Frankevijle wil terug naar de top VIA OVERWINNING IN INDIVIDUELE TIJDRIT Hippisch festijn 4De Paardebloem' Juist nu vissen! OVERG- r Van den Akke uitgeschakeld Sterk optreden van Miehels Geijsels Hontenisse weer op schot DE STEM SPORT 3 ZATERDAG 20 AUGUSTUS 1988 PROVINCIAAL ATLETIEKKAMPIOENSCHAP IN MIDDELBURG WK wielrennen BEEK/UBBERGEN - Weer een spiegelbeeld voor Jelle Nijdam. Precies als een jaar terug trekt hij vandaag voor de laatste etappe van de Profronde van Nederland in het oranje leiderstricot over de Zuidlimburgse heuvels. Rooks ontvlucht Profronde HENGEL- RUBRIEK INSTEM EX IR AXEL - Over enkel itSuSSSa precies te zijn 19 sepj - - - •geven. Eveneens eei waarin door diverse zelfstandigheid inges de KNVB na het aan de' teams in de hoofdl ADOR-TENNISTOERNOOI 'Ganzetrek' in Wilhelminador Sluiskil-Hoek begint later Hoofdklasse T14 Van onze atletiekmedewerker MIDDELBURG/GOES - Alfons Frankevijle komt vandaag en morgen in actie op het Middelburgse kunst stof tijdens het open Zeeuws atletiekkampioenschap in dividueel. De man die twee jaar terug nog beide titels pakte om vervolgens in de lappenmand te raken, knokt zich opnieuw een weg naar de top. Vorig jaar nog werd hij, we gens blessures aan de achilles pezen door een tweetal spor tartsen afgeschreven voor de atletieksport. De 24-jarige in Gent woonachtige Schelde- sport-atleet was echter te ver knocht aan zijn sport om dat advies op te volgen en kwam in contact met de alternatieve ge neeswijze van de dokter die ook veldrijder Roland Liboton uit het dal haalde. Frankevijle: „Na een maand kon ik weer trainen. De wereld ging weer helemaal voor me open. Dit sei zoen stemde ik alles af op het Nederlands kampioenschap, maar ook dat ging weer mis. Nu sputterde mijn hielbeen te gen. Ook daar heb ik inmiddels geen last meer van, zodat ik met optimisme naar de Zeeuwse titelstrijd kom." „Ik zet nog steeds alles op de atletieksport. Volgend jaar wil ik er weer staan. Mijn achilles pezen houden het weer goed. Alleen mijn linkerkuitspier komt nog één centimeter tekort ten opzichte van de rechter, maar ook dat komt weer goed, zo hebben ze me beloofd. Nog steeds is de terugkeer in de na tionale sprintploeg mijn doel stelling, al zal dat niet meeval len, want ook de rest heeft niet stilgezeten. Maar als het blijft gaan zoals de laatste tijd moet het gewoon lukken. Eerst maar eens afwachten wat het ko mend weekeinde brengt. Hope lijk komt er wat tegenstand aan de start, zodat ik me eens lekker kan testen." Het Zeeuws kampioenschap wordt, zoals gebruikelijk de laatste jaren, op kunststof ge houden. Vorig jaar was men te gast in Zierikzee en daarvoor in Vlissingen. Nu aan de Mid delburgse Nassaulaan, waar het Goese AV'56, dat nog op kunststof zit te wachten, samen met Dynamo voor de organisa tie tekent. De belangstelling is bij de heren en jongens goed, alleen bij de dames zit de klad in de provinciale atletieksport. Zo erg zelfs, dat er op diverse nummers - er moeten minsten vier inschrijvingen op een nummer zijn - geen Zeeuwse titels te verdelen zijn. Beter is het bij het 'sterke geslacht', waar onder meer de 5000 meter (32 inschrijvingen) en de 10.000 meter (daarvoor moesten twee series gelopen worden) goed bezet zijn. Tot de kanshebbers op de