Li :-in VEENSTRA KRAAIT VICTORIE IN NIEUWEGEIN SPORT Buitenland lonkt naar Van Vliet Geldzorgen NOC flink verlicht ZEELAN] UITSLAGEN Ian Rush terug naar Liverpool Korfbal- toernooi Zaamslag Inlijsten doe je (zelf) bij Lijst-in. Veemarktstraat 13 4811 ZB Breda telefoon 076-221309 7' Profronde van Nederland NIEUWEGEIN - Eindelijk brandde de strijd in de Profronde van Nederland gisteren los. Belangstelling uit Spanje voor Koeman NIEUWSOVERZICHT iTH STEM SPOF Verlies Schapers in Cincinnati Tennistitels Dankaart en Dullens ULST - Het zweet gi aat. De Hulsterse reus! dlogram en 1.92 meter, _er Hulst, onder toezie* Anton Mang beëindigt loopbaan )arlo Fassaert met de j Zanoli derde in rit Coors Classic Tweemaal remise in kandidatenmatch Karpov en Kasparov samen kampioen Volleybalploeg wint van Zweden Suarez nieuwe bondscoach Spanje Weer verlies honkballers Antillen EN STANDEN PAARDESP0RT partners in kreatieve dienstverlening ATHENE (ANP) - Het her stel van Ajax na het zwakke optreden tijdens het Am sterdam-toernooi heeft zich voortgezet. Nadat de Am sterdamse formatie zich door een duidelijke 4-1 overwinning op Penarol (Uruguay) had geplaatst voor de finale van het toer nooi in Athene, sloot de ploeg het evenement ook winnend af. In de eindstrijd bleek Ajax met dezelfde cij fers te sterk voor de Griekse vereniging Olympiakos. Atletico Madrid, tegenstander van FC Groningen in de Europa Cup 3, legde beslag op de derde plaats door de straf schoppen beter te nemen dan Penarol. Ajax heeft in de Griekse hoofdstad aangetoond hoe be langrijk de aanwezigheid van één bepaalde speler kan zijn. Schortte het de Amsterdamse formatie in de voorbereiding vooral aan doeltreffendheid, met de komst van de Zweed Pettersson lijkt dat probleem voor een groot deel opgelost. De Scandinaviër is niet alleen zelf al succesvol geweest, zijn aan wezigheid verschaft ook de an dere Ajacieden de mogelijkheid tot scoren te komen. Tegen Olympiakos opende de Zweed de score. In de zes tiende minuut was hij ter plek ke, toen de Griekse doelman de bal na een schot niet kon vast houden. Gesteund door de vroege treffer speelde de jonge Amsterdamse formatie daarna andermaal een goede wed strijd. Met Werdekker einde lijk weer in de ploeg sloot ook de verdediging. De zekerheid achterin verschafte ook de vleugelverdedigers Blind en Verkuyl de mogelijkheid vaker naar voren te trekken. De van FC Groningen afkomstige Ver kuyl profiteerde in de 36ste mi nuut van een combinatie van Wouters en de weer uitblin kende Mühren. Vlak na het rustsignaal was het andermaal Verkuyl die succes had. Hij strafte een fout in de Griekse verdediging simpel af. Voor de Grieken was het duel daarna van weinig waarde meer. Ajax kon rustig, maar goed spelend zelfs nog op 4-0 komen. Weer Pettersson scoorde, na een combinatie met Mühren, alvo rens Kofidis de Griekse eer mocht redden. Opstelling Ajax: Menzo; Blind, Werdekker, Larsson en Verkuyl; Wouters, Winter (Jonk), Scholten en Mühren; Van 't Schip en Pet tersson. Er zal dit seizoen geen sprake meer zijn van periodes in de eredivisie. De KNVB heeft be sloten het systeem, dat slechts twee jaar heeft gefungeerd, te laten vallen. Reden is de kri tiek, die door de Europese voet balunie (UEFA) is geuit op de plaatsing van FC Groningen, via de nacompetitie, voor het Europa Cup 3-toernooi. De unie vindt het een verzwakking van haar toernooi, dat de nummer elf uit de Nederlandse competi tie mag meedoen. Aan de UEFA is nu voorgelegd de nummers