ige n ;um SAMENWERKING MET BEJAARDENTEHUIS ST.-ANTONIUS Dagverzorgin we Hoeve Grote drukte bij rally Aardenburg Erg druk toeristisch weekend Aardenburg Twintigste braderie Hulst met jazzmuziek De nieuwe Suzuki Alto moetje even voelen. Hl' i i Tl DE STEM POLITIERAPPORT PLAATSELIJK NIEUWS ïjaarden- schieting pEftTEM VAN ZEELAND 2 DINSDAG 16 AUGUSTUS 1988 iINGEN HULST HONTENISSE - In sa menwerking met huize St.-Antonius in Kloosterzande begint De Blaauwe Hoeve in Hulst 20 september met dagverzorging voor ouderen. OLDTIMERS RIJDEN KIKKERRALLY Advertentie-exploitatie Kop-staart botsing bij Kuitaart Met paard en koets door St.-Niklaas Vernieling Diefstal Schade Aanrijding Bolling Hengstdijk Clinge Graauw Hulst Kieldrecht Inwoner Nieuw- Namen loopt de Dodentocht Yeel Belgen deden dagje noorderburen Al 2 sdag 16/8 in café. I Qlenhof te Klooster. Aanvang 13.30 uur" ■port, St. Jansteen kaarting |g 16 aug., aanv liur, gratis verloting. 122 bt 71 lat 71 Beatrixstraat 66 |öat 71 Ir. Beatrixstraat 66 braat 71 Itraat 71 Istraat 71 Istraat 71 iaat 3 nstraat 71 instraat 71 enstraat 71 Van onze verslaggever De provincie heeft voor de gemeenten Hulst en Hontenisse 31.000 gulden be schikbaar gesteld om acht mensen op dinsdag en donderdag overdag een plaats te bieden in De Blaauwe Hoeve. De deelnemers aan het project moeten zelf negen gulden per dag bijdragen, en als ze zelf voor ver voer naar het verzorgingstehuis zorgen kost een dag 6,50. De dagverzorging beoogt ouderen zo lang lang mogelijk zelfstandig te laten wonen. In het te huis kunnen ze van hulp gebruik maken, die ze thuis niet kunnen krijgen. Het gaat voorname lijk om sociale en psychische begeleiding. Oude ren zijn in sommige gevallen eenzaam of hebben moeite met het verwerken van de dood van hun partner. In De Blaauwe Hoeve krijgen ze dan tij delijk opvang die hen kan helpen. „Maar de groep kan straks ook bestaan uit mensen die nu op de wachtlijst voor het verzor gingstehuis staan", zegt algemeen directeur W. van Vegchel. „Dat is namelijk veel te klein. Er zijn 157 bedden waarvoor een wachtlijst van ruim zeventig mensen bestaat. Meer dan dertig daarvan zouden bij wijze van spreken morgen in het verzorgingstehuis een plaats moeten krijgen, maar dat gaat niet. De dagverzorging biedt een oplossing, maar met acht plaatsen is er natuur lijk sprake van de bekende druppel op de gloeiende plaat". Iedere oudere in Hulst of Hontenisse kan in principe in aanmerking komen voor de dagver zorging, Ze kunnen zichzelf opgeven, maar dat kan ook gebeuren door bijvoorbeeld een arts of een familielid. De indicatiecommissie bekijkt dan wie van de kandidaten uiteindelijk een plaats krijgt. St.-Antonius in Kloosterzande wilde eigenlijk zelf dagverzorging opzetten, maar zit nu midden in een renovatie. Vandaar dat bejaarden uit Hontenisse nu in Hulst terecht kunnen. Door de samenwerking voldoen beide tehuizen boven dien aan de eis van de provincie dat een tehuis met dagverzorging minimaal een gebied met 3500 ouderen moet bestrijken. Van Vegchel weet nog niet hoe het straks gaat als St.-Antonius klaar is. „Dan zullen we opnieuw rond de tafel moeten gaan zitten", stelt hij. De Blaauwe Hoeve heeft ook een tijdje moeten wachten op de dagverzorging. Van Vegchel: „Een paar jaar terug was er een proef op de Be- velanden. Daarna kreeg Zeeland van het Rijk geld om op zestien plaatsen met dagverzorging te beginnen. We hebben toen meteen gereageerd. Wel zaten we toen zelf met een renovatie te kij ken. we vroegen de provincie ons in de gelegen heid te stellen mee te doen als die achter de rug was". De ouderen die straks meedoen kunnen reke nen op deskundige verzorging. De Blaauwe Hoeve maakt een