Iter garant GUNSTIGE LIGGING TEN OPZICHTE VAN ACHTERLAND' Kritiek op gang van zaken rond bezuinigingen IMMEL BV ASPIK Hoofdplaat wil fietspad Slijkplaat-Schoondijke Ockeloen opent nachtmarkt Terneuzen Parking aan Westdam in Sas wordt kleiner Leidinglaan in Sluiskil blijft open dankzij massaal protest POLITIERAPPORT OMMEL BV RAPIDOCOLOR PLAATSELIJK NIEUWS SCHIETINGEN EXAMENS Eerste paal geslagen voor ontmoetingscentrum personeelsvereniging Dow Jubileum van Axelse bieb pffiSTEM VAN ZEELAND 3 ZATERDAG 20 AUGUSTUS 1988 de enorme verkoop we Mercedes-Benz len bieden wij U een collectie Ster-Garant er garant TRATIEMODELLEN IWE MODELLEN -Wheel Drive DERE MERKEN [SAS VAN GENT - B en W van Sas van Gent I staan positief tegenover de ontwikkeling van een Ibedrijfsterrein aan de Tractaatweg bij Westdor pe. Vierdaagse Sluis KOLE-BANDEN* üostburg - Terneuzen - H' Oostburg burgerlijke stand Oostburg ROSENDAAL: 'WETHOUDER DE VRIES IS IN GEBREKE GEBLEVEN' T16 MERCEDES-DEALER div. acc. 1 div. acc. 1987 I div. acc. 1987 div. acc. 1987 div. acc. 1986 1 div. acc. 1986 1 div. acc. 1 div. acc. 1 Van onze verslaggever HOOFDPLAAT - De inwo ners van Hoofdplaat voelen ach in de kou gezet door de provincie, het gemeentebe stuur van Oostburg en het waterschap 't Vrije van Sluis- In een brief aan deze instanties dringen de Hoofdplatenaren aan op de aanleg van een fiets pad tussen Slijkplaat en Schoondijke, omdat dit pad Ivoor de fietsers uit het dorp met. iet. 7.170 km 990 km div. acc. div. acc. div. acc. div. acc. 3ddiv. acc. metdiv. acc. div. acc. gründiv. acc. div. acc. div. acc. div. acc. div. acc ?wartmetdiv. acc ■net div. acc. 1987 1985 1986, 1985 1986 1986 1986, 1987 1986 cwart div. acc. div, acc, div, acc. div. acc. div, acc. div. acc. 1987 1986 1986 1985 1986 1986 div. acc. div. acc. LPGdiv. acc. ne metdiv. acc. div. acc. div. acc. stdiv. acc. 1div. acc. div. acc. metdiv. acc. vzwart 2xdiv. acc. :ilverdiv. acc. div. acc. div. acc. div. acc. div, acc. ietdiv. acc. div. acc. div. acc. div. acc. div. acc. div. acc. div. acc. izilverdiv. acc. div. acc. etdiv. acc. div. acc. uw metdiv. acc. div. acc. metdiv. acc. div. acc. metdiv. acc. div. acc. metdiv. acc. jwdiv. acc. jwdiv. acc. div. acc. div. acc. ■I, wit, 103 km, verl./verh. div. acc. 1982 div. acc. 1987 rijs met19® tzwartmetdiv. acc. 1988 witdiv. acc. 1986 etdiv. acc. 1984 ons metdiv. acc. 1986 luwdiv. acc. 1986 Sedan blauw met19® Sedan blauw met 1984 1985 1981 1982 1986 1984 1986 1983 1982 1985 1985 1983 1984 1984 1987 1987 1985 1986 1987 1986 1986 1985 1985 1985 1985 1985 1985 1985 1984 1985 van groot belang wordt geacht. Het provinciebestuur heeft het fietspad Slijkplaat-Schoon dijke echter geschrapt uit het fietspadenplan en dat zit de dorpelingen niet lekker. Te meer, omdat de argumentatie van Gedeputeerde Staten on duidelijk is. Schoolhoofd J. Riemens, die de mening van circa tachtig in woners verwoord in de brief aan de bestuurders, heeft be denkingen bij de wijze waarop het provinciebestuur de urgen tie voor de aanleg van fietspa den bepaald. „Er worden normen gebruikt voor de fietsintensiteit en de ongevallenregistratie. Ik vraag mij af in hoeverre we hiermee op de goede weg zijn. Moeten we niet een veel hogere priori teit stellen aan de veiligheid van fietsers langs een bepaalde route?," vraagt Riemens zich af. Riemens wijst vervolgens op de gevaren die, met name kin deren, lopen als ze in herfst en winter van Hoofdplaat via Slijkplaat naar Oostburg moe ten fietsen. „De weg is dan be smeurd met een laag slijk, een beetje motregen en de weg, als mede de berm, verandert in een strook waarop zelfs een Evert van Benthem per schaats moeite zou hebben om zich staande op te houden," stelt Riemens. Hij wijst verder nog op het gebruik van de weg door-te-brede landbouw werktuigen en het vrachtver keer. Het schoolhoofd voert aan dat 'vanuit de kern Hoofdplaat richting bestuurscentrum Oostburg slechts een doodlo pend fietspad valt op te mer ken'. Hij en met hem de tachtig ondertekenaars van het schrij ven pleiten voorts nog eens na drukkelijk voor de aanleg van de verbinding. De brief is ook verstuurd naar de leden van de provin ciale commissie voor verkeer en waterstaat. 