Joost van Adrichem sterkste braks vii VIJF UUR VAN HULST VOOR TRIMMERS Toernooi Zaamslag niet vlekkeloos Gerard Mohlman triomfeert Receptie Zaamslag UITSLAGEN Resultaten Zeeuwse tennisjeugd Twee Breda gewond bij Succes voor üe Scheppei Opsteegh trainer Zaamslag DE STEM SPORT 7 MAANDAG 22 AUGUSTUS 1988 BOEIENDE FINALE IN AMATEURKOERS TE ZIERIKZEE HULST - Patrick van Straten, Jean-Marie de Roo en Harrie de Bree waren de uitblinkers tij dens de Vijf Uur van Hulst voor trimmers. VERVAET VERRASSEND TWEEDE IN KOUDEKERKE Beslissend EN STANDEN WIELRENNEN ™)Wta ?5^ilTntahniheê SPORT IN 'T KORT Afspraak VS moet fiets \s Merijntje T9 Van onze sportmedewerker ZIERIKZEE - Twee promi nenten uit het amateur korps, Joost van Adrichem en Jannis Slendebroek, zorgden zaterdagavond in Zierikzee voor een boeiende finale. Met nog tien kilome ter voor de wielen ging ge noemd duo aan de haal en finishte met ruim een halve minuut voorsprong op de naaste concurrenten. In de eindsprint had Van Adri chem geen moeite zijn me devluchter achter zich te houden in dit criterium over tachtig kilometer. In de voorafgaande tijdrit over één ronde (1800 meter) was Slendebroek de snelste ge weest. In die race tegen de klok legde de Zeeuw Antoine Goense op de tweede plaats be- s^' se behoorde ook in het criterium tot de toonaange vende renners, met als resul taat een vierde stek, achter Theo Akkermans, die de lei- dersprijs opstreek. De circa 5000 toeschouwers zagen in het Schouwse stadje Bob Rasen- berg de eerste voelhorens uit steken. Dit leverde geen effect op- Na dertig kilometer ging het er wat meer op lijken toen Theo Akkermans en Jannis Slendebroek de ruimte opzoch ten. Dit tweetal bouwde een voorsprong op van dertig se conden en toen werd het onrus tig in het peloton. Joost van Adrichem, Toine Goense en Jos Huitema begonnen aan een se rieus tegenoffensief en kort daarop wipten ook Willem-Jan van Loenhout, Cees Hopmans, Nico van de Klundert, Thijs Fase, Nap Hage en Heddie Nieuwdorp uit het peloton. De twee leiders kregen het meeste gevaar te duchten van Goense, Van Adrichem en Hui tema. Van deze naaste volgers manifesteerde zich vooral Toine Goense en door zijn inzet kon dan ook na zeventig kilo meter de aansluiting tot stand worden gebracht met de koplo pers. Vijf man dus nu aan de leiding, maar de kruitdamp was nauwelijks opgetrokken of Slendebroek pakte opnieuw de draad op. Nu samen met Van Adrichem, want ook bij hem was de accu zeker nog niet leeg. Genoemd tweetal dwong een snelle beslissing af en zette het licht op groen. Twee ronden voor het einde demarreerde Slendebroek, maar dit sprongetje werd vak- kunig gecounterd door zijn me- devuchter. Joost van Adrichem bleek tenslotte over de meeste reserves te beschikken en reed Slendebroek los in de eind sprint. Van de naaste volgers, waarbij zich in de slotfase ook nog Hopmans had gevoegd, was Theo Akkermans de rap ste. UITSLAGEN 1. J. van Adrichem (Kwintsheul) 80 kilometer in 1.58.46, 2. op 7 secon den J. Slendebroek (Helmond), 3. op 33 seconden T. Akkermans (Nieuw-Vossemeer), 4. A. Goense (Ovezande), 5. J. Huitema (Roden), 6. C. Hopmans (Hoogerheide), 7. op 