datdraaiea Zo simPel I Wurth is voorts van I wrnng dat deze competitie I l0eS zware klussen zal op- I lTen' "We k°men nieuwe I tegen als De Zwerver en 1 j euw"Lekkerland, die het in klasse niet konden Fwerken, maar die ik zeker ^"«onderschat. Hetzelfde 'S yo°r de twee kampioe- mto-nï de ^er(^e klasse, Veen lhluechten PTT Breda. I sterlrt f615-•Chi''nt nogal ver" 1 ii. 'te zijn naar ik vernam. I«e zullen onze taak dan ook l«ker met licht opvatten." I dat? voor Kloetinge is er bij de senioren geen enkele speler is vertrokken, vindt Wurth. Kees Koopman, die een seizoen bij Kapelle speelde, is zelfs weer op het oude nest teruggekeerd. An dré Wureth, die al twintig jaar een diploma op zak heeft als trainer en bij vele clubs in de keuken heeft kunnen kij ken, is zeer content met het feit dat men bij Kloetinge zijn visie heeft willen oppakken, die gebaseerd is op een meer- jarenplan. En waarbij de jeugd een belangrijke plaats inneemt. Wurth: „Er is de laatste jaren veel gebeurd bij Kloetinge. Daar sla ik mezelf niet in de eerste plaats voor op de borst. Een en ander kon gereali seerd worden dankzij een krachtig bestuur, diverse commissies, jeugdtrainers, kortom alle plaatsen zijn bij ons uitstekend bezet. Wij pompen bijvoorbeeld niet al leen geld in het eerste elftal, maar willen ook de jeugd een kans geven." Dat is het oog merk van Kloetinge. Een goed opleidingsinstituut vormen, daar azen we op." Dat is al duidelijk naar voren gekomen bij de A-, B- en C- jeugd van Kloetinge, die suc cesvol aan de weg timmert. En men blijft niet stil zitten. Het toch al goed opgezette jeugdplan werd dit jaar nog maals in een nieuw jasje ge stoken en die actie pakte goed uit. Kees Kleppe, die samen met Leo Slabbekoorn en Wim Steenbergen de technische commissie vormt, kan bij voorbeeld melden dat er dit jaar achttien nieuwe jeugdle den zijn bijgekomen. Kleppe: „We blijven verder uitbou wen en gaan de zak nog meer perfectioneren. Overigens blijven we een vereniging op PAGINA ZEELAND DINSDAG 23 AUGUSTUS 1988 Kees Dorrepaal: „Met een selectiegroep die aanzienlijk versterkt is en onder leiding van trainer Ronnie Schrier, moe ten toe bij de eerste drie kunnen eindigen dit seizoen." - foto tannie de jonge Schuurbiers en Edwin Loo- man hun opwachting bij de rood-witten. De 31-jarige Schuurbiers komt van DOS KO, waar hij meestal optrad als libero, maar die ook op an dere plaatsen goed kan func tioneren. De 20-jarige Edwin Looman uit Roosendaal begon zijn carrière bij BSC. Speelde daarna bij de jeugd van NAC en kwam vervolgens terecht bij eersteklasser Alliance, waar hij overigens veel op de reservebank moest plaatsne men. Looman probeerde daarna aan de bak te komen bij het Belgische Germinal- Eekeren. Dat lukte niet direct en nu gaat hij dus zijn geluk beproeven bij Goes. Looman schijnt toch wel wat in zijn mars te hebben. Hij blinkt uit in snelheid en verstaat tevens de kunst om te scoren. Een af maker dus. En daar zit men bij Goes de laatste jaren echt om te SRjjpgen. Dat'tvèötook de nfeuvtetrat* ner van'Goes, Ronnie Schrier, die de laatste drie j aar oefen- meester was bij Middelburg. Door zijn vele contacten in de voetbalwereld heeft Schrier, die als prof bij FC Vlaardin- gen speelde, een groot aandeel gehad in het aantrekken van de drie nieuwe spelers bij Goes. En dat is mooi meege nomen voor de club uit de Ganzestad. Ronnie Schrier: „Ik ben lek ker gemotiveerd om het kar wei aan.te.pakkepbij Goes. Ik 1 kan daar gaan werken mét een groep die in hoofdzaak bestaat uit vrij jonge spelers. En dat trekt me wel aan. Daar moet iets van te maken zijn, dunkt me. Dat kost wellicht wat tijd en dat heb ik trou wens ook verteld aan het be stuur van Goes, dat zich daarin kon vinden. Met bolle zeilen vooruit dus." Kees Dor repaal tenslotte: „Meteen nieuwe trainef en versterking van de selectiegroep moeten we dit seizoen bij de eerste drie kunnen eindigen. Lukt dat niet, dan hebben wij het slecht gedaan. Zo simpel is dat." o Goese Robur zal men het in de nieuwe competitie moeten stellen zonder vier spelers die vorig sei zoen deel uitmaakten van de selectie. Kloetlnge-tralner André Wurth: „Onze doelstelling Is de eerste klasse te bereiken.