Hoek wint van HW'24 in fel duel IN HET STAYEREN LIGT MIJN SPORTIEVE TOEKOMST' Car don vrijwel zeker van winst isatie erbod 'iffith De voorns van de Mark Marijnissen wint triathlon Westkapelle SPORT 2 VRIJDAG 12 AUGUSTUS 1988 VOLOP VRIENDSCHAPPELIJK VOETBAL IN ZEELAND ;RNEUZEN - Meedoen aan het nationale kam- oenschap achter de derny's en kampioen wor- n. Een droom en een verrassing tegelijk. gemakkelijke overwinning Van Remortel drecord rdeen eek Korea's Toronto Ommekeer Nieuw Van de Griendt succesvol SCHAAKTOERNOOI Weigering T14 anonzesportmedewerker ËRNEUZEN - Het treffen „sen de ambitieuze ploe- S van Hoek en HW'24 indigde na een felle wed- trijd in een 2-1-overwin- jng voor Hoek. uisidl trekt de goede vorm dy Norman, zelf orgar. "fl won overtuigend met ,rtva" Grand Pn, f^AZW. RIA blijft knap [strijd, heeft Moses *.„steren Het speelde nu gelijk oork 'fith vastgelegd voor^Té^VogelwaardeT'De rogramma van de intj, 'L ^tslag werd genoteerd I wedstrijd. Met enfe Breskens-Temeuzense sldtoppers wil hij bij j en Zaamslag-IJzendijke •land meer publi W e» eken. Dat is tegen de s lak. Daarom hebbenOEK-HW'24 2-1 - Voor rust Amerikaanse Bond .n redelijke wedstrijd met agd Moses en Griffj (ee aan elkaar gewaagde startverbod op te leg» oegen. Er werd fel gespeeld Ir zondag. Wij hebbent,; en snel werd duidelijk dat AAF van onze bezwar, side teams zich met de nieuwe Ie hoogte gebracht en t( inwinsten in de gelederen s geprotesteerd tegenkj ilden bewijzen. HW'24 dat donderdag plot^ ram op voorsprong door Fred een wedstrijd in 5, ,n Cauteren, maar nog voor ere in Italië op het p,-; Imma kwam, die trekkingskracht hadj atleten. Dat kan ten kog m van onze wedstrijd", pari Lewis heeft de org) atoren van de Adrian ilen Memorial laten m dat hij niet van zins j 200 meter te lopen, eft de voorkeur aan lOO meter estafette in de pauze scoorde Remco van Keeken 1-1. Na rust zakte het spelpeil iets, maar de verbeten heid bleef. Het kostte HW'24 een speler, want Fred van Cau teren werd door scheidsrechter Peter Bogaert naar de kant ge stuurd wegens herhaaldelijk commentaar op de leiding. Van Keeken zou Hoek de winst be zorgen via een fraaie lob. SLUISKIL-AZVV 4-1 - Tot twintig minuten voor tijd do mineerde Sluiskil nadrukke lijk. Toen zakte de niet op volle sterkte spelende thuisformatie iets terug en kon AZW het enige tegendoelpunt scoren via Antoine Thoen. Voor de pauze had Gerard Maas Sluiskil op 2- 0 gebracht. Na rust was het de uitblinkende Mark de Kunder die met twee treffers 4-0 liet aantekenen. BRESKENS-TERNEUZENSE BOYS 1-1 - Een gelijk op gaande wedstrijd. Voor de pauze was Breskens iets beter, maar het doelpunt viel aan de andere kant. Een foutieve te rugspeelbal van Camiel van Rattingen werd door Breskens- doelman Martin Boone, in een uiterste poging het leer te on derscheppen, in eigen doel ge werkt. Na rust kwam Breskens langszij. Een vrije trap van Robby de Muynck belandde bij Henk Ottens, die via de bin nenkant van de paal raak schoot. RIA-VOGELWAARDE 1-1 - In de eerste helft waren beide teams aan elkaar gewaagd, maar na de pauze was Vogel waarde veel sterker. In die eer ste helft was RIA op voor sprong gekomen via Patrick d'Hondt. Die scoorde al na tien minuten. Het eerste half uur na rust domineerde Vogelwaarde. Juist op een