vier tot en met ze ven uit de reguliere competitie een extra reeks ontmoetingen te laten afwerken. Inzet zal dan toch een plaats in het Europa Cup 3-toernooi zijn. De UEFA heeft nog niet op het voorstel van de KNVB gereageerd. Met de start van de voetbal competitie voor ogen, heeft de scheidsrechterscommissie van 'de KNVB besloten de touwtjes strakker dan ooit aan te trek ken. Vanaf het komend weekeinde zal er door de scheidsrechters nog meer aandacht dan nor maal worden besteed aan het van achteren op de achillespe zen van een tegenstander springen. Ook als er bij een tackle niet alleen de bal, maar ook de benen van een opponent worden weggemaaid en inge val van overtredingen van doelverdedigers, zal de dader door de arbiter van het veld worden gestuurd. Niet alleen agressie ten opzichte van een tegenstander zal worden be straft met een rode kaart, ook wangedrag tegen een medespe ler, grensrechter, trainer of zelfs een toeschouwer is voor taan voor een arbiter aanlei ding de betrokken speler uit het veld te sturen. Eindelijk strijd in Profronde Na twee etappes, die zo snel mogelijk vergeten dienen te worden, eindigde de derde gisteren in Nieuwegein welis waar opnieuw in een massasprint (winnaar Wiebren Veenstra), maar ditmaal sprongen de vonken er vanaf startplaats Huizen af. Niet dat de mannen tot het uiterste gingen, maar in ieder geval werden nu wel serieuze aanvallen ondernomen op de leidende positie van John Ta len. Die 'aanslagen' konden verijdeld worden door de man nen van Peter Post. Niet alleen omdat Talen zelf onderweg ze ven seconden bonificatie ver gaarde, maar vooral omdat de Post-brigade zich als één ge heel achter de coureur uit Spij- kenisse opstelde. Vanaf de eerste kilometer meldde de ronde-radio demar rage na demarrage. Anderhalf uur lang sprongen links en rechts mannen de ruimte in en steeds weer gingen de Panaso nic's uit het zadel om de schade te herstellen. Good-old Hennie Kuiper had het voor het ver trek reeds voorspeld. „Jongens, dit gaat wat worden. Een ner veus ritje. Niet te lang. En met morgen (vandaag, red.) die in dividuele tijdrit voor de boeg, BREDA - Ronald Koeman kan binnenkort een aanbie ding tegemoet zien van At letico Madrid. Dat kreeg de PSV'er reeds afgelopen weekeinde te horen tijdens het Herrera-toernooi in het Spaanse La Coruna. Jesus Gil, de steenrijke voor zitter van Atletico, wil met Ro nalds vader Martin aan tafel gaan zitten bij gelegenheid van de eerste ronde van het UEFA- bekertoernooi. Atletico speelt dan tegen FC Groningen. Bij PSV zegt men niets te hebben vernomen van de be langstelling voor Koeman. LIVERPOOL (RTR) - Ian Rush voetbalt komend sei zoen weer bij zijn oude club Liverpool. De spits uit Wa les, die ruim een jaar gele den voor elf miljoen gulden naar Juventus (Turijn) ver huisde, is door Liverpool te rug gekocht. De leiding van de Engelse kampioen maakte donderdag bekend, dat Rush zich onmiddellijk bij de club voegt. De trans fersom is niet bekend ge maakt. Het vertrek van Rush maakt het voor Juventus aantrekke lijker de Deen Laudrup, in de belangstelling van PSV, aan zijn contract te houden, ook al omdat pogingen om midden velder Zavarov van Dinamo Kiev te contracteren deze week op niets zijn uitgelopen. door Rob van Deursen zullen mannen die daar niet zo sterk in zijn wat willen onder nemen". Kuiper kreeg het grootste gelijk van de wereld. Corné van Rijen van de ploeg Post: „We waren gewaar schuwd. Post had ons verteld dat het zou