RT Theo van de Velde bergkoning... SPORT slotwedstrijd ^K-toernooi ERIK BREUKINK YALT IN EIGEN KUIL WK wielrennen in 1991 in Stuttgart NECKERMANNlevert 'm binnen 24 UUR!! LeMond twijfelt nog over WK-start Tweederde peloton stapt af 01140- :gen in Parijs STEM SPORT 5 MAANDAG 22 AUGUSTUS 1988 aar Barcelona :1 in Ammerstol K Toyota Cup Bos meest waardevolle honkballer Basketbal Profronde van Nederland GULPEN - In elk gezin is wel eens wat. Zo ook zaterdag in de familie Breukink. Terwijl vader Willem in het Zuidlimburgse Gulpen niet onder stoelen of banken stak als organisator blij te zijn met de Fransman Thierry Marie als winnaar van de Profronde van Nederland, gooide zoon Erik van nijd honderd meter na de finish zijn valhelm en handschoentjes tegen het asfalt. Vorm Collectief Eigen deeg Uitslagen Profronde Zwembondvoorzitter onderscheiden Jack Nicklaus recordverdiener Speelman verslaat Short Hordenreord voor Jordanka Donkova Eerste winst volleybaldames Tienkamper loopt schedelbasisfractuur op Hüsser behoudt leiding in WK motocross John Jacobi wint kano-marathon Winst Stephan van den Berg Verlies voor volleyballers OVERZICHT T14 Hein met Roelof Kromkamp op 'rijs van New York op de drafts! Jje inde buurt vanParijs.de rol va» Gewend als ze waren aan maken. U1A" T+" »de ongeplaatst in het veld van acht ;eren Hein wordt voornamelijk t 2 programma van de afgelopen \Ve, or de winnaar lag een bedrag vj» e week aan de start komt tijdens j op de drafbaan van Duindigt is no. eigenlijk te snel op de race in En! ^slissing. an Nielsen gaat niet met PSV e verdediger van de landskampir^ dag van de eredivisiecompetitie te. ïblessure (een scheurtje in de ham- Rotterdam vervangen door Koot. Stan Valckx is niet ernstig. Valeis :tie mee naar Barcelona, waar cLiru- ooi wordt gespeeld. PSV opent tegen b Barel heeft zaterdag in Ammersto men. Barel toonde daarmee opniem Ierland op eenzame hoogte te staan, ijd, waar vrijwel alle nationale top. f Marcel Osse het dichtst in de buurt alent werd tweede, met een achter xel Koenders, die onlangs in West d op de hele triathlon verbeterde, ii n in een reeks van vijf werd gehou mstandigheden. Met name bij he :n veel last van het slechte weer. en voor de afstand van 1500 meter 1 nu pas na een half uur uit het water toeschouwers. nk Colijn heeft zondag op het circui e zevende en voorlaatste race van de mpioenschap om de Toyota Cup ge- iijsenhout verschalkte in de la meters voor de finish, titelfavoriet net Jaap van der Ende uitmaken wie verdedigt dan een voorsprong van 12 ronden in 25 minuten en 4,25 seconden 2. Bolderhey (Amstelveen) op 0,12 secon- ijk) op 5,12, 4. Vos (Castricum) op 5,38, i .,86,6. Postmaa (Krommenie) op 12,00. nten, 2. Van der Ende 73,3. Van den Berg er ?r- 3i- ïet tal on en ar d, be- 3n- de- iro jen ;rd nd lie uit er tr- ten lat 968 le de aat an :en nu in- ïk- ooi nd. ïen len op en ran ik- tij- ve- bo- alf rs- de tse- 2/ -4- 7-0, 5- in- nol (solo), zevende: Bos (+2), Canada vijfde: Byckowski (+2). Tijdsduur 3 uur 35 minuten. Canada-Sullivans 3-6 werpcijfers: Canada: Parisotto 2/3 3): 2-4-5-0, Wainhouse (31/3); 3-2-7-1. Sullivans: Laveau (6 1/3): 3-2-8-1, Rambo (2 2/3): 1-0-0-0. Homeruns: Sullivans: derde: Rei mink (solo), Canada: zevende: But ler (solo). Eindstand: 1. Sullivans, 2. Canada, 3. Nederland, 4. Taiwan, 5. Neder landse Antillen. HAARLEM (ANP) - Het Nederlandse honkbalne gental lijkt het maar moei lijk zonder Frank Bos te kunnen stellen. Bos, die we gens werkzaamheden niet beschikbaar is voor de we reldtitelstrijd in Italië, werd zondagmiddag uitgeroepen tot de waardevolste Neder landse speler van de veer tiende Haarlemse Honkbal- week. Tevens had de tweede honkman, die in Italië worden vervangen door Ro bert Knol, van de Neder landse honkballers he' beste slaggemiddelde. De individuele prijzen naar: werper: Line Mikkelse» (Sullivan); beste binnenveld® meest belovende speler, beste nieuweling en waardevolst* speler: Matt Stairs (Can); best* buitenvelder: Eric de Brui» (Ned); beste slagman: Chen- Yow Chen (Tai), 0.550; home- run-king: Scott Makarewi® (Sul) 4; beste Nederlandse slag man en waardevolste sp«le,: Frank Bos 0.458. dak te verschaffen voor thuiswedstrijd op 5 oktober te gen het Finse Turun PalloseU' ïn- ïd- ■an uit en >n- in- >n- :en ige net op ige uit er- LANDSKAMPIOEN dEN BOSCH heeft zaterdagav® een oefenwedstrijd tegen m cing Mechelen (Bel) met 94" (43-43) gewonnen. ThomPs0 maakte na zijn blessure vj® vorig seizoen een opmerkeliJ" rentree. Hij was boven®^ goed voor 13 punten, vier nr»- der dan de Bossche topscor®5 Pieterse, Schilp en Reddick- poor Bob van Deursen IqüLPEN - Ze keken hun ogen uit, de collega's van wielerprof Theo van de Velde uit Rij sbergen. Ijgt geel-blauw van de Ita liaanse sponsor, waar de Westbrabander zich in hult ondanks het feit dat hij nog «een cent ontving voor zijn activiteiten, stapte hij za terdag tegen de avond plot seling in een fel rood tricot (iet restaurant van de Gul- pensesporthal binnen. De 29-jarige Van de Velde pleek de winnaar van het berg- klassement en daarnaast was hij uitgeroepen tot de meest strijdlustigste coureur van de gehele Profronde van Neder land. Raul Alcala, zijn gelegen heids-ploeggenoot (Van de Velde reed als gastrenner bij 7- Eleven) vroeg verbaasd: „Wat heb je nu?" „Ja, jongen ik zorg wel voor geld voor mijn ploeg", klonk het gekscherend als ant woord. En verder met een brede lach: „Ik zal volgend jaar eens naar de Tour de France gaan. Dan zullen die echte berggeiten wel bang worden". Het mocht dan met een grap en een grol verkocht worden, feit blijft dat Theo van de Velde, die volgend seizoen voor TVM van Cees Priem gaat rijden, zich zes da gen uitgebreid in de kijker reed tussen Groningen en Gulpen. Tweemaal met een lange solo en zaterdag als een van de vluchters van het eerste uur. „Ik had het allemaal goed uitgerekend", vertelde de jon gere broer van Johan. „Die mannen van Superconfex zou den mij wel laten rijden. Ik was toch niet gevaarlijk voor Nij- dam. En ik ben niet zo'n cou reur, die rustig in het peloton wil mee huppelen. Gelukkig kreeg ik die Alberts mee. Om dat er toch veel wind stond, had ik daar steun aan. Op de eerste twee bergjes pakte