politierapport enden Eens n ken. lenen WIJ HEBBEN EEN VOORTREFFELIJKE SOCIALE DIENST' Matige belangstelling muziekfestival Qinge Kamervragen over stroomprijs PZEM Peuterspeelzaal Pimpeloentje geopend Sterre-bewoners maken nat boottochtje UUR FOTOSERVICE Jubileumuitgave van 't Bruggetje in Sluis nflSTEM VAN ZEELAND 2 MAANDAG 22 AUGUSTUS 1988 KODAK EXPRES QUALITY CONTROL Minimale deelna me wedvlucht Park estone REDACTIE HOOPT OP EEN NIEUWE DRUKPERS Vrijwilligers Botsing met hond Aanrijding in Axel Zeven auto's beschadigd Brand in loods Auto tegen huis Auto in wei Auto's geramd Aanrijding Schennispleger gepakt Auto's beschadigd Valse aangifte Inbraak in auto Aanrijding in Cadzand Auto's beschadigd Stro-pers in brand Auto vernield Dure CD-speler gestolen R.van Essen koningschutter J3 TOEKOMST IRKINDUSTRIE. |e gaat één dag In de week Jljf dagen betaald. I Je Je niet zult vervelen, lodernate apparatuur, dagelljke ziet. |nle op enl Je leert ardevol diploma. [cekerd. Want het jlERKINDUSTRIE I goed betaald! het speciale Infonummer i folder thuisgestuurd. SRAFISCHE BEDRIJVEN, [E AMSTELVEEN SM weinig of niets aan te doen is, er wel iets aan doen. oe. Gewoon door begrip te tonen, g een helpende hand uit te steken, herkent u een slechtziende aan verkrijgbaar is bij de Nederlandse an Blinden en Slecht- itbus 2344, 3500 GH i efoon 030 - 93 11 41. T6 Oostburg: geen rechercheurs Van onze verslaggever OOSTBURG - De gemeente Oostburg doet niet mee aan een samenwerkingsverband van de overige zeven Zeeuwsvlaamse gemeenten om gezamenlijk drie sociaal rechercheurs aan te stellen. Deze rechercheurs moeten bij zondere controletaken verrich ten om fraude en misbruik van sociale voorzieningen te voorko men en/of op te sporen. Aan de beslissing van Oostburg om niet mee te doen, liggen volgens wet houder J. de Vries drie argumenten ten grondslag. Een politieke overwe ging is dat met het aanstellen van so ciaal rechercheurs 'de kleintjes weer gepakt worden', terwijl door uitbrei ding van recherchewerk in andere sectoren van het maatschappelijk be stel volgens Oostburg meer geld te halen is. „Verder hebben wij een voortreffe lijke sociale dienst", zegt De Vries. „En dat zeggen wij niet zelf, maar uit een onderzoek van de FNV kwam onze dienst als een 'witte raaf in Zee land naar voren. Elk geval wordt bin nen onze dienst door drie verschil lende mensen bekeken, wat betreft aanvraag, buitendienst en controle. Die drie taken zitten niet bij een per soon, wat in kleinere gemeenten wel voorkomt. Grove onregelmatigheden komen er altij d uit". Overigens ontkent De Vries niet dat misbruik ook in Oostburg moge lijk blijft. „Er zal best wel eens wat doorschieten. Maar de kosten van een sociaal rechercheur wegen volgens ons niet op tegen het bedrag dat bin nen onze gemeente teruggehaald kan worden. Bovendien, en dat is ons derde argument, door het aanstellen van een speciale sociaal rechercheur wordt weer een extra stempel ge drukt op mensen die van een uitke ring moeten leven. Aan een verdere stigmatisering wensen wij niet mee te werken". Donderdagavond moet de gemeen teraad van Aardenburg een besluit nemen over toetreding tot het samen werkingsverband. Volgens de rijks normen ligt er in Zeeuwsch-Vlaande ren, met uitzondering van Oostburg, een werkterrein voor drie sociaal re chercheurs. Voor elke rechercheur draagt het Rijk 80.000 