moment dat RIA weer wat greep op de wedstrijd kreeg scoorde Marco van Vlie- berghe met een fraai doelpunt 1-1. ZAAMSLAG-IJZENDIJKE 1- 2 - Voor de pauze een veel ster ker IJzendijke, dat terecht met een 0-2-voorsprong kon gaan rusten door treffers van Peter de Putter en Johan van Leeu wen. Na de pauze waren de ploegen meer aan elkaar ge waagd en kregen volop kansen. Zaamslag trof nog een keer de lat voordat Jan de Zwarte in de zeventigste minuut raak schoot. KOEWACHT-AXEL 1-1 - In een felle w<$strijd, die hetcom- petitie-niveau dicht benaderde, kwam een iets beter Axel in de eerste helft op voorsprong. Mels Verhelst strafte een aar zeling in de Koewacht-verde diging af. Na de pauze was Koewacht de betere ploeg en kwam dan ook terecht op 1-1. Daar had de thuisploeg wel een strafschop voor nodig, die door aanwinst Ivo Wouters verzil verd werd. Het tweede elftal van Koewacht verloor met 3-4 van Axel 2. SDO-VOGELWAARDE 2 3-3 - In de beginfase waren de ploe gen aan elkaar gewaagd. Door Bart Magnus kwam Vogel waarde 2 op voorsprong, maar tien minuten later scoorde Marcel Verdurmen de gelijk maker. Daarna werd SDO ster ker en drukte dat uit via een doelpunt van Werner Bisschop. Dat was tevens de ruststand. Na (ïe pauze trok SDO die lijn door en kwam door opnieuw Wemer Bisschop op 3-1. De in brengen van wisselspelers haalde echter het ritme uit de thuisploeg en een steeds ster ker wordend Vogelwaarde 2 kwam langszij door treffers van opnieuw Bart Magnus en Wilfried van Waterschoot. SLUIS-LISSEWEGE 0-4 - De Belgische gasten, die in depro- vinciale derde klasse spelen, waren de gehele wedstrijd sterker. De doelpunten werden evenredig over beide helften verdeeld. Die werdengescoord door Johan Erpoel (2x), Mark Dekorte en Danny Delleporte. fierikaanse ploeg. De®| satoren zijn hieri koord gegaan. Gisteren werd de Brd pan Joaquim Cruz aanlL ersveld toegevoegd. Hil Olympische kampiof i meter. Cruz zal in 1 fclo op de 1500 meter uil |en. Bij het discusweip htmoet Eric de Bruin jl aerikaan Mac WilkinsJ liaiTes de Caluwé talentvol ir Rinus Verberkmoes arles de Caluwé uit Terneuzen haalde dit huzaren- e uit tijdens de Nederlandse kampioenschappen in aar. Hij werd zodoende de verrassing van de vader- idse titelstrijd op de baan. m Duitser Wolfg chmidt als tegenstand®] „et dieven van de inmid dels 22-jarige Charles de Calu- I I wé is een tijdperk met ups en in onze tennismedewerker (ES - Deze week wordt de banen van de tennis- renigingen 't Halve laantje te Goes en Goblin te 's-Gravenpolder het Her- lman-j eugdtennistoernooi ipeeld in de leeftijdscate- Jbrieën tot en met 10,12,14 en 16 jaar. Traditioneel >rdt op de eerste drie da- in gespeeld in poules, larna men over gaat op stafvalsysteem. Cortsjnoi heeft het schaal nen. De ex-Sovjet had a; de Engelsman Nunn vo (tellen. roongroep: Nikolic (Joe)- i der Wiel (Ned) 0-1, Kortsja Ind: 1. Kortsjnoi 6 punten,! pn Hort 5,6. Ljubojevic 31/21 Amerikaanse selectiewel npische Spelen van lereldrecord 100 meter 'i.42 seconden. [ids 25 juni 1986 (Orlandojo |igen wereldrecord liet 3e snelste zwemmer ter a [selectiewedstrijden voori üets aan het toeval over. ;n. Die tijd deed me bese (drecord mogelijk was", v» s 48.42 seconden. jigen voor het begin van heeft Theo Snelders |VB uit te komen voor etbalbond