n I kritiek schiet in verkeerde keelgat college oostburg 320.320.881 mslag t Jonge spuitgasten in Zaamslag Axelse houtzagerij tegen verplichte bouw stofhok \ti en V Girls talk Toch Oostburgse steun [voor helidienst Brugge Stremming scheepvaart verkeer middensluis 'erneuzen duurt voort Twee maanden cel voor inbraak en knokpartij Clingenaar kampioen overnacht- vluchten Iets te vieren? a T27 I Van onze verslaggever I OOSTBURG - Burge- I meester en wethouders Ivan Oostburg vinden Ihet 'van de gekke' dat |de plaatselijke politici I de problemen die voortvloeien uit het I massatoerisme niet I voor lief willen nemen. I Het college is niettemin Ivan plan om, naar aanlei- 1 ding van de verkeerspro- I blemen die zich het afgelo- I pen weekeinde voordeden, 1 overleg met het water- I schap 't Vrije van Sluis en I de politie te voeren over de I kwestie. I gaan. 06- LIVE 320.322.89] IROOMLIJJ 120.322.99 rika (U.S.A.) vernieuwde IENDE WEKEk Hoek Biervliet Terneuzen VRIJDAG 12 AUGUSTUS 1988 ZONDAG EEN EXCURSIE Archeologen vinden in Aardenburg bronzen voorwerpen Romeins Kijkje Verkrachter houdt vrouw tien uur vast eUui ttdOfl Specialiteitenrestaurant culinair niveau vriendelijke prijzen Qosterhoutseweg - Teteringen - 076-713381 DE STEM VAN ZEELAND Foutparkeerders aangepakt kan worden blast met de jdie hiervoor; Iden; laai 6). barden zijn van j Het gemeentebestuur kondigde gisteren aan maatregelen te treffen in zijn beheersgebied I om het foutparkeren tegen te Zo zullen op 16 augustus nog extra betonnen zit-elementen I op de boulevard in Cadzand- Bad geplaatst worden. Over wogen wordt verder om ver keersborden uit te rusten met een bordje waarop het publiek herinnerd wordt aan de gel dende wegsleep-regeling. Recreatie-wethouder J. de Vries vond de kritiek van de le den van de financiële commis sie en een aantal ondernemers langs de kust wat overtrokken. „Zes weken lang zeuren ze over het slechte weer. Dan is het eens een weekeinde warm en krijgen ze eens een topdag en dan vallen ze en masse over de verkeersproblemen. Dat is on begrijpelijk. Als gemeente kunnen we natuurlijk de infra structuur aan de kust zodanig inrichten dat problemen zich op dergelijke drukke dagen zich niet meer voordoen. Bij een normale stranddrukte kunnen we het verkeer aan de kust redelijk goed opvangen," aldus De Vries. Het stringent toepassen van de wegsleep-regeling ziet het college niet zitten. De Vries: „Dezelfde mensen die nu plei ten voor een strenger beleid deelden vorig jaar de mening van de Ondernemersvereni ging Cadzand, die ons verzocht niet al te onvriendelijk op te treden tegen onze gasten." Ook burgemeester J. Kruize voelt niets voor een strenge aanpak. „We moeten deze za ken op een positieve manier benaderen. Het is onze taak om te proberen om de ongemakken zo gering mogelijk te laten zijn, maar dat neemt niet weg dat er op drukke dagen, zoals afgelo pen weekeinde, problemen zul len voorkomen, dat kun je niet ongedaan maken," aldus de burgemeester. Wethouder A. de Feijter (openbare werken) voegde er nog aan toe dat hij verwacht dat volgend jaar de auto's niet in de openbare groenvoorzie ningen in Cadzand terecht zul len komen. „Het klopt dat dit gebeurd is en we hebben er ze ker wat schade door geleden. Volgend jaar staan de struiken er in volle glorie en dan zal het een stuk moeilijker worden om daar auto's neer te zetten," al