43 seconden N. van de Klundert (Hoogerheide), 8. op 48 seconden W. van Loenhout (Nieuw-Vossemeer), 9. H. Nieuwdorp (Yerseke), 10. N. Hage (Poortvliet), 11. op 55 secon den T. Fase (Oud-Vossemeer), 12. op 1.47 P. van Acker (Koewacht), 13. F. Franse (Kwadendamme), 14. R. Ansems (Chaam), 15. H. Sligten- horst (Abcoude), 16. J, de Crom (Woensdrecht), 17. M. Steinhauser (West-Duitsland), 18. R. de Vrieze (Goes), 19. T. den Braber (Fijnaart), 20. R. Thebes (Rosmalen). Tijdrit over 1800 meter: 1. J. Slen debroek 2.21.39, 2. A. Goense 21.22.07, 3. A. Sligtenhorst 2.23.52, 4. B. Rasenberg 2.23.59, 5. T. Akker mans 2.23.65, 6. N. van de Klundert 2.23.70, 7. R. Bijvank 2.24.15, 8. A. Biletzki 2.24.24, 9. P. Barten 2.24.63, 10. A. van de Wouw 2.24.82. Patrick van Straten wint De Roo en Van Straten gaven elkaar niets toe en de grote finalewedstrijd moest uiteindelijk de beslissing brengen. Van Straten bleef De Roo nipt voor en stak zodoende de overwinning op zak. Harrie de Bree kwam nog naast De Roo door zijn ecla tante zege in de finale. Hij be keek het zaakje de hele koers vanuit laatste stelling aan en plaatste toen zijn 'alles-of- niets-demarrage'. Dat leverde de Terneuzenaar de welver diende kussen op van Miss Vijf Uur Cindy Tieleman. De organisatie, de toerclub Hulst, kreeg 33 renners aan de inschrijftafel. Misschien wat weinig, maar voor de renners is dat aantal genoeg. Toch zeker omdat er altijd minder ervaren coureurs deelnemen die niet al te stuurvaardig zijn. Hierdoor gingen ook enkele renners te gen de vlakte. In de eerste reeks van de punten wedstrijd ging de over winning overduidelijk naar Patrick van Straten. Hij sprok kelde erg veel punten bij elk aar. Op tweede plaats eindig den Honkie Pieters en de Belg Eddy Moorthamer. In de andere reeks was Jean- Marie de Roo sterk bezig. Hij totaliseerde overigens evenveel punten als Harrie de Bree. Pe ter Picavet werd derde op dit onderdeel. Als deze trimmer - overigens verloopt zijn revali datie na zijn operaties aan de beide hielen prima - wat meer vermogen had om zich op tijd 'in te houden', dan kon hij heel wat A-trimmers het leven zuur maken. Maar toch wordt voor hem het 'loopgebeuren' het be langrijkste. Tijdens de braderie TERNEUZEN - Tijdens de nationale jeugdtenniskam- pioenschappen in Schiedam voor de leeftijdsgroep tot en met zestien jaar reikte Manfred de Kok uit Goes tot de kwartfinales bij de jon gens, terwijl bij de meisjes Stephanie Rottier en Eme- rence van Wingen de enigen waren die de eerste ronde overleefden. Rottier, die in de leeftijdsgroep tot en met veertien jaar on langs derde werd, won in de eerste ronde van Nora Bello met 6-2, 6-1, terwijl zij vervol gens met 6-0, 6-0 won van De- nise Boeijen om in de achtste finale met eervole cijfers te verliezen van Babette Eijsvogel in drie sets: 1-6,6-3,6-4. Van Wingen werd door de Brabantse Kristie Boogert een halt toegeroepen met 6-3, 6-2. Daarvoor won Van Wingen van Lisette Schoenmaker met 6-0, 6-1 en Edith Horsting met 6-1, 6-2. Manon Kienjet en Isa- belle Leenhouwers verloren hun partij in de eerste ronde van respectievelijk Inge Com missaris en Suzanne van Koo- ten, waarna