is bovendien (omstige doelman vrij gavel etbalbond weigert een oi begarandeerd dat Sneldersl pet Nederlands elftal, vorden opgelost, dan zal laten weten zich niet nationale ploeg. In het uita fen kort geding tegen de vod |zich te kunnen 'vrij mate Aberdeen, zaterdag tej Ift de teamwedstrijd van «enboogteam de laatste de eindoverwinning van I meer in gevaar. De achtef Ite twee races hadden opgi' (sland 93.00. rnationaal Olympisch Co®' king ondernomen Noord-' de duur van de Olympisd slijk voorgesteld beide lan$ eremonie achter een genie® de 10-jarige jongens werd ke van Remortel uit Sas an Gent gemakkelijk poule- naar. Van Leendert Flipse jon hij met 6-0, 6-0, terwijl hij gen Jaap Vogelaar en Fabian (obert slechts twee games est inleveren. De als tweede plaatste in deze leef tij dscate- jrie is Aart-Jan de Looff, die eneens weinig tegenstand i betekenis had in zijn poule. (els Bijl en Ramon Barten aren gewillige slachtoffers, (wel Jeroen de Kam als ischa Bernard plaatsten zich poule-winnaar op het af- Ischema. Bij de jongste meisjes voert lemieke Huibregtse volgens vachting het schema aan. Sj won van Esther de Rijk met <W, 6-1 en leverde tegen Pau- «n de Haas geen enkele game in. 'ij de jongens tot en met 12 r is Roger van Housselt de voriet. In de poule ontmoette 5 Sjoerd Flipse en Paul Jan Bruinzeel en van beide spelers won hij. Hij plaatste zich dan ook bovenaan het afvalschema. De als tweede geplaatste Mau rice van den Hemel ondervond freneens weinig tegenstand in 1 Poule. Hij versloeg met me cijfers Robert Gijsel en Timmerman. Een bijzon- archeren. Daarachter mogder sterke indruk maakte de uit Ouddorp afkomstige Stefan ™Pius, die dan ook gemakke- onnaar werd in zijn poule, ij de 12-jarige meisjes is me Zuidweg de favoriete 'r de eindzege. Zij kwam nder verlies uit haar poule. de 14-jarige meisjes won anuela Jille van Nanda de fffr en Joan Kim de Kok en n, "0U(lt in dat zij haar eerste ptëats op het schema voorlopig ■ft waargemaakt [etzelfde geldt voor de als te geplaatste bij de jongens en met 14 jaar, Matthijs man. Hij won achtereen- ®ens van Kristian van Reije Dermis Raaiman. Harold [PPer lijkt bij de oudste jon- rgemakkelijk op de eind- |e af te gaan na zijn poule- 'rwmrungen op Marco en Edwin Mullie. tmijs Speelman, Serge Eude ife»Kfma,nd Tournois moeten W ,n hem van de eindzege houden. Bij de oudste 'les zal de finale gaan tus- Anneke Engelse en Ma- *e Bremmer. ;en kleuren hooghouden, igen van de parlementen ;n gesprek te komen. Voori e Spelen van Seoul te boyi atie van een evenredig aan' nbledonkampioen Stefan J ilijke nederlaag geleden te# e. Spaans, Huizenga en Wij Brouwer. Annen: Klamer.JjJ] en Nieborg. Toeschouwers: Harlingen (le klasse)-Hé veen 0-11 (0-2). Doelpunter kers: De Jonge 4, Verbeek 2, 2, De Haan, Visscher en Hor les. Toeschouwers: 300. SV Zutphen (hoofdklasse or afdeling)-De Graafschap 0-®] 5). Doelpunten: Nijenhuis 2, Eek 3, Wittenrood 4. Scheid# ter: Van Zwollen, toeschouv 800. SDS'55 (4e klas zon)-Go Eagles 1-4 (0-4). Doelp1 Eagles: Bosveld, Noormans, leman en Vennebeumer. Sch£ rechter: Meester. Toeschoui 200. n DOSK (le klas zat)-PEC 1-7 (1-3). PEC: Van der VJaf - Roelof sen 2, Van Ankeren 2 Lecker 1. Toeschouwers: 600- downs. Zijn terugkeer op de baan behoort tot de categorie 