gebeuren. Hans- Rudi Marki, Peter Harings en ik kregen de opdracht om at tent van voren te rijden. Steeds mee te springen. En om Talen bij de tussensprints onderweg te helpen. Man, wat reden ze hard. Zeker die jongens van Superconfex probeerden van alles om het zaakje op z'n kop te zetten". Op het moment dat elf man wegsprongen, ging het sein op veilig voor het drietal vooruit geschoven pionnen van Post. Die elf (maximale voorsprong 1.05 minuut) waren Verhoeven, Mottet, Janssens, Mannaerts, Wahlqvist, LeMond, Anderson, Bennington, Tolhoek, De Rooy en Breukink. Van Rijen, die naar zijn zeggen in zijn eerste jaar bij Post heel wat aan kracht won: „Toen zaten we in eens op ons gemak, met Breu kink en De Rooy van ons er bij. Mathieu Hermans miste die slag en gaf zijn ploeg opdracht om te gaan vlammen. Dat kwam goed uit, want bij mij was het beste er al een beetje af". Mathieu Hermans kon zich wel voor z'n kop slaan. Hij ver loor gisteren 29 seconden. „Het verloop van de koers vereiste het, maar op het moment dat ik drie kilometer voor de eind streep lek reed en de hele ploeg op mij wachtte, wist ik direct dat het een verkeerd besluit was geweest. Verdomme, die gasten van Post moesten het oranje verdedigen, wij niet. Maar ja, omdat ik de eerste tussensprint won, kwam ik wat dichter bij Talen in de buurt. Dus ik waagde de gok. Stom, want de ploeg was te vermoeid om mij in die laatste meters te rug te brengen naar de groep. Weer iets geleerd". Het gevolg van de inspan ningen van de Panasonic's en de Caja Rural's was, dat het complete peloton (op Hermans en zijn mannen na dus) op de streep in Nieuwegein af daver de. Teun van Vliet over de aan loop naar de eindsprint over een kronkelende dijk: „Levens gevaarlijk. Die Sören Lilholt, die Deen, is knettergek. Die bleef maar kwakken geven. Als die dat nog een keer flikt, geef ik hem een klap voor z'n smoel". En Jean-Paul van Pop- pel, die zich tevreden moest stellen met een zevende plaats in de uitslag: „Ze gooiden me zo tegen de hekken aan. Ik moest vol in de remmen en dan ben je gezien". De coureur die gisteren het Van onze speciale verslaggever NIEUWEGEIN - Teun van Vliet staat in dubio. De coureur uit Baarle-Hertog kreeg voor volgend seizoen vanuit Italië en Spanje enkele aantrekkelijke aanbie dingen, maar Van Vliet zit contractueel tot eind 1989 aan de ploeg van Peter Post vast. Aan de ene kant zou hij Peter Post wel willen verzoeken het contract open te breken, maar aan de andere kant verwacht 'Teuntje' dat Post daar onder geen beding over wil praten. „En daarnaast heb ik het zo naar mijn zin in deze ploeg, dat het me zou spijten als ik ging vertrekken", aldus Van Vliet. Om daar veel betekenend aan toe te voegen: „Maar de centjes tellen natuurlijk ook mee. Ik kan niet tot mijn 55ste blijven fietsen". Frank Pirard wordt in oktober aan zijn neusschotten geopereerd. De Bredase prof in Belgische dienst moet die recht laten zetten, omdat hij veel last heeft van ontstekingen in de keelholte. De Amerikaan Greg LeMond was gisteren tot tweemaal toe één van de opvallendste aanvallers in de Profronde van Nederland. LeMond, die eigenlijk nog maar twee uur per dag op de fiets mag zitten: „In m'n kop is het weer in orde na die scheenbeenblessure. En in deze ronde merk ik tot m'n verbazing, dat het conditioneel met de dag beter gaat. Ik heb dan ook voor mezelf uitgemaakt, dat ik de ko mende weken nog zoveel mogelijk koersen zal rijden. Alles staat in het teken van volgend jaar. Dan wil