beide afstanden behoort Leon van der Velden. Zijn clubge noot Gert van der Weele is dat op de 800 en 1500 meter, terwijl er op de 400 meter met Alain Provoost van Racing Gent - een atleet met 49.25 achter zijn naam - voor het thuisfront knappe tegenstand komt. Ivan Beck, de Hulsterse A-junior, komt bij het kogelstoten in ac tie bij de senioren. In een recht streeks duel met de provinciaal recordhouder gokt hij op de be vestiging van het Zeeuwse re cord dat hij een aantal weken terug realiseerde. Beide dagen beginnen de wedstrijden om 12.00 uur. Vandaag staan de 100, 1500 en 5000 meter, ver springen, kogelstoten en speer werpen op de agenda. Zondag staan de 100 en 110 meter hor den, de 200, 800, 3000 en 10.000 meter en het hoogspringen en discuswerpen gepland. Nijdam weer in oranje Onttroonde de deze week 25 jaar geworden coureur uit Klein-Zundert twaalf maanden terug Teun van Vliet via een ploegentijdrit, gisteren aan het begin van de avond deed hij het met John Talen in een individuele race tegen de klok over 16.7 kilometer tussen Groesbeek en Beek- Ubbergen op eigen kracht. Nijdam kwam op het heuvel achtige traject tot een tijd van 21.01.07, hetgeen neerkomt op een gemiddelde van 47.673 kilometer per uur. Nijdam, die als vier na laatste vertrok, wachtte, nadat hij de finish passeerde, vol spanning af. De zweetdruppels stroom den als een regengordijn van zijn hoofd. Pas toen John Talen de meet bereikte, ontsprong een spontane glimlach aan zijn lippen. „Het is een wonder dat ik die oranje trui weer heb te rug gehaald na mijn zege in de proloog", aldus Nijdam. Een wonder? „Ja, want ik merkte deze week dat ik niet dende rend reed. Ik verkeer niet in een bloedvorm. Alleen: een tijdrit, dat kan ik nu eenmaal goed", zo verklaarde Nijdam zich nader. De Westbrabander had be hoorlijk moeten afzien. Nadat zijn drie-spaaks-wielen in de ogen van de jury geen genade konden vinden, vertrok hij met een dicht achterwiel. „Die klimmetjes braken steeds mijn benen. Op sommige ervan viel ik vlak voor de top even stil. Maar op karakter stoempte ik steeds door". Nijdam wilde geen voorspel lingen doen over de dag van vandaag. „Als coureur ben ik veranderd, maar Breukink en Stevenhaagen zijn niet uit te vlakken. Ik heb ze deze week eens goed bekeken en ik vind ze allebei erg sterk rijden. Dat ik de Gold Race won, zegt me niet zo veel. We zitten een eind ver der in het seizoen". Een stukje verder hing John Talen snakkend naar zuurstof in de auto van zijn ploegleider Peter Post. „Ik moest me teveel forceren", zo probeerde hij de teleurstelling van zich af te praten. „Ik ga soms over m'n li miet en dan blokkeer ik ineens. Dat was hier het geval en dat gebeurde ook in de Ronde van Denemarken. Ik weet nog niet precies hoe ik tegen die grens van mijn kunnen aan moet rij den. Maar ach, nog niet alles is verloren. Zoals altijd wordt deze profronde op de laatste dag pas echt beslist". Erik Breukink schaarde zich volmondig achter die uitspraak van zijn ploegmakker. „Ik marcheerde niet zoals vanoch tend. Toen reed ik veel soepe ler. Ik kwam onderweg flink kapot te zitten. Morgen (van daag, red.) moet het gebeuren. Dan kan net als vorig jaar het hele zaakje weer uit elkaar ge reden worden. Voor mij zaak om vanaf de