activiteitenbegeleider vrij voor de groep en bovendien doen er vrijwilligers mee. De groep kan bijvoorbeeld ook gebruik maken van de fysiotherapeut van het tehuis. I. de Bak ker, medisch adviseur van het verzorgingste huis, houdt een oogje in het zeil. Mevrouw J. van Broeck, algemeen directrice van het verzorgingstehuis: „De dagverzorging voldoet duidelijk aan een behoefte. De mensen willen het liefste zo lang mogelijk thuisblijven. Dit is een mooie tussenoplossing die de mensen hun zelfstandigheid laat behouden". AARDENBURG - Het geronk van oude motoren gonsde het afgelopen weekeind geruime tijd door de Aarden- burgse straten, waar voor de vijfde maal de Kikkerrally voor oldtimers werd gehouden. Meer dan veertig oude moto ren, gemaakt in de periode tus sen 1928 en 1960, namen deel aan het Concour d'Elegance, de presentatie aan het publiek, op het Kaaiplein. Loco-burgemeester J. de Ridder gaf het publiek, dat in grote getallen was komen kij ken, de nodige informatie over motoren en de bestuurders. Die motor-fanaten hadden zich voor de gelegenheid in ouderwetse motorkledij ge huld. Er waren opvallend veel motoren te zien uit de jaren '30 en '50. De Kikkerrally zelf, een rit over 78 kilometer, werd gewon nen door de oud-Aardenburger F. Bovendeur op een Puch uit 1956. Hij finiste met veertien strafpunten. De eerste vrouw die de eindstreep passeerde was L. de Nooyer uit Oost-Sou burg met een Gillet Comfort uit 1931. Zij had 22 strafpunten opgelopen, evenveel als num mer twee bij de heren, de Belg Danny Penet uit Mechelen. Als derde finiste H. van Kuyck uit Vlissingen op een BMW uit 1952 met 23 strafpunten. P. de Nooyer uit Oost-Souburg haalde met zijn Terrot uit 1933 de eindstreep met 24 strafpun ten, goed voor een vierde plaats. De Aardenburgse loco De Ridder, die meereed op een NSU Fox uit '53 eindigde met 36 strafpunten op een achtste plaats. De Oostendenaar M. de Grij ze, die de tocht maakte geheel in jaren '30 tenue ontving de gouden medaille van de stad Aardenburg. T. Dijs uit de zelfde Vlaamse stad kreeg uit handen van wethouder A. Key- mel- Cambier de pechprijs uit gereikt. Zijn motor was vlak voor de rondrit door de Kik- kerstad in brand geschoten. AARDENBURG - Aardenburg heeft een erg druk toeris tisch weekeinde achter de rug. Vrijdagavond werd op het Kaaiplein voor de derde maal een avondmarkt gehouden waarbij de deelname vanuit de Belgische gemeente Puurs opviel. Verder waren er zo'n dertig kramen geplaatst. Terwijl de Space Band uit Kalsfort Puurs en de Boerenkapel de Blao- suuln uit Aardenburg voor de muziek zorgden kon men zijn inkopen doen of het werk van kunstschilders en portretteke naars bewonderen. Burgemeester E. Jongmans opende de avondmarkt die tot stand was gekomen dankszij de samenwerking tussen de plaat selijke ondernemers. Jongmans zinspeelde in zijn openings woord op het tv-programma 'Ontdek je plekje', waarbij Aardenburg vorige week tot tweemaal toe in de kijker stond. Zeer velen, naar schat ting zo'n tachtig procent van de circa 3000 bezoekers van de avondmarkt waren toeristen, hadden Aardenburg blijkbaar ontdekt. Zondag vonden tussen 12.00 en 16.00 uur de stadswandelin gen plaats die georganiseerd waren door de Avro, het ge meentebestuur van Aarden- burg en de plaatselijke VW. Enige honderden belangstel lenden kwamen naar Aarden burg en bekeken de mooie plekjes en monumenten die men eerder de afgelopen week op tv al had kunnen zien. Het feit dat de wandeling bij het gemeentemuseum van start ging leverde ook het museum vele tientallen bezoekers extra op. Grote belangstelling kregen de opgravingen in het bestem mingsplan Ouwe Stad te Aar denburg, waar B. Oele van de rijksdienst