Tennisclubs werken goed samen Eugene de Maagt uitgeschakeld NATHALY TUSSEN ZEGEVIERT IN TENNISTOERNOOI SMASH tei Stefan Steijaert winnaar tennistoernooi Cadzand Zilveren speld KNVB voor Jan Vercouteren Wim Ruska imponeert ronde beker lontenisse is >p dreef gen Graauw SVRAGEiïJlrÏÏnaarW6 QaeSSenS de Titelstrijd trimmers in Vlissingen AFSTEM SPORT 2 DINSDAG 16 AUGUSTUS 1988 VIER DORPENTOERNOOI IN ZAAMSLAG EN VOGELWAARDE 'ACHT 3T.-JANSTEEN - Het door de tennisclub Smash e St.-Jansteen georganiseerde tennistoernooi le- rerde overwinningen op voor de Smash-repre- lentanten Nathaly Tijssen en Ronald van Re- nortel. DEMONSTRATIE JUDO ATTRACTIEF 6"2' de eerste ronde ïker (1 en 2 ok- nigszins gema- r dan nog geen g is gevallen, t strafschoppen genomen. Alleen zal, wanneer de a de verlenging ijk is, worden >eeld. voor de eerste n het toernooi om 1989 is: SC Ensche- NAC-Telstar, ACV irenveen, De Ba- Gendt-Wagenin- ekom-FC Gronin- uw Wit Amster- khead Eagles, DHC sse, DOS Kam- DOVO Veenen- V, Elinkwijk Eindhoven, Enter Volendam,Gel- la JC, LONGA Til- rta, NSW Nu- p-FC Twente, OW ne-BW Den nick Boys Katwijk- S, RCH Heemstede- d, Rheden-PSV, Raalte-FC Den WH Ridderkerk- Rij nsburgse Boys- r, Spakenburg- OP Oss-Veendam, ffers Groesbeek- Venray-PEC, en-De Graafschap, ervogels Spaken- ;C, WOG-Excel- xacles-FC Utrecht, ax, Emmen-Willem iond Sport-NEC. T14 iran onze tennismedewerker TERNEUZEN - De tennis verenigingen Zaamslag en Vogelvlucht zijn dit jaar de ireanisatoren van de zesde ■ditie van het zogenaamde /ier Dorpentoernooi. Dit aarlij kse toernooi is een nortieve tennisontmoeting ^ssen de verenigingen ihilten (Philippine), Hoek, (aamslag en Vogelvlucht Vogelwaarde). je formule van het toernooi iliikt nog altijd aan te slaan. >e vier verenigingen zijn in ,He categorieën volop verte- ienwoordigd en het aantal deelnemers is per vereniging dan ook nagenoeg gelijkelijk verdeeld. In totaal zijn er 176 deelnemers en dat is volgens woordvoerder Eddy de Bock van Zaamslag een evenaring van het record van vorig jaar. "Vorig jaar hadden Hoek en Philippine een recordaantal deelnemers en dat aantal wordt dit jaar geëvenaard. Ik denk dat er voor de toekomst zelfs nog groei inzit," aldus De Bock, die tevens deel uitmaakt van de technische commissie van Zaamslag. Voor Zaamslag betekent de organisatie dit jaar een nieuwe uitdaging. De vereniging vierde onlangs het 20-jarig be staan, maar in Zaamslag vindt men het bovendien prettig de gasten te kunnen verwelkomen op de twee nieuwe gravelba- nen. Het gezelligheidskarakter van het toernooi is onmiskenb- baar, maar het sportieve ele ment ontbreekt zeker niet. De enkelspelen worden ver deeld in een categorie voor C- en D-spelers en een categorie voor D- en E-spelers, dit ter beoordeling van de wedstrijd- commissie. De enkelspelen worden gespeeld in poules van vier. Het wekt geen verwonde ring dat de winnaar van vorig jaar, Vogelvlucht-speler Reg gie Lambert, een eerste plaats kreeg toegewezen. Hij won vo rig jaar de finale van Koert van den Akker, die overigens dit jaar niet deelneemt. Han Mattijssen werd als tweede ge plaatst, terwijl Patrick Vonk en Riny Kort de eerstvolgende favorieten zijn. Andere poule- hoofden zijn Paul Cortvriendt, Cor DeijJoop van der Griek en Hans van den Akker. Bij de dames voeren Anne- marie Robesin en de