ist-in J PSV 'jaagt' op ontslagen Laudrup H SPORT VAN LANCKER BLUFT LEIDER IN RONDE VAN BELGIË LeMond niet Hockey-dames snel langs zwak Spanje naar WK atletiekgala in sestrière Beste wereldseizoenprestatie Lewis blijft APM-organisatie t vraagt startverbcn Moses en Griffith IN HET SE juventus breekt met deen om rus aan te kunnen trekken Inlijsten doe je (zelf) bij Lijst-in. Veemarktstraat 13 4811 ZB Breda telefoon 076-221309 1 VRIJDAG 12 AUGUSTUS ZINNIK - Peter Pieters heeft gisteren in de tweede etappe van de Ronde van België zijn niet geringe sprintkwaliteiten weer eens aangespro ken. Blankenstein scheidsrechter ffftTEM SPORT 2 VR vo; 'ERNEUZEN - Meedoen aan ioenschap achter de derny's en. Een droom en een verrast NIEUWSOVERZICHT gemakkelijke overwinning Wan Remortel Kortsjnoi wint festival Biondi verbetert wereldrecord Snelders verkiest Aberdeen Holland wint Sneekweek IOC wil één vlag voor Korea's Nederlaag Edberg in Toronto On Ni partners in kreatieve dienstverlening DE STEM 3/ Van onze sportredactie EINDHOVEN/TURIJN (ANP/AFP) - PSV wil de bij Juventus ontslagen Mi chael Laudrup aantrekken. Manager Kees Ploegsma van de Europese bekerhouder on derhandelde gisteren in Turijn met de Deense aanvaller, die plaats moet maken voor de door Juventus begeerde Sov jet-middenvelder Aleksandr Zavarov. De 24-jarige Laudrup, die tijdens de Europese titelstrijd een teleurstellende indruk maakte, had de laatste weken problemen met de nieuwe trai ner, Dino Zoff, en werd giste ren door zijn Italiaanse werk- gever officieel van al zijn ver plichtingen ontslagen. Laudrup, via Bröndby en KB Kopenhagen vijf jaar geleden in Italië beland, speelde twee seizoenen op uitleenbasis voor Lazio Roma. In de laatste drie competities kwam hij voor Ju ventus uit. De 47-voudige in ternational, goed voor twintig treffers in het Deense elftal, stond deze zomer al op het ver langlijstje van PSV. De Eind- hovense club zag toen af van de aankoop van de aanvaller, om dat Juventus libero Ronald Koeman in de transactie wilde betrekken. De met beide benen vaardige Laudrup maakte zich niet druk om zijn ontslag. „De clublei ding is zeer duidelijk geweest. Ze willen voor mij een andere buitenlander. En ze hebben dat in een vroegtijdig stadium ge meld". Juventus heeft Laudrup laten weten dat hij kan tekenen waar hij wil. De Deen wil niet in Italië blijven. Hij zegt zijn spelplezier te zijn verloren in de zakelijke Italiaanse compe titie, waarin hij al op jonge leeftijd verscheen. Laudrup liet doorschemeren, dat hij zal kie zen tussen twee Europese top clubs, PSV en Barcelona. PSV, overeenkomstig de wens van trainer Guus Hid- dink nog altijd op zoek naar een internationale spits naast Kieft, bevestigde de interesse bij monde van penningmeester Van Raay. „Ploegsma is don derdag naar Turijn gereisd. PSV is geïnteresseerd", aldus Van Raay, die verwacht dat de transfer deze week wordt afge rond. PSV heeft overigens nog even de tijd. In de eerste ronde van het Europa-Cuptoernooi voor landskampioenen heeft PSV een bye gekregen. Barce lona zal wel moeten voortma ken, wil men Laudrup als nieuwe aanwinst in de eerste ronde van de Europa Cup op stellen. Op maandag 