gulden per jaar bij. Momenteel is een rechercheur werkzaam in Terneuzen en in Axel Sas van Gent. De zeven Zeeuwsvlaamse gemeen ten vonden samenwerking op dit ge bied noodzakelijk. Bedoeling is dat de drie (opnieuw) aan te stellen mensen in dienst komen van de gemeente Terneuzen, die als centrumgemeente gaat optreden. Een gemeenschappe lijke regeling vond men voor deze zaak echter een te zware oplossing. Gekozen is voor een bestuurlijk con venant waarbij vertegenwoordigers van de deelnemende gemeenten zit ting nemen in een begeleidingscom missie. Afgesproken is dat elke deel nemende gemeente zijn directeur/ chef Sociale Zaken of Welzijn in de commissie afvaardigt. De sociale recherche wordt gehuis vest in twee containers die worden geplaatst op het terrein van de ge meentelijke sociale dienst Terneuzen. De kosten worden het eerste jaar ge schat op bijna 260.000 gulden, waar van 240.000 gulden terug komt van het Rijk. (ADVERTENTIE) Hulst, 's-Gravenhofpleiri 8, tel. 01140-16162 ti onze correspondent XINGE - De belangstel- ing voor het muziekfestival van de honderdjarige fan- tare 'Weldoen door Ver maak' in gemeenschapshuis Malpertuus was zeer matig. ieelnemers aan dat festival waren Excelsior uit Ter Hole, Scheldezonen uit Nieuw- Jamen, de Koninklijke Stede- ijke Harmonie uit Hulst, 'Eikels worden bomen' uit fetdorpe, 'Eendracht Maakt Wacht' uit Koewacht, en de RK muziekgezelschappen St.-Jan uit St.-Jansteen en Heikant uit leikant. Het festival werd geopend door Excelsior uit Ter Hole met de mars William Tell, waarna de Scheldezonen uit Nieuw- Namen volgden met een kleine bezetting vanwege de vakantie. Vervolgens trad de sterk be zette Stedelijke Harmonie uit Hulst op, onder leiding van di rigent Johan de Wit. Voor de pauze was er nog het optreden van de 105-jarige fanfare 'Eikels worden bomen' uit Westdorpe, die uitkomt in de derde afdeling van de Bredase muziekbond. Tenslotte trad voor de pauze nog op 'Een dracht Maakt Macht' uit Koe wacht. Na de pauze trad de fanfare St.-Jan uit St.-Jansteen onder leiding van dirigent Leo Ver- stiggel op. Het sluitstuk van het festival vormde het optreden van de RK muziekvereniging Heikant, dat geleid wordt door dirigent G. Pilaer. Van onze verslaggever DEN HAAG - De Tweede-Kamerleden Zijlstra en Lilipaly (PvdA) willen weten of de kosten die gemaakt zijn voor re paratie van de kerncentrale Borssele leiden tot een hogere stroomprijs. Daarnaast willen zij een cijfer matige vergelijking van het voor 1988 te verwachten peil van aan de PZEM te vergoeden elektriciteitskosten voor de kerncentrale Borssele enerzijds en het landelijk basistarief an derzijds. In vragen aan de minister van Economische Zaken wijzen zij op de 91,6 miljoen kosten die gemaakt zijn voor diverse ver beteringen aan de centrale. Daarnaast willen zij weten wat le grondige revisie van de tur bine en generator tijdens de stilstandperiode van 23 juni tot 14 april heeft gekost. Gevraagd wordt of als ge lig van deze kosten de stroomkosten van de kerncen trale Borssele met drie cent per kilowatt-uur zullen stijgen. Van onze correspondent ZUIDZANDE - Wethou der A. de Feijter opende afgelopen zaterdag de Zuidzandse peuterspeel zaal Pimpeloentje. Hij deed dit door de gelijkna mige speelgoedbeer, die goed zat ingepakt, samen met de kleuters uit te pak ken om hem vervolgens aan de deur van de nieuwe