start attent te zijn". De ochtend-etappe van gis teren tussen Nieuwegein en Beek-Ubbergen over een af stand van 106 kilometer leverde een overwinning op voor Ma- thieu Hermans, die in een mas sasprint Rosola, Sergeant, Van Vliet en Johan van de Velde in die volgorde achter zich liet. De door Rob van Deursen Spaanse Nederlander, die in de Vuelta niet minder dan zes etappes op zijn naam schreef en die gisteren zijn 22ste sei zoenszege veroverde, dankte die triomf naar zijn zeggen aan zijn diensttijd. „Ik ben in Nij megen militair geweest en toen trainde ik veel in deze buurt. Daarom wist ik dat er in die af daling naar de finishstraat een zeer scherpe bocht zat. Daar ben ik zo hard mogelijk door heen gegaan en toen was het eigenlijk niet zo moeilijk meer. Anderen schrokken en knepen in de remmen voor zover dat mogelijk was met dat natte wegdek". UITSLAGEN Vierde etappe: 1. Hermans (Ned) 100 km. in 2.22.23 (15 sec. bon.), 2. Rosola (Ita, 10 sec. bon.), 3. Ser geant (Bel, 5 sec. bon.), 4. Van Vliet (Ned), 5. Johan van de Velde (Ned), 6. Anderson (Aus), 7. Stephens (Aus), 8. Manders (Ned), 9. Talen (Ned), 10. Arras (Bel), 11. Lilholt (Den), 12. Capiot (Bel), 13. Tolhoek (Ned), 14. Deneut (Bel), 15. Peeters (Bel), 16. Pieters (Ned), 17. Lubber- ding (Ned), 18. Breukink (Ned), 19. Dahlberg (NZ1), 20. Veenstra (Ned), 24. Jac van der Poel, 26. Kuiper, 31. Nijdam, 56. Theo van de Velde, 62. Van Rijen, 76. Van Aert, 84. Ra- kers, 93. Draayer, 94. Knetemann, 98. Adrie Kools, 103. Pirard. Individuele tijdrit: 1. Nijdam (Ned) 16,7 km. in 21.01,07 (15 sec. bon.), 2. Marie (Fra) op 0.11 (10. sec. bon.), 3. Jakobs (Ned) op 0.16 (5 sec. bon.), 4. Breukink (Ned) op 0.22, 5. Steven haagen (Ned) z.t., 6. Kersten (Ned) op 0.29, 7. Schurer (Ned) op 0.35, 8. Mottet (Fra) op 0.42, 9. Verhoeven (Ned) op 0.43, 10. Beuker (Ned) op 0.45,11. Arntz (Ned) op 0.47, 12. Lil holt (Den) op 0.49, 13. Van den Ak ker (Ned) op 0.50,14. Janssens (Bel) op 0.52, 15. Lavainne (Fra) op 0.53, 16. Pedersen (Den) op 0.54,17. Kne temann (Ned) op 0.55,18. Lauritzen (Noo) op 0.58, 19. Veldscholten (Ned) op 0.59, 20. Fignon (Fra) op 1.04, 21. Draayer 22.06, 26. Kuiper 22.23, 28. Adrie Kools 22.24, 32. Tol hoek 22.29, 37. Rakers 22.36,45. Van Aert 22.55, 55. Van Rijen 23.01, 63. Pirard 23.19, 71. Van Vliet 23.24, 82. Jac van der Poel 23.36, 94. Johan van de Velde 24.06, 97. Theo van de Velde 24.21. Algemeen klassement: 1. Nijdam 16.09,41, 2. Marie op 0.17, 3. Breu kink op 0.36, 4. Stevenhaagen op 0.43, 5. Schurer op 0.57, 6. Mottet op 1.13, 7. Lavainne op 1.16, 8. Lilholt op 1.18, 9. Pedersen op 1.26, 10. Ta len op 1.27,11. Lauritzen op 1.29.12. Veldscholten z.t., 13. Pieters op 1.34, 14. Kersten op 1.36, 15. Willems op 1.53,16. Solleveld op 1.54,17. Jakobs z.t., 18. Fignon op 1.55,19. Hermans op 1.57, 20. Kuiper op 2.03, 26. Tol hoek op 2.07, 37. Van Aert op 2.40, 42. Van Rijen op 2.43, 52. Van Vliet op 2.54, 56. Jac van der Poel op 3.08, 66. Johan van de Velde op 3.50, 75. Knetemann op 4.43, 77. Draayer op 5.00, 78. Theo van de Velde op 5.15, 82. Rakers op 5.23, 89. Pirard op 6.54,90. Adrie Kools op 7.09. Van onze speciale verslagge ver BEEK/UBBERGEN Steven Rooks, de num mer twee uit de Tour de France, heeft in de nacht van donderdag