winnares van vorig jaar, Danielle de Schepper, de beide poules aan. Het toernooi begint donderdag 18 augustus en de finales wor den zondag 28 augustus ge speeld. Alle partijen worden gespeeld op de banen van Zaamslag en Vogelvlucht OVERIGE PLAATSINGEN HE-DE: 1. Jan van Dam, 2. Tiny Vogels, 3. Kees van Halst, 4. Pieter Bax. DE-DE: 1. Georgette de Vries, 2. Tilly de Kort, 3. Loes Heijboer, 4. Anneke de Jonge. HD: 1. Lambert/Vonk, 2. Matthijs- sen/Cortvriendt. GD: 1. De Schepper/Lambert, 2. Vervaet/Van den Akker. DD: 1. Robesin/Robesin, 2. De Vries/Vervaet. Succes voor Yan Remortel en waar gemaakt. De laat in de finale van era met 3-1 van Aüe- rste verlenging, de twintigste minuut le verlenging niet ge- ildoverwicht en twee van Koeman) duurde ckx voor de gelijkma- Van weekeinde in La Co-1 Van onze sportmedewerker an zijn befaamde af- van de eerste verlen- sliste Vanenburg vieil schitterend genomen) vatie voor. ïdje Ted Adcock, die zon door bij atletiekwedlj ence Griffith voor de! e houden, heeft het bij ;had. Zijn moeder, eent zeer ontdaan door de ts van. Hij is normaal er in huis woont, klom in Gateshead over de handtekening. De we- oor de race, zei dat hij st komen. Adcock, mee ilindende kleding van| e arm en wekte de in- aten. De Amerikaanse) tdaan te zijn door het assic in de Coors Classic, een in Sparks, leverde Roland Gunther. groepje van vier ren en de Colombiaan "Wil- iur Robert van der Vin die eerder op de dag le Amerikaan Andre* Gunther een nieuw tri- 52 kilometer in 1 uur, 3. Pulido (Col), 4. Mc» nac (Vst), 7. Van der yi« iscoli (Ita) allen zelfde til' ninuten en 14 seconden, 21 impsten ((Vst) 3.57, 5. Gre-I ce (Vst) 5.48, 8. Kiefel (Vsfll] /st) 7.12. de eerste ronde van de|| ren over aanwinst Jol®! van FC Utrecht naar «I lagochtend goedgekeuWl ng officieel werd ge®] elgerechtigd in de c ;er Vitoria Guimaraes joor Kees Hamelink iichel Verberkmoes en Loes Asselman boekten over winningen in de D-categorie. De Belg David Hans werd [e verwachte winnaar in de B-categorie bij de heren. De finale bij de dames-C werd een anti-climax. Niets ten na dele van de kracht van winna res Nathaly Tijssen, maar het slotduel tegen Chantal Baecke legde nu eenmaal de waarheid bloot. In Zeeland beschikt men over een sterke C-top en dat benadrukte Tij ssen met haar 6- 0, 6-0-zege op Chantal Baecke. Het gold dan ook nauwelijks als een excuus dat Baecke de partij tegen Anita van Broeck nog in de benen had. In een moeizame partij over drie sets had zij de overwinning gepakt. In de finale was het krachts verschil onmiskenbaar en bij dat gegeven scheen Baecke zich al bij voorbaat neer te leggen. Hetzelfde gold in feite ook voor de C-finale bij de heren, waarin Smash-speler Ronald van Remortel een sterke in druk maakte. Nadat hij zich in de halve finale had ontdaan van Tim van Veldhoven met 6- 3, 6-2, plaatste Jeroen Ver stoeten zich eveneens voor de finale met zijn 6-4, 6-4-over- winning op de Westduitser Thorsten Kohier. De confron tatie tussen beide spelers werd een finale op hoog niveau. Van Remortel beheerste de partij, zodanig dat hij zijn tegenstan der van het begin af aan onder druk zette. Het resulteerde in een ruime 6-1,6-1-overwinning voor de op eigen terrein spe lende favoriet. In de D-categorie bij de he ren was er weer een eindzege weggelegd voor Terneuzenaar