ik het maximaal aantal punten. Dat zat in de klep. Nadat Kuiper en Van Aert er bij waren geko men, durfde ik niet zo goed meer. Kuiper schold me verrot, omdat ik me een beetje ver stopte. Achter zijn rug heb ik steeds punten gepakt voor de bergprijs. Had ie vrede mee. Ik ging kapot, omdat ik bij de eer ste bevoorrading mijn etens- zakje miste. Ik had al niet veel gegeten onderweg, omdat we vooruit zaten. En dan heb je daar niet veel tijd voor. Uitein delijk kwam ik in de laatste groep terecht. Een geluk voor mij dat Wim Arras ook daarin zat. Die moest de koers uitdoen om zijn groene trui van het puntenklassement te winnen. Dus daar kon ik bij blijven". Theo van de Velde, die 's zondagsmiddags voor de start op maandag van de Profronde van Nederland in Groningen door Gerrie van Gerwen werd gevraagd deel te nemen, had achteraf geen spijt van zijn be sluit ja te zeggen. „De eerste twee dagen dacht ik steeds: wat doe ik hier eigenlijk. Ver schrikkelijk, wat moest ik af zien. Zeker tijdens die lange solo onderweg naar Almelo. Daarna ging het beter. Tegen de dag door de Limburgse heu vels zag ik enorm op. Maar als je dan de bergprijs wint, ver geet je alle ellende onmiddel lijk. Theo van de Velde, de bergkoning van Limburg. Het is toch niet te geloven. Marie winnaar Profronde Slechts luttele seconden kwam de coureur uit Bergen op Zoom te kort om de Prof ronde op zijn naam te schrijven. Samen met zijn ploeggenoten groef Breukink tijdens de af sluitende rit tussen Sittard en Gulpen over de Limburgse heuvels een kuil voor oranje- trui-drager Jelle Nijdam. Die duikelde er na heroïsch verzet inderdaad in, maar uiteindelijk ook Breukink zelf het eigen gegraven gat niet ontwij ken. Met de hulp van Breukinks ploeggenoten Theo de Rooy, John Talen en Henk Lubber- ding plus van Système U Lau rent Fignon, Eric Boyer, Christophe Lavainne, Thierry Marie, Pascal Simon en Charly Mottet werd vanaf de derde doorkomst op de Gulpenerberg (na 173 kilometer koers) het bolwerk Nijdam geslecht. Daarna zou de kaart Breu kink gespeeld worden. Maar dat pakte dus totaal anders uit. Het Franse zestal koesterde in de finale eigen plannetjes. En voerde die perfect uit. Mare Sergeant mocht gaan voor de dagwinst en de vijftien secon den bonificatie op de streep. Voor de rest dook Marie, die met een voorsprong van 19 se conden op Breukink aan het laatste karwei begon, in het wiel van de import-Westbra bander. Een zeer teleurgestelde Erik Breukink: „We hebben echt al les geprobeerd. Talen en Lub- berding stuurde ik telkens naar voren, nadat we eerst met Nij- iam hadden afgerekend. Op bet moment dat hij moest afha ken, sprong ik weg met La vainne. Ik verwachtte dat die mannen van Système U er niet achter zouden gaan rijden. Dat deden ze toch. Marie en La vainne schijnen nog voor een plaats voor het WK in Ronse in aanmerking te komen". En dan berustend: „Ik had ge hoopt hier te winnen. Maar Marie was sterker in de pro- en in de tijdrit van vrij- J. Tussen Groesbeek en Beek Ubbergen had ik mijn enige slechte momenten in deze ron- Hier in de Limburgse heu vels bleek hij een goede