op vrij dag de Profronde van Nederland met stille trom verlaten. Officieel (de lezing van as sistent-ploegleider Piet van der Kruys van PDM), omdat de Noordhollander werd ge troffen door een aanval van buikloop. Niets blijkt echter minder waar. Al twee dagen geleden namelijk stelde ploegleider Jan Gisbers de organisatie van de Prof ronde op de hoogte van het feit, dat Steven Rooks dood eenvoudig zwaar vermoeid was en dat hij met het oog op zijn deelname aan het Kampioenschap van Zürich (morgen) voortijdig uit de koers zou stappen. Mathieu Hermans wint de vierde etappe van de Profronde van Nederland. Van onze atletiekmedewerker ROTTERDAM - Tijdens baanwed- strijden in Rotterdam wist RKHAV- atleet Michel Geijsels bij de A-ju nioren zowel de 200 als de 800 meter te winnen. De Hulstenaar liep in de serie van de 200 meter, die hij won, naar een persoonlijke recordtijd van 22.4. Zijn winnende tijd in de finale was 22.5. De 800 meter wist hij winnend af te sluiten in 1.57.8. Bij de B-jongens was er een clubre cord voor Stefan Praet, eveneens van RKHAV. Dat gebeurde op de 200 meter met een derde plaats in de finale in 22.9. Eerder was hij tweede geworden in zijn serie met een tijd van 23.5. Ook op de 800 meter behaalde hij een tweede plaats met 2.02.00. Peter Scheele liep in zijn se rie op de 200 meter naar een vierde plaats in 24,8. Ook bij de meisjes was RKHAV pre sent. A-juniore Liesbeth van Acker liet een persoonlijk record optekenen bij het kogelstoten met een afstand van 10.21 meter, wat haar een derde plaats ople verde. Bij het verspringen werd zij derde met 4.96 meter. In haar serie op de 200 meter eindigde ze als tweede in 27.6. Haar zusje Susan pakte een tweede plaats bij het verspringen met 5.03 meter en werd tweede in haar serie 200 meter in 27.4. Van onze sportmedewerker TERNEUZEN - Opnieuw was Hontenisse erg op schot. Ditmaal werd SDO met maar liefst 1-7 in eigen huis verslagen. Ook Ter- neuzense Boys wist nu de weg naar het net te vinden en won met 1-3 bij Clinge. SDO - HONTENISSE 1-7 - Hontenisse was veel beter, al gold voor SDO het excuus dat het enkele belangrijke pionnen moest missen. Voor de pauze kwam Hontenisse op 0-2 door treffers van Paul de Kort en Ron de Mol, voordat Theo Eij- sakkers tegen kon scoren. Harry Kint bepaalde de rust stand op 1-3. Vooral na rust was er maar één ploeg die speelde en dat was Hontenisse. Door treffers van Paul de Kort, Rond de Mol, Job Zwegers enn Danny Pauwels kwam de 1-7- eindstand op het bord. CLINGE - TERNEUZENSE BOYS 1-3 - Een verdiende zege voor Terneuzense Boys dat de gehele wedstrijd een betere in druk maakte dan Clinge. En wat belangrijk was: Terneu zense Boys wist ditmaal de kansen te verzilveren. Wel moet daar bij aangetekend worden dat Clinge een drietal vaste krachten uit de verdedi ging miste. Door Martin van de Bossche werd het in de eerste helft 0-1. Kort na rust nam Jacky Scheele de tweede tref fer van de bezoekers voor zijn rekening. Clinge kwam terug tot 1-2 via Boudewijn van Craenenbroeck, maar een beter Terneuzense Boys zag Jacky Scheele met een fraaie kopbal 1-3 scoren. VK MALDEGEM - AARDEN BURG 4-1 - Een harde wed strijd. Vooral de Belgische te genstander greep nogal eens aan de noodrem. Het leverde irritatie op