ik weer naar de top terug". Wiebren Veenstra (links) drukt zijn voorwiel iets eerder over de eindstreep dan de Italiaan Paolo Rosola en wint in Nieu wegein de derde etappe van de Profronde van Nederland. - foto anp laatst lachte, en dan lach je het best, was Wiebren Veenstra. De 21-jarige Fries, die dit sei zoen na negen dagen zijn Tour debuut voor gezien moest hou den, kreeg de zegen van Vrouwe Fortuna. Op nog geen vijftig meter voor de finish zat hij nog ingeklemd in de kop van het voluit spurtende pelo ton. „Iemand viel stil. Ik zag niet zo snel wie het was, maar wel dat er een gaatje onstond. Daar dook ik in en ik kon die Italiaan Paola Rossola nog kloppen. Prachtig", zo kraaide Veenstra na afloop uit. Uitslag derde etappe: 1. Veenstra (Ned) 146 km. in 3.24.32 (15 sec. bon.), 2. Rosola (Ita, 10 sec. bon.), 3. Lilholt (Den, 5 sec. bon.), 4. La- vainne (Fra), 5. Cornelisse (Ned), 6. Van Poppel (Ned), 7. Arras (Bel), 8. Pedersen (Den), 9. Van Haerens (Bel), 10. Vekemans (Bel), 11. Man- ders (Ned), 12. Sergeant (Bel), 13. Dalgal (Bel), 14. Theunisse (Ned), 15. Devos (Bel), 16. Marie (Fra), 17. Dahlberg (NZe), 18. Van Vliet (Ned), 19. Mariuzzo (Ita), 20. Ste- venhaagen (Ned), 21. Pirard (Ned), 24. Tolhoek (Ned), 25. Breukink (Ned), 43. Jac van der Poel (Ned), 45. Johan van de Velde (Ned), 50. Draayer (Ned), 51. Nijdam (Ned), 53. Van Rijen (Ned), 65. Kuiper (Ned), 74. Knetemann (Ned), 86. Theo van de Velde (Ned), 88. Van Aert (Ned), 91. Rakers (Ned), 103. Kools (Ned), 112. en laatste De Keulenaer (Bel). Algemeen klassement: 1. Talen (Ned) 13.26.17, 2. Breukink (Ned) op 0.15, 3. Nijdam (Ned) z.t., 4. Marie (Fra) op 0.16, 5. Pieters (Ned) z.t., 6. Arras (Bel) op 0.18, 7. Stevenhaa- gen (Ned) op 0.21, 8. Schurer (Ned) op 0.22,9. Solleveld (Ned) op 0.23,10. Lavainne (Fra) op 0.24, 11. Hafli- cher (Zwi) op 0.25, 12. Anderson (Aus) op 0.26, 13. Verhoeven (Ned) op 0.28, 14. Lammertink (Ned) op 0.29,15. Rooks (Ned) z.t., 16. Lilholt (Den) z.t„ 17. Willems (Bel) z.t., 18. Veldscholten (Ned) op 0.30,19. Lau- ritzen (Noo) op 0.31,20. Mottet (Fra) z.t., 35. Knetemann (Ned) op 0.36,40. Van Rijen (Ned) op 0.39, 45. Kuiper (Ned) op 0.41, 47. Rakers (Ned) z.t., 48. Van Aert (Ned) op 0.42, 51. Draayer (Ned) op 0.43, 56. Tolhoek (Ned) op 0.44,59. Van Vliet (Ned) op 0.46,63. Pirard (Ned) op 0.47,68. Jac van der Poel (Ned) op 0.48, 85. Jo han van de Velde (Ned) op 1.00, 95. Theo van de Velde (Ned) op 1.51, 99. Kools (Ned) op 2.34, 112. en laatste Marki (Zwi) op 16.15. AMSTERDAM (ANP) - De financiële zorgen van het Nederlands Olympisch Co mité zijn aanzienlijk ver licht door extra steun van het Ministerie van WVC. NOC-voorzitter Henk Von- hoff maakte dat donderdag in Amsterdam bekend bij de overdracht van de Olym pische ploeg aan chef de mission Wim Cornelis. Vonhoff beklemtoonde nog eens dat het Olympisch jaar 1988 voor het comité uitzonder lijk kostbaar is. Doordat Cal gary en Seoul zo ver van huis zijn, maar ook doordat naar de Zomerspelen een ploeg wordt afgevaardigd, die kwantitatief zijn gelijke niet kent in Neder lands Olympische geschiedenis. De totale afvaardiging bestaat uit 276 leden, 154 sporters in de Olympische onderdelen, 30 bij de demonstratie-sporten, 70 coaches, trainers en begelei ders, een medische staf van vijftien mensen plus zeven mensen voor het management van de ploeg. „Topsport in Nederland", Stelde de NOC-voorzitter, „is geen eenvoudige zaak. Niet voor de atleten, die geconfron teerd zijn met strakke