zij ook in de ver liezersronde niet verder kwa men. Hulstenaar Jeroen Verstrae- ten startte in de eerste ronde met een drie sets-zege op Roel Feijen met 4-6, 7-5, 6-2, maar scoorde daarna tegen Leon Niemandsverdriet geen enkele game. Tim van Veldhoven, Bernd van Quekelberghe en Stefan Havermans kwamen de eerste ronde niet door. Van Veldhoven verloor van Pascal Savelkoul met 6-3, 6-0, Van Quekelberghe strandde op Mi chel van de Heuvel met 6-0, 6-4 en Havermans redde het niet tegen Eric Scheringa: 6-2, 6-1. In de verliezersronde startte Van Veldhoven met een 6-3, 6- 4-zege op Havermans, maar verloor daarna van Lennert Kaptein met 6-3,6-4. van Hulst test de Hulstenaar zich voor het eerst. Harrie de Bree werd derde en Jan de Vos vierde. Bij de afvalkoers waren er opnieuw twee manches. In de eerste wedstrijd ging de over winning opnieuw naar Patrick van Straten. Rick de la Ruelle legde beslag op de tweede plaats, Honkie Pieters werd derde en Henk Dees vierde. In de reeks De Roo-Picavet waren het opnieuw deze twee renners die de dienst uitmaak ten. Picavet demarreerde en kreeg De Roo met zich mee. De derde plaats ging naar Harrie de Bree, die de beide renners moest laten gaan. De grote finale bracht de vijftien best geklasseerde trim mers aan de start. Het tempo was moordend. De ontsnappin gen waren niet te tellen. Bleij- enberg, Dees, Pieters, De la Ruelle, Martin de Jaeger en Van de Abeele staken diverse keren hun neus aan het venster en niet te vergeten opnieuw Peter Picavet. Ondanks het hoge tempo leek een spurt de beslissing te moeten brengen, maar twee ronden voor het einde kwamen zeven trimmers aan de leiding. Alleen Eddy de Schrijver wist het gat nog dicht te rijden. Voor de rest was het gedaan. Toen kwam de sprong van De Bree met het gekende resultaat. Hij legde daarmee beslag op de gedeelde tweede plaats in het algemeen klasse ment. UITSLAGEN Puntenkoers eerste reeks: 1. ex aequo J. M. de Roo en H. de Bree, 3. P. Picavet, 4. M. Herrewegh, 5. ex aequo A. van de Abeele en M. Rot tier. Tweede reeks: 1. P. van Stra ten, 2. ex aequo H. Pieters en E. Moorthamer, 4. H. Dees, 5. ex aequo R. Bleijenberg en R. de la Ruel- le.Afvalkoers eerste reeks: 1. J. M. de Roo, 2. P. Picavet, 3. H. de Bree, 4. A. van de Abeele, 5. M. Rottier. Tweede reeks: 1. P. van Straten, 2. R. de la Ruelle, 3. H. Pieters, 4. H. Dees, 5. J. de Vos. Grote finale: 1. H. de Bree, 2. P. van Straten, 3. J. M. de Roo, 4. H. Dees, 5. H. Pieters, 6. R. Bleijenberg, 7. P. Picavet, 8. E. de Schrijver, 9. R. de la Ruelle, 10. M. Herrewegh. Kleine finale: 1. B. van Bunder, 2. M. van Troost, 3. L. Cappaert, 4. P. van Leemput, 5. P. Herrewegh, 6. P. van Bellen, 7. F. Ivens, 8. A. de Roo, 9. F. Kint, 10. R. Verschelden. Eindklassement: 1. P. van Straten (Terneuzen), 2. ex aequo H. de Bree (Terneuzen) en J.M. de Roo (Bel gië), 4. H. Pieters (Heikant), 5. ex aequo P. Picavet (Hulst) en H. Dees (Terneuzen), 7. R. de la Ruelle (Axel), 8. A. van de Abeele (West dorpe), 9. ex aequo E. Moorthamer (België) en R. Bleijenberg (Sluis kil), 11. ex aequo E. de Schrijver (Vogelwaarde), M. Herrewegh (Heikant) en M. Rottier (België), 