bij Aardenburg, dat in de tweede helft uitblinker Hans Riteco flink geblesseerd uit zag vallen. Aardenburg beëindigde met tien man de wedstrijd, omdat Mark Prijs, voor commentaar op de be paald niet vlekkeloze leiding, uit het veld gestuurd werd. In Van onze paardesportmedewerker KATTENDIJKE - Aan de Oudepol derweg tussen Wemeldinge en Kat- tendijke wordt vandaag een uitnodi gingsconcours hippique voor paarden en pony's gehouden. Voor de organisatie van dit hippische fes tijn tekent de landelijke rij vereniging en ponyclub De Paardebloem uit Kloetinge. Naast de verenigingen uit de kring Noord- en Zuid-Beveland zijn er vijf ver enigingen uit Zeeuwsch-Vlaanderen die een uitnodiging ontvingen en aan het ver trek komen. Dat zijn: De Oranjeruiters en De Kleppertjes uit Axel, de landelijke rij- vereniging en ponyclub Hulst, Luctor et Emergo uit Zaamslag en De Zwinruiters uit Nieuwvliet. Van de 138 ruiters en amazones die in de dressuurwedstrijden in de ring komen zijn er 44 afkomstig uit Zeeuwsch-Vlaanderen. Bij het springen komen er 55 paarden en pony's in het klassieke parkoers in actie. Parkoersbouwer is Bram Wattel uit Vrou wenpolder. Naast het klassieke parkoers kunnen de springcombinaties nog deelne men aan een progressief parkoers. De hogere dressuurklassen zijn matig bezet. In de Zl-klasse komen aan het ver trek: Marianne de Feyter met Tindar van De Oranjeruiters, Anjes Bimmel met Pro minent van De Zwinruiters, Janet Murre met Radetha L van De Oranjeruiters en Anneke Phernambucq met Waldeck van De Weelruiters. De te kloppen combinatie in Kattendijke is Marianne de Feyter met Tindar, die afgelopen zaterdag triom feerde in deze rubriek tijdens de provin ciale kampioenschappen in Arnemuiden. De Z2-dressuurklasse kent als deelne mers Kees Steendijk met Boy van Zuid- Beveland, Bram Cambier met Natascha van De Oranjeruiters en Centien 'Krijger met Urgento van Zuid-Beveland. In Kat tendijke kan Kees Steendijk als provin ciaal reserve-kampioen nog wat aan zijn vorm werken voor de nationale titelstrijd, die vrijdag 9 en zaterdag 10 september in Apeldoorn wordt gehouden. Ook de springkampioenen komen aan het vertrek. Alleen Sandy den Exter uit Kortgene laat haar kampioenspaard thuis. Zij start in het concours van De Paarde bloem met Uranka. Inge Quist met Wag ner van De Zwinruiters zal het samen met Piet Huige met Waldon en Izaak van Eyzeren met Zabilet, beiden van De Weel- ruiters, opnemen tegen favoriete Sandy den Exter. Programma 09.30 uur: aanvang dressuur klassen B, L en M. 10.00 uur: springen pony's klasse B met barra ge. 11.00 uur: springen pony's klasse L met barra ge. 11.30 uur: springen paarden klasse B met bar rage. 12.45 uur: springen paarden klasse L met bar rage. 13.00 uur: Z-dressuur pony's en paarden. 13.45 uur: springen pony's klassen M en Z met barrage. 14.30 uur: parade. 