Cardon en Farago duidelijk favoriet [N EENHOORN-TENNISTOERNOOI TE OOSTBURG Van Remortel in halve finale Rob Gruben nog niet fit Hendrikse schakelt Alexander Büth uit GEN NASLEEP VAN BEENBREUK IN SEIZOEN 1986-1987 Terèse van are vierde SVRAGEN Van de Berge is sterkste Carpentier verliest in finale jpel ortuna T14 in Portugal ter tot rust ter wereld' mpische turnhal Eenvoudig Zelfvertrouwen SKEELERWEDSTRIJD OOSTKAPELLE Tennis Ie van Valkenswaai, van Poppel. De vie, van Frankrijk ze». ne de Wilde eindigd es liep de koers uit» Jon Adri van der Pu Ivoor Hans Daamstj louwers. tl 100 km in 2.19.51,2. n, uit, 6. Verhoeven, 7. jjj; lisse. lis: 1. Adri van der S3, 4. Hermans 1.57 in Boer 1.57,84, 8. Lubberdi» .59,08. vertrekt als manage lal tien jaar, de eerstj een jaar met zijn g, veken door ziekte 1 versneld. In overl«f Ï;er dienstverband, et omschreef, Casteï* )e Limburgse eredivij rvanger aan t? kunne,!) r Peter Snelders [AS VAN GENT - Sandor farago zal nog wel eens met .gelmaat terugdenken aan - eerste partij van het 'I-toernooi. Toen verloor Hongaar een vrijwel ze re winstpartij door een aar ondoorgrondelijke mo- lienten. Dat was juist tegen Helmut Cardon, de man die la vier ronden ongeslagen Eet 3% punten het klasse- tent in de internationale feeestergroep aanvoerde, inmiddels zijn er dat 4 ge- gorden na zijn remise tegen onald Weemaes. Waarom zal Farago nog regel matig terugdenken aan die leningspartij? Simpelweg, ndat die partij hem nu in een [tzonderlijk rooskleurige po- sitie gemanoeuvreerd had ku nen hebben. Had hij die win nend afgesloten - geen enkele ingewijde twijfelde op dat mo ment zijn winstkansen - dan stond nu de champagne in de koeler. Want wat leert een simpel rekensommetje? Na die eerste verliespartij boekte de ge tergde Magyaar drie winstpar tijen op een rij. In de vierde ronde werd de wedstrijd tegen Richard Meulders nog wel af gebroken, maar die werd later in winst omgezet. Die drie winstpartijen, met daar ge makshalve aan toegevoegd het punt van de eerste partij, had den hem op een rotsvaste eerste plaats gebracht. Vier punten uit vier partijen. Helmut Cardon had dan een punt minder gehad en net als Jaap Vogel en Ronald Wee maes op een 214 gestaan. Let wel, na vier ronden. Anderhalf punt voorsprong had Farago, gezien zijn capaciteiten, al met één been op het hoogste trapje van het ereschavot geplaatst. De realiteit is echter anders. De leider heet niet Farago, maar Helmut Cardon. De In ternationaal Meester uit Sas van Gent, die vanwege werk zaamheden in Amerika wat minder aan schaken toekwam de laatste tijd, verrast vriend en vijand. Al dan niet met wat geluk, dat je broodnodig hebt in een toernooi van dit niveau. In de vierde ronde werd zijn partij tegen Herman Grooten afgebroken, maar toen al zag je het vertrouwen van zijn ge zicht stralen. Hij had zo'n groot voordeel dat de winst hem niet kon ontgaan. Dat kwam ook uit, want ook die partij leverde hem een vol punt op. In de vierde ronde remi seerde hij tegen Weemaes en daardoor krijgt Farago de kans om langszij te komen. De uit slag van diens partij was nog niet bekend. Afgaande op het nog af te werken programma mag aangenomen worden dat de titelstrijd van de vijftiende uitgave van het ECI-toernooi tussen dat tweetal betwist wordt. Inmiddels zijn in de andere categoriën ook al de nodige 'slagen' geleverd. In het regio naal jeugdtoertnooi doet Wout Blieks uit Goes het erg goed. Uit drie