'Bedrijfsterrein Westdorpe' I Van onze verslaggever |ln de raadsvergadering van 25 augustus zal het college Ivoorstellen om het ter plaatse geldende bestemmings- Iplan te wijzigen. „Ons is gebleken dat er belang- I stelling bestaat voor bedrijfs- Ivestigingen op een locatie in de Ionmiddellijke nabijheid van de grensovergang met België. In beginsel staan wij daar niet af- Iwijzend tegenover", schrijven IB en W in een voorstel aan de Iraad. Ze wijzen er op dat bedrijfs- I terreinen nabij grensovergan- Igen niet ongebruikelijk zijn. I Als voorbeelden worden die bij IKapellebrug en Hazeldonk I (snelweg Antwerpen - Breda) ■genoemd. B en W hebben hoge I verwachtingen van de realisa- Itie van de WOV oostelijk van I Van onze correspondent SLUIS - Na een onderbre king van een jaar is er in Sluis een nieuwe stichting n het leven geroepen die dit aar weer een avondvier daagse zal houden. Dit wandelfeest vindt plaats van 12 tot en met 15 september in de omgeving van Sluis. Da gelijks vertrekt men vanaf de sporthal om 18.30 uur. Inschrij ven kan men bij F. van Damme of bij F. Gijsel Terneuzen. „De Tractaatweg kan dan een belangrijke ver keersader worden, hetgeen toe name van bedrijfsactiviteiten tot gevolg kan hebben, gezien de gunstige ligging ten opzichte van het achterland (België, Frankrijk en Engeland)". Het college stelt zich op het standpunt dat de ontwikkeling van een dergelijk bedrijfster rein bij Westdorpe 'planolo gisch aanvaardbaar' is, maar stelt tegelijkertijd vast dat er geen zware industrieën mogen komen. De nadruk moet komen te liggen op transportbedrij ven, op- en overslag van goede ren en aanverwante dienstver lening. Het terrein moet zo verant woord mogelijk wordt ingepast in het landschap, door het aan leggen van groensingels. Om de haalbaarheid van het terrein op provinciaal niveau te kun nen beoordelen is het idee voorgelegd aan de Provinciale Planologische Dienst. In het raadsvoorstel vragen B en W de raad akkoord te gaan met een voorbereidings- besluit Verdere stappen zullen worden gezet na advies van de PPD. Dat wordt in oktober verwacht. De raad vergadert donder dagavond vanaf 19.30 uur in het gemeentehuis. Stadsomroeper Cees Blaeke deelt gladiolen uit aan het publiek van de nachtmarkt. SAS VAN GENT - Het parkeerterrein aan de Westdam- Lepoutreweg in Sas van Gent wordt kleiner dan aanvan kelijk de bedoeling was. In een nieuw raadsvoorstel heb ben B en W het aantal parkeerplaatsen teruggebracht van 96 naar 64. Met de wijziging komt het col lege tegemoet aan de wens van 4e raad en van de commissie voor Ruimtelijke Ordening om liet plan wat eenvoudiger en fi nancieel minder ingrijpend te maken. Van onze correspondent TERNEUZEN - De vijfde editie van de nachtmarkt in Terneuzen werd gister avond om 19.00 uur offi cieel geopend door burge meester C. Ockeloen. Ook dit jaar was het weer ge zellig druk al was het weer spelbreker voor wat het standwerkersconcours betreft. „Aandacht, aandacht", riep stadsomroeper Cees Blaeke uit Sluis de bezoekers van de nachtmarkt toe, terwijl hij links en rechts gladiolen uit reikte. De organiserende ho- recavereniging vond dit een aardige geste naar het pu bliek toe. In zijn toespraak memo reerde de