aan klampen Op die feiten verdien Van onze sportredactie BULPEN - Greg LeMond heeft de wereldtitelstrijd, 2ondag in Ronse (België), oog niet uit zijn hoofd gezet. Be Amerikaan, die na een 'ongdurige blessureperiode 'h de Profronde wedstrijd ritme probeerde op te doen, oonde zich zaterdag tevre- e"over zijn terugkeer op iet hoogste niveau. beter dan verwacht. k had weinig moeite mij in het Peloton te handhaven. Ik had eer problemen verwacht. In vorm kan ik misschien g iemand in Ronse van er>st zijn", aldus de wereld kampioen van 1983, die zater- S na 113 kilometer de ronde arwel zei. „Er waren op dat ,®ent al zoveel renners afge gapt. Ik moest bij de beklim- s gyan de Gulpenerberg los- Daarna had ik geen zin eer verder te rijden". door Rob van Deursen je te winnen. Onze ploeg heeft het goed gedaan. Talen en Lub- berding vielen vele malen aan in dienst van mij. Dit was mijn kans om in Nederland voor eigen publiek te zegevieren. Maar naast het verlies boekte ik ook winst. Mijn vorm ging na de reeks van criteriums weer met sprongen vooruit. En dat doet me goed met het oog op Ronse". Charly Mottet bleek de 'kwade' genius wat betreft het ongedaan maken van de ul tieme uitval van Breukink en de aanvankelijk ook kop over nemende Lavainne. Mottet: „Ik heb de motorrijder van de ca meraman van de Franse TV gevraagd Lavainne te zeggen dat hij niet meer aan de leiding mocht komen. Lavainne stond op Breukink achter in het alge meen klassement. Marie had voorsprong. Dus met Marie was het risico van de gok min der". En Thierry Marie: „Dit is de zege van het collectief. Vooral Fignon heeft zich enorm inge spannen. Woensdag valt bij ons de definitieve beslissing welke twaalf renners naar het WK mogen. Hinault stelt de ploeg samen. Hij heeft achttien na men doorgegeven. Dus er moe ten er nog zes afvallen. Ik hoop dat mijn overwinning hier bij Hinault zijn twijfels over mij wegneemt". Jelle Nijdam zat er een beetje verloren bij in kleedka mer 3 van de Gulpense sport hal. Al zijn ploeggenoten wa ren al omgekleed. Zij hadden hun kopman niet kunnen steu nen. Ludo Peeters was de laat ste die tijdens de koers aan het front verdween. „Ja, ineens zat ik er alleen voor", legde Nij dam uit. We zijn vroeg gaan koersen. Misschien te vroeg. Maar ja, Hennie Kuiper zat bij die vroege aanvallers. Van Theo van de Velde, Van Aert en Alberts waren we niet bang. Kuiper kun je niet tien, vijftien minuten laten pakken. Dat is een rare. Die kan zich vastbij ten en wint dan de ronde. Van daar dat eerst Verhoeven en Poels tempo gemaakt hebben. Had ik nog vier man in reserve. Maar die bleken ook niet in de opperbeste vorm. Peeters hield het het langst vol. Die kwam al direct zeggen dat hij niet in Jelle Nijdam ziet af, met Erik Breukink aan zijn wiel. FOTO COR VOS Thierry Marie, de winnaar van de Profronde. beste doen verkeerde. Dus die zag ik al snel naar achteren waaien in de kopgroep van ne gentien. Vanaf dat moment restte mij niets anders dan op kop te gaan en het tempo zo hoog mogelijk houden. Het ge volg was dat links en rechts uit m'n hol werd gedemarreerd. De verstandhouding