ontmoetingen wist hij 214 punt te pakken en daarmee staat hij hoog genoteerd. In het open senioren-toer nooi, dat ook een internationaal karakter heeft, gaat Ivo Tim mermans uit Nijmegen zonder puntenverlies aan de leiding. Hij wordt op de voet gevolgd door een negetal dat slechts op een half punt gerangschikt staat. Daaronder verrassend Adrie den Hamer uit Sas van Gent. Een man die met wat weinig vertrouwen aan het toernooi begon en ietwat gekscherend opmerkte dat hij met één punt uit zeven ontmoetingen tevre den zou zijn. Dat zijn er voorlo pig 214 en afgaande op de vorm die hij etaleert zal het daar niet bij blijven. Den Hamer mag de scherpte van een aantal jaar terug missen - „De ambitie is er niet meer zo nadrukkelijk. Ik doe tegenwoordig ook graag andere dingen," is zijn verkla ring voor dat gebrek aan moti vatie - routine heeft hij vol doende. Een niet te verwaarlo zen facet in zo'n toernooi. Uitslagen: internationale meester- groep; Vijfde ronde: Cardon-Wee maes Vt-Vi. Internationale jeugdgroep; Vijfde ronde: Mitkov-Beake 14-14, Bir- lenbach-Barthel 0-1. Stand open seniorentoernooi na drie ronden: 1.1. Timmermans 3,2. M. Lacrosse, J. Bafort, I. Kiss, A. den Hamer, A. Galle, C. Coppens, P. van Royen, C. Verstegen, P. Monte2!4. Regionale jeugdgroep na drie ron den: 1. Wout Blieks 214, 2. Marleen van Amerongen 2 en 1 afgebroken, 3. Daniël van Alphen en Arjan Brinkers 114, 5. Jan Louws 1 en 1 afgebroken, 6. Kristien van Vooren en Marnix Velleman 1, 8. Alex de Ridder 14. Van Quekelberghe verrast ïaakt geen deel uit vaifl ipische Zomerspelen e op de 1500 meter, dieJ tiewedstrijden in Biri« 500 meter miste, heeftj Kees Hamelink nympische keuzeheraj ooSTBURG - De Zeeuws-Vlaamse topjeugd zou eter moesten aanwjj. wej egns verrassend toe kunnen slaan in het ten- it maandag in LondJ ljistoernooi te Oostburg. mMceKeanëmteonpS Deze verwachting, die reeds werd uitgesproken in de e race op de 800 mets \fcorbeschouwing van dit toernooi in De Stem, werd be wezen voor de 1500 mt. ijkarheid. In de C-categorie bij de heren gold dat met name voor Bernd van Quekelberghe, maar ook voor Tim van Veldhoven. Beide spelers waren eikaars te genstander in de C-finale en ,ppe van de Ronde vai| het mag zeker verrassend he- 5 dat de winst naar Van Que- I zich op de baan al g 'inning opge.everd vw |e rit over 142 kilometa en halve minuut eerda kard Juan Zapatero w pndgenoot Antonio Mari neen klassement, km in 3.46.18, l. Zapat I z.t., 4. Zeferino iPor) z.t,l 1) 42.46.20, 2. Araujo (Por) oj] 1 2.45,5. Carlsen (Den) 3,01. Élberghe ging. Het had geen haar gescheeld of Van Veldho- had in twee finales ge- lan. De B-finale ging net aan rijn neus voorbij, want Berry perhuizen negeerde de twee itchpoints van Van Veldho en greep de winst in de [ve eindstrijd, irnd van Quekelberghe, de isenaar in dienst van het ieuzense Animo, kende dit :n een aarzelende start, maar maakte al veel goed met in zege in het toernooi te :el. In Oostburg kreeg hij latsingsnummer drie/vier iter zijn naam, terwijl hij •d ingeloot bovenin het lema. Hij kreeg hierdoor te iken met de als eerste ge- atste Menno van den Hout. ide spelers voldeden aan hun 'achting en werden eik- tegenstander in de halve trijd. Dat men van die da nige nationaal kanipMl gen kan hebben dat er niets omdat hij nog niet votjlukt, was zeker van toepassing voetblessure heeft Boi pekken voor de open Ca' ag is begonnen. De West nroe versloeg in de