voor het oudheid kundig bodemonderzoek uit Amersfoort de gasten rond leidde en uitleg gaf over de op gravingen en de Aardenburgse historie. Ook hier waren tien tallen mensen aanwezig in hoofdzaak toeristen. Op een be paald ogenblik werden op het opgravingsterrein 88 bezoekers geteld. Namens de Oost-Zeeuws-Vlaamse parochies krijgen de drie pastores elk een bijbel aangeboden. Van onze correspondent HONTENISSE - In de pa rochiekerk van de H. Cor nelius te Lamswaarde werd gisteravond een dienst gehouden waarbij het pastorale team voor de zeven Hontenisser paro chies aan de bevolking werd voorgesteld. Enkele honderden belangstellen den waren daarvoor naar de kerk gekomen. Tot de aanwezigen behoor den de bisschop van Breda, mgr. Ernst en vele vertegen woordigers van kerkelijke en wereldlijke instellingen. De dienst werd geleid door de deken J. Aarts met mede werking van de leden van het pastorale team, de pastores J. ter Braak, A. Bun en F. Leij- graaf. Zij zullen tesamen de parochiële taken waarnemen in Oost-Zeeuwsch-Vlaande- ren kring Noord. Deze kring omvat de parochies van de H. Cornelius uit Lamswaarde, de H. Gerardus Majella uit Terhole, de H. Martinus uit Kloosterzande, de H. Willi- brordus uit Ossenisse, de H. Catharina uit Hengstdijk en de parochies van de H. Ge- rulphus en de H. Petrus en Paulus uit Vogelwaarde. Als symbool van deze kring werden zeven kaarsen aangestoken door zeven ver tegenwoordigers van de pa rochies. Bij de officiële pre sentatie werd de benoe mingsbrief van mgr. Ernst voorgelezen en deden de pas tores tesamen hun geloften. Door vertegenwoordigers uit - FOTOWIM KOOYMAN de parochies werden vervol gens symbolen aangeboden behorende bij de taakvelden van de drie pastores. Bun neemt voornamelijk de kate- chese onder zijn hoede, Ter Braak de lithurgie en Leij- graaf de diaconie. Na de dienst in de kerk maakten velen gebruik van de mogelijkheid om in dorps centrum De Luifel Ter Braak en Bun de hand te drukken en nader kennis te maken met de nieuwe pastor F. Leij- graaf. (ADVERTENTIE) Autosupermarkt Moret, Pierssenspolderstraat 24, Sluiskil, 01157-2710 Autobedrijf IA. de Paepe, Damstr. 3, Schoondijke, 01173-1901 (sub-dealer) Garage Hans Drijdijk, Emmabaan 4, Koewacht, 01146-1841 (sub-dealer) DAGBLAD VOOR ZUIDWFST NEDERLAND Kantoren Terneuzen, Hulst en Goes. Adressen en telefoon nummers op pagina 2. Openingstijden: 8-30-12.30/13.30-17.00 uur. Redactie Terneuzen: Rein van der Helm (editie-chef), Romain van Damme, Frank Deij, Conny van Gremberghe, Ronald Verstraten, Cor de Boer (foto), Ton Koomen (sport). Goes: Jan Jansen. Hulst: Eugène Verstraeten, Joep Trommelen. J^specteur Zeeland: 95839°U' Pr'Vé tel' 01150~ 87-10 Van onze correspondente HULST - Het grote spekta kel barst vrijdag 26 augus tus voor de twintigste keer los in Hulst. De braderie be leeft zijn vierde lustrum en de organisatie wil dit met een vlekkeloos verlopend programma onderstrepen. Vele aktiviteiten, koopjes en vooral vele prijzen voor het publiek. Als spetterende opening en smaakmaker dient bovendien het Rey- naertj azzfestival. De organiserende verenigingen BIVO (Bierkaaistraat, Vis markt en Overdamstraat) Gentsestraat, het Hart van Hulst en 't Trefpunt hebben een programma opgesteld dat zeer afwisselend en aantrekke lijk is voor jong en oud. De winkels zijn op vrijdag, zater dag en zondag extra lang open en in de binnenstad zijn er op verschillende lokaties doorlo pend activiteiten. Elke dag is er muzikale animatie. De kinde ren kunnen zich vermaken op het springkussen (Brood- markt), de paardenmolen ('s Gravenhofplein) of bij de pop penkast. De straten zijn gevuld met kramen waar ieder wel iets naar zijn gading