15 augus tus moet de transfer volgens de reglementen van de UEFA zijn afgerond. Laudrup, 1.83 meter lang 75 kilo wegend, wordt, als PSV slaagt, de vijfde Deense inter national in dienst van de Eind- hovense multi-national. Jan Heintze, Ivan Nielsen, Frank Arnesen en Sören Lerby staan al onder contract. Tot 1992 wordt PSV vooralsnog niet ge hinderd door de reglemente ring van de Europese voetbal unie, de UEFA, waarin een re strictie van vier buitenlanders per elftal wordt voorgeschre ven. Sprintzege Peter Pieters Van onze sportredactie De Nederlands kampioen uit de ploeg van Cees Priem versloeg aan het slot van de tweede etappe van de ronde van België, van Phillippeville naar Zinnik over 185 kilo meter, zijn 27 medevluchters. De Belg Eric van Lancker behoudt de leiding in het algemeen klassement. heeft gisteren de derde etappe van de ronde van Groot-Brit- tannië via een indrukwek kende solo van 110 kilometer naar zich toe getrokken. De coureur uit de ploeg van Paul Köchli arriveerde in de rit van Manchester naar Liverpool over 180 kilometer ruim drie minuten eerder aan de eind streep dan het peloton. De Brit Malcolm Elliott blijft leider in het algemeen klassement. Uitslag derde etappe: 1. Demierre (Zwi) 180 km in 5 uur, 10 minuten en 58 seconden, 2. McLoughlin (Gbr) op 3 minuten en 29 seconden, 3. Elliott (GBr), 4. Kelly (Ier), 5. Hoste (Bel), 6. Vichot (Fra), 7. Rey nolds (GBr), 8. Gayant (Fra) allen zelfde tijd als McLoughlin. Klasse ment: 1. Elliott 16.13.18, 2. McLoughlin 0.18, 3. Yates (GBr) 0.39,4. Roche (Ier) 0.42,5. Wegmul- ler (Zwi) 0.47, 6. Kelly 0.48, 7. Web ster (GBr) 0.49,8. Pensee (Fra) 0.50. Jelle Nijdam heeft gister avond voor de ogen van 30.000 toeschouwers het criterium in Surhuisterveen gewonnen. De tijdrit-specialist uit de ploeg van Jan Raas was de beste in de eindsprint van een kopgroep van zeven renners. Steven Rooks werd tweede, de Fries Wiebren Veenstra eindigde op de derde plaats. De zeven renners onsnapten kort voor het einde van de rit over 100 kilometer. Vooral Eddy Schurer toonde zich ac tief. Voor zijn eigen publiek slaagde de neo-professional uit Bakkeveen er niet in zijn zes rivalen definitief achter zich te laten. Nijdam, dit seizoen al een keer winnaar een massa spurt in de Ronde van Asturië, beschikte over het beste eind- schot. Van Lancker, een telg uit de ploeg van Peter Post, werd gis teren voorlopig door ploeglei der Eddy Merckx opgenomen in Belgische selectie voor de wereldtitelstrijd op 28 augustus in het Belgische Ronse. Hij ver vangt eventueel de met een blessure kampende Etiënne de Wilde, die een dag eerder een heupletsel overhield aan een valpartij in de slotkilometer van de eerste etappe. De Wilde besloot gistermorgen niet meer van start te gaan voor de tweede rit. De Belgisch kam pioen beslist volgende week of hij wel of niet naar de strijd om de wereldtitel gaat. Van Lancker consolideerde in de etappe van Phillippeville naar Zinnik over 185 kilometer zijn leidende positie in de ron de. De Belg probeerde herhaal delijke keren zijn kleine marge op Frans Maassen, de nummer twee in het klassement, te ver groten. De groep liet hem ech ter niet gaan. Dertig kilometer