'heropstanding'. Want zoals De Stem twee jaar geleden meld de, zag Charles de Caluwé zijn wiélertoekomst verre van glo rieus in. „Ik kies voor mijn stu die en laat de fiets met rust," opperde hij toen. Een keuze die hij min of meer waarmaakte. Charles de Caluwé: „Ik zat toen in mijn examenjaar en het VWO-di- ploma wilde ik halen. Veel tijd om te trainen was er dus niet. Daarna moest ik in militaire dienst In de eerste maanden zat trainen er eveneens niet in. Vrije tijd kreeg ik pas toen ik eenmaal bij de luchtmacht te recht kwam." Die vrije tijd benutte De Ca luwé eveneens om wedstrijd ritme op te doen in de amateur zesdaagsen van Gent, Rotter dam, Maastricht, Kopenhagen en Keulen. Meerdaagse wed strijden zoals hij meldt: „Om snelheid op te doen." Ondanks deze inspanningen liep het vol gens de Temeuzenaar niet goed. „Ik speelde zelfs met de gedachte er de brui aan te ge ven," aldus Charles de Caluwé, die verrassenderwijs uit onver wachte hoek steun kreeg. Die steun kreeg hij van ex-we reldkampioen stayeren Martin Venix. De Caluwé: „Venix wist dat ik goed achter de motor kon rijden en vroeg of ik dat nog eens wilde doen. Aan dat ver zoek heb ik voldaan door in Alkmaar te gaan rijden. Dat ging goed en zodoende ver zeilde ik in wedstrijden in plaatsen als Berlijn, Parijs en Neurenberg." Deze krachtmetingen met de wereldtop brachten De Caluwé op andere gedachten. De om mekeer was er en vormde te- gens de basis voor een her nieuwd elan. Dat hij van meet af aan voor een volwaardige stayer werd aangezien, kan op gemaakt worden uit de naam van zijn gangmaker. Een voor rijder met een 'wereldnaam', namelijk Norbert (Noppie) Koch. En dat is een van de besten, zo niet, zoals velen beweren en onder hen Charles de Caluwé, de beste gangmaker ter wereld. Charles de Caluwé: „Wat dat betreft heb ik het enorm ge troffen, Noppie is een man die het klappen van de zweep als geen ander kent. Daarnaast wordt hij overal uitgenodigd. En dat betekent dat ik even eens in alle grote wedstrijden, als amateur wel te verstaan, aan de bak kom." Met het winnen van de na tionale titel achter de demy's behaalde Charles de Caluwé inmiddels zijn elfde Neder landse kampioenschap. Bij vrijwel alle baandisciplines, uitgezonderd de sprint, won hij al eens goud. Veel furore maakte junior Caluwé tijdens de zogenaamde 'Ahoy-op-zon- dag-wedstrijden'. Ontmoetin gen op de zondagmorgen die inmiddels tot spijt van de Ter- neuzenaar tot het verleden be horen. Eveneens ontmoetingen Charles de Caluwé, de Temeuzense baanrenner die furore maakte in Alkmaar met het be halen van de nationale titel achter de demy 's. - foto de stem/cor j. de boer. Van onze atletiekmedewerker NIEUWVLIET - De derde Kustloop op en om camping Zonneweelde in Nieuwvliet werd gewonnen door Hans van de Griendt. De Schelde- sport-atleet nam al vrij snel het commando in handen op de 7 kilometer. In de eerste ronde moest hij nog wel het gezelschap dulden van Christiaan van de Wege en ook Alex Fenijn, die echter de kortste afstand liepen, de 3500 meter. Toen Christiaan van de Wege het kwarwei er op had zitten, ging Van de Griendt nog een rondje verder. Hij kwam binnen met ruim een minuut voorsprong op nummer twee, Kristian de Lange uit het Bra bantse Molenschot, die in een vinnig spurtje Patrick Quekel- berghe klopte. Veteraan Peter Provoost werd knap vierde in dit internationale gezelschap. Bij de dames was Ingrid Cauwels uit het Belgische Knokke opnieuw de snelste. Zij liet thuisloopster Christianne Vermorken achter zich. Op de korstste afstand heer ste dus Christiaan van de Wege uit Terneuzen. Een kleine halve minuut moest er gewacht worden op nummer twee, Alex Fenijn uit Nieuwvliet. Karin Stolk uit St.