15.15 uur: springen paarden klasse M met bar rage. 15.45 uur: springen paarden klasse Z met bar rage. 16.15 uur: springen progressief pony's en paar den. Het spreekt vanzelf da( nachtvissen op tong en Door Rien van Nunen SPORTVISSERS hebben het goed in de gaten. Juist op dit moment is het goed vissen. De paling is vaak los, de baars doet het goed, de voorn en de brasem willen wel. Vooral de eer ste ochtenduren na zons ondergang zijn prima. Op zee is het al niet anders. Langzamerhand worden de vangsten, die wat waren weggezakt in juli, weer wat beter. Dat hoort een beetje bij de traditie, want door het vele zeewier en de krabben is juli wel vaker wat minder. Overi gens melden de eerste steen bolken zich alweer evenals de wijting. Het Thoolse visge- bied is weer wat op dreef, ter wij 1 het op volle zee bij tijd en wijle zelfs goed kan zijn. Onze ervaringen bij het makreelvissen waren gun stig. De Adromeda van schip per Henk van 't Slot uit Haamstede moest echter goed zijn best doen om ons naar de vis te brengen, want die zat ver weg. Niet dat Henk dat ongewoon vind, want zijn vele vaste klanten komen in de zomer regelmatig bij hem vissen op kabeljauw. Jawel, want Henk heeft een nieuw wrak ontdekt, bezit een kleu- renmonitor welke hem de weg wijst naar de juiste stek ken. Dat had ie toch al niet nodig, maar nu kan ie het in kleur bekijken! Dat er voor zulke trips (drie uur varen) belangstelling bestaat is dui delijk, want de vangsten wa ren de afgelopen keren feno menaal. Liefst meer dan zes tig gulden aan boord, gemid deld 6 tot 8 kilo! De visverwachting van komende twee maanden dan ook erg goed. Het merweer heeft vaak goede invloed op de bi, van de vis. Snoekbaars jj| voorbeeld een vissoort dif de herfst uitstekend kant] den gevangen, zeker wam de watertemperaturen steeds stijgen zoals nu. herfstvissen op zee, zoals ting en schar zijn alweei nog volop aanwezig. Vis» herfst ook nog eens op geep Het moge duidelijk zijm sportvissers die wat ««Afgelopen vangen er goed aan water als voor zee. Een bui regen doet er dan niet maar het zou goed zijn van leuke vangsten rekene Zaa Door Rinus Verberkmoes ook nu erg goed kan zijn n/\ stranden zijn er voor. clubs in het regional vis ook eens vanaf het stt jn drie klassen van De overkoepelende clubs verliezen daardoor een 'zwaard' dat boven het hoofdklasse hangt, is d( landelijke zaalvoetbal. aantocht, het zomerse spil titelwinnaar van de 'm moet worden. De winnaq gaat over. seizoen had d overgang nogal wat voeten komende maanden te gj de aarde. Kampioen Goalgi hengelen. De kansen j ters wilde die stap niet mak groot flink vis te vangen, 1 en zou door deze manier geldt zowel voor het a handelen teruggezet worq naar de laagste klasse van 1 rayon Terneuzen. Zover kwd het echter niet, omdat zou DANNY DE MUNCK, de amateur uit Sas van Gent eindigde als der tiende in Maldegem. ERIK VEREECKEN uit Hulst mooiweervissers eens kei Goalgetters 1 als Goalgettei te laten maken met het etl er mee stopte. Verpoorte k vissen. Wie erop uittrekt! eventueel ook over. Hiervc zeker op beloning in de vi moest het aantreden tegen Goese Schelde Internation Een duel dat geen doorga vond, omdat Verpoorte de pr otie niet wilde. Het geve as dat de KNVB afdeli Zeeland slechts twee teams plaats van drie in de landelij klasse in kon schrijven. Nam lijk Maartense Tapijt en voornoemde Schelde Intern reed naar een vijfde plaats i vendegem. PETER VAN ACKER uit wacht werd negende in Grim! ^onaf r-t"t- r>on io.qicfQf Van onze tennismedewerker TERNEUZEN - De jeugdige inbreng heeft inmiddels zj sporen achtergelaten in het ADOR-tennistoernooi. Stel Buijsse uit Hulst plaatste zich, volgens