- foto tannie de jonge j amateurbasis. Dat betekent dus dat er bij ons niet wordt betaald. En welke talentvolle jeugdspeler dan ook, betaalt als ieder ander zijn contribu tie." Dat men bij Kloetinge in ve lerlei opzochten niet over één nacht ijs gaat, bewijst wel het korps oefenmeesters waar over men nu kan beschikken. André Wurth en Cees Meu- lenberg hebben de spelers on der hun hoede van het eerste en tweede team. Het derde en het vierde elftal worden ge leid door Bart Dirkx. Jacky Schipper is als jeugdtrainer aangetrokken voor Al en A2 staat onder leiding van Nico Krijger. Voorts is Jan Nouse de man bij de B-jeugd. Dat dit alles gerealiseerd kon worden, gezien ook de finan- ciële kant die daaraan vastzit, is mede te danken aan zoals André Wurth dat noemt: een gradioze sponsoring van za- ken en bedrij ven verenigd in de stichting 'Vrienden van Kloetinge'. „Voor mij is het hier dan ook een ideale sfeer om te werken," laat hij weten. „Deze vereniging straalt echt i iets uit en blaakt van ambitie in alle gelederen. Biedt dus genoeg perspectief vaor de toekomst. Onze doelstelling is i dan ook de eerste klasse te bereiken. Of dit op korte ter- mijn haalbaar is, moet na tuurlijk worden afgewacht." O De Marokkaan Asem El Khatabi, die als spits ope reerde, gaat voor de zuster vereniging Goes spelen, evenals libero Eric Spek- kens. Linkerspits Anton van Duiven haakte af door ver huizing naar Bergen op Zoom. Tevens zal doelman Toon Weijers zijn plaats on der de lat afstaan aan een jongere kracht. Weijers be sloot, gezien zijn leeftijd, in een lager elftal te gaan spe len. Daar staat tegenover dat John Quinten, Arnold Uitterhoeve, Jan Capello, Ronald Kievit en de Hage naar Anton de Jong, die in Goes kwam wonen, nieuw komers in de selectie zijn. Voorzitter Ben Bruins ver wacht dan ook dat het ver lies van de vertrekkers be hoorlijk gecompenseerd kan worden. Bruins: „Kwalita tief denk ik niet dat we er op achteruit zullen gaan en dat we met een behoorlijk col lectief team aan het nieuwe seizoen kunnen beginnen. Een team dat ook nog kan groeien, omdat het vrij jong is. De gemiddelde leeftijd schommelt rond de 24 j aar. Waarschijnlijk zit er voor ons zelfs meer in dan vorig seizoen. Toen moesten we met een middenmootplaats genoegen nemen." Voorts meent Bruins dat het een interessante competitie wordt met nogal wat streek- duels. „Ik denk aan de wed strijden die wij gaan uit vechten met Hansweertse Boys, Kwadendamme en Heinkenszand of Luctor. Ook de wedstrijden tegen Terneuzen, Noormannen, Zeeland Sport en Jong Am- bon kunnen bij ons aardig wat toeschouwers op de been brengen. Dat is mooi meegenomen, want we kun nen de centen best gebrui ken." Jaap van Huizen uit Zierik- zee (oud-speler van Vlissin- gen), die voorheen DFS on der zij n hoede had, wordt de j nieuwe trainer van Robur en volgt Nico krijger op. Bruins: „We hopen uiter aard dat we het met Van Huizen goed treffen en dat de selectiegroep als één man achter hem zal staan. Goed trainingsbezoek is daarbij een eerste vereiste en dat liet helaas bij ons wel eens te wensen over." De Robur-voorzitter doet voorts met pijn in zijn hart uit de doeken dat zijn club dit jaar maar liefst zeven tien j eugdspelers kwij t is geraakt aan andere vereni gingen. Dit had tot gevolg dat Robur geen C-junioren- team kon inschrijven voor de competitie. Bruins: „In eerste instantie vertrokken enkele van onze beste jeugd spelers naar Kloetinge en SSV'65 en dat had weer tot gevolg dat een aantal andere spelers van ons het ook niet meer zag zitten en eveneens hun heil elders zocht. Dat is natuurlijk hun goed recht, maar een dergelijk spelers verloop is toch wel te be treuren. En het zijn zeker niet de grote clubs als Kloe tinge en Vlissingen die aan de jeugd trekken. Ook de kleinere clubs doen daaraan mee. Het grootste bezwaar vind ik nog dat de KNVB, of beter gezegd de afdeling Zeeland, daar geen stokje voor steekt. Volgens mij is men dan ook in de amateur sector totaal verkeerd bezig. Want clubs die financieel reeds met moeite het hoofd boven water kunnen houden worden daardoor gedupeerd en zullen op den duur zelfs het loodje moeten leggen." O OVEZANDE - Bij Volharding zal de selectiegroep vrijwel hetzelfde zijn als die van vorig seizoen. „Toen hebben we goed ge draaid, dus ligt het voor de hand dat je dan praktisch op dezelfde voet verder gaat," zegt wedstrijdsecretaris Lu- die Huijbregts. „Alleen enkele jonge spe lers, waaronder de 17-jarige Karei