einï fcolis, wil de komende w gheid bij de open Amert Shing Meadow niet in Ikampioen Ton Sijbrai Op de maandag gepubli- 'an den Hout. ,Ik weet niet wat het was, ar alles ging tegen de net- id of net uit." Van Quekel- 'ghe ging onverstoord ver- Lmt hij alleen op de B-lfStL lijn rentree nadat hij veen wedstrijdverband. Eei-l i6-jarige oud-wereldlaï-jl nigde Staten, voor de hui- der en had dan ook geen enkel iovjetunie. Rob ClercsM probleem de eerste set binnen te halen. Van den Hout gaf het zeker niet op, maar bleek niet in staat het spel van de jeug dige Van Quekelberghe te ont- iten, 2. Dibman (Sov) 2)19, i j 2403, 5. Clerc (Ned) 2)02,1 8. Van der Wal (Ned) 2398,1 ;n (Ned) 2377. rsma (Ned) 2417. 2\vina (Sov) 2367, 3. Ratkovitf regelen. Dat was een verdien ste van Van Quekelberghe, die zich via een 6-2, 6-3-overwin- ning plaatste voor de finale. van Sovjetunie heeft ea ijd tegen Zuid-Korea inde 1 verschil gewonnen, totaal van 296,35 punter, anen. De dames zegevier en. Het was de eerste bila- ianden, die geen diploma- derhouden.Het evenement erd 41 dagen voor het tie- or de organisatoren aange jetitie van de veiligheids- op honderd meter van eerd met een metaaidetec- lovendien alle handtassen Voor Van Veldhoven was er geen vuiltje aan de lucht. Hij werd finalist via een eenvou dige overwinning op de Belg Xavier Verhoestrate met 6-2,6- 2. De slotpartij was een presti- pduel tussen beide clubgeno- Van Veldhoven was de ge- iverfde favoriet en dat ge- 'en kan een rol spelen in het 'loop van zo'n partij. Het iten' winnen is niet altijd j*n eenvoudige zaak en dat «eek ook nu een keiharde waarheid. Een onbevangen Welende Van Quekelberghe had niets te verliezen en buitte Sp 'underdogpositie' goed uit. »t 6-1 pakte hij de eerste set jB daarna ook in de tweede set uit door te gaan. Een span- id slot maakte een eind aan i onzekerheid. Van Quekel- 'ghe won uiteindelijk met 6- -O. Zoals gezegd lukte het Van jBdhoven net niet de B-finale tel bereiken. Berry Opperhui- >S '55 (ama, 4e klasse)-Vitö* 5 (2-2). Doelpunten Vilest iltus 3, Madsen, Van de Br°J Neuleman. SDS: Van de Burg1 Schreuder. Scheidsrecht ends, 200 toeschouwers, immer (ama, 2e klasse)-»#' nveen 1-7 (0-3). Doelpunt.] ierenveen: Bijl en Van ildenberg 2, Dijk, Hommeles*® ap. Lemmer: Buitinga. T06" ihouwers: 600. e Treffers (ama, hoofdkli C Groningen 0-3 (0-1). Doell Kouwi» en ^fBï^atletiekmedewerk, CIJFERSPEL 31 vaste prijzen: Zes cijfers jta geen winnaar. Vijf cijfers go®0* ^/innaars. Vier cijfers go^i u$lnemers. Drie cijfers goed' deelnemers. Twee cijfers 2060 deelnemers. ■UIS - De Nederlandse ^iggeling Rob de Brauwer P ,de Shoppingloop in het "iische Oostkamp. Hij e de 14,4 kilometer af in inuten en 15 seconden. de dames won Christien laert uit Snellegem. Terèse Lare uit Sluis werd vierde minuten en 22 seconden, 'aren in totaal 442 deelne- deze wedstrijd van de - (Vlaamse Atletiek Liga), vrijwel alle Belgische dieten. zen moest alle registers open trekken om de twee match points van zijn tegenstander ongedaan te maken. Ondanks de 6-2-winst in de eerste set won Opperhuizen de tweede in de tie-break om de beslissende set in zijn voordeel te beslissen met 6-2. De finale werd een prooi voor Martin Hooy. Nadat hij zich had ontdaan van zowel Mark Albers als Patrick Mar- teijn, was ook Opperhuizen niet tegen hem opgewassen: 6- 3,7-6,7-4. Animo-speelster Andrea Ha melink was met haar 6-4, 6-4- zege op Ivonne van der