voor het einde gaf Van Lancker wel het sein voor de beslissende aan val. Met zijn landgenoten Ser geant en Frison en de Neder lander Maassen ging de cou reur op de muur van Thuin aan de haal. Na de korte, maar te vens steile beklimming bleven 28 renners uit de greep van het peloton. In de sprint was Peter Pieters ongenaakbaar. De Westduitser Rolf Gölz werd tweede. Erkende aankomers als Zanatta, Heynderickx en Fondriëst moesten hun meer dere erkennen. De favoriete Jean-Paul van Poppel kon in de spurt niet meedoen, hij raakte ruim achttien minuten achterop. Uitslag tweede etappe: 1. Pieters (Ned) 185 km in 4.18.30, 2. Gölz (WD1), 3. Frison (Bel), 4. Zanatta (Ita), 5. Heynderickx (Bel), 6. Van Lancker (Bel), 7. Fondriëst (Ita), 8. Dierickx (Bel), 9. Sergeant (Bel), 10. Tolhoek (Ned), 11. Maassen (Ned), 13. Kersten (Ned), 26. Habets (Ned) allen zelfde tijd als Pieters, 45. Van Vliet (Ned) 2.33,50. Wijnands (Ned) z.t., 60. Knetemann (Ned) z.t., 112. Van Poppel 18.28. Klassement: 1. Van Lancker 11.12.25, 2. Maassen op 14 seconden, 3. Van Itterbeeck (Bel) 0.23, 4. Fondriëst 0.26, 5. Pie ters z.t., 6. Peiper (Aus) z.t, 7. Gölz 0.27, 8. Sergeant 0.34, 9. Emonds (Bel) z.t., 10. Nulens (Bel) 0.40, 11. Tolhoek 0.46, 24. Habets 1.23, 26. Kersten 1.44, 30. Knetemann 3.04, 60. Van Vliet 3.35, 104. Van Poppel 19.50. In de Coors Classic heeft de Amerikaan Andy Hampsten de leiding overgenomen van zijn land-.en ploeggenoot Jef Pier ce. De winnaar van de Giro d'Ita- lia deed dat in de tweede etap pe, een klimcriterium in Oak land over 89,6 kilometer. Deze koers leverde een overwinning op voor de Amerikaanse ama teur Graig Schommer. Beste Nederlander was Maarten den Bakker op de vierde plaats. Uitslag tweede etappe: 1. Schom mer (VSt) 89,6 km in 1.53.17, 2. Broznowski (VSt), 3. Magalhaes (Bra), 4. Den Bakker (Ned) 5. Knickman (VSt), 6. Hampsten (VSt) allen zelfde tijd als de win naar. Algemeen klassement: 1. Hampsten 5.04.31, 2. Sanders (VSt) op 1 sec., 3. Bailey (VSt) 0.14, 4. Broznowski (VSt) 0.15,5. Den Bak ker (Ned) 0.25,6. Pierce (VSt) 0.27. De Zwitser Serge Demierre Uitslag: 1. Nijdam (Zundert) 100 km in 2 uur, 18 minuten en 14 se conden, 2. Rooks (Warmenhuizen), 3. Veenstra (Harkema), 4. Lubber- ding (Voorst), 5. Schurer (Bakke veen), 6. Jakobs (Helmond), 7. Draaijer (Sondel) allen zelfde tijd als Nijdam, 8. Appeldoorn (Zegge) op 15 seconden, 9. Smit (Zwanen burg) 0.20, 10. Siemons (Zundert) z.t. Duel om de bal tussen v.l.n.r. Ingrid Wolfs, Silvia Antem (Sp), Marjolein Bolhuis en Carmen Barea (Sp). - foto anp AMSTELVEEN (ANP) Doelpunt, doelpunt, doel punt en voorbij was het eerste duel van de Neder landse hockeysters in Am stelveen. Spanje werd binnen tien mi nuten de plaats gewezen (twee strafcorners van van der Ben en een treffer van Von Weiier), de aansluitende show mislukte en van een se rieuze voorbereiding op de Olympische Spelen was al thans gisteravond helemaal geen sprake meer. Slechts Lejeune, die in de tweede helft maar voorin ging spelen om wakker te blijven, en andermaal Von Weiier hielden de statistici nog luttele seconden bezig: 5- 0. Bondscoach Gijs van Heu- men, die de aan de midden voet geblesseerde