tussen Pana sonic en Système U was opval lend goed. Dat heeft mij de das omgedaan. Ach, elke coureur, hoe groot van naam ook, had hier voor moeten buigen. Steeds weer uit het zadel om te antwoorden. Omdat ik alleen zat, kreeg ik geen kans om tus sen de beklimmingen door een blaasje te pakken. Sergeant deed ook nog mee in de slag. Die overmacht was te groot". Nijdam treurde niet lang. „Achteraf ben ik blij dat Marie en niet Breukink gewonnen heeft. De ploeg van Post heeft de hele dag alleen maar gepro beerd mij kapot te rijden. En Marie vergeten. Dus ze hebben nu een koekje van eigen deeg gekregen". De etappe van zaterdag werd aanvankelijk bepaald door Theo van de Velde (winnaar bergklassement), Jos Alberts, Hennie Kuiper en Jos van Aert. Alberts moest al snel lossen, maar pas na 116 kilometer wer den de andere drie ingerekend. - FOTO ANP Na de Keuterberg ontstond een kopgroep van negentien, met drie van Panasonic, vijf van Système U en Jelle Nijdam al leen. Later voegde Henk Lub- berding zich nog bij de leiders. Bij de laatste doorkomst in Gulpen waren er zeven man aan kop. Dat waren Breukink, Talen, Lavainne, Marie, Mottet, Stevenhaagen en Sergeant. In de afdaling van de Gulpener berg pakte Sergeant zijn kans. Hij zegevierde in de laatste etappe. En Breukink zat met de kater Thierry Marie. Een 'beest' dat door vader Willem hartstochtelijk werd aange haald. STUTTGART (DPA) - De strijd om de verschillende wereldtitels wiel rennen, op de weg en op de baan, vindt in 1991 plaats in Stuttgart. Het is de vierde keer na 1945 dat een Westduitse stad door de internationale wielrenunie UCI wordt uitverkoren voor het organiseren van de wereldkampioen schappen. De beslissing viel zondag bij een vergadering van de UCI aan de voor avond van de wereldtitelstrijd in België. De keuze van het bestuur van de UCI was niet unaniem. Van de tien stemmen gingen er zes naar Stuttgart. De andere bestuursleden gaven hun voorkeur aan de Noorse stad Stavanger. Dat had de steun van de Oosteuropese landen. De organisatie van de negentien onder delen van de wereldtitelstrijd zal onge veer 3,5 miljoen gulden gaan kosten. De piste-nummers worden gehouden op de 285,5 meter lange baan in de Hanns-Mar- tin Schleyer-hal. Meer dan tienduizend liefhebbers kunnen de verrichtingen van de baancoureurs volgen. De kampioenschappen op de weg zullen verreden worden op een parkoers van ne gentien kilometer, met start en finish in het Neckar-stadion. De ploegentijdrit, voor amateurs en dames, wordt gehouden op de autoubaan naar Esslingen. In Stuttgart vestigde de Italiaan Fran cesco Moser enkele maanden geleden een nieuw werelduurrecord voor binnenba nen: 50,644 kilometer. Dit record werd in Gent, na lange discussie, erkend. Er waren nogal wat tegenstanders voor erkenning, omdat Moser zich had bediend van een exceptioneel groot achterwiel. Vorig jaar organiseerde Stuttgart ook een etappe in de Ronde van Frankrijk. De we reldkampioenschappen wielrennen van 1989 zijn in Frankrijk en van 1990 in Ja pan. Engeland kreeg in Gent de organisatie van de wereldkampioenschappen 1990 voor