Michel Verberkmoes. De sterk spelende Patrick Vonk uit Vo- "ERNEUZEN-'Ook afgelo- ien zondag werden er ver- chillende vriendschappe- ijke voetbalwedstrijden ge- jeeld. Opvallend was de iiime 6-0-zege van Honte- dsse tegen Graauw en de nappe 3-2-winst van Corn bys tegen Vogelwaarde. Ronald, van Remortel, finalist in het herenenkel- en dubbelspel in de C-categorie en halve finalist in het herenenkelspel in de B-categorie in actie tijdens het toernooi van Smash in - FOTOWIM KOOYMAN. IONTENISSE-GRAAUW 6-0 Hontenisse was de gehele redstrijd sterker en Graauw ion daar eigenlijk weinig te- inover stellen. Het enige ge vaarlijke wapenfeit van iraauw was kort na rust toen de lat geraakt werd. Honte- ;se had in de eerste helft tot 'ie keer toe het houtwerk ge- lakt via Ron de Mol, Sjef Pau- rels en Arti de Nijs. De thuis- loeg had echter ook gescoord die periode via Sjef Pauwels nand die zichzelf op de en Martin Voet. In de tweede het laatste woord nog| helft hetzelfde spelbeeld. Een Tker Hontenisse dat uitliep ear 6-0 door treffers van Mar- Voet, Harry Kint, Ad van de ij ssen en Job Zwegers., [OOFDPLAAT 2-SLUIS 1-1 - ioofdplaat 2 was de betere loeg en kreeg diverse sco- igskansen, maar net zoals :t standaardteam van Hoofd- aat, wisten ook de reserves et die kansen geen raad. aardoor kon het gebeuren dat oofdplaat 2 zelfs op achter and kwam. Kort voor rust irzilverde Michel Coppens oor Sluis een strafschop. In de veede helft werd de stand chtgetrokken door Rudie nomas, die een individuele :tie fraai afrondde. ERHOLE-STEEN 2 3-2 - TEEN was de beste ploeg, had rijwel constant een licht veld- 'erwachit, maar het was Ter- ile dat met de winst ging lo in. De counters van de thuis- loeg hielden zeker zoveel ge- nar in als het overwicht van ~IEN 2. De bezoekers kwa- n via Danny van Gassen nog 1 op voorsprong, maar voor ®e pauze stond Terhole aan de litieve kant van de score 'r treffers van Peter Dobbe lt en Kees van Gink. In de 'eede helft scoorde Paul Ma- a uit een counter 3-1. Daar- was de strijd beslist, al het nog even spannend m opnieuw Danny van Gas- M 3-2 scoorde. BOÏS-VOGEL- CM - W™*1® 3-2 - Een knappe CIV Ifnstnjd van Corn Boys, dat -"Wgoed voetbalde. In het veld uepen de ploegen elkaar g, maar Corn Boys was yaarlijker. Pascal van der lot opende de score voor de sclub. Na de pauze kwam ir" Boys zelfs op 2-0 via •ky Hamerlinck, voordat Vo laarde aansluiting kreeg 'r Johnny Vette. Ruim hal- ege die tweede helft ir'vv opn'euw Pascal van i "het, na een fraaie aanval «etet door Alex van de Vij- i ib' j Kort voor tijd ver- ■DENBURG-FC KLEIT 2- «n goed voetballend Aar- St.-Jansteen. gelwaarde werd door hem weggespeeld in de halve finale: 6-0, 6-1. Een resultaat waar door Verberkmoes zich plaatste voor de eindstrijd. Onderin het schema werd de als tweede ge plaatste Stefan Buijsse verras send uitgeschakeld door Reggie van de Berg. Deze won met 7-6, 6-1. Het finaleduel werd een te- genslag voor de winnaar van het toernooi in Axel, Reggie van de Berg. Verberkmoes had dan ook het beste van het spel en won met 6-2,6-2. „Ik heb lekker gespeeld en ontweek niet bewust zijn back hand. Ik had wel veel moge lijkheden om naar het net te komen," vond Verberkmoes. Van de Berg had ook zijn visie op het spel: „Dat kwam omdat ik de ballen steeds half-court sloeg. Ik kreeg ze