Martine Ohr een week rust moet gun nen, kon moeilijk tevreden zijn over de voorstelling. „Ik heb hier best de pest over in. Binnen de korste keren sta je met 3-0 voor en dan zakt het helemaal weg. Maar moet ik dan zeggen, wacht even een kwartiertje met scoren? Na de eerste tien minuten was het publiek al niet meer te vermaken. De speelsters wil den best meer, maar konden voor zichzelf de discipline niet opbrengen door te gaan met goed hockeyen. We heb ben alleen staan oefenen". De oppositie van Spanje was het toernooi, dat de orga nisatie voor ogen staat, on waardig. Maar een alterna tief is voor de Olympische kampioen niet te vinden. „Buter heeft, geloof ik, één bal aangeraakt. Dat de inter nationale tegenstand mini maal is, mag het Nederlandse dameshockey niet worden verweten. De andere landen moeten harder gaan trainen", zei Van Heumen. „De ploeg van de Verenigde Staten was misschien wel bereid naar Amstelveen te komen, maar voor mij hoeft dat niet in een Olympisch jaar. Van die Amerikaantjes kunnen wij ook niets meer leren. Zij leren alleen van ons". De internationale situatie in het dameshockey is er nog steeds één van krapte. Voor alsnog duidt niets op verbre ding van de top en van een smal randje is het gemakke lijk afvallen. Van Heumen kijkt, terwijl op het veld de gedachten momenteel slechts uit horen te gaan naar het verdedigen van de Olympi sche titel van Los Angeles, buiten de lijnen met zijn se lectie en de opvolgsters al wel degelijk naar de langere ter mijn. Ook na Seoul is het de taak van Van Heumen een hoog niveau voor de toekomst ze ker te stellen. Hij tekende voor een jaar bij en ont vouwde donderdag voor het obligate duel met Spanje al enkele plannen. Die zijn niet helemaal nieuw, maar moe ten wel vaster omlijnd wor den. Van Heumen denkt het dameshockey in Nederland op de voorgrond te kunnen houden en te verbeteren door meer aandacht te schenken aan de maatschappelijke be geleiding, voort te borduren op de psychologische assis tentie, waarvoor Ferdi Oyen vorig jaar al zijn stille intrede deed, en eindelijk eens stren ger te letten op de voeding. Karakteristieken SOVJETUNIE-GROOT-BRIT- TANNIË 2-2 (2-1) - 21. Kanapo- rene 1-0 (strafcorner), 22. Tsjisjik 2-0, 33. Dixon 2-1 (strafbal), 51. Sixsmith 2-2. Scheidsrechters: Hernandez (Spa) en Mohlmann (Ned). Toeschouwers: 300. NEDERLAND-SPANJE 5-0 (3-0) - 4. Van der Ben 1-0 (s.c.), 4. Von Weiier 2-0, 9. Van der Ben 3-0 (s.c.), 58. Lejeune 4-0, 65. Von Weiier 5-0. Scheidsrechters: Ache (Bel) en Tong (Zwi), toe schouwers: 1000. Nederland: Buter; Van der Ben, Lejeune, Nieuwenhuizen en Wil- lemse; Van Manen, Benninga en Holsboer (Aardenburg); Wolff, Bolhuis en Von Weiier. Spanje: Gonzales Laguillo; Ca nals, Antem, Barea en Corres; Maiques (Martinez Murguia), Coghen, Olive (Maragall) en Ro driguez; Motos en Dorado. Heren SP AN JE-GROOT-BR ITT AN- NIË 2-1 (0-1) - 31. Barber 0-1 (s.c.), 63. Ignacio Escude 1-1 (s.c.), 67. Olivia 2-1. Scheidsrechters: Stepanov (Sov) en Lathouwers (Ned). Toeschouwers: 800. Stand herentoernooi: 1. Neder land 2-4 (12-2), 2. Sovjetunie 2-2 (3-2), 3. Groot-Brittannië 2-2 (3- 3), 4. Spanje 2-2 (2-8), 5. Canada 2- 0(2-7). i. KORTRIJK - Greg Le Mond, sinds drie weken weer op de fiets na een langdurige herstelperiode, heeft gisteren na zijn ren tree in het wielerpeloton tij dens het criterium in zijn woonplaats Kortrijk ver klaard niet deel te nemen aan de wereldtitelstrijd in Ronse (België) op 28 augus tus. LeMond kwam op 26 maart ten val. De Amerikaan ging toch naar de Ronde van Italië, waar hij in de vijfde etappe af stapte. Daarna volgden opera ties aan het scheenbeen in Eindhoven en Sacramento. Al leen een goede prestatie in de Profronde van Nederland, die maandag in Groningen van start gaat, kan de voormalig Tourwinnaar nog van zijn voornemen afhouden. SESTRIÈRE (DPA/RTR/ AFP) - Carl Lewis heeft gisteren de beste wereldsei zoenprestatie op de 200 me ter gevestigd. Tijdens de openingswed strijden van de op 2050 me ter hoogte gelegen baan in Sestrière kwam hij tot 19.82 seconden (rugwind 1.94 me ter per seconde). De beste tijd tot nog toe in dit jaar was van zijn land genoot Joe DeLoach: 19.87. Het wereldrecord staat op naam van de Italiaan Pietro Mennea, die in september 1979 19.72 liep op de even eens hoog gelegen baan van Mexico Stad. Lewis concurrent Ben Johnson won de honderd meter in 9.98 seconden met een eveneens toelaatbare rugwind: 1,6 meter per se conde. Nelli Cooman miste de Olympische limiet op de 100 meter dames opnieuw. Ze kwam tot 11.21, elf hon derdste te veel. De Amerikaanse horden loper Roger Kingdom miste het wereldrecord op de 110 meter horden, dat sinds 1981 met 12.93 op naam staat van zijn landgenoot Renaldo Nehemiah, met vier-hon- derdste seconde. De 26-ja- rige Olympisch kampioen van Los Angeles kwam tot 12.97 en werd daarmee de tweede atleet die onder de dertien seconden dook. Zijn tijd betekende een ruime verbetering van de beste mondiale prestatie van dit seizoen, die met 13.14 ook op zijn naam stond. In de schaduw van King doms geweld werd het Europees record scherper gesteld door de Brit Colin Jackson, die tweede werd. Jackson, wereldkampioen bij de junioren in 1986 en derde tijdens de wereldti telstrijd in Rome, liet 13.11 noteren. Dat is 0.09 sneller dan de vorige beste Euro pese prestatie, die gedeeld werd door de Fransman Stephane Caristan en de Sovjet Alexander Markin. SS NOORDWIJKERHOUT (ANP) - Scheidsrechter John Blankenstein heeft gisteren gekozen voor zijn sportieve loopbaan. De 39-jarige op non-actief ge stelde arbiter nam met onmid dellijke ingang ontslag bij In- ter Football, een in de voetbal sport actieve commerciële or ganisatie. Blankenstein, sinds maart in dienst bij IF, was dinsdag door het bondsbestuur van de KNVB geschorst wegens de on verenigbaarheid van functies. Na twee dagen van overden king besloot Blankenstein gis teren ontslag te nemen. DEN HAAG (ANP) - De organisatoren van de Adriaan Paulen Memo rial atletiek-wedstrijden, die zondag in Hengelo worden gehouden, heb ben de Amerikaanse Bond verzocht Edwin Moses en Florence Grif fith een startverbod voor die dag op te leggen. De wereldrecordhouders op respectievelijk de 400 meter horden heren en de 100 me ter dames komen zondag in Gateshead in het bij pro gramma van de interland wedstrijd Groot Brittannië- Hongarije uit. Rob