Vlies doorgedrongen tot de C-finale, waarin Jannelien Remijn haar tegenstandster was. Zij had zich ten koste van Marja Won- dergem geplaatst voor de eind strijd, die echter uitmondde in een anti-climax. Beide tennis sters speelden beneden hun ni veau, waarbij Remijn het voor deel had van winst in de tie break in de eerste set. Met die setwinst op zak groeide haar zelfvertrouwen, hetgeen leidde tot een 6-0-winst in de tweede set. Leen Deij uit Groede was niet bij machte de weelde te dragen. Twee finales moest hij spelen en in de open D-catego- rie was dat tegen Michel Ver- berkmoes, hetgeen een vlotte 6- 0, 6-4-zege voor Verberkmoes opleverde, ondanks een 4-1- voorsprong voor Deij in de tweede set. Ook de tweede fi nale in de D 30+-categorie zag hij verloren gaan. Hierin was Hannie Langeraert te sterk voor hem. Hij stond Deij slechts twee games toe: 6-2,6-0. „Ze waren allebei te sterk voor mij," was dan ook het terechte commentaar van Deij na afloop van zijn partijen. Het 'onverslaanbaar' geachte herenkoppel Jean-Loup Del tour en Ronnie van Remortel werd in de finale van het he- rendubbel C verrassend ge klopt door de combinatie Menno van de Hout/John Dijk man met 6-2,6-3. UITSLAGEN HE-B: halve finales: Berry Opper- huizen-Tim van Veldhoven 2-6, 7- 6, 6-2, Martin Kooy-Patrick Mar- teijn 6-3,6-2. Finale: Kooy-Opper- huizen 6-3,7-6. DE-B: halve finales: Caroline Stok-Jacqueline Droge 6-0, 6-1, Marga Jacobs-Ria Sterrenberg 6-1, 6-0. Finale: Stok-Jacobs 6-2,6-2. HE-C: halve finales: Berhd van Quekelberghe-Menno van den Hout 6-2,6-3, Tim van Veldhoven- Xavier Verhoestrate 6-2,6-2. Fina le: Van Quekelberghe-Van Veld hoven 6-1,6-3. DE-C: halve finales: Jannelien Re- mijn-Marja Wondergem 2-6, 6-4, 6-0, Andrea Hamelink-Ivonne van der Vlies 6-4, 6-4. Finale: Remijn- Hamelink 7-6,6-0. DE-D: halve finales: Sari Taze- laar-Saskia Henderikse 6-3, 6-1, Thea de Rijcke-Sandra van Keu len 6-3, 6-4. Finale: Tazelaar-De Rijcke6-3,6-2. HE-D: halve finales: Leen Deij- Mark Boeekhout 6-3, 6-1, Michel Verberkmoes-Frans van den He mel 6-4, 6-0. Finale: Verberkmoes- Deij 6-0,6-4. HE-D 30+: finale: Hannie Lange- raert-Leen Deij 6-2,6-0. DD-D: finale: Trapman/Ver- meire-Wels/Stoop 6-2,3-6,7-5. HD-B: finale: Kooy/Mantouw- Pot/Pullens 6-3,6-2. HD-C: finale: Dijkman/Van den Hout-Deltour/Van Remortel 6-2, 6-3. HD-D: finale: De Rijk/Goethals- Wisse/Blackman 7-5,7-6. GD-B: finale: Brakman/Marteijn- Jacobs/Pullens 3-6,7-6,6-2. GD-C: finale: Kemijn/Bruikman- De Wit/Van Heelsbergen 6-1,6-2. GD-D: finale: Henderikse/Robe- sin-Trapman/Apers 7-6,6-3. De belangrijkste troeven uit het Eenhoorn-tennistoernooi in Oostburg. Van links naar rechts: Tim van Veldhoven, Leen Deij, Jan Jurry, Patrick Marteijn, Teun van Heelsbergen, Ria Sterrenberg, Thea de Rijcke, Hannie Langeraert en John Dijk man. - foto de stem /coflj. de boer. Door Fred Rabout IJZENDIJKE - Rob Gruben onder vindt nog de naweeën van de onge lukkige botsing tijdens één van de laatste wedstrijden tegen STEEN in het seizoen 1986-1987. Het scheen- en kuitbeen lagen toen finaal aan dig gelen en de Breskense portier moest worden afgevoerd. Ambitieus als een junior kwam hij hal verwege het vorige seizoen echter zijn stek weer innemen. Samen met Breskens maakte hij moeilijke tijden door. Im mers, al bij de winterstop stonden de Bressiaanders met één been in de derde klasse. Het werden er zoals bekend twee. De plaat, destijds in het been geplaatst, werd