verwachting, vt de halve finale bij de heren Dl. die slotminuten nam VK Mal degem definitief afstand. Daarvoor was de strijd vrij ge- lijkopgaand geweest. Na een 1- 0-ruststand kwam Aardenburg na rust langszij via de eerder genoemd Hans Riteco. URSEL - IJZENDIJKE 1-2 - Ook dit was een stevige partij waarin onze zuiderburen zich niet onbetuigd lieten. Toch liet IJzendijke zich niet intimide ren door deze strijdwijze en bleef voetballen. Dat leverde een veldoverwicht op, dat voor de pauze in 0-1 uitgedrukt werd door Peter de Putter. In de tweede helft kwam Ursel langszij door een dubieus doel punt - al dan niet buitenspel -, maar kort voor tijd kreeg IJ zendijke een strafschop toege wezen die verzilverd werd door Johan van Leeuwen. Met 7-5, 6-1 versloeg hij Wim Nijsse. Wat niet volgens de prognoses verliep, was de voor tijdige uitschakeling van de nummer 1, Hans van den Ak ker door Wim Wuijts met 6-3, 6-3. Wuijts is in de halve eind strijd de tegenstander van Paul Cortvriendt, die het krachtver- schil tegen Richard Hamelink uitdrukte in de cijfers 6-3,6-0. Jan Veraart en Leonard Ro besin moeten in een onderling duel uitmaken, wie van hen naar de halve finale gaat. In de poule bij de dames C is de defi nitieve beslissing gevallen. Ria Sterrenberg maakte in haar laatste partij tegen Sabina de Ridder geen fouten, en won met 6-2, 6-2, waarmee zij de eindzege in de wacht sleepte. In de poule bij de heren B zijn de verrassingen niet van de li Startte Robert Springer een deze week al met een overw ning op Frank Wille, ook S fan Steijaert redde het nieti gen hem: 5-7, 1-6. Voor aert betekende het de nederlaag, want een dag eeri versloeg Dethlef Pieters hen drie sets: 5-7,6-1,6-2. Voor het komende seizo staat er 'slechts' één promoi plaats ter beschikking, stek die het Hulsterse Boi Hert graag in wil nemen. V< poorte, veel getipt als favor: nummer één, sluit de di eveneens niet. Het laat de slissing over aan de spelers, rest van de hoofdklasse-fori ties houdt het op behoud. Ml is tevreden met de behaal 'status'. Hetzelfde geldt min of me ook voor de equipes in de ove gangsklassen A en B. Het b houdende voert hier evenee' de boventoon. De reacties uit verenigingen, die zich inmM dels via vriendschappelijk wedstrijden en toernooien 'lc hebben gespeeld, hieronder s mengevat met het spelersp| itentieel, geven dat aan. heette twei Uitslagen: heren enkel B: Pieters-Stefan Steijaert 5-7,6- 2; Robert Springer-Stefan S' aert 7-5, 6-1; dames enkel C: van de Vijver-Leslie Lipjes 0; Bep van de Vijver-Sabina Ridder 6-1, 6-1; Ria Sterren!» Sabina de Ridder 6-2, 6-2; I» enkel C: kwartfinale: Dethlef! ters-Olaf Burgers 6-3, 6-2; I» enkel Dl: 2e ronde: Leonard"1 sin-Maarten Verstraete 7-5, kwartfinales: Wim Wuijts-j van den Akker 6-3, 6-3; vriendt-Richard Hamelink 0; Stefan Buijsse-Wim Nijsse 6-1. Dett PaulG Van onze zwemmedewerker GOES - In het kanaal van Wilhelminadorp naar het G« Sas wordt vandaag de traditionele 'Ganzetrek', een lan baanzwemwedstrijd over een afstand van 2000 meter houden. Voor het eerst kunnen ook niet-Zeeuwen voor deze wed strijd inschrijven. Hoewel de inschrijving nog niet gesloten is, valt de aanmelding van clubs van buiten Zeeland wat tegen. „De concurrentie van de an dere