peuterspeelzaal te hangen. De wethouder toonde zich verheugd dat er ook in deze kleine Oostburgse kern aan de peuters gedacht wordt. Ondanks de landelijke kor tingen op welzijn stelde hij dat er in Oostburg de afgelo pen periode nog maar weinig gesneden is. De peuterspeelzaal is on dergebracht in de consistorie. Vandaag begint de nieuwe Zuidzandse voorziening te draaien met negen peuters, terwijl nog een zevental aan meldingen verwacht wordt. „In Oostburg schijnt de zaak vol te zitten, dus mis schien kiest een aantal ouders daar dan voor Zuidzande", aldus de leidster Lenny Loh- mann-Kools, die samen met Emmy Dieleman de dage lijkse gang van zaken in de peuterspeelzaal voor haar re kening neemt. Het bestuur van de peuter speelzaal bestaat uit Nicole Versluys en Wim Meijer. .Naast de gemeentelijke start subsidie kregen de initiatief nemers ook veel respons tij dens de plaatselijke gehouden speelgoedactie. Daarnaast heeft ook de naburige basis school spontaan hulp aange boden. De peuterspeelzaal is ge opend op maandag en woens dagmorgen van 8.45 tot 11.45 uur. Het is de zevende speel zaal in de gemeente Oostburg. Pimpeloentje is aangesloten bij de Stichting Peuterspeel zalen West-Zeeuwsch-Vlaan deren. De kosten bedragen 4,75 per ochtend per peuter. Met medewerking van enkele Zuidzandse peuters onthult naam van de peuterspeelzaal. wethouder A. de Feijter de - FOTO WIM KOOYMAN .onze uivensportmedewerker [©NEUZEN - De belangstel- "g van de Zeeuwse postdui- ,®f°uders voor de jaarlijkse «vlucht vanuit Parkestone Wigeland) neemt steeds af. aren er vorig, jaar in het J^uwse concours nog 564 dui- 3, afgelopen zaterdag be- iiiJ i6 met ruim 400 een ®Wepunt. Met name in uwsch Vlaanderen was de Va name minimaal. Winnaar .J* provinciale concours k!™aIs in W87, J. Ver- Van onze verslaggever SLUIS - Het Sluise paro chieblad 't Bruggetje be staat deze maand tien jaar. Op woensdag 31 augustus verschijnt de 500e editie. Om de gelegenheid te me moreren, verschijnt voor een keer het blad met een voorpagina in kleurendruk. Volgens pastoor M. Janssen, de oprichter van het blad, is de re dactie van 't Bruggetje nog lang niet uitgeschreven. „De redactieleden A. Bukkens, F. Bakx, mevrouw J. Donkers, H. Rausch en ik vinden het nog steeds een uitdaging om weke- lijks de acht foliobladen te vul len. Kopij is er altijd voldoende, omdat we ons niet alleen Jre- perken tot specifiek parochiale zaken," aldus de pastoor. Tien jaar geleden, toen de zieleherder zijn intrede maakte in Sluis, ontdekte hij dat een parochieblad gemist werd. Hij zocht en vond een aantal men sen die samen met hem het blad op poten wilde zetten. Die mensen vormen nu nog steeds de redactie. „Een teken dat al les goed gaat," aldus de pas toor. „De naam 't Bruggetje heeft een symbolische betekenis. De naam refereert aan de straat waarin de pastorie staat, maar ook aan de brug die de kerk wil slaan tussen de kerk zelf en de parochie," legt hij uit. Op een oud drukpersje, ge schonken door de gemeente Oostburg, werden de eerste duizend exemplaren van 't Bruggetje gedrukt. De eerste uitgave bevatte, net als de he dendaagse nummers, naast pa rochienieuws, mededelingen over de Sluise verenigingen en artikelen over de geschiedenis van de stad en andere heem kundige zaken. Het parochieblad wordt weke lijks door vrijwilligers bij iedereen in Sluis in de bus ge