dus De Feijter. nii i» jtü_L Parkeerders houden zich niet aan verboden. - FOTO DE STEM COR J. DE BOER f van de afdeling ■WETHOUDER TERUGGEFLOTEN |.s. te zenden aan Bent, Postbus 28, „sollicitatie 88.03 50 cent per minuut 06- (50 ct./mln.) I Van onze verslaggever I OOSTBURG - In tegenstelling tot uitlatingen van de Oost- I burgse wethouder J. Thomaes (financiën) eerder deze week I is het gemeentebestuur van Oostburg toch van plan om de I helikopter-hulpdienst uit het Belgische Brugge financieel I te steunen. 06- lln een voorstel vraagt het col- Jlege de raad om een eenmalige subsidie van 9100 gulden be schikbaar te stellen voor het Brugse Instituut voor Medisch Iringende Hulpverlening, dat de dienst onderhoudt. Het Oostburgs college wil de enmalige bijdrage putten uit de overschotten uit de exploita tierekening van de Centrale Post Ambulance, die in 1986 fzo'n 49.000 gulden overhield. Deze overschotten worden normaal gesproken weer ver bekend in de nieuwe tariefstel ling voor het daaropvolgend jaar. Het gemeentebestuur van stburg is van mening dat jdaar dit jaar maar eens van noet worden afgeweken en dat |er eerst maar eens een bedrag voor de heli-dienst moet wor den vrijgemaakt, die per slot van rekening via een omweg door de ziektekostenverzeke raars betaald wordt. Het college verwacht dat het Voorstel binnen de CPA-krin- gen de nodige weerstand zal ontmoeten. Oostburg wil bo vendien een zo groot mogelijk Irag uit de CPA-reserves te- ugontvangen. De Brugse heli-dienst, die vorige week nog werd ingezet bij Cadzand, kampt al geruime tijd met financiële problemen. De Belgische overheid heeft tijdelijk haar steun aan de dienst stopgezet. Naar aanlei ding van die beslissing heeft de het Instituut zich gewend tot de Zeeuwsch-Vlaamse gemeenten voor steun. Sluis en Aardenburg hebben onlangs nog 0,50 per inwoner steun toegezegd. Oostburg volgt nu hetzelfde pad, alhoe wel wethouder Thomaes deze week de leden van de finan ciële commissie liet weten dat dit niet zou gebeuren. Thomaes wilde gisteren niet kwij t dat hij door de overige college-leden was teruggefloten. „Misschien ben ik niet duidelijk genoeg ge weest, wat ik wilde zeggen, is dat we niet uit de algemene middelen geld wilden onttrek ken, maar wel uit de overschot ten van de CPA," stelde hij. De raad spreekt zich vol gende week donderdag uit over het al dan niet steunen van de heli-hulpdienst. pan onze correspondent [TERNEUZEN - Het scheep vaartverkeer door de mid- pensluis in het kanaal pent-Terneuzen blijft nog pel enige tijd gestremd. .Dok het wegverkeer kan Keen gebruik maken van de "zuidelijke brug van de sluis. e schade aan deze brug, die ingelopen maandag ontstond Boordat de Duitse kustvaarder Thnde de brug vol ramde, is pen groter dan aanvankelijk reJd gedacht. Een uitgebreid Merzoek door deskundigen n de diectie bruggen van •Jkswaterstaat heeft uitgewe- n dat de hoofdligger van de P ug dusdanig is beschadigd een noodreparatie nodig is. i P'® noodreparatie zal begin yO'gdende week worden uitge- oerd. Verwacht wordt dat dit farwei enkele dagen zal duren. I tijdstip is geen seheep- fartverkeer door de sluis mo- P'J Eater volgt dan een de finitieve reparatie van de brug. r 'gens een woordvoerder van Wkswaterstaat zal het noodge- ongen uit bedrijf zijn van de middensluis geen nadelige ge volgen hebben of langdurige vertraging opleveren voor