langebaanwedstrijden in Nederland is erg groot. Er wor den dezelfde dag elders in Ne derland maar liefst vier lange baanwedstrijden gehouden. De meeste toppers kiezen voor de wedstrijd in Hank. Wellicht hadden we onze wedstrijd al veel eerder moeten openstellen voor niet-Zeeuwen," aldus Co Wagenvoort, de organisator van deze wedstrijd. Van onze sportmedewerker SLUISKIL - Het duel tussen de tweedeklassers Sluiskil en Hoek wordt vandaag niet om 14.30 uur, maar om 19.00 uur gespeeld. Het treffen wordt ge houden op het sportpark te Sluiskil. In ieder geval zullen wat Zeeuwen zich weer nw in Wilhelminadorp. Vooral zwemclub Koewacht komt een recordaantal deelne® naar Goes. Er wordt nu sproken van zo'n 90 pers» De meesten zullen weltf uitkomen op de prestatie! ten, maar bij de wedstrijd mers heeft trainer José van Berghe nog ruim twintig nemers. Ook Scheldestroo® goed vertegenwoordigd Goesenaar Arco Wagen'-1 die sinds mei van dit jaar' komt voor ZPB/Unico ui! rendrecht, zal zeker proN Arno van de Berghe go® genstand te bieden. Of I1 staat zal zijn de in zeer g' vorm verkerende Van Berghe te kloppen moet' den betwijfeld. De wedstrijden worden opend door de jeugd ond® twaalf jaar. Die zal om uur starten voor hun 800®! vrije slag. Om 12.00 uur heren en dames op de vrije* van start voor de 2000 m®® daarna gaan de school zwemmers te water. Na van de wedstrijden zijn prestatietochten over 1000 meter. INSTRUAD Vorig seizoi heette deze groep spele NMB/Vermeire. Een ZAVI( formatie, die zoals Instrua aanvoerder Rick Henry ste „Leuk mee wil draaien in middenmoot." Vorig seizo* kende dit team een sterke einl spurt, hetgeen Henry bijzond! tevreden stemde. Het Oo. burgse Instruad heeft ge, .veldspelers meer in de geled- ren. En dat is volgens Henr „Een voordeel en een nad Voordeel is het inzetbaar van de spelers en nadeel - 'gebrek aan conditie in de o ningsfase." Selectie: Eddy Paridaen (doe Henk Begijn, Willy de Weve Jack Paridaen, Dick Kiel, Ma Parijs, Bram Hubregtse fRick Henry. Coach is Joh Baert. CHURCHILL LIONS - De: ploeg uit Philippine behoo eveneens tot de ZAVIO. Chui chili Lions-aanvoerder Har PK wo| .Leu - -»v»w-aanvuciuei nclJ Lauret houdt het in zijn pro; nose op: „Wij willen niet moveren. Dus kampioen den is er voor ons niet bij. meedraaien is ons devies." Selectie: Ko Neels, Werner Co "in, Jan Hamelink, Theo c Smet, Thea Schram, Marei Meyer, Kees Pladdet (doel) e Richy Bosma. HES CORNES - Naamsverar ering was het opvallends' an deze Terneuzense club. N RIO/DTS heette het vorig se: oen La Tropical en nu dus Di ornes. De spelersgroep 'jeen. Sportief gezien verar aerde er dus weinig. Des Co: es-coach Leo Doorns zegt: .geen kampioen won Injanuari krijgt Des Coi nes de broertjes Akke en Prii .terug en dat houdt i rtiiii1 v verwege het seizoe dwdehjic versterkt wordt. Pani Hesley Jandrup (doe1 oJ.?en Asem, Mohamm Saouib, Dennis Sanchez, Ge nard Maas, Henk Faas, Angel fohbnna'Sing Tremus en Onn Dai i ixT^°acl1 is k*50 Doorns. W GA Deze Sluiskils mrmatie nam Fabricom ovei rmri^t u°fh een nieuwkomer] Ve]- het met een reeks nieu fe'ngen van start gaat. „Me s nn p hoofdklasser blijver VLr%T6t" aldus Dallinga roeier Stanny van Overmee Cornes. den.' hard het welingen de; is i 1

de Stem | 1988 | | pagina 12