14. J. de Vos (Zaamslag), 15. M. de Jae ger (Westdorpe). Trimmers in actie tijdens de afvalrace van de 'Vijf Uur van Hulst'. FOTO WIM KOOYMAN. Van onze korfbalmedewerker ZAAMSLAG - Het toer nooi ter gelegenheid van het 20-jarig jubileum van de korfbalvereniging Zaamslag, kenmerkte zich in de voorbereiding al door de nodige moeilijk heden. Men kreeg slechts met moeite ploegen warm voor deelname. De uitvoering verliep ook al niet vlekkeloos omdat het Belgische Wilrijk zonder af melding niet op kwam dagen. Dat noopte de organisatie tot enige aanpassingen in het programma, waarbij er voor de senioren enkele extra wedstrijden werden opgeno men. Toch een gezellige drukte op het Zaamslag- veld, waarbij de reüniewed strijd de meeste aandacht trok. De eerste 'vreemde' trainer van Zaamslag, Ferry Boe- Spelmoment uit de wedstrijd tussen Zaamslag 1 en de Old Stars van Zaamslag. Een verdedigster van de Old Stars (gestreept shirt) plukt de rebound uit de lucht. - FOTO WIM KOOYMAN. ring, was er speciaal voor vanuit Tiel gekomen. Hij leidde zo'n kleine tien jaar geleden de Zaamslag-forma- tie, die nu vrijwel in dezelfde samenstelling tegen het Zaamslag van nu speelde. De motivatie was duidelijk het meest aanwezig bij de 'oud jes'. Zij wonnen met 5-1 van het onvolledige Zaamslag van nu. Het ternooi eindigde met een eerste plaats voor Ready'60 uit Roermond. UITSLAGEN i: Zaamslag 2-Zi -.eady'60-Zaamslae ■«-i, TOGO-Zaamslag 2-5, TOGO- Zaamslag 2 3-1, Ready'60-TOGO 4-4, Ready'60-Zaamslag 4-4. Junioren: Zaamslag-Luctor 0-8, BKC-TOGO 4-2, Luctor-BKC 3- 2, Zaamslag-BKC 2-7, Luctor- TOGO 2-2. Aspiranten: Zaamslag-Luctor 2- 10, TOGO 1-TOGO 2 6-0, Zaam- slag-TOGO 1 0-9, TOGO 2-Luc- tor 0-5. Pupillen: Ready'60-Zaamslag 2 1-1, Zaamslag-Luctor 0-6 Zaamslag l-Ready'60 2-1, Luc- tor-TOGO 5-0, Zaamslag 2-Luc- tor 0-7. EINDSTANDEN Senioren: 1. Ready'60, 2. Zaam slag 1,3. TOGO, 4. Zaamslag 2. Junioren: 1. Luctor, 2. BKC, 3. Zaamslag, 4. TOGO. Aspiranten: 1. TOGO 1, 2. Luc tor, 3. TOGO 2,4. Zaamslag. Pupillen: 1. Ready'60, 2. Zaam slag, 3. TOGO, 4. Zaamslag 2. Van onze sportmedewerker KOUDEKERKE - Gerard Mohlman triomfeerde za terdag in de amateurkoers te Koudekerke en de bloe men kwamen zeker terecht bij de man die er de meeste aanspraak op kon maken. Mohlman liet in het Wal- cherse dorp een sterke in druk achter, evenals trou wens Cor Vervaet, die ver rassend op de tweede plaats beslag legde. Met nog twintig kilometer voor de wielen nam Vervaet het ini tiatief voor de naar later bleek beslissende ontsnapping. De Zeeuws-Vlaming kreeg spoe dig gezelschap van Mohlman en met zijn tweetjes legden zij de wil op aan het restant van het veld. Bij het ingaan van de laatste ronde reed Mohlman zijn medevluchter los en be kroonde dit solo-uitstapje met succes. De sterke coureur uit Apeldoorn zal zeker geen spijt hebben gehad van het tripje naar Zeeland, waarvoor hij had gekozen in gezelschap van zijn vriendin Esther van Ver- seveld, die als tweede finishte bij de nieuwelingen-dames. Behalve de hoofdprijs incas seerde Mohlman namelijk ook de leidersprijs en een groot aantal vette premies. Ook die waren er genoeg in Koude kerke (tachtig in totaal) en on danks de concurrentie van Zie rikzee, waar op dezelfde dag ook een amateurkoers werd verreden, mocht men nog niet mopperen over het aantal ver trekkers. Voor veertig coureurs kon het startschot worden ge lost en over het algemeen kon men dan ook terugzien op een geslaagde wielerdag, die per fect was georganiseerd. Van de amateurs waren naast Gerard Mohlman, Wil- fried Geijs, Tonnie Moonen, Ri chard van Loon, Andy van Loon en Niek van Belzen be drijvig in de eerste koershelft. Aan diverse uitstapjes kon ech ter vooralsnog geen gestalte worden gegeven. Serieus werd het pas toen Cor Vervaet op de vlucht sloeg. Hij liep eigenlijk spelenderwijs weg, nadat hij een vette premie op zak had ge stoken. Vervaet: „Ik zat even los en zag toen Mohlman aan haken. Dat is mijn kans dacht ik en met zijn tweetjes sloegen wij de handen ineen." Het duo legde er flink de zweep over en sloeg eendrachtig sa menwerkend de beslissende kloof. Als jagers dienden zich nog wel aan Vital Timmer mans, Richard van Loon en Mario van Vlimmeren, maar dit drietal kon de koplopers niet meer bedreigen. Bij het in gaan van de laatste ronde koos Mohlman voor zekerheid en ging met succes op de solotoer. De winnaar verklaarde na af loop: „Tijdens onze vlucht heb ik zeker genoeg steun gehad van Vervaet. Wij klaarden het door goede samenwerking." Bij de liefhebbers/veteranen domineerden Willem Vare kamp en de Zeeuw Hans Ha- rinck vanaf de beginfase. Zij reden samen altijd aan de lei ding, tot in de laatste ronden, toen Harinck door een val moest afhaken en ook nog eens door zeven andere renners werd gepasseerd. Bij de nieu welingen-dames die dit wieier- festijn openden, werd vooraf een minuut stilte in acht geno men voor de enkele dagen tevo ren zo plotseling overleden Connie Meijer. Danielle Over- gaag was bij deze categorie de rapste. Zij hield in de eind sprint met gering verschil de nationale kampioene Esther van Verseveld als meest ge duchte concurrente achter zich. UITSLAGEN Amateurs: 1. G. Mohlman (Apel doorn) 80 kilometer in 1.57.12, 2. op 12 seconden C. Vervaet (Walsoor den), 3. op 21 seconden V. Timmer mans (Hoogerheide), 4. R. van Loon (Zevenbergen), 5. M. van Vlimme ren (Hoeven), 6. op 48 seconden J. van Meel (Etten-Leur), 7. W. Geijs (Kwadendamme), 8. N. van Belzen (Terneuzen), 9. S. Aarts (Kruinin- gen), 10. C. Slinger (Zwanenburg), 11. J. Schroevers (Arnemuiden), 12. E. van der Pol (Wezep), 13. T. Moo nen ('s-Heerenhoek), 14. T. Ver meulen (Goes), 15. W. Raas ('s-Hee renhoek), 16. H. Akkermans (Ze venbergen), 17. M. Gunst (Yerseke), 18. A. de Maesschalck (Koewacht), 19. T. Ramselaar (Uithoorn), 20. H. Roepen (Oudenbosch). Liefhebbers/veteranen: 1. W. Va rekamp (Hellevoetsluis) 60 kilome ter in 1.34.30, 2. op 12 seconden J. Hup (Kampen), 3. op 20 seconden C. van de Bergh (Oud-Gastel), 4. G. van Antwerpen (Driewegen), 5. P. Sager (Zuid-Beijerland), 6. A. Goossens (St.