niet diep. Daardoor had hij de kans op te lopen naar het net, maar dan neemt niet weg dat hij gewoon sterker was," aldus het com mentaar van Van de Berg. Loes Asselman uit Klooster- zande was niet geplaatst in de D-categorie. Toch drukte zij een stempel op het toernooi door in de finale de Terneu- zense Danielle van Zweeden met ruime 6-1, 6-3-cijfers te verslaan. In de halve finale had zij met 7-5,6-0 Chantal de Dijc- ker verslagen, terwijl Van Zweeden zich voor de finale had geplaatst via een 6-2, 6-3- overwinning op Nancy Cot- manS' UITSLAGEN HE-B: halve finales: David Hans- Mark Albers 6-2, 6-0, Nicolai Be- denbecker-Ronald van Remortel 6-7, 6-2, 6-2. Finale: Hans-Beden- becker 7-5,6-2. HE-C: halve finales: Ronald van Remortel-Tim van Veldhoven 6-3, 6-2, Jeroen Verstraeten-Thorsten Kohier 6-4, 6-4. Finale: Van Re mortel-Verstraeten 6-1,6-1. DE-C: finale: Nathaly Tijssen- Chantal Baecke 6-0,6-0. HE-Dl: halve finales: Michel Ver- berkmoes-Patrick Vonk 6-0, 6-1, Reggie van de Berg-Stefan Buijsse 7-6, 6-1. Finale: Verberkmoes-Van de Berg 6-2,6-2. DE-D: finale: Loes Asselman-Da- nielle van Zweeden 6-1,6-3. DE-E: finale: Ellen Aper-Miek Ke gels 6-4,6-1. HE-E: finale: Bart Bouwens- Marco van Avermaete 6-3,6-7,6-4. HD-C: finale: Van Remortel/Van Kampen-Köhler/Bedenbecker 3-6, 6-4,6-4. HD-D: finale: D'Hont/Verberk- moes-Van de Berg/Van de Berg 6- 1,3-6,6-1. DD-D: finale: Danckaert/Van Landeghem-Asselman/Mast 7-6, 6-2. GD-D: finale: Danckaert/De Smet-De Moor/Van Puymbroeck 6-1,6-0. GD-E: finale: Aper/Aper-Silver- mans/Noens 6-1,6-3. Van onze sportmedewerker VLISSINGEN - Op en rondom de Boulevard in Vlissingen zullen wielren ners, die aangesloten zijn bij de stichting Trimbelan- gen Midden-Zeeland, op za terdag 20 augustus strijden om het Zeeuws kampioen schap. Het programma wordt om twaalf uur geopend door de ve teranen, die 40 kilometer moe ten afleggen. Kanshebbers voor de titel zijn onder andere de Zeeuwen Eddy van der Weele, Joop Smet en Jan Filius. Ook de Brabanders Cees van der Horst en Jacky de Goede beho ren tot de favorieten. Om 13.15 uur zijn de C-ren- ners aan de beurt. Zij krijgen eveneens 40 kilometer voor de wielen. Jaap en Leon West- stote behoren in deze catego rie tot de vele kanshebbers. In de B-categorie, die om 14.30 uur van start gaat voor een afstand van 50 kilometer, kunnen Johan de Punder, Ton Verhuist en Daaf van der Vliet hoge ogen gooien. Als 'tussen doortje' vertrekt om 15.45 uur een aantal plaatselijke renners, die niet zijn aangesloten bij de stichting TMZ. Het laatste startschot klinkt om 16.30 uur voor de A-renners met in hun midden als promi nenten Rob Meijer, Jan van 't Westende en Wim Hoondert. Na 70 kilometer kan bij deze categorie de balans worden op gemaakt. Organisator van dit trimspektakel is Frans Was- sink. ■lpunten van Brands, ^i] i, Wijnstekers, Van Ge®J| :rafschop) en Lokhoff- T Duwers: 3175. :uwijk (vierde klasse )-Den Haag 1-8 (1-3). 1 Haag scoorden Le"115/; ïtberg (2), De Roode, Sd» Is en Danen. 79-Neerlandia (tweede» 3-0 (2-0). Doelpunten: K°f\ tl (2), Van der Wiel. ouwers: 500. 