deponeerd. „Sluis mag dan niet helemaal katholiek zijn, dat neemt niet weg dat we vinden dat het blad ook bestemd is voor mensen van andere ge zindten. Een deel van de kosten verhalen we middels een kerk bijdrage, maar veel mensen dragen iets extra's bij, waar door we het al die tijd hebben kunnen rooien," aldus pastoor Janssen. Dat neemt niet weg dat er bij de redactieleden nog een wens leeft. Het geschonken druk persje is nodig aan vervanging toe. „Meneer Bakx, onze druk ker, moet bij elke uitgave ge wapend met een schroeve- draaier toekijken of er niets misgaat. Mogelijk heeft er nog iemand een apparaat thuis- staan. We zouden ermee uit de brand geholpen worden," legt de pastoor uit. do tT" Goes. Hij won ook weede prijs. De wedvlucht e een traag verloop. j. Verhaagen Goes ijk 1507 snelheid respectieve- ifiki R 1446 mptör nar mimiiiF n «fe lóetêr fKr minuut Chr" Moison,?®;n 10-19 uur, 1437mpm: A. '«Smv süH<gre?hoek 10.07 uur, 0.14 uur' iA,^euiens Kwadendamme I«?!£prn: M- van I waarden Broekp «J UUr> 1414mpm: J. van Koste 7^USlrg 1002 uur' !397mpm: t iev»rikzee 10.17 uur, 1356mpm: ^ninm- t Ossenisse 10.28 uur, Uur, foofL:- Gselhoedt Terneuzen 10.25 ï?nde A- Colpaert Klooster- inr»111,1319mPnu H. Simpelaar TdgoiW? 1314mpm: W. Blom Rrli024 uur' 1301mpm: W. van {£fkens 1012 uur, 1291mpm: TlOrnprn Vlissingen 10.13 uur, TERNEUZEN - De water sportverenigingen Neuzen, De Honte en 't Sas hielden zaterdagmiddag voor de ze vende keer de Sterretocht. 113 Bewoners en 53 begelei ders van De Sterre uit Clinge maakten een boot tochtje op het kanaal Gent- Terneuzen. Een armada van maar liefst 42 schepen meerde om 12.00 uur aan bij de Kegelkade om de be woners van De Sterre aan boord te nemen. Met drie bus sen en een busje voor de rol stoelen kwamen de bewoners om 12.45 uur aan in Terneuzen. Het weer, dat zich de hele mor gen van de goede kant had la ten zien, dreigde op het laatst nog roet in het eten te gooien. Een bewoner van De Sterre wordt in de boot geholpen - FOTO WIM KOOYMAN Ondanks de regenbuien, ge paard gaande met windstoten, werden de gehandicapten, met medewerking van de scouting groep Doormangroep Terneu zen, aan boord van de zeilsche pen gebracht. Hier wachtten hen zoals vanouds limonade, snoepgoed en andere verwennerijen. De Flying Dixties uit Terneuzen voeren ook met de vloot mee en zorgden voor de muzikale noot op het water. De rijkspolitie te water hield een oogje in het zeil en zorgde voor een onbelem merde doorvaart. Na de twee bruggen bij Sluiskil en Sas van Gent te zijn gepasseerd, meerde de vloot af bij de open bare loswal in Sas van Gent. Hierna werden de bewoners met bussen teruggebracht naar Clinge. Toen gooide een flinke stort bui roet in het eten. De meeste deelnemers konden een droog onderkomen vinden in de bo ten. Alleen de gehandicapten in de rolstoelen, varend op de Wa terboot, kregen een flinke hoe veelheid water te verduren. Het mocht de pret niet druk ken. „Een fantastische mid dag," zei de heer Verschelling, een van de organisatoren van de tocht. „Fantastisch hoe die mensen genoten hebben. Er waren er die donderdag in De Sterre al de nummers van de hen toegewezen boten droegen. En er was er zelfs een die nog kwaad was omdat vorig jaar, toen we zulk slecht weer kre gen, de tocht niet was doorge gaan. Nu hadden we wat meer geluk." AXEL - De bromfietser E. de P. uit Terneuzen