junioren toegewezen. Dit betekende goed nieuws voor Nederland. Engeland had zich namelijk, naast Nederland, ook kandidaat gesteld voor de wereldkam pioenschappen veldrijden van 1991. Aan gezien het nooit voorkomt dat de UCI een land twee kampioenschappen binnen een half jaar toekent, komt de regenboog- strijd veldrijden hoogstwaarschijnlijk naar Nederland. Dit wordt in februari be slist. Uitslag zesde etappe: 1. Sergeant 193 km in 4 uur, 48 minuten en 44 seconden (15 sec. bon.), 2. Talen (Ned) op 6 seconden (10 sec. bon.), 3. Lavainne (Fra) (5 sec. bon.), 4. Ma rie (Fra), 5. Stevenhaagen (Ned), 6. Breukink (Ned), 7. Mottet (Fra) al len zelfde tijd als Talen, 8. Lubber- ding (Ned) 1.27, 9. Fignon (Fra) z.t., 10. Hermans (Ned), 11. Pedersen (Den), 12. Kersten (Ned), 13. Draayer (Ned), 14. Lauritzen (Noo), 15. Schurer (Ned), 16. Wijnants (Bel), 17. Veldscholten (Ned), 18. Kuiper (Ned), 19. Harings (Ned), 20. De Rooy (Ned) allen zelfde tijd als Hermans, 21. Nijdam (Ned) 3.15, 22. Verschueren (Bel) 6.54, 23. Willems (Bel) z.t, 24. Van Aert (Ned) z.t., 25. Geuens (Bel) z.t., 26. Janssens (Bel) z.t., 27. Dahlberg (NZe) z.t., 28. Van Rijen (Ned) z.t., 29. Arntz (Ned) z.t., 30. Stephens (Aus) 12.32, 31. Arras (Bel) 16.25, 32. Mannaerts (Bel) z.t., 33. Lurquin (Bel) z.t., 34. Pieters (Ned) z.t., 35. Casas (Spa) z.t., 36. en laatste Theo van de Velde (Ned) z.t. Eindklassement: 1. Marie 20 uur, 58 minuten en 48 seconden, 2. Breu kink op 16 seconden, 3. Stevenhaa gen 0.26, 4. Lavainne 0.52, 5. Mottet 0.56,6. Talen 0.57, 7. Sergeant 1.26,8. Nijdam 2.52,9. Fignon 2.59,10. Lub- berding 3.10, 11. Schurer 3.40, 12. Pedersen 4.09,13. Lauritzen 4.12,14. Veldscholten z.t., 15. Kersten 4.19, 16. Hermans 4.40,17. Kuiper 4.46,18. Harings 5.38, 19. De Rooy 6.09, 20. Wijnants 6.23, 21. Draayer 7.58, 22. Willems 8.24, 23. Van Aert 9.25, 24. Verschueren 9.27, 25. Van Rijen 9.29, 26. Dahlberg 9.30, 27. Arntz 10.00, 28. Janssens 11.31, 29. Ste phens 15.49, 30. Pieters 17.36, 31. Lurquin 18.07, 32. Arras 18.44, 33. Mannaerts 18.52, 34. Geuens 19.03, 35. Casas (Spa), 36. en laatste Van de Velde 21.26. Puntenklassement: 1. Wim Arras (Bel) 36 pnt, 2. Thierry Marie (Fra) 33, 3. Jelle Nijdam (Ned) 30, 7. Erik Breukink (Ned) 23. Tussensprints: 1. John Talen (Ned) 52 pnt, 2. Peter Pieters (Ned) 14, 3. Erik Breukink (Ned) 14, 5. Theo van de Velde (Ned) 10, 7. Theo de Rooy (Ned) 5, 8. Jos van Aert (Ned) 3,11. Johannes Draayer (Ned) 2,15. Hennie Kuiper (Ned) 1. Jongerenklassement: 1. Peter Ste venhaagen (Ned) 20.59.14, 2. Johan Talen (Ned) 20.59.45, 3. Eddy Schu rer (ned) 21.02.28, 6. Corne van Rijen (Ned) 21.08.17. Algemeen ploegenklassement: 1. Superconfex 48.31.08, 2. Sigma 48.33.58, 3. Weinmann 48.33.58, 4. TVM/Van Schilt 48.34.42, 10. Pana sonic 63.01.23,11. PDM 63.04.36. Van onze sportredactie GULPEN - Slechts 36 van de in totaal 116 deelnemers hebben de Profronde van Nederland uitgereden. Niet minder dan 68 coureurs verlieten zaterdag tijdens de laatste etappe over de Zuidlim burgse heuvels vroegtijdig de wedstrijd. Onder hen bekende namen als Knetemann, Boyer, Van