83.747 deelnemers die ieder 5,00' cijfers: 2 winnaars Vijf cijfers: 5 s Vier cijfers: 26 deelnemers M 250 deelnemers Twee cijfers: was niet minder dan derdeklasser uit de Belgi- e Provinciale competitie. Na «-u-ruststand kwamen de «kers wel met 0-2 voor, t, Sjaak Tellier (uit een Jschop) en Eric de Rijcke in,.. r? ?e stand in evenwicht. ™teco was aan Aarden- S-zijde de uitblinker. Door Kees Hamelink CADZAND - Het zevende badgas ten-tennistoernooi te Cadzand le verde een overwinning op voor Oostburger Stefan Steijaert in de C-categorie en in de D-categorie ging de eindzege naar Aardenbur ger Jo Raedte. Dit waren de enige Zeeuws-Vlaamse succesen in het sterk bezette tennistoernooi te Cadzand, waarin de badgasten een overheersende rol speelden. Voor Groedenaar Tony Seen verliep het toernooi wel erg voorspoedig. Hij bereikte in de C-categorie bij de heren de finale zonder een partij volledig uit te spelen. In de eerste ronde kreeg hij een walk-over tegen de als tweede ge plaatste John Sistermans, want deze achtte het niet verantwoord te spelen op de harde banen met zijn blessure. Daarna tod Seen tegen Gordian Wes- sels aan. Na een 6-0-zege in de eerste set en een 1-0-voorsprong in de tweede gaf zijn tegenstander het op. Maagklachten waren daar de oorzaak van. Seen werd hierdoor halve finalist en Arnhemmer Marcel Beekman was zijn tegenstander, nadat deze met 6-4, 6-0 had gewonnen van Jo Raedts. Ook deze partij verliep niet reglementair. Met 6-3 schreef Seen de eerste set op zijn naam om daarna met 3-6 de tweede te verliezen. In de derde set bouwde hij een 3-1-voorsprong op en dat was het moment dat zijn tegen stander opgaf vanwege het feit dat een bal op de baan er de oorzaak van was dat hüj een enkelblessure opliep. Seen belandde in de finale, waarin hij de te genstander werd van Oostburger Ste fan Steijaert. Dat duel was een spel van kat en muis. Steijaert was duidelijk de sterk ste en Seen was niet bij machte zijn te genstander in moeilijkheden te bren gen. Steijaert maakte het karwei af met 6-0 en 6-3. In de halve finale had hij met 6-0 en 6-1 van Knapper gewon nen. De hard-court-banen van het Cadzandse tennispark waren voor Steijaert geen enkel probleem. „Ik mag er graag op spelen. Liever dan op gravel. Volgende week speel ik in het Braakmantoernooi en daar liggen ook Het complete deelnemersveld van het Cadzandse tennistoernooi bijeen. dergelijke banen. Ik voel me er prima op thuis," was zijn commentaar. Na zijn toernooiwinst in Sluis en Aardenburg was het ook deze keer Aardenburger Jo Raedts die het D- toernooi op zijn naam schreef. Hij had zich geplaatst voor de finale na een ruime 6-1, 6-3-overwiining tegen Ben Molenbeek, terwijl de West-Duitser Peter Wissing finalist werd na een drie sets-zege op Freek Schols: 3-6,6-2, 6-4. Twee keer service-verlies leidde in het finaleduel voor Jo Raedts tot twee verliespunten. Ook in de tweede set startte hij met service-verlies, maar wist uiteindelijk op eigen service een 5-4-voorsprong op te bouwen. Zijn tegenstander dwong hem tot een tie break, die door Raedts met 7-4 werd gewonnen. Wat Berry Opperhuizen in het Een- hoorntoernooi te Oostburg niet lukte, lukte hem in Cadzand wel. Hij won de B-finale, deze keer van Rogier Hout vast uit het Limburgse Schinnen met 6-1, 6-2, nadat hij in de halve finale had afgerekend met Guido Leurink (6- 3,6-1). Houtvast had in de halve finale in drie sets gewonnen van Koen van der Woude met 0-6, 6-2, 6-4. Caroline Stok uit Tilburg boekte haar derde Zeeuwse overwinning. Na Animo en Oostburg won zij nu