burgemeester de start van de nachtmarkt. „Vijf jaar geleden stond het college voor de vraag een vergunning te verlenen voor een nachtmarkt, ja dan nee. Er is destijds een vergunning verleend zodat de Nieuw- straat kon bewijzen dat het een goede winkelstraat is. In middels zijn we aan de vijfde uitgave en hebben we alleen prettige herinneringen aan de Terneuzense nachtmarkt. Het is ieder jaar weer druk geweest en erg gezellig. Dit alles zonder narigheid". Als blijk van waardering ontving de burgemeester uit handen van nachtmarktmiss Desiree een tinnen herden kingsbord. Hierna kon de markt officieel van start gaan. De ambulante handel was ook gisteren weer mas saal naar de Scheldestad ge komen. Kleding, snoep, olie bollen, planten en speelgoed, het was allemaal vertegen woordigd, terwijl de horeca terrasjes hadden ingericht. De meeste standwerkers lieten verstek gaan. Jan Schoonhoven: „Even na de - FOTOWIM KOOYMAN middag zag het er niet al te best uit voor de nachtmarkt. Donkere wolken en veel wind deden veel standwer kers die met een paraplu werken besluiten thuis te blijven. Gelukkig klaarde de lucht op en liet het publiek ons niet in de steek". Speaker Karei Menu stelde het winkelende publiek ge makkelijke vragen die hij op zijn beurt beloonde met kleine presentjes. Vandaag zal in het kader van het eer ste lustrum van de horeca- vereniging de Korte Kerk straat en Nieuwstraat afge sloten blijven, 's-avonds is er levende muziek. ADVERTENTIE .E MERCEDES-DEALER: Julianastraat 36 Tel. 04168-1236-2392 De aanlegkosten worden nu geraamd op ruim 270.000 gul den. Dat bedrag wordt ver deeld over twee jaren. Dit jaar is 159.000 gulden beschikbaar Volgens het verdeelbesluit stadsvernieuwingsgelden. Het restant moet in 1989 in het dan Ivast te stellen verdeelbesluit Harden ingepast. Ondanks de ■spreiding van de aanlegkosten het college het totale be- in één keer beschikbaar tellen. Zo hoopt het onnodige asten van extra grondaanvoer of extra-klinkers herstraten te voorkomen. Het voorstel wordt bespro ken in de raadsvergadering van donderdag 25 augustus. Dan moet de raad ook een be slissing nemen over de naam geving van een nieuwe straat in Westdorpe. Die straat loopt tussen gymnastieklokaal 'De Vliet' en basisschool 'De Kree- ke'. Het voorstel is om de straat 'Vlietstraat' te noemen, want een Kreekdreef is er al. In een ander voorstel vraagt het college aan de raad om in de straat éénrichtingsverkeer in te stellen, omdat de weg er niet erg breed is en er boven dien een aantal parkeekvakken naast liggen. De vergadering begint om 19.30 uur in het ge meentehuis. Uw eigen full color documentatie kopieert in kleur alsof 't gedrukt is! (v.a. 50 stuks) Prijsvoorbeeld: 500 stuks A4 f Q|C éénzijdig O IU." FOTO GOETHALS Advertentie- en kaartontwerp, fotowerk. Churchilllaan 1150,4532 JK Terneuzen Tel. 01150-94487 (Kantooruren 09.00-12.00) Van onze verslaggever SLUISKIL - Het bijna massale protest van de bewoners langs de Leidinglaan in Sluis kil tegen de voorgenomen afsluiting van deze weg heeft zijn vruchten afgeworpen. B en W van Terneuzen hebben besloten de in- valsroute voor Sluiskil open te houden. Er worden nu een aantal noodreparties aan het wegdek verricht. Het afsluiten van de weg was een onverwacht antwoord voor de bewoners op de vraag de weg op te knappen. Een complete reconstructie van de weg zou de gemeente minstens een half mil joen gulden kosten en dat geld is er niet. Dan maar dicht, zo dacht het college. De protesten van de bevolking tijdens een hoorzitting over de kwestie waren niet mals. De Leidinglaan wordt veel vuldig gebruikt door vrachtwagens en die zouden dan moeten worden omgeleid via Kanaalzicht, de Louisastraat en Stroodorpe. De