Poppel, Capiot, Lilholt, LeMond, Rosola, Van Vliet, Ar- gentin en Johan van de Velde. Phil Anderson trok zich al voor de start in Sittard uit de wed strijd terug. NIEUWSOVERZICHT ZEIST (ANP) - Tijdens de druk bezochte receptie ter gelegen heid van het honderdjarig bestaan van de Koninklijke Neder landse Zwembond zaterdag in Slot Zeist is voorzitter Klaas van de Pol benoemd tot ridder in de orde van Oranje Nassau. De onderscheiding werd hem opgespeld door staatssecretaris Dees, die naast de opsomming van een lange rij Olympische successen memoreerde, dat dankzij onder meer het werk van deze sportieve, recratieve en ook educatieve sportbond het aantal verdrinkingsgevallen sinds de vijftiger jaren is vermin- derd van vij f honderd tot nog geen tweehonderd per j aar. CASTLE ROCK (SID) - Jack Nicklaus heeft als eerste golfspe- ler de grens van vijf miljoen dollar aan officieel prijzengeld overschreden. De 48-jarige Amerikaan bereikte die mijlpaal bij het internationale toernooi in Castle Rock. In de staat Colo rado slaagde Nicklaus er niet in zich bij de beste achttien golf ers te kwalificeren. Hij kreeg voor zijn aanwezigheid in Castle Rock, waar hij de finale miste op vier slagen, echter toch nog 5275 dollar. Dat bracht zijn totaal aan verdiensten in 26 jaar wedstrijdsport op 5.002.835 dollar, zo'n tien miljoen gulden. LONDEN (RTR) - Jonathan Speelman heeft de derde partij in de schaaktweekamp tegen Nigel Short in de kwartfinales van de strijd om de wereldtitel gewonnen. De eerste twee duels wa ren in remise geëindigd. In Londen versloeg de Brit zijn land genoot vooral door een agresssieve opening. De spitsvondighe den van Speelman op de tiende en elfde zet brachten zijn negen jaar jongere tegenstander in problemen. Een offer van Short bracht slechts even lucht, de koningsaanval kon de 23-jarige niet meer weerstaan. Op de veertiende zet gaf Short zijn verzet op. STARA ZAGORA (ANP) - De Bulgaarse Jordanka Donkova heeft zaterdag bij atletiekwedstrijden in Stara Zagora het we reldrecord op de 100 meter horden verbeterd en gebracht op 12,21 seconden. Het oude record stond sedert 8 juli 1987 met 12,25 seconden op naam van haar landgenote Ginka Zagortsjeva, die deze presta tie in Drama (Griekenland) leverde. BOXMEER (ANP) - Het Nederlands damesvolleybalteam heeft zondag in Boxmeer de eerste overwinning op Tsjechoslowakije behaald. Na twee nederlagen won de ploeg van bondscoach Pang het derde duel in de reeks van vier met 3-2. De setstanden waren 7-15, 15-13, 15-6, 4-15 en 15-7. De eerste twee ontmoetingen, in Eibergen en Bennekom, hadden beide keren een nederlaag van 3-2 opgeleverd. De laatste wedstrijd wordt dinsdag in Zetten gespeeld. LAGE (SID) - De Russische tienkamper Sergej Kalmikov heeft tijdens een junioren-interland in het Westduitse Lage een schedelbasisfractuur opgelopen. De negentienjarige atleet raakte bij het polsstokhoogspringen uit balans en landde op zijn hoofd in de bak. Daar bleef hij mi nutenlang zwaar bloedend liggen, voordat hij het bewustzijn verloor. De Rus werd per helicopter naar een ziekenhuis in Hannover overgebracht. Hij