Kerkhoven, de direc teur van de APM-wedstrij den, had het duo voor zijn wedstrijd gevraagd. Beiden zouden het maximaal voor een 'Permit-meet' toege stane startgeld van 25.000 dollar (ruim 50.000 gulden) ontvangen. De Internatio nale Amateur Atletiek Fe deratie (LAAF) kent naast zijn Grand Prix-circuit een aantal permit-meets, wed strijden met een beschermde status. „De afspraak is dat wan neer een permit meet sa menvalt met een interland wedstrijd de IAAF-wed strijd voorrang krijgt", al dus Kerkhoven gisteravond op Schiphol tijdens een persconferentie na de aan komst van de Amerikaanse atlete Mary Slaney-Decker. „Andy Norman, zelf ord sator van een Grand fj wedstrijd, heeft Mc Griffith vastgelegd voot bij programma van de in landwedstrijd. Met eti wereldtoppers wil hij bij interland meer pui trekken. Dat is tegen de spraak. Daarom hebben de Amerikaanse Bond vraagd Moses en Grit een startverbod op te leg voor zondag. Wij hebben! de IAAF van onze beziq op de hoogte gebracht e vens geprotesteerd tegen feit dat donderdag pij ling een wedstrijd in striere in Italië op het j gramma kwam, die aantrekkingskracht had de atleten. Dat kan ten It gaan van onze wedstrijd1 Carl Lewis heeft de oi nisatoren van de Add Paulen Memorial laten ten, dat hij niet van zin de 200 meter te lopen geeft de voorkeur aan 4x100 meter estafette i Amerikaanse ploeg. Del ganisatoren zijn hieij akkoord gegaan. ■yanonzesportmedewerker 'ERNEUZEN - Het treffen ,cqen de ambitieuze ploe- en van Hoek en HVF24 indigde na een felle wed- trijd in een 2-1-overwin- ing voor Hoek. iuiskil trekt de goede vorm en won overtuigend met l van AZW. RIA blijft knap resteren. Het speelde nu gelijk 1) tegen Vogelwaarde. De lfde uitslag werd genoteerd [i greskens-Terneuzense oys en Zaamslag-IJzendij ke indigde in 1-2. ;OEK-HW'24 2-1 - Voor rust n redelijke wedstrijd met ,ee aan elkaar gewaagde oegen. Er werd fel gespeeld snel werd duidelijk dat ■ide teams zich met de nieuwe Inwinsten in de gelederen Qden bewijzen. HW'24 yam op voorsprong door Fred ,n Cauteren, maar nog voor de pa Keeke spelpe heid l eensp. teren i Peter stuuró commi Keeke zorger SLUIÜ twinti minee lijk. T sterkt iets enige Antoii had G 0 gebr uitblii Charl oor Rinus Verberkmoes harles de Caluwé uit Terneuzeï ukje uit tijdens de Nederlandse lkmaar. Hij werd zodoende de ve] indse titelstrijd op de baan. Schmidt als tegenstand^ van de inmid dels 22-jarige Charles de Calu wé is een tijdperk met ups en Gisteren werd de Bi liaan Joaquim Cruz aai lopers veld toegevoegd. 1 de Olympische kam; 800 meter. Cruz zal in] gelo op de 1500 meter ii men. Bij het discuswt ontmoet Eric de Brui Amerikaan Mac Wilkii de Duitser Woli AMSTERDAM (ANP) - Viktor Kortsjnoi heeft het scha] festival van Amsterdam gewonnen. De ex-Sovjet had remise in ziin slotpartij tegen de Engelsman Nunn tonde om de eindzege veilig te stellen. Van onze tenmsmedewerker Uitslagen tiende en laatste ronde kroongroep: Nikolic (Joe GOES - Deze Week Wordt (WD1) 1/2-1/2, Ljubojevic (Joe)-Van der Wiel (Ned) 0-1, Kort^ de banen Van de tennis- renigingen 't Halve laantje te Goes en Goblin 's-Gravenpolder het Her man-] eugdtennistoernooi ipeeld in de leef tij