er 10 juni uitgehaald en nu moet de zaak weer helen. De vraag is dan ook of hij bij de aanvang van het seizoen onder de lat staat? Gruben: „Ik had graag gehad dat die plaat er een maand eerder uitgehaald was, maar de behandelende arts zag dat nog niet zitten. De plaat laten zitten kon niet, want ik kon met mijn linkerbeen niet goed afzetten. Ik kwam vorig sei zoen gewoon niet meer omhoog. Het ziet er nu echter goed uit, maar vergeet niet dat er een aardig brok staal in zat. Veer tien centimeter lang en een vinger dik in het bot geschroefd met twaalf schroeven. Echt, het waren serieuze gaatjes. Die moeten nu dicht groeien. Er zit een beu gel om. De zaak moet verbotten, terwijl het spierweefsel natuurlijk nog muur vast zit, maar de fysiotherapeut doet er alles aan om me op tijd speelklaar te krijgen. Ik moet de zaak goed belasten." Gruben zelf wil in elk geval dolgraag zo vlug mogelijk in de wei, want het voetbal beheerst nog steeds zijn leven, ondanks dat hij toch al aardig wat mee maakte. Op 15-jarige leeftijd vertrok hij van Biervliet naar MW. Vervolgens kwam hij in de eerste nationale klasse van België terecht bij Boom, om naar de Europese topclub Club Brugge te ver huizen. Breskens zag hem vervolgens graag komen. Hij kwam er toen Bres kens een grote periode meemaakte met onder meer een finaleplaats in de strijd om de landelijke amateurbeker. Hij pakte punten voor Breskens, maar werd ook wel eens verguisd. Met name zijn praatwerk valt niet altijd Rob Gruben, de betrouwbare sluitpost van Breskens, hoopt toch nog tijdig gereed te zijn voor het nieuwe voetbalseizoen. - foto de stem cor j. de boer in de smaak. Jaap van Maris gaf hem zelfs een spreekverbod en dat is voor hem zoiets als een paling in een bak met zand. „Rob Gruben in de goal moet pra ten. Anders moeten ze me er naast zet ten. Zo ben ik nu eenmaal groot gebracht en zit Gruben in elkaar. Ik ben van me ning dat een doelman achterin de zaak moet organiseren." Is Gruben bij de start van het seizoen niet speelklaar dan kunnen de Bres siaanders ook niet teruggrijpen op Pa trick Dobbelaar, die tijdens de eerste helft van het vorige seizoen een dege lijke vervanger was. Dobbelaar was het immers zat om achter een Rob Gruben op de bank te zitten. Ondanks zijn lange staat van dienst is die nog maar 34 jaar. Iets wat Gruben goed kan begrijpen. „Ik vind het een normale zaak dat Pa trick weggegaan is. Ik heb hem dat in een eerder stadium wel eens gezegd. Iemand met zijn capaciteiten is te goed om op de bank te zitten. Bovendien doe ik het nog te graag om vrijwillig een stap terug te doen. Als je niet mee kan moet je stoppen, maar zo lang ik nog een bepaald niveau haal ga ik met veel am bitie door. Zijn er beteren dan moeten die er in, maar Gruben blijft knokken voor zijn plaats. Daarom jeukt het nog teveel. Ik ga elke training van Breskens kijken en geloof me, het doet pijn dat je er niet tussen loopt. Op 19 augustus moet ik terug naar de dokter en als die het licht op groen zet moet het toch kunnen in de resterende veertien dagen. Ik denk dat een keeper conditioneel gemakkelijker inpasbaar is dan een speler. Breskens is wellicht mijn laatste station en ik zou toch nog graag een paar jaartjes in dat gebouw vertoe ven." OOSTKAPELLE - De bekende Zeeuwse schaatsei Frans van de Berge, die de laatste jaren ook actief.is in skeelerwedstrijden, domineerde zaterdag in Oost- kapelle. Enkele duizenden toeschouwers