-Kruis was ook deze keer de snelste dame, het geen ze eveneens in de twee voorgaande Kustlopen was. UITSLAGEN HEREN 3500 meter: 1. Christiaan van de Wege (Terneuzen) 10.59,2. Alex Fe nijn (Nieuwvliet) 11.26,3. Wim van de Wege (Terneuzen) 11.32,4. Fran cois Babijn (Oostburg) 12.00, 5. Robbert Vroon (Breskens) 12.05. 7000 meter: 1. Hans van de Griendt (Hoek) 22.24, 2. Kristian de Lange (Molenschot) 23.57, 3. Patrick van Quekelberghe (Eede) 23.58, 4. Peter Provoost (Cadzand) 24.02, 5. Gun- ther Weib (West-Duitsland) 24.11, 6. Yvan de Mey (Waterlandkerkje) 24.23, 7. Kees van Uitert (Steen- wijk) 24.54, 8. Piet Oostdijk (Ter neuzen) 25.00, 9. Tonny Buys (Hei kant) 25.02, 10. Sjaak Boeckhout (Terneuzen) 25.04. DAMES 3500 meter: 1. Karin Stolk (St.- Kruis) 13.45, 2. Ingrid de Hullu (Schoondijke) 13.53. 7000 meter: 1. Ingrid Cauwels (Bel gië) 28.15, 2. Christianne Vermor ken (Nieuwvliet) 29.45, 3. Yvonne Sondern (West-Duitsland) 30.45. Ik weet niet hoe het an deren vergaat, maar ik heb van de visserij op de Mark de laatste tijd een uitstekende indrukge kregen. Natuurlijk is zoiets heel persoonlijk. Te vaak hoor ik aan de waterkant dat het weer niks is. Dat ligt dan waarschijnlijk niet aan de vis, maar aan de visser! Want werkelijk, het hele seizoen al wordt er goed ge vangen. Brasem uiteraard, en hele mooie ook, maar vooral voorn, rietvoorn en baars. Nimmer nog trof ik zulke mooie baarzen op mijn stek aan. Nog nooit heb ik er zoveel prachtige voorns kunnen vangen. O ja hoor, het is wel eens een dagje minder, maar daar stel ik me niet op in. Er zijn heel wat hengelaars die de Mark statisch bevissen. Grote dobbers aan lange opslag en maar voeren met meelprodukten. Zaken die geen voorn in het laadje brengen. Wel een enkele brasem. Bedenk even dit. Het hele jaar lang worden op de be perkte visplaatsen die de Mark beneden Breda nu eenmaal heeft flinke hoe veelheden lokvoer gedepo neerd. De vis went daaraan, maar krijgt er ook de buik van vol. Gevolg, de vis aast meer op natuurlijk voedsel zoals muggelarven en der gelijk. Wie dus het zoveel ste pakket koolhydraten op de voerplaats gooit zet de deur wijd open naar de brasem, maar de voorns blijven er vaak af. De taktiek om toch voorn te vangen is de volgende. Men voert eens niet met meelprodukten, maar met los strooivoer in de vorm van maden en/of hennep. Hooguit gebruikt men een onderhoudsvoertje van wat leem, zand, voornvoer en kokosmeel. Daarbij mag 75 procent oneetbaar zijn. Let wel, dit voer werpt men spaarzaam bij de scherp af gestelde pen. Naarmate de dag vordert (hoe drukker het met vissen is geweest) hoe fijner men moet vissen. Onrust op de stek kan men niet gebruiken, men leidt elke vis dan ook meteen van de voerplaats af. Denk niet na het zoveelste handje maden, ik zal eens stevig uit de emmer voeren, want dat werkt niet. Men krijgt onmiddellijk weinig in het voer