kan vin den. Met doorlopende mode- shows en muziekmakende groepen is er voortdurend le ven in de brouwerij. Twintig jaargeleden nam de BIVO het initiatief om een bra derie te organiseren. Het werd een jaarlijks terugkerend fes tijn waar steeds meer midden standers aan meewerkten. Dit jaar doet ook de Horeca volop mee. Zij zorgen voor een kwali tatief goed jazzfestival. Vrij dagavond wordt er vanaf 21.00 uur menige noot gekraakt. Het is de eerste keer dat er Jazz in een festivalvorm klinkt in de Reynaertstad. Als het aan de organisatie ligt wordt het zeker niet de laatste keer. Men hoopt eerder op een uitbreiding van het evenement. Het pro gramma dat de zeven bands in zes lokaties (Ros Beijaart, Sja- let, Bruine Pater, Champs Dis- ques, Tiffany en Oud Antwer pen) brengen is afwisselend en van goede kwaliteit. Voor tien gulden kunnen de liefhebbers van j azz of van een aparte sfeer terecht bij alle optredens. Vijf uur lang muziek van Zuid Amerikaans over blues naar pure jazz. Voorzitter A. Kramers ver wacht zoals voorgaande jaren weer tienduizenden bezoekers. „Tot nu toe hadden we een pro gramma met aktiviteiten voor overdag. Door het Jazzfestival op vrijdagavond en optredens van jazz-bands of andere mu zikale groepen op de andere avonden is nu ook dat deel van de dag aantrekkelijk voor het publiek. We verwachten hier echt veel van". Het programma van de Bra derie die loopt van vrijdag 26 tot en met maandag 29 augus tus verschilt niet veel van de voorgaande edities. Hier en daar zijn er extra attracties bijgekomen. Hoogtepunten zijn op vrijdag de Openlucht Bingo op de Vismarkt en de steppen- race rond de basiliek. De zater dag en zondag wordt de tradi tionele rommelmarkt, georga niseerd door de Kon. Stedelijke Harmonie, gehouden op het 's Gravenhofplein. Op de Vis markt wordt een kiosk opge trokken. Daar treden ham mondorganisten op en de Hul- stonians. Ook is er steeds mu ziek op het wallenterras van Sjalet. Op diverse plaatsen is er doorlopend modeshow. De Gentsestraat pakt uit met een prijzenaktie en voor de liefheb bers is er een ballengooitent, schietkraam en poppenkast. Zaterdag is er voor liefheb bers verkleed als kelner of ser veerster een hindernissenloop. De echte vaklui komen ook aan start. Zij vechten voor een ere plaats in de wedstrijd die geldt als een voorronde voor het na tionaal kampioenschap. De zondag is meestal de drukste dag. De Gentsestraat wordt tussen 13.00 en 18.00 uur geslo ten voor het verkeer. Die mid dag is er een Blaaskapellenfes- tival en een ludieke sjoelwed- strijd. De sjoelbak is maar liefst 30 meter lang en de win naar krijgt een fiets. De laatste dag is er de nor male weekmarkt en houdt de BIVO een grote loterij met gra tis deelname. Als rode draad speelt diezelfde vereniging sa men met 't Trefpunt de gehele braderie het bekende 21 spel. Iedere klant kan bij elke aan koop meedoen aan dit spel. Er zijn mooie prijzen en ze worden direkt uitgedeeld. „Het programma is rond", besluit voorzitter Kramers. „We hopen nu nog op goed weer en een grote belangstel ling". Van onze correspondent KUIT AART - Op rijksweg 60 nabij Kuitaart werden gisteren bij een kop-staart- botsing drie personenauto's aanzienlijk beschadigd. Niemand liep enig letsel op. Wel ondervond het wegverkeer enige tijd hinder van het onge val. Alle betrokken voertuigen reden in de richting Hulst. Op een gegeven moment moest JP. uit Huybergen afremmen. Dat werd telaat opgemerkt door DB. uit Borsele met het gevolg dat hij tegen de achter zijde van het voertuig van P. aanreed. B. werd vlak daarna op zijn beurt aangereden door de automobilist KV. uit het Belgische Laarne. ST.-NIKLAAS - Tot en met 11 september zal er ieder weekeinde in St.