dscate- irieën tot en met 10,12,14 en 16 jaar. Traditioneel rdt op de eerste drie da- in gespeeld in poules, (Zwi)-Nunn (Eng) 1/2-1/2. Eindstand: 1. Kortsjnoi 6 punt Nunn 51/2,3. Van der Wiel, Nikolic en Hort 5,6. Ljubojevic31 AUSTIN (AFP/RTR) - Bij de Amerikaanse selectie; strijden zwemmen voor de Olympische Spelen van heeft Matt Biondi zijn eigen wereldrecord 100 meter slag verbeterd en gebracht op 48.42 seconden. Het oude wereldrecord stond sinds 25 juni 1986 (Orlandi zijn naam met 48.74 seconden. Voor de verbetering van zijn eigen wereldrecord lietlBaarna men over gaat op Biondi zijn hoofd kaal scheren. De snelste zwemmer ter het afvalsysteem. reld liet bij de Amerikaanse selectiewedstrijden vooip Olympische Spelen in Austin niets aan het toeval over. de series haalde ik 48.99 seconden. Die tijd deed me bei dat in de finale een nieuw wereldrecord mogelijk was", telde Biondi na zijn fabelachtige 48.42 seconden. DEN HAAG (ANP) - Twee dagen voor het begin vi voetbalcompetitie in Schotland heeft Theo Snelders geen toestemming van de KNVB uit te komen voor nieuwe ploeg Aberdeen. De voetbalbond is bovendien van plan de van FC Twente afkomstige doelman vrij ga' verlenen, zolang de Schotse voetbalbond weigert een tract te tekenen waarin wordt gegarandeerd dat Sneldeijjpels allen tijde beschikbaar is voor het Nederlands elftal. Mocht de zaak niet vandaag worden opgelost, dan doelman de KNVB schriftelijk laten weten zich niet beschikbaar te stellen voor de nationale ploeg. In het ste geval overweegt hij zelfs een kort geding tegen de balbond. Zodoende hoopt hij zich te kunnen 'vrij voor de seizoenouverture van Aberdeen, zaterdag Dundeè FC. de 10-jarige jongens werd ;e van Remortel uit Sas in Gent gemakkelijk poule- iaar. Van Leendert Flipse in hij met 6-0,6-0, terwijl hij ;en Jaap Vogelaar en Fabian bert slechts twee games ist inleveren. De als tweede ilaatste in deze leeftijdscate- irie is Aart-Jan de Looff, die meens weinig tegenstand in betekenis had in zijn poule. Bijl en Ramon Barten ren gewillige slachtoffers, iwel Jeroen de Kam als icha Bernard plaatsten zich poule-winnaar op het af- ichema. SNEEK (ANP) - Holland heeft de teamwedstrijd van Sneekweek gewonnen. Weliswaar won het Friese regenboogteam de laatste strijd met overmacht, maar de eindoverwinning vanl Hollandse zeilers kwam niet meer in gevaar. De acht stand die de Friezen in de eerste twee races hadden pen, bleek onoverbrugbaar. Eindstand: 1. Holland 81.25,2. Friesland 93.00. Bij de jongste meisjes voert emieke Huibregtse volgens vachting het schema aan. Zij won van Esther de Rijk met 6-0, -1 en leverde tegen Pau- Uen de Haas geen enkele game m. de jongens tot en met 12 jaar is Roger van Housselt de ■voriet. In de poule ontmoette hij Sjoerd Flipse en Paul Jan Juinzeel en van beide spelers won hij. Hij plaatste zich dan ook bovenaan het afvalschema. LAUSANNE (DPA) - Het Internationaal Olympisch Col (IOC) heeft opnieuw een poging ondernomen Noord' Zuidkorea, in elk geval voor de duur van de Olympi Spelen, te verzoenen. Het IOC heeft gisteren schriftelijk voorgesteld beide lal bij de openings- en sluitingsceremonie achter een gei schappelijke vlag te