limieten, waarmee niet is gesjoemeld en die door sommigen als te hard zijn gekwalificeerd. Ook niet voor de bonden, die meer en meer afhankelijk zijn gewor den van de bijdragen van spon sors. Daar ligt ook de financiële basis van het NOC". De grootste van de sponsors van het Olympisch Comité, Philips, maakte bekend dat medaillewinnaars op een pre mieregeling van het bedrijf kunnen rekenen. Voor gouden medailles is dat 5000 gulden, voor zilveren 3000 en voor bronzen 1500 voor de indivi duele deelnemers. Voor de ploegsporten zal nog een schaal worden vastgesteld. Chef de mission Wim Corne lis stipte aan, dat het 'wij-ge voel' in Calgary uitstekend ge werkt heeft en zeker ook tij dens het Europees kampioen schap voetbal, waarbij het hele land zich betrokken voelde. Hij wenste de ploeg eenzelfde stemming in Seoul toe en be loofde zijn sporters de grootst mogelijke steun. „Van een sportman kan ik een hoop heb ben", was de uitspraak, waar mee hij zijn benadering ten op zichte van de ploeg nog eens extra duidelijk maakte. CINCINNATI (RTR) - Michiel Schapers is er niet in j slaagd de derde ronde van het Grand Prix-tennistoernooij; de Amerikaanse stad Cincinnati te bereiken. De NederlaJ der verloor in twee sets van de Amerikaan Brad Gilbert. Verrassender in het door de spelersvakbond georganiseerd toernooi was het verlies van de Australiër Pat Cash. ft verloor in drie reeksen van de onbekende Zuidafrikj» ~n*vöór de Zeeuwse titelstrij. Gary Muller. In de laatste set bracht een tie-break defe kwart triathlon opgedient, slissing. Mats Wilander, een andere favoriet in Cincinnai; orWijl de dames en junioref kwam eenvoudig een ronde verder. Hij versloeg de Amer;. ïieen op de achtste punb kaan Scott Davis. unnen pakken voor het kan joenschap. Bij de senioren is Floris-Jai Coole aardig op weg de opvoM er te worden van Adri Flipst; je het dit seizoen op natonas jveau zoekt en slechts enkel eren in eigen provincie in ac RHOON (ANP) - Jorn Dankaart is donderdag Nederlanjlte Koole, nog junio kampioen tennis bij de jongens tot 18 jaar geworden. 1 na leeftijd, maar met aispen Rhoon versloeg hij in de finale Richard Krajicek in tw# ad" on sets: 6-16-3. Carolien Vis behaalde in deze leeftijdscategorie de titel bj de meisjes. Zij was in de eindstrijd te sterk voor Eveto Dullens: 6-3 6-1. Voornaamste uitslagen tweede ronde: Gilbert (VSt) (Ned) 7-5 6-3, Wilander (Zwe) - Scott Davis (VSt) 6-3 6-4, (ZAf) - Cash (Aus) 5-7 6-3 7-6, Frawley (Aus) - Tsjesnokov (So\% 6-2, Gomez (Ecu) - Kroon (Zwe) 6-1 6-4, Hlasek (Zwi) - Krist®» (Ind) 3-6 6-3 6-2. ha; I Iva oor Fred Rabout SALZBURG (SID) - De vijfvoudige wereldkampioen weg ets wat drie keer in de wi races Anton Mang heeft donderdag in Salzburg met onmid- jch gelukkig voelt. De pre dellijke ingang zijn loopbaan als motorcoureur beëindigd lm De 28-jarige Westduitser maakte zijn onverwachte besluit bekend tijdens een persconferentie aan de vooravond vat In de veertien wedstrijden de strijd om de Grote Prijs van Oostenrijk op het ciruit vai raaraan hij dit zomerseizoen ASPEN (AFP) - De Nederlander Michel Zanoli is derde gt worden in de tiende etappe van de Coors Classic. Zanoli ha 28 seconden achterstand op Davis Phinney, de Amerikaai» winnaar uit de 7-Eleven-ploeg van Mike Neel. De Ier Alat McCormack werd tweede in het criterium over 96 kilomete rondom Aspen. De rode leiderstrui blijft om de schoudeit van de Canadees Alex Stieda. Uitslag tiende etappe: 1. Phinney (VSt) 96 km. in 2.22.47,2. mack (Ier) op 0.03,3. Zanoli (Ned) op 0.28,4. Urbonas (VSt), 5. Ga ther (WD1), 6. Tiford (VSt), 7. Van der Vin (Ned), 8. Rutherfo» (VSt), 9. Reiss (VSt), 10. Morales (Mex). Algemeen klassement: 1. Stieda (Can) 31.04.09,2. Phinney op 0.061 Whitesel (VS,t) op 3.41,4. Hampsten (VSt) op 3.57,5. Grewal (VStlo. 