schepen die van of naar havens gelegen langs het kanaal Gent- Terneuzen moeten. Ook het wegverkeer over de middensluis ondervindt geen hinder omdat de noordelijk brug constant te berijden is. De Zaamslagse jeugd mocht een uurtje spuitgast spelen. FOTO WIM KOOYMAN Van onze correspondent TERNEUZEN ZAAMSLAG - De jeugd in Zaamslag kon zich gisteren in het kader van de jeugd vakantie week en in samenwerking met de vrijwillige brandweer van Zaam slag aangenaam bezighouden met allerlei brandweerspelletjes, waar bij de brandweerspuit centraal stond. Zo konden er allerlei poppen omver gespoten worden en liep de leiding natuurlijk een nat pak op. De 85 kinderen hadden afgelopen nacht op het terrein nabij het Klupuus over nacht. Door het noodweer dat zich rond de avond aftekende, moest de leiding de geplande dropping afgelasten. Daarvoor in de plaats kregen de deelnemers een videofilm te zien. De morgenuren werden in Zaamslag besteed aan een natuurfilm en er kon de hele dag stokbrood gebakken worden op de diverse barbecues. Vandaag gaat men in Zaamslag de kinderen schminken en vinden de ver kiezingen plaats van de mooiste hut en de beste kleding. De inwoners kunnen de verrichtingen van de jeugd gade slaan tijdens de lawaai-optocht door het dorp. In Hoek sloot men de de jeugdactivitei- ten af met een druk bezochte rommel markt op het Molenplein. Er was veel publiek en de jeugd deed goede zaken. Tevens waren er gezellige zitjes, 's Mor gens werd er een kinderfilm gedraaid en kregen de kinderen tot slot een india- nendiploma en een welverdiend ijsje. Ook het haringdorp sloot de jeugdacti- viteiten af met een knutselmorgen en 's middags een spelcircuit. Traditioneel ging hier het afvalhout van de hutten 's avonds in het vuur. Hof Zeldenrust kende weer een grote toeloop. Meer dan honderd kinderen kwamen beschuiten versieren en deden mee aan de imitatieshow. In de wijk Serlippens kon de jeugd vliegers maken die ook uitgetest konden worden. Het feest werd hier afgesloten met een bar becue. Van onze correspondent DEN HAAG - De zagerij voor plaatmateriaal Le Fe- ber bv in Axel heeft ern stige bezwaren tegen de verplichte bouw van een nieuw stofhok voor 1 sep tember dit jaar. Daarom verzocht het bedrijf aan de voorzitter van de afdeling voor de geschillen van be stuur, staatsraad dr. G. Ve- ringa om schorsing van de nieuwe hinderwetvergun ning van het bedrijf. De houtzagerij heeft geen be zwaren tegen de bouw van een stofhok omdat het bedrijf de overlast van omwonenden zo- veel mogelijk wil beperken. Wel heeft het bedrijf er proble men mee dat het wordt ge dwongen tot forse investerin gen in een stofhok terwijl er nog geen uitspraak is in proce dure bij de Raad van State met betrekking tot een tweetal be palingen in de hinderwet. Volgens deze bepalingen wordt het bedrijf gedwongen het houtafval in containers op het bedrijf op te slaan en in ge sloten verpakking te vervoe ren. „Een onwerkbare situatie omdat de afnemer wil dat het houtafval geschikt moet zijn voor vervoer per heftruc. Dat maakt het gebruik van contai ners onmogelijk", aldus de ad vocaat van Le Feber. Deze bepalingen in de hin derwet staan volgens het be drijf dan ook de bouw van een nieuw stofhok in de weg. „Doordat het afval te klein moet worden gemaakt, is het niet meer geschikt voor de houtverwerkende industrie. Handhaving van de bepalingen betekent