ook te Cadzand. Mirjam van Tillaar uit Geldrop bleek in de finale niet tegen haar opgewas sen: (7-6,6-0. UITSLAGEN FINALES HE-B: Berry Opperhuizen-Rogier Hout vast 6-1,6-2. - FOTO WIM KOOYMAN. DE-B: Caroline Stok-Mirjam van de Til laar 7-6,6-0. HE-C: Stetan Steijaert-Tony Seen 6-0,6-3. DE-C: Anoek van der Zweep-Annemieke Brouwers 6-3, 3-6, 4-3 (opgave door Brou wers). HE-D: Jo Raedts-Peter Wissing 6-2,7-6. DE-D: Imke Giesbers-Leandra Knobben 6-4,6-4. HD-B: Van der Woude/Willems-Leu- rink/Stuger 6-2,6-2. GD-B: Van Tillaar/Van der Woude-Stok/ Thiers 7-6,6-2. HD-C: Jetten/Knapper-Biith/Friedrich 6- 3,6-2. DD-C: Schmidt/Rijk-Brouwers/Giesbers 6-4,4-6,6-3. GD-C: Bouwhuis/Gelevert-Van Keulen/ Seen 6-1,6-2. HD-D: Römer/Molenbeek-Derrez/Schols 6-2,6-4. DD-D: Den Haan/Roelofs-Trapman/Ver- meire 6-2,6-7,6-3. GD-D: Giesbers/De Vries-Lison/Lison 7-6, 6-4. Kees Blomaard, voorzitter van de KNVB afdeling Zeeland (links) tijdens de uitreiking van de zilveren speld van de KNVB aan consul Jan Vercouteren. FOTO WIM KOOYMAN. Van onze sportmedewerker AXEL - Jan Vercoute ren heeft voor het ruim twintig jaar uitoefenen van zijn functie als con sul bij de voetbalclubs Axel en AZW de zilve ren KNVB-speld gekre gen. Een kleinood dat hij door afdelingsvoorzitter Cees Blomaard kreeg opgespeld. „Consuls zijn mensen die werken als een ander nog op een oor ligt. Zij gaan dan namelijk het veld inspecte ren en bekijken of er al of niet gespeeld kan worden. Een beslissing die soms moeilijk ligt, omdat een consul neutraal behoort te zijn," aldus Blomaard. Na mens de voetbalclubs Axel en AZW overhandigde Axel-voorzitter Willy van Gremberghe de jubilaris een cadeaubon en bloemen. „Als 61-jarige heb je nog negen jaar te gaan. Ik hoop dat je die jaren vol zal ma ken," aldus Van Gremberg he. Vercouteren sloot zich daarbij aan. De Axel-voorzitter kreeg eveneens een aandenken van de KNVB afdeling Zee land. Cees Blomaard had een klok meegebracht voor de verbouwde kantine. „Zeist heeft voor dergelijke festiviteiten niets, wij heb ben dat wel," opperde hij, waarna hij de zelfwerk zaamheid van de voetbal vereniging Axel roemde. „Axel is een stabiele ver eniging, die drommels goed weet welke sociale functie het in de gemeenschap ver vult Het gaat goed met Axel," zei hij. Dit viel even eens op te maken uit de op komst tijdens deze open dag. Een kijkdag, bezocht door veel oudgedienden en actieve Axelaars, waarin de verbouwde kantine cen traal stond. Van onze sportmedewerker BRESKENS - Zondagmiddag drie uur. De judoclub Bres- kens legt de judomatten uit op een zonovergoten Spuiplein. Een half uur later wandelt de imponerende judoka Wim Ruska, getooid in trainingspak met een handdoek rond zijn nek, tussen de kermisvierders door. Zijn doel: een judo show ten beste geven. Een stuk promotie voor de sport waarin hij op de geïmproviseerde dojo ten volle slaagt. Deze succesvolle judo-attractie helemaal op naam van de tweevoudig Olympisch- en we reldkampioen en 10-voudig Europees kampioen Wim Ruska schrijven, zou afbreuk doen aan de inbreng van een man als zesde dan-drager Staf de Moor en speaker Blaas Schroevers. Want evenals ze vende dan-drager Ruska, droe gen zij meer dan hun steentje bij om het de duizend bezoe kers naar de zin te maken. Kij kers die na de opwarm-tech- nieken, been-, heup-, schouder