4.10, 6. Pierce (VSt) op 5.48,7. Kiefel (VSt) op 6.16, 8. Chaparro (Co op 7.11,9.0'Grady (VSt) op 7.12,10. Reiss (VSt) op 7.29. IjfEL - Het Zeeuws kar .joenschap triathlon is zM erdag 20 augustus aan zij joorlaatste wedstrijd to -jjt met de NSM-triathlo n Axel, waar naast wart en een achtste, oo' I en familietriathlon afge™ verkt wordt, je senioren en veteranen krifrl itie bij de senioren aantre lend, staat momenteel slecht ierd'e op de ranglijst. Die geef I en vertekend beeld. Dat kon Salzburg. De beslissing van Mang werd mede ingegeven door de bte sure, die hij vier weken geleden opliep in de Grote Prijs vai Joegoslavië en door het feit dat zijn hoofdsponsor nog steed: niet duidelijk heeft gemaakt of hij volgend seizoen nog dooi wil gaan. De Westduitser veroverde zijn eerste wereldtitel in li Het waren er zelfs twee, in de 250cc- en de 350cc-klasse. totaal werd Mang vijf keer wereldkampioen en viermaal Westduits titelhouder. Hij won in totaal 42 Grand Prix', waarvan 33 bij de kwartliters. LONDEN (RTR) - De tweede schaakmatch tussen de Brit ten Jonathan Speelman en Nigel Short in de kwartfinales voor het wereldkampioenschap is donderdag in Londen in remise geëindigd. De stand werd 1-1, omdat de eerste partjj woensdag ook al gelijk eindigde. In de tweede partij had Short de witte stukken. Op de 33ste zet stelde Speelman remise voor, Short accepteerde. MOSKOU (DPA) - Wereldkampioen Gari Kasparov en zijn] voorganger Anatoli Karpov zijn donderdag samen schaak-: kampioen van de Sovjetunie geworden. Beide schakers be-l haalden in 17 partijen 11,5 punten, anderhalf punt meerdai] Valeri Salov en Arthur Joesoepov. Op de laatste dag kwamen Kasparov (tegen Eingorn) Karpov (tegen Ehlveest) niet verder dan remise. SÖDERTALJE (AFP) - De Nederlandse heren-volleybal- ploeg, in volle voorbereiding op het Olympisch toernooi ii Seoul, heeft donderdag met 3-1 van Zweden gewonnen: 154 14-16,15-12,15-11. De wedstrijd werd gespeeld in Södertalje, een stad op 30ki lometer afstand van Stockholm. Er waren 453 toeschouwers eelnam, stelde hij maar liefst keer zijn persoonlijke re- jrds met de kogel en discus iherper. Het leverde hem eeuwse records op. Als A-ju- ior (volgend seizoen wordt hij inior) pakte hij zelfs het se- iorenrecord met de kogel met in afstand van vijftien meter n drie centimeter. Het bracht em op de nationale ranglijst bij de junioren met kogel op de irste plaats en op de derde ek met de discus. De progressie die hij dit sei- ien demonstreert schrijft hij ie aan de hulpvaardigheid an het Fitness Center, waar laria Hoogkamer de scepter waait en bondstrainer Douwe mit zijn tweede vader is. )ou we stippelt voor mij de lij -1 ;n uit. Twaalf keer al was ik ider zijn hoede in Papendal, arnaast geeft hij me de trai- igsschema's mee die ik uwgezet uitvoer. Drie keer de week twee uur veldtrai- g in mijn eentje, maar wel -t de schema's van Douwe in ijn zak. Wat de krachttrai- ig betreft kan het niet beter, mag hier altijd binnenlopen, :t kost me geen cent en er is ik altijd iemand present om Ine te assisteren. Die hulp heb gewoon nodig als je met ge- ichten van over de honderd lo bezig bent." Carlos Fassaert, 21 jaar en ulstenaar