waren ge tuige van de wedstrijd op de rollende wieltjes. Er waren bij de senioren Van de Berge manifes teerde zich daar nog eens nadrukkelijk via een impo nerende solo die effect sor teerde. Op het 700 meter lange parkoers draaiden de deel nemers drie kwartier hun rondjes. Na drie ronden formeerde zich reeds een kopgroep van elf. Onder hen Frans van de Berge, zijn trainingsmaat Cees Hoogerland, Arjaan van de Kreeke en Flip Salomé. Uit deze leidergroep ontsnapte Frans van de Berge na 25 minuten. Hoewel zich nog een jachtgroep meldde be staande uit Arjaan van de Kreeke, Cees Hoogerland, Kees Kouters, Leon van de Wielen en Geert van der Weide, gaf Van de Berge geen krimp en finishte met 500 meter voorsprong als eerste. Van de naaste vol gers was Hoogerland de rapste, hij bleek goed her steld van een blessure die hij enkele weken geleden opliep. 35 deelnemers. Van de acht junioren die gelijktijdig van start gingen, maar die wat eerder finishten, was Corné Nieuwkerk uit Fij naart de rapste. De ge slaagde wedstrijd in Oost- kapelle kwam tot stand dankzij het initiatief van schaatser Paul van Iwaar- den uit Domburg en kon worden gerealiseerd met wedewerking van de plaat selijke VW. UITSLAGEN Senioren: 1. F. van de Berge (Krabbendijke), 2. C. Hooger land (Wemeldinge), 3. A. van de Kreeke ('s-Heer Arendsker- ke), 4. L. van de Wielen (Zie- rikzee), 5. K. Kouters (Roosen daal), 6. G. van der Weide ('s- Heer Hendrikskinderen), 7. P. Koorneef (Maasland), 8. F. Sa lomé (Breskens), 9. J. Nieu- wenhuijzen ('s-Heer Arends- kerke), 10. S. Zon (Rockanje), 11. H. Bostelaar (Middelburg), 12. F. Wisse (Middelburg), 13. J. van de Broecke (Middelburg), 14. A. van Dijk (Baarle-Nas- sau), 15. K. Reijnierse (Middel burg). Junioren: 1. C. Nieuwkerk (Fijnaart), 2. W. Kampers (Klundert), 3. P. van de Broecke (Middelburg). Van onze tennismedewerker ST. JANSTEEN - Ronald van voriet in het tennistoernooi plaats in de halve finales in gekregen. De Zeeuwse kampioen, die na het behalen van de titel in Axel vroegtijdig werd uitgeschakeld en ook in het Belfort-toernooi te Sluis de finalewinst aan zijn neus zag voorbij gaan, had gis teren aan Terneuzenaar Jeroen Everling een zware kluif. Nadat Everling de eerste set met 6-2 naar zich toe had ge trokken was het toch Van Re mortel die met de eer ging strijken: 2-6 6-2 6-2. Everling had in de ronde daarvoor met 6-1 6-0 gewonnen van Bennie de Boij. De verliezend finalist van het kwalificatietoernooi, Reg gie Lambert, strandde in zijn eerste partij bij de Cl-heren op de geplaatste Jeroen Verstrae- ten (6-1 6-1). Brabander Geert van der Heijden kwam niet op dagen, hetgeen Luc van Darome een walk-over ople verde. Hij plaatste zich daar mee voor de volgende ronde waarin hij de Westduitser Thorsten Kohier zal ontmoe ten. De favoriet bij de heren Dl, Michel Verberkmoes, opende in St. Jansteen met een 6-0 6-2 zege op Ferdie Lambert, terwijl de tweede geplaatste Stefan Buijsse met 7-5 6-3 won van Eddy van Remortel. UITSLAGEN Heren enkel Cl: Ronald van Re- mortel-Jeroen Everling 2-6 6-2 6-2, Jeroen Verstraeten-Reggie Lam bert 6-1 6-1. Dames enkel D: Ellen Aper-Diana Steel 7-5 6-2, Nancy Cotman-Na- tasja Janssens 6-2 4-6 7-6, Loes As- selman-Jeanne Dobbelaer 6-3 6-1. Heren enkel Dl: Michel Verberk- moes-Ferdie Lambert 6-0 6-2, Ste fan Buijsse-Eddy van Remortel 7-5 6-3, Fons Schelfhout-Alfred Koen 6-3 6-2, William Goethals-Wim Nijsse 6-1 6-3, Patrick Vonck- Eugène