kwam zater dagavond in de Wetstraat in Axel met zijn voertuig in bot sing met een plotseling over stekende hond. De P. kwam te vallen en liep schaafwonden op aan een der ellebogen. Ook de bromfiets werd aanzien lijk beschadigd. De hond ging ervandoor. AXEL - Op de Oranjestraat te Axel werden zaterdagmid dag twee personenauto's licht beschadigd. De automobilist P. de W. uit het Belgische Destelberge bemerkte tie laat dat een voor hem rijdende personenauto, bestuurd door J. T., afremde en reed er te genaan. HULST - Bij enkele aanrij dingen op de Absdaalseweg te Hulst werden gistermiddag zeven personenauto's bescha digd. De totale schade be draagt volgens de politie en kele duizenden guldens. Nie mand liep enig letsel op. Ten gevolge van een aanrijding tussen een bromfiets en een personenauto op de andere weghelft letten enkele be stuurders niet op en zo ont stond een kettingbotsing tus sen vier voertuigen. Kort daarna reden er nog twee auto's tegenaan. GOES - Een uitslaande brand in een loods aan de Marconi straat te Goes heeft gister middag voor enkele duizen den guldens schade veroor zaakt. In de loods hadden drie kinderen met een brandende kaars gespeeld, waardoor de partij jute zakken vlam vatte. De loods, in gebruik door de firma N. Z. BV, brandde ge deeltelijk af. De brandweer van Goes was het vuur spoe dig meester doch het nablus sen duurde tot in de avond. KUITAART - Door onbe kende oorzaak raakte de automobilist P. B. uit Hulst zaterdagochtend vroeg met zijn voertuig in de bebouwde kom van Kuitaart van de weg. Hij botste daarbij tegen de gevel van een leegstaande woning. Zijn voertuig werd hierbij geheel vernield, doch kwam zelf met de schrik vrij. TERHOLE - De automobilist C. V. uit Terneuzen reed vrij dagnacht bij De Kraai uit een bocht en kwam met zijn voer tuig in een onder langs de weg gelegen weiland terecht. V. verklaarde tegen de politie te zijn verblind door een te genligger. Een adem-analy- setest wees uit dat hij teveel had gedronken. Na het opma ken van een proces-verbaal werd hem een tijdelijk rijver bod opgelegd. MIDDELBURG - Op de krui sing Sloeweg-Rijksweg 20 verleende de 25-jarige auto mobilist A. de B. uit Middel burg geen voorrang aan een personenauto bestuurd door mevrouw D. S. uit Vlissingen. De B. werd hierbij gewond en moest per ambulance worden overgebracht naar het Gast huis te Middelburg. Boven dien bleek dat voor het voer tuig, eigendom van een ken nis van hem, geen verzeke ring was afgesloten en hij niet in het bezit was een rij bewijs. KRUININGEN - Met de aan houding van een 29-jarige man uit Goes is een eind ge komen aan een jaren lang du rende schennispleging in het gebied rond het zwembad De Inkel te Kruiningen. De man heeft bekend zich hieraan in die omgeving te hebben schuldig gemaakt. Daaraan kwam donderdagavond een einde toen tijdens een kinder feestje de man weer opdook. Getuigen konden een nauw keurig signalement aan de politie verstrekken waarna deze vrijdag kon worden aan gehouden. De man dook vrij wel altijd op bij het zwembad of in de bosrijke omgeving en was dan meestal vrijwel of geheel naakt. Hij is na het op maken van een proces-ver- baal weer op vrije voeten ge steld WALSOORDEN - Zware schade aan twee personenau to's ontstond vrijdagavond op de kruising Mariadijk-Wal- soordensestraat. Daar nam de automobilist A. B. uit Kloos- terzande een