verkeert niet in levensgevaar. HOLZGERLINGEN (SID)- De Zwitsers Christoph en Andreas Hüsser hebben hun kans op de wereldtitel motocross in de zij- spanklasse in de Grand Prix van West-Duitsland vergroot. De Hüssers wonnen in Holzgerlingen de eerste manche. De Westduitsers Netterscheid en Bitsch, de voornaamste rivalen van het Zwitserse duo, zegevierden in de tweede reeks. Zij pas seerden 400 meter voor de finish de Denen Nielsen en Bitsch, die de hele race op kop hadden gereden. De gebroeders Hüsser hebben met nog zes manches een voorsprong van zestig punten op de eerste achtervolgers. Ton van Heugten en Ralf Hoorman waren in de Westduitse plaats goed op dreef. Het Nederlandse duo werd derde en vierde en scoorde daarmee 28 punten voor de wereldtitelstrijd. UITSLAGEN Eerste manche: 1. Hüsser/Hüsser (Zwi) VMC-KTM, 2. Nielsen/Bitsch (Den) VMC-Zabel, 3. Fuhrer/Stettler (Zwi) VMC-Kawasaki, 4. Van Heugten/Hoormann (Ned) VMC-KTM, 5. Mecene/Morgan (Fra) EML- Kawasaki, 6. Garhammer/Haas (WD1) EML-Jumbo. Tweede manche: 1. Netterscheid/Hassold (Wdl) VMC-Zabel, 2. Niel sen/Bitsch, 3. Van Heugten/Hoorman, 4. Garhammer/Haas (Wdl), 5. Fuhrer/Stettler, 6. Huwyler/Kaser (Zwi) EML-KTM. Stand WK na negen van de twaalf races: 1. Hüsser/Hüsser 258 punten, 2. Netterscheid/Hassold 198, 3. Fuhrer/Stettler 165, 4. Muller/Van Heek (Ned) 164, 5. Timmermans/Verhagen (Ned) 156,6. Nielsen/Bitsch 154 pnt. AMSTERDAM (ANP) - Wereldkampioen John Jacobi uit Australië heeft een internationale kano-marathon over 29 ki lometer, gevaren bij het Amsterdamse Bos op het Nieuwe Meer en de ringvaart van de Haarlemmermeerpolder, gewonnen. Uitslag: 1. Jacobi (Aus), 2. Verduyckt (Bel), 3. Kraayenga (Ned). KIJKDUIN (ANP) - Onder ideale weersomstandigheden heeft Stephan van den Berg dit weekeinde op de Noordzee voor Kijkduin de Holland-Surfpoolwedstrijden gewonnen. De plankzeiler uit Hoorn was op beide dagen de snelste in de slalom. Zaterdag stond er windkracht zes, zondag windkracht vier. Door de zege plaatste Van den Berg zich voor de finale van de Surfpoolwedstrijden, die op 17 en 18 september even eens in Kijduin wordt gehouden. De eerste drie bij de heren en twee bij de dames verdienen een startbewijs voor de wereldti telstrijd in Florida. UITSLAGEN Heren: 1. Van der Berg (Hoorn), 2. Knipscheer (Steenwij kerwold), 3. Veltkamp (Drielen). Dames: 1. De Jong (Hellevoetsluis). STOCKHOLM (TT) - De Nederlandse volleybalploeg heeft de tweede van vier wedstrijden in en tegen Zweden verloren. De Zweedse ploeg was zondag in Stockholm op alle onderdelen de betere ploeg en won met 3-0 (15-11,15-6,15-11). Donderdag had Oranje de openingswedstrijd in Sodertalje met 3-1 gewonnen. Maandag en dinsdag worden nog twee interlands gespeeld. Beide ploegen sluiten met de serie de voorbereiding op het Olympisch toernooi af. In Seoul is Zweden in poule A inge deeld, Nederland in poule B. (ADVERTENTIE) Wasautomaten, koelkasten, stereosets, videorecorders, TV's.... Vandaag bestellen, morgen vroeg al in huis!...! UUR S 'EXPRESS I "!MEHAN6ENBt 'u Piïtrrtc ///lever/no, y

de Stem | 1988 | | pagina 13