-Willebrord), 7. E. van de Wiele (Terheijden), 8. F. Meij- aard (Wemeldinge), 9. H. Harinck ('s-Heer Abtskerke), 10. W. Blok (Lewedorp), 11. G. van Melick (Strijen), 12. C. Schroevers (Arne muiden), 13. H. Groenenboom (Poortugaal), 14. G. Oplaat (Vor- den), 15. J. Hage (Oosterhout). Nieuwelingen-dames: 1. D. Over- gaag ('s-Gravenzande) 35 km in 58 minuten, 2. E. van Verseveld (Apeldoorn), 3. E. Vink (Wijk en Aalburg), 4. C. van Geffen (Eerde), 5. J. Hiemstra (Kootserstille), 6. C. Ouwehand (Katwijk), 7. H. Vooys (Rijnsburg), 8. S. Albach (Enspijk), 9. K. Vriens (Helmond), 10. P. Hen driks (St.-Oedenrode). Van onze korfbalmedewerker ZAAMSLAG - De receptie van de korfbalver. eniging Zaamslag, ter gelegenheid van het 20- jarig bestaan, werd behoorlijk bezocht door mensen die in de nabijheid van Zaamslag wo. nen. Korfballend Zeeland echter schitterde do® afwezigheid. Alleen Luctor uit Ter neuzen en Blauw Wit uit Kloetinge mamen de moeite het bestuur van Zaamslag te komen feli citeren. Toch een geani meerde receptie, waarbij het gemeentebestuur werd vertegenwoordigd door burgemeester C. Oe- keloen en het afdelings bestuur door Rinus Nieuwdorp, tevens voor zitter van Luctor. Zaamslag-voorzitter Daan Hamelink nam in zijn toespraak de gele genheid te baat de burge meester de perikelen rond het bouwen van een clubhuis uit de doeken fe doen. Volgens hem woröt Zaamslag door eisen van de gemeente zo op kosten gejaagd, dat de realisatie tot nu toe bij de plannen bleef steken. De burge. meester zegde informeel een gesprek toe met df verantwoordelijke wet houder om dat probleem nog eens te bekijken en eventueel de eisen te ver zachten. Na de receptis volgde er voor de leden van Zaamslag en geno digden nog een feest avond. Kunt u met doen met a .Vakantie". Stem-lezers 4 tien) zeggen hebben 128ste jaargang Kantor| DOORN (ANP) - WD- fractieleider Voorhoeve is er tegen langdurig werklo on te schrappen uit de be standen van de arbeidsbu- reau's en over te hevelen naar de bijstand. Voorhoeve zei dit maandag bij opening van een managers congres in Doorn. De liberale voorman verwees naar berichten, dat minister De Koning van Sociale Zaken en Werkgelegenheid overweegt COR VERPLANKE uit Bier vliet reed in de amateurkoers van het Belgische Knesselare naar een achtste plaats. In Tielt was er een zesde plaats voor ERIK VEREECKEN uit Hulst. SANDY DE MUNCK uit Sas van Gent kwam in actie bij de junioren in Melsele en reikte er naar een achtste plaats JOHNNY VAN CADSjJ uit Westdorpe reed nieuwelingen in Dron) Baarle naar een ne® plaats. PETER DE Cl uit Oostburg werd er In Haasdonk eindigde DÏi DUBBELDAM uit Sluis als vierde. Ronde van Nispen Amateurs: 1. Johan Melsen (Roosendaal) 100 kilometer in 2.24.53 uur, 2. Anton Tak (Oud- Gastel), op 0.07, 3. Angel Polvo- rosa (Wouw), 4. Nico van de Klundert (Hoogerheide), 5. John de Crom (Hoogerheide), 6. Eddie van Dongen (Roosendaal), 7. Nap Hage (St.-Maartensdijk), 8. Richard van Nijnatten (Hoe ven), 9. Frans Franse (Kwaden damme), 10. Toine van Loon (Zegge), 11. Hans Suykerbuyk (Nispen), 12. Kees Jonkers (Oud-Gastel), 13. Hennie Rovers (Roosendaal), 14. Jack Beks (Wouw), 15. Cor de Jong (Sprundel) op 1.31, 16. Frank van de Leur (Roosendaal), op 1.36, 17. Corné Heeren (St.