bocht wat te ruim en botste tegen het voertuig van A. J. uit Vogel waarde. Niemand liep enig letsel op. CADZAND - De heer A.J.B. uit Terneuzen heeft zondag een valse aangifte gedaan in verband met aanrijding van een personenauto. B. deed aangifte dat zijn auto was aangereden op de Boulevard de Wielingen en dat de dader was doorgereden. Uit het in gestelde onderzoek bleek ech ter dat B. zelf een aanrijding had veroorzaakt en met het doen van valse aangifte de schade wilde claimen. Daar B. militair is, is hij overge dragen aan de marechaussee te Terneuzen. NIEUWVLIET - Uit de auto van Van de M. uit Huizen is nabij camping Zonneweelde ingebroken in zijn auto. De dader heeft de deur gefor ceerd. CADZAND - Op de Zwinbrug ontstond een aanrijding tus sen E.P.J. uit Terneuzen die geen voorrang verleende aan de rijwieler R.J.A.M. uit Gent. M. werd bij deze aanrij ding licht gewond. TERHOLE - Vrijdagavond Aanrijding werden twee aan de Noten- dijk te Terhole gepakeerd- staande personenauto's door een tot nu toe onbekend ge bleven automobilist geramd. Beide voertuigen van P.N. en H. de V. uit Hulst werden daarbij aanzienlijk bescha digd. OOSTBURG - Op de kruising Nieuwstraat en Brugsevaart verleende M. van B. uit Delft toen hij wilde afslaan geen doorgaan aan R.E.S. uit Oost burg. De voertuigen liepen schade op. TERNEUZEN - In de wijk Oude Vaart in Terneuzen werden zaterdagavond twee geparkeerd staande perso nenauto's zwaar beschadigd doordat de automobilist T. P. uit Kloosterzande een bocht te ruim nam en er tegenaan knalde. Het voertuig van P. werd geheel vernield. ZUIDDORPE - Op de Mid denweg te Zuiddorpe raakte zaterdagmiddag een stro pers gespannen achter een tractor bestuurd door De S. uit Wachtebeke in brand. De brandweerkorpsen van Zuid dorpe en Westdorpe blusten het vuur. De stro-pers liep zware brandschade op doch tractor kon behouden wor den. BRESKENS - Op de Veerha ven hebben een drietal jonge lui, J.J.K. uit Voorburg, N.S. uit Voorburg en S. de B. uit Voorburg, de auto van M.H.W. uit Aardenburg ver nield die daar geparkeerd stond. Dit deden ze zondag morgen. Het drietal is inge sloten en later op de dag weer op vrije voeten gesteld. RETRANCHEMENT - Op een parkeerterrein van cam ping de Zwinhoeve is in een tweetal auto's, eigendom van J.J.R. uit Sluis en J.P.R. uit Retranchement, ingebroken. Men heeft daar een auto- compact-disc ter waarde van 4.500 meegenomen. HULST - Op het schutter- sterrein van De Batavieren te Hulst werd de koning- en keizersschieting van de Zeeuws-Vlaamse Bond ge houden. Aan deze schieting werd door een select gezel schap deelgenomen, want dat waren allemaal rege rende koningen en keizers. Tien schutters mochten vijf pogingen wagen. In de vijfde ronde werd de vo gel afgeschoten door T. Bpert uit Terneuzen, J. Bruggenan uit Westdorpe, A. de Baar uit Graauw en R. van Essen uit St.-Jansteen. In een onderlinge felle strijd werd de vogel na vijf ronden opnieuw afgescho ten door T. Baert, A. de Baar en R. van Essen. Opnieuw moest gekampt worden. Pas in de dertiende ronde viel de beslis sing. Het was toen alleen R. van Essen van de schuttersver eniging St.-Jan die de vogel af schoot. Het is de eerste keer in de ge schiedenis van St.-Jan dat een van de leden deze titel bemach tigde. Daardoor mag St.-Jan volgend seizen deze titelstrijd organiseren.

de Stem | 1988 | | pagina 7