-Niklaas gelegenheid zijn om met paard en koets een trip te maken door de stad. Ieder half uur vertrekt er aan het toeristisch informatiekan toor op de Grote Markt een koets waarin vier tot vijf per sonen kunnen plaatsnemen. Om 18.30 uur wordt zowel za terdag als zondag de laatste rit gereden. KLOOSTERZANDE - In de nacht van zondag op maan dag zijn van enkele gepar- keerdstaande personenauto's aan het Ericaplein te Kloos terzande de antennes afge rukt. De rijkspolitie vond er vier terug. Tot gisteren was er slechts een melding van een gedupeerde automobilist bij de politie bekend. TERNEUZEN - AC. uit Ter- neuzen deed bij de gemeente politie aangifte van diefstal van enkele sleutels en een be drag van vijf gulden. Dat verdween uit zijn sporttas terwijl hij aan het zwemmen was in het openluchtzwem bad te Terneuzen. CADZAND - Op de boule vard De Wielingen is de auto van J.M. uit Mulheim be schadigd door een schraag van een marktkraam die van een auto viel, bestuur door AB. uit Oostburg. B. had niet bemerkt dat de schraag van zijn vrachtwagen was gevallen en reed derhalve door. Later kon B. in Bres- kens worden aangehouden. AARDENBURG - Op de kruising rijksweg-Peursen- straat ontstond een aanrij ding tussen twee personenau to's, bestuurd door E.H. uit Aalter en F. van R. uit Gent. De laatste reed op de auto van A., daar hij te laat merkte dat H. was gestopt. Er was mate riële schade. HENGSTDIJK - Recreatiecen trum De Vogel met 63 personen. Hoge vogel: L. de Waele, Hengst dijk; rechterzij vogel: L. Zwaans, Terneuzen, linkerzij vogel: Z. Boort, Hengstdijk; grootste aan tal (7): J. Borremans, Hengstdijk. OSSENISSE - Camping Musse- nest met 39 personen. Hoge vogel: R. van Staelen, rechter zij vogel: J. Rijk, beiden Ossenisse; linker zij vogel: Th. Totte, Kloosterzan de; grootste aantal (10): B. de Bruijn, Ossenisse. HENGSTDIJK - Recreatiecen trum De Vogel gaaibolling voor kinderen met deelname van 50 personen. Tot 9 jaar; hoge vogel, rechter zij vogel en grootste aan tal (6): M. Swaab, Hengstdijk; linker zij vogel: T. Passemier, Hulst. Boven 10 jaar: hoge vogel: D. Passemiers, Hengstdijk; rech ter zij vogel: E. de Bruin, Hulst, linker zij vogel: verloot; grootste aantal (6): M. van de Steeg, Hengstdijk. VOGELWAARDE - De Dwars liggers met een deelname van 56 personen. Hoge vogel: B. Boer- dam, Kloosterzande; rechter zij vogel: D. de Schepper, linker zij- vogel: J. de Poorter, beiden Vo gelwaarde; grootste aantal (4): J. Mannaert, Vogelwaarde. HENGSTDIJK - Recreatiecen trum de Vogel met 64 personen. Uitslag: 1. Th. Crombeen, Hengstdijk; 2. R. de Wilde, Steke- ne; 3. Anja Borremans, 4. Th. Borremans, beiden Hengstdijk. VOGELWAARDE - De Dwars liggers met 32 personen. Hoge vo gel: A. Martens, Koewacht; rech ter zij vogel: A. de Schepper, lin ker zij vogel: P. Jonkheym, bei den Vogelwaarde; grootste aan tal (5): J. van Puyvelde, Vogel waarde en P. Rottier, Ossenisse. houden in zaal 't Helleken. Aanvang 13.30 uur. BINGO - De Katholieke Bond voor Ouderen houdt donderdag 18 augustus een kaart- en bingomiddag in het gemeenschapscentrum 't Heike. Aanvang 13.30 KAARTING - Vrijdag 19 augustus houdt de Katholieke Bond voor Ouderen in het ge meenschapshuis Malpertuus een prijskaarting bieden. Deze kaarting telt mee voor het kampioenschap en begint om 13.30 uur. VISWEDSTRIJD - De vis sersvereniging de Clingse Hengelaars hield in viswater De Zestigvoet een avondwed strijd waaraan 29 personen deelnamen. Marco Willaert werd winnaar, mede door de vangst van een karper van 4350 gram. Na afloop werden de prijzen in zaal De Trouba dour uitgereikt. Uitslag: 1. Marco Willaert, Clinge 5150 gram; 2. Freddy Lippens, Axel 3000; 3. Eric Stremersch, St.