Looy, zullen waar schijnlijk een kans krijgen om aan de bak te komen. Maar dat zal onze nieuwe trainer Jan Jansma uit Vlis singen wel uitmaken. Hij wordt de opvolger van Henk Sprong, die om gezondheids redenen heeft besloten wat gas terug te nemen. Sprong blijft overigens onze club trouw en zal als begeleider gaan fungeren." De blauw-witten uit Ove- zande hopen dit seizoen weer volledig te kunnen be schikken over doelman Dick Jeras, die kort na de winter stop werd uitgeschakeld door een gebroken knie schijf. Het gemis van Jeras was merkbaar volgens Lu- die Huijbregts en heeft Vol harding dan ook enkele punten gekost, zodat de ren tree van deze sluitpost met gejuich begroet zal worden. In de defensie kan Hans Vermeule weer opdraven, die vorig seizoen wegens studieredenen vaak verstek moest laten gaan. Vermeule zal hoogstwaarschijnlijk als vrije verdediger gaan opere ren, een plaats die vorig sei zoen bezet werd door Kees Louws. Die schuift dan op naar de spits en daar zullen ook Jan Looy en Willy Ver meulen present zijn. Ludie Huijbregts: „Alle li nies bij ons kunnen behoor lijk worden bezet. Op het middenveld kunnen wij met spelers als Leo Remijn en Bob van Kessel een flinke vuist maken. Collectief zit het dan ook wel goed, maar omdat je ook wel eens met blessures te maken krijgt en de selectie maar uit veertien of vijftien man bestaat blijf je natuurlijk kwetsbaar. Temeer, omdat ook de an dere drie seniorenteams waarmee we de competitie ingaan op de been gehouden moeten worden. Nee, de em mer loopt bij ons beslist niet over wat het beschikbare spelersmateriaal betreft, maar die feiten liggen er nu eenmaal." O Lewedorpse Boys-secretaris Plet Pleters: „Met het be schikbare materiaal moeten we behoorlijk mee kunnen draalen dit seizoen.- foto tannie de jonge LEWEDORP Lewedorpse Boys moet In de nieuwe competitie aantreden zonder Ronald de Jonge en André Krijger, die beiden voor Luc- tor'88, de club uit hun woonplaats Heinkenszand, gaan uitkomen. „Dit vertrek betekent voor ons zeker een verlies," wil secretaris Piet Pieters kwijt. „Beide spelers waren voor ons waardevolle krachten. Vooral André Krijger zullen we in de spits missen. De be zetting van de voorste lijn kan dan ook nog wel eens problemen gaan opleveren. De andere linies zijn goed bezet, maar we beschikken maar over weinig pure aan vallers. John de Jager heeft zich vorig jaar aangediend als een leuke spits, maar daar houdt het dan ook mee op. De verwachting is dat het spelconcept voor deze competitie zal moeten wor den aangepast. Dat betekent dat we met twee aanval lende spitsen zullen moeten gaan opereren en opko mende middenvelders, die voor de nodige stootkracht moeten zorgen." Herman Schotman, voor heen reeds werkzaam bij Lewedorpse Boys als jeugd- coördinator, volgt als oefen- meester Toon Menheere op, die ruim twee jaar de rood- witten onder zijn hoede had maar nu de wens te kennen gaf zijn taak te willen beëindigen. Naast André Krijger en Ro nald de Jonge is het verder twijfelachtig of ook de 31- jarige voorstopper Louw Traas het komende seizoen nog in actie zal komei^oor de Boys. Piet Pieters: „Ik heb gehoord dat hij wil stop pen met voetballen, maar misschien komt hij daar nog op terug." Een nieuwkomer bij Lewe dorpse Boys is Huib Baltha- sar, die voorheen voor Noor mannen uitkwam en waar schijnlijk bij zijn nieuwe club als voorstopper gaat fungeren. Pieters: „Bij de A- junioren hebben we ook wel een aantal spelers rondlopen die wellicht in aanmerking zouden kunnen komen voor een plaats in het eerste, maar dat ligt weer wat moeilijk, omdat de A-jeugd in de Zeeuwse hoofdklasse gaat spelen. En daar wil men uiteraard met een zo sterk mogelijke formatie gaan acteren." De oude kern van Lewe dorpse Boys blijft ook dit seizoen bestaan. Spelers als Paul en Tom Huijskens, Rein van Boven, Rudi Grim, Koen Raas, Martin Corstan- je, Frank Vermeulen en An ton Uiterhoeve zijn goede bekenden, terwijl Urbie van Belzen zich vorig seizoen een bekwame sluitpost toonde als vervanger van Gerard Nagelkerke. „Met het beschikbare spe lersmateriaal moeten we dan ook weer behoorlijk kunnen meedraaien," stelt Pieters. „Vooral wanneer we in staat blijken om ook pro- duktief uit de verf te komen, want scoren blijft natuurlijk een voorneam punt in elke •ij<F wedstrijc O

de Stem | 1988 | | pagina 25