geïnteresseerde bra sems op de stek en die ver jagen uw voorn. Truukje om de brasem weg te hou den. Wat duivemest bijvoe gen helpt zeker, maar wei nig, weinig. Vis dun, 10/100 is al dik, vis scherp, met slanke pennen. De Mark is een rivier, maar door de veranderingen aan zeezijde stroomt het minder, is het water helderder en heeft men meer kansen. De voorns van de Mark zijn er, groot, sterk, het is aan u om ze te vangen. Door Peter Snelders SAS VAN GENT - De strijd in de internationale mees tergreep van het ECI-toer- nooi is vrijwel beslist. Helmut Cardon, de op eigen bo dem spelende internationaal meester, is vrijwel onbereik baar geworden. Die riante po sitie bewerkstelligde hij door in de zevende ronde van Jaap Vo gel te winnen en door in de achtste ronde tegen Tonoli re mise te spelen De winstpartij was er een met belangen. Voor Jaap Vogel was er alles aan gelegen om een goed resultaat neer te zet ten. En met goed bedoelde hij, al zei hij het niet met woorden, een zege tegen de koploper. Daardoor zouden de kansen voor Vogel om in Sas van Gent voor de derde maal internatio naal meester te worden met flinke sprongen stijgen. De belangen voor Helmut Cardon behoeven eigenlijk geen uitleg. Voor hem zou de toernooizege erg dichtbij ko men bij winst. Al vrij vroeg in die partij werd duidelijk dat die zich in het voordeel van Cardon ontwikkelde. Toen deze ontmoeting in de late avond uren afgebroken werd, was bijna iedereen er van overtuigd dat de winst naar Cardon zou gaan. Dat gebeurde ook. Door die zege en de remise heeft Helmut Cardon een vol punt voorsprong en met voor hem nog een ronde te gaan, kan dat niet meer mis gaan. Ook heeft hij nu al het aantal pun ten (zes) dat garant staat voor een internationale meestertitel. Voor Cardon is dat niet van be- waarin hij enorm veel ervaring als pistier opdeed. Opgebouwde ervaringsfeiten die hij prima kan gebruiken, maar nog onvoldoende in huis heeft. „Stayeren is voor mij nieuw, dus wat dat betreft ben ik nog een groentje. Dat is te vens de reden dat ik in Alk maar, die baan ligt me overi gens niet zo goed, slechts vierde werd in deze discipline. Zoals al gezegd was het rijden achter de demy een aardigheidje," al dus Charles de Caluwé, die er echter toch in slaagde zijn con currenten in de voorronden op 2 ronde en meer te zetten. Energieker ging hij er tegen aan in de finale. De prikkel hiertoe kreeg hij van de uitge sproken favoriet Marco Jelle- tich. Deze had namelijk gezegd dat hij 'freewheelend' was doorgedrongen tot de eind strijd. Een publiekelijke uitla ting die bij De Caluwé in het verkeerde keelgat schoot. Veel was er dus niet nodig om Char les de Caluwé te motiveren. Met het idee Jelletich een poepje te laten ruiken vertrok hij voor een succesvolle rit. Charles de Caluwé: „Van meet af aan vond ik het te traag gaan. Steeds riep ik tegen Koch, tempo. Het gevolg was dat hij de gaskraan iets verder opentrok en wij uiteindelijk met een volle ronde voorsprong wonnen." Ondanks dat De Caluwé zijn neus goed aan het venster stak en hij alle steun krijgt van Ve nix en Koch, mag hij niet naar de wereldkampioenschappen in Gent. De Caluwé: „De KNWU wil, ondanks dat het in de 'achtertuin' ligt, geen stayer afvaardigen. Toch blijf ik in Gent trainen, want je weet ten slotte nooit wat