-Gillis 2640. BEJAARDENSCHIETING - In zaal Benelux wordt don derdag 1 augustus een schie ting gehouden voor bejaar den. Aanvang 14.00 uur. KAARTSEIZOEN - Donder dag 18 augustus gaat in het gemeenschapshuis het kaart- seizoen van de Katholieke Bond voor Ouderen weer van start. Deze eerste kaarting begint om 13.45 uur. BE J AARDENSCHIETIN G - Woensdag 17 augustus wordt er een bejaardenschieting ge- BINGO - In de kantine van het recreatiecentrum De Vo gel hield men een bingo met een deelname van 200 perse nen. Uitslag: 1. mevrouw de Bakker, Clinge; 2. D. Stoffels, Amersfoort; 3. V. van Nieuw- lande, Terneuzen. Daarnaast werd nog een bingo gehouden waaraan 250 personen deel namen. Uitslag: 1. mevrouw De Kort, Kloosterzande; 2. mevrouw Vrids, Roosen daal; 3. mevrouw Kint, Axel. VISWEDSTRIJD - Op het recreatiecentrum de Vogel werd een viswedstrijd ge houden in de Forellenvij ver. Uitslag: 1. L. Minnen- bach, Axel; 2. R. de Wilde, Stekene; 3. R. de Waele, Hengstdijk. BINGO - In zaal de Smichel werd een bingo gehouden waaraan 110 personen deel namen. Uitslag: 1. mevrouw Lernout, Heikant; 2. me vrouw Martens, Hulst; 3. me vrouw Aarts, Heikant. JIU JUTSI - Budo Ryu start 3 september met een nieuwe cursus zelfverdediging. De lessen zijn toegankelijk voor iedereen. VOLLEYBAL - Op 20 en 21 augustus wordt het vijftiende internationale volleybaltoer nooi gehouden waaraan dit maal 125 ploegen uit veertien landen deelnemen. Omdat verschillende ploegen gedu rende een kleine week ter plaatse verblijven geeft dat de organisatoren de gelegen heid om buiten het toernooi om verschillende demonstra tie-wedstrijden te laten spe len in de sporthal. Het pro gramma voor die wedstrijden ziet er als volgt uit: donder dag 18 augustus, om 19.00 uur: Sinda (St.-Niklaas)- Fluvial (Portugal), 20.30 uur: Asterix (Kieldrecht)-Matera (Italië). Vrijdag 19 augustus, 19.00 uur: Matera-Metaor Praha (Tsjechoslowakije), 20.30 uur: Kemzeke-Algiers (Algerije). Maandag 22 augustus, 20.30 uur: Wroclaw (Polen)-Skoda Rokycany (Tsjechoslowakij- ke). Dinsdag 23 augustus, 20.30 uur: Asterix-Spojnia Gdansk (Polen). Van onze verslaggever NIEUW-NAMEN - Het dorp Nieuw-namen kent in de 67-jarige A. Driedijk een fanatiek beoefenaar van de wandelsport. Driedijk nam het afgelopen weekeinde deel aan de zogenaamde Doden tocht in Bornem. Het was de negentiende aflevering van deze wan deltocht. De deelnemers vertrokken vrijdagavond en moesten 100 kilometer binnen 24 uur afleggen. Driedijk kwam over de finfish zaterdagavond om 18.10 uur. Hij had al eens eerder deelgenomen aan een grote wandeltocht: bij de Klompentocht over 75 kilometer in Nieuwker- ken verscheen hij al drie keer aan de start. Driedijk oefent vrijwel dagelijks in de polders rond Nieuw- Namen om zijn conditie op peil te houden. Van onze verslaggever HULST - „En is dit nu Axel?" „Nee pa, dit is Ter neuzen". Een van de talloze zuiderburen die gisteren op hun extra-zon dag (Maria Hemelvaart) rich ting Zeeuwsch-Vlaanderen to gen, was kennelijk niet zo dik wijls bij zijn noorderburen ge weest. Hij was een van de vele tienduizenden Belgen die giste ren de gelegenheid te baat na men eens een kijkje over de grens te nemen. Ze schuifelden voetje voor voetje door de van oudsher door veel Belgen bezochte stra ten van Hulst en Sluis. Par keerplaatsen vinden was een probleem. Veel dagjesmensen lieten overigens deze plaatsen links liggen en zwermden uit over heel Zeeuwsch-Vlaande ren. Terneuzen, Axel, Oostburg en Sas van Gent toonden daar door een gezellige aanblik. „Weer ouderwets", zei een on dernemer uit Axel. „Het gaat de goede kant op". i r?

de Stem | 1988 | | pagina 11