stopzetting van het bedrijf op zijn huidige plaats. Daarom is het belangrijk dat de beslissing over de opslag van grof afval bekend is voor- Van onze verslaggever AARDENBURG - De amateur-archeologen die in Aardenburg op gravingen doen, heb ben woensdagavond en gisteren verscheidene bronzen voorwerpen uit de Romeinse tijd boven de grond ge haald. In wat vermoedelijk een houten waterton is ge weest, werden een vrij gave bronzetj schaal aan getroffen, een bronzen steelpan, resten van een tweede exemplaar en een Romeinse mantelspeld. Daarnaast bleek de grondlaag, waar de ama teur-archeologen onder leiding van provinciaal archeoloog R. van Hee- ringen hun graafwerk- zaamheden in verrichten, verzadigd te zijn met scherven aardewerk. Het gaat hier om terra si- gillata, Romeins rood- bakken aardewerk met stempelmotieven in een fijne glazuurlaag, dat aan het begin van de jaartel ling vervaardigd werd in het Rijnland en gold als luxe aardewerk, maar ook fragmenten van dak pannen. De vondst van de bron zen voorwerpen was voor de graafploeg echter als een volslagen verrassing. Zo ook het hevige nood weer dat woensdagavond laat boven Aardenburg losbarstte. Door de grote hoeveelheid neerslag die in de nachtelijke uren in de kuil terecht was geko men, konden de werk zaamheden donderdag ochtend niet zonder pro blemen worden voortge zet. De grondsporen wa ren volledig weggespoeld. Besloten werd dan ook om alvast een tweede kuil te graven, naast de hui dige sleuf. Zondagmiddag kunnen belangstellenden tussen 14.00 en 16.00 uur onder leiding van B. Oele, me dewerker van de Rijks dienst voor Oudheidkun dig Bodemonderzoek (ROB) een kijkje komen nemen bij de opgravin gen. Tevens draagt hij zorg voor tekst en uitleg. De voltallige gemeen teraad van Aardenburg, de leden van de museum commissie, de Vrienden van het Aardenburgs museum en donateurs aan deze stichting gaan woensdag 17 augustus de kuil in. Deze excursie vindt plaats om 19.00 uur. Gisteren liet gemeente- voorlichter W. Dierick desgevraagd weten dat de bronzen voorwerpen, na behandeling door de ROB, naar alle waar schijnlijkheid tezijnertijd een plaatsje krijgen in het plaatselijk museum. Van onze verslaggever MIDDELBURG - „En het ging de laatste tijd juist een stuk beter". Hoofschuddend nam Terneuzenaar A. J. J. H. giste ren kennis van het vonnis dat politierechter mr. G. Nomes velde: vier maanden cel waarvan de helft voorwaardelijk. H. was in januari met een stel anderen op heterdaad be trapt bij een inbraak in een groothandel in Oostburg. Maar dat telde niet alleen. dat het de bouw van een nieuw hok begonnen wordt. Als het bedrijf niet op de huidige plaats kan blijven werken, dan is de forse investering in het stofhok weggegooid geld" De woordvoerster van de ge meente wees erop dat alle voorschriften van de hinderwet moeten worden nageleefd. Er is nimmer toegezegd dat niet zal worden opgetreden als de voor schriften worden overtreden. Als er op het terrein meer dan 26 m2 hout wordt opgeslagen, zal het bedrijf moeten ver plaatsen. Pas als deze overlast verdwijnt, is de gemeente be reid om over de overige bepa lingen van de hinderwet te praten. Minstens zo zwaar woog het feit dat hij z'n plaatsgenoot A. de V. een paar flinke meppen had verkocht en diens fiets had beschadigd. Omdat het niet de eerste keer was, wilde officier van justitie mr. C. Nijmeijer H. zelfs voor