er nog gebeurt. Op het laatste moment gaat de KNWU misschien nog overstag en dan wil ik er zijn. Temeer, daar de baan in Gent me bij zonder goed ligt." Wat de verre toekomst van de kersverse kampioen De Ca luwé betreft, ligt de weg weer helemaal open. „Zoals het er nu voorstaat, zie ik toekomstmo gelijkheden als stayer. Die dis cipline moet mijn specialiteit worden. Dan ook heb ik de kans voor veel zesdaagsen uit genodigd te worden. In eerste instantie als amateur, mogelijk later zelfs als prof," stelt De Caluwé in zijn vooruitblik. Een toekomstvisie waarin eveneens het behalen van het HEAO-di- ploma past Een studie die De Caluwé in september in Vlis- singen begint. Kortom, Charles de Caluwé heeft zijn*evenwicht hervonden. Van onze sportmedewerker WESTKAPELLE - Niek Marijnissen uit Bergen op Zoom schreef de eerste triathlon van Westkapelle op zijn naam. Hij heerste in deze achtste triathlon, die bestond uit 800 meter zwemmen, 30 kilometer fietsen en 5 kilometer lopen, van het begin tot het einde. Toen hij het water uit kwam - er werd ge zwommen in open zee - had hij al een kleine minuut voorsprong opgebouwd. Jan Louisse kwam als tweede en eerste Zeeuw uit het water. Tijdens het fietsen kwamen plaatselijke favo riet Adri Flipse en Floris-Jan Koole tot bij Jan Louisse. Dit trio slaagde er echter nooit in Ma rijnissen te bedreigen, want de Brabander bouwde in het resterende wedstrijdgedeelte zijn voorsprong uit tot ruim een minuut. Boeiender was de strijd met de tweede plaats als inzet. Het was Jan Louisse die nog over de meeste reserves bleek te beschikken. Floris-Jan Koole kwam als derde binnen en werd eerste junior, terwijl plaatselijke man en regerend Zeeuws kampioen Adri Flipse met een vierde plaats in de totaalstand genoegen moest nemen. Bij de veteranen ging de winst naar Adri Ge- rards uit Zierikzee. Ook hij duldde geen con currentie, want toen de eindbalans werd opge maakt was zijn voorsprong op de nummer twee, Pieter Verhage uit Westkapelle, opgelopen tot ruim vijf minutea Bij de dames zegevierde Hanny de Jager-Ha- ge. Dit nadat ze lange tijd Jopie Withage voor zich had moeten laten gaan. De triatlete uit Bergen op Zoom moest zich echter tijdens het lopen gewonnen geven. Bij de dames-junioren was Nicole Spruyt uit Terneuzen de snelste. Een kleine honderd triatleten waren naar het bad- strand in Westkapelle gekomen, waar de orga nisatie in handen was van de plaatselijke VW. UITSLAGEN Meisjes-junioren tot en met 13 jaar: 1. Nicole Spruyt (Terneuzen) 1.41.06, 2. Nathalie Sinke (Vlissingen) 1.51.48. Dames: 1. Hanny de Jager (Kattendijke) 1.26.29,2. Jo pie Withage (Bergen op Zoom) 1.26.46, 3. Marianne Wagemakers (Oostkapelle) 1.30.06, 4. Ineke Rijk (Kwadendamme) 1.32.53, 5. Esther Nieuwenhuizen (Hellevoetsluis) 1.40.46. Jongens-junioren tot en met 19 jaar: 1. Floris-Jan Koole (Middelburg) 1.14.12, 2. Niek Koole (Middel burg) i.21.37, 3. Ton de Jonge (Bergen op Zoom) 1.23.49, 4. Erwin Gerards (Zierikzee) 1.24.54, 5. Erik van Halderen (Oosteriand) 1.25.31. Heren-senioren (20 tot en met 39 jaar): 1. Niek Marij nissen (Bergen op Zoom) 1.12.59, 2. Jan Louisse (Ka- pelle) 1.14.10, 3. Adri Flipse (Westkapelle) 1.14.17, 4. Sjaak de Kok (Lewedorp) 1.17.06, 5. Jos Oomen (Chaam) 1.19.56, 6. Jan van de Eijk (Middelburg) 1.20.03, 7. Peter van Ut (Vlissingen) 1.20.50, 8. Stef Abrahamse (St.