bewoners spraken de angst uit dat de overlast, elders in Sluiskil, enkel maar zou toenemen en dat er levensgevaarlijke situaties in andere straten zouden ontstaan. Het Sluiskilse CDA raadslid W. Goethals, die zich voor het openhouden van de straat heeft in gezet, was gisteren zeer ingenomen met de om mezwaai van het Terneuzens college. „Ik ben blij dat het college aan de bezwaren en de verlan gens van de bevolking tegemoet is gekomen. Iedereen vond het een absurd idee. De maatrege len die nu getroffen worden, kleine reparaties en een paar verkeersdrempels, zijn voor velen in Sluiskil ruimschoots vodoende". L de Vries: r Den Haag .verwijten FOTO DE STEM/ CORJ.DE BOER Van onze verslaggever OOSTBURG - Een karre- vracht kritiek. Dat had de gemeenteraad van Oost burg donderdagavond in petto voor wethouder J. de Vries (welzijn). De raadsleden van de verschil lende fracties waren verbolgen over de wijze waarop het colle gelid de afgelopen maanden de grote instellingen in de maat schappelijke sector geïnfor meerd had over de doorvoering van de rijksbezuinigingen. De WD-er A. Rosendaal had weinig complimenteuze woorden voor de gevolgde werkwijze van de PvdA-wet houder. „De briefwisseling over de bezuinigingen met de stichting Streekjeugdcentrale (SJC) en de stichting Welzijn voor Ouderen (SWO) verliep onaangenaam en niet correct," meende hij. Ook constateerde Rosendaal dat de wethouder een eerder gedane belofte om met de belde stichtingsbesturen te praten over de wijze waarop de 42.000 gulden door de stichtingen ge kort zouden worden niet was nagekomen. „De invulling van de bezuinigingen is nu nog niet duidelijk," benadrukte de WD-er, die het begrijpelijk vond dat de gemeente vergast werd op bezwaarschriften van beide stichtingen. PvdA-fractievoorzitter J. Wielakker was van mening dat de wijze waarop de bezuini gingsoperatie was afgehandeld geen schoonheidsprijs verdien de. Hij drong vervolgens bij het college aan op een gemeen schappelijke regeling voor het subsidiëren van regionaal ope rerende instellingen als het SWO en de SJC. „Vooralsnog hoop ik dat het college dit jaar zo te werk gaat dat zodra be kend is wat de gemeente Oost burg aan de stichtingen kan bijdragen de stichtingen van die bedragen op de hoogte wor den gesteld en dat nu niet ge wacht wordt op hetgeen Aar denburg en Sluis van plan zijn. L. Cuelenaere-Faes (CDA) vond eveneens dat in de toe komst voorkomen moest wor den dat de stichtingsbesturen bezwaarschriften zouden moe ten indienen. „Mensen in die besturen worden door de weg die dit jaar gevolgd is gedemo tiveerd en dat moeten we zeker voorkomen, omdat anders deze instellingen ten gronde worden gericht," beklemtoonde ze. Wethouder De Vries was weinig gelukkig met de kritiek aan zijn adres. Hij pareerde de aanval met verbaal geweld. „De kritiek aan het adres van het college is niet terecht," be nadrukte hij. „De rijkskortin gen zijn ons door de overheid door de strot geduwd. Het vuile werk werd in onze richting af geschoven. Noem het een vorm van decentralisatie. Hoe dan ook het is niet onze schuld dat er problemen ontstaan zijn. De verwijten zouden echter rich ting Den Haag moeten klin ken." „Bovendien," vervolgde hij, „zijn de beslissingen van de ra den van Sluis en Aardenburg er nog eens doorheen gefietst. In eerste instantie waren er over de door te voeren kortin gen eensluidende afspraken tussen de portefeuillehouders van de drie gemeenten ge maakt. De raden beslisten ech ter om uiteenlopende redenen anders. Om die reden zijn er problemen ontstaan." De Vries gaf toe dat er nog geen overleg tussen hem en de besturen van SJC en SWO heeft plaatsgevonden. „Ook daar is een oorzaak voor te In de sloot VOGELWAARDE - Door on bekende oorzaak is de auto van KR. uit Sint Niklaas in de sloot langs de Schoolstraat in Vogelwaarde terecht geko men. Het voertuig is geheel vernield. Omtrent de toe dracht van het ongeval kon de politie geen mededelingen doen. Geen voorrang BRESKENS - Op de kruising Langeweg-Boulevard ver leende E.S. uit Soest geen voorrang aan de personen auto van JW. uit Zeist. Bij deze botsing liep W. kneuzin gen aan zij n borst op. Hersenschudding OOSTBURG - Op de Oude Haven werd de wielrijder CK. uit Zuidzande door een bromfietser, bestuurd door I. de V uit Oostburg, aangere den. K. liep bij deze aanrij ding een hersenschudding op en werd naar het ziekenhuis in Oostburg overgebracht. Brandje DOMBURG - Op camping Domburg is gistermorgen een caravan, eigendom van HM. uit Viersen, in brand geraakt. De brand ontstond doordat een lamp in de douchecel oververhit raakte. Hierdoor begon de kunststofwand van de douchecel te smeulen, als mede het dak van de caravan. De brand werd ontdekt door een buurman die ijlings een poederblusapparaat meenam en het campingpersoneel waarschuwde. Ook de brand weer van Domburg kwam nog ter plaatse doch deze hoefde niet meer in te grijpen. STERRIT - De TC Axel won met groot verschil de sterrit- ten in Oost-Zeeuwsch-Vlaan- deren en staat nu hoog geno teerd tijdens de wedstrijden in West-Zeeuwsch-Vlaande- ren. Er schreven 96 wielertoe risten in voor dit evenement. Uitslag: 1. TC Axel 64 punten, 2. Freewheel Schoondijke 56, 3. TC Sas van Gent 50, 4. TC Breskens 39, 5. TIO 38. Stand: 1. TC Axel 724, 2. Freewheel 631, 3. TC Sas van Gent 604,4. Wielertoerist Sluis 473, 5. Terneuzen Geboren: Hulya, dv T. Yildiz- Yildi, Westdorpe; Rowan, dv G. Kol-Den Bult, Terneuzen; Eline, dv R. Eussen-Ten Bos, Sheila, dv P. Blommaert-Scheele, Terneu zen; Sam, zv A. Claeijs-Wijne, Philippine; Larissa, dv M. van Mil-Kegel, Terneuzen; Micha, zv F. de Boever-Abrahamse, Ter neuzen; Kris, dv P. van Gimst- De Vetter, Westdorpe; Ingeborg, dv R. Bijvank-De Vos, Westdor pe; Maxime, dv H. de Klerk-Ver- eecken, Sas van Gent; Dicky, zv H. Wullems-De Rooij, Terneu zen; Adriana, dv M. Goud- zwaard-Oudesluijs, Terneuzen; Geert, zv M. Wolfs-Krutzen, Ter neuzen. Ondertrouw: Johannes van den Hemel 31 en Lena Maat 26, Ter neuzen; Paul de Mos 21 en Meinke Landman 20, Terneuzen; Willem Fieret 22 en Reiniera de Haan 20, Terneuzen; Fransiscus Breskens 429 punten. Vol gende week wordt er gereden in Schoondijke en over twee weken wordt de sluitings- sterrit van de competitie/ge houden in Breskens. BRIDGE - De Bridge Socië teit Oostburg speelde de twaalfde wedstrijd van de zo mercompetitie. Uitslag: 1. he ren Pattenier-Messagie, 2. he ren Ouweneel-Neve, 3. me vrouw Van den Dries-de heer Westland. De Boevere 26 en Manon van Im- merseel 21, Goes. Getrouwd: Christian Roevière 31 en Cornelia Roose 24, Aix en Pro vence, Frankrijk; Martinus Tanghe 31 en Janna Kornelis 30, Biervliet; Gijsbrecht Geelhoedt 25 en Helena van IJk 24, Terneu zen; Edwin Hage 20 en Petra Uijtdewilligen 21, Delft; Cornel is Koole 25 en Elisabeth Vercoute- ren 23, Terneuzen. Overleden: Désiré Mannaert 69, Terneuzen; Gustaaf Speleman 73, Terneuzen; Francoise Riemens 61, ev C. de Putter, Hoek; Catha- rina Mei 90, wed v E. de Moor, Sas van Gent; Oscar Verstraete 75, Sas van Gent; Petronella Wa- net 82, wed v P. Henneveld, Delft; Sara Koster 88, wed v J. de Put ter, Axel; Lydia Aerts 30, ev A. Verbraeken, Hontenisse; Robert Barbé 76, Sas van Gent; Wilhel- mina Neve 40, ev K. Katern, Ter neuzen; Pieter Oppeneer 78, Ter neuzen; Jacobus van Hermon 83, wed v C. de BlaeijHoek; Josphus d'Hondt 54, Hulst. 