de Maagt 6-4 6-2, Gino d'Hont-Frans Strooband 6-2 6-2, DE AMERIKANEN Rick Leach en Jim Pugh hebben bij het tennistoernooi van Indianapo lis het dubbelspel gewonnen. In de finale versloegen zij het fa voriete duo Ken Flach/Robert Seguso met 6-4,6-3. Remortel, de plaatselijke fa- te St. Jansteen, heeft zijn de Cl-categorie niet cadeau Reggie van de Berg-Antoine van Broekhoven 6-2 6-2, Aart van der Sloot-Henk van de Berg 6-2 6-1. Van onze tennismedewerker DOMBURG - Ondanks de goede prestaties in de voor gaande ronden van Oost burger Serge Carpentier in het Badgasten A-toernooi te Domburg, gelukte het hem niet de eindoverwinning binnen te halen. Deze werd opgeëist door Gro ninger Martij n Magendans. Met 7-6, 6-3 overwon hij Car pentier in de finale. Carpentier plaatste zich voor de halve eindstrijd via een overwinning in drie sets op Mike Oosterveen (6-1, 0-6, 6-3), om daarna de Pool Marie Owsianka met 6-4, 6-2 te verslaan. De Pool had eerder in het toernooi de win naar van de afgelopen twee jaar, Ron Dirriwachter, uitge schakeld met 6-3, 6-4. Magen dans kreeg zijn finaleplaats be paald niet cadeau. Drie sets had hij nodig tegen Michel van de Berg: 7-6,2-6,6-2. Bij de dames ging de eind zege naar Claire Wegink. Met 6-4, 7-5 versloeg zij Suzanne Gadroen in de finale. Wegink had zich geplaatst via een 6-2, 6-2-zege op Kristie Boogert, terwijl Gadroen finaliste werd na een 6-1, 6-0-overwinning op Esther van de Graaf. In het herendubbel ging de eindoverwinning naar het duo Dirriwachter/Jacobs. Zij won nen met 6-4, 6-7, 7-6 van het koppel Borgtstra/Oosterhuis. Het dameskoppel Morsink/ Wegink zegevierde in het da- mesdubbel. Zij versloegen de combinatie Nuijten/Basoski met 6-3,7-5. Van onze tennismedewerker CADZAND - In de zevende aflevering van het zogenaamde Haaietanden-tennistoernooi te Cadzand is Paul Hendrikse uit IJzendijke goed van start gegaan in de C-categorie. De winnaar van de toernooien in Sluis en Aardenburg scha kelde Alexander Büth uit, die als vierde geplaatste was inge loot op het C-schema. De set standen van 4-6 6-4 7-5 gaven duidelijk aan dat Hendrikse het zeker niet gemakkelijk had. Dat was overigens niet zo ver wonderlijk, want de Duitser legde vorig jaar beslag op de eerste plaats in de C-categorie, maar reikte ook in het C-toer- nooi tot een halve finaleplaats. Groedenaar Tony Seen kwam zonder te spelen in de tweede ronde en kan daarin zijn krachten gaan meten met John Sistermans, die in Cad zand als tweede werd ge plaatst. Jo Raedts en Leen Dey gel den als favoriet bij de heren D en beiden boekten ruime over winningen op hun eerste tegen standers. Raedts leverde geen enkele game in tegen Ferdi nand Claeren, terwijl Dey eveneens weinig tegenstand van betekenis had. Met 6-1 6-0 won hij van Ulrich Daldrup. Bij de dames D ging Ans Koois goed van start en plaat ste zich in de volgende ronde bij de laatste acht met haar 6-2 6-2 zege op Edith Rompa. UITSLAGEN Heren enkel C: Luc Gelevert-Har- rie Schouten 6-0 6-0, Gordian Wes- sels- Peter Wissing 6-4 6-1. Heren enkel D: Rik Geievert-Tony Groosman 6-4 6-2, Peter Horn- Bart Jonk 3-6 6-1 6-3, Ben Moien- beek-Charles van Overbeeke 7-5 6- 4, Claus Knapper-Rudy de Mul 6-0 6-0, Hans de Vries-Wim Knobben 7-5 6-0, Leen Dey-Ulrich Daldrup 6-1 6-0, Jo Raedts-Ferdinand Clae ren 6-0 6-0. Dames enkel D: Elfi Daldrup- Jean-Marie van Overbeeke 7-5 6-4, Ans Kools-Edith Rompa 6-J^5-2. 1

de Stem | 1988 | | pagina 7