-Laurens) 1.21.10,9. Ton van Leeuwen (Hellevoetsluis) 1.21.30, 10. Jan Boot (Zoutelande) 1.21.49. Veteranen (40 jaar en ouder): 1. Adri Gerards (Zie rikzee) 1.19.00,2. Pieter Verhage (Westkapelle) 1.24.03, 3. Rob Siebons (Vlissingen) 1.27.02, 4. Cees Roose (Goes) 1.27.22,5. Ron Abuijs (Middelburg) 1.27.44. lang, omdat hij die titel vorig jaar in september al in Boeda pest wist te veroveren. Ook een man die, na even uit beeld te zijn gewest, een kansje maakt om dat aantal punten te be machtigen is de Belg Ronald Weemaes. Hij staat, na zijn winst tegen Walter Tonoli, op 4t4 punten. Met nog twee ron den voor de boeg is het beno digde anderhalf punt nog reali seerbaar, al zal dat in dit gezel schap geen gemakkelijke op gave zijn. In de internationale jeugd groep gebeurde eigenlijk wei nig schokkends. De meeste wedstrijden draaiden op een remise uit. Dat gold voor de partij tussen koploper Marjan Mitkov en de nummer twee, Gozewijn van Laatum, maar ook voor de ontmoeting Boim- Manca, twee spelers uit de sub top. Opvallend in deze catego rie is wel de derde opeenvol gende zege voor het Duitse meisje Bergit Barthel. Zij stond na vier ronden met slechts een half punt achter haar naam, maar is door die drie overwin ningen een stuk opgeklommen in de rangschiking. Manfred Kindt pakte ook nu weer een remise. Ditmaal tegen Julie Harwar. Mark de Waal verloor van Nils Borne. Door die ne derlaag is zijn verwachting, een plaats bij de eerste tien, wel erg wankel geworden, In het open seniorentoernooi blijft de Hongaar Kiss leider na winst tegen Coppens. Adrie de Hamer staat nu op en gedeelde, derde plaats na een remise te gen Bafort. Het heeft evenals Bafort, Timmermans, Groffen, Riemens en Berkhout 444 pun ten. Dat zestal wordt op de tweede plaats vooraf gegaan door Lacrosse met 5 punten. Uitslagen: internationale meester- groep, uitslagen zevende ronde Goormachtigh-Van Wely Vi-Vz, Pirisi-Farago Vt-Vt, Grooten- Meulders Vt-Vi, Weemaes-Tonoli 1-0, Cardon-Vogel 1-0. Achtste ronde Tonoli-Cardon Vi-Vi, Pirisi-Goor- machtigh Vt-Vt. Stand na zeven ronden 1. Cardon 5%, 2. Weemaes 3. Vogel, Farago, Pirisi en Van Wely 4, 7. Grooten 3, Goormachtigh 2%, 9. Tonoli 2,10. Meulders 1 Vg. Internationale jeugdgroep, uitsla gen zevende ronde Van Laatum-Mitkov &-%, Boim- Manca Vi-VtHellborg-Beake Vi- Vt, Gronn-Ruxton Vi-Vz, Menghi- Le Quang 0-1, Effert-Uhlmann Vi- Vt, Nielsen-Virtanen (afg.), Van W onterghem-Benschop Vt-Vt, Limbach-Walsh 0-1, Dekker-Sem- primoschnig Vt-Vt, Bome-De Waal 1-0, Capella-Barthel 0-1, Kindt- Harwar Vt-Vt, Mclnerney-Birlen- bach 1-0. Uitslagen achtste ronde Virtanen-Limbach Vt - VtUhl- mann-Borne Vt-1. Stand na zeven ronden 1. Mitkov 5të, 2. Manca en Van Laatum 5,4. Beake, Boim, Hellborg en Ruxton 4%, 8. Gronn, Le Quang en Walsh 4, 11. Effert, Van Won- terghem, Benschop, Uhlmann, Dekker, Semprimoschnig, Borne en Barthel 3%, 19. Nielsen en Vir tanen 3 en 1 afgebroken, 21. Menghi en Limbach 3, 23. De Waal en Mclnemey 2%, 25. Capella, Har- war en Kindt 2,28. Birlenbach Vt Stand regionale jeugdgroep 1. Bliek 4%2. Van Amerongen 4 en 1 afgebroken, 3. Velleman 3Vt, 4. Brinkers 3, 5. Van Alphen 2Vt, 6. Louws en Van Vooren 2,8. De Rid der 1%.

de Stem | 1988 | | pagina 7