'S-HEERENHOEK - De Korenbeurs, bejaardenschieting met een deelname van 20 personen. Eerste hoge vogel: J. Bos, Heinkenszand; tweede hoge vogel, tweede zij vogel en grootste aantal (11): L. de Jonge, 's-Heerenhoek; eerste zij vogel: C. van de Dries, Heinkenszand; derde zij vogel: J. de Jonge, vierde zij vogel: Jac. de Baar, beiden Ovezande. Volgende schieting op dinsdag 30 augustus. TERNEUZEN - Stichting School Infra Scaldem, opleiding gezond heidszorg, diploma A-verpleegkundige: Manon van de Abeele, Angeli- que Audenaerd, Ingrid van Daele, Sandra Doesburg, Monique de Koo ning, Monique Louwerse, Silvia Totté, Patricia van Vlerken, Mieke de Wilde, Judith van Wondergem, Martin Ernst, Theo Hermans en Pim Pijpelink. noemen. Binnen de stichtingen hebben zich bestuurswisselin gen voorgedaan en daardoor is de continuïteit wat weggeval len. De besturen staan ook nu nog wat stekelig tegenover elk aar. Rosendaal verwees die argu menten naar de vuilnisbak en toonde geen begrip voor De Vries, die in zijn ogen beloften niet was nagekomen. „U hebt een tijdbom onder het samen werkingsverband tussen SJC en SWO geplaatst," conclu deerde Rosendaal. De Vries antwoordde op Wielakkers vraag dat er hard gewerkt wordt aan een ge meenschappelijke regeling. „Over twee maanden komen we met voorstellen," beloofde hij. De bezwaarschriften van beide stichtingsbesturen wer den ondanks de hevige discus sie niet-ontvankelijk ver klaard. Van onze correspondent TERNEUZEN - De perso neelsvereniging van Dow Chemical bouwt achter het sportcomplex Oudevaart in Terneuzen een nieuw ont moetingscentrum op 1000 mi voor de 2500 leden van de vereniging. Bij de bouw worden allerlei nieuwe technieken van de chemie- gigant toegepast, die ook na de bouw zichtbaar zullen blijven. Voorzitter J. Hirdes: „Het oude ontmoetingscentrum aan de Aert van Nesstraat is al ge ruime tijd te klein om alle af delingen onderdak te bieden. We zijn dan ook erg gelukkig met deze nieuwbouw, waar voor de personeelsvereniging grond heeft aangekocht van de familie Hofman. Met het nieuwe centrum worden al onze wensen verwezenlijkt". Directeur R. Ruules mocht de eerste paal slaan voor de nieuwbouw. Volgens een oude traditie, en om de goede sa menwerking tussen Nederland en Amerika te onderstrepen, werden een zilveren rijksdaal der en een dollar onder de hei paal gelegd. E. van Wijk, woordvoorder namens Dow, zei desgevraagd dat het ontmoetingscentrum geen concurrentie betekent voor andere clubs en dergelij ke. „Er is speciaal voor deze lo catie gekozen in verband met de integratie, zodat we van de gemeentelijke sportvelden ge bruik kunnen maken". De verwachting is dat begin maart 1989 het centrum gereed zal zijn. Vooral op het gebied van isolatie krijgt het de aller nieuwste technieken onder dak. Zo krijgt het gebouw een zogenaamde vijfde gevel. Met behulp van een door Dow pas ontwikkelde LG-plaat (lichtge wicht-isolatieplaat) die voor zien is van een laagje (gekleur de) mortel, wordt een mozaïek verkregen. Bovendien wordt de isolatie op het dak gemonteerd, en niet eronder, zoals gebrui kelijk is. Na de bouw zal er een deel opengewerkt blijven, zo dat het commerciële aspect en het personeelsverenigingsas pect blijvend aandacht zullen krijgen in het centrum. Van onze verslaggever AXEL - In de jubilerende (veertig jaar) christelijke bibliotheek in Axel worden op 2 en 3 september compu terdemonstraties gegeven op het gebied van litera tuuronderzoek. De ontwikeling op het gebied van literatuuronderzoek heeft volgens de bieb de laatste jaren een enorme vlucht genomen. De demonstratie moet belang stellenden wat meer wegwijs maken in die wereld. Ze wor den gegeven vrijdag 2 septem ber tussen 13.30 en 20.30 uur, zaterdag 3 seotember tussen 9.30 en 14.00 uu

de Stem | 1988 | | pagina 21