drie maanden in de cel zien verdwijnen, maar de politierechter deed er nog een maandje af. Voor dezelfde inbraakpoging stond gisteren ook P. J. H. W. uit Westdorpe voor het hekje. Aangezien hij nooit eerder met justitie in aanraking was ge weest en bovendien zijn leven had gebeterd, kwam W. -die avond in Oostburg trouwens 'slechts' chauffeur- er genadi ger af: een geheel voorwaarde lijke celstraf van zes weken en duizend gulden boete. T. A. O. uit Terneuzen bleek 'een goede kennis' van mr. No mes, die dan ook familiair diens voornaam gebruikte. Niettemin leverde heling van een gestolen auto in de zomer van '87 O. weer een maand cel straf op. 'Ten onrechte' vond de gekwetste verdachte, die het 'knoeiwerk' met het chassis nummer van de auto niet ach- ROOSENDAAL - Een 22- jarige vrouw uit Bergen op Zoom is woensdag in een woning in de Roosendaalse binnenstad verkracht door een man die haar werk had aangeboden. De vrouw werd door de man meer dan tien uur in zijn huis opge sloten. De verdachte, de 49- jarige A.B. is gisteravond aangehouden. De politie spreekt van een schandalige zaak. De vrouw kwam om elf uur 's morgens bij' de man langs voor een gesprek over een baan. In plaats van over het aangeboden werk te spreken, sloot de man de vrouw op en dwong hij haar meerdere malen tot ontuchtige handelin gen. De vrouw werd volgens de politie minstens een keer ver kracht. Omstreeks half tien 's avonds lukte het de vrouw uit het huis te ontsnappen en deed zij aangifte bij de politie. Toen de politie bij de woning van de man kwam, bleek hij te zijn verdwenen. Later op de avond kon hij door de Roosendaalse politie in zijn woning worden aangehouden. ter zijn naam wilde hebben. „U weet toch wel dat ik vakwerk lever," bracht hij niet zonder trots te berde. Mr. Nomes wist het, verge leek O.'s deskundigheid op het gebied van auto's zelfs met die van wijlen Aage M. Gestreeld knikte de verdachte: 'precies'. Maar de getuigenverklaringen, waarin O.'s raadsman vergeefs probeerde een bres te slaan door nog twee getuigen te on dervragen, deden hem toch de das om. O. mag een maand lan ger zitten. Van onze duivensportmedewerker TERNEUZEN - Het provinciaal kampioen schap op de overnacht- fondvluchten van de afdeling Zeeland van de Zuidnederlandse bond van postduiven- houders is gewonnen door J. van de Branden uit Clinge. Zowel in de categorie aangeduid als onaange- duid hield hij de concur rentie op afstand. Het be trof de wedvluchten ge houden vanuit Sint Vin cent, Dax, Barcelona en Bergerac. Eindstanden: Aangeduid, 1. J. van de Branden Clinge 4890,16 punten, 2. D. Diele- man Axel 4113,26, 3. M. van Iwaarden Kruiningen 3882,43, 4. C. Aerts Kruinin gen 3666,31, 5. G. Tas Water landkerkje 3599,62,6. W. Mul ler Wilhelminadorp 357309, 7. G. Dusarduijn Gzoon Groede 3472,28, 8. A. de Smit en zoon Sluis 3440,92, 9. J. Verhaagen Goes 3305,45,10. H. Mookhoek en zoon Breskens 2965,35 punten. Onaangeduid: 1. J. van de Branden Clinge 6273,52pun- ten, 2. C. Aerts Kruiningen 5917,97, 3. W. Muller Wilhel minadorp 5746,69, 4. H. Ver meulen Schore 5425,50, 5. Combinatie D. van Bommel en zoon Kruiningen 5292,42,6. A. Schults Bruinisse 5267,61, 7. M. van Iwaarden Kruinin gen 5211,78, 8. H. Wijnaeker Hengstdijk 4657,03, 9. G. de Wever Schoondijke 4639,83, 10. Combinatie Van der Pijl- Berrevoets Goes met 4600,99 punten.

de Stem | 1988 | | pagina 9