-Wil- lebrord), 18. Toine den Braber (Fijnaart), 19. Christ Boden (Wouwse-Plantage), 20. Cor van de Korput (Hoogerheide). Junioren: 1. Gunnar Hommes (Delft) 60 kilometer in 1.30.38 uur, 2. P. Konings (Roosendaal), 3. W. van Riel (Tilburg), 4. P. Kroonen (Raamsdonksveer), op 0.22, 5. F. de Geus (Oosterhout), 6. M. van de Beemd (Schijf), 7. M. Coumans (Maastricht), op 1.02, 8. H. Loonen (Breda), 9. E. Essenveld (Israel), 10. R. Diep straten (Gilze), 11. J. van de Weele ('s Gravenpolder), 12. O. Hofstee (Middelburg), 13. A. de Jong (St.-Willebrord), 14. P. Schrauwen (Hoogerheide), 15. P. Voet (Lewedorp), op 1.34, 16. K. Vermeulen (Fijnaart), op 1.54,17. R. van Erp (Tilburg), 18. G. Bogaards (Den Haag), Hereijgers (Achtmaal), 2o. van de melk een succes van Wolmark (Israel). Braks zei gisteren na Zijn te- Ronde van Zevenbergen P. Barten (Zevenbergen) opflj Tan het afschaffen van het hele 3 M. Kokkelkoren (Nooifc minimumprijzenstelsel. De kerhout), 4 T. Akker® prijs van de melk ging gisteren (Dorcfrechp, 6 VnS met drie cent per liter omhoog (Yerseke), 7 A. Verheijen (Ou omdat de zuivelindustrie door Gastel) op 0.46, 8 B. van Dj! let dalend melkaanbod haar mZS™ produktiecapaciteit niet volle- (Sprundel), 11 V. Timmeimjdlg kan benutten. (Hoogerheide), 12 D. de Hu (Papendrecht), 13 G. Hulst (Be kel-Roderijs), 14 F. Brand (Da drecht), 15 R. Stiegelis (Der in Nederland geldt de afspraak drecht)16 J. Burgering (It 1 icqpn het ministerie en de in' nen), 17 A. van de Linden!» tJussien nel ministerie en ue in (Etten-Leur), 18 H. Akkerna dustne dat de consument voor (Zevenbergen), 19 J. van Sta leze kosten opdraait. De Con- (FÖnfart). 20 F. Timmers (Prii sumentenbond heeft opgeroe- l Rini Sestig (Ora P6" de Nederlandse melk te hout) 60 km in 1.30.40,2 D.sdi boycotten en de goedkopere peroord (Dordrecht) op 0.59, J Oudshoorn (Sprang-Capelle], A. Kreeft (Zwijndrecht), 5R Belgische melk te kopen. In België worden de kosten van de Poel (Dordrecht), 6 F. z^tXuivelindustaia-aiet doorbere- (Kapeile) op 2.56, 7 c. van B kend aan de consument. Braks schot (Bavei), 8 H. van Gs !ej verder dat hij de tijd rijp (Dordrecht) op een ronde, t ,„u, 1- - j acht voor de vraag of de mini- numprijsregeling in totaliteit Vreeke (Oudenbosch), 10 Groenewegen (Elburg), 11 van Boesschoten (OostertaBnog wel zin heeft. 12 M. de Bruijn (Amsterdam], M. Castelijns (Steenbergen], R. Kuiper (Nijverdal), 15 Vermaas (Zoetermeer), 18 Broos (Bosschenhoofd), 17 Pijnenburg (Oosterhout). Van onze tennismedewerker ZAAMSLAG - Tijdens de eerste speeldagen in het V: Dorpen-tennistoernooi in Zaamslag en Vogelwaarde he de als tweede geplaatste bij de C/D-dames, Danielle Schepper, al haar poulewedstrijden in winst omgezet. Ruime overwinningen be haalde zij op Elly van Taten- hove en Netty Deij. De meeste tegenstand ondervond zij van Marijke Vervaet, van wie zij met 9-5 won. Annemarie Robe sin, de als eerste geplaatste in deze categorie, kwam nog maar één keer in actie tegen Chantal de Dijcker, die zij met 9-3 ver sloeg. In de hoogste categorie bij de heren is favoriet Reggie Lam bert al poulewinnaar. Met 11-2 versloeg hij Willy Lippens om daarna te zegevieren over Tijs Geuze met 9-5. Tegen Krijn Hamelink had Lambert het niet gemakkelijk: 6-5. Han Matthijssen, de