laten marcheren. Daarachter mi beide afvaardigingen hun eigen kleuren hooghouden, initiatief sluit aan bij pogingen van de parlemente«| Noord- en Zuidkorea om tot een gesprek te komen. Vooi nog is Noordkorea van plan de Spelen van Seoul te bo; ten, zolang het niet de organisatie van een evenredig aai sporten op zich mag nemen. TORONTO (AFP/RTR) - Wimbledonkampioen Stefan berg heeft in Toronto een pijnlijke nederlaag geleden de Australiër Mark Woodforde. Oefenvoetbal Spaans, Huizenga en Wj Brouwer. Annen: Klamer, en Nieborg. Toeschouwers: BEC (4e klasse)-SW 0-2 (0-0) Harlingen (le klasse)-H^tot en met 14 iaar nnelniintdn' T~)iimoo on WilHon. uoon (1-11 (0—9.1 DfipluiiTltCf'Sm^l^. Doelpunten: Dumee en Wilden- veen 0-11 (0-2). Doelpunte berg. Scheidsrechter: Hageman kers: De Jonge 4, Verbeek 2J Toeschouwers: 160. 2, De Haan, Visscher en Hor" Selectie Voorne/Putten-Feyen- les. Toeschouwers: 300. oord 2-6 (0-2). Doelpunten Feyen- SV Zutphen (hoofdklasse c oord: Smolarek 2, Van Geel 2 afdeling)-De Graafschap O j (waarvan 1 strafschop), Lokhofi 5). Doelpunten: Nijenhuis 2j en Hofman. Voorne/Putten: Eek 3, Wittenrood 4. ScheidsiJ Hakman en Van Esch. Scheids- ter: Van Zwollen, toeschou^ rechter: Wegereef. Toeschou- 800. wers: 2.400. SDS'55 (4e klas zon)-Go i VFC (3e klasse)-Volendam 2-5 (1- Eagles 1-4 (0-4). Doelpuj 2). Doelpunten Volendam: Snee- Eagles: Bosveld, Noormans, kes 3, Kemper en Samuel. VFC: leman en Vennebeumer. Sch| Abresch en De Jong. Scheids- rechter: Meester. Toeschou^ rechter: Santema. Toeschouwers: 200. I 1.200. Bijzonderheid: Doelman DOSK (le klas zat)-PEC Zl Struis (VFC) breekt sleutelbeen. 1-7 (1-3). PEC: Van der Waf Annen (2e klasse)-Emmen 3-3 (2- Roelofsen 2, Van Ankeren 1). Doelpuntenmakers Emmen: Lecker 1. Toeschouwers: 60Ö(J De als tweede geplaatste Mau- van den Hemel ondervond ineens weinig tegenstand in poule. Hij versloeg met me cijfers Robert Gijsel en "i Timmerman. Een bijzon- sterke indruk maakte de Ouddorp afkomstige Stefan fus, die dan ook gemakke- winnaar werd in zijn poule. ;ij de 12-jarige meisjes is ne Zuidweg de favoriete ""or de eindzege. Zij kwam ■nder verlies uit haar poule. de I4-jarige meisjes won nuela Jille van Nanda de -ter en Joan Kim de Kok en it houdt in dat zij haar eerste ats op het schema voorlopig ■ft waargemaakt, ietzelfde geldt voor de als ste geplaatste bij de jongens Matthijs 'lman. Hij won achtereen- l8®ns van Kristian van Reije Dennis Raaiman. Harold pper lijkt bij de oudste jon- 1 gemakkelijk op de eind- ;e af te gaan na zijn poule- irwinningen op Marco en Edwin Mullie. tthijs Speelman, Serge Eude Armand Tournois moeten ^em van de eindzege te houden. Bij de oudste aS za^ finale gaan tus- Anneke Engelse en Ma te Bremmer. down baan 'heroi Stem de, ze wiéle rieus die oppei Eei meer Calu- exarr plom om Daar diens zat Vrije eenrr recht Di luwé ritms zesds dam, en strijc snel! deze gens goed geda ven, diei wad Die s reldl Veni dati rijde eens zoek Alkr. ging zeile plaa Neu D wer op mek gen. nieu af stay gem van rijd nan Koe E zo r ond dek ChE beti trof het geei wor En een, als aan N tior beh inn lan vri; uit{ al ma de da£ ger inn nei hoi

de Stem | 1988 | | pagina 6