en armworpen voorgeschoteld kregen. De Hirano Kato-tech- nieken (logische reacties op de actie van de tegenstander) volgden daarna met daarop aansluitend de Geashi Waza- technieken (overnamen). Het oefenen van de houdgre pen sloot de rij technische hoogstandjes. Technische ver mogens die hier en daar nogal eens bij de dertig regionale ju doka's ontbraken. Menig inge zette worp werd dan ook via een geheel eigen interpretatie uigevoerd. Het gevolg, geboor tes van 'nieuwe' worpen, hila riteit alom en verbaasde judo- ka-blikken. Ook stomverbaasd, en tegelijk dolgelukkig was het super lichtgewicht van de ju doclub Breskens, Jeffrey de Boer, toen deze zijn honderd kilogram zwaarder wegende opponent Ruska in en vrije wedstrijd 'Breskens-in-vogel vlucht' liet zien. Een staaltje judosport-promotie die deze demonstratie voor de kleine De Boer onvergetelijk maakte. En niet voor hem alleen. Het be wijs daartoe leverde het le gertje fotografen dat de judo- mat omzoomde. Judo-enthou siasten die niets liever wilden dan samen met de gewillig po serende 'beer' Ruska voor eeu wig op de gevoelige plaat vast gelegd te worden. Voor hen werd het zodoende een onver getelijke dag. Woorden waarbij judoclub Breskens-voorzitter en gastheer Bram Heyboer zich aansloot. Van onze tennismedewerker TERNEUZEN - In de open Braakmanweek, het door ADOR-Sport georganiseerde tennistoernooi, sneuvelde op de tweede wedstrijddag reeds een geplaatste speler. In de D-l-categorie bij de he ren werd de als nummer 5/6 geplaatste Eugene de Maagt door de 13-jarige Richard Ha melink met 6-4, 6-0 uitgescha keld. Hamelink plaatste zich op dit schema als eerste voor de kwartfinale waarin hij de te genstander wordt van de win naar van de partij tussen Paul Cortvriendt en Peter Verde- gem. Wim Nijsse uit Biervliet won in de eerste ronde van Arjan Vos met 6-4, 6-3, terwijl Guus Picavet een zwaar bevochten zege behaalde op Kees Kom- mers met 6-4,3-6,6-4. Boven in het schema ver sloeg Olaf Burgers met duide lijke 6-0, 6-0 cijfers Hans v.d. Sloot. Guido de Rechter en ook Wim Wuijts kwamen de eerste ronde zonder kleerscheuren door. De Rechter won met 7-5, 6-3 van Michael van Jole en Wuijts versloeg Ab Louwerse met 6-2, 6-1. In de D-2-categorie moest Frank de Ridder alle registers opentrekken om Jan Steijaert van zich af te schudden: 3-6, 7- 5,6-4. Ook Peter Verdegem had drie sets nodig tegen Huib v.d. Akker: 3-6, 6-0, 6-1. Lesly Lip jes uit Terneuzen opende de poulewedstrijden bij de dames- C. Zij won met 6-1, 7-6 van Sa bine de Ridder. Uitslagen Dames enkel C: Lesly Lipjes-Sa- bine de Ridder 6-1,7-6. Heren enkel D-l eerste ronde: Guido de Rechter-Michael van Jole 7-5, 6-3. Wim Wuijts-Ab Lou werse 6-2, 6-1. Olaf Bugers-Hans v.d. Sloot 6-0,6-0. Peter Verdegem- Sjaak Beun 6-0, 6-3. Richard Ha- melink-Adrie Snoeren 6-1, 6-1. Guus Picavet-Kees Kommers 6-4, 3-6,6-4. Wim Nijsse-Arjan Vos 6-4, 6-3. Tweede ronde: Richard Hamelink- Eugene de Maagt 6-4,6-0. Heren enkel D-2 eerste ronde: Ma rio Simonse-Geert-Jan Verduijn 6-1, 6-0, Christan Vos-Michael van Jole 6-4,7-5. Peter Verdegem-Huib v.d. Akker 3-6, 6-0, 6-1. Boris van Waterschoot-Joop Carels 6-2, 6-0, Sjaak Beun-Michiel Fassaert 6-4, 6-1. Dames enkel D: Emmy Blackman- Marieke v.d. Vijver 3-6, 6-3, 7-5. Nicolien Groosman-L. Megens 6-3,

de Stem | 1988 | | pagina 7