van het zuiverste MADRID (AFP) - Luis Suarez is donderdag benoemd W nieuwe bondscoach van Spanje. Hij is de opvolger van Mi guel Munoz, die de post van nationaal keuzeheer sinds 198 bekleedde. De wisseling van de wacht is door sportievi bronnen in Madrid bekend gemaakt. De 53-jarige Suarez was vroeger een uitstekende voetbalte Hij was de eerste Spanjaard, die een transfer verdient naar een club in het buitenland. In 1961 vertrok hij naar I» ternazionale uit Milaan. Suarez startte zijn carrière in 1 hoogste divisie in 1953. Hij stopte in 1973 op 38-jarige le tijd. Suarez heeft tot 1990 getekend bij de Spaanse bond. HAARLEM (ANP) - De Nederlandse Antillen heeft tijde» de Haarlemse Honkbalweek met 3-6 verloren van Taiwar. Raffie Josefa en Charlton Cijntje sloegen voor de Antillef homeruns. De Aziaten stelden daar twaalf honkslagen te genover. Het was het eerste duel van een best-of-three om de vierdf plaats. Vandaag en morgen ontmoeten beide teams opnieuw. CHIO van Rotterdam Springrubriek, tabel A, 1,50 me ter, na barrage: 1. Van der Schans (Ned) Valeur 0-37,33, 2. Melliger (Zwi) Elastique 0-38,56, 3. Lejeune (Bel) Nistria 0-39,94, 4. Schewe (WD1) Wilster 4-36,77, 5. Hendrix (Ned) Decision 4- 36,87, 6. Levallois (Fra) Merci d'Agon 4-42,01, 7. Romp (Ned) Express 4-44,48,8. Van der Ham (Ned) Pythagoras Z 8-42,93. internationaal springconcours voor tweetallen (estafette), ta bel C, 1,40 meter: 1. Alvarez Cervera (Spa) Ritchie en Schewe (WD1) Otto 102,56 se conden, 2. Melliger (Zwi) Feuer- ball en Guerdat (Zwi) Pybalia 103,17, 3. Thomas Fuchs (Zwi) Prinz Paradox en Markus Fuchs (Zwi) Renate's Girl 109,59, 4. Voorn (Ned) Wembley en Tops (Ned) Gladness 110,09,5. Wachtel Burnstein (VSt) Judy de la Cense en Dolan (VSt) Country 111,22, 6. Van der (Ned) Ralme Z en Van Gr (Ned) Creation 119,38. Dressuur, Intermediair U: Pen-Aubert (Ned) Olympic X 1057 punten, 2. Van Inge" (Bel) Jimmy Hoffa 1030,.3. tels-De Vries (Ned) GH 1014, 4. Lunskens (Bel) Al 1001,5. Van de Velde (Ned) valier 979, 6. Aesbacher B' Uron 975, 7. Nijenhuis (NJ Tango 959, 8. Spijker (Ned) Cj palatin 954. Internationaal springcoi.-- tabel A, 130 meter, op tij»;'| Markus Fuchs (Zwi) Push»» 66,67,2. Michael Whi taker (Gf Tees Hanauer 0-66,97,3. TV pol (VSt) Adam 0-70,14, 4.1 cur (Arg) Delicado 0-71,13. Van Paeschen (Bel) Intern)' 0-72,02, 6. Guerdat (Zwi) I ciano 0-74,19, 7. Lansink Felix 0-78,11, 8. Böcl (WD1) Lamor 0-78,25,9. Ht. (Ned) Voltaire 0-78,90, 10. cia Trevijano (Spa) 79,12. Van onze korfbalmedewerker ZAAMSLAG Ter ge legenheid van het 20- jarig bestaan houdt de korfbalvereniging Zaamslag zaterdag 20 augustus een toernooi voor senioren, junio ren, aspiranten en pu pillen. Hoewel het moeilijk was een aantal aansprekende seniorenteams te strikken -dit wegens de voorberei ding op de veldcompetitie - is het Zaamslag wel ge- lukt een paar vereni- B gingen, die normaal niet j Zeeuwse actief zijn, tot deelname te bewegen, in de seniorenpoule zijn ondergebracht: Ready'60 jat Roermond, TOGO uit Uoes, Zaamslag 1 en 2 en net Belgische Wilrijk. De indeling bij de ju- moren iS; BKC (Bres- Luctor (Terneuzen), iUGO en Zaamslag. Bij aspiranten komen in actie: Luctor, TOGO 1 en l en Zaamslag. Bij de pu- Pwen zijn vertegenwoor- tof (Kapelle)'Luc" [™r. Olympia (Wilhelmi- nadorp) en Zaamslag. Het rer"00i start om 09.30 uur de laatste wedstrijd {jcgint om 15.30 uur. Om "au een wordt een re- Tw"Wedstrijd gespeeld. Ue toegang is gratis.

de Stem | 1988 | | pagina 6