als tweede ge plaatste, kan zich ook al poule winnaar noemen. Hij onder vond weinig tegenstand van betekenis van Eric Cobben, Alouis Sponselee en Chris Doolaard. Patrick Vonk uit Vo gelwaarde trok zich terug uit het toernooi, hetgeen Charles de Smit de mogelijkheid biedt zich te plaatsen. Hij won zijn partij van Jan Nouwen met 13- Atletiek DE NOORSE atlete Grete Waitz neemt toch deel aan de Olympische Spelen van Seoul. De winnares van de zilveren medaille bij de Spelen in Los Angeles, acht zich voldoende hersteld van een operatie aan haar rechterknie. De Gi 3, terwijl in dezelfde pot Nouwen met 7-7 gelijk speel tegen Meivin van Amersfoort Riny Kort voert de vierde poe aan. Hij boekte tot nogj overwinningen op Henk liet en Martijn Doolaard. UITSLAGEN HE-C/D: Willy Lippens-J Geuze 8-5, Alouis Sponselee-B Cobben 7-4, Henk Guilliet-Mart Doolaard 6-5, Macky Edwards Muyen-Ferdi Lambert 8-5, f Deij-Maarten van Kerkvoortï Aart van der Sloot-Joop van Griek 8-5, Hans van den Ak» Fons Schelfhout 5-5. HE-D/E: Jan van Dam-'1 Bleeker 10-1, Tiny Vogels-Jooj Vries 10-1, Adrie de Ridder-I van Halst 5-3. Van onze korfbalmedewerker nieut nndstraat Hockey DE WESTDUITSE hockeyhe- ren hebben de twee oefen wedstrijden tegen Frankrijk gewonnen. Beide duels wer den in Stuttgart met 2-0 ge wonnen. Zaterdag scoorden Dopp en Blöcher, zondag wa ren Reek en weer Blöcher succesvol. ZAAMSLAG - Op de reep heeft de korfbalverf ging Zaamslag een trainer weten aan te ken. Na het vertrek van vorige trainer leek heter1 dat Zaamslag er niet in slagen een andere te vin( Zoals het echter bij Zaai®' al diverse keren is geê1' werd ook nu dat probleem de wereld geholpen. De nie»| man is Kees Opsteegh, achtig in Terneuzen en bij Luctor. Opsteegh is stig uit Middelburg, waar bij Swift gedurende een van jaren in het basist® stond, dat de overgangskl'® wist binnen te komen. Naa' verhuizing naar Terne® meldde hij zich aan bij L®» dat met hem een geduchte™ sterking kreeg. 1, V" i speler kaft" i red an onze Haagse redactie iEN HAAG - Minister iet alleen af van de n aar ook voor alle ande rood en suiker. )e minister sluit niet uit da vorden verruimd. De bewir vroeg om de quota te verrui tan onze verslaggever 'REDA - Een moeder en laar dochter zijn gister avond gewond geraakt bij aen schietpartij in Breda, e politie heeft de vermoede- ij ke dader, een 28-jarige inwo- ïer van Brussel, kunnen aan- ïouden. e vrouwen zijn onmiddellijk naar een ziekenhuis gebracht en geopereerd. Over hun toe stand en identiteit was gister avond laat nog niets bekend. Aan de schietpartij in een lat aan de Markendaalseweg !ing een hevige vechtpartij WASHINGTON (AP) - In A fiets worden uitgevonden, oplossing is van het proble( vervuiling in de grote stede Dit is de belangrijkste conclus stitute, een organisatie die stt kings- en milieuvraagstukken „Van New Delhi tot New Y< voermiddel om je een weg te b; keer," stelt de verkeersdeskuni In de VS, stelt zij cynisch, doorverwezen naar de afdelir beeld noemt zij Nederland, wi fietspad ter beschikking staat. (ADVERTENTIE) 10, Breda, Tel.076-215469 Braks heeft boter op z'n hoofd

de Stem | 1988 | | pagina 16